Anna Paulowna. ssïhrtsrhw rai,e "-«hS 10 Luilak". (één-bedrijvig treurspel in 3 scènes). Uit het politie-rapport. sssvssjs' - HELDERSCHE COURANT VAN ZATERDAG 19 MEI 1934. Julianadorp. Hst ventverbod van Den Helder. Liefst geen oorlog! 'aa^tge^oemd!f<TOmmissiebaf'te'wachten6 ïfn Pi 465e STAATSLOTERIJ Het was een typisch verschijnsel, ty pisch zelfs in dezen hyperty uitschei i tijd. Om drie uur, toen hok geen haan het in ijjii hane-kop haalde, om maar een kik te geven, toen bestonden het in den „Ouden Heider" een aantal jougelui op fietsen, ecu ander, het grootste deel, op den bee- nen-wagen. om met trommels en trompet een re\ rille te maken. Die reveille was heel onschuldig overigens, want zij was alleen bedoeld voor de makkers, die mee zouden gaan naar de duinen, helaas wer den ook ouders en kinderloozen, die met de heele wakker-makerü niets uitstaande hadden, wakkerSommigen, kennelijk outsiders, vlogen in een daartoe zeer on gebruikelijk costuum naar het raam, <>m het volgend oogeublik de een of andere verwensehing. waarvan onze bloemrijke taal zoo wondervol voorzien is, uit te stooten. U begijpt wel, dat deze reveille mees terlijk slaagde. Afdeelingsgewijs trokken de speeltuinen naar het station, men ver een igde zieh daar tot een groote groep van naar schatting 1100 kinderen (sic.) en voort ging het, door Spoor- en Koning straat naar buiten. Het getrommel der voorsten deed wederom de ramen trillen, gordijnen gingen vaneen, een van hevige slaperigheid getuigende blik, gedachten- uiting: reeds genoemd. Over den Middenweg langs Duinoord trok men door de duinen naar het strand, alwaar inmiddels ettelijke honderdtallen chocoladereepen, jodenkoeken. en wat er ter streeling van den jeugdelijken smaak meer zij, feestelijk den luilak onder wel willende aandacht van de zacht-ruischende zee, uitgehangen werd. Om 8.30 uur was het regiment in de Heimat terug. Natuurlijk waren niet allen zoo vrien delijk om zich aan te sluiten bij den marsch,„ze zoue wel gek weze". Zorg vuldig was er door deze groep voor ge zorgd, dat buitengewoon fraai besnaarde Instrumenten als enorme benzine- en an dere blikken, zinken waschkuipen, weet ik-veel, verzameld waren en ten twee ure werden deze waardevolle tropheeën, in een lange reeks per zooveel meter touw verbonden en brak de hel los.... U verwacht niet, dat ik het geluid zal beschrijven, hetgeen op deze wijze geproduceerd werd heusch het tart elke beschrijving Maar de Heilige Hermandad was op haar qui-vivel Zie, daar komt een bekend auto-type aan, dat gewoonlijk bestemd is om het stadsvuil te vervoeren, maar voor deze gelegen heid gemetamorfoseerd was in een luilak- trommeltransporteur Aan het stuur de chauffeurl, maar het gaat eigenlijk om den man naast hem, den commandant van den bodem; lezer, dit was een agent van politie. De mooiste tafereelen speel den zich nu af. Zoo zagen we, dat de vuilnis-auto in een voor haar doen zeer vlot tempo, achter een luilak-groep aan zat, een even vlotte noodlanding uit voerde en het bovenaardsche genoegen smaakte een luilak-inventaris te mogen herbergen. Maar ook is het gebeurd, dat de jongens achter den sierlijken auto wisten te komen, annex luilak natuurlijk, en onder hevige hilariteit tezamen met de puffende en bij de straathoeken toeterende wagen meer lawaai maakten, dan zij ooit verwacht hadden!.... Vooral in het centrum is duchtig ge luilakt, verschillende optochten hebben we hier opgemerkt, terwijl er ook een jongen was, die stelselmatig zijn makkers negeer de en met z'n eigen, mooie bus, ter grootte van 1 kubieke meter, een paar honderd meter achter de hoofdgroep, het nog eens dunnetjes over deed.... Het brutaalst vonden wij echter wel de groep, die reusachtig veel belangstelling had, en met een slinger, die bizonder zorg vuldig samengesteld was, de Prins Hen driklaan