Stadsnieuws Viering van den „Good-Will- Day". Visscherij. SaSon de Coüffure. SaBon de Beauté. liaison Gesuis, PREDIKBEURTEN LUILAK. LUILAK!!! HELDERSCHE COURANT VAN ZATERDAG 19 MEI 1934. en ondergang van Zon Op- en en tijd van hoog water Wintertijd. en Maan (Texel) apotheken. inschrijving leerlingen hoogere handelsschool. 30en 60ct. een verstandige raad aan den raad. een nieuw cafe-billard in de spoorstraat. Speciaal Ha rvenien, Hsarwarken, Electrische Gezichtsonth^ring PERMANENT WAVE. nFRDE BLAD Maan Mei "~op:°nd-: jr 20 9 52 0.39 M 21 1' 04 P 22 12.17 \y 23 13.29 p 24 14.45 V 25 16.05 Z 26 17.80 0.55 1.17 1.19 1.30 143 1.58 3.58 3.57 3.55 3.54 3.53 3.52 3.50 19.53 19.54 19.56 19.57 19.58 19.59 20.00 Hoogwater sm. nam. 0.43 1.50 1.20 2.21 3.25 4 32 5.30 6.15 1.52 2.52 4.00 6 04 5.54 6.41 Licht op voor alle voertuigen. Zaterdag 19 Mei Zondag 20 Maandag 21 20.21 20.23 20.24 Onze stadgenoot, de heer T. Vahstal, js bij besluit van den Minister van De fensie op 15 Mei bevorderd tot teekenaar le klas, afd. scheepsbouw, en met ingang van 21 Mei geplaatst bij het Departement van Defensie te 's-Gravenhage. Van hedenavond 10 uur tot Pinkster- Maandag 's morgens 8 uur is alleen ge opend de apotheek der firma Smeet» Snel, Weststraat. Op Pinkster-Maandag is alleen geopend de apotheek van A. P. Hoolmans, Spoor straat. Van Dinsdag 22 Mei tot Maandag 28 Mei wordt avond- en Zondagdienst waar genomen door W. Kingma, Ivanaalweg. De aanmelding van Leerlingen voor de Hoogere Handelsschool kan, blijkens een in dit nr. voorkomende advertentie dage lijks geschieden aan het schoolgebouw Hoofdgracht 14, van 912 en van 2—4 uur, 's Zaterdags van 9—12 uur. De termijn van aanmelding eindigt Zaterdag 2 Juni. Heeft U al een ADELAAR. Met origineele torpedonaaf f 37 SO. GEORG GUNTHERT, AANKOMST INDISCHE MAIL. De speciale trein met passagiers en post in aansluiting op het Dinsdagmorgen 22 dezer te Genua arriveerende motor schip Johan van Oldenbarnevelt, welk schip, gelijk reeds gemeld, van daarnaar Indië zal terugkeeren, zal tengevolge van de sterke bezetting van Bazel af in drie deden worden gesplitst. Aankomst in Nederland op V/oensdag- morgen 23 Mei te Amsterdam C.S. trein 10 u. 62. ORGELBESPELING LUTHERSCHE KERK. De orgeliste der Luthersche Kerk, mej. Aafje Kamp, hoopt op Woensdag 6 Juni a.s., des avonds om half negen een orgel bespeling te geven. Als bijzonderheid willen wij vermelden, dat op 6 Juni 1924, dit mooie orgel is in gewijd. Nadere bijzonderheden worden per ad vertentie bekend gemaakt. STADION CONCERT OP 2 JUNI. Wij vestigen de aandacht op de in dit nummer voorkomende advertentie van het plaatselijk Comité te Den Helder voor Stadion-Concerten waarin nogmaals wordt gewezen op het concert, dat op 2 Juni des avonds om 8 uur in het Stadion te Amster dam onder leiding van Dr. W. Mengel berg wordt gegeven. GEEN VERSCH BROOD VERKRIJGBAAR. I>e Heldersche Bakkerspatroonsver- teniging maakt in een advertentie in dit iiummer bekend, dat den 2en Pinksterdag géén versch brood verkrijgbaar is. UITSLAG OPENBARE VERKOOPING. De Notarissen Schreuder en Engelmann hebben Woensdag 16 Mei des avonds 7.30 »ur, in „Musis Sacrum" publiek verkocht de volgende perceelen: Het huis "en erf aan de Weststraat no. 22, hoek Schippersteeg, groot 70 c.A. Kooper: A. Govers Rzn. qq. 2840. Het huis met erf en schuur en steeg aan de Weststraat No. 33, groot 80 centiaren. Kooper: S. ,T. J. Luyckx, 2700.—. Het huis in tweeën bewoond met schuur |n erf aan de Keizersgracht no. 17 en Sehipperssteeg, no. 2. groot 55 centiaren. Kooper: J. W. Londen q.q. 2225.