G Nette Heldersche menschen in het A //r wilt H nl UW f om buitenland binnenland gemengd nieuws Salon de Coiffure. Salon de Beauté. liaison Gerrits, Staatsgreep in Litauwen mislukt. [)e kabinetscrisis in België. Quitschland herwapent zich! Overeenstemming te Genève. Geen terugkeer van Duitschland naar Genève. De aartsbisschop van Canterbury over het ontwapeningsvraagstuK. Verzwegen belasting in ons land* Oprichting of uitbreiding van bedrijven in Ned.-lndië De Koningin en Prinses Juliana in Friesland. Raadslid bietendi -f op heeterdaad betrapt. Verjaag die Benauwdheid De diefstallen in de Zaanstreek eu. Yvel Dlawnurg ^genhuis Speciaal Haarverven, Haarwerken, Electrische Gezichtsontharing PERMANENT WAVE. Gasvergiftiging. Sneeuw in Juni! "Vv/i tüE BLAD HELDERSCHE COURANT VAN ZATERDAG 9 JUNI 1934. De Broqueville kabinetsformateur. De koning heeft den demissionnairen -reniier graaf I)e Broqueville, opdracht gegeven een nieuw kabinet te vormen De Broqueville nog niet geslaagd. De Belgische kabinetsformateur De Broqueville is er gisteren nog niet in ge slaagd, een nieuw kabinet samen te stel len "doch hij koestert goede hoop, dat hij vandaag aan den koning de ministerslüst zal kunnen aanbieden. Hij heeft o. a. ge confereerd met Franqui, van wien wordt gezegd, dat hij inflationistiseh gezind is. Fransche maatregelen tegen Duitschlands herwapening. DE WEDSTRIJD BEGINT 1 Do door den Franschen minister van oorlog, maarschalk Pétain, in de Kaïnercommissie voor legerzaken ver strekt» inlichtingen over de herbewa pening van Duitschland, hebben die pen indruk in Franrijk gemaakt en ■rechtstreeks tot de goedkeuring der credieten voor de grensverdediging geleid. Volgens de mededeelingen van den maarschalk beschikt Duitschland, buiten de Rijksweer en de politie, die krachtig uitgerust en afgericht zijn op het oogen- blik over 500.000 man stormtroepen. Deze efectieven zouden, dank zij de mobilisatie maatregelen, binnen zes dagen op 600.000 man kunnen worden gebracht, om succes sievelijk tot 2.800.000 man te stijgen. Het geen hierop neerkomt, dat Duitschland wat zijn effectieven betreft, thans reeds bijkans zijn kracht van vóór den oorlog heeft herkregen. Voorts zou Duitschland maar drie maanden noodig hebben om het meeren- deel van zijn metaal- en chemische fabri- ken in artillerie- en gaswerkplaatsen te transformeeren. Reeds bez't het Noto- types, die bij het Verdrag van Versailles verboden zijn. De reconstructie van de Duitsche luchtvaart is op het oogenblik een voldongen feit. De ontwapeningsconferentie te Genève heeft het gewijzigde werkplan-Barthou aangenomen. De algemeene commissie komt Maandag bijeen om concrete beslis singen te nemen aan de hand van dit werkplan. Barthou is uitgenoodigd begin Juli naar Londen te komen. DE VALERA VOORSPELT AFSCHEIDING. Gistreen heeft De Valera, de president van den Ierschen Vrijstaat, in de Dail afscheiding van Groot-Brittannië voor speld. Hii was echter bereid aan de Brit- sche goederen preferentie te verleenen, wl i neer ook Groot-Brittannië soortge lijke preferentie wilde verleenen aan de iersche goederen. Tenzij de rechtsgelijkheid verwezenlijkt wordt. Volgens berichten in de buitenlandsche bladen, zou te Genève tusschen Duitsch land en vertegenwoordigers van andere mogendheden onderhandeld zijn over het sluiten van veiligheidsverdragen, alsmede over den terugkeer van Duitschland naar de ontwapeningsconferentie Van wel ingelichte zijde, aldus een D. N. 3-bericht, wordt medegedeeld, dat deze berichten niet juist zijn. Duitsciiland heeft geen reden om een andere houding aan te nemen dan het tot dusverre gedaan heeft, daar het motief voor het verlaten der ontwapeningsconfe rentie nog altijd bestaat. Er