Stadsnieuws ULMPEERI REKKEN naar S9EGERS J. VAN DE WITTE S. COLTOF, HORLOGE noodig? De duif in 't portiek. A beBi a lil PREDIKBEURTEN STRAND- tenten parasols STOELEN STOEL-PARASOLS BUITENL. SP OOR BILJETTEN VACANTIE-ZEEREIZEN MODERNE OPTIEK KEIZERSTRAAT 103 Bestuursverkiezing, Mijtthovdk' Boedew DERDE blad HELDERSCHE COURANT VAN ZATERDAG 9 JUNI f934. .9 Op' en ondergang van Zon en Maan en tijd van hoog water (Texel) Zomertijd. luni 10 M 11 D 12 W 13 I) 14 V 15 Z 16 Maan op: ond.: 2.57 20.33 3.30 21.27 4.15 22.17 5.11 22.55 6.17 23.24 7.27 23 44 8.39 24.00 Zon op: ond: 4.39 4.39 4.39 4.39 4.38 4.38 4.38 21.17 21.17 21.18 21.18 21.19 21.19 21.20 Hoogwater sm. nam. 8.27 8.41 9.04 8.25 9.44 10.03 10.23 10.42 10.59 11.15 11.34 11.53 12.14 12.34 Licht op voor alle voertuigen. Zaterdag 9 Juni Zondag 10 Maandag 11 21.46 21.47 21.47 Onze oud-stadgenoot, de heer G. Moen, theologisch candidaat te Utrecht, hield Donderdag j.1. onder voorzitting van van Prof, I>r. M. van Rhijn, zijn Voorstel. De St, Pieterskerk was ruim gevuld met talrijke vrienden, ook uit onze stad, die met waardeering luisterden naar de pre- dicatie over het Geloof. Tot tekst was ge kozen Matth. 8:13 .en U geschiede naar Uw geloof; gezongen werden Ps. 103:1 en 2, Ps. 146:3 en 4, Gez. 58:1 en 3, Geslaagd voor het diploma Machine- üohrijven aan de Handelsavondschool al hier de dames M. v. Leeuwen en E. v. d. Witte en de heeren J. J. Kraan en P. Th, i Minneboo. 2HJZ. KWEEKSCHOOL DEM HELDER. Geëxamineerd 6 candidaten. Geslaagd de heeren: P. G. Jense, P. de Jong, G. Landman, B, Auwerling, C. Rudolph, A. IJska. Afgewezen geen, APOTHEKEN. Van hedenavond 10 uur tot Maandag morgen is alleen geopend de Apotheek der firma Smeets—-Snel, Weststraat. Van Maandag 11 Juni tot 18 Juni wordt livond- en Zondagdienst waargenomen door A, P. Hoolmans, Spoorstraat, SPREEKUUR WETHOUDER SMITS. De aandacht wordt er op gevestigd, dat fie heer P. A. Smits, wethouder dezer ge meente, Maandag 11 Juni a.s„ geen spreekuur zal houden. ALL'E-BAG-KERK. Wij verwijzen naar de in dit nummer voorkomende advertentie 'betreffende wij ziging van het kerkgebouw voor de Alle- dag-kerk, waarvan de samenkomsten nu in de Nw, Kerk aan de Weststraat wor den gehouden. LEGER DES HEILS. Zondag a.s. worden er bijzondere sa menkomsten gehouden in verband met het Jaarlijksch Bloemenfeest. Door de vriendelijkheid der bloemisten e. a. is de zaal in een bloementuin -herschapen, welke Maandag a.s. 8 uur ten bate der afdceling verkocht zullen worden. H. M. PASSEERT DE VLOTBRUG. Om 4.27 u. gisterenmiddag passeerde H. M. de' Koningin en H. K. H. Prinses Juliana, met gevolg, op den terugweg van Friesland naar Den Haag, de vlotbrug, nabij De Kooïj. Lang hebben velen gewacht aan de brug om maar een glimp te kunnen opvangen van de Landsvrouwe Per fiets en per auto waren Jutsters en Jutters naaf de Kooy getogen; enkelen van de oude garde zagen we zelfs, door het zonnetje met lekkere zomerwarmte overgoten, derwaarts tippelen, Om half vier stond men er at opgesteld, de komst van de hof-auto's, al keuvelend, verhei dend, De Heldersche politie was voor het treffen van orde- en verkeersmaatregelen aanwezig; onder leiding van commissaris v. d. Hóeven en inspecteur Helder kwam dat prachtig in orde. Bijna een uur wachtten wetoen stak plotseling een vooruitgeschoven post op den dijk z'n hand op; het teeken, dat de Koningin in aantocht