—. De garage met afzonderlijke boven woning aan de Keizergracht no. 18 en 19, groot 33 centiaren. Kooper: A. Govers Rzn. qq. 2025. Het huis en erf aan de Hoogstraat no. 38, groot 62 cent'aren. Kooper: D. S. Beek qq. 1101.—. Het huis en erf aan de Hoogstraat no* £0, groot 62 centiaren. Kooper: W. Molenaar qq. 1070. Het huis met stegen en erf aan de Hoogstraat no. 92, groot 1 are, 10 centi aren. Kooper: J. W. London qq. 1110. -. Het huis met steeg en erf aan de Hoog straat no. 94, groot 80 centiaren. Kooper F. Greven q.q. 2000. Het huis en erf aan de Hoogstraat, no. gföot 76 centiaren. Kooper P. Bregman q.q. 2059. no no en erf aan de Binnenhaven >.147, groot 62 centiaren. Kooper C. Taylor q.q. 990. et huis en erf aan de Loodsgracht >.54, groot 1 are 32 centiaren. Kooper I\ T. Luyckx 3320. Het huis en erf aan de Langestraat no. 98, groot 73 centiaren. Het huis en erf aan de Langestraat no. 100, groot 70 centiaren. Kooper J. Koning 2172. Het huis en erf aan de Langestraat no. 18, groot 2 aren 32 centiaren. Kooper D. Bethlehem q.q. 1245. Het perceel land aan den Kerkhofs- weg, groot 18 aren 20 centiaren. Kooper A. Govers Rzn. q.q. 609. Het huis en erf aan de 2e Vroonstraat no. 47, groot 1 are. Kooper L. Braat 1681. DE HEMITO-TENTOONSTELLING. Iets nieuws voor Den Helder. Niet de tentoonstelling op zichzelf, wij hebben hier al eens eerder een winkel week of jaarbeurs of hoe men 't noemen wil, gehad. Maar de Hemilo-tentoonstel- ling, welke de volgende week zal worden geopend, zal toch in verschillend opzicht iets nieuws zijn voor Den Helder. Voor eerst wordt zij georganiseerd op veel grooter terrein dan de vorige; de loods, welke op het («ogenblik is gebouwd op bet terrein „de Ton" nabij den water toren, beslaat een oppervlakte van 1200 m" en behalve dit hoofdgebouw komen er nog twee kleinere, een dancing en een cabaretgebouw, welke tezamen eveneens 1200 m2 beslaan. Totaal dus 2400 m2. Na de Pinksterdagen wordt een aan- va"g gemaakt met den opbouw der ver schillende stands. Uit den aard der zaak valt daarover dus thans nog niets te ver melden, maar toch willen wij alvast uit de school klappen en omtrent enkele, die er komen zullen, eenige bizonderheden mededeelen. Het is namelijk niet uitslui tend een winkelweek, die wordt georga niseerd; doel ervan is tevens om het publiek van verschillende artikelen tevens de wijze van fabricatie te laten zien. Daar voor is van verschillende standhouders medewerking verkregen. Zoo zal de be kende Plateelbakkerij „Zuid Holland" een harer werklieden, een z. g. banddraaier, naar hier zenden, die ruwe klei zal model- leeren tot vazen, aschbakjes, en allerlei artikelen, die men als afgewerkt product dagelijks onder de oogen krijgt. Onze drukkerij zal de bezoekers laten zien een machine voor vervaardiging van goedkoop en snelwerkend druk- en sten- cilwerk, dat van de papierrollen af ver vaardigd wordt en automatisch wordt ge sneden. Dit procédé is beter dan stencil- werk volgens de oude methodes en niet duurder. Daarnaast komt dan een ouder- wetsche handpers, die dateert uit de be ginjaren van de boekdrukkunst en die het groote verschil tusschen den ouden en den modernen tijd zal doen zien. Een fabrikant van cocosmalten en -tapijten zal vertegenwoordigd zijn door een arbeider, die met behulp eenerstrik- machine Iaat zien de vervaardiging van karpetten. Dan noemen wjj de Persilfabrieken, welke, zooals men weet dezer dagen een nieuwe fabriek in ons land hebben ge opend, en die u zal toonen wat met dit product te bereiken is. Het Rijkspropaganda-bureau voor Visch- voorziening, dat, zooals de naam aangeeft, propaganda maakt voor het eten van visch, zal gratis haring beschikbaar stel len