Modepraatje PAG. 4 7ATERDAG 9 JUNI 1934 T JUTTERTJE Practische wenken. De sla wordt geplukt, gewasschen en droog geslagen en op een schotel uit gespreid. We snijden de aardappelen in kleine blokjes, doen er een lepel warm water, olie, azün, zout en gehakte ui bij, daarna zetten wü de beide slaa tjes een uur wég, opdat de smaak van de aziin er goed intrekt. In het midden van het slabedje ko men afwisselend aardappelsla en biet- sla, met een rand van augurkjes (ge hakte). De, eieren worden gepeld en in de wngte doorgesneden, daarna het dooier eruit gehaald en de eiwitten (in de lengte) in vieren gesneden: deze part jes worden in den vorm van een bloem op de aardappel- en bietensla gelegd, terwijl hot hart. van fijngehakte eier dooiers wordt gevormd. Het bestellen van patronen. De prijs onzer patronen is verlaagd tot Ö.58 voor japonnen, 0.48 voor kinderkleeding en 0.40, voor enkele rok of blouse. Men kan het bedrag in postzegels of per postwissel overmaken aan de Mode-redactie, Muzenstraat b B, Den Haag. "U kunt ook gireeren op giro-reke ning 191919 ten name van den Knip- patronendienst te Den Haag. Voor uit stekende; pasvorm wordt ingestaan, indien men duidelijk buste en heup wijdte vermeldt. Het zoo juist versche nen Practische Modeblad wordt met de patronen gratis medegezonden. Onze uitstekende patronen. Een goed-zittend maat-patroon wordt u toegezonden, indien u een bedrag van 58 cents stort op postrekening 191919 tn.v. den Patronendienst te 's Graven- hage of in postzegels per brief toe zendt aan de Mode-redactrice, Muzen- straat 5 B te Den Haag. Het voorjaarsnummer van „Het Practische Modeblad", waarin tallooze fraaie modellen zijn afgebeeld, wordt u tegelijk met het patroon medegezon den. Zomerjapon voor jonge meisjes. 1 - 7741 Efen „vJpt model als ..bijgaand zal -onze- jonge meisjes "Aardig kleeden," "vooraf j indien een soepel zijden weefsel ver- werkt wordt, met niet te groote motie ven. De keus in kunstzijden weefsels is Jongens-pakje. 233 De zomer geeft ons vele warme dagen, waarom het zeer practisch is een slip-over te maken, van warme, doch niet te zware wollen stof, met ceintuur, die door een paar lusjes gs haald wordt. Een aardige linnen- of shantung blouse wordt hierbij gedra gen. Patronen tot 5 jaar verkrijgbaar- en kost slechts 0.48. Pyama voor meisjes van 38 jaar. 234 Effen gekleurd linnen met een gar neering van gebloemde waschstof leent zich buitengewoon goed voor deze aardige meisjesvacantie-pyama. Is ei wel iets gemakkelijkers denkbaar, dan deze practische zomerdracht, die heel wat gemakkelijker te wasschen en strijken is als een bewerkelijke jurk? De prijs hiervan is 0.48. Speciaal incdel voor meer gezette dames. A. 2 Een effen donker weefsel b.v. voor warme dagen georgette en voor de koudere, die de zomer ons veelal zoo ruimschoots biedt een zomerstof je, dat iets zwaarder is geeft een gekleed ge heel voor dit speciale model. De rok en het bovendeel worden op de heupwijdte aan elkander gezet, ter wijl in de taille eenige groepen smalle nervures gemaakt worden. De lanke shawlkraag met chabots b.v. van zacht gekleurd zijden crêpe georgette kleedt buitengewoon goed af. Patronen ver krijgbaar tot en met maat 52 en kost 0.58. MODEGRILLEN. Geknoopte riemen zijn tegenwoordig hee! modern en maken een„hpe,l. aardig effect op .lichte, effen'^ö&iè'rjlhpopner tjes. Hoewel 'ze overal te verkrijgen zijn, is het niet onaardig om ook eens te probeeren ze zelf te vervaardigen. Dit is niet zoo heel moeilijk. Met wat geduld en nauwkeurigheid kan men in betrekkelijk korten tijd een aardige sportriem in elkaar knoopen. Het beste materiaal hiervoor is wel het moderne bindgaren, dat men in alle mogelijke kleuren kan krijgen. "Ook 'dik naaigar ren;kan. öjen..gebruiken,wol 'echter lie ver niét,'aangezien'wollen riemen spoe dig rekken. Hoe men te werk moet gaan, toonen bijgaande teekeningen ten duidelijkste. In dit patroon kan men zooveel afwis seling brengen, als men zelf wil, terwijl een origineele gesp een aardige afwer