VELO STOFZUIGER 3$Um&en Oiettektmqen 5e êum Göbbels dreigt. Oost-Indië. K.L.M.-vlucht naar de West Schagen. Wieringen. Laatste berichten. 2 halfwas Schilders. ADVERTEERT in de Heldersche Courant. Fa. D. I. Ui GWU HELDERSCHE COURANT VAN ZATERDAG 12 MEI 1 934. Buitenland De „kidnappers" weer aan het werk. Politieagent door collega doodgeschoten. De oorlog tusschen Arabië en Jemen. Stakingsbotsingen te Athene. De mijnramp te Buggingen Geheimzinnige moord. Visscherijberichten Stoomvaartberichten LUCHTVAART De Postvluchten van en naar Indië- Fransch verkeersvliegtuig in het Kanaal verongelukt. Julianadorp. Wat voor weer vandaag? Onnes van Nijenrode vrijgesproken. gevïaagd aanboden imnnm ü&iMtcui&d Dat staat vast: van f 42.00 af Ie p fÖWiiS Va" deelna"ie a f 1.25. e Pinksterdag. Vertrek- i 2e Pinksterdag I UUr terug 9 uur doodklijk ongeluk. Gisterenmorgen zyti, bij het overslaan van houtrollen uit het in de V\ aalhaven te K'dam liggende stoomschip Bolheint in het langszij liggende lichterschip Mattias Stinnes XIX enkele rollen uit een hijsch gevallen. Zij zyn terecht gekomen op den 28-jarigen havenarbeider M. Kuypers uit de Eben Haëzeretraat, die in het ruim van het lichterschip bezig *'as. De man werd op slag gedood. Het lijk is naar het ziekenhuis aan den Coolsingel vervoerd. VERGIFTIGING? Woensdag is in een perceel aan de Gelderschekade te Amsterdam een 30- jarige man overleden. De dokter cousta- teerde vergiftigingsverschijnselen en waarschuwde de politie, op wier last het lijk in beslag werd genomen en naar het Binnen Gasthuis werd vervoerd. De sectie is Donderdag verricht. KINDERLIJKJE GEVONDEN. Gisterenmorgen werd in den Amstel te Amsterdam bij de roeivereeniging »Wil- lem I1I« het lijkje gevonden van een kind beneden een jaar. De G.G.D. heeft het naar het Wilhelminaziekenhuis ver voerd. HIJ ZOCHT EXAMEN-OPGAVEN. Leerling, die een school binnen drong. Donderdagavond is een leerling van de H. B. S. in de Da Costastraat te Amster dam met een valschen sleutel zijn school gebouw binnengedrongen. Zijn daad werd ontdekt en toen de politie hem aanhield, verklaarde hij, dat hij een boek op school vergeten had en dit nu wilde halen De ware beweegreden voor zijn avond bezoek aan de school, schijnt echter vrees voor het overgangsexamen te zijn geweest, in dien zin, dat hij de examenopgaven wilde machtig worden, hetgeen hem niet gelukt is De politie heeft den vader van den jongen ontboden en hem den knaap meegegeven WAARHEEN MET DE BIGGEN? Er staat nog niets vast. Naar aan het Correspondentie Bureau ter oore komt, staat nog niet vast, wat er met de 350.000 biggen, welke in de komende vVeken aan de Nederlandsche varkenscentrale geleverd zullen worden, zal geschieden. Wèl gaat men uit van het principe, dat deze diertjes buiten de normale consumptie moeten worden ge houden. DUBBEL ZUIGVERMOGEN NEDERLANDSCH FABRIKAAT LAAGSTE PRIJS BUITENGEWONE CONDITIËN VRAAG DEMONSTRATIE FILIAAL VELO WASCHMACHINE My. NIEUWE BELOONING VOOR AAN HOUDING VAN DILLINGER. Uit Indianapolis wordt gemeld, dat de gouverneur van Indiana Paul McNutt heeft meegedeeld, dat de staat Indiana evenals thans reeds vier andere staten, een belooning van 5000 dollar uitlooft voor de aanhouding van den ontsnapten moordenaar en bandiet John Dillinger. BRAND IN EEN SANATORIUM. Dertig patiënten uit de vlam men gered. In een sanatorium te Hudson, in den staat Wisconsin, brak gisteren een groote brand uit, waardoor