teneinde deze smakelijke visch meer bekend te doen worden. Tenslotte noemen wij nog de firma H. Spruit, die een modeshow zal houden, met levende modellen ditmaal; manne quins zullen de nieuwste snufjes op dit gebied voor de dames demonstreeren. Men ziet uit deze korte opsomming, dat het er de Hemito om te doen is inder daad iets nieuws te brengen. Wij hebben tenslotte nog enkele, meer zakelijke mede- deelingen, welke wij hier laten volgen: Deelname. De deelnemers zullen kenbaar zijn aan raambiljetten. Deze winkeliers worden in de gelegenheid gesteld gratis letterzakjcs te verstrekken bij aankoop van iedere 50 cent contant. Uit deze letterzakjes is het woord Verkoop weekc samen te stellen. Kostbare prijzen, waaronder een 4-pers. 1934 Chevrolet Auto. zijn beschikbaar gesteld. Standhouders. In de gecombineerde Bestuursvergade ring der Middenstandsvereenigingen is besloten aan winkeliers, die nog geen lid zijn der vereeniging, hun alsnog tot 22 Mei a.s. hiertoe in de gelegenheid te stellen. Voor aangifte en inlichtingen, alsmede voor afgifte der letterzakjes heeft de heer Zegel, Koningstraat, zich beschikbaar gesteld. Reclame. Voor reclame zal de volgende week een geluidswagen de omgeving bezoeken. Hierbij kunnen zich andere auto's aan sluiten, (luxe-, vracht-, bus-, verhuur wagens) en is in de volgauto's de ge legenheid voor eigen bedrijf reclame drukwerk uit te deeleu. De heer Wester- baan, Weststraat, is bereid hierover in lichtingen te verstrekken. Het vertrek is bepaald op Donderdag 24 Mei a.s, ochtends 8.30 uur vanaf het stationsplein. Vlaggen. Gedurende de verkoopweek worden de winkeliers verzocht te vlaggen. Bestuursbesluit. Voor de standhouders op de Hemito zij nog vermeld, dat vanaf 23 Mei ge legenheid gegeven wordt tot het opbouwen hunner stands. NAAR HET STRAND F.N DE DUINEN. Met de Pinksterdagen. Nu het weer het beste doet hopen voor de Pinksterdagen, durven we met alle vrijmoedigheid dit kopje boven ons be richt plaatsen, want zeker zullen honder den, zoo niet duizenden stadgenooten met de feestdagen naar het strand en de duinen trekken om naar hartelust te ge nieten van de vrijheid en de frissche, versterkende lucht. De vraag is ons al eenige malen gesteld, hoe het nu eigen lijk staat met het betonpad, dat de toe gang tot het z.g. „Stille strand" zal openen. We hebben ter bevoegde plaatse ons licht opgestoken en vernamen, dat de gunning deze week is afgekomen voor den aannemer De Vries, van Heemstede. Het werk moet binnen.... TIEN WEKEN opgeleverd worden en we zitten dus on geveer in het hoog-seizoen, als de weg van het badhuis naar het Stille strand begaanbaar zal zijn. Ons dunkt dat het gemeentebestuur hier wel wat meer spoed achter had kunnen zetten, omdat op de zonnige Zaterdagmiddagen en Zondagen in Mei en Juni reeds honderden stadge nooten naar het strand trekken en de smalle strook zand voor het badhuis slechts weinigen kan herbergen. Voor jonge beenen is de tocht naar het stille strand wel te maken, doch de oudjes zullen hun troost elders moeten zoeken. Gelukkig dat de Donkere Duinen er nog z(jn en het breede strand dat men daar vindt, 't Is intusschen te hopen, dat Ge meentewerken den aannemer tot wat spoed aanmaant, zoodat de tijd van tien weken niet noodig is om de verbinding tot stand te brengen. Toen om ongeveer half negen Ds. Smidts de bijeenkomst van den Goeden Wils-dag 1934 in „Musis Sacrum" opende, waren er niet zoo heel veel bezoekers. Er waren wat ouderen, enkele vertegenwoor digers van de „rijpere jeugd", doch het grootere getal der aanwezigen was in leef tijd nog niet aan de betiteling „rijp" toe. Oppervlakkig geoordeeld