opgerateld 'kwam en uitdagend voor het Hoofdbureau van Politie stil hield. Toen het wat al te lang duurde aleer men hen verjoeg, trokken zij doodgemoe dereerd verder, even later vluchtend voor dèn auto. die echter geen kans kreeg.... De politie heeft dezen morgen heel wat te stellen gehad, in de buitenwijken niet zoo zeer (zelfs op het Tuindorp is het vrij rustig geweest!), maar zooals gezegd in het centrum wras de actie der jeugd zooals ze in jaren niet geweest wasEen en kele rustverstoorder werd naar 't „beroo" gebracht, maar meestal stond men mach teloos. Ja, de Heldersehe jeugd heeft zijn luilak weer gehad en, men moge er over denken, hoe men wil, het is een ge zond vermaak, dat men eens in het jaar maar aanvaarden moet.... Nader vernemen wii, dat de speeltuin kinderen op het strand getracteerd wer denop kosten van de Gemeente! De vroede vaderen hadden n.1. 50— ter be schikking^ gesteld,.... of men in het Col lege ook in z'n sas was met deze „oplos sing!" De heer T. de Hoogh, directeur van de Muziekschool „De Toonkunst", is met zjjn troepje leeringen hedenmorgen 5 uur de Donkere Duinen in getrokken. Het zingen van liedjes bekortte aangenaam den weg 1. Zoo juist is de hemelkoepel schoonge veegd van grijze wolkgevaarten, die als ^haduwen van een naderend 1 nik.sterf eest daar maar vastgeplakt ble- ?t"uen v aar SP***11 zich alreeds het be- slingerl.n» van winkelende huis- m ders. kinderwagen-duwende-meisjes de straaf'('p'e~IUrkende~ffepensionneerden oor het winkelhuis, waar zich de tra- hmleennh^^°rmrt afsPee!de. moet het «2 maken- in verband met het saam hok ken der talrijke kijkgrage vrouw- aan. „Zij" is een aardig juffie, van om en nabij de dertig, hooge hakjes, geplisseerd rokje, kort beige man- te'tje en een even met rouge aangetiDt gezichtje. „Zij" is niet alleen. „Zij" rijdt ri"hWr 660 kinderwagen. Daarin bevindt afkeer 2~jari5e ST)ru* die met afkeer het dek van zich gesmeten heeft, en daar in zijn volle waardigheid van een zonnekoning ligt te staren, zoo „ins Blaue hincin". En naast den wagen, mams b« wijlen assisteerend, een tweede, van p.us minus 6 jaar. Dat is een jongen. En deze karavaan maakt halt voor den winkel. Mams aanschouwt de etalage. Wikt en weegt datgene wat in bonte va riatie daar uitgestald ligt, *rkten daarna den stoffelijken inhoud harer p temonnaje-t Dit r0 gramma 'zal een viertal minuten geduurd hebben, en reeds brult de zmgeling^van- onbepaalde-kunne het hoogste lied. Mams weet dergelijke uitingen evenwel kordaat in de kiem te smoren. Blijkt bovenal be hoorlijk ter tongriem gesneden. Tenmin ste: „Wijje je harses houwe, snotneus!»' Stilte. En dan wordt de wagen in de goot gereden, de jongste kleuter eruit ge haald, en hand aan hand met broer-lief aan het zich eveneens in de goot bevin dende fietsenrek, met een paardenleidsel- met-bellen vastgebonden. Mams fluistert den oudste wat in het oor, en dit moet een duistere bedreiging geweest zijn van een hevige wraak, indien hij den euvelen moed zou hebben, iets te doen, wat niet in den haak is. Mams verdwijnt in den win kel, en achter blijven, eenzaam en liefjes, de twee. met, als „Dritte im Bunde" het fietsenrek. 2. Een minuut later. Nog staan ze daar, twee kinderen, in de lent', beschouwend de volgeladen winkeluitstallingen, het blau we hemeldak, de zwiepende boomen, en het spiegel-wiegelende grachtje. Kinde renTot „het" komt. „Het" komt van verre, met een geraas als een steen op ijzer. Het nadert, snel en zeker. Totdat het, plotseling nog, verschijnt, om den hoek der steeg: 3 knapen, inclusief een „sleepie". En een pracht van 'n „sleepie": twee teilen, een emmer, een petroleumkan, en een restant kippenhok. Alzoo: achttien karaats. En de milde voorjaarsatmosfeer brekend, vliegt deze horde voorbü, snel en gruwzaam, als een booze verschrikking.. Steeg-in, steeg-uit. Luilak