bestaat geen grond voor het vermoeden, dat dit motief door de gebeurtenissen te Genève ver vallen is, vooral niet, daar de Fransche minister van buitenlandsche zaken in zijn laatste rede heeft verklaard, dat de hou ding van Frankrijk onveranderd blijft. Er bestaat geen twijfel aan, dat de ïijksregeering vastbesloten is, niet uaar Genève terug te keerenvoorde verwezenlijking der Duitsche rechts gelijkheid verzekerd is in den vorm «Is bij de Duitsch-Engelsch-Italiaan- sciir onderhandelingen tot uiting ge- korren is. Woldemaras gearresteerd. De staatsgreep te Kovno blijkt thans te zijn uitgegaan van een groep officieren van het garnizoen aldaar, die den ex- dictator uit zijn verbanningsoord hebben gehaald. Toen bleek dat de putsch zou mis lukken, hebben de officieren Woldemaras aan de politie overgeleverd, die hem thans in arrest houdt. Er hebben ettelijke arresta ties plaats gehad. In het land en in de hoofdstad heerscht rust. In het Opperhuis van de synodale ver gadering heeft de aartsbisschop van Canterbury een rede gehoudon over den huidigen stand der ontwapeningsbespre- kingen. Men staat voor het feit, dat op rechte en ernstige pogingen te Genève zijn geëindigd in betreurenswaardige mislukkingen. Hoewel de aartsbisschop den angst der Franschen voor een nieuwe invasie kon begrijpen, en toegaf, dat Frankrijk in dat opzicht in een geheel andere positie verkeerde dan Engeland, betreurde hij toch de door Barthou te Genève aangenomen houding. Het enige werkelijke gevaar voor Frankrijk zou in de vereeuwiging van de vijandschap met Duitschland liggen. De beste weg is, Duitschland te verhinderen datgene te doen, wat het ongetwijfeld zou doen in dien de ontwapeningspogingen mislukken, nl. zich zelf bewapenen. Frankrijk is echter door ziin optreden te Genève mede verantwoordelijk voor een eventueele mislukking aldaar. Totaal na te vorderen f 10 5 millioen. Naar het Hbl. verneemt bedraagt het totaal na te vorderen bedrag, voort vloeiende uit de verzwegen vermogens belasting. verdedigingsbelasting I, inkom stenbelasting en gemeentefondsbelasting met inbegrip van alle opcenten voor het geheele land ongeveer 10.5 millioen. Het bedrag aan verzwegen vermogens, waarover is nagevorderd, bedraagt over 1931-'32 circa 434 millioen, over 1932-'33 398 millioen, over 1933-'34 f 351 millioen. Aan inkomstenbelasting werd over 1931-'32 een bedrag van 26 millioen ver zwegen, over 1932-'33 25 millioen en over 1933-'34 20 millioen. Steun in den vorm van vrijstelling van invoerrechten. Bij de Tweede Kamer is ingediend een wetsontwerp tot aanvulling van de Indi sche Tariefwet en wijziging van het tarief van invoerrechten in Ned.-lndië. Het wetsontwerp heeft een tweeledige strekking. In de eerste plaats beoogt het de aan vulling van de Indische Tariefwet met een bepaling, welke den gouverneur-generaal van Ned.-lndië in staat zal stellen bij de oprichting van nieuwe of uitbreiding van bestaande bedrijven vrijstelling van in voerrecht toe te staan voor de machinale installatie en de grondstoffen. Voorts heeft het wetsontwerp ten doel eenige ver beteringen in het thans geldend Indisch tarief van invoerrechten. KONINKLIJKE PETROLEUM MIJ. Een winst van f 30 millioen. In 1933 waren ondanks den minder gunstigen toestand lichtpunten te ont dekken, zooals toeneming van het verbruik. De kaspositie is nog verder versterkt. De netto-winst heeft f 30.546.306 (v. j. 28.303 601) bedragen, de uitkeering van onveranderde dividenden wordt voorge steld. De Bataafsche Petroledm Mij. heeft geen verlies op het Pondenbezit geleden. Te Heerenveen. De Koningin en Prinses Juliana zijn gisterenochtend met den morgensneltrein te Wolvega aangekomen, waar zij werden begroet door den Commissaris