was. Onmiddellijk werd het verkeer over de brug stopgezet, daar zwaaiden de open wagens reeds om; den hoek! H. M. de Koningin en H. K. H. Prinses Juliana zaten in den voorsten wagen, Langzaam werd de Vlotbrug overge reden, eerbiedig ontblootte men het hoofd, H. M. lachte en knikte vriendelqk, de Prinses stak Haar hand bij wijze van groet op. Juist waren Zij de brug over of daar riep de heer de Jong, voorzitter van de Ghr. Oranje-vereeniging, „Leve- de Koningin!" De aanwezigen stemden in met een iuid „Hoezee!"; een dankbafe buiging van de Koningin en.weg warén de auto's, richting Alkmaar STOKKEN HARINGEN TOUWEN PONSRSSMGEIN TUÏN- IKainaalweg, Tel, 400 ©n 560 AANBESTEDINGEN. Door de Directie van de Rijkswerf te Willemsoord (Den Helder) is Donderdag morgen aanbesteed het maken van een gewapend betonbekleeding op de beloo- pen van een deel van het afsluitingska naal langs de Weststraat. De volgende bil Ietten waren hiervoor ingekomen: P. Volker F.Hz., Sliedrecht 6137; Starrenburg Boerdijk, Den Helder f 6590; fa. .1. Haitsma, Harlingen 6640; W. Uiterwijk, Wieringerwaard 6677; H. Broersma, Harlingen 6680; I. C. Kooijman, Harlingen 6680; C. Goes, Den Helder 6765; fa. Gebr. Smit, Den Hel der 6780; fa. Gebr. van Pelt, Den Hel der 6800; P. Tuin, 't Zand 6960; J. de Vries, Heemstede 6995; P. Doorn, St. Maartensbrug 7900; v. d. Velde Oddens, Haarlem 7700; N.V. Visser Smits' Aann. Mij., Papendrecht 8450; Jan Venger Hz., St. Maartensbrug 8700; G. v. d. Welle, Schiedam Uitslag van de op 6 Juni 1934 plaats gehad hebbende onderhandsche her aanbesteding van versch inlandsch rund- vleesch ten behoeve van Hr. Ms. Schepen en Inrichtingen der Zeemacht, alsmede voor de Landmacht te Den Helder, gedu rende het tijdvak 1 Juli 1934—1 Januari 1935; gehouden in het Commandements- gebouw der Marine te Willemsoord (Den Helder). Ph. van Gelderen, Leiden 0.61 per kg; B. Koomen, Alkmaar 0.64 per kg; J. F, van Leeuwen, Amsterdam 0.64 per kg; A. Veken, Alkmaar 0.646 per kg; A. J. H. van Haaren, Den Helder 0.68 per kg; J. M. Groot, Alkmaar 0.68 per kg; Jb. Slikker, Den Helder 0.70 per kg; Fa. J. Korver, Den Helder 0.705 per kg; J. A. van Rijn, Amsterdam 0.72 per kg; A. van der Linde, Amsterdam 0.75 per kg; A. Govers, Den Helder 0.78 per kg; Ghr. Goes, Den Helder 0.80 per kg. TENTOONSTELLING NOORDER KUNSTKRING. Dick Kei. Het zij vergund, niet in alphabetische volgorde, iets van de exposanten, de ge- noodigden althans, nader mede te deelen. „De commissie voor den aankoop van kunstwerken voor het stedelijk museum heeft gisteren op de tentoonstelling van werken door Dic-k Ket in de Kunstzaal van Lier met elgemeene stemmen beslo ten het hierbij gereproduceerde stilleven voor de verzameling van het museum te koopen." Dit bericht in het Handelsblad eindig de: en de fijn gewogen kleur stem pelen dit kleine meesterwerk tot een museumstuk van zeldzame waarde." Den volgenden dag was aan Dick Ket's G0EDK00PE REISMARKEN Reisbureau io.Postbrug Kal»» 1 o «LIP w «2P werk een geheele kolom gewijd, natuur lijk met een reproductie van weer een ander kunst, neen: meesterwerk. Dick Ket is in 1902 te Den Helder ge boren. Hij woonde later te Den Haag, te Hoorn en te Ede. Van hieruit bezocht hij te Arnhem de lessen op „Kunstoefening" ter behaiing van de lagere en middelbare teeken-akten, In 1929 werd hjj als lid op Arti et Amicitia te Amsterdam aangenomen en het volgend jaar als lid van „de Brug". Deze vereeniging staat meer speciaal de richting der „nieuwe zakelijkheid" voor of zooals men nu zegt: „nieuw realisme". Hierbij sloot Ket's werk: stilleven en (zelf-)portretten naar karakter het meeste aan. Tegenwoordig woont hij te Bennekom, bij zijn ouders, die zich geheel wijden aan den begaafden, helaas ziekelijken zoon, wiens zuivere, gezonde kunst onder zijn lichaamstoestand gelukkig niet te lijden had. Het spijt Dick Ket, dat hij lang niet al zijn jongste werk kan exposeeren. Dat komt door zijn buitengewoon succes. Hij exposeerde; men kwam, men zag en hij overwon maar met weemoed zag hij steeds dat hij minder werken terug kreeg, dan hij inzond. Die' hangen nu in musea en 'bij kunstkenners. Jan A. Bakker t® Noord welde behoort ook 'tot de genoodigden ter ex positie. De gegevens omtrent zijn persoon, die ons ter beschikking staan zijn Wel uiterst sober. Zijn werk, en misschien wel spe ciaal zijn grafisch werk in hout of tin gesneden, spreekt van een bijzonder scherp opmerkingsvermogen, naast geesti ge spotternij. Zijn werken geven een scherp beeld van klein-burgerlijke en dorpsche monsche- lijkheid, 'waarin zijn visie eigenlijk de groote menschheid, die zich althans groot voelt, haar fouten en kleinheid doet voelen. Als gij weet: dat Jan A. Bakker werk heeft, dat werd aangekocht voor 's Rijks Prentenkabinet te Amsterdam in het Rijksmuseum, voor de Gemeente Musea en Prentenkabinet te Den Haag, voor het Friesch Genootschap te Leeuwarden; dat hij inzendingen had op de tentoonstelling van Nederl. levende meesters te Amster dam 1932, op de internationale karikatu ren tentoonstelling te Weenen en op dit oogenblik exposeert te Praag en Slovasic. Als u weet dat hij lid is van de Onafhan- kelijken te Amsterdam en van de Nederl. Vereen, ter bevordering v. Grafische kunst. Och dan weet gij genoeg, om deze ten toonstelling niet te verzuimen. Over de andere inzenders hopen we nog mededeelingen te doen. FREDDY JOHNSON'S NEGERBAND IN CASINO. Men schrijft ons: Het groote evenement op Dans- en Jazzgebied is wel Freddy Johnson's Ne gerband, welke heden en Zondag in Casino zal optreden. Dit negerorkest, dat na zijn optreden in Den Helder in het Tuschinski Theater te Amsterdam ge en gageerd is, speelt voor Brunswick gra- mofoonplatén en heeft zoowel in Tabaris Den Haag, als in Pschorr Rotterdam de Nederlanders veroverd, door hun onover trefbare Jazzmuziek en niet in het minst door de lieftallige Rosie Poindexter, de vrouwelijke Blue-singer. Freddy John son zelf, de jongste in de band is één van de grootste „swing" spelers van Ame rika. Zijn virtuositeit op de piano grenst aan het volmaakte en de andere leden van dit negerorchest bestaande uit 10 perso nen, zijn stuk voor stuk krachten, die de Jazzliefhebbers in Den Helder nog lan gen tijd stof tot spreken zullen geven. Het is de eerste groote Neger Jazzband die in onze plaats optreedt. Men zie verder de advertentie, SPELDJESDAG VOLKSONDERWIJS. De op 19 Mei gehouden speldjesdag van „Volksonderwijs" heeft opgebracht de somma van 235.29. NED, BIJBELGENOOTSCHAP, Afd. Den Helder, Wij ontvingen een circulaire van het Ned. Bijbelgenootschap, afd. Den Helder, waarin dooreen comité, bestaande o.m. uit alle predikanten hier ter stede, een beroep gedaan wordt op alle christenen te Den Helder, om financieelen steun aan het Ned. Bijbelgenootschap, dat door den ernst der tijden in