Wieringen. Wieringer waard. Schagen. Texel. Marineberichten. Marktberichten. Sport Callantsoog. dameskoor „zanglust\ ontslag gevraagd. bouwvergunningen. ingeschreven werklooze arbeiders. dat was niet de bedoeling. Hippolytushoef. gunningen. algemeene vergadering „succes". „zoo'n welvaart toch". de revue wieringen heeft zijn jeugd herberg. GEMENGD NIEUWS Motorrijder gedood. Acht keurmeesters voor de rechtbank Kind verbrand. Misdrijf? Burgerlijke Stand Visscherij. HELDERSCHE COURANT VAN DINSDAG 29 MEI 1934. Q|) u J 11 - MT - IJlQb «,rsclicnen H. T. W. de onhebbelijkheid, Ten aan mej. W. Molenaar toebehoorenden voste verminken,door het arme dier een «tuk van den staart af te trekken. Volgens mei. M. bad z|j hiervan een schade van jl De lezer zal wel begrepen hebben, dat het hier een vosbont betrof. De wreed aard werd veroordeeld tot 15 gulden of 15 dogen. DierenmlshatuleHng. Urk had op 14 Februari de niet Zondag was voor onze dameszangver- eeniging den dag van de edelen kamp 0m de beste muzikale prestatie. Wij be doelen het bezoek van onze zangeressen aan het zangconcours te Bergen (N.-B.), uitgeschreven door den Noordhollandsclien Zangersbond. Totaal werden 280 punten verzameld, hetgeen ruim voldoende was voor een tweeden prijs. Hetzelfde resultaat dus als verleden jaar. Ware men met het vrije nummer gelukkiger geweest, dan zou »Zanglust« zeker op den eersten prgs beslag hebben gelegd. Toch is sZanglust* op den goeden weg, hetgeen zeker voor een groot deel aan het harde werken van de directric, mevr. M. Breebaart—v. d. Horst, te danken is. Moge »Zanglnst« op deze wijze voortgaan, dan is er volgend jaar zeker een eerste prijs te behalen. Naar wij vernemen heeft mevr. C. A. Waller Zeper—van der Linden, onder wijzeres aan de o. 1. s. alhier, ontslag aan gevraagd op een nader door den Raad te bepalen datum. Door Burgemeester en Wethouders dezer gemeente zijn de volgende bouw vergunningen verleend. Aan de Wed. A. Dekker—Struijf, voor het bouwen van een burgerwoonhuis; aan den heer H.Kruis- veld voor het bouwen van een schuur en aan den heer g. van Delft eveneens voor een schuur. Op Zaterdag 26 Mei "stonden bij het agentschap der arbeidsbemiddeling alhier 26 arbeiders als werkloos ingeschreven. Sinds de vorige opgaaf is het aantal dus weer gestegen. Op denzelfden datum in het vorige jaar stonden slechts 2 arbeiders ingeschreven. Dit is een verschil dat voor onze kleine gemeente zeer zeker bedui dend mag worden genoemd, temeer daar. de vooruitzichten op werk weinig belo vend zijn. Hippolytushoef. rnt -*•>: -t\> Vermoedelijk door te snel den hoek te nemen van den Slingerweg nabij den molen, geraakte een vrachtwagen, geladen met visch en getrokken door een luxe auto, haar evenwicht kwijt en kantelde. Zoodoende was de vracht meteen gelost in den tuin van den heer Kooy, die wel licht vermoedde, dat hem door vrienden hand een partij mest cadeau gedaan werd. Zoo was bet echter niet en met man en macht werden èn visch èn vehikels weer op hun plaats gebracht. Dit geschiedde vlug, zoodat men spoedig de gestoorde reis kon voortzetten. POLITIE. Verloren: een zwarte portemonnaie, inhoudende 2 gulden en 2 vleeschbonnen. Gevonden: een thermoflesch en een paar glacé handschoenen. Inlichtingen bij den gemeentebode. Door den Rijkswaterstaat zijn de vol gende werken in den Wieringermeer- polder gegund: 1. De aanleg van diverse klinker wegen. en wel Schervenweg, Wagenpad, Wagendwarspad en Tusschenweg aan de N.V. Daalders Aannemersbedrijf te Alkmaar voor f43.333. 