Eugène Permanent Stadsnieuws )at uiilt 11 Eugenist Maison Gerrits Transpireerende Voeten, GEMENGD NIEUWS BLAD HELDERSCHE COURANT VAN DINSDAG 26 JUNI 1934. Licht op voor alle voertuigen. Een plechtigheid in de Geref. Gemeente. G0EDK00PE REISMARKEN Mooie concoursprestaties van onze plaatselijke vereenigingen. 104/103 Spoorstraat, Tel, 457, BUITENL. SP OOR BILJETTEN Wijzigingen; VACANTIE-ZEERESZEN Binnenland Bloembollenschuur afgebrand. De schade wordt op f 50.000 geschat. i Dinsdag 26 Juni 21.53 uur Woensdag 27 21.53 Ortze vroegere stadgenoote, Menny v. d. Veen, leerlinge der R.-K. Kweek- 1 poli ooi, Ie' Bergen, slaagde met goed ge volg voor de akte L.O. Bij Het op 23 Juni jl. gehouden examen voor liet diploma A "ftljjemcene zieken verpleging slaagden: zusters P. v. .Band én S. Bödees, en de sérgt.-zieken- verplegers N. Kruik, A. Tol, IJ. Durand, O. Achtcnberg, N. II. F. Schumficher, A. Meertens en J. A. F. Brand.' ZOMER-GONCERT HARMONIEKAPEL „WINNUBST". Programma van het concert op Don derdag 28 Juni, ter gelegenheid van het bezoek van „Onze Vloot"-!eden, te geven te Huisduinen, onder leiding van den heer H. B. Schenkels, r, Sympathie. Marsch D. F. Bandel 2, Ouevrture „König Mydas" Rich. Éiletiberg 3. Carmen Sylva. Walzer v. Ivaovici 4. I>ornröschens Brautfaihrt Max Rhodc S (ste Fantasie Originale voor Trombone A. Borbe (Solist de heer C, Koopman.) 6. .Fantasie sur 1'Opéra GauHaume-TéU Rossiai Groot-Rotterdam. Marsch Wiily Schootemeye OPBRENGST ZONNESTRAAL- COLLECTE, De Zonnestraal-collecte heeft opgebracht f £>60.68, of 70 méér dan vorig jaar. AANBESTEDING. Door den architect J. J. van der Leek, alhier werd Zaterdag in het „Kegelhuis1 aanbesteed voor rekening van den heer J. Zuidhof, het bouwen van een landhuisje bij de Timorlaan te Den Helder. Hiervoor was ingeschreven als volgt: J Modder en A. Couperus f 6.500.—, A. J. Mulder f 6.498.R. K. Koppen en Zoon, Alkmaar f 6.485.—, Heilig Mol- lema, IJ muiden f 6.200.—, J. Steeman f 6.100.-, J„ M. Vlaming en G. H. Bern- hard f 5.350.—. Voor zoover niet anders vermeld, allen te Den Helder. Wij hebben indertijd melding gemaakt Van de plannen, wélke bestaan bij dqn Kerkeraad der Gereformeerde Kerk, voor dé stichting van èen nieuwe kerk in de nieuwe stadsbuurt, die thans bezig is ie verrijzèii nabij den Ruyghweg. Die plan nen zijn allengs uitgedijd tot den bouw van een kerk tévens wijk- eii evangelisa- iiëgeböuw, en Zaterdagmiddag had, on der groote belangstelling van de zijde der leden van de Ger. Kerk, de plechtigheid plaats van het inmetselen eener oorkonde, welke de stichting van dit gebouw voor het nageslacht zal bewaren. De Voorzitter van de 'Bouwcommissie," ds. F. T o 11 e n a a' r, sprak bij deze ge legenheid een rede uit, waaraan het vol gende is ontleend: Broeders, zusters en belangstellenden, Het is den kerkeraad der Geref. kerk een oorzaak van veel vreugde en blijd schap u thans op deze plaats te mogen be groeten. inzonderheid stellen wü prijs op de aanwezigheid van onze plaatselijke overheid, die door haar tegenwoordigheid blijk van belangstelling geeft ook in gees telijken bloei van ons volksdeel. Wij danken u allen voor uw tegenwoordig heid. i Op dezen dag is een lang gekoesterde "wensoh in vervulling gegaan. Vroegér jaren heeft onze Ger, kerk twee kerk gebouwen bezeten. .Men heeft daaraan echter een eind gemaakt door een kerk- - gebouw aan den Kanaalweg te verkoopön en de tegenwoordige. Bethelkerk in lipt Julianapark te vergrooten. Aanvankelijk •was dit wellicht voldoende, maar door toeneming, zij het dan ook een zeer