zou U aan een mislukking denken; 0. i. is dat absoluut niet juist. Integendeel de aanwezigheid van zoo vele jongeren stemt tot vreugde, daar dit toch een bewijs is, dat de ouders volkomen sympathiseeren met de vredes- idee en er hun kinderen reeds vroeg mee vertrouwd maken. Nu was lang niet alles, wat er dezen avond gezegd werd, even be grijpelijk voor de jeugdige bezoekers. Het leek ons, dat het gesproken woord wat te hoog gegrepen was, met uitzondering van het suggestieve verhaal van Ds. Smidts, „De droom van den frontsoldaat" uit het Hongaarsch, dat zeker niet nagelaten zal hebben indruk op de jongsten niet alleen, maar op alle aanwezigen, gemaakt 0 heb ben. In dit verband kwamen de verschrik kingen van den oorlog al heel sterk aan het licht, trouwens het was tijdens de voor lezing ervan muisstil in de zaal, wat tij dens de rede van den heer Kuin niet ge zegd kon worden. In zijn openingswoord bepaalde Ds. Smidts zich tot enkele opmerkingen be treffende het eigenlijke wezen van den oorlog. Zoo bracht spr. aan het licht, dat er van dapperheid eigenlijk heelemaal geen sprake is. Dit bewees hij, doordat er een legerbevel voor den Franschen gene raal Ferraud bekend is, dat gedateerd was Ja 11 uari 1914 en waarin stond, dat dan en dan 15 20 km teruggetrokken moest worden. Er bestaat nog steeds een internationale samenwerking tusschen de leverancieis van het oorlogsmateriaal; de fabrikanten van dat materiaal willen den ooi-log, hoe eerder, hoe liever en hoe langer, hoe be ter.... voor hun portemonnaies! Dat er terwille van dien vreeselijken gelddorst in de jaren 19141918 millioenen jonge menschen den dood in zijn gejaagd, daar wordt geen rekening mee gehouden Er is een periode in onze Vaderland- sche geschiedenis geweest, dat de toestand van het geheel in drie woorden juist ge karakteriseerd werd: radeloos, redeloos en reddeloos. In den tegenwoordigen tijd is het echter veel erger: men weet absoluut niet meer, wat men doet, alle bezinning en welbewustheid is verloren.... Eerst zul len die factoren terug moeten komen, wil een herstel mogelijk zijn. Voordat de spreker van dezen avond het woord kreeg, zong Mej. Annie Rogge veen een drietal liederen: Levenskracht, Mei en Lentebeloften. Mej. Roggeveen is een welbekende, die al menig succes te boeken had. Ook nu was haar zang be schaafd en welluidend. Dr. Piet Kuin, een voorman uit de Jon geren Vredes Actie, schilderde op sobere wijze de tegenstelling, die bestaat tus schen het oude, wat nog om ons is en iel nieuwe leven, dat in de natuur ontwaakt. Om ons is nog altijd het dreigende oor logsgevaar, dat wolken somber doet sa- iuenpakken, terwijl de natuur, onverschil lig voor dat alles, ontwaakt en vroolijkheid en opgewektheid in ons brengt. Die zelfde tegenstelling is er in de jonge menschen: eenerzijds drukt de werkloosheid en zorg alle energie neer, anderzijds is er de drang om te leven, uit te leven, „die daar dwars doorheen schiet". Onder de jonge menschen ontstaan zoo vele gevoelens tot mogelijkheden ten kwa de, slechts enkele ten goede.. Die groote, ééne ten goede is wel de kracht om zich met alle macht te verzetten, alle energie in te zetten om ervan te maken, wat ervan te maken is. Dus ontplooiing van het volle menschelijk kunnen, van al zijn energie, van al zijn vernuft. Maar er staan zoo vele mogelijkheden ten kwade tegenoverer vormen zich steeds grootere groepen van werkloozen, groepen, waarin velen, reeds vele jaren zonder werk zijn. Bij hen komt de vrees nooit meer aan het werk te komen, drei gend opzetten, immers als mettertijd de werkmogelijkheid weer grooter wordt, zul len de jongeren, de