Stadsnieuws STRANDTENTEN Koninklijke dankbetuiging. Anna Paulowna. Wieringen» J. VAN DE WITTE PREDIKBEURTEN KEIZERSTRAAT 103 derde blad heldersche courant van zaterdag 23 juni 1934- Licht op voor alle voertuigen. S. COLTOF, TENTSTOKKEN HARINGEN TOUWEN PONSRINGEN STRANDSTOELEN PARASOLS "goedk00pe reismarken Visscherij, vacantie-zeerTizën" Uit het politie-rapport. büitenl. spqorbjljetten VELTHUYS Julianadorp, BreezancL 0e fleckc&mdschz larudfiasta Op' en ondergang van Zon en Maan en tijd van hoog water (Texel) Zomertijd. Juni Z 24 M 25 D 26 W 27 D 28 V 29 Z 30 Maan op: ond.: Zon op: ond: 18.53 20.15 21.22 22.10 22.43 23.07 23.24 1.41 2.15 3.04 4.15 5.42 7.16 8 49 4.38 4.38 4.38 4.39 4.39 4.40 4.41 21.23 21.23 21.23 21.23 21.23 21.23 21.23 Hoogwater sm. nam. 0.44 7.14 7.50 8.13 8.32 8.54 9.22 9.44 10.12 10 38 11.02 11.23 11.48 12.12 Zaterdag 23 Juni Zondag 24 Maandag 25 21.52 21.53 21.53 Voor het te Amsterdam gehouden Landmachinistenexamen slaagden voor het stoom- en motorgrootbedrijf de hee- ren H. J. Trijsburg en O. J. Wever Jr. Gisteren slaagde aan de Gem. Uni versiteit te Amsterdam onze vroegere plaatsgenoote mejuffrouw A. A. Boon voor het Doctoraal examen Geneeskunde. APOTHEKEN. Van hedenavond 10 uur tot Maandag morgen is alleen geopend de apotheek van W. H. Kingma, Kanaalweg. Van Maandag 25 Juni tot 2 Juli wordt avond- en Zondagdienst waargenomen door H. J. Rootlieb, Binnenhaven. EERSTE STEENLEGGING GEREF. KERK OOIEVAARSTRAAT. Naar wij vernemen zal hedenmiddag a.s. 3 uur de eerste steenlegging plaats hebben van de nieuwe Geref. Kerk (Reho- bothkerk) aan de Ooievaarstraat, nabij den Ruyghweg. Deze plechtigheid zal plaats hebben door den Geref. predikant Ds. F. Tollenaar, alhier. (Verbeterd bericht). BIJZONDERE KWEEKSCHOOL VOOR ONDERWIJZERS(ESSEN). Wij verwijzen naar de advertentie in dit nummer betreffende de aanmelding van leerlingen voor de Bijzondere Kweek school, gevestigd in de Handelsschool. TERUGGAVE VAN BELASTING GELDEN. Wij brengen onder de aandacht van de neringdoenden onder onze lezers, dat onder zekere voorwaarden terugbetaling kan verkregen worden van een deel dor belasting op suiker en thee, welke einde Juni a. s. in voorraad is. Uiterlijk a. s. Dinsdag 26 Juni 4 u. moet een desbetreffende aangifte bezorgd worden op het Rijksbelastingkantoor, Koningsplein'4"(of waar liet artikel elders ligt, op het kantoor over die plaats), waar inlichtingen te krijgen zijn. In algemeen wordt alleen restitutie verleend voor minstens 200 kg. thee en 1.000 kg. suiker in ééii pand. Suikerhou dende goederen als drops enz. kunnen eveneens opgegeven worden. AUTOBUSSEN-OORLOG. Een autobus van de firma Moorman, welke Vrijdagmorgen op het Stationsplein gereed stond om een aantal schoolkinde ren voor een excursie te vervoeren, werd door de politie genoodzaakt naar de garage aan den Brakkeveldweg terug te rijden. Geëscorteerd door politie-agenten, in^ optocht gevolgd door de passagiers, geschiedde aldus. Blijkbaar wordt door de Spoorwegen de strijd tegen de auto bussen den laatsten tijd met verdubbelde energie aangebonden; hoe deze concur rentiestrijd op den duur zal eindigen, valt niet te zeggen, maar zoo laugzamerliand wordt het, ook voor de vele gedupeerde reizigers, een tamelijk onhoudbare toe stand CONSUMPTIETENTJE FIRMA LAAN. Op het Koningsplein, dat wil zeggen binnen de omrastering van het terrein Ned. Spoorwegen, wordt op het oogenblik gewerkt aan den bouw van een steenen gebouwtje, dat de firma Laan daar laat plaatsen voor verkoop van