lang zame werd toch de kerk allengs te kiem. Dit was echter niet op te merken op den Zondag, want er komen meestal niet meer menscheü dan er plaatsen zijn. Toen wy hier ruim 5 jaar. geledon kwamen, was men juist begonnen met het instellen van een tweede preekgelegenheid. Dat ging echter niet van harte. Laten we Iliaór eerlijk zijn; liet Militair Tehuis heeft als kerk nimmer ons volk kunnen trekken. Het was evenwel een oplossing, en we hadden niet anders. Toch waren er, die zeiden: ziet ge wel, dat meerdere gele genheid niet noodig is, want de xnenscnen vinden gemakkelijk een plaats. Men ver gat echter, dat zeer velen niet ter kei c kwamen. Bij .een behoorlijke bearbeiding dér gemeente, die mogelijk is geworden door de komst van een tweeden predi kant, bleek echter duidelijk, dat we mejei\ ruimte noodig .hadden voor ons volk. Daar kwam bovendien nog bij, dat net Evangelisatiewerk hier niet tot zyn ree i kon komen,: omdat we geen vergauergeje- genheid hadden. De gedachte van een wijkgebouwtje konden we maar niet vt,t gefcen. Dat wykgebouwtje, dat nooit ver wezenlijkt is, werd de oorzaak van eut kerkgebouw. Toen we ons indachten, wat we zooal met een wykgebouwtje zot kunnen doen voor onze jeugd en we aai eens met dezen en genen bespraken, wera tevens openbaar de groote behoefle aa meer vergadergelegenheid voor de jei g Onze Jeugdorganisaties groeien nat We hebben een Jongelings-Vereenigmg, die uit drie afdeelingen bestaat, een meis- jeSvereeniging uit twee afdeelingen. „Lydia" heeft al eens uitgesproken, dat ze vanwege de ruimte geen leden meer koii aannemen, om nog niet eens te spie ken van onze Zondagsschool, die de oude Louise-Stichting op de meest primi tieve wijze moet vergaderen. We dachten meteen ook aan den kerkdienst in hét Militair Tehuis. We gingen ons de vraag stellen, als we nu toch iets moeten bou wen of koopen, is het dan niet veel beter om het zóó te. doen, dat meteen alle be hoeften kunnen worden bevredigd; dat de jeugd een onderkomen vindt, en dat we ook voor den Zondag, niet meer behoeven te huren? Zoo is het plan geboren, waarvan he den de oorkonde zal worden ingemetseld. De gemeente heeft haar ingenomenheid met onze plannen te kénnen gegeven en met veel bereidwilligheid is men aan het wérk gegaan om de gelden bij elkander te brengen- Tot hiertoe heeft onze trouwe God ons rijkelijk gezegend. We zijn dank baar voor de werklust, dankbaar vóór de offervaardigheid, dankbaar ook voói: dé gebeden, dié voor liet welslagen van dit p<an zijn opgezonden tot' God. Vooral zyn we dankbaar, dat Gód ons gebed liéeft ge hoord en ons werk gezegend. Bovenal wordt dit een groote zaak, als we alles bezien in het raam van den tijd, waarin wij leven. Wat is er op allerlei gebied een geweldige inzinking! Hoeveel kerken heb ben niet met de grootste finaiicieele moei lijkheden te kampen? Wij daarentegen mogen door Gods goedheid nog aan de uitbreiding denken. Vanzelf hadden wij ook onze moeilijk heden te overwinnen. Daar komt over het algemeen niets tot stand of er moeten moeilijkheden bij worden overwonnen. Trouwens die zijn er om overwonnen te worden. Een christen gaat doelbewust zyn weg en laat zich door de bezwaren nooit afschrikken, integendeel, die stalen juist de energie. Echter wil ik u thans op deze heugelijke stonde daarmee niet lastig vallen, We stellen ons op het standpunt van Nehemia, die tegenover de tegenwer- kers sprak: God va» den hemel, die zal het ons doen gelukken, en wij zytie knech ten zullen ons op maken én bouwen. Neb. 220. Dit. woord van Neh.