generaties, die na hen komen, geprefereerd worden. Er zijn maar enkelen, die een ideaal met zich voeren, de groote massa wordt onverschillig, mis dadig.... Tegenwoordig heet elke maatregel, die tegen het buitenland genomen wordt, in naam van het nationaal belang, maar in werkelijkheid is het egoïsme, de zucht naar meer geld, met het gevolg: een ge spannen verhouding! Oorlogsgevaar en crisis wisselen elkaar af, na den oorlog komt de crisis, welke op zijn beurt weer een oorlog ten gevolge heeftnet zoolang, totdat landen en volken uitgemergeld zijn. In de opkomst van het fascisme ziet spr. eveneens een vergrooting van het oorlogsgevaar, vooral door zijn berooving van de vrijheid van het woord en de gedachte. Overgaande naar het verhand met den Good-Will-Day, zeide spr., dat men aan vankelijk er wat sceptisch tegenover stond, maar thans ziet men er de groote opvoe dende taak van in. Leert de afschuw van den oorlog en dat vooral aan de jeugd. Men vraagt zich wel eens af, waarom men eigenlijk pacifist is, vooral hij, die er in werkt. Men komt voor zoovele ontmoe digingen te staan, er zijn zoovele teleur stellingen, dat men er wel eens moedeloos van wordt. Immers, waar blijft het resul taat? Men bespeurt er niets van, terwijl stuk voor stuk, individu voor individu, ieder niets liever dan den vrede wil!.... Maar dat is zeker, zoo eindigde de heer Kuin, we blijven met onzen persoon strij den voor het beginsel, aan het beginsel valt niet te tornen, daarover zullen we vol trouw tot en met anderen spreken! Ds. Smidts dankte den spreker namens allen voor zijn duidelijke uiteenzetting. Tijdens de pauze zong men gezamenlijk het Good-Dill-Day-lied, tekst van Willy du Saar, en een Jeugdmarsch. Daarna werd de beteekenis van den dag, die 18 Mei gevierd wordt, uitgelegd en ver teld, hoe acht jaren geleden Mevrouw Van MaanenMartin, met het verbreiden van de vredesboodschap vanuit Holland be gonnen was. Haar werk heeft wel een grooten omvang verkregen! Het vorig jaar kreeg zij uit 70 landen brieven, waarvan een enkele van een jongeman in Britsch- Indië, voorgelezen werd. Daarna werd de vredesboodschap, die gisteren namens de Nederlandsche jeugd de wereld ingezon den werd, voorgelezen. Ten slotte besloot de vergadering een brief te richten aan de plaatsgenoote, Mevr. Van Maanen, waarin gezegd wordt, dat de ter vergadernig ver tegenwoordigde corporaties instemmen met haar werk. In het kader van de vredes-idee hield Mej. T. Masseus een mooie voordracht, waarvan de suggestiviteit het hare bij droeg om de jeugd het „nooit-meer-oorlog" goed in te prenten. En ten laatste dan Ds. Smidts, die, zooals we in den aanvang al zeiden, allen diep trof met den droom van den frontsoldaat. Ongetwijfeld heeft het plaatselijk comité een nuttigen avond gehad. GEZELSCHAP KEES PRUIS. Zondag, ien Pinksterdag, zal na lange afwezigheid, de populaire humorist Kees Pruis met zijn gezelschap weer eens een vroolijken avond geven in Casino. De bekende radio- en gramofoonzanger komt met een geheel nieuw programma, dat in bonte afwisseling zal bestaan uit liedjes, praatje, een-acters, waarin zullen mede werken Hollands eerste voordrachtskun stenares Stella Seemer, Piet Hesse (van duo Solser en Hesse), de bekende com ponist Max van der Waag. (Men zie verder de advertentie) „TE DUTCII SYNCÖPATERS" IN „CASINO". Men schrijft ons Nu »The Ramblerss en »Jack de Vries' Bande zoo overtuigend bewezen hebben, hoezeer het door het publiek op prijs wordt gesteld, dat onze beste nationale orkesten ook in Den Helder optreden, heeft de Casino-directie gemeend een 3e Band naar Den Helder te brengen, welke voor de beide