Anna Paulowna. BINNENLAND Van Ewijcksluis. BUITENLAND LUCHTVAART GEMENGD NIEUWS 7 Verdrag met Duitschland geparafeerd. Amerikaanschevlootbouw 14.000 man bij Philips. De zaak der officieren van „De Zeven Provinciën", Het Belgische kabinet afgetreden. De oorlogsschulden. Contract in koopvaardij opgezegd. Pensioen-verhaal te Amsterdam. De technische herziening van het tarief. De bom op De Zeven Provinciën. De Postvluchten van en naar Indië. Duitschland—Brazilië in 3'i dag. De handicapwedstrijd Londen-Melbourne. Een noodlottige brand. De inbraak in het kasteel Nijenrode. De doodelijke aanrijding met de Blauwe Tram. Poging tot uoodslag Burgerlijke Stand Aardappelvlokken- industrie Crisis-inkomstenbelasting en vennootschaps belasting. HELDERSCHE COURANT VAN DONDERDAG 7 JUNI 1934. p— De invoer van Ned. Indische producten. Te Berlyn is een verdrag geparafeerd waarbij omtrent den invoer van eenige Nederlandsch-lndische producten naar Duitschland een overeenkomst is gesloten, terwijl als tegenprestatie Nederland het bekende crediet van f140 millioen, dat in 1937 vervalt, met drie jaar verlengt. In zes weken duizend man aangenomen. De directie van de Philipsfabrieken te Eindhoven deelt mede, dat de fabrieken in verband met de verhoogde productie gedurende de laatste zes weken ruim 1000 menschen hebben aangenomen, waar door het aantal arbeiders weder boven de 14000 is gestegen. De heer Van der Vaart zegt, dat het voorkomt, «lat die brug eenige uren openstaat. Al dien tüd zijn de betrokken bewoners dan van gas verstoken. De ma rine-autoriteiten hebben dit zelf niet altijd [n de hand waarschijnlijk. Zoo spoedig mogelijk zal aan de reparatie worden be gonnen. De heer Terra bespreekt de stalling Tan fietsen bij de Donkere Duinen. Men mag ze]fs niet met (le fiets aan de han'l d,. "Donkere Duinen door wandelen, het geen spr. verkeerd acht. De Voorzitter wijst op het mis bruik, dat ervan gemaakt wordt, doordat men de fiets urenlang aan oen kant van den weg legt. je heer De N y s zou het liefst heele- maal verboden willen zien fietsen toe te laten in de Duinen. Als we daaraan be ginnen, zijn met een paar jaar onze Don kere Duinen naar de maan. Daarna sluiting der vergadering. OPENBARE LEESZAAL EN BIBLIOTHEEK. In de maand Mei werd de Leeszaal be zocht door 1273 mannen en 64 vrouwen, totaal 1337 personen. uitgeleend werden 1840 romans, 1565 kinderboeken en 821 studieboeken, totaal 4l 6 banden. Je navolgende werken werd aange- gciaft: Jensa, West-Xndië; Gooien, Zegen der .goedheid; Greshoff, Kent Uw dichters; Grimm, Raphael; Roland Holst-v. d. S., Tusschen tijd en eeuwigheid; Kastein, 'Joodsche problemen; Katz, Wereldreis; Körmendi, Erfgenamen; Lammers, Prin ses Juliana; Ludding, De rozen; Mann, Tonio Kroger; Meyer, Zaaiplanten; Pley- sier, De kostelooze school; Roller, Etsen op koper; Wassermann, Jozef Kerkhoven's derde bestaan; Schalit, Narrenparadies. Ven geschenke ontvangen: Bierens de Haan, Het reddingswerk der 'toekomst; Horreüs de Haas, Goed en kwaad; Löbel, Geneeskunst; Phillpotts, Lying prophets; Waning, Verslag van het Hoofdbestuur van de Ned. Zuid-Afrik. Vereen.; Gids van Amersfoort 1934. MOTORBOTSING. Toen de heer Van Egmond met zijn motor het erf van den heer Spiers kwam afrijden, kwam hij in botsing met een collega van het P.E.N., die eveneens op een motor langs de Molenvaart reed. Bei den sloegen tegen den grond en werden door den passeerenden heer Brinkman per auto naar den dokter vervoerd. De tweede motorrijder was er, evenals z'n motor, het best afgekomen en kon na verbonden te zijn, weer op de motor naar z'n werk teruggaan. De heer Van Egmond, die een beenwond bekwam, kon echter niet in dienst