èmia vuurt de be zieling aan by zijn medestanders. Nehe mia heeft een plan, een systeem. Het is volstrekt niet geestelijk, zoo materieel mogelijk. De muren van Jeruzalem moe ten worden gebouwd. Zoodra er weer èen vesting is, die zich verdedigen kan, vindt het volk zijn zelfvertrouwen weer terug en kan men ook voortgaan met den in- nerlijken arbeid. We moeten eerstmet onze voeten staan op een vasten bodem, dan kan men met het hoofd gaan denken aan de eeuwige dingen. Nehemia had dat zielkundig aangelegd. Er staat dan ook zoo opmerkelyk: Zy sterkten hunne han den ten goede. Het is wel merkwaardig, dat we juist met dezen bouw beginnen in het eeuw jaar der Afscheiding. Juist 100 jaar ge leden begon de Reformatie der kerk on der leiding van mannen met het geloof van een Nehemia. Ze zijn verguisd, be boet, gevangen gezet in onvrij Nederland om hun geloof. Ook in Den Helder begonnen ze in een paardenstal aan den Kanaalweg. Overge leverd aan de willekeur van het gepeupél. Met kracht wilde dei toenmalige burge meester deze beweging onderdrukken. Maar hun geloofskracht steide hen lii staat om alle moeilijkheden te overwin nen. God heeft hun werk gezegend. Het kleine hoopje werd een groote schare met groei en levenskracht. Thans hebben we aan een groot kerkgebouw niet meer ge noeg. We hebben meer ruimte noodig. De kerkeraad heeft dan ook voor dit gebouw den naam Rehoboth bestemd. Rehoboth wil zeggen: God heeft ons ruimte ge maakt. We hebben nu geen overheid meer, die ons bemoeilijkt. Gelukkig heeft een betere gezindheid zich liaan gebroken. Maar moeilijkheden zijn er altijd. 1 Als een tweede eeuwfeest der Afschei ding wordt gevierd moeten er meer kerk gebouwen staan. Dan moeten onze klein kinderen aan ons kunnen denken als aan een kloek geslacht, dat in de mogendheid des Heeren gestaan en gewerkt heeft. Wat gedaan wordt uit liefde tot Jezus, dat houdt zijn waarde en blijft eeuwig in stand Geen eerste steenlegging, Het is niet onze bedoeling den traditio- neelen eersten, steen te leggen. Die is al eenigen tijd geleden gelegd,,en ge ziet er zyn veie honderden .steenen gelegd. Wiy willeneen oorkonde aanbrengen hier in den muur van dit gebouw, dat straks naar we hopen zat verrijzen. Daarmee willen we uitspreken, dat we het, werk m onze gemeente erkennen en aanvaardeh. Ja, als we deze oorkonde vastleggen, dein is dat voor ons de bezegeling, het geloof, dat God zelf dit voor ons heeft gewerkt. We leggen daarmee de hand op zijn eigen werk. In den naam van Jezus Christus den Koning Zijner kerk gaan we nu over tot het inmetselen van de oorkonde en betui gen daarmee, dat Hij ons tot den boifw in staat stelde. De oorkonde. Deze oorkonde bevat de volgende ver klaring: In het jaar onzes Heeren 1934 op den 23en Juni werd in een plechtige bijeen komst van den kerkeraad en leden der kerk op de plaats, waar'dit gebouw zóu verrijzen en waarvan de fundamenten reeds waren gelegd, Gode dank gebracht voor de kennelijke bewijzen van zyn liefde en zegen aan de Géreformeerde Kerk van Den Helder bewezen in de uitbreiding dpr gemeente; dié het stichten van dit gebouw noodig maakte.' Ter herinneHng hieraan werd deze oor konde in don muur van dit gebouw inge metseld door Ds. F: Tollenaar, Predikant van de Geref. Kerk. aldaar. Den Helder, den 23sten Juni 1934. Voor den Kerkeraad: Ds. Job. Meunen, Praeses; J. G. Kollaard, Scriba. De Commissie van Administratie: K. Biersteker, Voorzitter; F. Bruin, Secre taris; P. Kruijff. De Bouwcommissie: Ds. F. Tollenaar, K. Biersteker, S. Boendermaker. De architect van het gebouw: B. T. Boeyinga, Amsterdam. Zijn medewerkers: de Opzichter Deelstra; de Aannemer Jb. Zwaan, Enkhuizen; de uitvoerder Bijl- De plechtigheid, die met het zingen van van Ps. 118 l werd geopend, werd door Ds. Meynen met dankgebed gesloten, De nieuwe kerk zal ruimte bevatten voor ongeveer 500 personen, zy heeft een oppervlak van circa 26 X 26 M. en komt Reisbureau «f pI TUI I\f to.Postbrug *1»- rlU w -i» te staan Ooievaarstraat hoek Fazanten tenstraat. Zij zal waarschijnlijk in October in gebruik worden genomen. Namens het gemeentebestuur was de heer W. de Boer aanwezig. CENTRAAL GENOOTSCHAP KINDER HERSTEL- EN V AC ANTIEKOLONIES Wij hebben de vorige week gezinspeeld op een bizondere aanleiding, die voor de afdeeiing Den Helder zou bestaan afgezien van liet feit op zichzelf dus van het 25-jarig bestaan om het jubileum der afdeeiing niét onopgemerkt te iaten passceren. Inderdaad is er dié aanleiding, omdat tegelijk met de afdeeiing ook baar seorétaris en mede-oprichter, de heer [F, van Heusden,' den dag zijner 25-jarige werkzaamheid herdenkt. De lieer van Heusden is niet iemand, die gaarne aan den weg timmert en wij meenen dan ook wel in zijn geest te handelen als wij dit feit slechts sober vermeiden. Maar toch, vermeld moet het, dunkt ons, toch wor den. Want zonder den heer van Heusden ware de afdeeiing niet geworden wat Zij thans is. Aan zijn werkkracht heeft de afdeeiing voor een groot deel haar bloei te danken; hij was en is nog er do groöte stuwkracht van. i De datum van oprichting der afdeeliyg is heden, 26 Juni; in de bioscoop-voor- stelling, die Donderdagavond in de Witte Bioscoop wordt gegeven en waarvoor de heer van Twisk zijn zaal belangeloos afstond, zal de officieele herdenking plaats vinden en dat daarbij de heer van Heus den niet zal worden vergeten, staat Wel vast. Behalve de vereenigingsfilm heeft jie heer van Twisk nog een buitengewóón programma voor dezen avond aangeboden. Men zorgedus tijdig in het bezit te kompa van een toegangsbewijs 25 cent! Wij hebben óók reeds melding gemaakt van een speldjesdag, die op Zaterdag Zal worden gehouden. Hiervoor roept de afd. dames en heeren op, die bereid zijn hjet „génootschapsspeldje" te koop aan [te bieden. Voor het overige kunnen wij, wat kaart verkoop voor Donderdagavond en aan melding van collectrices en collectanten voor Zaterdagavond betreft, verwijzen naar de advertenties in het nummer v^n heden. 1 I „Helders Mannenkoor" een I© en 2e prijs met compliment van dé jury. „Helders Fanfarecorps" drie eerste prijzen. j. Onze plaatselijke vereenigingen hebbria Zondag j.I. op twee verschillende wyzep de eer van onze stad naar buiten schitte rend verdedigd: het „Helders Mahneii-. koor" op het gebied van den zang, het „Helders Fanfarecorps" wat betreft cié kopermuziek. Aan beider prestaties zujt- len wy een nadere beschouwing wijden. Het Mannenkoor naar Umui&en. Om half vier Zondagmiddag vertrolckejn de zangers, door eenige supporters bege leid, naar IJmuiden. Het concours, waar aan werd deelgenomen, was uitgeschre ven door „IJmuidens Mannenkoor", direc teur; II. J. Arisz, ter gelegenheid van zijn 25-jarig bestaan en werd gegeven in het Patronaatsgebouw te IJmuiden-Oost. De jury-leden waren de heeren H. J. Arisz, Santpoort; W. F. Kools, Den Haag; Al- phons Vranken» Amsterdam. Na een kleine repetitie in de „Cycloop" ging het naar het Concoursgebouw, waar de zangers te ruim 7 uur als No. 1 on traden. Na „Helders Mannenkoor" kWain „Sappho" (dir. de heer G. Boedyn) vin Hoorn, en „Onder Ons" (dir. de heer L. Tervoort) van Beverwijk. Daarna