andere niet onderdoet. Den Tweeden Pinksterdag treden »The Dutch Syncopatersc, onder leiding van S. van der Woude, zoowei 's middags als 's avonds in Casino op en deze Band van 9 man, welke uitsluitend uitgeschoolde krachten bestaat, speelde gedurende hi t geheele winterseizoen met een steeds Stijgend succes in de bekende Tanzklause te Amsterdam. De Band brengt eigen schappen naar voren, welke geheel nieuw üijn voor Den Helder, o.a. een schitte rende bezetting van 24 verschillende instrumenten, het driestemmig zangtrio, hetgeen buitengewoon populair is gewor den door de radio. Hun »hot« en shownummers zijn uit stekend verzorgd, zij hebben een frappant uiteenloopend repertoir en het is dan ook de moeite waard om deze Band a.s. Maandag te vergelijken met »The Ramb- lersï, waardoor niemand teleurgesteld zal worden. Door het tamelijk ruwe weer der laatste dagen kon er niet altijd worden gevischt. Dé Noordzeebotters lagen vrijwel de ge heele week aan den steiger. De marktprijs voor de Noordzeevisc.h is laag en zooals we in een overzicht reeds zeiden, zijn de vangsten schraal, zoodat de animo onder deze weinig gun stige omstandigheden onder devisschers e'an ook wel niet groot zal zqn. I>e visschersbevolking en wat daarmee samenhangt maakt dan ook wel een heel moeilijken tijd door en wat zal er ten slotte nog uit geboren worden. Natuurlijk hadden ook haring-, geep- en ansjovisvisscherij onder het ruwe weer te lijden; toch was er alle dagen nog aanvoer van haring en geep, welke in: hoofdzaak werd aangebracht door do kommenvisschers De prijs voor de haring blijft echter laag, voor de geep blijkt echter wel be langstelling te bestaan; dat komt mis schien wel hierdoor, dat tot lieden de aanvoer matig was, waardoor ook de pi ijs behoorlijk op peil blijft. Met de haring zagen we ook, dat zoo lang de aanvoer matig was en de vraag het aanbod overtrof, bleef de prijs voor de haring bevredigend en de visscherij loonend'. Maar toen er een paar weken achtereen een flinke haringaanvoer kwam, ra: kte de prijs er af en wprd de harii g bijna waardeloos, want door gebrek aan uitvoer hebben we voor binnenlandsch gebruik alleen spoedig te veel. Voor de ansjovisvisscherij was het weer te ruw, zoodat de aanvoer zeer matig was; de prijs voor ansjovis is tamelijk stabiel en blijft zich bewegen tusschen f 5 en f 6 per kist. De garnalenvisscherij was van weinig beteekenis. Door de N.C.R.B. (Nederlandsche Cen trale Reddings Brigade) is het volgende adres aan den Raad der Gemeente ge richt. Geven met verschuldigden eerbied te kennen; ondergeteekenden Dr. J. H. Kemme, Arts, Centraal voorzitter en J. van Riet, Centraal secretaris van de Ne derlandsche Centrale Reddingsbrigade gevest.gd te Rotterdam, Mathenesserdijk no. 56 c., dat adressanten het van belang achten de aandacht van Uw Hooggeacht College te vestigen op de groote vlucht welke cte Roei- en Zeilsport, maar voornamelijk de Cano-Sport de laatste jaren hebben ge nomen, dat aan deze sport het geenszins denk beeldige gevaar van verdrinken vastzit, door het omslaan van de meestal zeer ranke vaartuigen, dat in de laatste vijf jaren (19281932) drie duizend één honderd één en vijftig menschen door een onvrijwilligen val in het water het leven verloren, waaronder vele tengevolge van het omslaan van bootjes en cano's, dat over dezelfde periode drie duizend twee honderd en één en twintig men schen het leven verloren door verkeerson gevallen met treinen, trams, auto's en andere voertuigen, terwijl twee en zeven tig menschen door brand het leven lieten, dat zij het toejuichen, dat de overheid in Nederland waakt voor een veilig ver keer en