financieelen nood ver keert. Inkomsten daalden, legaten daalden zeer sterk en groote tekorten volgden elkaar op, niettegenstaande het meest zuinige beheer. Christenen van Den HelderZoo staat o.m. in de circulaire, helpt toch verhin deren, dat Bijbelvertalingen, waaraan reeds jaren is geaibeid, die reeds half of grootendeels gereed zijn, zouden moeten worden afgebroken, met het droeve ge volg, dat deze arbeid, waaraan jaren en jaren werden besteed, in één slag ver nietigd zou worden. Helpt toch uw medemenschen gelukkig te worden, door hen in de gelegenheid te stellen het Woord Gods in hun taal te lezen, en te geloo/en. Helpt ons, het tekort te dekken met Uw gaven, groot en klein. De penningmeester van het plaatselijk comité is de heer L. Kamp, Kanaal weg 182. Reisbureau *11"SLUIS io.Postbrug B BniS^ W HE TE WATER GEREDEN AUTO, De chauffeur was nuchter. Het bericht, opgenomen in ons numrher van Donderdag, over den auto, die Dins dagavond op het kruispunt Kortevliet Middenvliet te water was gereden, behogft eenige rectificatie. De chauffeur zou pjjj. niet onder den invloed van sterken drank zijn geweest, wél was dit het geval niét den passagier. De oorzaak van het onge luk moet geweten worden aan onbekend heid van de weg-situatie ter plaatse. In het portiek van een bekende mode zaak in Den Helder, eenige meters boven den grond, is dezelfde houtduif, die daar verleden jaar haar nest bouwde terug gekeerd... Had zij vorig jaar haar huisje ge bouwd aan den linkerkant, dit jaar was zij ijverig in de weer, om met takjes en siiootjes aan den rechterkant van het portiek achter de vitrine haar nestje te bouwen. Nu is het ldaar, en trotsch als een ar chitect op zijn bouwsel, zit de grijze duif in 't portiek. Rustig en vreedzaam Iaat men haar zitten. Kirrend slaat ze het rumoer, het gerij en geros in de Koningstraat gade. Het geronk der motoren van voorbij snellende auto's, het slaan van de taptoe nóch het watergeplas der dichtbij haar komende glazenwasschers maken haar angstig. Rustig en vriendelijk kijkt zij naar de dames-klanten die den winkel binnengaan en monstert onderzoekend of de mannen die aan den overkant bij den kapper uitkomen er nu meer salonfëhig uitzien, dan even te voren. Iedereen laat de duif met rust. Men gunt haar na moeizaam bouwen, de meest exotische plaats, die een houtduif zich kan kiezen. Iedereen behalve een heel erge laf hartige jongen, een jongen, die ieder rechtgeaarde eerlijke Heldersche jongen, die wars is van wreedheid,verachtelijk den rug zal toedraaien. Deze stond Donderdag met een lange stok tegen 't nest te por ren, teneinde in een seconde te vernieti- ged wat het lieve dier, in goed vertrou wen op de menschen, met oneindig veel moeite, zorg en liefde had gemaakt. Doordien het personeel van de zaak ijlings toeschoot en den vandaal verdreef, kon de lafhartige daad voorkomen wor den! Wij twijfelen niet, of de verachting die den jongen van zijn kameraadjes onder vindt, zal hem weerhouden deze euvel daad te herhalen, vooral, waar niet alleen de politie, maar ook de voorbijgangers deze duif zullen beschermen. Reisbureau VELTHUYS to. Postbru g NOG EENS BE MODDERSLOOT. De moddersloot achter de Artillerie- straat, waarin de vorige week Zondag een kind terecht kwam, heeft weer een slacht offer te boeken. Een 3-jarig zoontje van de fam. H., uit de Wachtstraat, is er gis terenmiddag, door onverklaarbare oor zaak in