ijs. Het is de bedoeling het de volgende week, nog vóór de Heidersche kennis dus, gereed te hebben. MONUMENT ZEEHELDEN. Men is thans begonnen met het doen van boringen voorde fundeering van het op het Westplein op te richten monument, waarover wij eenige weken geleden schreven. Binnenkort kan de aanbesteding hiervoor worden tegemoet gezien. KANAALWEG De Chef van den Regeeriugspersdienst verzoekt ons het volgende te willen plaatsen: „Nog geheel vervuld van het verlies, dat het Nederlandsche Volk, zoowel in het moederland als in de Overzeesche Ge westen, geleden heeft door het overlijden van de Koningin—Moeder, geven de Ko ningin en de Prinses Zich ten volle rekenschap van de plaats, welke de KoninginMoeder in het leven en in het hart van ontelbaar velen heeft ingenomen en beseffen het groote gemis, dat Haar ontslapen voor die velen beteekent. De Koningin wenscht daarom, in dezen bijgestaan door de Prinses, geheel in den geest van de Koningin—Moeder al dat gene te doen, wat Haar beschikbare tijd Voor de deelname in het overlijden van H M. de Koningin-Moeder. en krachten zullen toelaten, ten einde aan allen, voor wie de KoninginMoeder Haar medeleven en warme belangstelling betoond heeft, dit gemis zooveel in Haar vermogen ligt, te vergoeden". In aansluiting met het bovenstaande kan gemeld worden, dat Hare Majesteit reeds, wat de Stichtingen „Oranje Nas- sau's Oord" en „Koningin Emma Jubi leum Fonds" betreft, geheel in de plaats van Haar Moeder treedt, terwijl ook het werk van de Commissie van Weldadig heid van Koningin Emma te Baarh én te Soest wordt voortgezet. De Koningin heeft Prinses Juliana ver zocht, en bereid .gevonden, de leiding hiervan op Zich te nemen, binnen de grenzen en langs de lijnen, die de Konin ginMoeder Zich had gesteld. CENTRAAL GENOOTSCHAP KINDERHERSTELLINGS- EN V AC ANTIEKOLONIES. Wij hebben reeds terloops medege deeld, dat Donderdagavond een film zal worden vertoond, dank zij de wel willendheid van den heer van Twisk, die hiervoor de Witte Bioscoop afstond. Wij kunnen daarvoor verwijzen naar de adver tentie in het nummer van heden. De film „Cavalcade", die zal worden gegeven, is verleden jaar in Amerika bekroond en trok ook in ons land zeer de aandacht. Als hoofdfilm zal een film worden ver toond, die een overzicht geeft van het leven in de verschillende koloniehuizen. Behalve deze geeft de heer van Twisk nog een aardige kinderfilm en zorgt verder voor goede aanvulling van het programma. Wij komen op den Bloempjesdag, die de volgende week Zaterdag zal worden gehouden, nog nader terug Zijn er jon gelui, die zich hiervoor beschikbaar wil len stellen Laten zij zich dan aanmelden bij mevrouw de BoerJonekees, Koning straat Reisbureau mj»kjb TU! IV6 t.o. Postbrug F1W V 9 NIEUW TARIEF VAN INVOER RECHT. Ten kantore van den heer M. A. Kolster, Hoofdgracht 56, ondervoorzitter der Kamer van Koophandel en Fabrieken voor Hollands Noorderkwartier, ligt. voor belanghebbenden ter inzage het Wets ontwerp tot vaststelling van een nieuw tarief van invoerrechten, hetwelk op 1 Juli a.s. in werking zal treden. CONCERT HARMONIEKAPEL „WINNÜBST". Bij gunstig weer geeft de Harmonie kapel „Winnubst" öp Dinsdag 26 Juni, des avonds van 8 u. 30 tot 10 uur onder leiding van den hèer H. B. Schenkels haar tweede zomèrconeert in het Juliana- park. ZOMER-CONCERT HARMONIEKAPEL „WINNUBST" TE HUISDUINEN. 