Buitenlandsch Overzicht. WR1GLEY NIEUWSBLAD VOOR DEN HELDER, KOEGRAS, TEXEL, WIERINGEN EN ANNA PAULOWNA De Tweelingzusters 7437 EERSTE BLAD ZATERDAG 26 MEI 1934 62ste JAARGANI Patricia Wentworth De Engelsche arbeiders partij en de oorlog. „Nationale bescherming" tegen ontvoeringen. Wat hoort bij malsche sla De heerlijkste sla zonder slaolie is als een keuken zonder fornuis! Bij sla hoort slaolie, bij malsche sla de fijnste slaolie: Saladine. Kies bij den groenteboer het beste; heerlijke, jonge zomer-sla en bij den kruidenier óók het beste: Saladine! Het opkomend geslacht en de oorlog. De presidentsverkiezing in Tsjechoslowakije. Abonnement per 3 maanden bij vooruitbet. Heidersche Courant 11.50, voor Koegras, Anna Paulowna, Breezand, Wieringenen 'lexel f 1.65: binnen land f 2.- Nederl. Oost- en West Indië per zeepost 1 2.10, dem per mail en overige landen 13.20 Losse r os. 4 ct.fr.p.p f ct. Zondagsblad resp f 0.50 f 0.70, f 0.70.f 1.- Modeblad rPsp. f 1.20, f 1.50, 1 1.50, 1 1.70 Verschijnt Dinsdag-, Donderdag- en Zaterdagmiddag. Redacteur: P. C. DE BOER. Uiigave N.V Drukkerij v b C. DE BOER Jr. Bureau: Koningstraai 7e - Telefoon: 50 en 412 Post-Girorekening Ao. 16066. ADVERTENTIËN: 20 ct. per regel (galjard). Ingez. meded (kolombreedte als redaction. tekst) dubbele prijs. Kleine advertentiën (gevraagd, te koop, te huur) bij vooruitbetaling 10 ct. per regel, min. 40 ct.; bij niet-contante be taling 15 ct. per regel, min. 60 ct. (Adres Bureau van dit blad en met brieven onder no.10 ct. per advertentie extra). Bewijsnummers 4 ct. Voorloopige maritieme besprekingen tusschen de Ver. Staten, Engeland en Japan. De Japansche politiek ten opzichte van China. Amerika en het vraagstuk der oorlogsschulden. Maritieme besprekingen tusschen de Ver. Staten, Engeland en Japan. Volgend jaar zal de vlootconferentie worden gehouden tus schen de groote maritieme mogendhe den, een conferentie waarvan wij bij voor baat durven voorspel len, dat zij een mislukking zal worden, omdat er dezelfde geset zal heersehen als ter ontwapeningsconferentie, de geest van wantrouwen, en daardoor is over eenstemming niet mogelijk. Reeds nu is er wrijving. Uit gezaghebbende bron zoo meldt de Nw. Rott. Crt. wordt meegedeeld, dat Groot-Brittannië, de Ver. Staten en Japan voorloopige besprekingen hebben geopend over de mogelijkheid van behan deling van vraagstukken, welke in 1935 op de vlootconferentie te Washington aan de orde zullen komen. Naar verluidt zou het initiatief van deze besprekingen van Gr. Brittannië en Je'rnn zijn uitgegaan. Japansche autoriteiten hebben te ken nen gegeven, dat voorloopige besprekin gen over de internationale vraagstukken welke betrekking hebben op den Stillen Oceaan er in belangrijke mate toe zouden bijdragen om de atmosfeer voor de con ferentie van 1935 op te helderen. Reuter meldt uit Tokio: .,Het Londen- sche vlootverdrag is geteekend als een voorloopig verdrag en kan niet hernieuwd worden," aldus verklaarde de woordvoer der van liet Japansche departement van marine. Het Janansehe nationale veilig heidsgevoel. aldus zeide deze autoriteit verder, eischt een nationaal en gelijk waardig verdrag ter vervanging van de begaande verdragen. Tn een verklaring van den Amerikaan- sehen minister van marine over de mari tieme krachtsverhouding tusschen de Ver. Staten, Engeland en Janan gaf deze als zijn meening te kennen dat de huidige verhouding 5 (V. St,)—5 (Eng.)