binnenland ptt. Marineberichtea Sport Verlaging van de steun- normen. Wijziging van het leer- plan van de H. B. S. met Radio-distributie door BUITENLAND GEMENGD NIEUWS vijfjarigen cursus. Admiraal Togof LUCHTVAART De Postvluchten van en naar indië. De oceaantocht van Codos en Rossi. Wat voor weer vandaag? Ex-advocaat staat terecht wegens verduistering. Een politieke moord. „We gaan naar Rome Een stierengevecht in een Rotterdamsch café. Ontzettend drama. Burgerlijke Stand „Daar ligt m'n STER-TABAK da's erger f' HELDERSCHE COURANT VAN DONDERDAG 3) ME! 1934. Ingaande Juli. De vermindering zal gaan van een gulden tot een daalder per week. Naar de Tel. verneemt, zal de verlaging der steunnorroen, die de regeering zal toepassen, op 1 Juli ingaan. De verlaging zal 1 1-50 per week bedragen- Afgekondigd is een Kon. besluit tot wijziging van het algemeen leerplan voor de hoogeie burgerscholen met 5-jarigen cursus In de eerste plaats wordt daarbij het onderwijs in de mechanica in de vijfde klasse niet langer facultatief gesteld en wordt het ouderwijs in dit vak in die klasse op 2 lesuren per week bepaald. Daarentegen wordt het onderwijs in het handteekenen in de vijfde klasse facul tatief gesteld. Voorts wordt liet lesuur in de eosmo- graphie van de vierde naar de vijfde klasse gebracht, terwijl verder van de 2 lesuren Staathuishoudkunde in de vijfde klasse 1 lesuur wordt overgebracht Haar de vierde klasse. Dit besluit treedt in werking met in gang van 1 September. Voorts is bij Kon. besluit bepaald ten (aanzien van het eindexamen aan de boo- gere burgerscholen met vijfjarigen cur sus, dat de candidaten, die gedurende den cursus 1933-1934 in de hoogste klasse het onderwijs in de mechanica niet heb ben gevolgd, in 1934 van een examen in dat vak zijn vrijgesteld. OntvanginrichCing wordi gebouwd Wij lezen in het Volk: Het Staatsbedrijf van de posterijen, ïèlegrafie en- telofonie zal er binnenkort toe overgaan, haar telefoonnet te exploi- teeren voor radio-distributie. Te Hilversum of Noordwijk zal een .centrale ontvanginrichting worden ge bouwd. De ontvangst zal aldaar worden gecontroleerd en geregeld, waarna via de telefoonkabels vier programma's door het geheele land zullen kunnen worden doorgegeven. Het Staatsbedrijf zal beginnen met te Enschede en Delft een distributiebedrijf in te richten. In deze beide gemeenten namelijk bestaat geen radio-distributie, noch van particulieren. De eerste aansluitingen te Enschede zullen vermoedelijk in den loop van Octo- ber gereed zijn. Het ligt in de bedoeling van het Staatsbedrijf der P.T.T., overal dit distributiesysteem door te voeren, waar plaatselijke behoefte bestaat en de uitvoering technisch mogelijk is. Het Neder 1 .Correspondentiebureau ïneldt nog, in aansluiting op bovenstaand fcericht van het Volk: Het tarief is bepaald op 2 per maand Of 0.50 per week als abonnement. Voor fiansluitingskosten is een bedrag ineens 50 verschuldigd. NIEUW SCHIP VOOR DE K.P.M. Opdrachten aan J. Smit Jr. en ,JDe Schelde" De Kon. Paketvaart-Mij. te Amsterdam feeeft aan den bouwmeester J. Jmit Jr. fe Rotterdam opdracht gegeven voorden |uw van een motorschip van 2000 bruto leg. ton. De hoofdafmetingen zijn: lengte thsschen de loodlijnen 282'6", breedte 43', diepte 19'2". De machines zullen worden geleverd door de Kon. Maatschappij „De Schelde" Vlissingen. Het schip zal „Janssens" worden genoemd. ONVEILIG AMSTERDAM. Meer verkeersongevallen door verhooging snelheid. Het aantal verkeersongevallen is in het eerste kwartaal van dit jaar vergeleken met dat