2. Het maken van drie loswallen met bijkomende werken, aan dezelfde firma voor f 10.819. Dit geeft aldaar weer eenige werkver ruiming. Woensdag 30 Mei a.s. houdt >Succes« des avonde 8 '/2 uur haar algemeene ver gadering in »Concordia«. Een uitgebreide agenda w. o. bestuursverkiezing, rekening, verkiezing elftal-commissie, kascommissie enz., zal worden behandeld, zoodat op aller opkomst wordt gerekend. FANCY-FAIR VOOR O.K.K. Ten bate der mandolineclub O. K. K. wordt op 2, 3 en 4 Juni a.s. in »Con- cordia« een fancy-fair gehouden. Aan attracties op velerlei gebied zal het niet ontbreken zoodal op druk bezoek ge hoopt wordt. In Cinema de Haan. Dat er zooveel belangstelling voor deze revue zou bestaan had niemand verwacht. Maar schatting waren een zeshonderd menschen aanwezig. Wij zullen ons be perken tot enkele uitstekende scènes, welke het meeste succes hebben geoogst. Allereerst de vlieg-scène, welke zeer aar dig en vlot in elkaar zat. Dan de prach tige propaganda-scène voor de Wieringer 7 molens, welke de clou van den avond vormde. De spelers hadden een welverdiend ap- p aus te incasseeren. De meest geschikte dame voor revue-werk kan zeer zeker mevr. Tijsen—Bosker gen&cmd worden, hoewel haar rol niet groot was, een tweede Mimi Boesnach genoemd mag wor den. En dan het overbekende Duo Dirk met zijn moppen, zang en kwinkslagen. Ook zij waren subliem. En tusschen de dames schuilen zeker nog meerdere goede krachten, wie de gelegenheid niet werd geschonken hun spel geheel te ontplooien. Noemen wij slechts mej. Cornelissen, die haar confrère (tevens haar rechte* broe der) zeer handig uit zijn benarde positie ïedde, toen hij even zijn rol kwijt was. Ook de komische dirigent, wiens naam ons onbekend bleef, bezit capaciteiten om een revue met gezonde humor te door spekken. Inderdaad, dé® revue heeft een ieder tot tevredenheid gestemd, en een dank baar publiek huiswaarts doen keeren. Rest ons nog ons compliment te brengen aan den harden werker van dit geheel, den samensteller der revue, den heer M. T. Bosker. Een druk bal besloot dezen mooien avond. Den Oever. De Nederlandsche Jeugdherberg Cen trale is na langdurige beraadslaging in zake de stichting van een Jeugdherberg te Wieringen thans tot overeenstemming gekomen en heeft voor dit doel aange kocht de dubbele, thans leegstaande, ingenieursvilla te Oosterland. EXCURSIE. Zondag werd door een 50-tal leden der Vereeniging van Leerlingen der Middel bare Handelsavondschool te Groningen een excursie naar de Zuiderzeewerken gemaakt. BE KERMIS. De eerste dag van de kermis alhier, behoort al weer tot het verleden en over het algemeen is er geen reden tot klagen. Jammer is het dat weer niet alles even rustig is verloopen. Bij het sluiten der café's geraakten Zondagnacht een stel jongens hevig aan het bakkeleien. Een van hen werd met een mes in het hoofd gestoken en moest naar een ge neesheer overgebracht worden. De politie heeft het geval in onderzoek. Voor rekening van den heer S. Veth- inan te Lutjewinkel, vond in café „Het Oude Slot" de aanbesteding plaats van een woonhuis met landbouwschuur te Lutjewinkel. Architect is de heer Ohr. Dekker, Schagen. Ingekomen 6 biljetten. W. Uitterdijk, Wieringerwaard 7667; B. Kreijger, Oudesluis 6683; A. Droog, Kolhom 6660; B. C. Zeeman, Schagen 6574; J. Smit, Lutjewinkel 6484; Gebr. Veter, Schagerbrug 6180. Gunning aan gehouden. Het Ned. Hervormd Zangkoor te Scha gen behaalde op het gehouden Zangcon cours te Bergen, Zondag 27 Mei, afdee- ling .A gemengde koren, een tweeden prijs. MA RKTO VERZICHT. Zooals wij dat in de laatste jaren ge woon zijn, bracht de tweede en grootste lammerenmarkt