alle mogelijke goede maatregelen treft om bij brand direct hulp te kunnen verleenen, dat zij echter tot hun spijt moeten con- stateeren, dat diezelfde overheid niet dien zelfden ijver aan den dag legt bij het be strijden van den verdrinkingsdood, welke evenveel slachtoffers eischt, dat zij het daarom op zeer hoogen prijs zouden stel len, indien Uwe Vergadering zou kunnen besluiten die maatregelen te treffen, die in het belang van onze menschlievenden arbeid noodzakelijk zijn, dat deze maatregelen zouden kunnen zijn, het bezitten van een vergunning van de Overheid tot het gebruiken van een Roeiboot, Zeilboot of Cano hetzij voor genoegen of voor beroep en dat deze ver gunning slechts dan worde verstrekt wanneer de gegadigden in het bezit zijn van een Vaardigheids- of Zwem-diploma van de N.C.R.B. of een daarmede gelijk te stellen certificaat, dat daartoe o.m. een Verordening in bet leven ware te roepen, waarbij aan ver huurders van Roei- en Zeilbooten en Cano's, zoomede aan roei-, zeil- en cano- vereenigingen de verplichting wordt op gelegd, dat zij geen vaartuigen mogen verhuren aan minderjarigen noch min derjarigen als leden mogen aannemen, die niet in het bezit zijn van een zwemdiplo ma, welk diploma voorzien moet zijn van een pasfoto van de diplomahouder(ster) en een stempel van de politle-autoriteiten, zulks indien verstande, dat men voor het behalen van een zwem diploma minstens moet voldoen aan de eischen welke door de N.C.R.B. worden gesteld; welke zijn: 100 m schoolslag borstzwemmen; 50 m rugzwemmen met de handen in de heu pen, 1 minuut watertrappen met de han den op de schouders en springen van de 1 m plank (voetsprong), dat het ondergeteekende voorts van groot belang voorkomt, dat de Overheid elk jaar een behoorlijke controle instelt naar de deugdelijkhied en betrouwbaar heid van het te verhuren materiaal. Redenen, waarom zij Uwe Vergadering eerbiedig verzoeken een verordening, waarin de bovenomschreven punten wor den geregeld, in het leven te roepen. Hetwelk doende, enz. enz. J. v. Riet, secretaris. Rotterdam 1 Mei 1934. De heer C. A. Kolster, die reeds lang het café in de Oranjestraat exploiteert, opende Donderdagmiddag een keurig uit ziende zaak in perceel Spoorstraat 45, vlak naast de „Bijenkorf". We namen er een kijkje in bet eerste uur van haar bestaan, het officieele be zoek was dus in vollen gang. Verrassend was het getal bloemstukken, van leveran ciers en kennissen, dat de nieuwe inrich ting een fleurig effect verleende. Zoo stonden de tafeltjes en het geheele bil- lard vol. De heer Kolster is trotsch op zijn electr. koelinstallatie die onder het buffet opgesteld, het bier, dat van de be kende firma's Vollenhoven en Helnekens is, automatisch op een temperateur van 4 graden houdt. Deze keurige koellnrich- ting is van de fa. Tadema, Purmerend. De verbouwing werd aangenomen door den heer J. Geervliet, de uitvoering was van den heer Schconeveld. Tot buitenge wone tevredenheid werd het buffet ga- plaatst door den heer Hankes, Kerk- gracht, alhier, terwijl (le lichtreclame en de sanitaire installatie werd aangebracht door den heer Koorn, J. in 't Veltstraat. Fr staat een gerenommeerd bllardmerk n.1. „Monopole" van de fa. Bruin, Alk maar. Dank zij de van smaak getuigmde aankleeding, de houtnerf-vlo°r, de mo derne betimmering en de bescheu-n, har- monieerende beschildering ziet dit café, Spoorstraat 104-106 Tel. 457. Alle-dag-kerk. De Alledagkerk wordt gehouden Dinsdags, Woensdags, Donderdags, en Vrijdags in de Doopsgezinde Kerk van 7—8 uur. Ned. Herv. Gem. (Nw. Kerk. Weststraat) le Pinksterdag: 'sMorgens 10.30 u., Ds. H. A. Enklaar 's Morgens 12.30 u, Ds. II. A. Enklaar Kindcrkerk. Ncd. Herv. Gem. (Westerkerk. Westplein) 2e Pinksterdag: 's Morgens 10.30 u., Ds. F. W. J. v.d. Poel. Geref. Kerk (Julianapark). le Pinksterdag: 's Morgens 10 uur, Ds. Moyneri. 