terugkeeren. VISSCHERIJ. Voor ongeveer drie weken terug gaven Wij in een artikel „Snoekbaars als poot- visch in het Amstelmeer" een besehou- w ng over de voortteling der snoekbaars in het Amstelmeer, en de hulpmiddelen, w ke daarbij worden toegepast. v'ij deelden toen tevens mee, dat zich eiu,ële dagen te voren een rijke hoeveel heid vischbroed op de z.g.n. „nesten" had neergelaten, welk broed vermoedelijk van snoekbaars afkomstig was, doch waarover nog geen zekerheid bestond. Indien zulks werkelijk het geval zou blijken, werd dit ai< eene hoopgevende belofte voor de to komst beschouwd. Enkele dagen na het schrijven van b doeld artikel isdoordr. Havinga, hoofd van de afdeeling kust-, rivier-en binnen- visscherij-onderzoek aan het Rijksinsti tuut voor biologisch-visscherij-onder- zoek hiernaar ingesteld. Ook deze sprak daarbij hetzelfde vermoeden uit, hetwelk door een later gevolgd microscopisch 0 lerzoek is bevestigd. ot zoover mag er dus van een gun- S' n uitslag worden gewaagd. och werden de goede verwachtingen, w ke op grond van dit onderzoek zijn verkregen, sterk getemperd door het feit, dat de hoeveelheid eitjes nu verminderde, vóór deze redelijkerwijze tot ontwikkeling k inden zijn gekomen. Toen dr. Havinga ce „nesten" onderzocht, was dit al zeer merkbaar, terwijl toen toch mocht worden aangenomen, dat van geen enkel eitje de volledige ontwikkelingsfase reeds was b reikt. De onderzochte eitjes konden op hi t oogenblik van onderzoek bij eene normale temperatuur van het water na 5 ito dagen uitkomen. De koude weers gesteldheid in aanmerking genomen, zal d allicht nog iets langer hebben ge- d lurd. In elk geval valt moeilijk aan te 1 men, dat tijdens dat onderzoek reeds e ren waren uitgekomen. .ierder mag aangenomen worden, dat de verdwenen eitjes als voedsel hebben gediend voor andere waterbewoners. Mogelijk zijn de talrijke vlookreeftjes, meer bekend onder den naam „snel",die ■w 'liswaar voornamelijk van plantaardig voedsel leven, hier niet onschuldig aan. In elk geval hielden zich heele kolonies van deze kreeftjes in de vezeiachtige V' irtelljes van den beukeboom, waaruit de i, sten" zijn vervaardigd, op. >aarnaast zullen waarschijnlijk ook d' zenden eitjes ten prooi zijn gevallen 8 i den aal, van wien bekend is, dat hij e ne bijzondere voorliefde heeft voor vischkuii en voor wien deze broedver- nelplaatsen dus wel ideale voorraad schuren moeten zijn geweest. Een feit is, dat bij liet controleeren der „nesten" wel s een aal in zoo'n nest werd aan getroffen. we lage temperatuur van iiet water, die r oorzaak van was,dat het ontwikkelings proces van het broed trager verliep dan géwenscht was en bij normaler warmte graad het geval zou zijn geweest, had dus mede dit nadeel, dat voor de afgra- dezer broedweiden aan de hierop azende vormen langere lijd werd ver leend. Dit neemt echter niet weg, dat vermoedelijk tóch talrijke eitjes hun vol- ledigen ontwikkelingsvorm hebben bereikt Inmiddels is echter op sommige nesten, welke gedurende enkele dagen geheel broedviij zijn geweest, weer nieuw broed afgezet, zij het ook in veel mindere mate ais zulks de eerste maal het geval was. Blijkbaar hebben dus niet alle snoek baarzen van de warmteperiode rondom den Hemelsvaartdag gebruik gemaakt voor het afschuren van hun kuit en, toen de later ingevallen koude bleef voort duren, hiermede gewacht tot de vorige week, toen liet zich liet aanzien, dat bet weer iets milder zou worden. Bekend is n.1. dat tal van viscbsoorten slechts kuit- schieten tijdens gunstige weersperioden. Vermoedelijk wordt het instinct, dat hen hiertoe leidt, gevoed door den drang, het ontwikkelingsproces zoo snel mogelijk te doen verloopen. In ons