Dan komt het fatale plan in de hoofden der kinderen, daar vastgeklonken aan het rek als Prometheus aan den rots, eveneens snel, en niet te weerhouden. Hoe het kwam?? Ja, misschien door een vage drang naar vrijheid, misschien door ja loezie op het heerlijke „sleepie", en mis schien ook wel alleen door dat lenteliik gebeuren daar op 't grachtje-met-de-boo- men. Kortom: het leidsel-met-bellen wordt losgemaakt van het rek, en o noodlot, vast gemaakt aan het meesterlijk gemoffelde stuur van de eerste de beste fiets, die in genoemd rek staat gestald. En welk een fiets: het was er een met een lamp als een zoeklicht, met een spiegeltje, met geel- gebiesde velgen. Zoo'n fiets, waar je ook nu nog wel een 125 pop voor betaalt, en die de gelukkige eigenaar mooier vindt dan den mooisten auto. En om die fiets gaat het leidsel. En toen.en toen: toen trokken ze, stoer en met de tanden in de onderlip vastgebeten. En al is het dan een rijwiel, ook van 125, het gaat mee, on verbiddelijk. En het ging. Even stond het als weife lend, te waggelen op ziin wielen, dan, met een smak viel het om. Met een kletteren- den slag. En nóg trokken ze door. Nèg trokken ze aan het vehikel, dat reeds een verbogen lamp, een gebroken spiegel en een gescheurde kettingkast had te boeken. Als indianen huilden ze er bij: „luilek- luilek-beddesak" zonder pauze, als ware het een triomfroep. Menschen zien op, blij ven in verbazing stokstijf staan. Dan, de kinderen deze belangstelling ineens be speurende, staken het booze spel. Laten fiets, fiets, en gaan als brave kinderen, weer bij het rek staan. Maar de eigenaar, een man in de zestiger jaren, heeft reeds gezien, en nadert. Als de wreker. Ziet zijn karretje van 125.— nu als 25.— in prijs gedaald. Is natuurlijk door het dolle heen. Opent de sluizen van zijn welspre kendheid, en davert zijn beschuldigingen door de Mei-lucht. Van vandalistische jeugd, van moeders, die hun plaats niet weten, van schadevergoeding, enz. De vrouwtjes luisteren: knikken ernstig en begrijpend mee. Ja, 't is zoo. 3. Mams nadert. Ja, hoe nadert zy, als een koningin, als, ja zooals Helene van Troje, Hector eens genaderd moet ziin. Voelt liet onheil in de lucht hangen. Dan de meest argelooze vraag: „wattis hier loos?!" Wat „loos" is wordt haar me degedeeld: op een manier, die geen twijfel overlaat. Als getuigen charge staan de spruiten: vinger in den mond. Bijna hui len ze. Mams heeft nog geen commentaar ge geven. Gaat naar het kroost. Vraagt: isset waar wattie vent daar seit, jonges?? Ant woord: Nee, niettes! Allen zwijgen bij het hooren dezer vree- selijke ontkenning. En dan mams, niet twijfelend aan het rechtsgevoel van haar kinderen, bijt den heer, die de sigaar is, toe, fel en verbeten: „krèg nou gauw de masele, jai en je fiessie". Commentaar overbodig. v. K. Weer eenigc fietsen gestolen. Door een persoon werd bij de politie aangifte gedaan van vermissing van zijn rywiel, dat hij op den openbaren weg Middenstraat had geplaatst. Woensdagnacht werd een rijwiel dat eenigen tijd onbeheerd voor een perceel aan de Emmastraat stond, ontvreemd. De recuerche stelt een onderzoek in. Geen alcohol achter het stuur. legen een autobestuurder wordt pro- ces-verbaal opgemaakt terzake van het FILMMEUWS. Deze week „Geheime Zending" (Wild Girl) met in de hoofdrollen: Charles Farrell, Joan Bennett, lialph Belianiy, Minn8 Gombell. Een onstuimig, romantisch drama in het gouden tijdperk in Californië, ten tijde, dat openlijk veeten en persoonlijke wraaknemingen hand in hand gingen. De geschiedenis van een vroolijk, onstuimig meisje geboren in de Zuidelijke Sta ten en een geheimzinnig ex- soldaat uit de vereenigde legers. Waarschuwingen. De Commissaris van Politie te Roosen daal en Nispen maakt bekend dat aldaar Alexander Josepli Rauzendofer, geb. te Weenen 14 Maart 