van het vorig jaar aanzienlek toegenomen. Het bedroeg 2125 tegen 1797 in 1933. Dit vond plaats niettegenstaande liet weer in dit kwartaal van .1934 slechter was dan in het overeenkomstigs kwartaal van 1933, wat een invloed tot dalen op het aantal verkeersongevallen pleegt uit te oefenen. Immers dan zijn er minder voetgangers, minder rijwielen en soms ook minder auto's op straat. Er is dus een toeneming van ruim 18 procent Het vermoeden wint veld, dat op deze toeneming van de verkeersonveiligheid de op 24 October ingegane verhooging van do maximum snelheid van 30 op 40 km niet zonder invloed is geweest. NACHTVORST IN FRIESLAND. Het heeft gisterennacht op de zand gronden in den zuidoosthoek van Fries land flink gevroren. Des morgens lag er in de slooten en de graslanden waren geheel wit. Aardappelen en boontjes zijn bevroren; de kroppen sla waren zoo hard a'« een spijker. Dit voorjaar heeft het J10g niet zoo sterk gevroren als den afge lopen nacht. Een man van wereldroem. Reuter meldt uit Tokio: Groot-admiraal graaf Togo is Maandagnacht overleden. De »Nvv. Rott. Crt.« schrijft o.m.: Indien wij de tien grootste vlootvoogden, die de wereldgeschiedenis gekend heeft, opschrijven, komen daarbij te staan de Ruyter en Nelson, maar Togo toch even eens. In den Russisch—Japanschen oorlog verwierf hij zich door de overwinning, door de Japansche vloot onder zijn leiding behaald bij Toesjima, een wereldroem,die na hem aan geen opperbevelhebber ter zee is te beurt gevallen, en zeker niet aan wien ook der zeeofficieren, die gestreden hebben in den Wereldoorlog. Geboren in 1847 als zoon van een vazal van geringe beteekenis, kwam hij al op zijn 16e jaar in marinedienst. Van 1871 tot 1878 zette Togo later graaf Heibatsjiro Togo zijn maritieme studiën voort in Engeland. JAPANSCH-BRITSCHE VLOOT- BESPREKINGEN. Nadat de Japansche ambassadeur te Washington een toestemmend antwoord heeft ontvangen op het verzoek van de regeering te Tokio met Amerika langs diplomatieke» weg voorbereidende be sprekingen voor de vlootconferentie van 1935 te beginnen, heeft de Japansche ambassadeur te Londen het toestemmend antwoord van zijn regeering ter kennis gebracht op het Foreign Office om langs dtplomatieken weg voorbereidende vloot- besprekingen te houden tussehen Enge land en Japan. DE OORLOG IN ARABIË HERVAT. Aan drie fronten is de oorlog tussehen Saoedie Arabië en Jemen thans hervat. De troepen van Ibn Saoed staan onder be vel van zijn zonen Feisaal, Saoed en Showeir. De troepen van Jemen zijn om de hoofdstad Sanaa geconcentreerd. ADMIRAAL, HUGHES, t Te Washington is de voormalige op perbevelhebber van de Amerikaansche vloot, Charles Eredirick Hughes over leden. Hij was 67 jaar oud geworden. RUSLAND EN MANTSJOERIJE. Weer een beschieting op de Amoer? Naar Reuter uit Harbin meldt, zouden Russische soldaten geschoten hebben op een Mantsjoerijsch schip, toen dit Tsjecho aan de Amoer naderde. De Mantsjoerij- sche autoriteiten hebben geprotesteerd. Terugreis. De „Rijstvoger vertrok 30 Mei van Bandoeng en is dienzelfden dag te Sin gapore aangekomen. Heenreis, De „Snip" vertrok 30 Mei van Bangkok en is dienzelfden dag te Singapore aan gekomen. De vleugels trilden. Aan een vertegenwoordiger van Havas te New York hebben Codos en Rossi meegedeeld, dat de oorzaak van hun lan ding op IToyd Bennet niet te wijten is aan een motor-defect, maar aan den strijd dien zij te voeren hadden tegen den wind, waardoor aan het einde van hun tocht de vleugels van hun machine be gonnen te trillen. Zoowel Codos als Rossi waren