o„p Stadsnieuws klMPOMN EN Transpireerende Voeten, :REKKEN KAMPEERDEKENS ."£9 Na 50 jaar. PREDIKBEURTEN Zij, die zich van heden af, voor min stens drie maanden op dit blad abonneeren, ontvangen do tot 1 JULI verschijnende nummers GRATIS. G0EDK00PE REISMARKEN Visscherij* BUITENL. SP00RBILIETTEN Brand in de Donkere Duinen. VACANTIE-ZEEREIZEN Alleen Ibijj Keizerstraat 76 Uit het politierapport. DERDEBLAD HELDERSCHE COURANT VAN ZATERDAG 16 JUNI 1934. 9 ADM. HELD. CRT. Op, en ondergang van Zon en Maan en tijd van hoog water (Texel) Zomertijd. Juni Z 17 M 18 D 19 W 20 D 21 V 22 Z 23 Maan op: ond.: Zon op: ond: 9.51 11.01 12.13 13.26 14.42 1602 17.26 1.14 1.25 1.36 1.48 1.00 1.01 1.18 4.47 4.47 4.47 4.47 4.47 4.47 4.47 21.21 21.21 21.21 21.21 21.22 21.22 21.22 Hoogwater sm. nam. 12.52 1.00 1.12 1.55 2.13 3 33 4.22 5.30 1.34 2.18 3.09 3 52 4.53 6.09 Licht op voor alle voertuigen. Zaterdag 16 Juni Zondag 17 Maandag 18 21.50 21.51 21.51 Onze plaatsgenoot de beer F. Ver stegen slaagde gisteren te 's-Gravenhage voor het diploma Oemeente-financiën. Bij het laatst gehouden examen slaagde te 's-Gravenhage voor 3de stuur man Groote Stoomvaart de heer W. C. van den Berg. BIJZ. KWEEKSCHOOL DEN HELDER. Examen Handenarbeid. 10 candidaten, geslaagd de dames: J. M. Brizee, W. A. v. Dalen, K. P. Kümp, A.C. Moor, W. v. Toledo. J. M. v. Wolferen en de heeren: N. J. v. Gorsclen, M. Mecrens, B. Ouwerling en O. Rudolph. Afgewezen geen. VICE-ADMIRAAL C. J. E. RRUTEL DE LA RIV1ERE GAAT DEN ZEEDIENST VERLATEN. Naar wij vernemen gaat vice-admiraal Brutel de Ia Rivière over eenige maan den den zeedienst met pensioen verlaten. De vice-admiraal heeft n.1., wegens het ten einde loopen van zijn diensttijd, per 1 September zijn ontslag aange vraagd. Vice-admiraal Brutel de la Rivière werd 25 October 1878 te Assen geboren. Op 2 Augustus 1899 werd hij benoemd tot adelborst le kl., drie jaren later tot luite nant ter zee 2e kl., elf jaar later bevor derd tot le kl. Op 1 April 1922 werd hij kapitein-luitenant ter zee en vijf jaren later kapitein ter zee. Hij is ridder in de orde van Oranje Nassau, drager van de Atjeh-inedaille 1901—1905, van het onderscheidingstee- ken voor 25-jarigen dienst, van het Mobi- lisatiekruis. Ook is hij officier in de Orde van de Kroon van Italië. Sedert Januari 1931 is hij marine-commandant. Zeer zeker heeft deze vice-admiraal een zeer moeilijke periode als vlootvoogd medegemaakt, vooral waar tijdens zijn dienstperiode als admiraal de noodlot tige gebeurtenis met de „Zeven Provin ciën" voorviel. Toen wij ons heden op het Directiege- bouw vervoegden, vernamen wij, dat de admiraal niet aanwezig was, maar buiten gaats vertoefde, zoodat geen gegevens omtrent den juisten datum, dat Z.E. de Marine gaat verlaten, ons verstrekt kon den worden. Tijdons een interview, dat wij eenigen tijd geleden met dezen vlootvoogd had tien, merkte de admiraal op: „Een admiraal, ofschoon de hoogste by de Marine, is slechts een deel ervan. Een interview met den admiraal heeft ïüets belangrijks voor den Nederlander. Hoofdzaak is, dat de Nederlander het Vaderland, de Marine hoog houdt." De admiraal eischte, dat ieder zijn plicht tot het uiterste deed. ..Vreugde hebben in het doen van zijn Pücht, vreugde