1881, koopman, wonen de te Wiener-Neustadt, getracht heeft een sigarenfabrikant op te lichten. Deze maakt er zjjn werk van Nederlandsche firma's offerten te vragen voor groote leveringen in Albanië en leveranties in het vooruitzicht te stellen, waarbij hjj tracht bedragen van ong. 150 van reflec tanten los te krijgen, zoogenaamd als vergoeding voor reiskosten. Van leverin gen komt niets. Signalement: kleine gestalte, grijzend dun haar, donkere oogen, Israëlietisch type. De Burgemeester van Nieuw-Lekker- land geeft belanghebbenden in overwe ging, bij hem inlichtingen in te winnen, alvorens handelsrelaties aan te knoopen met een zekeren Arie Dekker, geb. 27 Mei 1909 te Nieuw-Lekkerland, kantoor bediende, verblijfplaats vermoedelijk te Rotterdam, dus niet te verwarren met zijn broeder A. C. Dekker, woonachtig te Nieuw-Lekkerland. De Commissaris van Politie te Schie dam herinert nogmaals aan zijn waarschu wing tegen de Crediet- en Spaarinstellin- gen „De Onderlinge" en „Eigen Hulp", beheerder M. van Weerden, Boerhaave- laan 51b, te Schiedam. Herhaaldelijk wordt over de afwikke ling van aangevangen zaken met bedoelde instellingen geklaagd. WESTELIJKE FORD-TOER 25, 26 en 27 Mei. a.s. Ter gelegenheid van het 10-jarig be staan der Ford Organisatie in Nederland werden Ford-Toeren gehouden In de diverse deelen van ons landthans zal ook, op de bovengenoemde datums de westelijke Ford-toer 1934 worden gehouden Om er aan mede te doen moeten de deelnemers een aantal plaatsen bezoeken in Noord- en Zuid-Holland. De inschrijving staat open voor iedere» automobilist, met uitsluiting van hen, die op een of andere wijze werkzaam zijn in de Ford organisatie en dient te geschie den op een formulier, dat gratis ver krijgbaar is bij eiken Official Ford Dealer in Nederland. Aan de inschrijving zijn geen kosten verbonden. Inschrijving kan o.a. plaats vinden bij den Official Ford Dealer in de plaats waar gestart wordt tot Zondag 27 Mei des v.m. 9 uur. Deze deelnemers ont vangen een roode kaart. Gestart kan worden o.a. uit Alkmaar, Julianadorp en Schagen. De deelnemers aan de Toer zijn ver deeld in twee klassen: Klasse I zij die 25 stempels op hun deelnemerskaart hebben verzameld Klasse II zij die 15 stempels op hun deelnemerskaart hebben verzameld. Gestart kan worden opVrijdag 25 Mei tusschen 12 en 22 uur; Zaterdag 26 Mei tusschen 7 en 22 uur; Zondag 27 Mei tusschen 7 en 9 uur. Elke deelnemer(ster) is geheel vrij in het kiezen van zijn (hare) route. De eind- contróle zal gehouden worden op Zondag 27 Mei te 's-Gravenhage op de Alkemade- laan. De deelnemer(ster) die aan de voor waarden van het reglement heeft voldaan, ontvangt een herinneringsplaquette en indien hij (zij) beeft deelgenomen in klasse I, dingt hij (zij) mede naar fraaie prijzen: a. een Ford V-S automobiel of een Fordson Truck-chassis met cabine, naar keuze b. een zilveren beker met daaraan ver bonden geldprijzen, groot f 150, f 100 of f 50. Voor klasse II: a. Een Ford V-S automobiel of een Fordson Truck-chassis niet cabine: b. een zilveren beker met daaraan ver bonden geldprijzen groot f 75, f 65, f55, f 4o, f 35 en f 25. Buitendien zjjn nog als extra-prijzen beschikbaar gesteld a. een zilveren beker met daaraan ver bonden groot f 25 voor den oudsten deelnemer, den eigenaar van den wagen met den oudsten Ford Model „T"-motor en den eigenaar van den wagen met den oudsten Ford Model „TT"-motor. V oor nadere bijzonderheden wende men zich tot Maarten Smit. Official Ford Dealer te Koegras. De deelname is ook voor andere dan Ford wagens mogelijk. VOOR DEN ALKMAARSCHEN KANTONRECHTER Strafzitting van Vrijdag 18 Me!. Het geliefde Redmiddel; Verblindende Verlichting. Wij willen niet beweren, dat de bank werker J O. uit Den Helder in den avond van April niet door een sterk autobus- licht werd verblind, toen hij