hier ook thans weder te leurstelling; al was 't aantal kooplieden groot (vooral veel z.g. Kerkkoopers) en de aanvoer klein. De prijs bleef onge veer f 1.50 beneden dien van de vorige markt. Betaald werd nu een middenprijs van f 8.50. De h ïogste prijs bedroeg f 11.50, de laagste f 6.50. De markt had een zeer stug verloop. Enkele partijen bleven on verkocht. Schapen werden er slechts wei nig aangevoerd; de prijs bedroeg gemid deld f 13 per stuk. De aanvoer van ander vee was vrij be langrijk, vooral veel melkkoeien werden gemarkt; de handel ook hierin verliep zeer stug, om elf uur was nog zoo goed als geen koe verkocht, de prijs is thans ongeveer f 40 per stuk minder dan eenigen tijd terug een prima melkkoe brengt nu ongeveer f 160—170 op. Geldekoeien f 100 120. Pinken f 90-100. De nuchtere kal veren handel ging aanvankelijk zeer traag, de prijzen liepen tusschen f 5 en f 9; graskalveren f 15—20. De biggenhandel verliep ook stug, aan vankelijk bood men nog ruim f 8 voor een jonge big, later kon men die prijs niet meer maken, schrammen deden f 12 —16. De prijs van de slachtvarkens op de boerderijen is nog steeds dalende, ge boden wordt thans 15—17 ct. per pond. Verder werden nog enkele paarden aan gevoerd die prijzen deden van f 160220 per stuk. Aan de eierenveiling viel ondanks de nog zeer grooten aanvoer een kleine prijs stijging waar te nemen; de eieren waren 10—15 cent duurder dan vorige week. De middenprijs (eieren van 60 kg gemengd) bedroeg f 2.25 per 100 stuks. EEN OPNAME VOOR HET RADIO- JOURNAL VAN DE A.VR.O. Op de lammerenmarkt alhier is gister een opname gemaakt voor het radio- journal van de A.V.R.O., die wij a.s. Zondagavond te hooren zullen krijgen. Burgerlijke Stand van Texel. van 26 tot en met 28 Mei. GEBORENKlaas Anthonie, z. v. G. T. Platvoet en M. Coevert. Binnenland Ernstige botsing bij Naarden. Zondagmiddag is op den rijksweg tus schen Naarden en Muiden een zeer ernstig ongeluk gebeurd, waarbij eenige motor rijders werden gewond en een van hen op slag gedood. Het ongeluk gebeurde omstreeks half drie. Van twee motorrijders wilde de achterste de andere inhalen, juist op het oogenblik, dat uit de andere richting een auto naderde. De motorrijders raakten elkaar even, wat tengevolge had, dat een van de motorfietsen over den kop sloeg en op den bumper van de auto terecht kwam. De bestuurder werd door de voor ruit van de auto geslingerd. De man werd ais het ware gescalpeerd. Hij was op slag dood. Het slachtoffer is de 36- jarige H. Koppenoi uit Bovenkerk. Op de duo van z|jn motor zat zijn broer, die in een sloot langs den weg werd ge slingerd. Deze kwam er zonder letsel af. De bestuurder van de andere motor fiets, de 58-jarige M. Verburg uit den Haag werd zwaar gewond naar de Majella- stichting te Bussum gebracht. Zijn toe stand was Zondagavond laat zeer zorgelijk. De bestuurder van den auto, welk voer tuig eveneens zwaar beschadigd werd, was de heer de Groot uit Amsterdam. Hij kwam er met een onbeteekenende schaafwonde af. Naast hem in de auto zat de heer Haneema uit Amsterdam, die een arm brak. Licht gewond werd ook de duo-rijder van den lieer Verburg, de heer Walen uit Uithoorn. Door het ongeluk, dat juist gebeurde, toen er een file motoren en auto's op den weg was, ontstonden in deze file nog eenige botsingen, waarbij motorrijders licht gewond werden. Een van hen brak een arm. Volgens getuigen liad de auto meteen vaart van 75 KM. gereden. De beide motorfietsen, die met elkaar het eerst in botsing kwamen, zouden echter wel met een vaart van 100 KM. per uur hebben gereden. De