het geheele sanatorium vernield werd. Dertig pa tiënten konden ternauwernood uit de schade bedraagt ongeveer 150.000 dollar, vlammen gered worden. De materieele INSULL OP VRIJE VOETEN. Samuel Insull is, nadat te zijnen be hoeve door een verzekeringsmaatschappij een cautie was gestort van 200.000, op vrije voeten gesteld. Op advies van zijn zoon heeTt Insull zich naar een zieken huis begeven tot herstel zijner gezond heid. Nauwelijks echter was Insull iri vrij heid, of hem werd medegedeeld, dat hij zich te beschouwen had als in arrest zijnde in verband met een andere aan klacht, die tegen hem was ingediend. Het slot was dat Insull op vrije voeten bleef, nadat hij een nieuwe borgtocht van 50.000 had gestort. BOTSINGEN MET COMMUNISTEN/ Een doode, 12 gewonden. De Croix de Feu heeft Woensdagavond bij Parijs een vergadering gehouden. Op denzelfden avond hadden communisten in de buurt een protestvergadering tegen de Croix de Feu bijeengeroepen, waarbij ongeveer 400 communisten met de politie in botsing kwamen. Er ontstond een straatgevecht, waarbij de communisten zich van ijzeren tentstokken en ander marktmateriaal, dat van den vorigen dag nog niet was opgeruimd, als wapenen bedienden. Twee poli tie-agenten en on geveer tien communisten werden gewond. Een drukkersleerling bedreigde een automobilist met handtastelijkheden, waarop deze den aanvaller met twee schoten zoo zwaar verwondde, dat hij na in het ziekenhuis te zijn opgenomen, overleed. Naar het Salzburger Volksblatt bericht, is thans gebleken, dat de politieagent Mahlknecht, die eenige dagen geleden werd doodgeschoten, per ongeluk door een kameraad is gedood. Het slachtoffer had met twee kameraden de wacht bij een spoorwegbrug; een van de burgerwachten hoorde in het bosch een schot vallen, dat later bleek door een jager te zijn gelost, en schoot terug, waardoor Mahlknecht in de borst werd getroffen. Dit is het derde geval in korten tijd, dat een politieman door onvoorzichtigheid een kameraad doodt. Wederom een vredesaanbod van den Iman van Jemen? Een bankier ontvoerd. De menschroovers, wier gemeen be drijf in de Ver. Staten niet te stuiten schijnt te zijn, doen weer eens van zich spreken. Bij Los Angeles (Californië) hebben twee gemaskerde bandieten den rijken petroleum-magnaat Willlam Gettle ontvoerd, bijna onder de oogen van een tiental gasten van Gettle. De bandieten pakten Gettle op het oogenblik, dat hij naar zijn woning terug keerde na met een vriend te hebben ge zwommen. Den vriend bonden zij aan een boom en zy ontvoerden Gettle in een auto. Er is een klopjacht op de bandie ten georganiseerd. Vier dooden, talrijke gewonden. Ter gelegenheid van een staking is het te Athene tot bloedige botsingen tusschen politie en communisten gekomen, waarbij vier ari^eiders gedood zün en verscheidene gewond. De schietpartij, die aan de haven was begonnen, verspreidde zich na eeni- gen tijd naar de binnenstad, waarna troe pen werden gerequireerd om de orde te herstellen. Een aanslag op een graansilo kon tijdig voorkomen worden. Naar te Kairo van niet-offlcieele zijde verluidt, zou de Iman van Jemen weder om langs telegrafischen weg een vredes aanbod hebben gericht tot Ibn Saoed. Hierop zou zijn geantwoord, dat de Iman de vredesvoorwaarden reeds kent en dat. hy deze slechts behoeft aan te nemen. De veldtoehtsplannen van den Iman van Jemen. Volgens niet-offlcieele berichten uit Jemen, zou de Iman met een leger van tweehonderdduizend man op weg zijn naar Neoran. In Nezjran zou hy zich willen verbinden met het leger van den kroonprins en dan een aanval doen op de oude hoofdstad van de Wahabieten, Riyadh, in Nezjd. Opening van de mijn niet voor 22 Mei. De mijninspectie Baden deelt in overleg met de justitie te Freiburg mede, dat de schacht te Buggingen, waar de mynbrand heeft plaats gehad, op zijn vroegst op 22 dezer geopend mag worden. 