in den arbeid, die opge- 'eRd is, dat kan Nederland helpen." ..Nederland moet niet alleen zorg heb ben of de guldon de gulden blijft, Neder land moet Nederland blijven, dat is be- ïangrijker dan een admiraals-interview, 'at is niet belangrijk, maar alleen de eer ar* de Natie, die is belanrijk." Er was eens een bruidspaar, dat op den dag van hun huwelijk overeenkwam, al tijd vredig met elkaar zonder twisten te leven. Mocht een enkele keer, onver hoopt, toch ruzie komen, dan zouden ze (ter waarschuwing, om zich een volgen den keer kalmer te gedragen), na iedere ruzie een boom planten. Toen ze 50 jaar getrouwd waren, was hun huis schuil gegaan achter.... een groot bosch met duizenden boomen. Toen ik deze week de keurig netjes onderhouden woning van den heer M. Wulffelé in de .Palmstraat binnenkwam, was daar heelemaal geen boom, zelfs geen heestertje in de bleek te zien, en toch. was deze heer de vijftigjarige bruidegom en zijn vrouw de bruid.... Daaruit bleek overduidelijk, dat hier een eensgezind gouden paartje woonde. We hebben 't heel goed met elkaar kunnen vinden, sinds Burgemeester Stak- man Bosse ons met elkaar op 't oude Heldersche Stadhuis bii elkaar bracht, zegt de heer Wulffelé, die nog vol humor en jeugd zit, en ik wil eerlijk bekennen: „de schaduwzijde van het huwelijk heb ik nooit goed kunnen ontdekken." Veel liefde en vriendschap, veel toegenegen heid, zoowel van mijn vrouw als van mijn kinderen, heb ik ondervonden. „Wat jij, vrouw?" De 50-jarige bruid, die er nog even kras uitziet als de heer Wulffelé, knikt. We hebben veel geluk gehad, zegt ze, al gaat er in die 50 jaar ook heel wat over je hoofd. Dan, met een snik, die ontroert: Ik heb een paar Jieve kinderen moeten missen en dat valt hard, heel hard voor een moeder.... maar met mijn man heb ik 't altijd gelukkig goed kunnen vinden. Vroeger was ik altijd ongelukkig in 't spel ik had altijd nieten uit de Staatsloterij maar ik was gelukkig in de liefde, zegt de heer Wulffelé, daarin trok ik een prijs, de honderdduizend, en nu dat ik 50 jaar met mijn bruid op stap ben, kan ik haar heelemaal niet missen, wat jij, oudje? en ik hoop nog menig jaartje met haar door 't leven te gaan. Toen ik trouwde, was ik muzikant bij de Marine. Ik blies 't grootste en langste instrument, dat in de kapel was, de S-bas (dat was zoo iets als een bombardon) en daar blies ik mijn longen op uit, dat 't een lust was. Jongen, jongen, wat speet 't me, dat ik ontslag moest nemen, omdat dokter Winternietz, een officier van gezondheid bij de zeemacht, zei: Wulffelé, zei-ie, jii blaast je nog eens dood, want je longen zijn net als een oude harmonika gewor- denden, daar zit geen veerkracht meer in. Nou, ik moest er uit, maar 't speet me, dat ik 's avonds niet meer in de taptoe kon tippelen, want ik hield van de pret. Ik vind het jammer, dac ik geen 40 jaar terug kan.... maar.... miin longen heb ben 't best uitgehouden. Ik heb er een heele reis mee gemaakt en ben nu 76 jaar gewordenmet die harmonica-longen (de heer Wulffelé lacht hartelijk' en als d'r wat te blazen is, blaas ikwant muzikant ben ik nog. ik zie nog best kans van den toren te blazenIk heb dan ook vroeger nog wel eens in 't Stede lijk Muziekcorps geassisteerd. Verder ben ik nog opzichter van Poli tie op de Rijkswerf geweest.... En nu geniet ik, al3 ik thuis zit.... Oost West, thuis is 't voor ziin pet. Miin vrouw kijkt me nog verliefd aan en ik haar en zoo moet 't ziin na 50 jaar.... dan ik :t de ware liefde en als die peuter, dat lieve kleindochtertie van me, over de vioer is, och man, daarvoor laat ik de grootste c-omedie staan.... 