ongestadig klimaat wordt dit doel echter lang niet altijd even vlug bereikt. De tijd zal lee- ren, of deze tweede broedzetting het er beter af zal brengen dan de eerste. Op dit oogenblik lijkt ons de weersomstan- digheid daarvoor nog niet bijzonder gunstig. Maar misschien valt het nog mee. Behandeling door het Hoog Militair Gerechtshof. Voortzetting der verhooren. Aneta meldt uit Batavia: De zaak wordt voortgezet. Overgelegd worden verklaringen van de luit. t. z. van Foreest en De Gelder, die betoogen dat de luit. t. z. 2de kl. E. M. Hornsveld, die met bekl. F. bij het uitbreken van de mui terij'in een vlet naar den wal was gegaan, niet zenuwachtig en ook niet angstig was, doch integendeel gaarne bereid naar boord terug te keeren, Beklaagde off. M.S.D. 2e kl. C. M. W. v. B. deelt mede, dat in de eerste uren na het uitbreken van de muiterij niets ge beurde aangezien elke leiding ontbrak. Hij dacht dat vredelievendheid in de lijn der autoriteiten lag. Een uitvalspoging had z.i. geen kans van slagen. Beklaagde off. van gez. 2e kl. H. C. B. achtte zich niet gerechtigd tot aanvallen of tot het deelnemen aan een aanval, aan gezien hij als arts niet de kans mocht loo- pen gedood of gewond te raken. De pres. vraagt waarom beklaagde zich dan met de zaken bemoeid had. Deze beroept zich op zijn vriendschap met luit. t. z. v. B. Hij gaf toe niet consequent te zijn geweest, terwijl hij ook de vernederende behande ling der schildwachten had te ondergaan. De pres. verklaart dat beklaagde heeft gehandeld als een struisvogel die zijn kop in het zand steekt. Getuige off. M.S.D. 3e kl. W. Beets, de eenige officier van De Zeven Provin ciën die wel de muiterij meemaakte, doch niet is vervolgd, ontkent, dat A. N. baron d. V. v. S. een plan tot herovering van het schip zou hebben opgemaakt. Getuige zelf heeft dit plan gemaakt, doch d. V. v. S. zou hem in den rug dekken, hetgeen niet gebeurde. De pres.: Stond hij niet in het dwars- gangetje? Getuige ontkent zulks. Getuige acht het uitgesloten dat d. V. v. S. en hij tegelijk hetzelfde plan hadden. Een heftig debat ontstaat tusschen den raadsman van 't Hof en den president waarbij de heer van 't Hof zegt, dat hij het onwaarschijn lijk acht dat „de gemeene rol van d. V. v. S. later niet werd besproken". Getuige Beets antwoordt dat hij de zaak alweer uit het oog had verloren. Beklaagde d. V. v. S. verklaart, maar niet te zullen zeggen, wat hij van getuige denkt. Beklaagde off. M.S.D. 2de kl. L. d. W. deelt vervolgens mede, dat het aanvals plan op de machinekamer van d. V. v. S. was uitgegaan. Hierna trekt het Hof zich terug om over het verzoek tot het hooren van ge tuigen te beraadslagen. Besloten wordt een achttal getuigen alsnog te dagvaar den, terwijl den raadsman van 't Hof ver zocht wordt zijn vragen te voren schrifte lijk in te dienen. Hierna wordt de verdere behandeling der zaak uitgesteld tot 13 Juni. De Kamer ontevreden over de regeeringspolitiek. Het kabinet-de Broqueville is gis teren afgetreden, nadat het vrij on verwacht in de Kamer bij twee stem mingen in de minderheid was ge bleven. De eerste nederlaag, met 8379 stemmen, werd geleden op het regee- ringsvoorstel tot herziening van de gezinsvergoedingen. De tweede, met 80 74 stemmen betrof een voorstel tot verscherping van de wet op uit wijzing van ongewensebte vreemde lingen. Deze onverwachte regeeringscrisis is Woensdagavond in de hoofdstad en ook elders in het land, waar zij door de radio- omroep werd bekend gemaakt, met groote verbazing vernomen. In politieke kringen was het niet mogelijk met eenige kans op zekerheid iets te vernemen omtrent de juiste wending, welke de crisis zal nemen. Een plan uit hoofde van