terneer geslagen en uitgeput toen zij op het vlieg veld van Eloyd Bennett uit hun toestel stapten. De naar het vliegveld gekomen belangstellenden juichten hen hartelijk toe, terwijl eenige toespraken tot hen werden gericht, waarvan zij echter geen woord konden verstaan, tengevolge van het feit, dat zij door het voortdurende dreunen van de motoren tijdelijk doof geworden waren. Rossi herstelde zich het eerst en ver klaarde, dat het een belangwekkende tocht geweest was. Codos zeide, dat hij zich nogal vermoeid gevoelde. Tn een auto werden zij naar het administratiege bouw van het vliegveld gebracht. EEN VLIEGTUIGRAMP. In de nabijheid van Bethel (Connecti- cut) is bij een noodlanding een vliegtuig van de United Airway Line vernield. De piloot en zeven passagiers werden ernstig gewond. Medegedeeld door het Koninklijk Meteorologisch Instituut Naar waarnemingen vpmrht in den morgen van 31 Mei. Hoogste stand 768.7 te Stettin. Laagste stand 75f. 9 te Isafjord. Verwachting: Zwakke tot matige Oostelijke wind, helder tot licht of half bewolkt, droog weer, behoudens geringe kans op on weer in 't Zuiden en iets warmer. Binnenland DOOR EEN AUTO OVERREDEN EN GEDOOD. Dinsdagmiddag is de 26 jarige mej E- Klein, uit Vlaardingei», verpleegster te Delft, bij de VVesterleebrug bij Naaldwijk, met haar fiets geslipt en overreden door een met basalt geladen vrachtauto. In zorgwekkende!) toestand is zij naar de inrichting Bethel te Delft vervoerd, waar enkele uren later is overleden. BRAND. Hedennacht is door onbekende oorzaak brand uitgebroken in de boerenhofstede „Landzicht", bewoond door A. Hooger- werf, in het noorden bij Oosterend (T.) De bewoners werden wakker door het geblaat van geiten, die in de schuur stonden. Alles stond reeds in vlammen. Zij vluchten ijlings naar huiten en konden niets redden. Alles is tot de grond af gebrand. Toen de motorspuit van Oosterend ter plaatse kwam kon deze slechts voorkomen, dat de in de nabijheid staande schuur, van de firma van Gelder vlam vatte. Verzekering dekt de schade. Acht maanden gevangenisstraf geëischt. Voor de Ainsterdamsche rechtbank heeft een ex-advocaat, thans zonder be roep, terecht gestaan wegens verduiste ring. Hij zou deze verduistering van een bedrag van f 1980 hebben gepleegd als curator in een failissement; het geld had hij als curator onder zich. Nadat eenige getuigen waren gehoord, was het woord aan d<>n Officier van Jus., mr. B. Kist, die de verduistering be wezen achtte. Spr. nquireerde een gevangenisstraf van acht maanden. Vonnis 13 Juni. Buitenland DE MOORD OP HORST WESSEL. Voor de rechtbank te Berlijn zullen op 12 Juni drie communisten terechtstaan on der verdenking betrokken geweest te zijn bij den moord op Horst Wessel. De ver dachten zijn Pieter Stoll, Sally Ebstein en Hans Ziegler. Afschuwelijke misdaad te Tibet. Reuter seint uit Simla: Een afschuwelijke moord is gepleegd op Loeng-shar, den oud-commandant van het Tibetaansche leger. De aanslag is het gevolg van de intriges eener nieuwe po litieke partij, die te Lhasa aan invloed gewonnen heeft. Vóór het slachtoffer gedood werd, zijn hem beide oogen uit gestoken. Loeng-shar was een man van grooten invloed, die het volle vertrouwen van den vorigen Dalai Lama genoot. KONINKLIJKE MARINE JACHTCLUB. ie Periodieke Zeilwedstrijd op Vrijdag i Juni. Waarschuwingsschot (halfstok hijschen vlag Z) 8 u. is. Modelsloepen B I en B II. Vijf min. schot: hijschen vlag Z 8. u. 40 Afvaartschot: strijken vlag Z 8 u. 45 Fantasiesloepen en jachten. Vijf min. schot: hijschen vlag Z 8. u. 55 Afvaartschot: strijken vlag Z 9U., Uitstel van een uur van alle klassen Vlug U. Wedstrijd gaat niet door Vlag N. Baaninrichting tegen zon Roode vlag. Baaninrichting met zon Witte vlag. Lijn van afvaart en aankomst is: Roode ton, Wierhoofd. (een sarcastische nabeschouwing) 3—2! 