10.000 mark van Hitier. Rijkskanselier Hitier heeft aan het gemeentebestuur van Buggingen 10.000 Mark doen toekomen ter verdeeling onder de slachtoffers van den mijnbrand. Deelneming van den Paus. De pauselijke nuntius te Berlijn, mgr. Orsenigo, heeft gisteren een bezoek ge bracht aan het departement van buitenl. zaken om de deelneming van Z. H. te be tuigen met de ramp te Buggingen. De Paus heeft ook een bedrag beschikbaar gesteld voor leniging van den nood van de nagelateu betrekkingen. Mevrouw Michel Henriot, de nicht van Philippe Henriot, afgevaardigde van het departement Gironde, is op haar land goed te Kerbennec vermoord, tijdens de afwezigheid van haar man. Omtrent dezen geheimzinnigen moord kan nog het volgende gemeld worden Het echtpaar Henriot, waarvan de vrouw 19 jaar oud was, hield een fokkerij van zilvervossen. Toen de heer Henriot, die op jacht was geweest, in zijn huis terugkeerde, vond hij zijn vrouw op den grond liggen met twee schoten in het hoofa en drie in het lichaam. Hij tilde zyn vrouw voorzichtig op en legde haar op bed, waarna zij spoedig den geest gaf, zonderdat een dokter kon worden geroepen. Daar de telefoonverbinding was verbro ken, moest de heer Heriot 800 meter ver naar zyn buurman loopen. Onderweg ont moette hy gelukkig iemand meteen fiets, c ie de politie van het gebeurde op de hoogte stelde Van den dader heeft men tot dusver geen spoor gevonden. Het jonge echtpaar Henriot, woonde eerst sedert twee weken op dit eenzame landgoed en had alleen een jnng dienstmeisje als personeel. Inzake den geheimzinnigen moord in de zilvervoskweekerij nabij Lorient wordt thans, naar Reuter meldt, bekend, dat e afgevaardigde Henriot een maand ge leden een levensverzekering voor zijn rouw heeft afgesloten van 800,000 frank waarbij uitdrukkelijk bepaald werd, dat een gewelddadige dood een voor de zekering geldig sterfgeval zou zijn. Mevrouw Henriot had haar man, met wien zij in September van het vorig jaar getrouwd was, door een dagblad-adver tentie leeren kennen. Zij zou 185,000 frank hebben meegebracht, welke in het bedrijf der zilvervoskweekerij gestoken werd. Mevrouw Henriot heeft twee ge breken. Als kind was zij gevallen en daardoor linksch gewordenverder had zij een operatie aan het hoofd moeten ondergaan, waarvan een spraakgebrek was overgebleven. Henriot zelf was wegens zenuwover spanning van den militairen dienst vrij gesteld. De karabijn, waarmee de vijf doodelijke schoten zijn gelost, was zijn eigendom. Het vuurwapen is van een vrij zeldzaam model, dat niet iedereen kan hanteeren. De justitie twijfelt er dan ook aan, dat een landlooper zich van een hem niet bekend wapen zou hebben be diend. Het dienstmeisje van het echtpaar Henriot verklaarde, dat het echtpaar in de beste verhouding met elkaar leefde. Slechts eenmaal heeft zij mevrouw Henriot in zenuwachtigen toestand aangetroffen toen deze, geheel zonder reden, een revolverschot loste uit het raam. Henriot heeft bekend zijn vrouw te hebben vermoord. Michel Henriot, de