der Ko ningin, baron van Harinxma thoe Slooten, en rar. Maas, burgemeester van Weststel lingwerf De Commissaris der Koningin geleidde de Koningin, de burgemeester de Prinses naar den auto, waarop de Koninklijke standaard wapperde. Er was groote belangstelling. Toen de vorstelijke personen instapten ging een hartelijk gejuich op en werd het Wilhel mus aangeheven. In auto's werd naar de rijkswerkver schaffing Nijetrijne gereden, waar de heer Falkena uit Heerenveen, rijksinspecteur der werkverschaffing in Friesland, H. M. inlichtte. Via Oranjewoud werd naar Hee renveen gereden, waar druk gevlagd werd, en de belangstelling ook groot was; school kinderen boden Koningin en Prinses bloe men aan. De aansluiting op den trein van 10 u. 20 werd gemist, zoodat de reis naar Leeuwar den om half elf werd aanvaard. Te Leeuwarden. Te Leeuwarden was de burgemeester, jhr. mr. J. M. van Beyma, ter begroeting aanwezig. Op het station werd de Ko ningin luide toegejuicht Men begaf zich naar de veemarkt, waar het gezelschap opgewacht werd door den heer B. W. Okma, lid van Ged. Staten van Friesland. Gedurende een half uur bezichtigde men de veemarkt, waarbij de Koningin zich over verschillende zaken betreffende land bouw, bedrijf en handel liet inlichten. Kwart voor twaalf verliet men het markt terrein. In de Langgestraat werd in de auto's gestapt om naar de woning van den Commissaris der Koningin te rijden, waar de Koningin audiënte verleende aan vooraanstaande personen uit handels- en industriekringen MAGGI BREIDT UIT! Er is tegenwoordig heel wat moed en koopmanschap voor noodig om uitbrei ding aan een fabrieksbedrijf te geven, in die mate, dat naast een bestaande fabriek een geheel nieuwe verrijst, die bovendien zoo spoedig mogelijk in bedrijf wordt ge nomen. Nog geen 100 m verder dan het tegen woordige gebouw heeft de fa. Maggi vorig jaar van de Gemeente Amsterdam een terrein van 7300 m2 gekocht, dat eveneens aan den Haarlemmerweg ligt, met de toekomstige nieuwe groentehallen der Gemeente op den achtergrond. Op dit terrein is thans een nieuwe fa briek verrezen, die aan de hoogste eischen voldoet, welke aan een modern fabrieks bedrijf mogen worden gesteld. Beton en staal zijn wel de voornaamste bouwmaterialen geweest van de fabriek, waarvan de eerste paal op 17 Juni 1933 den grond in ging. De officieele opening heeft gisteren middag plaats gevonden voor Dr. I. H. J. Vos, wethouder te Amsterdam, terwijl de symbolische daad verricht werd met het doorknippen van een lint in de nationale kleuren. De marechaussee te Biervliet heeft vier lieden gearresteerd, die zich schuldig ge maakt hadden aan diefstal van voeder bieten bij gebrs. L. te Driewegen (Z.-Vl.). Een der gearresteerden is het s.-d. ge meenteraadslid J. D. Elk hunner had een zak voederbieten gestolen. Twee der man nen werden door de marechaussee op Leeterdaad betrapt en aagehouden; de andere twee werden nadien ogespoord. Naar wij vernamen, waren de mannen vermoedelijk op smokkelen uit, doch toen het weer hiervoor te „mooi" bleek, gaven Gij die hijgt bij de minste krachts inspanning, die benauwd zijt bij den minsten mist, waarom wacht Gij nog langer op de hulp en nieuwe levens vreugd die Akker's Abdijsiroop U ge ven kan. Vanaf de eerste lepels geven de balsemende bestanddeelen van Abdijsiroop U verlichting. De slijmen die Uw borst beladen, die U buiten adem brengen en hoestbuien ver wekken, zullen zonder moeite losko men. 2 lepels vanavond en dezen nacht zal kalm en rustig zijn. Neem dus bij: Hoest-Griep-Bronchitis-Aséhma AKKER'* Bovengenoemde prijs wordt verhoogd met bijslag voor Omzet-belasting ze dit voornemen op en namen „en pas sant" de man een zak bieten mede. Er kwamen den laatsten tijd meer dief stallen voor op Driewegen (Z.