's Middags 5.30 uur. Ds. F.'Tollenaar 2e Pinksterdag: 's Morgens 10 uur, Ds. A. A. v.d. Leer, van Oosterend (Texel) Kerkdienst (Ohr. Mil. Tehui3, Kanaal weg) le Pinksterdag: 's Morgens 10 uur, Ds. F. Tollenaar 's Avonds 5.30 uur, Ds. Joh. Meijnep Oud Geref. Kerk (Hoogstraat), le Pinksterdag: 's Morgens 10 u. en 's avonds 5.30 u. Ds. N. v.d. Kraats 2e Pinksterdag: 's Morgens 10 uur, Ds. v.d. Kraats Chr. Geref. Kerk (Steengracht), le Pinksterdag: 's Morgens 10 uur en 's middags 5 uur de heer J. Rebel. 2e Pinksterdag: 's Morgens 10 uur, de heer J. Rebel fierst. Evang. Luth. Gem. (Weezenstr.) le Pinksterdag: 's Morgens 10 30 uDs. O. O. G.Visser van Rotterdam. Feest-Liturgie en kerkkoor. 2e Pinksterdag: Geen dienst. Doopsgez. Gem. le Pinksterdag: 'sMorgens 10 uur, Ds. P. J. Smidts 2e Pinksterdag: Geen dienst. Evangelisatie (Palmstraat), le Pinksterdag: 's Morgens 10 u., Ds. J. H. Vaandrager 2e Pinksterdag: 'sMorgens 10 uur, R. C. Frank, van Oosterland. Oud-Katholieke Kerk (Langestraat 78). le Pinksterdag: 'sMorgens 10 uur, kerkdienst, 's Avonds 7 uur, Vespers. 2e Pinksterdag: 's Morgens 10 uur, kerkdienst. Evangelisatlegebouw. Vijzelstraat: le Pinksterdag: Zondagmiddag 4 uur, straatprediking Molenplein. Verschillende sprekers. Bijeenkomst 's avonds 8 uur. Verschillende sprekers. 2e Pinksterdag: 's Avonds 8 uur, bijeenkomst. Leger des Heils. le Pinksterdag: 10 uur v.m. Heiligings-Samenkomst 3.30 Openluchtsamenkomst. 8 uur n.m Verlossings-Samenkomst Hersteld Apostolische Zending Gemeente le Pinksterdag: Sluisdijkstraat hoek Schagenstraat 'sMorgens 10.30 uur, dienst Kerk van Jezus Christus, Janzendw.str. 8 le Pinksterdag: 's Morgens 9.30 en 's avonds 5 uur Samenkomsten HUISDUINEN Ned. Herv. Gemeente. le Pinksterdag: 's Avonds 7 uur, Ds. M. v. Wichen dat tevens lunchroom is, er prettig uit, zoodat het in dit populaire gedeelte van onze stad zeker zal doen. De rust der goê-gemeente wreedelijk verstoord Misschien, waarde lezer, wekt het lezen van bovenstaand kopje weer wraakgevoe lens bij U op jegens de Heldersche jeugd, die U hedennacht (van „hedenmorgen" kunnen we niet eens spreken!) in de uren van Uw zoetste droomen. teruggeroepen heeft tot de harde werkelijkheid des be- wustzijns.Misschien ook zal bij een andere categorie een lichte glimlach om de lippen spelen, als zij ziet, dat de Hel dersche Courant blijkbaar ook meege maakt heeft, wat haar zoo heel vroeg zoo'11 machtig pleizier gedaan heeft. Want zeker is het, dat een behoorlijk deel der Heldersche menschheid luilak en deszelfs beoefenaars verwenscht heeft en zich nijdig heeft omgedraaid om even later het geraas en getier nog luider te verne men...., terwijl een ander groot contin gent op de been was en vermaak schiep in dat oolijke vermaak der jeugd, dat maar eens in het jaar plaats vindt. De plaatselijke Hermandad had, men weet het, loffelijke pogingen in het werk gesteld, de „viering" van den luilak zoo veel mogelijk tegen te gaan. Een prachtige steun vond zij in de besturen der diverse speeltuinvereenigingen, die ons stedeke rijk is, die n.1. op het ingenieuze idee ge komen waren de kinderen als de ratten van Hameien de stad uit te trekken, na tuurlijk niet naar den oever van den Wezer.... Men redeneerde met (en ver bluffende logica als volgt: alles wat weg is, hoor je niet! Maar.... vóór ze. weg waren! Fn toén ze op marsch door de stad waren!

Heldersche Courant | 1934 | | pagina 9