1 Dus toch. Het valt niet mee, na al dit emotioneele gebeuren der laatste vier a vijf weken, neen, om den drommel, het valt niet mee. Laat ons eerlijk wezen: hoewel we wisten, dat het een meevaller zou zijn, als we van de zonen van Willem Teil konden winnen, het blijft een feit, dat heel voetballievend Nederland (en wie valt daar momenteel niet onder??), een pil te slikken kreeg, die bitter was, heel heel erg bitter. Want we konden niet aannemen, dat „de kerels" verliezen zou den. Dat mocht niet, en het zou niet ge beuren. Al dat werk, al die selectie, al dat schiftenom niet?? Wel nee, stel je voor. En nu: vaarwel schoon Italië, vaarwel Rome, vaarwel gouden beker. Het zijn enkele bijzondere weken ge weest, en het is lang niet oninteressant, eens een blik terug te slaan, op onze voetbaldolheid, die als een vreemde epi demie in deze lage landen heerschte. Thans, nu de horizon weer opklaart, en we weer eens met koele hoofden kunnen nadenken, bespeuren we de schrikkelijke; dwaasheden, waaraan we ons schuldig maakten. We hebben het bont gemaakt, en de eerste die in deze lang niet vrij-uit gaat is de Koningin der Aarde: de pers. Hoe waren de kranten in deze dagen? Het waren sportbladen. Op de eerste pagina las je het algemeen overzicht van het elf tal, op de tweede bijzonderheden erover, op nummero drie enkele interviews met de spelers, en op de vierde zeldzaam inte ressante mededeelingen uit het particu liere leven der „kerels". Het was voetbal van a tot z, en niets dan voetbal. En vader en moeder, zoon en dochter wisten het naadje van de kous betreffende spel en spelers, alsof het de meest nabije verwanten waren. Een der bladen was vooral zeer actief, hetgeen natuurlijk in hem te loven valt: uit Como plaatst het in de edities de meest versche nieuwtjes: .1. De training is afgeloopen. 2. De stemming is voorbeeldig. 3. Men hunkert naar den strijd, etc. Een loffelijk idee. Maar in dit kader waren eigenlijk onbegrensde mogelijk heden. Waarom niet gedaan als volgt: Half twee: Bakhuis nadert het einde van zijn achtste slaapje op den klassieken bo dem. Half drie: Venthe in debat met We- ber over de historische beteekenis van het fascisme. 5 voor half vier: Pellikaan smijt het zoutvat op de tafel om. Men verwacht hier noodlottige gevolgen van. Nietwaar, ook dat waren belangrijke zaken, en after all zijn we eigenlijk nog' maar magertjes ingelicht. Maar alle gekheid daargelaten! we zjjn. leelijk de sigaar, en ook uit een oogpunt van commercieel belang. Want de conse quenties van een eventueele overwinning waren voor den middenstand legio. Om te beginnen was er een absolute hausse ge komen in het in Nederland ook thans door Nederlanders gefabriceerde „Italiaansche ijs". Vast en zeker, waren de ijscokarre tjes vier maal zoo groot in aantal gewor den, en ik vermoed, dat we naast roma's spatsy's en „oblies" ook bijv. „Welsjes" of „Latsyco's" gekregen hadden. En. die krijgen we nou niet. En dan in de restaurants: ik zie al me nu's in dezen vorm: Hors-d'oeuvre mila- naise, huitres a la Webère, patates de Bakhuys, désert la Charles Lotsy. Maar ook dit zal bij een vrome fantasie blijven, en de menu's zullen hun opden vorm blijven houden. Wat is het toch jammer. Het is zoo jammer, dat je 't eigenlijk nog maar half