'Ter gelegenheid van het bezoek der Leden van „Onze Vloot", in verband met de te houden jaarvergadering zal de Har moniekapel „Winnubst", op verzoek, haar te geven tweede zomerconcert op Donder dag 28 Juni a.s. des avonds van half negen tot tien uur, te Huisduinen uitvoeren, on der leiding van den directeur, den heer H, B, Schenkels. VLIEGKAMP DE KOOY. By Kon. besluit van 16 Juni is, uit overweging dat het, met het oog op het nog niet vaststaan van de toekomstige bestemming en positie van het militair luchtvaartterrein do Kooy, zulks in ver band met het rapport van de commissie, ingesteld bij de gemeenschappelijke be schikking van den minister van koloniën en van den minister van defensie van 1 September 1933 (commissie voor de reorganisatie van de weermacht), ge- wenscht is den termijn, binnen welken in zake het voorgestelde bouwverbod om dat terrein een beslissing moet worden ge nomen, te verlengen, bedoelde termijn verlengd tot 22 September. WINKELNIEUWS. Nogmaals is de Sluisdijkstraat, waar over wij dezer dagen schreven, de plaats waar een nieuwe zaak zich gevestigd heeft. Het is namelijk de Eerste IJmuider Vischhal, tot dusver gevestigd op de Kei zersgracht, die hier het pand no. 79 heeft ingericht tot een vischwinkei. De voorpui van 't oude pand is geheel vernieuwd, en ook het interieur heeft groote veranderin gen ondergaan. Alle mogelijke soorten visch zijn er verkrijgbaar, versch, ge rookt, gebakken, enz. en zeker zal hier, nu de Sluisdijkstraat meer en meer win kelstraat gaat worden, het bezoek druk zijn. Door het gure weer der laatste dagen was het voor de visscherij een vrijwel ver loren week. Alleen de eerste dagen der week werd er gevischt en dat nog met luttel resultaat, daar de-aanwezigheid van geweldige hoeveelheden kwallen langs de kust liet vissrhen vrijwel ondoendük maakte. Natuurlijk zijn er wel plaatsen op zee. waar de kwallen veel: minder talrijk zijn, maar dan moet men vele uren van de kust af zijn, en daarvoor zijn niet alle vaar tuigen geschikt. - - Ook was het weer niet van dien aard, dat men dat met vertrouwen doen kon. Dan is er nog eén factor, die al weinig stimuleerend werkt, n.1. de prijs; want ondanks den geringen aanvoer was de prijs uiterst laag. Tongen, tarbot, griet, schol en schar, het is alles goedkoop, de betrokkenen konden dan ook haast geen besomming maken. Verwachtte men eenige verbetering van den prijs voor de z.g. fijne visch in ver band met het badseizoen en vreemdelin genverkeer (hötels), tot dusverre is er van verbetering in den marktprijs nog niets te. bespeuren. Garnalen- en botvisscherii waren van weinig beteekenis. DE AANSTAANDE KERMIS. Aan de opsomming van de vermakelijk héden, welke gedurende de kermisweek hier ter stede zullen worden georgani seerd, moet nog worden toegevoegd, dat in het Tivoli-theater in de tweede helft, dus van Donderdag 5 Juli af, het bekende Variété-gezelschap Faveur zal optreden. In de „Witte Bioscoop" zal die week, namelijk van 29 Juni tot 5 Juli, de be roemde film „De Bewaarschool" worden vertoond. Deze film heeft in verschillen de plaatsen in den lande een enorm suc ces gehad; zooals men weet is het een bewerking van een bekenden roman van den Franschen schrijver Leon Frapié, ge titeld „La Maternelle" (De Bewaarschool) Reisbureau "g"UB t..o. Postbrug a W In de film valt vooral op het buitengewone natuurlijke en ongekunstelde spel van de kleintjes, die er de hoofdrol in vervullen. Niemand mag verzuimen van deze unieke gelegenheid gebruik te maken! Op het programma dat in „Casino" wordt gegeven, komen wij nog nader terug; hier is de eerste helft van de week Oor Ruys met zijn gezelschap aan het