terecht gekomen. Het kind kwam met zijn hoofd in den modder en dank zij het feit, dat de heer P. van den Ruijgh- weg, die het ongeluk zag, zich oogenblik- kelijk in den sloot begaf, kon het kind van een wissen verstikkingsdood worden gered. \l 1 door KAMPEERDER. T»nt ©f Jeugdherberg? Als u het nog niet mocht weten: kam peeren is een sport. Maar een sport zon der records, zonder crack, zonder volle stadions. Kampeeren is de sport voor een ieder, die nog een grijntje gevoel heeft voor na tuurschoon, die geniete.n kan van een windvlaag, die door een bosch, over een akker of grauwe polders vaart, voor een ieder tevens, die er niet tegen opziet eens voor een paar dagen afstand te doen van alle comfort en te slapen op een hoop bijeengeschaarde blaren of harden zand grond onder een dun tentdak, waarop de regen wel eens gezellig kan neerklette ren. Maar degenen, die ondanks hun zucht naar trektochten en verlangen: te genie ten van natuurschoon, worden afgeschrikt door het veelal verkeerd opgevatt ekamp- leven, behoeven, nu ook in ons land het jeugdherbergwezen steeds meer terrein wint, zich dit genoegen niet te ontzeggen. Een jeugdherberg is confortabel: men kan er eten koopen, men heeft er vaak dou ches, men heeft er altijd een waterdicht dak boven zijn hoofd en wat toch ook wel belangrijk is: het is alles uiterst goed koop. Maar ik voor mij prefereer een tent. Denk niet, dat ik een jeugdherberg niet op de juiste waarde weet te schatten, integendeel, een beter en prachtiger mid del om elkaar te leeren waardeeren een beter middel om geheele schoolklassen te doen genieten van het vrije trekken be staat er niet en ouders die met hun kin deren wel eens zulk een jeugdherbergen- tocht gemaakt hebben, zullen u veel waar- deerends kunnen verhalen. Maar er be staat een bezwaar, volgens mij een groot bezwaar; men is te veel gebonden. Hier mee bedoel ik niet, dat men op gezette tijden moet opstaan, eten en slapen gaan, want dit alles zijn maatregelen, genomen in het belang van de kleine commune, die de gasten vormen; en om eens in het jaar 14 dagen iang aan je medemenschen te denken, al is h(j 14 jaar of 60 jaar, terwijl je zelf resp. jonger of ouder bent, is geen weelde. Maar in een herberg kun je als regel niet langer dan twee dagen blijven en voor een voetganger liggen zij ver uit elkaar, zoodat je gedwongen bent, wil je 's avonds onder dak zijn, niet van je pro gramma af te wijken. Zie daar het voor deel van kampeeren: je kunt je kamp op breken, wanneer je wilt, je kunt ergens rondzwerven zonder bang te zijn geen onderdak te vinden. Maar bet gaat met kampeeren net zoo als bijv. met lezen. Je moet het leeren en je moet het goed doen. Evengoed als er menschen zijn, die niet van boeken hou den, omdat ze niet begrijpen hoe je moet lezen, zoo zijn er ook legioenen, die niet van kampeeren houden: dezen omdat ze het nooit geprobeerd hebben, anderen omdat ze het slecht gedaan heb ben. Maar als je eenmaal weet, hoe het moet en kan zijn, dan raak je er aan ver slaafd. dan hunker je het heele jaar naar je vacantie, naar je zomerweekend. Dan kan het gebeuren, dat je reeds met Pa- schen, al is het pas einde Maart, je tent, je deken, je primus en wat dies meer zij in je rugzak stopt en de Veluwe optrekt. Denk niet, dat er nog niets te zien is en te ruiken om dien tijd: alles is nog friseh, nog jong, maar ook even bekoorlijk als alles wat jong en frisch