begrijpen kunt. Welk een treurspel ver toonde Zondagmiddag niet de Nederland- sche huiskamer! Hoe is daar geleden. Luidsprekers zijn voor immer stukgetrok- ken in radeloosheid, en lampen zijn bij legio doorgebrand onder de zware hoog spanning. Ik heb het zelf meegemaakt, hoe een argeloos medemensch binnenkwam, die (hoe het mogelijk is zal wel altijd een on oplosbare kwestie blijven) niet op de hoog te was van de zich afspelende tragedie. Die man (hij verdient deportage en ver lies van burgerrechten voor tien jaar!) waagde het opmerkingen te maken over het weer en de goedkoope eieren. De man is verdwenen, en zal waarschijnlijk nooit meer terugkomen.Hij werd niet weg gejaagd, of weggezwegen maar weggeke ken. En we zaten om dat ronde ding, en hadden er welin willen kruipen. En we hebben handen gewrongen en getranspi- AJv. reerd, en gejammerd, en gescholden, en., toch niks bereikt. En toen hebben we als ware sportsmen om 10 over 6 het schreeuwding afgezet, en gezegd, dat het snert was. En dat het sufferds waren. O. zoo. En we waren het 'r allemaal gloeiend over eens, dat het een stelletje van niks was; en dat al die opschroeverq van we ken en weken verloren tijd geweest, en dat de sop de kool niet waard was. Dat daar op zengenden Italiaanschen grond een stel jongens stond, dat zich af martelde en het vuur uit hun voetbal- sloffen liep, dat het voor hen in de aller eerste plaats een lam ding moet zijn, dat ze een goede en bovenal een faire partij gaven, dat was allemaal bijzaak, en da^r hebben we niks mee te maken natuurlijk. Nietwaar: het vaderland verwachtte een overwinning, en tenslotte brult een natie niet voor niemendal zich een maand schor aan: „We gaan naar Rome". En nou die overwinning een verre wensch blijft, ja, je moet op iemand je gemoed luchten, en waarom dan niet op dat stomme elftal. Ja, zeg nü zelf lezer. Op de straten was het een paniek-stem ming. Ik zag een kwartier na den wed strijd een gezin, vader, moeder en twee kinderen. Vader trapte moeder abusieve lijk op haar hak. Moeder lanceerde oogen- blikkelijk een hatelijkhed, waar vader op repliceerde, waarna de eene spruit voor de eerste en de andere voor de tweede partij trok. Een hopelooze herrie. Oorzaak??, Milaan. Later op den avond waren twee be jaarde huisvaders elkaar aan het afrossen. Oorzaak! Bachus plus Milaan. Tussehen gelieven gemaakte afspraken: wreedaar- diglijk verbroken. Oorzaak: ik zou een tonig worden De eenige, tot verheuging aanleiding gevende factor is, dat we onze voetbal- dronkenschap te boven gekomen zijn, en alleen nog last hebben van een kleinen kater, die nu eenmaal niet te vermijden is. En de kennis verworven hebben, nooit meer te gelooven in wonderteams, en on overwinlijke Nederlandsche elftallen. En als we er zoo afgekomen zijn: nu, vooruit, het had erger kunnen wezen. Rest nog een enkele opmerking over het Nederlandsche spraakfenomeen, Han Hollander, die een ware foltering daar op het dak van de tribune doorstaan moet hebben. Han Hollander: die wel kon huilen, zoo jammer als hij het vond, en voor wien het een har hard gelach moes geweest zijn, z'n collega te hooren jubelen over Zwit- serland's prestaties. Arme Han, behalve de elf zwoegers op het veld, heb ook jij gemarteld met zon en pech, en weet ik allemaal wat voor miserabele zaken. Laat ons besluiten met den wensch dat ze nooit en te nimmer meer het nu on dragelijk sarcastisch geworden liedje „We gaan .naar Rome" uitzenden. Want dit zou gevaarlijk op de volkspsyche kunnen werken, op de manier van een roode lap op een stier. En