't mooiste tooneel vonden wij altijd thuis. Wat jii, oudje? De bruid knikt blij en vertit. dat ze alleen een beetje last van hardhoorigheid heeft, dat ze daardoor niet alles, wat haar man vertelt heeft hoorde, maar dat ze nog veel jaren met hem bii de tafreeltjes zijn en dat ze ook precies 50 jaar samen in de huiskamer hoopt tegenwoordig te de Heldersche Courant lezen, vindt ze ook kassuweel. Er ligt een buitengewone waardeering in opgesloten, wanneer iemand voor geschenk een Tellus-Horloge ontvangt. Koningstraat. ORANJE HARMONIEKAPEL. DEN HELDER. Directeur J. J. W. Hertsworm. Tweede Zomer-concert, te geven op Dinsdag 19 Juni 1934, des avonds om half negen, in de muziektent, Julianapark. Programma: 1. Nader, mijn God, bij U, koraal, L. Mason. 2. Officer of the day, marsch, R. B. Hall. 3. Ouverture Symphonique, Sam. Vlessing. 4. Chanson Russe, S. Smith. 5. La Reine d'un Jour, fantaisie, A. Adam. 6. Hymne. (Alles wat adem heeft), Fr. Silcher. 7. Fleurs de Nice, fantaisie, J. Martin. (Dit nummer op verzoek). 8. Harmonle-Marsch, J. J. W. Hertsworm. De „Oranje Harmoniekapel" heeft op hare laatste ledenvergadering besloten om deel te nemen aan het Groot Nationaal Concours voor Harmonie- en Fanfare corpsen, uitgeschreven op 31 Juli en 1 en 2 Aug. a.s. door de Chr. Gem. Zangver- eeniging „Excelsior" te Huizen. De dag van deelname voor de O.H.K. is bepaald op Donderdag 2 Augustus; zij hoopt dan uit te komen in de eerste afdee- ling harmonie en in den marschwedstrijd met de volgende nummers: 1. Ouverture Symphonique van Sam. Vlessing. 2. Overture Le Calif de Bagdad: Boieldieu. 3. Le Retour, marsch, van H. Reuland. Reisbureau sgir< a £LJ| SS t.o. Postbrug w Kil- i tfttfLP W S» We twijfelen niet, of den heer Wulffelé en zijn bruid zal het op Dinsdag 19 Juni niet aan belangstelling ontbreken. EEN 25-JARIGE. Dat is de heer H. Reekers, incasseerder bij de gemeente. Deze heer is wel geen 25 jaar, zooals u uit het opschrift zou af leiden, maar hij is vandaag, 16 Juni, 25 jaar in gemeentedienst, hetgeen nog heel wat belangrijkere is. Dat dit feit dan ook niet onopgemerkt voorbij zal gaan, daar voor zullen zijn chefs en collega's wel zorgen hedenmiddag. En u zult er a.s. Dinsdag wel het een en ander over lezen in ons blad. TENTOONSTELLING VAN DEN NOORDER KUNSTKRING. De belangstelling in de groote zaal van „Musis Sacrum" blijft groeien. En te- rcht. Hoe meer men de werken der verschil lende inzenders beschouwt, hoe sterker ze tot den aanschouwer gaan spreken. Dat de bezoekers dit beseffen blijkt wel dui delijk uit de velen die voor den tweeden en voor den derden keer de tentoonstel ling bezoeken. De dag na de opening arriveerden nog een vijftal schilderijen van Lambert Simon; een viertal hiervan vormen een statie, de geboorte van de Reede van Texel, voorstellende: Motieven van de komst der Romeinen en van later tijd zijn hierin