neef van het be kende rechtsche Kamerlid, heeft naar Reuter uit Parijs meldt, bekend zijn vrouw te hebben vermoord om de hooge verzekeringssom in handen te krijgen. VIJFTIG HUIZEN AFGEBRAND. Vrijdag is bijna het geheele plaatsje Oesterbotten een prooi der vlammen ge worden; 50 gebouwen zyn in de asch ge- letgd. „Volkswoede" tegen de Joden als de export niet beter wordt. \er- De rijksminister van propaganda, Göb bels, heeft gisteren een rede gehouden, waarin hy een ernstige bedreiging tot de Duitsche Joden richtte. Wanneer thans nog, aldus de minister, een deel van het buitenland ons anoniem boycotteert en geen Duitsche goederen wil koopen, dan weten wy heel goed, dat de schuld daarvan bij onze Joodsche mede burgers ligt. (Levendige instemming). Ik kan echter niet, omdat de Joden in het buitenland ons boycotten, in het binnen land de wetgeving betreffende de Joden intrekken, maar wij moeten die crisis doorstaan. (Groote instemming). De Joden meenen misschien hun Jood- schen medeburgers in Duitschland met hun optreden een dienst te bewijzen. Zij doen het ergste, wat zy kunnen doen, want zij moeten niet gelooven, dat wij, indien zij inderdaad den boycot zoover drijven, dat hij werkelijk een ernstige bedreiging van onze economische situatie wordt, daarom de Joden vrij uit zullen laten. De haat, woede en wanhoop van het Duitsche volk zullen zich dan in de eerste plaats tegen diegenen richten, die in het land te pakken zijn. In het verdere verloop van zijn rede zeide Goebbels: „Het Jodendom kan hiervan overtuigd zijn: Wij later, het met rust, als het zich stil en bescheiden binnen zijn vier muren terug trekt, als het niet provoceert en als het zich niet tot het Duitsche volk richt met den eisch als volwaardig en gelijkwaardig aangezien te worden. Doet het Jodendom dat niet, dan moet het de onvermijdelijke gevolgen aan zichzelf wijten. Wij behoeven het uationaal-socia- lisme niet door menschen te laten uit buiten, die niets van het nationaal-socia- lisme bespeurd hebben. Wij hebben tegenover die menschen blijk gegeven van een mildheid, die door onze aanhan gers dikwijls niet meer begrepen is". Vervolgens ging Goebbels over tot een aanval op „diegenen, die een cultureelen strijd tegen het nationaal-socialisme voe ren". DE BERECHTING DER MUITERIJ OP „DE ZEVEN PROVINCIËN. Het vonnis van den Zeekrijgsraad, dat wij in een onzer bladen hebben opgeno men bevat nog een onjuistheid, die wij gaarne rectiflceeren. We kregen het bericht per radio, waar door vermoedelijk die fout in ons bericht is geslopen. We nemen daarom nog onderstaand stukje uit het „Soerabaiasch Handelsblad" van 27 April over, waarmede dan tevens onze vergissing hersteld is: Zij nog gememoreerd, dat door den fiscaal ongeschiktheidverklaring voor handhaving in den militairen stand was geëischt voor de beklaagde Fels.Horns- veld, De Kroon, Dekker, De W i 1 d e, S m i t s en van Balkom; het vonnis bekrachtigde dien eisch niet wat betreft beklaagden Dekker en Smits, doch strekte die ongeschiktheid verklaring ook uit tot den officier van gezondheid Bos. FRANSCH BEZOEK AAN NEDERLANDSCH-INDIË. De Temps organiseert voor Augustus een reis met de Baloeran naar Java en Bali. De Rotterdamscbe Lloyd heeft er zekere faciliteiten voor verleend. De reis zal 54 dagen duren. ARRONDISSEMENTS-RECHTBANK TE ALKMAAR. Een uitnoodiging namens H. M. Koningin veronachtzaamd. de De welgedane Urker schipper in vol ornaat, Willem P. was zoo onbeleefd ge weest, niet te voldoen aan de uitnoodi ging in naam der Koningin, door op Maandag 12 Maart Diet te verschijnen op de politie-zitting, teneinde als getuige in een diefstal op te treden, en stond aldus terecht. Door beklaagde werd beweerd geen tijd gevonden te hebben, zich ter rechts zitting te spoeden, in verband met zyn werkzaamheden. Helaas werd dit excuus niet geaccepteerd, en zag onze ballon broek zich veroordeeld tot f 5.