beide motorrijders wareh bovendien plotseling uit de file gekomen bij de poging om elkaar voorbij te rijden;. I Maandag is de Rotterdamsche recht bank begonnen met het verhoor van jden hoofdagent Hartog Israël, indertijd chef van den politiepost Croosjesweg. Op de vraag van den president ver klaarde deze getuige, dat dr, J. J. Dhont hem wel eens had gezegd, dat som mige keurmeesters zich lieten omkoojbeh. De oud-opzichter M. B. Schröder bij het slachthuis, vertelde, dat de voormali ge directeuren het meenemen van ge schenken in natura toestonden. Hij ver klaarde veel last te hebben ondervonden van de gewoonte van dr. Dhont, om per soneel van het slachthuis voor particuliere doeleinden te gebruiken. De halwerker Albert Dupree verklaar de, dat dr. Dhont hem bij zijn aanstelling als zoodanig had meegedeeld, dat hij wel wat verval zou hebben en dat was uitge komen ook. Get. P. W. Baggerman, die van 1885 tot 1924 als stalknecht in dienst was bij het slachthuis, was ook aangenomen op loon plus verval.. Gecamoufleerde breuken. President: Kreeg u er wel eens een var- j ken door met een gebroken poot? Get.: Jawel, als de breuken maar ge-j camoufleerd werden. President: Het is toch wel erg dat je: aan gemeente-ambtenaren fooien moet: geven om behoorlijk geholpen te worden, i Kojman H. Roos verleide, dat het van buiten ingevoerde vleesch niet gewögen i werd. De hulpkeurmeester schatte op het oog het gewicht. Spr. had geklaagd bij den directeur, maar er was niets gebeurd. Ook klachten over het fooienstelsel had den bij dr. Westholtz nooit eenig resul taat. De halwerker P. J. Terpstra werkte ge regeld in den tuin van dr. Dhont in op dracht van den directeur. Ook zorgde hij voor de kippen van hulpkeurmeester W. de Hoop, die deze hield op het slacht huisterrein. De halwerker P. C. Wensvoort is ook een van de beambten, die van tijd tot tijd particuliere werkzaamheden verrichtte in dr. Dhonts woning. De schilder H. van Dam is sedert 1920 schilder in dienst van het slachthuis. Ook deze functionaris ver richtte allerlei werkzaamheden in dr. Dhonts woning. De opzichter A. Aulman, vroeger por tier, vertelde bijzonderheden over den aanvoer van wrak vee. Om de levende keuring te ontloopen, werden de auto's met aangevoerd wrak vee in een zijstraat bij het slachthuis uitgeladen en dan de poort binnengedreven. Getuige M. B. Schröder, opnieuw voor geroepen, zeide herhaaldelijk klachten te hebben geuit, die nooit werden onder zocht. Mr. E. D. H. Schutter vraagt aan dr. Dhont: U hebt toch eens tegen een hulp keurmeester gezegd: „Kerel, je moet je mond houen, je neemt fooien aan". Dr. Dhont: Toen is het wel eens ge beurd. Mr. Schutten? Toen was er toch zeker alle aanleiding voor u, om eens eens on derzoek in te stellen. Dr. Dhont reageerde niet op deze op merking. President: U ontkent dat u oogluikend fooiensysteem hebt toegestaan? Getuige Dhont: Ja zeker. Op een vraag van mr. Donker gaf des kundige J. P. v. d. Slooten te kennen: On danks de buitengewone verleiding zijn er groote groepen van hulpkeurmeesters die daaraan weerstand hebben willen bieden. Spr. heeft alleen gunstige ervaringen. Dr. M. J. J. Houthuis: Zoo is het onder een energieke leiding als die van den heer Van der Slooten, maar hier hebben wij te doen gehad met een slappe leiding onder wie van alles en nog wat mogelijk was. Dit is volgens mij de hoofdoorzaak van alle ellende. In z|jn requisitoir heeft de officier van justitie, mr. E. D. H. Schutter, tegen alle acht verdachten zes maanden gevange nisstraf met aftrek van preventieve hech tenis geëischt. Mr. Schutter