de wet'Vinson. Svvanson, de Amerikaansche minister van marine, heeft zijn goedkeuring ge hecht aan een plan tot den bouw uit hoofde van de wet-Vinson van i zwaren kruiser, 3 lichte kruisers, 2 zware torpedo- bootjagers, 12 lichte torpedobootjagers en 6 duikbooten. Een voorstel om Roosevelt tot onderhandelingen te machtigen. Senator Tydings heeft bij den Senaat een voorstel ingediend om president Roosevelt te machtigen tot het voeren van onderhandelingen met de oorlogs- schulddebiteuren teneinde tot definitieve regelingen te komen van de achterstallige schulden. FRANSCH WERKPLAN VOOR GENEVE. Barthou diende gisteren op de bijeen komst van het presidium der ontwape ningsconferentie een nieuw werkplan in. De vergadering ging weer uiteen, zonder een besluit te hebben genomen. Tot Vrij dag zullen onderhandelingen over het werkplan worden gevoerd. Het bureau komt Vrijdagvoormiddag bijeen om een beslissing te nemen. Gelukt dat, dan zal de algemeene commissie dienzelfden dag nog bijeenkomen. CUNLIFFE-LISTER OVER HET OPNEMINGSVERMOGEN VAN PALESTINA. DUITSCHLAND EN HET VATTCAAN. „Lijkverbranding een helden- sche gewoonte". Naar Reuter uit de Vaticaansche stad verneemt, zijn de betrekkingen tusschen Duitschland en het Vaticaan opnieuw eenigszins verscherpt door de nieuwe Duitsche wet, waarbij het cremeeren van lijken wordt aangemoedigd. In kringen van het Vaticaan beschouwt men dit als een nieuwen slag naar de ka- tho' Vke kerk, dl? zi -li steeds tegen cre matie, als zijnde een heidensche ge woonte heeft verzet. DE MTJNWERKERSLOONEN. Verlaging met tien pet. voor gesteld. Dinsdagmorgen heeft de contactcom missie voor het mijnbedrijf vergaderd in verband met het opzeggen van de collec tieve loonovereenkomsten voor de mijn industrie door de directies. De directies deelden mede dat zij zich door de steeds ongunstiger wordende omstandigheden genoozaakt zagen voor te stellen de loo- nen der arbeiders met tien pet. te ver lagen. De Bond van Werkgevers in de Koop vaardij heeft het teg6n het einde dezer maand afloopende contract met de orga nisatie van scheepsofficieren en zeelieden opgezegd. De besprekingen over de afslui ting van een nieuw contract worden voor bereid. Voorstel van B. en W. tot verhooging der bijdragen met 1 Naar „de Telegraaf" verneemt zullen B. en W. van Amsterdam over eenigen tijd in de Centrale Commissie voor Geor ganiseerd Overleg een voorstel aan de orde stellen, om de bijdrage van het ge- meentepersoneel aan de pensioenpremie met lè°/0 te verhoogen, hetgeen een nieuwe bezuiniging voor de gemeente beteekent. Zal op 1 Juli bij Kon. Besluit worden ingevoerd. De technische herziening van het tarief van invoerrechten zal half Juni bij de Staten-Generaal aanhangig worden ge maakt. Op 1 Juli zal zij bij Kon. besluit worden ingevoerd. (Nederland). OPRUIMING VAN ZWARE VARKENS GEWENSCHT? De heer Weitkamp heeft tot den minister van oeconomische zaken a.i. de volgende schriftelijke vragen gericht: 1. Is het den minister bekend, dat tengevolge van de, reeds het geheele voor jaar durende, geringe afneming van var kens, de toestand der landbouwers, vooral in de oostelijke provincies van ons land, onhoudbaar begint te worden? 