— boete of 5 dagen. Geen licht. De chauffeur Jb. K. uit Den Helder had zich te Bergen schuldig gemaakt aan verzuimde lichtreclame van zijn wagen in de Breelaan. f2.of 2 dagen. 11 Mei. Aangebracht door korders: Tongen per kg O.S50-35 Tarbot Schol I Schol II Schar 0.65 per kist 5 003.75 2.40—0.7S 1.25—0.75 p. tal 0.300.02 i'3-SO5.oo p. kg 0.130.10 Door haringvisschers: 282 tal haring 39 tal geep 2570 kg ansjovis 12 Mei. Aangebracht door haringvisschers: 4500 kg ansjovis p. kg. ƒ0.150.12 Stoomvaart Mij. Nederland. Tabian, t., pass. 8 Mei Perim. Johan van Olderrbarnevelt, t., 9 Mei v. Co lombo. Mamix v. St. Aldegonde, u., 10 Mei te Genua. Poelau Tello, u., 9 Mei v. Hamburg. Simaloer, t., 11 Mei te Hamburg. Tanimbar, u.. :o Mei v. Suez Johan de Witt, 11 Mei te Batavia. Poelau Laut, t., 9 Mei v. Belawan. Kon. Holl. Lloyd. Holstein, u., pass. 7 Mei Ouessant. Orania, u., 10 Mei v. Pernambuco. ZpaSsteHand, 10 Mei te A'dam. Rotterdamsche Lloyd. Palembang, u., pass. 11 Mei Ouessant. Dempo, t., 11 Mei v. Singapore. Kota Tjandi, u., 8 Mei v. Suez. Garoet, u„ pass. 11 Mei Point de Galle. S'amat, t., 11 Mei v. Lissabon. Baloeran, 9 Mei v. R'dam. Blitar, u., 11 Mei te Tjilatjap. Kota Baroe, u., ;i Mei te Soerabaja. Kota Nopan, t., pass. 10 Mei Gibraltar. Kota Radja, t., 10 Mei v. Colombo. Sibajak, u., 10 Mei v. Colombo. Sitoebondo, t., 10 Mei Sagres gep. Kon. Paketv. Maatschappij. Van Rees, 7 Mei te Batavia. Naar „De Tel." verneemt staat het thans vrijwel vast dat de K. L. M. dit jaar een Oceaantocht AmsterdamCuragao za ondernemen. Zoo eenigszins mogelyk zal deze tocht in Juli worden gemaakt in ver band met de festiviteiten, die 111 Ouragao worden gehouden in die maand. Terugreis. De Oehoe vertrok 10 Mei van Singa pore en landde denzelfden dag te Bangkok. Heenreis. De IJsvogel vertrok 10 Mei van Sin gapore en landde denzelfden dag te Bandoeng. De Kwartel vertrok 10 Mei van Am sterdam. De zes inzittenden vermist. Het Fransche verkeersvliegtuig F-AMHP, dat Woensdag om 11.15 van Le Bourget naar Croydon ver trokken was, is ter hoogte van Bou- logne in het Kanaal gevallen en ver ongelukt. Aan brord bevonden zich zes personen, de bestuurder, een mar conist, een hofmeester en drie passa giers, van wie er twee Franschen waren en een Zwitser. Woensdagmiddag werd in het Kanaal ter hoogte van Boulogne het wrak van een vliegtuig waargenomen; men kon ten slotte vaststellen dat het het vermiste ver keersvliegtuig was. Men neemt aan, dat de inzittenden om het leven zijn gekomen. Het vliegtuig heeft omstreeks het mid daguur noodsignalen uitgezonden, die door het vliegveld Croydon zijn gehoord. Men denkt dat het toestel in dikken mist is geraakt. Geen spoor. Na meer dan vier uur op zee gezocht te hebben op de plaats waar eerder op den dag door een vliegtuig het wrak ge zien was van het vermiste Fransche ver keersvliegtuig, zijn de reddingsbooten van Dungeness en Dover onverrichter zake naar hun standplaatsen teruggekeerd. De slachtoffers. Naar