verwerkt. Tot Zondagavond heeft men gelegen heid de tentoonstelling te bezoeken. Kom, voor het te laat is, THE-DANSANT DOOR MIXED FOLLIES". Evenals het vorige jaar zullen The Mixed Follies de bekende amateuristen van Den Helder een dansmiddag geven in Casino. De aandacht wordt erop ge vestigd, dat een geheel nieuw repertoire is ingestudeerd. De band treedt morgen middag van 3—6 uur in Casino op. Men zie verder de advertentie van j.1. Donderdag, EXAMEN GEOEFEND ZWEMMER. Wij vestigen de aandacht op de adver tentie in het nummer van heden, betref fende de door de Held. Zwemvereeniging gegeveen gelegenheid voor het behalen van het diploma geoefend zwemmer. APOTHEKEN. Van hedenavond 10 uur tot Maandag morgen is alleen geopend de apotheek van A. P. Hoolman, Spoorstraat. Van Maandag 18 Juni tot 25 Juni wordt avond- en Zondagdienst waargenomen door W. H. Kingma, Kanaahveg. VAARBIGHEIBSRIT „D.O.K." Wij verwijzen naar een in dit nummer voorkomende advertentie en een „onder sportnieuws" geplaatst bericht over een vaardigbeidsrit van de plaatselijke wiel- renvereeniging „D. O. K." EEN BREIBOEK CADEAU. De firma Vroom en Dreesmann biedt gratis aan de dames, die voor 1 gulden of meer wol bij haar koopen, een fraai brei- boek, waarin de nieuwste modellen bad pakken, bébéjurkjes, kussens enz. voor komen. De uitvoering van het 16 pag. groote boekje is uitstekend Onze dames zullen de reclame zeker weten te waardeeren. Men zie verder de advertentie van de firma, elders in dit nummer. GENEESKUNDIGE BUITENDIENST. Tijdens het verlof van den Officier van Gezondheid der le klasse A. W.Mellema van 20 Juli tot en met 2 Augustus a.s., zal de geneeskundige buitendienst te Wil lemsoord worden waargenomen door den Officier van Gezondheid der le klasse W. H. H. Krul, wonende Den Helder, Singel no. 19(niet telefonisch aangesloten). POLIKLINIEK OOG-, KEEL-, NEUS- EN OORZIEKTEN. Van 21 Juni tot 13 Juli gesloten. Wegens verleend verlof aan den officier van gezondheid der le klasse Dr. W. F. J. van Waveren, is de polikliniek voor oog-, keel-, neus-en oorziekten gedurende het tijdvak van 21 Juni tot en met 13 Juli a.s. gesloten. Het is met de z.g. voorjaarsvisscherij zoo goed ais afgeloopen. Weliswaar is dagelijks nog wat aanvoer van haring, geep en ansjovis, maar dat is thans van zoo geringe beteekenis, dat er toch door de betrokken visschers geen klein week geld meer mee te verdienen is. De netten zijn dan ook op een enkele uitzondering na alle weer opgeborgen tot het volgend seizoen, in de hoop, dat intusschen de economische toestand in de wereld dermate verbeterd zal zijn, dat er ook voor deze nijvere visschers weereen boterham met de haring-, geep-en ansjo- visvisscherij te verdienen zal zijn. Dit voorjaar was met 'n enkele uitzondering, voor onze visschers niet gunstig. In normale omstandigheden kon als de voorjaarsvisscherij maar even mee viel, voor de betrokkenen een belangrijk deel t.o' Postbrug VELTHOYS van het jaar worden goed gemaakt, thans is daarvan echter geen sprake; uitvoer- beperkingen, contingent: ering, moeilijk heden op monetair gebied and last but not least de afsluiting van de Zuiderzee zijn voor onzen plaatselijken handel en visscherij een groot nadeel geworden en wat de eerste