—3 (Ja pan) behoort te worden gehandhaafd. De maritieme mogendheden zoo zeide hij waren te Londen hijeen gekomen en hadden gemeend veiligheid te verzeke ren aan ieder land. Hij minister kon met inzien dat er noodzakeliikheid be- s^nd voor een andere regeling. ^e minister zeide echter niet, dat hij meende, dat Janan poogt een sterker Voot te krijgen, dan haar bij de vloot- overeenkomst van Washington was toe gestaan. De politiek van Ja pan ten opzichte van China vertoont niet veel verandering bij een jaar geleden, toen de wereld vol verontwaardiging was over de provocaties van Japan, dat zich echter bitter weinig liet gelegen liggen aan de publieke meening en rustig zjjn gang ging en al is er na de bezetting van Mantsjoekwo en instelling van een Ja pansche regeering daar, over het geheel genomen een rustiger atmosfeer gekomen, Japan is nog niet tevreden met den stand van zaken. Die, ontevredenheid van Japan blijkt b.v. uit de instructies die de Japan sche gezant in China gekregen heeft van zijn regeering. Het Hbl. schrijft er o.m. over: De instructies verdienen de aandacht, aangezien hieruit wederom blijkt, dat het controlerecht over China, zooals dat her haaldelijk van Japansche zijde op den voorgrond is geschoven, de grondslag blijft van de Japansche China-politiek, al mogen de autoriteiten te Tokio het dan ook, onder den invloed van de daardoor in het belanghebbende buitenland, ge wekte ontstemming, gewenscht hebben ge acht de beteekenis van die aanspraak eenigszins te verzachten. Uit de jongste reactie te Tokio op de bemoeiingen van het technisch Volken bondscomité tot financieele hulpverlee ning voor het economische herstel van China is wederom duidelijk het Japan sche standpunt naar voren gekomen, nJ. dat het uitsluitend Japans missie is om China te helpen zich op te richten en te moderniseeren. Dezelfde tendenz spreekt uit de instruc ties, waarmede de Japansche gezant naar Nanking terugkeert: Japan blijft afwij zend staan tegen internationalen finan- cieelen bijstand, doch is zelf bereid de noodige financieele hulp te verleenen indien China zich aan Japan toevertrouwt met uitschakeling van hulp van elders. Japan is verder bereid met China tot een schikking te komen inzake de vraagstuk ken in verband met Mandsjoerije (transito- en postverkeer); doch op den voorgrond van alles staat, dat, indien China Japans alle andere invloeden uitschakelende mis sie niet erkent, Tokio de noodige maat regelen zal nemen om China tot de orde te roepen. In het kort samengevat: handen van China af, dat de feitelyke hegemonie van Japan moet erkennen en aanvaarden. De feitelijke economische draagkracht van Japan en de mate, waarin het er in slaagt om de exploitatie van Mandsjoerije spoedig de noodige vruchten te doen op brengen, zullen daarom, naast de ontwik keling van den politieken toestand in h°t Westen, de beslissende factoren woi n voor de wijze waarop en het tempo, waar in Japan in eerstvolgende jaren zal trach- bn 7ijn China-politiek ten uitvoer te leggen. .t die politiek onverkort de grondslag blijft en het einddoel van het diplomatieke spel van Tokio, blijkt opnieuw uit de in structies aan Arijvosji. De modaliteiten ervan staan in nauw verband met de wisselingen, welke zich in den samenhang der algemeene politiek voordoen. Maar de" groote lijn ervan lijkt onwrik baar vast te staan. Amerika en het schulden' vraagstuk boodschap tot het oorlogsschulden, eenige ongewone Volgens den corr. van den Manchester Guardian te New York, groeit aldaar het vermoeden, dat Roosevelt's nieuwe congres, wat betreft de een aanduiding van moeilijkheden bevatten Feuilleton Uit het Engelsch van Nadruk verboden. jrs. Fossick Yates' welsprekendheid Bineeu onuitputtelijk. Comnn isme, fas eisme, ontwapening, Ruslana, Duits - land, verbetering van het gevangemsw - z^n, geheelonthouding en niet te vei ge t het onrecht tegenover „de" vrouw;r passeerde allemaal de revue. Miss wen st t accompagneerde bescheiden, maai vervoering; en wanneer hij maar eenig. - zins kans zag, zich verstaanbaar te m ken, plaatste Mr. Fossick Yates over t e tafel heen geleerde opmerkingen 0X( reptielen. Af en toe vereenigden de sociale «n de natuurwetenschappelijke tak conversatie in een verhandeling ovei Voedingswaarde van de versehillenc e g techten en John vernam, dat appels £ans de jongste onderzoekingen goed ongeschapen hadden kunnen gebleven, maar dat