-V1.). Binnenland De Zaanstreek werd aan het eind van het vorig en het begin van dit jaar on veilig gemaakt door een dievenbende, die herhaaldelijk inbraken pleegde en ook varkens, kippen en ganzen stal. Acht le den van deze bende stonden 14 dagen ge leden voor de rechtbank te Haarlem te recht. Bij het eerste verhoor hadden zij allen hardnekkig ontkend, doch een van hen was door de mand gevallen, de an deren konden toen ook hun onschuld niet langer volhouden. Voor de rechtbank be kenden zij. De rechtbank behandelde o.a. een inbraak in een conservenfabriek te Koog a.d. Zaan, diefstal van ganzen en kippen, inbraak in een slagerij, heling van gestolen vleesch. Enkele verdachten hadden gehandeld uit armoede. Vandaag deed de rechtbank in alle zaken uitspraak. In totaal werd den verdachte H. een straf van 1 jaar en 10 maanden opgelegd (eisch 3 jaar); E. 1 jaar en 2 maanden (eisch 2 jaar en 2 maanden); M. 2. jaar en 4 maan den (eisch 2 jaar en 10 mnd.); v. E. 1 jaar Hoofdstuk I. Woord vooraf. Wij lezen in het Nederiandsch Juris tenblad van 26 Mei 1934, behoorende bij de Nederlandsche Jurisprudentie over het, door ons uitgegeven boek van onzen medewerker Yvel Dlawnurg, „Drie Gul den of Twee Dagen", dat ook als feuille ton in onze courant verscheen: ....Achter het exotische pseudoniem, waaronder dit boek wordt uitgegeven, verbergt zich, niet zeer geheimzinnig, een journalist, die, om het leven in het Huis van Bewaring te leeren kennen, de vervangende hechtenis wilde ondergaan verbonden aan een boete wegens het on beheerd laten staan van een fiets. Var welken aard zijn indrukken waren, blijk' het best daaruit, dat hij na enkele uren betaling der boete boven voortzetting van de proef verkoos. De harde kanten van de hechtenisstraf worden in het boekje dan ook pakkend beschreven. Daarin ligt zijn Verdienste. Er zullen nog altijd wel velen over zijn. wien iedere voorstelling van dè vrijheidsstraf .uitbreekt (ook on der degeen, bij wien dit anders behoorde te zijn) ook al is in de laatste jaren, op dit stuk veel veranderd. Wellicht bereikt dit boekje een deel van hen. Dat het voor niet geheel naieven op dit gebied nieuwe gezichtspunten opent, kan men m.i. niet z:ggen. Waar de vorige feuilletons van Yvel Dlawnurg niet alleen in het Juristenblad, maar ook bij vele Kamerleden en blijk baar ook bij den Minister van Justitie een goed onthaal vonden, twijfelen wij niet. of ook de nu vHeende feuilletons zullen voor velen, ook voor niet geheel naieven on dit gebied, nieuwe gezichts punten openen. Redactie. Wat de veldwachter mij offreer de. Een ambtenaar, die.... Onleesbaar heet. De portier is sprakeloos. Zes keurig nette gevangen Heldersche Inwoners. Vandaag wij, morgen u, maar er is iets onrechtvaardigs in. Dien morgen, bij het Station, gebeurde het opnieuw.... nogmaals zou ik met Vrouwe Justitia kennis maken. Toen ik de vestibule van het station binnen kwam, zag ik de twee Heldersche veld wachters. Zij stonden rustig en tip-top aangekleed op de blauwgrijze vierkante bloksteenen monsterden hun troepje arrestanten, doch toen schrijver dezer feuilletons binnenkwam, trok een veld wachter een heel ernstig gezicht, maakte zich een oogenblik los van zijn arrestan ten en trad op mij toe. „U bent er weer gloeiend hij..., da's de tweede maal!" De Rijksveldwachter houdt mij een groot langwerpig vel onder den neus. Vanmorgen net gekregen, zegt hij, van den Ambtenaar uit Amsterdam... u wordt weer eens opgeroepen, 0111 te verschijnen in de Openbare Terechtzit ting van den heer Rechter in 't Kanton Amsterdam, recht doende in strafzaken. U hebt de bocht Middenweg—Linaeus- kade niet precies genomen. Dat is zoo, zeg ik zuchtend en ik schaam me dood.want hoe vaak heeft de Heldersche motorpolitie me er al niet voor on mijn kon gegeven, gisteren nogl Onverbeterlijk, zegt de veldwaehtei bestraffend. Wat zei die Moknmselie agent wel? Die agent in Amsterdam, die mij bekeurde, vroeg alleen maar, toen hij hoorde, dat ik uit Den Helder kwam, of daar geen verkeerspolitie was en of het daar dan nog gewoonte was, dat je uit de bocht slingerde. Hij had een oom bij de marine gehad, zei hij. en die kon ook nooit, als 't Vrijdags katje geweest was, de bocht goed houden. 