king aan het geheel vormt. juist die kleine aanduidingen hier er. daar, die het tot een apart en smaakvol geheel maken. Een eenvoudig, licht- blauw sportjurkje kan men versieren met een dubbele schouderkraag en een strik van dezelfde stof, waarop men zwarte, donkerblauwe, of ook wel roode punten kan borduren, terwijl men de zoom met dezelfde kleur omfeston- neert. Van een wit linnen costuumpje, de groote mode van dezen zomer, kan men kraag en revers bewerken met eenvou dig borduurwerk versieren, dat men eventueel ook op de zakken en op de kappen van een paar bijpassende hand schoenen kan aanbrengen: als men wil zelfs op de opslag van een bijbehoo- rend wit linnen hoedje. De aardigste kleuren hiervoor zijn: terracotta, gift- groen en blauw, terwijl jonge meisjes heel goed een combinatie van rood en blauw kunnen hebben. Heel apart is nevenstaand jasje, dat men geheel met een langen striksteek bewerkt, op enkele plaatsen na, zooals kraag en manchetten en desnoods ver schillende kleine vierkantjes. Indien wij bij de bereiding van ge bak, pudding, saus, vla, enz. eieren gebruiken met een lichte dooier, krij gen deze gerechten een licht gele kleur terwijl men bij eenzelfde Hoeveelheid eieren met donkere dooiers een veel donkerder kleur krijgt, waardoor de indruk gevestigd wordt, dat meer eieren gebruikt zijn, hetgeen geens zins het geval is. Men kan de dooiers echter op eenvoudige wijze donkerder kleuren door deze met zout te kloppen en daarna eenigen tijd te laten staan. Koekjes houdt men langer versch indien men de bovenste laag afdekt met een dubbelgevouwen vetvrij pa pier en daarbij zorgt, dat de trommel goed gesloten blijft. Het voorkomen van zomersproeten. Vele dames met een fijne gevoelige huid hebben zoodra de zon weer meer kracht begint te krijgen last van zo-, mersproeten, Toch kan men deze veel voorkomen door het gelaat in te wrij ven met de volgende oplossing: 6 gram dubbel zwavelzure chinine, 40 gram glycerine, 150 gram gedistil leerd water, 10 gram rozenwater. Heeft men reeds zomersproeten ont dekt, dan wascht men het gelaat met een oplossing van: 240 gram gedistilleerd water, 4 gram zwavelbloemen, 24 gram glyce rine, 8 gram kamferspiritus, 20 gram* lavendelwater en 20 gram eau d6 cologne, Terwijl het betten van het gelaat met waterstof super oxyd eveneens goedö diensten bewijst. Voor hardnekkige gevallen kan men het best medisch advies inwinnen, daar men ook op dit gebied allerlei nieuw6 wetenschappelijke uitvindingen heeft gedaan. HOFFELIJKHEID IN AMERIKA. Amerikaansche zakenlieden weten, hoe zij het publiek voor zich kunnen winnen! Zoo kon men in eenige tweede rangs hotels in de Ver. Staten de vol gende opwekking lezen, die ongetwij feld zal inslaan: „Als ge gewoon zij*) bij u thuis op den grond te spuwen, doet u het dan gerust ook hier! stellen er prijs op, dat u zich bü ons ook thuis voelt." Zij: „Ik hoop, dat uw huwelijk u ge luk heeft gebracht". Hij: „Nou, in ieder geval heeft het geluk gebracht aan mijn schuld ei schers." overgroot, doch vooral moet gelet wor den, op zijde, die in het dragen niet teveel kreukelt, hetgeen bij de goëd- koope soorten nogal eens het geval is. Patronen verkrijgbaar tot en met maat 44. Prijs 0.58. Dames-Japen. 7735 Alles wat de zomermode aangeeft in de moderne weefsels is gebloemd of gemoesd, hetgeen natuurlijk niet weer houdt effen materiaal te kiezen indien dit met het figuur meer in overeen stemming is. Het voorpand bestaat uit drie gedeel ten. waarvan de zijstukken op het mid denstuk worden gestikt, welke lijn in -vorm ook op den rok terug te vinden is. Smalle shawlkraag. Patronen ver krijgbaar tot en met maat 52. Prijs be draagt slechts 0.58, gen. Alleen moet men daarmee dan wel zoo spoedig beginnen, als men nog op tijd wil klaar komen. Als eerste geldt hierbij, dat men het toiletje niet met handwerk moet overladen. Het zijn II. Een aardige afwerking op de lichte zomerjaponnetjes vormen gehandwerk te motiefjes, die men zelf kan aanbeen-

Heldersche Courant | 1934 | | pagina 16