aangezien we al gek genoeg gedaan hebben Beter het andere: It is a long way to Tipperary. A. C. v. K Luitenant ter zee ie kl. H. G. de Bruijne, van het vliegkamp De Kooy nabij Den Helder, wordt 1 Juni overgeplaatst bij het departement van defensie en werkzaam gesteld bij de tweede afdeeling A (marinestaf). Luitenant ter zee 2>e kl. W. M. de Vries, onlangs uit Oost-Indië teruggekeerd, wordt 8 Juni geplaatst aan boord van Hr. Ms. Wacht schip te Willemsoord. Officer van adminisratie 2e kl. P. Smit, on langs uit Oost-Indië teruggekeerd, wordt 4 Juni geplaatst aan boord van Hr. Ms. oplei dingsschip Van Speïjk, te Nieuwediep. Officier van den marinestoomvaartdienst 2e kl. J. Maats wordt binnenkort van zijn plaat sing bij den dienst in Oost-Indië, hier te lande terug verwacht. Off. van administratie 2e kl. P. Smit, on macht M. Krauss zal binnenkort van zijn plaatsing bij den dienst in Oost-Indië naar Nederland terugkeeren. Geplaatst: bij de marinekazerne Ocdjoeng, de luitenants ter zee 3de kl. R. J. Deibei cn T. M. Bedeaux, de off. van den marine-stoom vaartdienst 2óe kl. M. C. Schol, de off. van adm. 2de kl. E. A. Kengen en de off. van ad.n. 3de kl. J. B. Kempees; bij den dienst der con- De stier stond voor de tapkast en de bezoekers zaten op de trap. Op het gemeentelijk handelsterrein te Rotterdam zou een stier uit een vee-auto worden overgeladen in een veewagen van de R.T.M., om daarmee naar zijn bestem ming, een weiland ergens op de Zuid- Hollandsche eilanden te worden vervoerd. Maar de stier scheen stierlijk het land te hebben aan deze reis en vóór dat zijn begeleiders het in de gaten hadden, was de stier zijns weegs gegaan. Naar mate de begeleiders, die achtervolgers waren ge worden, er meer de beenen inzetten, ver hoogde de stier de snelheid van zijn schre den en weidra kwamen stier en begelei-, ders in een toomelooze vaart het terrein af en de Rozestraat in gestoven. De voor bijgangers sprongen haastig op zii, om, zoodra de stier gepasseerd was, zich moe dig bij de achtervolgers aan te sluiten. Zoo rende de stier met een steeds groeiend kluwen menschen achter zich aan door de Rosestraat, door de Entrepotstraat, dooi de Stieltjesstraat, over het Stieltjesplein,' de Koninginnebrug op. Toen bleef hij plotseling staan; de achtervolgers bleven ook staan. De stier keerde zich om; de achtervolgers keerden zich om. De stier, rende terug; de achtervolgers renden te rug; nog veel sneller, dan op den heen weg, want de stier kwam nu achter hen aan. Althans, dat dachten zij, maar toen een hunner eens om keek, kwam hij tot de ontdekking, dat de stier verdwenen was. Het kluwen menschen kwam tot stilstand, rafelde uit, klitte weer tezamen en keerde op de schreden terug, langzaam en voor zichtig. Waar was de stier? Men zocht en zocht, tot men angstkre ten hoorde neerdalen uit de eerste ver dieping van een pand aan de Stieltjes straat, waar in het benedenhuis een café is gevestigd. Het bleek, dat de stier het café was binnen gestapt, schrik en ont steltenis zaaiend onder de bezoekers, die in een wild sauve-qui-peut holde-bolder achter in het café de redding brengende trap waren opgestormd en nu over de leu ning hangend vol angst en beven toe keken, hoe de stier in het café te grazen poogde. En een van de bezoekers zat in grooten angst voor zyn „kleine angst", welke hij hij zijn vlueht op het tafeltje had moeten achterlaten. De achtervolgers groepten voor de café ruit samen en wachtten. De café-bezoe kers zaten boven op de trap en wachtten. En de stier liep door het café rond en