't Is mooi, zegt de veldwachter, u is een schande voor Den Helder, hier hebt 11 |de dagvaarding. Dan vervolgt hfj op diensttoon: Heb ik, ondergeteekende, exploot doende en sprekende als boven is vermeld, afschrift gelaten van omme- staand bevelschrift en van dit exploot Ho! zeg ik plots den veldwachter in de rede vallend Stop! Deze dagvaarding „neem" i k niet! Deze is niet geldigi Ze is wel geldig! Nietes! Ik moet toch door zeker iemand gedagvaard worden! Dat is u, door den Ambtenaar te Amsterdam! De ambtenaar heeft niet geteekend, zeg ik. Hoe heet ie dan? Waar staat zijn naam? De veldwachter glimlacht heel diepzinnig, dan zegt hij: tja.... hij schrijft., hum., hum., zijn naam zóó onleesbaar, dat de beste graoholoog, de allerbeste schrift kundige. er geen letter van kon lezen, daarom heb ik maar gezet: De Ambtenaai voornoemd: Onleesbaar. Voor eensluidend afschrift: De Rijksveldwachu Willem Cornelis Johannes Brouwer. U schrijft zelf erg netjes, zeg ik prij zend. Ik doe 't ook altijd keurig, loog ik met stalen gezicht, maar dat van den heer Ambtenaar van het Openbaar Mi nisterie. dat neem ik absoluut niet, ik wil weten, met wien ik te doen krijg. Als ik gedagvaard word. wil ik weten, w i e mii wenscht te kapittelen. Een Amb tenaar. die Onleesbaar heet! En dat onder een Nederiandsch Staatsstuk, waarhoven Justitia! Leesbaar of niet. deze dagvaarding Is geldig, zegt de rijksveldwachter. Dan kijkt hH on ziin horloge. Tk heb nu geen tiid meer. hierover door te nraten. vervolgt hij want over drie minuten gaat de trein en we moeten die zes arrestanten wegbrengen, naar een plaats in Alkmaar, waar u ook niet onhe- Vend bent. dus wilt u het verder uitkienen dan. Dan doen we dat wil in den eouné, ondev de sclmffiiw van den Watertoren, val ik in de rede. Hoofdstuk II. Het was een vreemde aanblik, het troenje. dat nu door de contróle slante. De korte dikke nortier V>ad den mond wild open van verbazing. Wi deed nrecieq als de dikke livrei-bediende uit Drnkens' .Samuel Piekwirk". die in het oriceltje staarde, waarin Tonntan en Ranhel elkaar ontelbare verliefde kussmi gaven. Als wezenloos verstard staarde hij ons na en momneide met een blik op mij: „Daar gaat, ie weer!" Voorop de veldwachters, daarachter 6 Heldersche gevangenen, dan ik. Een kleine reiziger, met een heelen grooten koffer vol schorten Heldersch fabrikaat kwam ijlings toesnellen. Pik 'm nou maar voor een jaar in, maar liefst naar Leeuwarden, zei ie hartelijk Twee oude schoolvrienden van de H.B.S., nu gezeten notarissen, in de Rijp en Hoorn, kwamen meewarig naar me toe. Als ik soms gehangen of geguillo tineerd moest worden? Voor een fut je zouden ze mijn laatsten wil maken. toch zal achter deze nette Helder sche burgers de griezelige celdeur over eenige uren rumoerwekkend dichtslaan., zullen ze gekooid zijn als wilde dieren. Heb geen wil meer, zei ik dof en toonloos, als je getrouwd bent, staat je wil achter de deur. Een brigadier van Politie, met een reuze lollig gezicht geeft de veldwach ters nog een „tip" dat ze me vooral ln de gaten moeten houden, dan stappen we in Typisch, in den coupé is van nerveusl- teit onder de gevangenen niets te beken nen en toch, vanaf