is. En 's avonds spreidt je je grondzeil over een dikke laag oude beukenblaren, je zet je tent op en luistert naar de geluiden, waarop je den geheelen winter gewacht hebt: het breken van een takje, het ritselen van een blad, het suizen-van den wind, dat van ver door de toornen komt aanslieren, langs je trekt en langzaam weer ver dwijnt. Je kunt er op verschillende manieren op uittrekken: met motor, fiets, kano en te voet. De echte fijnproever doet het te voet. Dan kun je komen op plekjes, die niemand met een voertuig kan bereiken en de rijdera doen dan ook verstandig hun voertuigen alleen een paar uur te gebrui ken, hun tent op te slaan en dan de om geving verkennen. In deze artikelen-serie zal ik u geen voorschriften geven, hoe u moet genieten van de natuur. Ik ben als een kok, die een kookboek schrijft zonder zijn lezers echter te verzoeken met dichten mond te kauwen, niet te smakken en niet met hun handen te eten. Ik zal u vertellen, hoe uw tent, rugzak, schoenen, primus er moeten uitzien, hoe u een kamp in elkaar moet zetten, hoe u moet koken en wat u moet koken, maar de feeling kan ik u niet leeren. OPTICIEN BRILLEN o(i foorschrift en eigen keuze REPARATIE-INRICHTING HUISDUINER BELANG. Jaarvergadering. Gisteren hield de vereeniging »Huis- duiner Belang* haar goedbezochte jaar vergadering in »DennenheuveP, onder leiding van haar voorzitter, den heer de Jong. In zijn openingswoord wees deze op den voortdurenden groei der vereeniging, zij telt thans 126 leden. Spr. wees er op, dat aan vele verlangens der vereeniging bereids is tegemoetgekomen; helaas is ten aanzien van de wandelwegen door de duinen een negatief resultaat be haald, ondanks het feit, dat de Burge meester persoonlijk bij den minister op audiëntie is geweest. Toch zijn die wegen de slagaderen voor Huisduinen; als wij geen goede wegen krijgen kan de badplaats zich niet ont wikkelen. De toestand te Huisduinen is thans zóó, dat wij op het stille strand niet kunnen komen. De aanvragen voor pen sions zijn nog niet gunstig, verleden jaar waren ze vroeger en veelvuldiger. Door bemiddeling van „Helders Belang" zijn slechts 2 aanvragen ingekomen. Spr. wijst er op dat verleden jaar, toen de vereeni ging zelf reclame maakte, al 80 aanvra gen waren ingekomen om dezen lijd. De rioleering laat nog veel te wenschen over; verschillende besprekingen zijn hierover gevoerd; de Gezondheidscom missie heeft geadviseerd dat er verande ring moet komen. De zaak is thans bij B. en W. in studie. De nieuwbouw in Huisduinen kan een voordeel voor de plaats worden. Voor- loopig komen er 12 woningen bij. Openstelling der duimen. Spr. deelt het verloop dezer aangele genheid mede; ook dagkaarten worden niet beschikbaar gesteld. Thans is op de vergadering van „Helders Belang" een commissie benoemd om die zaak ter hand te nemen. Tenslotte deelt spr. mede, dat omstreeks half Juli hier een hardrijderij zal worden gehouden met paard en wagen. Voor leden zijn gratis kaarten beschik baar voor kamerverhuur. Fimamtteel verslag, De penningmeester, de heer Kreu- g e r, deelt hierop de cijfers mede be treffende den flnaritieelen toestand der vereeniging. Van 1932 was een batig saldo van f 71.48, waarmede dus 1933 begonnen werd; de ontvangsten, inclu sief dit saldo, bedroegen f 316.90; de uitgaven f 274.82, zoodat 1933 sloot met een saldo van f 42.08. Het afgeloopen jaar was een duur jaar, dank zij de be dragen, die besteed werden aan reclame. Zoo werd als aandeel in den door Hel der en Huisduiner Belang gezamenlijk uitgegeven folder f40.