woord, terwijl, zooals wij mededeelden, in de tweede helft Meyer Hamel met zijn revue komt. Omtrent de tooneelvoorsteilingen kun nen wij het volgende mededeelen: Zondag en Maandag de geweldige schla ger van liet gezelschap Oor Ruys en Louis de Bree, welke reeds in het afgeloopen seizoen als abonnementsvoorstelling ge geven werd: „de vier Müllers". Dinsdag door hetzelfde gezelschap het alleraardigste blijspel „Ik ben jij en jij bent ik", dat thans de 104e opvoering zal beleven en ook vertoond is onder den titel „Bij Kaarslicht". Woensdag tot slot een lachstuk, pikant Fransch blijspel „Apotheek de Ooievaar", 160e opvoering. Het tweede gedeelte der keimiswe.ek Meyer Hamei's' grootsch opgezette revue „Dat doet. de deur dicht". AANRIJDING. Op de Fabrieksgracht werd gisteren middag een dame aangereden door een bakkersfiets. Den bakker trof echter geen schuld, daar de dame aan den linkerkant van den weg fietste. Het voorwiel en de ork der damesfiets werden vernield. Rijweldlef aangehouden, Door de recherche werd Dinsdag een persoon naar het hoofdbureau van politie alhier overgebracht, die door de rijksveid- wacht te Schagen was aangehouden als verdacht van een alhier gepleegden rij wieldiefstal. Hij is voor nader onderzoek in bewaring gesteld. Op last van den heer Officier van Jus titie te Alkmaar werd Woensdag alhier een persoon aangehouden en naar Alk maar overgebracht voor het ondergaan van de hem opgelegde straf. Kleedihgdlef. Woensdagavond werd door een per soon een kleedingstuk, dat voor een win kel aan den Kanaalweg was opgehangen, weggenomen. Bij de politie werd aangifte gedaan van dezen diefstal. Eenigen tijd later werd bovenbedoelde persoon in een café aan de Keizersgracht aangehouden en overgebracht naar het Hoofdbureau van politie, alwaar hij in bewaring is ge steld. Hij erkende zich aan bedoelden diefstal te hebben schuldig gemaakt. Het kleedingstuk dat op hem werd bevonden, is in beslag genomen. Donderdagmorgen werd een man aan gehouden, die in, het Algemeen Politie blad stond gesignaleerd. Hij is tot het ondergaan van zijn straf naar Alkmaar overgebracht. |Onze armbandhor loges zijn modern van vorm „de nieuw ste modellen" en voorzien van gega randeerd prima Zwitsersch uurwerk PRIJZEN VANAF t 5.75 met garantie JUWELIER - HORLOGER-DEN MELDER Door een bewoonster van de Ruyter- straat werd Donderdag aangifte gedaan van vermissing van een zinken vuilnis emmer, welke zij op straat had neergezet. Radio-storing. Door een bewoner van de wijk achter den Polderweg werd geklaagd, dat hij en andere bewoners in zijne omgeving veel last ondervinden van radiostoring, welke vermoedelijk door het gebruik van een electrisch apparaat in die buurt wordt ver oorzaakt. Nog een rtfwieldief. De persoon, die Maandag j.1. door de Rijksveldwacht te Schagen aldaar werd aangetroffen in het bezit van een bijna nog nieuw rijwiel en dit daar te koop aan bood, is naar de politie te Den Helder overgebracht. Gebleken is, dat hij bedoeld rijwiel alhier had ontvreemd. Hij is in be waring gesteld en proces-verbaal is tegen hem opgemaakt. Ook deze rijwieldief zal zich dus binnenkort voor de Rechtbank te hebben verantwoorden. Waarschuwing. Met verwijzing naar een reeds eerder gedane waarschuwing tegen Alexander Joseph Razenhofer, geboren te Weenen 14 Maart 1881, thans wonende aldaar, die relaties zocht met Nederlandsche firma's, aan welke firma's hij offerten vroeg voor groote leveringen aan verschil lende Staten en leveranties in het voor uitzicht stelde, waarbij