wachtte ook. Toen kwam de politie, niet overhaast, niet nerveus, maar kalm, bezadigd en be daard. Reeds door haar martiaal uiterlijk kalmeerend op de menigte werkend. Men overzag de situatie en het werk was ruim baan te maken. Het trottoir voor het café werd ontruimd. Toen kwamen er blinkende sabels en vervaarlijke revolvers voor den dag. De gehelmde toreadoren groepten voor de café-deur samen en rie pen in koor: ksss, ksss! In ademlooze spanning keek het publiek toe; de stier scheen niets te merken. Lui der en overmoediger klonk het: kssss, kssss! Maar het resultaat bleef zeer ge ring. Inmiddels waren de veedrijvers ten too- neele verschenen met een touw. Eén hun ner waagde zich in het café en met een behendigen worp lukte het hem den stier het, touw om den nek te werpen Een paar vlugge handgrepen en het uiteinde van liet touw zat om een der voorpooten vast. De stier werd kwaad en wilde stooten, maar toen hij zijn kop oplichtte, ging zijn voorpoot mee omhoog en zijn aanval werd in de kiem gesmoord. De stier was overwonnen, maar het heeft nog heel wat moeite en tijd ge kost, eer het dier uit het café was ge werkt en naar zijn tramwagen was terug gebracht. (N.R.Crt.) EEN BOOT VERONGELUKT. Vijf menschen verdronken. Door de aanhoudende regenvallen van den laatsten tijd was de stroom op het kanaal bij Reval zoo sterk, dat een boot, waarop zich zes personen bevonden, door de geopende sluisdeur werd gezogen en omsloeg. Vijf der inzittenden verdronken. Een knaapje van ro jaren slaagde er in zich te redden. Vijf dooden, waarvan twee kinderen. In een huis op de Buttes Chaumont te Parijs, waarvan de conciërge Zondag is vermoord, is Dinsdag een geheel gezin, bestaande uit man, vrouw en twee kin deren dood gevonden. Uit het onderzoek is gebleken, dat de conciërge Zondag is doodgeschoten door de vrouw van het om het leven gekomen gezin en dat deze vrouw, nadat zij, evenals de andere be woners van het huis, naar Sanleiding van den Zondag gepleegden moord, een oproep had gekregen om bij den commissaris van politie te komen, haar man en kin deren heeft doodgeschoten en vervolgens een eind aan haar eigen leven heeft ge maakt. van Den Helder van 29 en 30 Mei 1934. ONDERTROUWD: C. A. Damen en A. Hansen. J. Brouwer en E. C. Ligt- voet. J. M. Ekkers en P. D. H. M. Nijpels. K. van Reek en A. v. d. Linden. C. F. 1'Istelle en A. H. Dozy. W. Pol en C. M. Kooij. J. Wijker en J. Tuithof. BEVALLEN: T. Mooij—de Ruiter, z. C. G. Wondergemde Klerk, z. N. Josée- Visser, z. OVERLEDEN: H. Kruger, 6 dagen. K. Burger, 61 jaar. H.R.C.O.S.V. De beslissingswdstrijd tuscshen HRC en OSV is voor Zondag a.s. vastgesteld en wordt gespeeld op het terrein van Hollandia in Hoorn. NEDERLAAGWEDSTRIJDEN VAN DE M.S.V. ZEEMACHT. In verband met het niet uit kunnen komen van Wieringerwaard I is er a.s. Vrijdag geen Nederlaagwedstrijd op het teTrein Ankerpark. A.s. Maandag worden de wedstrijden voort gezet tegen HRC 4. Aanvang1 7 uur. DE WERELDKAMPIOENSCHAPPEN. Hedenmiddag, half vijf, worden de kwart finales gespeeld van de wedstrijden om het wereldkampioenschap. Het propgramma publiceerden wij reeds J.l. Dinsdag. HET NEDERLANDSCH ELFTAL. Spelers en officials van het Ned. elftal komen morgenavond in Nederland terug. De trein arriveert om to.io uur aan het station Amster dam C.S. TENNIS. MEJ. ROLLIN COUQUERQUE UITGESCHAKELD. In de kwartfinales van het gemengd dubbel spel werden mej. Rollin Couquerque en haar partner Puncee geslagen door miss Ryan en Quist (57, 6— 1, 6—0). ZEILEN.

Heldersche Courant | 1934 | | pagina 7