was-atn de beurt de eerste afdeeiing met „Ha.a lems Zanggenot" (dir. de heer L. O. Kej- reweer). i De uitslag voor „Helders Mannenkoor", dat uitkwam in de tweede afdeeiing, was; le prys met 324 punten, met persoonlijk compliment van den componist (Alphoys Vranken) voor de wijze van vertolking en de beste uitspraak van het verplicht werk, n.1. zijn „Haec Dies". „Sappho" van Hoorn en „Onder1 Ons" van Beverwijk behaalden eveneens een len prys, resp. met 307 en 301 pt. De voorziter der jury (de heer Alp Vranken) wees bij zyn uitspraak op de bizondere prestaties van den avond, waa door alle koren een eersten prijs bè- haalden. Ter vergelijking vermelden wy, dat „Haarlems Zanggenot" (le afd.) in tota 329 punten behaalde. Wy' geven hier een uittreksel uit h Jury-rapport-, dat ongetwijfeld den velen vrienden van „Mannenkoor" interessèje- ren zal. De cijfers hebben de volgende bete kenis: 1 zeer slecht; 2 slecht; 8 onvol doende; 4 middelmatig; 5 voldoend 6 vry goed; 7 goed; 8 zeer goed; 9 uitiiiu tend; 10 met felicitatie. Verplicht koor. Intonatie: twee jiir(y- leden gaven hiervoor een 8, de derde e^n 6. Rythmiek: Hiervoor waren de cyïers 7, 9 en 8. Nuanceering: 7, 8 en 8, Uit spraak: 7, 9 en 8. Samenzang: 7, 8 én [9. Klankgehalte: 8, 8 en 8; een der juryleden teekent hierbij aan: „Flink gezond. Ico'or i- Wy werken thans met de nieuwe i automatische bakeliten chauffeurs j (verwarmers). De warmte is tot 5O°/0 verminderd. Eugène de BETERE Permanent Wave. j Opvatting: 8, 8 en 9 met aanteekening: „zéér goed" en tweede aanteekening: „Dirigent zeer muzikaal en in sti.il". To talen 58, 58 én 50 is 166 pt. Dit wat het verplicht nummer betreft. Reisbureau «riji t.o.Postbrug I -31 Voor het vrije nummer had „Mannen koor" gekozen „De Rots in Zee" van Rich. Hol. Hiervoor was de meening der jury: Intonatie 7, 7, 7; Rhythmiek 7, 8, 7; Nuan ceering 7, 7r 8; Uitspraak 7, 9, 8; Samen zang 8, 7, 8; Klankgehalte 7, 7, 8; Opvat ting 8, 8, 8, met de aanteekeningen: „zeer goede opvatting" en: „zeer muzikaal en beschaafd. Bravo! koor en dirigent!". (Dit laatste van den heer Vranckon). Totalen 54, 53 en 51 is 158 pt. Tezamen 324 punten. We zouden zoo zeggen, dat dit een eer vol puntenlystje is! In den eerewedstryd móesten 6 eerste prijswinnaars elkander bekampen, w.o het gemengd koor der Kon. Zang- en Or kestver. „Sappho", Hoorn (dir. Boedijn), hetwelk uitkwam met „Marcia Funébre" van 01. Koop. „Held. Mannenkoor" gaf „Haec Dies", het mannenkoor „Sappho" „De Gravers", „Onder Ons", Beverwijk eveneens „Haec Dies", „Preciosa" (dir. W. Wiesehahn), Amsterdam voerde uit „Tehuis" van Jac. Bonset. „Haarlems Zanggenot" zong „Veni Creator Spiritus' van Diepenbrock. Hier was het „Haar lems Zanggenot", dat met den len prys, een zilveren beker, ging strijken; „Hel ders Mannenkoor" kreeg met zeer miniem puntenverschil den tweeden, een lauwer krans; „Sappho", Hoorn/kreeg den 3én prijs, een lauwertak. Ruim 1 uur arriveerden de zangers we derom in Den Helder, trotsch op het be haalde resultaat, dat zeer zeker te danken is aan de eminente leiding van den direc teur van „Helders Mannenkoor", den héér A. J. Leewens. „Helders Fanfarecorps" Wierlngen. naar Ook het Fanfarecorps kwam dienzelf den Zondag goed voor den dag, toen het niet minder dan drie eerste prijzen stry'k ging. Dit was een Nationaal Concours voor Harmonie- en Fanfarecorpsen; jury leden waren de heeren L. H. F. Leistikow, Den Helder, W. van Erp, en Joh. Bonte, Den Haag. Verplicht nummer was de „Ouverture Zampa" van Herold; voor het vrye nummer had „Helders