zeide in ziin requisitoir, dat het schuldig zijn van de verdachten aan hetgeen hun is ten laste gelegd dui delijk is gebleken. Zeven van de acht hebben bekend en de achtste, nl. W. de Hoop, heeft zich doen kennen als één, die niet vies is van een fooi. Hii deed er zelfs moeite voor om op oneerlijke wijze aan belooningen te komen voor diensten die hii niet verrichten mocht. Da tde verdachten veroordeeld moeten worden, stond voor spr. vast; evenwel over de strafmaat had hii vóór de zitting een heel ander idee dan thans. Hem was nu gebleken, dat de huishouding van het abattoir niet prima is geweest. De con trole had beter kunnen z|jn; men heeft den menschen de vrije hand gelaten. Mr. Schutter achtte de feiten te ernstig om met voorwaardelijke straffen genoe gen te kunnen nemen. Hij eischte dan ook tegen ieder der verdachten zes maan den gevangenisstraf met aftrek der pre- ventive hechtenis. Pleidooien. Mr. L. A. Donker, een der verdedigers, concludeerde dat de verdachten slacht offers zijn van historisch gegroeide om standigheden, waarvan anderen dan zij zelf grootere verantwoordelijkheid dra gen. Hü verzocht de rechtbank te zoeken naar een maatregel om de verdachten uit de gevangenis te houden en hen thans te ontslaan uit de preventieve hechtenis. Ook de andere verdedigers pleitten in geliiken geest. Nadat de rechtbank in raadkamer was geweest, wees zij het verzoek tot in-vrii- heidstelling der verdachten af. Zii zal Maandag 11 Juni uitspraak doen. Ernstig ongeluk te Oss. Tijdens een korte afwezigheid van de moeder heeft een driejarig kindje van de familie S. aan den Berghemscheweg te Oss van de gelegenheid gebruik gemaakt om een brandend waxinekaarsje uit een: theelichtje te verwilderen. Het brandende kaarsje kwam in aanraking met een wieg, waarin een zuigeling van acht maanden lag. De wieg stond in een oogenblik in lichte laaie. Door het geschreeuw van de kinderen werd de vader, die boven lag te slapen, gewekt. Het gelukte hem met moeite den zuigeling uit de brandende wieg te halen. Het kindje was met brandwonden over dekt. In hoogst ernstigen toestand is het kindje naar het St. Anna-ziekenhuis te Oss vervoerd, waar het 's avonds is over leden. BÜ zfin reddingpogingen had de vader eveneens brandwonden aan beide handen opgeloopen. Ook hii moest zich onder geneeskundige behandeling stellen. Het vuur had zich inmiddels in de ka mer uitgebreid. Omwonenden hebben het binnenbrandje gebluscht. De meubelen en gordijnen ziin een prooi der vlammen ge worden. IN EEN KUIP VERDRONKEN. Zaterdagmorgen is het anderhalfjarig zoontje van den schoenmaker J. Berg- mans te Waalwijk in een onbewaakt.oogen blik in een kuip met water gevallen en daarin verdronken. DOOR EEN AUTO OVERREDEN EN GEDOOD. Zaterdagmiddag is de 2'/9-jarige H. S. in de Oegstgeesterlaan te Leiden door een auto, bestuurd door iemand uit Wassenaar, overreden. Het kind werd naar het Academisch ziekenhuis vervoerd, waar het bij aankomst reeds was over leden. Op last van den officier van justitie is te Boskoop het lijk van een kind van eenige maanden oud in beslag genomen, teneinde de doodsoorzaak vast testellen. Het kind was vr|j plotseling gestorven, zonder dat de oorzaak van het overlijden kon worden vastgesteld. Buitenland TWEE S.A.-MANNEN OP ONBE- WAAKTEN OVERWEG GEDOOD. Zaterdagavond zijn twee S.A.