mej. B en haar broeder met hun fietsen tegen de V?k,« «"eed. maar in ieder geval wordt dit redmiddel bij aanrijdingen veelvuldig a s verontschuldiging aangevoerd. Men zou dan haast zeggen, dat 20 procent van de tegenleggers een verblindende ver lichting voeren. Hoe het echter ook zij, de heer B., die op bewusten avond met zijn zuster den rijksweg bij de Kollesluis bereed, kwam er goed af, maar zijn zuster lag bloedend en bewusteloos in het gras, en ziekenhuis-verpleging bleek noodig te zyn. Zij was dan ook heden niet als ge tuige verschenen. Wat dezen chauffeur betreft, hij beriep zich op gezegde verlichting, waardoor hij de kluts was kwijt geraakt, en wel direct, maar toch te laat had geremd. Hij had evenwel onmiddellijk moeten stoppen, en dit alleen had de botsing kunnen voorkomen. Overigens had het jongmensch zich sportief en belangstellend gedragen, en toonde hij zich bereid, de gevorderde f 50.— schadevergoeding te voldoen. In verband met de aangenomen ver zachtende omstandigheden, werd aan ver dachte opgelegd f 10.boete, subs. 10 dagen. PREDIKBEURTEN. Ned. Herv. Gem. Ie Pinksterdag: 's Morgens 10.30 u., Ds. M. v. Wichen Zendingsgebouw „Dc Ster der Hope". Ie Pinksterdag: 's Avonds 7 uur, de heer E. Bos, van Den Helder. Op initiatief van de Handeldrijvende- en Industrieele Middenstandsvereeniging te. Anna Paulowna was Woensdagavond bij den heer Borst te Breezand een ver gadering belegd om in breeden kring te bespreken, welke houding men zou aan nemen tegenover het ventverbod der ge meente Den Helder. Daar hierover den laatsten tijd nogal het een en ander te doen is geweest, waren behalve de leden van de genoemde vereeniging ook vele anderen aanwezig, o.a. afgevaardigden van de plaatselijke R.K. Middenstands vereeniging, van de middenstand uit Wieringerwaard en van Den Helder, ter wijl burgemeester Lovink eveneens door aanwezigheid z'n belangstelling toonde. De heer C Kaan, voorzitter van de neutrale middenstandsvereeniging, leidde de vergadering. In zijn openingswoord zei hij o.a. dat de aanwezigheid van burge meester Lovink zeer gewaardeerd weid, omdat men daarin een medeleven met den middenstand zag. Spr. verzocht bij de besprekingen per soonlijke zaken buiten beschouwing te laten en alleen aan de algemsene belan gen te denken. Het was hem onbegrij pelijk, dat Den Helder, dat toch als cen trum vele belangen heeft in de omlig gende plattelandsgemeenten, er toe is gekomen een ventverbod in te stellen, waardoor bewoners van die gemeente ge troffen worden. Höt bestuur meende dan ook te moeten voorstellen als tegenmaat regel er bij het gemeentebestuur van Anna Paulowna op aan te dringen, hier ook een ventverbod uit te vaardigen, of de plaatselijke middenstanders op te wekken niet meer van de Heldersehe grossiers af te nemen en ook particulieren te vra gen niet in Den Helder te koopen. Burgemeester Lovink deelde mede, dat het gemeentebestuur reeds de verzekering heelt gekregen, dat de Heldersehe maat regelen zoo spoedig mogelijk zullen wor den toegepast. Spr. begreep dat men daar mee niet tevrpden is, maar zou toch liever niet dadelijk den oorlog aan Den Helder willen verklaren, doch een weg willen zoeken, die tot minnelijke schikking leidt. Men moest liever trachten het Heldersehe ventverbod voor onze gemeente ongedaan te maken. De heer Kaan antwoordend, merkte op, dat als men daartoe pogingen in Den Helder aanwendde, de zaak steeds op de lange baar. werd geschoven. Daarom wilde men het nu langs den boven aangegeven weg probeeren. De heer Jonker, den vorigen spreker aanvullend, wees nog in het bijzonder op de hier zeer gehate heffing voor een verleende ventvergunning in Den Helder. De heer Nijpels, voorzitter van het departement Den Helder van de Mij. voor Nijverheid en Handel, dankte voor de openlijke en oprechte daad van het be