2. Zoo ja, wil dan de minister, mede gelet op het intreden van het voor over matig zware varkens zeergevaarlijke warme seizoen, maatregelen beramen waardoor een opruiming ineens der bovenbedoelde dieren mogelijk worde? STEUN GERSTOOGST 1933. De Gewestelijke Tarwe-Organisaties voor Noord- en Zuid-Holland maken be kend, dat bij beschikking van den Minis ter van Economische Zaken en Arbeid is vastgesteld, dat slechts voor steun in aan merking komen die hoeveelheden gerst van Oogst 1933, welke daartoe vóór den 20sten Juni 1934 bij de betrokken Gewes- tplijke Tarwe Organisatie, onder overleg ging van de bijbehoorende dorschbriefjes, zijn opgegeven. Alle telers die dus nog gerst van Oogst 1933 ongedorscht voorradig hebben, zul len, 0111 voor steun in aanmerking te kun nen komen, vóór 20 Juni a.s. moeten dor- schen en de dorschbriefjes ingeleverd moeten hebben bij den Secretaris van het District, waaronder zij behooren. Men waehte dus niet tot den laatst ni dag, daar na 20 Juni 1934 geen aanvragen meer in behandeling worden genomen. Voorts vestigen wij er de aandacht op, dat men, alvorens te gaan dorschen, daar van kennis moet geven aan den Districts- Secretaris. Nadere verklaring van het Soer. Hbl. Het Soer. Hbl. deelt naar aanleiding van de kwestie van de bom op „De Zeven Provinciën" het volgende mede: Naar aanleiding van het antwoord op de vraag van ir. Albarda betreffende de juistheid van onze mededeeling over het gebeurde met de bom op „De Zeven Provinciën", handhaven wij ons bericht, dat de bom als treffer bedoeld was en niet, zooals de vorige vlootvoogd gezegd heeft, bij ongeluk het schip raakte. Iets andere is, dat de eskadrille-com- mandant wel degelijk order had, om na de waarschuwing per radio eerst nog een waarschuwingsbom te laten vallen, welke opdracht in strijd was met een andere opdracht: de „Zeven" te beschouwen als een B.V. (buitenlandsche vijand). De eskadrille-commandant verzuimde echter, vóór het vertrek zijn onderheb bende officieren de opdracht van de waarschuwingsbom mede te deelen, na tuurlijk denkende, dit op het beslissende moment nog te kunnen doen. Door zijn noodlanding werd hij daarin verhinderd. De „Pelikaan" is op heenreis 5 Juni van Calcutta vertrokken en te Bangkok aangekomen. „Rijstvogel" (terugreis), vertrokken van Athene 6 Juni, aangekomen te Amster- j dam 6 Juni. De Graf Zeppelin heeft de terugreis van Pernambuco naar Friederichshafen ditmaal in den recordtijd van precies 78 uur volbracht. Zeventien inschrijvingen. De K.L.M., die voor den snelheids wedstrijd Londen—Melbourne ingeschre ven heeft met een snelle Amerikaansche Douglas, zal, zooals bekend, in de „han dicaprace", die eveneens 20 October te Londen begint, uitkomen met de nieuwste en grootste Fokker, de F XXXVI met 4 motoren Wright Cyclone. Over de kansen van onze nationale luchtvaartmaatschappij in dezen wed strijd is het moeilijk wat te zeggen, om dat hiervoor een ingewikkelde handicap formule geldt. Opvallend is, dat geen enkel land voor dezen wedstrijd ingeschreven heeft met wat men in Nederland een „echte ver- keersmachine" noemt. Het meerendeel der inschrijvingen betreft zuivere sport- toestellen. Tien landen nemen aan dezen wed strijd deel met 17 toestellen. Voor buitenstaanders moet die groote Fokker met zijn vier machtige motoren een rave avis zijn tusschen de Puss Moth-jes, de kleine, kortgepoote Compier Rite en de ranke Klemm, in Engeland onder licentie gebouwd met den naam Eagle. Binnenland DE HONDERDUIZEND. Bij de trekking van de Staatsloterij is de „honderdduizend" heden gevallen op No. 9732. SLAGERS EN CRISISHEFFINGEN. De vergadering van den Ned. Slagers- bond, te Baarn gehouden, nam een motie aan, houdende het verzoek alle crisis heffingen met 50 pet. te verlagen. BELEEDIGING VAN MINISTER COLIJN. Wederom verbaliseerd. Maandagavond heeft de heer Roelofsen uit Rotterdam in een druk bezochte open bare vergadering te Zutfen gesproken over diverse crisismaatregelen. Na afloop van de vergadering heeft de commissa ris van politie proces-verbaal opgemaakt naar aanleiding van het door hem gezeg de dat: „zoolang wij een minister van oeconomische zaken hebben, die met den heer van den