-mannen, die met hun motorrijwiel den onbewaak- ten overweg op het traject Oppeln-Neisse, bij Breslau, passeerden, door een trein overreden en gedood. JAPANSCHE VIEGTUIGEN BOVEN CHINEESCH GEBIED? Duizend boeren gedood? Uit Sjanghai wordt gemeld, dat volgens berichten in de Chineesehe pers Japan- sche vliegtuigen verscheiden dorpen heb ben gebombardeerd. Jn zeventien dorpen zouden door het luchtbombardement ver woestingen zfin aangericht, terwiil in to taal ongeveer duizend Chineesehe boeren zouden zijn gedood. VERASSCH1NG OUD-KAPT-LUIT. TER ZEE R. VAN LEEUWEN. Onder zeer groote belangstelling is gistermid dag in het crematorium op Westerveld te Velsen de verassching geschied van het stoffelijk over schot van oud--kapitein-luitenant ter zee R. van Leent, overleden in Den Haag. Gesproken heeft oud-schout bij nacbt L. P. W. v. d. Wal. Nadat allen bloemen op de baar hadden ge strooid, daalde de kist onder orgelspel. De zoon dankte voor de groote belangstelling. Bij Kon. besluit van 22 dezer is, met ingang van 16 dezer: ie. bevorderd tot kapitein-luitenant ter zee bij de Koninklijke marine-reserve de luitenant ter zee der ie kl. dier reserve J. C. Bender; 2e aan den kap.-luit. ter zee bij genoemde reserve J. C. Bender op verzoek eervol ontslag uit den dienst verleend. Bij Kon. besluit van 22 dezer is, met ingang van i Juli: a. de kapitein ter zee H. J. Albarda eervol ontheven van de betrekking van directeur van het loodswezen, de betonning, bebakening en ver lichting in het iste en 2de district te Harlin- gen, alsmede uit die van permanent commissaris van toezicht op de betonning en verlichting der Eemsmonden, en hem op zijn verzoek eervol ontslag uit den zeedienst verleend wegens lang- durigen dienst; b. de kapitein-luitenant ter zee S. van Rams- horst eervol ontheven van de betrekking van inspecteur van het loodswezen, de betonning, be bakening en verlichting in algemeenen dienst, en hem met ingang van dien datum opgedragen de betrekking van directeur van het loodswezen, de betonning, bebakening en verlichting in het iste en 2de district te Haarlingen, tevens per manent commissaris van toezicht op de beton ning en verlichting der Eemsmonden. Adjudant en landvoogd. Luit. ter zee van Bemmelen, adjudant van den gouverneur-generaal, zal, naar de Java Bode meldt, den Sen November repatrieeren. Omtrent zijn opvolging is nog niets beslist. Luitenant ter zee le kl. A. G. Vromans, on langs uit O.-Indië teruggekeerd en afgetreden als commandant van Hr. Ms, torpedobootjager Piet Hein, wordt 14 Juni belast met het bevel over Hr. Ms. pantserboot Friso te Vlissingen. Officier van den marinestoomvaartdienst le kl. G. W. J. Massa, wien vergund is uit Oost-Indië terug te keeren, is 16 Mei aan boord van het m.s. Indrapoera van Batavia vertrokken, wordt 5 Juni te Marseille en daarna hier te lande terug verwacht. Officier van administratie le kl. J. G. van Kreg- ten, onlangs uit Oost-Azië teruggekeerd, is toe gevoegd aan den intendant der zeemacht en ge plaatst te Amsterdam. Luit. ter zee 2e kl. J. R. L. Lebeau en offi cier-vlieger 2e kl. P. Bakker, onlangs uit Oost- Indië teruggekeerd, zijn ter beschikking gesteld. Ondervolgende officieren en schepelingen zijn aangewezen om, behoudens onvoorziene omstan-1 digheden, naar Nederland terug te keeren: Off. M.S.D. le kl, G. W. J. Massa, 16 Mei per m.s. Indrapoera van Tj. Priok; Hoofdofficier van Gezondheid 2e kl. Hendriks, 6 Juni per m.s. Mam. v. St. Aldegonde; Off. M.S.D. le kl. J. C. v., Pappelendam 6 Juni per m.s. Marn. v. St. Alde gonde; Off. M.S.D. 2e kl. J. Maats, 16 Juni per m.s. J. v. Oldenbarnevelt; Off. v. Adm. 2e kl. M. Krauss, 22 Juni er m.s. Baloeran. Per m.s. Dempo 9 Mei van Tj. Priok: Sergt.