betreft komt er wellicht nog eens een gunstiger tijd. al zullen we de vrijhandel, zoo als we die in het verleden kenden, niet zoo spoedig terug krijgen maar de afsluitdijk blijft, met alle daaraan voor onzen handel en visscherij verbonden nadeelenen die zijn waarlik niet gering. De Noordzeevisscherfj is uitermate schraal, er is haast geen visch te vangen door onze kust visschers, daar komt nog bij dat de visscherij heel veel last onder vindt door de aanwezigheid van ontzag lijk veel kwallen langs de kust, zoodat het soms haast ondoenlijk is de visscherij uit te oefenen, omdat wanneer de kor overboord gezet is er in korten tijd zoo veel kwallen in zitten dat men genood zaakt is het net weer binnenboord te halen, het net van de kwallen te ontdoen ep weer overboord te zetten met vaak vyeer hetzelfde gevolg, zoodat men in ajrrenmoede een gunstiger plaats moet trachten te vinden, om te kunnen visschen. De aanvoer van Noordzeevisch was dan ook niet groot. De prijzen voor de visch zijn en blijven aan de lage kant zoowel wat de tong en tarbot betreft als voor schol en schar. Garnalen en botvisscherij had weinig te beteekenen. Schrik niet, waarde lezer(es), het was niet zoo erg als het wel lijkt. Maar van den anderen kant geredeneerd, mis schien zou het toch wel goed zijn als u een beetje schrok. Want een brandje is er geweest. echt, al was het dan ook gauw uit. Woensdagmiddag bij den vijver en u raadt in geen tienen, waardoor het ontstaan is. Zullen we 't maar verklap pen Door een weggeworpen lucifer! Hoe is 't mogelijk, hè? Wie zou nu denken, dat daardoor brand zou kunnen komen Maar nu in ernst: was de meneer, die achteloos den lucifer wegwierp, niet zoo vriendelijk geweest om zelf mee te wer ken dezen brand te blusschen, dan ja, dan waren onze Donkere Duinen thans waarschijnlijk een zwartgeblakerde massa, en dan waren alle zorg en alle kosten, die daar in een 15-tal jaren aan gegeven zijn, vergeefsch geweest. Het is op het oogenblik droog in die Donkere Duinen, kurkdroog. Trouwens, hebben we niet de laatste dagen kunnen lezen van groote bosch- en heidebranden, en hebben we toen niet allemaal uitgeroepenwat zonde en jammer toch?! En dan zou nu van één onnoozel lucifertje... Tot dusver hebben Burgemeester en Wethouders zich op het standpunt ge steld: we laten de bezoekers vrij om daar te rooken. Zelf houden we óók van een sigaartje, en men gaat er heen voor zijn genoegen, om te profiteeren van het mooie weer, van de mooie natuur, om de vogels te zien, en de visschen waar te nemen, om van het panorama te genieten op den heuvel: waarom zouden we dat genoe gen vergallen met een rookverbod voor de mannen, die daar precies evenveel ge not in vinden als hun vrouwen in het mooie hoedje, dat zij na veel wikken en wegen zich hebben aangeschaft Laat ze rooken, aldus zeiden B. en W., wij willen niemand onaangenamer zijn dan strikt noodig is. Maar... maar... op deze manier zou het wel kunnen gebeuren, dat B. en W. Reisbureau t.o. Postbrug W i s s xi noodgedwongen, tot een rookverbod zou den moeten komen. U weet op Texel be staat het. Daar moogt u in de aanplan ting van het Staatsboschbeheer niet met brandende sigaar of pijp of sigaret wan delen, direct is er een opzichter bij om u