Bergh van de Unilever ziin \acantie te Nice doorbrengt, waar deze de inzet voor de roulette betaalt en de minister de winst opstrijkt, er geen ver andering in den toestand zal komen. Een gezin van negen menschen omgekomen. De gemeente Aichhalden, wHke bij Schramberg (Wurtemberg) op een hoogte ligt, is gisterennacht, even na drie uur, door een buitengewoon ernstigen brand getroffen. Het huis van een inwoner, Karl Lambreeht genaamd, is geheel door het vuur verwoest. Het geheele gezin, vader, moeder en zeven kinderen van 2 tot 14 jaar, is in de vlammen omgeko men. Gebrek aan water heeft het blus- schingswerlc bemoeilijkt. Het vuur werd eerst zeer laat bemerkt, daar dikke mist het zicht belemmerde, De ouders hebben nog getracht de kinderen te redden, doch zijn bij die poging in den rook gestikt. Even voor tien uur heeft men de lijken van de moeder en vier kinderen uit de puinhoopen kunnen halen. Vervolg op 21 Juni. Naar de Nw. Rott. Crt. verneemt zullen de zaken, samenhangende met de zaak O., op 21 Juli a. s. te elf uur door de rechtbank worden afgehandeld. Eerst wordt de zaak tegen K. behan deld, daarna die tegen W. Als verdedigers treden, gelijk bekend, op mr. M. Levenbach en mr. W. Loeb. Getuigen zijn in deze zaken van de zijde van het O. M. niet gedagvaard, zoodat de behandeling louter een for- meele kwestie is, daar de officier in deze zaken vrijspraak zal moeten eischen, om dat O. door de rechtbank is vrijgesproken. J De bestuurder tot 3 maanden hechtenis veroordeeld. De rechtbank te 's-Gravenhage heeft den 30-jarigen bestuurder der N.Z.H.T. C. B., die als bestuurder der z.g. ^blauwe tram« in den vroegen ochtend van 19 October van het vorig jaar, nabij den Waaldorperweg op een militaire colonne is ingereden,tengevolge waarvan dedienst- plichtige Egas uit Hardinxveld werd ge dood en een andere militair lichamelijk letsel opliep, vrijgesproken van de hem ten laste gelegde overtreding van art. 307 en 308 W. v. S. In hooger beroep heeft de advocaat-generaai tegen B. conform den eisch in eerste instantie drie maanden hechtenis geëischt. Het hof vandaag arrest wijzend heeft het vrijsprekend vonnis der rechtbank vernietigd en verdachte ver oordeeld tot 3 maanden hechtenis, daarbij overwegende, dat de colonne zóó dicht aaneengesloten was, dat B. dit had moeten zien en dat het doorrijden aan srroote roekeloosheid te De rechtbank te Middelburg heeft den 24-jarigen koopman J. C. uit Vlissingen, die aldaar in den nacht van 27 op 28 December van het vorig jaar in de woning van het echtpaar de Roos binnendrong met de bedoeling om de vrouw te dooden, en daarbij den echtgenoot, die zijn vrouw beschermde, verscheidene messteken in den rug toebracht, wegens poging tot doodslag veroordeeld tot 5 jaar gevange nisstraf. (Eisch 7 :aar). Het hof te 's-Gravenhage heeft gisteren den verdachte veroordeeld tot 3 jaar ge vangenisstraf. DOOR DE TRAM OVERREDEN. Te Terborg is het 9-jarig zoontje van den arbeider R. gisteren, toen hij buiten speelde, door een goederenwagen van de Geldersche tram overreden. Men vond den knaap op den weg niet een arm en been afgereden. In zorgwekkenden toe stand werd de knaap naar het ziekenhuis te Terborg overgebracht. Den trambe stuurder treft geen schuld. JONGETJE OVERREDEN EN GEDOOD. Gisteravond liep op den Westkanaal- weg te Alphen a. d. Rijn het 8-jarig zoontje van den heer van Leeuwen met eenige vriendjes achter een auto. Toen er een paar wielrijders naderden liet hij den auto los om den weg over te steken. Op dat oogenblik naderde van de andere zijde de vrachtauto van de fa. Akerboom uit Waddinxveen. Ondanks krachtig remmen van den chauffeur werd het kind over reden. Een half uur na het