-konstabel J. A. Remmerswaal; Kwartier meester W. B. A. Aries; Matroos le kl. J. C. Verhagen; Matroos 3e kl. P. J. J. Overdijk. Per m.s. Indrapoera 16 Mei van Tj. Priok: Korporaal der mars. L. van Haastrecht; Mari nier le kl. E. van Sonsbeek. Per m.s. Johan de Witt, 23 Mei van Tj. Priok; Sergt. vliegtuigmaker (M) H. Duk. Per m.s. Slamat 11 Juni van Tj. Priok: Majoor-machinist H. J. v. d. Burg; Sergt.-torp.- maker J. Swint; Korpl.-vliegtuigmaker (M) T. v. d. Meulen; idem L. Klok; Korpl.-machinist P. van Belzen; idem F. B. Sloof; Matroos le kl. H. T. G. A. Rutten; id. P. H. Dreessen, id. A. A. v. d. Veer; idem J. B. Kersten; idem A. Braam; idem P. C.*Versteeg; idem J. B. Boersen; idem M. Breel; Matroos 2e kl. S. Kok; idem M. Wolthaus; idem L. Dekker; id. T. Bouwhuis; Tamboer 3e kl. J. L. F. Vrillemsen. van Den Helder van 26 tot en met 28 Mei 1934. BEVALLEN: J. M. Damen—Klip, z.; P. SlotPieterse, z.; J. H. KroonBa- rendsen, z.; G. J. M. EveloLegtenberg, z.; M. A. LameiteeSchenk, z.; A. G. CroneTromp, z.; S. Schonenburg— Pijl, d. OVERLEDEN: J. v. d. Meule, 56 r, C. C. Boomstraw. d. Vlis, 19 j. Haven van Nieuwediep. Aangekomen van Rotterdam en vertrokken naar Hamburg, de Duitsche motorschoener „Kathe". Aangekomen van Rochester en vertrokken naar Delfzijl de Ned. motorschoener „Margaretha" Aangekomen van Boston en vertrokken naar Deventer de Ned. motorschoener „Coba". Aangekomen van Rotterdam met bestemming Ham burg Duitsche schoener Kathe. Van Kerteminde vertrokken naar Akersloot Deen- sche palingbotter Flaabet. Van Harlinglen vertrokken naar Lenden Eng. s.s. Groningen. VEEMARKT. TEXEL, 28 Mei. 3 paarden 170—225; 20 koeien 140180; 2 ossen 120130; 3 pinken 110120; 6 vette kalveren 1520; 25 nuch tere kalveren 610; 14 schapen 1214; 16 schrammen 12-18; 53 biggen 812; 6062 lammeren 711.50; middenprijs lammeren 8.50. EIERENVEILING. TEXEL, 28 Mei. Aangevoerd: 94821 eieren. 50—56 kg per 100 1.85—2.15; 58—62 kg. per 100 2.10—2.50; 62—64 kg per 100 2.35 2.60; 66—70 kg per 100 2.50—3.00. 27 Mei 1934. DE VEEMARKT. ALKMAAR, 28 Mei 1934. Aanvoer en prij zen waren als volgt: 68 vette koeien f 150 f 250; 19 vette kalveren f 30f70, per kg 4560 ct.; 80 nucht. kalv. (slacht) f 6f 14; 417 vette varkens per kg 2934 cent. Handel matig. AMSTERDAMSCHE AARDAPPEL- 1 PRIJZEN. AMS1ERDAM, 28 Mei 1934. Aanvoer er: prijzen waren als volgt: Muizen )0 cent per kg betaald. De overige prijzen waren on\ randerd. Aanvoer 459 hl. AMSTERDAMSCHE VEEMARKT. AMSTERDAM, 28 Mei 1934. Aanvoer en prijzen waren als volgt: 535 vette koeien, ie kw. 5962 ct., 2e kw. 52£7 ct., 3e kw. 4050 ct. per kg slachtgewicht; ló Stieren f 40—f 50; joo melk- en kalfkocien f 170f 225; 278 v tte kal veren, ie kw. 38—42 cent, 2e kw. 30—36 ct., 3e kw. 2228 ct. per kg levend gewicht; 86 nuchtere kalveren f 3f 6, enkele hooger! 104 schapen f 16—f 21; 197 lammeren f 8—f 11; 788 varkens, vleeschvarkens, wegende van 90110 kg, 3839 cent, zw. varkens 3738 ct. en vette varkens 30—37 et. per kg slachtgewicht; 20 paarden f 70f 110. Ter veemarkt waren 3 wagons geslachte run deren uit Denemarken aangevoerd. BROEK OP LANGENDIJK, 28 Mei. 11.000 kg aardappelen: Schotsche muizen 7.50—8.70; drielingen 8.70—9.50; kriel 7.909.50; 12.000 bos rabarber 0.901.20 en 125.000 stuks bloemkool ie s. 7.70 en 2e s v.30. PURMEREND, 29 Mei. 2953 kg boter per kg 1.35—1 45; 117S koeien: 280 vette koeien per kg 0.540.62, matig; 179 gelde koeien 80140, stug; 70 melkkoeien 110225, stug; 50 stieren per kg 0.340.46, matig; 38 paarden 70140, ma tig; 90 vette kalveren per kg 0.300.50, stug; 652 nuchtere kalveren: voor de slacht 39, m tig, voor de fok 614, matig; 332 vette varkens, voor de slacht per kg 0.260.32, matig; 23 magere varkens 1120, stug; 301' biggen 612, stug; 577 schapen 1024, stug; 64 bokken 310, matig; 815 lammeren 611, stug; iepkuikens per kg 0.87H— 0.92M. Eierenveiling. Kippeneieren 2.202.70; eendeneieren 2.40, per 100 stuks. 