— bijgedragen; aan reclame voor het strandbezoek werd besteed circa f 70.—. Jaarverslag, Het is ons een genoegen dit jaarver slag te kunnen beginnen met de mede- deeling, dat de samenwerking met Hel ders Belang zóódanig is geworden, dat er in de toekomst, naar wij hopen, een drachtig op de bres kan worden gestaan om de belangen van Huisduinen en daar door tevens die van Den Helder, te kun nen behartigen. Op de ledenvergadering, gehouden 5 Mei 1933, werd besloten de Kon. goed keuring op onze statuten aan te vragen, om daardoor meer actief ook naar buiten voor de belangen van ons dorp en zijn bewoners te kunnen werken. Naar aan-: leiding van de gehouden gecombineerde vergadering van Helders Belang en onze vereeniging onder voorzitterschap van den heer Burgemeester, werd op onze ledenvergadering, gehouden 10 Nov., aangenomen het voorstel van hetbestuur om zoo mogelijk de aanvrage van de Kon. goedkeuring weer in te trekken. Het is ons mogen gelukken dit zonder flnan- cieele offers gedaan te krijgen. Het verslag herinnert dan aan de fees telijkheden, die werden georganiseerd: een vroolijke avond op 30 November door mej. Bierman, de St. Nicolaasviering op 6 Dec., het strandfeest in Augustus met medewerking van Helders Belang, op 10 Febr. de heer Peele, humorist. Het ver slag brengt in verband hiermede een woord van dank aan de milde gevers van prijzen voor de verlotingen. Het ledental is steeds stijgende. Mochten wjj vorig jaar 111 contribueerende leden teilen, dezen keer boeken wij er 118. Door bedanken, veroorzaakt door verhui zen enz., verloren wij 11 leden en door overlijden 2. In November 1933 werd plotseling het dorp opgeschrikt door de tijding, dat mejuffrouw v. d. Hoop was overleden. Ook de heer B. Goedknecht werd door den dood van ons weggenomen. Aan beide leden worden woorden van piëteit gewijd. Het bestuur hield gedurende dit jaar 13 bestuursvergaderingen, waarvan 3 ge combineerd met Held. Belang. Desamen werking tusschen de bestuursleden was altijd van den meest aangeriamen aard. Het verslag wordt onder dankzegging van den secretaris, den heer Snel, met algemeene stemmen goedgekeurd. De heer Brands heeft in den loop van het vereenigingsjaar bedanktverder is de heer Goedknecht overleden, terwijl de heer Kreuger periodiek moet aftreden, doch herkiesbaar is. Bij eerste stemming wordt de heer Kreuger herkozenhet Bestuur stelt alsnog voor als nieuw be- ADIe-dag-kerk. De Alledagkerlc wordt gehouden Dinsdags, Woensdags, Donderdags, en Vrijdags in de Nieuwe Kerk, Weststraat, van 7—8 uur. Ned. Hcrv. Gein. (Nw. Kerk. Weststraat) 's Morgens 10.30 u., Ds. F. W. J. v.d. Poel. Herdenking van zijn zilveren ambts jubileum, met medewerking van het Hervormd Kerkkoor. 's Middags 3 uur, Gelegenheid om den jubilaris geluk te wenschen. Ned. Ilcrv. Gem. (Westerlcerk. Westplein) Geen dienst. Gercf. Kerk (Julianapark). 's Morgens 10 uur, Ds. F. Tollenaar Bediening H. Avondmaal 's Middags 2.30 uur, Ds. Joh. Meijnen Bediening H. Avondmaal 's Avonds 6 uur, Ds. Joh. Meijnen Nabetrachting H. Avondm, Kerkdienst (Ghr. Mil. Tehuis, Kanaalweg) 's Morgens 10 uur, Ds. Joh. Meynen 's Avonds 6 uur; Ds. F. Tollenaar Nabetrachting H. Avondm. Oud Geret. Kerk (Hoogstraat). 's Morgens 10 u. en 'a avonds 5.30 u, Ds. N. v.d. Kraats Clir. Geret. Kerk (Steengracht). 