sinaasappelen en tioenon als „je dat" moesten worden ot- fieliouwd. Mrs. Fossick Yates werd hem ®oe langer hoe antipathieker; hij h,M »prde zich niet ooit een zoo snellen en grondigen afkeer van een medem te hebben gekregen. Hij had zichzelf tijd voor redelijk vooruitstrevend aange zien, maar terwijl de gastvrouw doorratel de voelde hij zich een verstokt reactionair worden. Miss Webster adoratie daarentegen moest zich een uitweg banen, anders was het goede mensch stellig geknapt. „Is ze niet geweldig?" teemde ze half- fluisterend tegen John. „Toen ik in 1912 in Cornwaal was," dei o Mr Fossick Yates een wanhopige poging, „vond ik eens een zeer bijzon der... De diamanten zon op mevrouw's borst schoot fel schitterend naar voren. „Ik zal u een uitnoodiging sturen voor de twee vergaderingen, en ik weet zeker, dat u ze heel leerrijk en interessant zult vinden." „O ja," kwam het over Miss Webster's dunne l'ppen. „Een hoogst, hoogst eigenaardig, bijna legendarisch, als ik het zoo mag uitdruk ken, voorwereldlijk is misschien nog bé ter. Maar de heer des huizes kreeg niet zoo gemakkelijk zjjn kans. „Myn vriendin Jane Caradoc zal daar het woord voeren. U hebt haar brochures natuurlijk gelezen." „Juweeltjes gewoon," blaatte Miss Web ster. Een van haar kettingen het was die met de kornalijnen gleed in de jus, waarvan ze zich juist bediende, en een beetje gegeneerd vischte ze hem er uit. „Er waren duidelijk sporen," hield Mr. Fossick Yates onverstoorbaar vol, en hij bracht zijn hoofd naar voren, dat het bin nen den lichtkring kwam, „duidelijke spo ren van eb van verwantschap inet de vroegste vormen van prae-historische, repteil-achtige wezens. En zal. Het zou een typische Rooseveltiaan- sche politieke strategie zijn om van de opwinding over het rapport-Darrow ge bruik te maken teneinde het congres den en of anderen vorm van bevoegdheid af te dwingen om de schulden als voorwerp van marchandeeren over nieuwe handels verdragen te gebruiken. Roosevelt's ongewone, verzoenende houding tegenover het Congres zou dan ten doel hebben om de oppositie inzake de oorlogsschulden te ontwapenen. Het is volgens dezen correspondent ta melijk zeker, dat het initiatief voor den volgenden stap in de schuldenkwestie van Londen zal komen; maar te Washing ton zou men aannemen, dat het indirect zou kunnen komen in den vorm van een bereidverklaring tot heropening van an dere kwesties als muntstabiliteit of on derhandelingen over handelsverdragen. Washington zou gelooven. dat de Presi dent probeert om met medewerking van Londen tusschen het Congres en Londen door te sturen. De Daily Mail meldt met stelligheid, dat Roosevelt den Britsehen gezant heeft meegedeeld, dat hij ook nu een symboli sche betaling van een klein bedrag aan vaarden zou. Niet meer onvoorwaardelijk tegen eiken oorlog. De News Cronicle voorspelt belang rijke beslissingen, die de volgende maand .genomen worden door de gezamenlijke vergadering van de politieke en indu: strieele vleugels van de labour-beweging en waarin een algeheele verandering in de officieele houding der arbeiderspartij tegenover den oorlog tot uiting zou ko men. Volgens haar berichten zou het fascisme de factor zy'n, die vele labour- ieiders er toe gebracht heeft hun pacifis tische denkbeelden te wijzigen. De mee ning groeit, dat het onverstandig zou zijn zich onvoorwaardelijk tegen iederen oorlog te verklaren. Op dit punt nemen de leiders van de vakvereenigingen een sterke houding aan, uit vrees, dat de democratie in de toekomst tegen fascis tische aanvallen om haar leven zou moe ten vechten. Waarschijnlijk zou besloten worden dat de arbeiderspartij zich de vrijheid zal voorbehouden om iederen oorlog op zichzelf te beoordeelen en van dat oordeel de vraag van steun of verzet te laten afhangen. Filmsterren dubbel bewaakt. Meer dan 600 personen zijn in de Veieenigde Siaten op de lijst voor «natio nale bescherming» geplaatst in