het hem gelukte lo'postbrug herhaaldelijk bedragen van ongeveer 150 van reflectanten los te krijgen, z.g. als vergoeding van reiskosten, terwijl van de afleveringen dan niets terecht kwam, brengt de Commissaris van Politie te 's-Gravenhage ter algemeene kennis, dat Ranzenhofer thans weer tracht, vrijwel onder dezelfde voorwendsels, relaties met Nederlandsche firma's te verkrijgen. UIT DE KENAUSTAD. Een oud-medewerker, de bij velen onzers lezers ongetwijfeld nog welbe kende Robinson, die lange jaren zijn vaak gevoelige en fijne schetsjes schreef over onze stad en haar omgeving, over de natuur, de schoonheid van ons duin landschap, dat hij zoo hartstochtelijk liefhad, maar die door overplaatsing gedwongen werd deze streek te ver laten, zendt ons thans uit Haarlem, zijn nieuwe woonplaats, onderstaanden brief. Wij meenen, dat onze lezers met be langstelling van de indrukken die onze oud-stadgenoot hier opdeed, zullen ken nismaken. Ondanks allo waardeering voor Haarlem, zonder twijfel toch een van onze fraaiste Nederlandsche steden, klinkt in Robinsons schrijven de wee moed door van het verlangen naar Den Helder en de eindeiooze zee, de zee, die iemand, die haar eenmaal kende, nooit weer loslaat, die steeds weer lokt en trekt. Redactie. Om te worden opgenomen in de ge meenschap van een wat omvangrijke stad als Haarlem, die, door haar ligging zich bijzonder leent tot het opnemen van veel forensón en dus langzamerhand een cachet van een «stands-bevolking* met haar eigendommelijkheden gaat verliezen, heeft eigenaardige moeilijkheden. Men zoekt naar de bijzondere eigen schappen der bevolking en tracht zich daarbij aan te passen, maar het valt moei lijk het bijzondere cachet te ontdekken en daardoor voelt men zich ietwat als een leati in een vreemd pakhuis. B.v. in een grootere stad als Rotterdam voel je dadelijk een gemoedelijke, ver trouwelijke sfeer, die je ontspant en waarin je je gemakkelijk en als vanzelf voelt opgenomen. Hier schijnen de menschen meer naast elkaar te leven en missen de soepelheid schijnbaar om met elkaar »aan te pappen*. Dat kan natuurlijk ook aan ons zelf liggen, maar het is wel eigenaardig, dat alle «geïraporteerdeni eroverklagen.dat je hier zoo moeilijk contact krijgt. Met veel menschen om je heen kun je je daarom miserabel eenzaam gevoelen, omdat je geen deel hebt aan het geheel. Een zekere sfeer van gemoedelijkheid kwam er achter op den z.g. «pottendag* d.i. Vrijdag vóór den luilakdag en den nacht van Vrijdag op Zaterdag. Dan komt elke rechtgeaarde Haarlem mer naar de bloemenmarkt, die langs de grachten van Spaarnè tot bot Wilsohpiéin, dwars door de stad, wordt gehouden en waar allerlei bloemsoorten in groote ver scheidenheid voor niet te veel geld te koop worden geboden. En er is geen huisvader, -moeder of kind die niet een bloemetje naar huis meedragen. Dit is een traditie, die bui tengemeen sympathiek aandoet. Iedereen, de beele stad door zie je dan met de een of andere plant sjouwen. En juist op zoo'n echten traditiedag, waarin iels sterk naar voren springt van het eigendommelijk cachet der bevolking, voel je je plotseling nader staan tot de menigte, die in drommen, voetjevoor voetje in duizendtallen langs de op straat uitgestalde bloemen slentert. Vooral, toen de lichten ontstoken waren was het een fantastisch gezicht, vanaf de bruggen de zijkanten der Singels gade te slaan met het geroezemoes der menigte en de flakkerende weerspiegeling in het groenige water. Dan voel je iets van de harteslag van de menigte, hoe