te waarschuwen. Laten we zorgen, dat het hier niet noodig is; laten we de in standhouding van ons mooie natuurpark in deze droogte-periode niet door een achteloos weggeworpen lucifer in de waag schaal stellen, maar laten we allemaal zorgen, dat onze lucifer terdege wordt gedoofd, onder het zand begraven des noods, maar in ieder geval onschadelijk gemaakt. Dus spreken we dat af? Dan wenschen wij onze mannelijke lezers veel lekkere sigaartjes en smakelijke pijpjes toe in de Donkere Duinen! Handen en Oksels behandele men met Purolpoeder. Dit is het meest afdoende middel. In bussen van 45 en 60 ct. Alleen bij Apoth. en Drogisten. A 1 I ignaga _l" door KAMPEERDER. IV. Tent, déken, primus enz. Het samenstellen van de uitrusting is wel het belangrijkste onderdeel van het kampeeren. Keuze is er voldoende, men moet zelfs oppassen niet te veel te kiezen. Als rugzak kan men het beste een Ber- gan nemen, die van een draagstel voor zien is, waardoor men geen last er van heeft, dat de rugzak op den rug rust, want hij steunt op heupen en schouders. Men kan de Bergans in verschillende mate krijgen, met 2 a 3 groote zakken aan den buitenkant. Een militaire ransel is ook practisch, maar heeft het nadeel zwaar op den rug te rusten; in het be gin is het niet bepaald prettig er mee te loopen. Neemt men een gewonen rugzak zonder draagstel dan zorge men er bij het pakken wel voor, dat aan den kant, die op den rug komt, geen harde dingen zijn, maar linnengoed. In dekens bestaat een geweldige keuze; de gewone paarde- deken is voldoende. Aanbeveling ver dient het bij het slapen gaan over de reeds in de dekens gewikkelde voeten een broek te trekken, waardoor men een voetzak vormt; een probaat middel tégen koude voeten. Beter en minder plaats in nemend is de donzen slaapzak, maar ook duurder. De verscheidenheid in tenten is enorm. Het verschil tusschen dubbel- en enkel- daks heb ik reeds in een voorgaand ar tikel uiteengezet. Men lette er steeds op, dat er een grondzeil bij de tent is de kleine enkeldakstenten hebben een inge naaid grondzeil want een kurkdrogen grond vindt men niet overaL Als kooktoestel is de primus het meest aan te bevelen; h(j neemt weinig plaats in, kookt vlug en brandt zuinig. Een spirituskoker met „blokjes" gestookt, is in verbruik duur en alles duurt ontzet tend lang ermee. Bord, lepel en vork kunnen het best van alluminium zijn, de beker daarente gen niet: alluminium heeft de eigenschap goed te geleiden, zoodat men een heeten kop thee niet kan drinken, zonder vin gers en mond te verbranden. Een eenvou dige emaille .kroes is uitstekend. Twee messen zou ik aanraden: één om brood te snijden en te smeren, het tweede voor de vuile werkjes: aardappels schillen, groente schoonmaken enz. Boterdoos en eierenbescherming zijn eveneens onmis baar. Een broodzak is buitengewoon gemak kelijk om dingen in te stoppen, die men ieder oogenblik noodig kan hebben: aller eerst dus, brood, boter en fruit eet vooral veel fruit onderweg! en hand doek en zwempak. Een ieder begrijpt, dat de kleeding ook belangrijk is: allereerst practisch, dan pas mooi. Een korte broek is zoowel voor het zwakke als sterke geslacht aan te raden: vrij in beweging en luchtig. De schoenen moeten breed zijn, zoodat men heel dikke wollen sokken dragen kan, waardoor het wondloopen voorkomen wordt (de voeten geregeld met kampferspiritus verzorgen, geeft een hardere huid), sandalen zijn al leen voor heel sterke voeten geschikt. Khaki hemd is uiterst aan te bevelen en twee borstzakken er op gestikt zijn nut tig. Een kiel, zooals de A.J.C.