verband met.de jongste ontvoeringen. Zij worden speciaal bewaakt door de federale en staats-autoriteiten. Ongeveer 100 ambte naren van het departement van justitie te Washington hebben opdracht degenen te bewaken, die onlangs met ontvoering bedreigd zijn. Ook de filmsterren hebben de bewaking verdubbeld na de ontvoering van den millionair Gettle. Harold Lloyd heeft zijn villa met een hoogen muur omringd, waar slechts één" ingang in is, die wordt be waakt door een gewapende wacht. In den tuin loopen eenige Deensche doggen rond. Zijn drie kinderen gaan nooit uit zonder een liifwacht on de kinderkamer is voor zien van getraliede vensters en alarm toestellen. Mariene Dietrich heeft haar huis aan alle zijden voorzien van alarm-toestellen en zwaar gewapende wachten patrouil leeren dag en nacht door den tuin, nooit gaat zij uit zonder een lijfwacht. Mae West heeft haar huis op dezelfde wijze toegerust. Gloria Swanson laat haar kinderen in Zwitserland wonen. Ook de studio's zijn overvuld met ge wapende wachten. DE ZWEEDSCHE WAPENUITVOER. Reuter meldt uit Stockholm: De wa- .pen-export van Zweden over het jaar 1933 wordt op ruim zes millioen gulden GOUDZEGEL 80 CENT - GROENZEGEL 65 CENT - ROODZEGEL 50 CENT geschat. Dit is ongeveer 100.000 gulden meer dan het vorig jaar. De beste afnemers waren China met ongeveer 2Vz millioen gulden, Perzië en Turkije. Uit een toespraak van Sir John. Simon. Op het congres van het verbond van Volkenbondsvereenigingen te Folkeston heeft Sir John Simon, de Engelsche mi nister van buitenlandsche zaken, gezegd, dat het een ernstig iets is, dat er een geslacht jongens en meisjes opgroeit, dat geen herinnering heeft aan den oorlog en in wier geest dezè niet meer is dan een stuk van de nieuwste geschiedenis, welke zij op school leeren. In den geest van het heele volk begint het besluit, genomen dadelijk na den afloop van dat afschuwelijke treurspel met den tijd ietwat te verbleeken en vergeten te raken. Als men nu de gelegenheid niet aan grijpt, zal het steeds moeilijker worden een nieuwe wereld op te bouwen. Het ongeschokte, vurig nagestreefde doel der regeering blijft het steunen van den Volkenbond en het verzekeren van internationale samenwerking door den vrede met alle beschikbare middelen. Masarijk met overweldigende meerderheid van stemmen herkozen. Het Duitsche Nieuwsbureau meldt uit Praag: Ofschoon volgens de grondwet slechts een meerderheid van 3/5 der uitgebrachte stemmen noodig is bij de presidentsver kiezing, hebben Kamer en Senaat van ochtend professor Masarijk met een meer derheid van meer dan achttiende als pre sident der republiek herkozen. Slechts enkele stemmen waren op den comniu- nistischen afgevaardigde Gottwald uitge bracht. Ruim drie kwartier na het begin dei- zitting deelt de voorzitter het resultaat der stemming mede. Uitgebracht zijn 418 geldige stemmen; daarvan 53 blanco, 327 voor Masaryk. In het gejuich, gaat de mededeeling dat voor den communist Gottwald, die zelf niet aanwezig is, 38 stemmen zijn uitgebracht, verloren. Stan- jek deed haar trouwens niet voor, maar naast de microfoon. Op dit oogenblik ziet men door de vensters de staatsvlag omhoog gaan. Even daarna dringt het dof gedreun van schoten door en wanneer de zitting verbroken wordt om den presi dent van zijn herkiezing te verwittigen, komen twee vliegtuigen, die op het kanon- signaal te Kbely zijn opgestegen over de Burcht en strooien laag vliegend bloemen over den vleugel, waarin Masaryk ver blijft. Alles staat op wanneer een kwartier later Marasyk wordt binnen geleid. Men laat hem plaats nemen in het gestoelte met het staatswapen, waarvoor een prachtuitgave van de grondwet ligt open geslagen. De voorzitter ven het parle- WRIGLEY'S KAUWGOM IN OE MOND IS LEKKER EN GEZOND) ment spreekt den president toe. Het is de eerste maal, dat in deze zaal, waarin vroeger de koningen van Bohemen wer den gekozen en gekroond, een vrij