ze, ondanks alle moderne dingen, toch nog stevig gehecht is aan traditie. Dan voel je iets van een eenheid onder de bevolking en onwillekeurig wordt je in die eenheid opgenomen. In dit geval sprak er nog uit de liefde voor de bloemen, die Haarlem waarschijn lijk eens den naam deden verwerven van bloemenstad en die ze nog ten volle ver dient. Is het niet in het centrum dan toch wel in de directe omgeving. Daar is een weelde van bloemen in parken, villatuinen en landhuistüintjes, die'aan het fantastische grenst. De eigenl ke „oude stad", het centrum van Haarlem dus, is een beeld van het moderne verkeer. Gelukkig is nog lang niet alles aan het moderne geofferd, want men treft prach tige gevels en gebouwen aan, die tot je spreken van historie. De Groote Markt b.v. is een stuk oudheid, met Raadhuis, Groote Kerk St. Bavo, enz. Welk een grootsch centrum voor de bevolking moet dat in vroeger dagen wel zijn geweest. De St. Bavo, die met zijn machtige contouren nog het geheele landschap schijnt te beheerscheti, toenmaals inder daad het centrum van stad en omgeving en gehee Ihet geestesleven beheerschende van het Kennemerland. Deze historische grootschheid mag iets van haar domineerende kracht hebben verloren, toch is er iets geweldig indruk wekkends overgebleven en is de Groote Markt een plek, die je nooit zonder eenige ontroering kunt betreden. Maar heel deze oude stad, dit eigenlijke Haarlem van vroeger, heeft haar eigen karakter goeddeels behouden en graag dwaal ik dan ook door de nauwe straatjes en steegjes, waar een menigte van echt oud-HolIandsche gevels nog zijn aan te treffen en waar menig gevelsteentje het aanschouwen waard is. Het groot aantal hofjes, waar je je. ver plaatst waant in de 16e of 17e eeuw, wekt een eigenaardige bekoring en doetje een, voorstelling vormen, hoe gemoedelijk het in vroegere dagen wel moet zijn geweest, toen de menschen ook behept waren met hun eigenaardigheden, maar waarin ze elkaar toch vermoedelijk wat nader stonden. Nu raast, ook door de binnenstad, het moderne verkeer en de straten zijn daar eigenlijk niet op berekend, zoodat men ook hier peinst over het vraagstuk van het snelverkeer, dat overal thans heel wat hoofdbrekens vprdert en waaraan heel wat pittoresks en eigenaardigs zal ten offer moeten vallen. Dat wordt betreurd door hen, die ge hecht zijn aan de historisch sprekende dingen, maar die aanvaard dienen te worden en waaraan tenslotte de mensch zich wel aanpast, die ook het goede in het moderne weet te waardéeren. De scherpe tegenstelling „antiek en modern" kan misschien voldoen aan de behoefte, die onze tijd van groote tegen stellingen schept. Haarlem is, door zijn bijzondere ligging, nog lang niet aan de grens van zijn uit breidingsmogelijkheid, hetgeen zich wel in alles openbaart. Daarover later. PREDIKBEURTEN, Ned. Hcrv. Gein. Geen dienst. Zendingsgebouw „De Ster der Hope". 's Morgens 10 u. en 's avonds 7.30 uur de heer Ph. Looy, van Rijsoord. PREDIKBEURTEN. Evangelisatie (Ned. Herv. Gem.) s Morgens 10 uur en n.m, 3.30 uur, de heer P. Boon. GESLAAGD. D. Blaauboer Wz. deed met gunstig gevolg eindexamen aan de H. Handels school te Den Helder. GESLAAGD. Mej. E. Vorstman behaalde te Arnhem dc acte voor onderwijzeres. LOOP DER BEVOLKING Ingekomen: Mej. A. Jimmink van Zijpe, P. Waag en gez. van Callantsoog, mej. A, M. G Spekken van Amersfoort, mej. J. Walraven van Harenkarspel, J. Crum van Haarlem, G. Moerman Bos van Wieringen, G. Boontjes van Medemblik, M. Kaltes en gez. van