stuur, n.1, om in een advertentie bekend te maken, wat men van plan was. Men is direct in Den Helder bijeengekomen en heeft gezegd >Zoo mag liet niet gaan, daarvoor leven we in te goede verstand houding met onze buren» en men beeft begrepen, dat men moest trachten tot overleg te komen. Daarvoor nu was men als vrienden naar Breezand gekomen. Spr. gaf den raad te trachten langs vredigen weg een regeling te verkrijgen, waarbij de middenstand van Anna Pau lowna zoowel als van Den Helder gebaat zou ziju. De heer Grunwald, secretansNvae" 'ij 1 Heldersehe departement van N. «Hm heeft zich dadelijk in veibindinjgesteld met het gemeentebestuur van Den Helder en de verzekering gekregendatmetde belangen van bonafide kooplieden reRe ning gehouden zal worden. Het ventverbod wilde een r"f£ell"f; voor den chaos die bestond, het wou be perken het veelvuldig leuren van venters met ondeugdelijk goed of met kMpwaar, waaraan geen behoefle bestaat. H geenszins de bedoeling den middenstand van omliggende gemeenten schade te doen. De burgemeester van Den Helder is dan ook bereid in overleg met het gemeentebestuur een regeling te maken om dat te ondervangen. Ook de commis saris van politie heeft toegezegd zooveel als in zijn vermogen is mede ie werken. Spr. wekte op schouder aan schouder de wederzijdsche belangen te verdedigen. Na een pauze, waarin het bestuur van de Middenstandsvereeniging zijn stand punt in verband met de besprekingen nader zou bepallen, las de heer Kaan een schrijven voor van de Hanze, de plaat selijke r.-k. middenstandsvereeniging, waarin werd medegedeeld, dat zij een dag te voren had vergaderd en toen besloten was aan het gemeentebestuur van A. P. te verzoeken een ventverbod, zooals dat bijv. in Den Helder wordt toegepast, in te voeren. De afgevaardigden van de Hanze voegden er echter na de thans bijgewoonde besprekingen aaD toe, dat men, hoewel geen succes verwachtend van pogingen, om tot opheffing van het Heldersehe verbod te komen, toch met de neutrale vereeniging wilde meewerken, wanneer zij in dien geest een oplossing zou zoeken. De heer Kaan stelde daarop voor een commissie te vormen, die een vredige oplossing van de moeilijkheden zou trachten te vinden en waarvoor men graag vertrouwensmannen aangewezen zag uit de verschillende middenstandsver. van Den Helder, Anna Paulowna en Wierin gerwaard en van de Kamer van Koop handel (waarvoor de heer Colthof aan wezig was), terwijl er dan nog aan de gemeentebesturen verzocht zou worden zich eveneens in de commissie te laten vertegenwoordigen. De vergadering ging hiermee accoord. Nadat een vraag van den heer W. Rossen, hoe de houding van het bestuur zal zijn, wanneer de commissie tot geen resultaat komt, was beantwoord met de verzekering, dat men dan ongetwijfeld tot scherpe maatregelen zou moeten over gaan, sprak de heer Nijpels de stellige verwachting uit, dat de zaak terecht zou komen. Hij drong er bij de collega's van Anna Paulowna op aan het advies van burgemeester Lovink, die steeds in het bestuur van het Heldersehe dep. van N, en H. de belangen van zijn gemeente goed verdedigt, te volgen en ook in andere gevallen met elkaar in vriendschap onbill kheden uit den weg te ruimen. Van het dep. van H. en N. en zeker ook van de Kamer van Koophandel kon men alle medewerking verwachten. Burgemeester Lovink dankte de Mid denstandsver. voor het genomen initiatief en de K. van K. en het Dep. Helder van H. en N. voor de toegezegde hulp en sprak den wensch uit, dat de te vormen commissie resultaten zou bereiken, die werkelijk in het belang van Den Helder en Anna Paulowna zouden zijn- De heer Kaan sloot daarop de verga dering. IIOLL. MIJ. VAN LANDBOUW. Daar de heer Rezelman verhinderd was, leidde de heer Van Balen Blanken de Vrijdagavond gehouden vergadering van de afdeeling der H. M. v. L. Mededeelingen. In