volk zijn staatshoofd weer kiest. Hij verzoekt Masaryk de gelofte af te leggen gelijk de constitutie dit voorschrijft. Masaryk is zichtbaar onder den indruk. Zijn bekend professoraal gebaar met de zakdoek schijnt hij meer te herhalen dan gewoonlijk. Hij legt de rechterhand op de grondwet, daar waar van de gelofte sprake is en even hapert zijn stem wanneer hij deze voorleest: „Ik beloof naar eer en geweten voor het heil des volks en der republiek te zullen zorgen en de grond wet en de wetten te zullen eerbiedigen." Een honderdvoudig Slava voor den president en de republiek klinkt door de zaal. Buiten wordt de standaard gehe- sohen. Met fanfares uit Smetana's Li- boesje schrijdt de 84-jarige president even later over het Burchtplein langs de eere compagnie naar zijn woning terug. Duizenden en nog eens duizenden wachten in de stad om hem op zijn rit naar het oude raadhuis te huldigen, waar hij dan 's middags een krans aan het graf van den onbekenden soldaat neerlegt. AARTSHERTOG EUGENIUS TE WEENEN TERUGGEKEERD. Hij is de eerste Habsburger, die uit de ballingschap terug keert. De meer dan 70 jaar oude aartshertog Eugenius, wiens vader een volle neef van keizer Franz Jozef was, is, na een ver blijf van 15 jaar te Bazel, Doderdagoch- tend te Weenen aangekomen. Hij is de ereste Habsburger van hen, die gewei gerd hebben afstand van hun rechten en titels te doen, die uit de ballingschap terugkeert, nu de grondwetsherziening van de autoritaire regeering dat moge lijk heeft gemaakt. DE ORDE IN HET SAARGERIED. Nederland in verband met een politieorganisatie gepolst? De Parijsche Matin meldt, dat behalve Zweden en Zwitserland, ook Nederland oinderhands gepolst is of het bereid zou zjjn, in verband met de volksstemming in het Saargebied, een internationale politie macht op de been te brengen. Alle drie de landen, aldus het Parijsche blad, lieten weten, voor zoo'n bijstand niet in aan merking te willen komen. „Nog wat gerstewater, meneer?" vroeg een stem naast John's schouder. Een hand met een kristallen karaf maakte zich los uit het duister achter hem. John ontrukte zich aan Jane Caradoc met haar juweelen van brochures en aan de prae-historische reptielen van zijn gast heer om een tweeden tumbler van den meest weerzinwekkenden drank, dien hij ooit geproefd had, af te slaan. Hij zag de kristallen karaf; hij zag de hand, die deze vast hield. Hij wilde juist zeggen: „Dank je wel" en wist niet of hij het inderdaad gezegd had, want die hand, die hem het gerste water aanbood, was de hand van Anne Belinda Waveney. Het kleine hartvormige moedervlekje tusschen duim en wijsvinger schemerde voor zijn oogen. Het licht, dat door het kristallen oor van de karaf viel, tooverde een regenboog van kleuren op de kleine, zachte hand. Toen viel de regenöoog even over het moedervlekje en verdween. De hand trok zich terug. John zat als verdwaasd, het enervee rend gerammel van Mrs. Fossick Yates hoorde hij niet meer. Het eenige dat hij nog hoorde, was het kloppen van het bloed in zijn eigen polsen. XXI. Het diner scheen eindeloos te duren. De gerechten waren alle even slecht be reid, maar, zooals Mrs. Fossick Yates maar steeds weer verklaarde, uitermate „rijk aan vitaminen". Anne kwam en ging; een slanke schaduw aan den bui tenrand van den lichtcirkel. John kreeg telkens net een glimp van haar echter niet van Anne Belinde, maar van een binnenmeisje met een keurig, witgebor- duurd schortje en een mutsje op, dat het grootste deel van haar haar bedekte. Hij was Mrs. Fossick Yates werkelijk dankbaar voor haar onuitputtelijke con versatie, die nog maar niet de minste nei ging tot verslapping vertoonde. Het zou vreeselijk geweest zijn, als hij zelf had moeten praten. speet het haar zoo'n geduldigen toehoor der te moeten missen. „We verwachten jullie over vijf minu ten," riep ze toen ze op het punt stond in den salon te verdwijnen. „Denx er aan, Frederik, vijf