thans officieel is vastgesteld, zijn er bij het vliegtuig-ongeluk van Woens dagavond twee Fransche passagiers en een Zwitser om het leven gekomen, terwijl ook de Fransche bestuurder en radio telegrafist en de Engelsche bediende zijn verdronken. De lijken zijn tot nu toe niet gevonden. geen verklaring geven zoodat vermoed wordt dat hij door slaap overmand was. Later in den ochtend is het chassis ge licht en naar Amsterdam teruggekeerd zij het dan ook gesleept door een collega die een uur later uit Amsterdam was vertrokken en juist te Kornwerderzand arriveerde toen zijn voorganger zich iö zijn niet benijdenswaardige positie vér- keerde. Persoonlijk letsel kwam hierbij niet voor. ONFORTUINLIJKE AUTOMOBILIST. De bestuurder van een enkel chassis, komende uit Amsterdam en gaande naar Groningen, reed Dinsdagochtend circa 4 uur juist voorde verkeersbrug te Korn werderzand van den rechten weg, de 6 M. steile glooiing af de Voorhaven in. Het voertuig verdween onder water en de chauffeur kon door zijn open. zetel op het chassis zich vrij spoedig op den wal trekken. Hij kon voor zijn vreemden tocht SCHAGER MARKT. I Het was te voorzien dat op deze uit- gestelde markt weinig drukte was, en dit werd vooral geconstateerd op den vetmarkt; ondanks dezen factor werd er voor de beste koe nog 30 cent betaald, in massa f 225.—. De handel was goed! Die in kalfkosien vlug, en in geldekoeien iets trekkender. Ditmaal waren weinig pinken aange voerd, doch de handel was vlug. Die in pinkenstieren matig. De aanvoer in nuchtere kalveren was vry groot, met een trekkende markt. Kalveren, oud ongeveer 5 weken, brach ten f 35.— op. De handel in graskoeien beteekenda niet veel. Oude slachtschapen f 18.— tot f 23.Lammeren f 6.tot f 13.- - voor de slacht, vlug. Weide f 6.— tot f 9. goed. In overhouders was de handel stug. Opbrengst f 14.tot f 20.—, terwijl er in bokken en geiten ditmaal nog ai wat omging. Biggen en schrammen werden matig veehandeld, terwijl de handel in vette varkens wel beter kon. Paarden waren ditmaal niet aangevoerd, terwijl de handel op de kippenmarkt als van ouds was. PREDIKBEURTEN. Ned. Hcrv. Gem. Geen dienst. Zendingsgebouw „De Ster der Hope**. 's Morgens 10 u. en 's avonds 7 uur, de Heer Looy, van Rijsoord. Medegedeeld door het Koninklijk Meteorologisch Instituut. Naar waarnemingen verricht in den morgen van 12 Mei. Hoogste stand 772.0 te Blacksor. Laagste stand 749. 3 te Röst. Verwachting; Zwakke tot matige veranderlijke wind, later uit N. richtingen, meest half tot zwaar bewolkt, waarschijnlijk regen- of onweersbuien, koeler overdag. Uit Amsterdam kwam hedenmorgen bericht, dat de Vijfde Kamer der Arron- dissements-Rechtbank vervroegd vonnis zal wijzen in de zaak van M. Onnes van Nijenrode. De verdediger, de pers en slechts enkele belangstellenden waren aanwezig. Precies te 10 uur kwam de Rechtbank binnen en begon de president Mr. C. J. de Vries, onder ademlooze stilte het vonnis voor te lezen, waarin de ver dachte M. Onnes van Nijenrode werd vrijgesproken van het hem ten laste ge legde en de voorloopige hechtenis on middellijk werd opgeheven. Vooruitbetaald:iöct.p. regel minimum Niet vooruitbet15 ct. p. regel 40 en 60c. Aangeboden1e klasse pension, op prima stand, 2 minuten gaans van spoor en halte auto bus, heel dicht bij bosch en duin. Fr. slaapk. Str.w Pr. bedd. Gez. eet- en zitk. Tuin m. heerl. zitjes. Uitst. var. tafel. Pensionpr. f 3.50 en f 4.