's Morgens 10 uur en 's middags 5 uur de heer J. Rebei. Herst. Evang. Luth, Gem. (Weezenstr.) 's Morgens 10.30 u,,Ds.J.H. Vaandrager Doopsgez. Gem. Geen dienst. Evangelisatie (Palmstraat). 's Morgens 10 uur, Ds, A, G-. H. via Hoogenhuyze, van Amsterdam. Oud-Katholieke Kerk (Langestraat 78), 's Morgens 10 uur, kerkdienst. Past. Th. Moleman. Evangelisatiegebouw, V ijzelstraat: Straatevangelisatie 4 uur, Tuindorp Bijeenkomst 's avonds 8 uur. Verschillende sprekers. Leger des Heüs. 10 uur v.m. Heiligings-Samenkomst 3.30 Openluchtsamenkomst. 8 uur n.m. Verlossings-Samenkomst Hersteld Apostolische Zending Gemeente Sluisdijkstraat hoek Schagenstraat 's Morgens 10.30 uur, dienst Kerk van Jezus Christus, Janzendw.str.8 's Morgens 9.30 en 's avonds 6 uur Samenkomsten. HUISDUINEN Ned. Herv.. Gemeente. 's Avonds 7 uur, Ds, M. v. Wichen bedaart spoedig met Per stuk 8 ct. Doos 45 ct. Bij Uw drogist stuurslid den heer Terra, en bij nieuwe vrije stemming worden de heeren Terra met 17 en Bogaard met 12 stemmen ge kozen. Beiden nemen hun benoeming aan. M®dedeellng®m, Medegedeeld wordt, dat voor nieuwe leden, die kamers verhuren, wandelkaar- ten voor de duinen verkrijgbaar zijn bij den heer Duinker, gérant van het Bad huis. Zij, die buitenlandsche gasten krijgen langer dan twee dagen, moeten daarvan opgave doen aan den Commissaris van Politie. Betonweg naar het strand. De aandacht wordt gevestigd op de mededeeling, welke de Burgemeester in den Raad deed, n.l., dat de gemeente zal trachten dezen weg nog vóór 1 Juli gereed te krijgen. Besproken wordt de mogelijkheid van een feestelijke ingebruikname ervan; deze zat op den Zaterdag, volgende op de open-stelling, plaatshebben. Getracht zal worden mede werking te verkrijgen van twee muziek corpsen. Rondvraag. De heer Beun brengt ter sprake een vuurwerk op den Koninginnedag; hij zou dat gaarne in Huisduinen zien geor ganiseerd. De Voorzitter merkt op, dat dit een paar jaar terug hier is geweest. Stappen hiervoor zijn thans niet gedaan. Verder wijst spr. erop, zulks naar aan leiding van een tweede opmerking van den spreker, dat de ervaring wel heeft geleerd, dat samenwerking met Helders Belang wenschelijk is. Onze ontwikkeling als badplaats hangt grootendeels af van Den Helder; onze vereeniging kan zich meer speciaal met plaatselijke belangen bezighouden. *Men vergete evenwel niet, dat Helders Belang een veel uitgebrei der terrein heeft dan Huisduinen alleen. Overigens betreft die samenwerking mot Helders Belang uitsluitend het vreem delingenverkeer. Er is een folder uitgegeven met aHe inlichtingen over den Helder én Huis duinen; zou Huisduinen die alleen uit moeten geven dan was dat veel te duur geworden. Thans betalen, wij ons aandeel slechts. De heer Beurs merkt op dat Huis duinen slecht voorzien is van concerten, hoewel concerten een aanzienlijke factor voor een badplaats vormen. De Voorzitter zegl, dat verleden jaar de regeling al was vastgesteld en niet meer kan veranderd worden. Voor dit jaar wordt er werk van gemaakt dat wil hier een of meer concerten krijgen. De heer Snel zet deze zaak nader uiteen; er zat ook een flnantieele kant aan. Als men een extra concert had moeten geven, was dat erg kostbaar geworden. Dit seizoen zal getracht worden een paar concerten hier te krijgen. De heer Harisen brengt .een .woord

Heldersche Courant | 1934 | | pagina 9