Zwartsluis, mej. A. v. Wijk van Amsterdam, C. Spaans van Schagen, J. C. Baken van Den Helder, N. P, G. en mej. A. M. E. van Steijn van Soest, W. J. Slagmolen en gez. van Den Hélder. Vertrokken: Mej. C. J, Dam naar Harenspel.' C, Atigevare en gezin naar Den Helder, K; Wijngaarden' naar Oost- Alle-dag-kerk. 1 De Alledagkerlc wordt gehouden Dinsdags, Woensdags, Donderdags, en Vrijdags in de Nieuwe Kerk, Weststraat, van 7—8 uur. Ned. Herv. Gem. (Nw Kerk. Weststraat) Geen dienst. Ned. Ilcrv. Gem. Westerkerk. Westpleinf 's Morgens 10.30 u., Ds. II. Makkink van Alkmaar. Geref. Kerk (Julianapark). 's Morgens 10 uur, Ds. F. Tollenaar 's Avonds 5.30 uur, Ds Joh. Meijnrn Kerkdienst (Uhr Mil. tehuis. Kauaalwt-gi 's Morgens 10'uiir, Ds. Joh. Meym n 's Avonds 5.30 uur, Ds. F. Tollenaar Oud Geref Kerk (Hoogstraat), 's Morgens 10 u. en 's avonds 5.30 u, Ds. N. v.d. Kraats Uhr. Geref. Kerk (SteengrachU. 's Morgens IÖ uur en 's middags 5 uur de heer J. Rebel. Herst. Evang. Lutli Gem. (Weezenstr.) 's Morgens 10.30 u., Ds. Joh. de Boer van Wildervank. Doopsgez. Gem. Gemeenschappelijke dienst met de Hervormde Gem. in de Westerkerk 's morgens 10.30 u., Ds. H. Makkink Luth. pred. te Alkmaar. Evangelisatie (Palmstraat). 's Morgens 10 uur, Ds. G. C. Postma van Oudenbosch. Oud-Katholteke Kerk (Langestraat 78). 's Morgens 10 uur, kerkdienst. Past. Th. Moleman. Evangelisatiegebouw, Vijzelstraat: Straatevangelisatie 4 uur, Tuindorp Bijeenkomst 's avonds 8 uur. Verschillende sprekers. Leger des Hcils. 10 uur v.m. Heiligings-Samenkomst 3.30 Openluchtsamenkomst. 8 uur n.m. Verlossings-Bamenkomst Hersteld Apostolische Zending Gemeente Sluisdijkstraat hoek Schagenstraat 's Morgens 10.30 uur, dienst Kerk van Jezus Christus, Janzendw.str. 8 's Morgens 9.30 en 's avoi d 5 uur Samenkomsten. HUISDUINEN Ned. Herv. Gemeente. 's Avonds 7 uur, Ds. M. v. Wichen I DOOS 20 CT—TUBE 40 es 60 CT. 1 dongeradeel, mej. M. W. van 't Hoff naar Zijpe, D. J. Buwalda naar Leeuwarden, mej. M. C. Jongejan naar Wieringen, J. v. Leeuwen naar Den Helder, mej. A. C. Wowijs naar Sassenheim, mej E. P. Witte naar Wieringerwaard, T. Verduin van Koojen naar Heiloo. Burgerlijke Stand van Anna Paulowna, GEBORENJacob, z. v. A. Moolenaar en M. Jansen. Tjitske, d. v. J. v. d. Wal en S. Elzinga. Hendrik Wessel, z. v. W. J. C. Brokken en A Glasbergen. Piet, z. v, A. Kranenburg en N. Dekker. Joannes P'ranciscus Jozef, z. v. A. W. Blotn en C. M. Moerel. Theodora Antonia, d. v, E. Kerkhof en M. C. van Nuland. Pieter Willem, z. v. S. Wilms en T. Knol, Lieuwe, z. v. C, Bil en J. Dijkstra. ONDERTROUWD: E. Zon en J. E. Webeling. P. A. Hoogeboom en C. J, Meijer. E. L. Beek en F. Oosthof. A. van Bavinkhoven en G. A. Keuris. GETROUWD: K. Tijsen en E. Petter. J. Mosch en J M. van Dijk. C. J. Verduin en T. van Kooten. OVERLEDEN: A. Koster—Kos, oud 78 jaar. R. Dekker, oud 69 jaar. POLITIE. Gevonden: Een rijwielplaatje, een geld zakje met inhoud, een blauw manteltje, WeggeloopenEen witte fox met licht bruine kop. PREDIKBEURTEN, Ned. Herv. Gem. 's Morgens 10 u., Ds. M. A. GVorstman Geref. Kerk. 's Morgens 10 en 's middags2.30 uur, Ds. S. U. Zuidema. 13 BOERDERIJEN AANBESTEED. Door de directie van den Wieringer- meerpolder is te Alkmaar publiek aanbe steed het bouwen van 13 boerderijen in genoemden polder. Laagste inschrijfster was de firma A. Kingma Zn. te Leeu- warden-Slootdorp, in massa voor 148.480.—. OPTJCIEINI fWQDERME OPTREK BRULLEN pp voorschrift en eigen keuzd O' O REPARATIE-INRICHTING

Heldersche Courant | 1934 | | pagina 9