-ere dra gen is ook makkelijk, hoewel niet zoo practisch. Neem vooral veel sokken mee liederen avond de voeten poederen), dub bel stel ondergoed, 3 a 4 handdoeken en eefi stapel zakdoeken. Wanneer men in de gelegenheid is veel langer dan 14 da gen op trek te gaan, dan zou ik aan raden, de vuile wasch, bijv. na de helft van den trektijd, naar huis te sturen en schoon goed naar een vastgesteld adres na te laten zenden, Pyama, zeep, tanden borstel, kam en zwempak mogen natuur lijk ook niet thuis gelaten worden. Een warme trui is niet overbodig, want wan neer men niet naar zeer zuidelijke landen trekt, zal men wel eens onaangenaam kille dagen meemaken. In ons land is een regenjas ook onmisbaar. Een loden jas is 's zomers te zwaar en te warm, ook een gummijas is te benauwd, daarentegen zijn de zoogenaamde „windjacken" zeer goed en het nieuwe soort lange regenjas uit tentdoek vervaardigd is ook zeer prac tisch. Ik geloof nu wel, de voornaamste din gen besproken te hebben. Er zijn nog van die diverse kleinigheden, die ik niet naar voren heb kunnen brengen. Zoo heb ik bijv. niet over zonnebril, crème tegen zonnebrand, twee zwempakken enz., enz. geschreven. Dit zijn echter alles ingre diënten, die niet absoluut onmisbaar zijn Wel wil ik er nog op wijzen, dat het aanbeveling verdient een verbanddoosje mee te nemen. Watten, verbandgaas, jo dium en pleisters komen altijd te pas. Naald en garen, veiligheidsspelden en touw moeten ook steeds meegenomen worden. Pantoffels of beter nog gymna- stiekschoentjes, moet men liefst ook mee nemen: na een vermoeienden marsch is lichtere voetbekleeding zeer aangenaam. Kampeer verstandig, overdrijft niet en gedraagt u behoorlijk. Maar al te veel jeugdige trekkers beschouwen het kam peeren als een goede gelegenheid om „keet" te maken. Dat is het niet: alleen dichter bij de natuur komen, in nauwer en inniger contact, een tegenwicht te verkrijgen voor het nerveuse cultuur- leventje van onzen tijd, moet de bedoe ling zijn. En nu: goeie trek! Alle-dag-kerk. De Alledagkerk wordt gehouden Dinsdags, Woensdags, Donderdags, en Vrydags in do Nieuwe Kerk, Weststraat, van 7—8 uur. Ncd. Herv. Gem. (Nw. Kerk. Weststraat) Geen dienst. Ned. Herv. Gem. (Westerl'.erk. Westpleinj 's Morgens 10.30 u., Ds. II. A. Enkiaar Doopsbediening Onderwerp: Het andere worden" Geref. Kerk (Julianapark). 's Morgens 10 uur, Ds. Joh. Meynen 's Avonds 5.30 uur, Ds. F. Tollenaar Kerkdienst <Chr MiL I'ehuis. Kanaalwegj 's Morgens 10 uur, Leesdienst s Avonds 5.30 uur, Ds Joh. Mcijnen Oud Gerei. Kerk (Hoogstraat). 's Morgens 10 u. en 's avonds 5.30 u. Ds. N. v.d. Kraats Chr. Geref. Kerk (Steengracht). 's Morgens 10 uuren 's middags 5 uur de heer J. Rebel. Herat. Evang. Lutli. Gem. (Weezenstr.) Morgens 10.30 uur, Ds. Th. Scharten van Monnikendam. Doopsgez. Gein. Geen dienst. Evangelisatie (Palmstraat). 's Morgens 10 uur, Ds. K. de Bel, van Schiedam. Oud-Katholieke Kerk (Langestraat 78). 