ons verslag van de vorige verga dering meldden we het advies, dat aan de leden der afdeeling werd gezonden in zake vermindering der plaatselijke werk loosheid. Dit is ook ter kennis gebracht aan de arbeiders-organisaties, 't Ant woord, dat lang uitbleef, meldde, dat men zich niet kon vereenigen met het advies aangaande het loon. Het gemeentebestuur uitte z'n dank aan de afdeeling voor de ernstige pogingen om de arbeiders in de eigen bedrijven te werk te stellen en het loon zoo hoog mogelijk te doen zijn. Voorz. had vernomen dat pl.m. 140 arbeiders geplaatst zijn en er misschien nog een dertigtal, geschikt voor de land bouwbedrijven, over zijn, waarom hij meende dat men met het resultaat te vreden mag zjjn. De heer Schenk merkte cp> dat door het late bekend worden van het afwijzend standpunt der organisaties, toch nog enkele vreemde arbeiders in dienst genomen zijn. Dat was toch niet noodig geweest, vond voorz., want de arbeiders zelf hebben de loonsvoorwaar de toch geaccepteerd. Door het instellen van een Nationaal Brouwgerst-Comité heeft de Brouwgerst- eommissie voor A. P. en Waard en Groet ai gedaan. De heer P. Kooiman, die een groote practische ervaring on dit gebied heeft, is niet benoemd in het bestuur van hot p.o,,we comité, wel in de technische commissie. Het hoofdbestuur van de H .V.L- heeftt gericht, dat het den be schikbaren zetel meende te moeten af staan aan een der r.-k. organisaties. De /eeuwsche, N.-Brab. en Holl. Mij rou- leeren voor de heide andere zetels, zoodat benoeming van den heer K over een paar jaar mogelijk is. Praf Broekman ~r"t V -Nat' Comit<- aSjt hoven.' •o j technische commissie belang rijker, dan het bestuur. De oude brouw he(Sant>mniI7i0 is niet erfT met antwoord van het hoofdbestuur. De Na reorganisatie van verschillendp O. Schenk- voor n It K' Brugman en Voen. H. Busé en Kon? W (Niet officieel) 5de klasse, 4de lijst Trekking van Donderdag 17 Mei 1934 Hooge Prijzen 15000.— 3961 1000— 4243 17835 400.5063 7337 8597 12666 14171 16514 18783 200.— 16269 100.— 689 1081 1831 6984 9185 13700 14361 16032 17306 17385 18881 19390 19556 Prfizen van 70. 59 97 471 479 496 531 679 724 726 759 1025 1125 1472 1507 1565 1691 1763 1859 1924 2011 2122 2309 2758 2774 2969 3511 3587 3622 3871 3948 4123 4620 4882 4945 5182 5339 5376 5635 5830 6009 6307 6327 6434 6476 7074 7186 7202 7301 7747 7765 7824 8050 8165 8203 8278 8389 8460 8530 8562 8669 8731 9327 9379 9381 9525 9794 9802 9998 10049 10154 10302 10304 10337 10430 10497 10531 10624 10903 11048 11236 11501 11542 11548 11619 11768 11829 11934 11943 12040 12049 12243 12310 12476 12649 12774 12786 12852 12904 12913 12935 12949 12956 2962 12963 130Q5 13220 13225 13387 13442 13445 13653 13805 13869 13896 14190 14235 14473 14546 14594 14640 14943 15019 15040 15109 15207 15410 15540 15570 15616 15760 15803 15860 15870 15930 16354 16394 16412 16416 16446 16726 16763 16796 17109 17578 17823 17854 17979 18131 18224 18227 18289 18435 18551 18559 18767 18810 18893 18995 19440 19480 19579 19856 19958 20141 20380 20436 20460 20466 20588 20630 20644 20646 20766 20800 20814 20919 20968 Nieten 9 44 136 269 284 315 344 413 548 558 559 582 653 720 744 750 781 825 891 908 911 912 991 1162 1219 1269 1313 1366 1384 1395 1419 1434 1452 1456 1586 1657 1775 1799 1897 1940 1952 1980 2061 2079 2149 2208 2219 2367 2379 2438 2469 2472 2554 2600 2667 2692 2722 2811 2815 2838 2893 2946 2953 2997 3009 3013 3030 3058 3108 3144 3200 3218 3223 3284 3332 3336 3363 3382 3432 3505 3527 3572 3584 3602 3612 3722 3767 3793 3807 3853 3854 3860 3941 3978 3999 4055 4062 4063 4078 4120 4150 4192 4261 4290 4334 4377 438? 