26 Mei. Aangebracht door korders: Tongen p. kg 0.850.6» Tarbot p. kg 0.980.92 Schol I p.k. 9.506.50 Schol II p. k. 3.501.25 Scharren p. k. 3.25J-75 Door haringvisschers: vi8 tal haring p. t. 0.650.30 26 tal geep p. t. 12.007.00 238 kg ansjovis p. kg 0.17—0.15 28 Mei. Door haringvisschers: 260 tal haring p. t. 1.250.60 108 tal geep P. t. 12.006.55 3500 kg ansjovis p. kg 0.150.20 Succes-nieuws. Zondag j.1. snelde Succes 3 een vriendschap pelijke wedstrijd tegen de pas opgerichte ver eeniging Flevo 1 uit Middenmeer. De rust trad in met 20 voor Succes, die dit 01 ,k wel verdiend had. Na de pauze ging de strijd ongeveer gelijk op, en kwam het einde niet een 4—3 overwinning voor S. De oefenwedstrijd van Succes 1 versus Succes 2 leverde voor de eerste en 83 overwinning op. S 2 heeft zich echter dapper geweerd, en had zelfs met rust de leiding. J.V.C.-nieuws. Julianadorp. Zondag ontving JVC 2 voor haar nederlaag wedstrijden bezoek van Texel 2. Texel verscheen met eenige invallers, terwijl JVC 2 in haar ge wone opstelling verscheen. Hoewel Texel 2 in het veld niet minder wss dan JVC 2, was deze club dezen middag zoo productief, dat ze in plaats van een nederlaag een 93 overwinning wist te behalen. Den vol genden Zondag komt N.Niedorp 2 op bezoek. JAARVERGADERING VOETBALVEREEN, „CALLANTSOOG". Vrijdagavond j.1. hield de voetbalvereenigiag „Callantsoog" haar vierde algemeene jaarvergade ring in hotel „Duinzicht". De voorzitter opent de vergadering. Na lezing van de notulen wordt de begrooting 19341935 behandeld en wordt deze met op één na algemeene stemmen goedgekeurd. Een verloting zal dit jaar niet worden gehouden, mede op verzoek van de V.V.V. alhier. Een keu rig jaarverslag wordt gelezen en met een warm applaus beloond. Het aftredende bestuur, de heeren H. J. Schut, L. Kakebeeke en A. W. H. de Wit worden herkozen, evenals de aftredende elftal-com missie, bestaande uit de heeren L. Kakebeeke, D, Kuipers en A. Kruit Gz. De training wordt be sproken. Trainingsavond wordt de Woensdag avond. Na de rondvraag sluit de voorzitter deze ver gadering. Texel. Texel-nicuws. De aangekondigde wedstrijd voor de B. com petitie, die Zondag j.1. op het sportterrein te Den Burg tusschen Texel I en Helder I moest plaats hebben, is niet doorgegaan, omdat de Heldersche voetballers zonder meer, niet waren verschenen. Het Texelsche elftal was zoo goed als volledig in sporttenue op 't veld aanwezig, terwijl van alle dorpen (zelfs v. d. Cocksdorp) sportliefhebbers in grooten getalen kwamen op zetten. Geen wonder dat de verontwaardiging groot was. dat geen hericht van verhindering was ingezonden. Het bleek later dat liet Bowls- bestuur in gebreke is gebleven; Heldclr had n.1. uitstel gevraagd en verkregen; het Bondshestuur had evenwel verzuimd daarvan naar Texel be richt te zenden. ATHLET1EK. BEERSCHOT WINT DE TRIAL-MEET. De ontmoeting tusschen de drie athlctickclubs, Blauw-Wit, Haarlem en Beerschot (Antwerpen), werd met aanmerkelijk verschil door dc Belgen gewonnen. Opmerkelijke prestaties werden niet geleverd, daar was het weer nog te ongunstig voor. Berger liep de 100 M. al in 10.7 sec., wat aantoont, dat hij al aardig „los" raakt. Onze hordcnlooper Wirn Kaan, evenaarddt wederom zijn record op de 110 M. horden, eer record verbetering zal spoedig komen.

Heldersche Courant | 1934 | | pagina 7