minuten." Twintig minuten later was Mr. Yates juist op dreef. Hij had John zijn natuur historische collectie laten zien, hem een overdruk van een artikel, dat hij in de Revue des deux Mondes geschreven had, laten lezen en zooeven een aanvang ge maakt met eén ingewikkeld en eenigszins onsamenhangend verslag van een tocht door de Dolomieten, toen de deur open ging en Anne ap den drempel verscheen, een fijne silhouette tegen de helder ver lichte hall. „Mevrouw wacht u met de koffie, mijn heer." „Ja, dank je, ik komwe komen; di rect. Zeg maar, dat we zoo komen. Dus daar zaten we de trein, met ai onze ba gage weg en geen van ons kende een woord Duitsch. Gelukkig had ik nog wat chocolade in m'n zak. Maar ja, we zul len nu toch heusch naar de dames moeten gaan. Misschien...." Mr. Fossick Yates hoestte even en zuchtte; „misschien is er naderhand nog wel gelegenheid om de rest van het verhaal te vertellen. Ja, ja straks misschien." De vrouw des huizes was met een stug, beleedigd air bezig koffie in te schen ken, terwijl Miss Webster haar Kornalij nen ketting opwreef met een onderwet- schen kanten zakdoek. „Ik hoop, dat de koffie niet koud is ge worden," mopperde Mrs. Fossick Yates. Ze gaf hem een kopje. „Mijn man heeft geen idee van tijd." „Maar vrouwtje!" „Absoluut niet." Ze proefde de koffie en zette het kopje weer neer, harder dan noodig en nuttig was voor het welzijn van duur porselein. „Ze is heelemaal Koud." „Maar dat geeft toch niets," vond Miss Webster. ,,'t Is zoo'n zalig warme avond." Mrs. Fossick Yates maakte een geluid, dat meestal overgebracht wordt in schrift als „Phoe.en wierp het hoofd in den nek. „Ik zou ze wel kunnen laten warm ma ken, maar ik vind dat in hooge mate on- paedagogisch tegenover het dienstperso neel en bovendien onbillijk. Het is ten slotte onze schuld, dat ze koud Is gewor den. En wy mogen geen noodelooze eischen stellen aan de meisjes we moe ten ze als menschen beschouwen en be handelen. Daarbij, wij moeten het goede voorbeeld geven onnadenkdheid is een der ergste kwalen van dezen tijd, onna denkendheid en gemis aan zin voor orde." Dit met een bestraffenden blik op haar echtgenoot. En daarop tot den gast: „Vindt u dat ook niet, Sir John?" John nam een steel en ging naast haar zitten. Hij moest erachter zien te komen of Anne hier in vasten dienst was of al leen maar een hulp voor dien eenen avond. Stel je voor, dat ze hem nu weer t ontglipte. Dat ze zou weggaan en verder voor hem verborgen blijven. Wist ze wie hij was? Zou ze hem herkennen, als ze hem in het volle licht zag? Hij dacht van niet, maar zeker was hij er niet van. Hij begon met misschien de meest tact- looze vraag, die hij bij mogelijkheid had kunnen stellen: „Kunt u uw dienstmeisjes nogal lang houden, Mrs. Fossick Yates?" Even ijzige stilte. En pauzes waren een zeldzaamheid in Mrs. Fossick Yates' gesprekken. John begon juist te vreezen, dat zijn vraag misschien niet erg gelukkig was geweest, toen zijn gastvrouw ant woordde: „Eigenlijk behoorden de meisjes wel lang bij me te blijven. Maar och, je begint er zoo langzamerhand aan te wennen, dat je in deze wereld niet op dankbaarheid moet rekenen, Sir John." „Ja, dat is een feit," beaamde Miss Webster. John pijnigde zijn hersens om iets an ders te bedenken. Allerlei vragen omtrent Anne brandden hem op de tong, maar hij kwam tijdig tot de overtuiging, dat het nu het geschikte oogenblik niet was. om er mee voor den dag te komen. Waar schijnlijk zou hij ook weinig kans gekre gen hebben, want als mrs. Fossick Yates een nieuw onderwerp had! Het dienst- boden-vï«ugstuk, daarover raakte ze be grijpelijkerwijze niet zoo spoedig uitge put, te meer daar zij het grondig behan delde en niet verzuimde problemen als de hooge loonen, bontjassen, zijden kousen, de algemeene ontevredenheid, de zucht tot uitgaan, de bioscoop en nog meer aan te roeren. (Wordt vervolgd.)

Heldersche Courant | 1934 | | pagina 1