ongeval is lc jongen overleden. van Den Helder van 5 tot en met 6 Juni 1934. ONDERTROUWD: H. G. Smit en M. J. Schrok; A. Möls en W. J. Looij; D. L. de Leeuw en W. J. Ignatius; A. J. Hubrengtsen en T. Leen; H. Wolters en S. Brockbals; F. E. H. Kremer en T. Schol; P. Bruin en A. M. Keet; C. v. d. Velde en A. Jonkmans; J. v. d. Plas en M. E. v. Pel. BEVALLEN: C. G. M. Schouten—de Munk, z.; D. S. de Vrij—Buijs, d.; D. LastRosseel, z.; A. S. WijsmanRoe- lofs, d.; M. G. Willems—Peters, d.; E. SchutteMoonen, d.; C. O. H. Nelsv. d. Berg, z.; H. C. Groenbos—Memel, d.; M. BuitenkampMaat, d.; M. de Vries— Douma, d.; M. H. A. M. v. Hoek Wessel, z. In het Engelsche Lagerhuis heeft mi nister CunliffeLister verklaard, dat hij wat het opnemingsvermogen van Pales tina betreft, ten volle vertrouwt op het oordeel van den hoogen commissaris en dat hij derhalve geen onpartijdig onder zoek, gelijk in overweging gegeven, ge rechtvaardigd achtte. HET FRANSCHE POLITIEK BESTAND GESCHONDEN. De Fransche radicale partij heeft, ont stemd over redevoeringen van Tardieu en Marin, die een aanval deden op de radi calen, een delegatie gezonden naar Dou- mergue, wien zij verzochten deze rede voeringen te desavoueeren. Doumergue zegde slechts een onderzoek toe. Gezegd wordt, dat de radicale partij overweegt haar ministers uit het Kabinet terug te roepen en men spreekt over de vraag of het politieke bestand thans ten einde spoedt. DE STEUN VERLEENING WEGENS DROOGTE IN AMERIKA. President Roosevelt heeft den leiders van het Congres een programma doen toekomen voor hulpverleening aan de staten, die door de droogte groote schade hebben geleden. Het program voorziet in ondersteuningsmaatregelen tot een bedrag van 525 millioen, waarvan 100 millioen voor instelling van een veevoeder fonds. Het voorstel zal nog in de tegenwoor dige Congreszitting behandeld worden. HET VERBOD VAN DE BRITSCH- INDISCHE CONGRESPARTIJ OPGEHEVEN. Als gevolg van de staking van den ongehoorzaamheidsveldtocht. De Br. Indische regeering heeft tot na der order het verbod van alle organisaties van de Al-Indische Congrespartij opgehe ven. Deze maatregel is een gevolg van het feit, dat Gandhi de staking van de burgerlijke ongehoorzaamheid heeft be volen en dat de leiding van de Congres partij besloten heeft aan de aanstaande verkiezingen deel te nemen. De door de regeering ingestelde com missie rapporteert, dat een vlokken-in- lustrie bij vrij ruilverkeer niet levensvat baar is; gezien de omstandigheden voor de volgende vijf jaren en het bedrag voor wisselbouw en werkgelegenheid op akker en in fabriek adviseert zij echter, acht fa brieken ad 430.000 te bouwen, die den oogst van 12.000 ha zullen kunnen ver werken; verwerkingskosten 42 cents per 100 kg vervlokte aardappelen; daardoor zal de maisinvoer met 70.000 tons of 7 kunnen worden ingekrompen; exploitatie geschiede door particulier initiatief, ge steund door regeeringsgaranties i.z. grond- stofprijs; aardappelsteun per ha te bren gen op het bedrag per ha tarwe. Zullen voor het reces van de Kamer niet meer behandeld worden. Naar uit parlementaire kringen ver nomen wordt, heeft de Vaste Commissie voor de Belastingen uit de Tweede Kamer, in wier handen het wetsontwerp tot heffing ■eener Crisisinkomstenbelasting is gesteld, dezer dagen haar verslag uitgebracht, waaromtrent thans het antwoord van den ^minister wordt ingewacht. Zijn wij wel ingelicht, dan is de com missie met haar verslag omtrent het wetsontwerp in zake belasting op besloten yennootschappen nog nietgereed gekomen. In ieder geval zal dus van openbare behandeling van deze wetsontwerpen voor het reces geen sprake kunnen zijn.

Heldersche Courant | 1934 | | pagina 11