4442 4549 4577 4579 4649 4689 4703 4711 4741 4851 4865 4874 5070 5089 5132 5156 5168 5192 5213 5247 5264 5279 5291 5332 5397 5410 5433 5473 5534 5562 5570 5680 5706 5743 5853 5908 6017 6031 6096 6114 6147 6184 6225 6412 6439 6685 6717 6740 6758 6789 7005 7025 7031 7200 7261 7277 7374 7505 7541 7590 7650 7676 7690 7718 7740 7791 7817 7845 7866 7892 7908 7946 8034 8035 8068 8033 8138 8158 8166 8193 8257 8283 8288 8294 8312 8316 8371 8377 8392 8394 8407 8419 8425 8482 8524 8555 8600 8702 8797 8859 8867 8871 8322 8975 8997 9110 9131 9158 9208 9304 9323 9396 9541 9619 8639 9677 9683 9818 9843 9884 9927 10031 10037 10098 10104 10131 10140 10213 10248 10262 10340 10385 10386 10387 10406 10420 10464 10536 10543 10595 10807 10663 1C673 10694 10772 10776 10938 10939 11041 11085 11163 11179 11194 11246 11284 11407 11506 11569 11574 11579 11627 11677 11736 11807 11833 11902 11913 11997 12017 12039 12058 12086 12120 12142 12180 12207 12268 12283 12303 12393 12430 12452 12552 12576 12605 12624 12720 12726 12811 12848 13014 13017 13052 13074 13084 13123 13159 13409 13419 13508 13525 13527 13543 13633 13638 13643 13652 13681 13694 13717 13810 13819 13857 13862 13877 13911 13971 14031 14039 14075 14094 14113 14137.14141 14 V,3 14167 14211 14230 14265 14348 14355 14375 14552 14607 14635 14642 14678 14698 14715 14726 14749 14753 14807 14895 14898 14922 14946 14947 15102 15106 15110 15130 15277 15381 15393 15451 15494 15633 15639 15707 15720 15805 15814 15S66 15905 15915 15918 15928 15968 15970 15994 16009 16029 16044 16117 16159 16220 16229 16243 16260 16270 16316 16351 16359 16380 16405 16411 16504 16520 16555 16557 16587 16605 16657 16730 16772 16780 16826 16830 16878 16922 16932 16942 16967 17007 17021 17138 17177 17179 17221 17253 17274 17283 17325 17359 17370 17482 17530 17551 17561 17581 17709 17726 17832 17886 17896 17946 18183 18215 18323 18341 18386 18453 18496 18507 18533 18661 18800 18815 18827 18872 18888 18909 18971 19074 19119 19156 19175 19176 19237 19262 19287 19396 19414 19436 19439 19443 19458 19486 19534 19570 19578 19631 19632 19634 19690 19724 19741 19751 19753 19768 19791 19804 19948 19978 20016 20025 20205 20254 20302 203U 20359 20370 20555 20672 20676 20695 20711 20763 20777 20816 20887 Verbetering 5e kl. 3e lijst5324 m. z. 5334 'TKLEINSTE AVONDTASCHJE is altijd nog groot genoeg om bovendien zonder bezwaar zoo'n klein en plat metalen zakdoosje met drie "AKKERTJES" te bevat ten. Het is zoo practiscb, want nu kunt Ge altijd en overal AKKER-CACHETS bij U hebben, die telkens van pas komen in gevallen van Hoofdpijn, Kiespijn, Spierpijn, Zenuwpijn, Migraine, Vrouwenpijn, Lusteloosheid, enz. Koop vandaag nog zoo n doosje. Zakdoos 11 Glazen buis mei 12 stuks slechts 52 cent 20 cent 11 Ge kunt hieruit 4 x Uw zakdoosje vullen. ovengenoemde j. rijü worui verhoogd met bijslag voor Omzetbelasting Koegras, Callantsoog en Wieringen. Tenslotte deelt voorz. nog mede, dat de uitbetaling van 2 per 100 kg bieten op komst is. Aanbesteding. Voor de levering van touw is de prijs opgaaf van den heer Wissekerde 24 ct. per kg voor touw van 400 m per kg en 22 ct. voor 330 m per kg. De prijzen van Lank- horst zijn 25 ct. en 23 ct. Verschillende leden en de heer Wisse- kerke gaven hun meening over ijzeren of houten roteerende arenscheider voor zelf- binder. Op de vergadering gaven zich 10 leden op voor levering van het houten werktuig. Om mogelijk ook samen ruiters te kun nen koopen zal de secretaris prijsopgaaf vragen. Vragenlijst. Op de vragenlijst van het hoofdbestuur zal gememoreerd worden wat gedaan werd voor opheffing van de plaatselijke werk loosheid. Beschrijvingsbrief. Benoemd als afgevaardigde ter algc- meene vergadering: C. Rezelman; plaats vervangers G. Geerligs, D. Schenk en O- ,arnmes. De afgevaardigde heeft vrij mandaat. De heer Raap stelde voor bij de regeenngscommissarissen, die ter algem. verg. aanwezig zullenl zijn, aan te dringen, dat de regeeringsmaatregelen tijdig be kend gemaakt wurden.

Heldersche Courant | 1934 | | pagina 10