— p. p. p. d. Aanbevelend C. Breeüwer, Huize »De Leperkoen«, Dr. v. Peltlaan 9, Bergen (N.-H.). Vooruitbetaald: 10ct. p.regelI minimum Nietvocruitbet: 15ct.p.regel HOenGOc. Net Meisje b.z.a. per 1 Juni, zelfst. kunnende werken en goed kunnende koken. Brieven onder no. 839 aan het Bureau van dit blad. uhüiiiuiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiihiiii Gevraagd Dagmeisje, van 8 uur—4.30 uur. AanmeldenSoembastraatll. Tusschen 7 uur—8 uur, Zaterdagavond. Gevraagd een nette Jongen. AdresS. C. G. DE MAN, Koningstr. 70, Heerenkapper. VERLOREN: gouden Da mes Polshorloge, gaande van Vischmarkt, door Stakman Bossestraat, naar Limburg Stirumstraat. Gaarne terug te bezorgen. Adres: Vischmarkt 13. Vooruitbetaald: 10 ct. p. regelminimum Niet vooruiibet15 ct. p. regel40en60c. Voor eenigsz. adm. onderl. Pers. bestaat gelegenheid een Bijkantoor te Goed tehuis gezocht, voorl 1 openen van direct, gedurende drie maan- Jon8ö jnstelling, met veel pers den, tegen geldelijke vergoe ding, voor een goed zingend kanarievogeltje. Adres: Hoofdgracht 39. WEGGEVLOGEN een Rijstvogeltje 18 dagen geleden.Tegen goedebelooning terug te bezorgen. Adres: Langesteeg 3. pectief. Kleine kapitaal-deel name verplicht. Brieven onder No. 842, aan het Bureau van dit blad. Gevraagd een Dag-Dienstbode, goed kunnende werken en koken. Zich aan te melden 's avonds tusschen 7 en 8 uur: Soemba- straat 51. Op 't fotogr. atelier FRANS BOS, kan nette Leerjongen gepl. worden. Adres: Spoorstraat 96. Gevraagd een Kraamver pleegster, 2 maal daags. Brieven onder No. 834, aan het Bureau v. d. Blad. Flinke Jongens gevraagd, bij JAN v. d. BERG Ozn., Kweekerij „Middenveld", Zandvaart. Breezand. Een flinke DIENSTBODE gevraagd, goed kunnende wer ken. Z. a. t. m.: Mevrouw EKKERS, Middenweg 140. lil Vooruitbetaald: 10 ct. p. regelminimum Nietvoorui tbet15 ct. p. regel 40 en 60 c. Goed tehuis gevraagd voor een mooi klein Herdershondje. Adres: Hertzogstraat 31. Weggevlogen een lichtblauwe Parkiet. Tegen goede beloo ning terug te bezorgen. Adres: Krugerstraat 69. 2 Broers vragen een net Kosthuis, geen beroeps. Brieven onder No. 843, aan het Bureau van dit Blad. Voor direct gevraagd Hoog loon. Adres: ROZEBOOM, Breestraat 25. Een LOOPJONGEN gevraagd Aanmelden na 6 uur. Adres: G. ROSKAMP, Langestraat 86. Gevraagd gemeubileerde Etage, voor echtpaar met een kind, met eigen keuken. Brieven onder Nr. 833, aan het Bureau van dit blad. DIENSTMEISJE gevraagd, voor heele dagen. - Zich aan te melden heden tusschen 5 en 6 uur: Polderweg 63. Mevrouw ENGELMANN Plantsoenstraat 5, vraagt na I inksteren een Dag-Dienstbode Zich aan te melden 's avonds o uur. Gevraagd een flinke hulp in de huishouding, intern, leeftijd boven 25 jaar. Adres: Mevr., de wed. ROBERTSON, Hoofdgr. 62. Uw nieuwe fiets zal een FONGERS zyn omdat het is: Neerlands BESTE rijwiel voor den LAAGSTEN prijs •nel. omzetbelasting. Gedipl. Mr. Rijwielhersteller Tel. 265. Keizerstraat 54/56 Bestaande Loterij-agenten gevraagd. Hooge provisie. Aanwyzing Ned. S. L. Brieven onder No. 756, aan het Bureau v. ri. Blad. Een flinke Dienstbode ge vraagd voor dag en nacht bij Zeeofficiers-familie, die ricti 15.Jauni "lDen Helder vestigt AanmeldenZaterdagavond na 8 uur bij Mevr. de Br™ Hoofdgracht 18. Naar AMSTERDAM «u zaa„st,eeio psr luxe Reiswagen van CEBRS. VAN KOHIHCSBIOBSEM. •Maandag, Dinsdag, Woensdag, Donderdag Cn Vr'idag. Vertrek 7.30. 7 - 10

Heldersche Courant | 1934 | | pagina 6