hedenmorgen zeven uur, zijn ze geen vrij man meer, behooren ze den Staat der Nederlanden toe Ze hebben geen ernstige misdaad be gaan en toch worden ze straks opgesloten in Alkmaar, in een cel, slapen ze van nacht als gevaarlijke roofdieren in ge grendelde ijzeren kooien en zullen voor- loopig het daglicht niet zien. Neen lezer, els u denkt, dat dit feuilleton alleen maar als humor bedoeld is, heeft u het glad mis. Uit het vervolg zal u dit blijken. Deze menschen zijn meest heel keurige menschen, nefte huisvaders en oppassen de jongens. Wat hun heden gebeurt kan u morgen gebeurenDe tijden zijn wel veranderd sinds ik zelf gezeten heb.... en de mentaliteit ook, en tochzijn er slechts 18 maanden verloopen (Wordt vervolgd). Buitenlandsch Overzicht pag. 1 FeuilletonI Radio-programma2 Van links en rechts2 Tengevolge van de landarbei dersstaking in Zuid-Spanje zijn verschillende landeigenaars en arbeiders gedood1 Weer talrijke aanslagen in Oos tenrijk 2 Een mislukte staatsgreep in Li- tauen1 ln het Koninklijk gezin in Bel- piis een zoon geboren u 1 De Koningin en Prinses Juliana in Friesland5 Duitschland zal niet naar Genève terugkeeren, terwijl de rechtsge lijkheid verwezenlijkt wordt 5 Zal de ontwapeningsconferentie spoedig verdaagd worden? 5 Het totaal na te vorderen bedrag van de verzwegen belasting in ons land, bedraagt 10.5 mil lioen gulden5 De wedstrijd in bewapening be gint. Duitschland herwapent zich. De Fransche maatregelen hier tegen 5 Graaf de Broqueville is belast met de kabinetsvorming in België 5 Omtrek-nieuws,10 Marktberichten 12 Marineberichten,12 Sportnieuws „12 Tivoli bioscoop, 7 uur. Witte bioscoop, 7J^ uur, Zaterdag 9 Juni. Casino, 8.30 u., dansen door Freddg Johnson's negerband. Zondag 10 Juni. Casino, dansen door Freddg Johnson's negerband, 3.30 en 8 uur. Woensdag 13 Juni t/m Zondag 17 Juni. Tentoonstelling „Noorder Kunstkring", Musis Sacrum. Dinsdag 12 Juni. Alledagkerk, Nw. Kerk, 78 uur. Woensdag 13 Juni. Alledagkerk, Nw. Kerk, 75 uur. Donderdag 14 Juni. Alledagkerk, Nw. Kerk, 75 uur. Vrijdag 15 Juni. Alledagkerk, Nw. Kerk, 78 uur. Spoorstraat 104-106 Tel. 457. en 8 mnd. (eisch 2 jaar en 10 mnd.); v. K. 1 jaar en 8 maanden (eisch 1 jaar en 10 mnd.); v. d. R. 8 mnd. (eisch 1 jaar). Alle straffen met aftrek van voorloopige hechtenis. Goed afgeloopen. Door het springen van de gasslang heeft zich bij de familie T. aan den Wouw- schenweg te Bergen op Zoom een geval van gasvergiftiging voorgedaan. De ouders, die gistermorgen door het geschrei van hun jongste kind werden ge wekt, en op de gaslucht opmerkzaam wer den gemaakt, snelden direct naar de slaap kamers van hun kinderen, waarvan er reeds vijf het bewustzijn hadden verloren. Later geraakte ook de moeder buiten ken nis. De zoon des huizes begaf zich ijlings naar dr. Fick, die weldra ter plaatse ver scheen en de slachtoffers in de buiten lucht bracht. Dank zij deze geneeskun dige hulp keerden allen weer spoedig tot bewustzijn terug. De moeder en de oudste dochter bleken er het ergst aan toe te zijn; zij lijden nog aan hevigen hoofd pijn. De andere huisgenooten, hoewel eveneens aan hoofdpijn lijdend, ondervin den verder geen ernstige nadeelen van de vergiftiging. De grilligheid, waarmede de Holland sche zomer ons pleegt te verrassen, speelt ons ook dit jaar parten. Toch zal het zel den voorgekomen zijn, dat zooals Woensdag tusschen Westerlee en de Lier (Westland) gebeurde de maand Juni sneeuwval met zich bracht. Omstreeks 11 uur 's morgens ontlastte zich boven het Westland een flinke hagel en regenbui, welke boven Westerlee het karakter kreeg van een sneeuwbui. Al thans hier en daar vond men na de bui werkelijk eenige sneeuw.

Heldersche Courant | 1934 | | pagina 5