's Morgens 10 uur, kerkdienst. Past. Th. Moleman. Evangelisatiegebouw, Vijzelstraat: Zondagmiddag 4 uur, straatprediking Molenplein. Verschillende sprekers. Bijeenkomst 's avonds 8 uur. Verschillende sprekers Leger des Heils. 10 uur v.m. Heiligings-Samenkomst 3.30 Openluchtsamenkomst. 8 uur n.m. Verlossings-Samenkomst Hersteld Apostolische Zending Gemeente Sluisdijkstraat hoek Scliagenstraat 's Morgens 10.30 uur, diens! Kerk van Jezus Christus, Janzendw.str. 8 's Morgens 9.30 en 's avonds 5 uur Samenkomsten. HUISDUINEN Ned. Herv. Gemeente. Geen dienst. KOE OP HOL. Een koe, aan een touw gehouden door een slagersjongen, schrok plotseling op den overweg van een auto zoodal zij op hol sloeg, de jongen schrok eveneens en liet het touw los. De koe holde het land „De Ton" op. Het dier rende vandaar een steeg in en sprong vervolgens in een tuintje.dat zij enpassant verwoesttedraaide daar om en rende langs de Javastraaten bet rimorpark. Eindelijk kregen ze haar op de Linie, bij de Molentjes te pakken. Er was ondertusschen heel wat belang stelling voor de vluchtelinge. Gepakt. Op last van den Heer Officier var» Justitie te Alkmaar werd alhier een per soon aangehouden en naar Alkmaar over gebracht voor het ondergaan van de hem opgelegde straf. Mishandeling. Door een inwoner dezer gemeente werd aangifte gedaan dat hij is mishandeld door een bewoner van de Vischstiaat alhier. Een onderzoek wordt ingesteld. Verboden rijweg. Het is de politie gebleken dat zeer velen den oprit naar den Zeedijk nabij de Poststeeg per rijwiel berijden, hoewel toch duidelijk is aangegeven dat wiel- rijden daar niet geoorloofd is. Heden werden voor deze overtreding een achttal personen bekeurd. Dat wordt een dure grap. Een persoon, die zich aan een verkeers overtreding had schuldig gemaakt, wei gerde aan de politie zijn naam op te geven. Hij is vervolgens aangehouden en naar het Hoofdbureau van politie overgebracht. Nadat zijn identiteit vaststond is hij weder om op vrije voeten gesteld. Een diefachtige boer. Door een aannemer uit Oude Sluis, die bezig is in Julianadorp een boerderij te herbouwen, welke in de maand Januari van dit jaar door brand gedeeltelijk is verwoest, werd aangifte gedaan, dat hij van dit bouwwerk een belangrijke partij hout vermiste. Bij het door de Rijks- en gemeentepolitie ingestelde onderzoek werd al het vermiste hout aangetroffen in een schuur van den landbouwer bij wien de bedoelde herbouw geschiedt, waar het op vernuftige wijze aan het oog was ont trokken. Het hout is inbeslaggenomen en tegen bedoelden landbouwer is proces-verbaal terzake diefstal opgemaakt. Waarschuwing. Met verwijzing naar zijn eerder gedane waarschuwingen, betreffende de z.g. Spaar en Credietinstelling, genaamd de „Onder linge" of „Eigen Hulp", beheerd door M. van Weerden,gevestigd te Schiedam,maakt de Commissaris van Politie te Schiedam bekend, dat bedoelde Van Weerden thans zijn instelling weder onder een anderen naam aan het publiek voorstelt en wel als „Vereenigde Spaar-Credietbank" ten opzichte waarvan dezelfde waarschuwingen gelden, n.1. dat herhaaldelijk over de af wikkeling van aangevangen zaken '"ft bedoelde instellingen wordt rrpi-'--

Heldersche Courant | 1934 | | pagina 9