Fanfare" gekozen de Ouverture Euryanthe van Weber. De punten hebben hiér een andere be- teekenis dan bij den zangwedstrijd, hier boven genoemd; 5 is uitmuntend, 4 goed, 3 vrij goed, 2 redelijk, 1 onvoldoende. Voor het verplicht nummer waren de punten voor ieder onderdeel, n.1. stemming, tem po, voordracht en opvatting, nuanceering, samenspel en klankgehalte, van alle drie juryleden 4 en somtijds 4Vi, zoodat in to taal hier bereikt werd 25 tot 25M! punt voor elk. Voor het vrye nummer werden voor tempo en voordracht van alle jury leden 3Yi gegeven; voor dé overige ru brieken liepen ook hier de punten om de 4 en 4Lé Het totaal was alzoo voor het vrye nummer iets lager. Voor den marschwedstryd werd ge speeld de Rucphensohe feestmarsch van J. van der Glas. Het hoogste punt, rij. 4, werd hier gegeven vóór uitdrukking; voor tempo, lengte van den pas en orde lijk en gericht mareheeren beliep hét puntental 3 %Vi. In totaal werd hier door elk jurylid 14 punten gegeven. Vooral de keurige en gedisciplineerde wijze waarop halt werd gehouden, maakte indruk op de jury. In den eere-wedstrijd werd gespeeld de czardas uit den „Geist der Woiwoderi", arr. kap. Bouwman, waarmee het „Fan farecorps" 21 punten behaalde; blijkens de uitlatingen van een der juryleden was hier vooral de wijze van directie-voering opgevallen en gecomplimenteerd. Voor den kranigen dirigent van het „Fanfarecorps", den heer Th. J. Lugten- burg, een mooie voldoening en voor het corps zelf een dag om trotsch op te zijn. Het •.e.erstvolgeftd" corps, dat met e$rt'' tweeden prys ging strijken, was de „Wiè- ringer Harmonie" (dir. dé heer Kröyger), met 4! X pt RECTIFICATIE.. In de advertentie der firma MoörmaJC betreffende een 4-daagschè reis per autb- bus naar België en Luxemburg, staat ails- datum van vertrek vermeld 2 Juli; dit moet evenwel zijn 8 Juli. INSCHRIJVINGEN HANDELSREGISTER TE ALKMAAR, Van 1926 Juni 1934, Nieuwe zaken: Den Helder. Garage „Lorette" (eig, B. J. Lorette Jr„), Kroonstraat 40. DenHelder. W. Vonk, Loopuytpark 15. Tabak, sigaren, radio en eleetrische artikelen. Overge gaan aan: J. Vonk, DE A.S, KERMES. Casino, „De vier Müllers", dat wij als abonrie-< ments-voorstelling hebben gehad en d'at hier thans in de kermisweek de twee eer ste dagen, nl, Zondag en Maandag, zal worden gegeven door het gezelschap Cor Ruys, is een boeiend tooneeistuk, spelend in dé fabrikantenwereld, De schrijvers zijn Oostenrijkers, Friedmann en Nerz, en het zijn voornamelijk de beide rollen van Cor Ruys en Louis de Bree, die tot het groote succes hebben bijgedragen. Het stuk heeft in ons land geruitnen tijd repertoire ge houden, er zijn bijna 800 opvoeringen van gegeven. De persoordeeien waren zonder uitzondering onverdeeld gunstig; „De Telegraaf' sprak van een gebeur tenis in het toonëeLséizoen"„ het „Handelsblad" roemde het, „uitbun dig succes en de 'voortreffelijke bezetting der rollen", en de „N. Rott .Crt." wees op de „mees terlijke rol" van Cor Ruys en de voortref felijke regie van Louis de Bree. Het stuk zal zeer zeker ook nu weer publiek trek ken. Dinsdag door hetzelfde gezelschap een aardig blijspel, en Woensdag een klucht tot slot. Daarna de revue van Meyer Hamel. Wij komen op dit alles nog nader Reisbureau ar- fUI [MC to.Postbrug w E.N. I HU terug. Verwijzen vporloopig naar de ad vertentie, 1 JAARVERGADERING „ONZE VLOOT". Donderdag en Vrijdag a.s. in Den Helder. Wij hebben eenigen tijd geleden reeds mededeeling gedaan van de jaarvergade ring der Kon. Ned. Ver. »Onze Vloot», die ditmaal hier ter stede zal worden gehou den en wij hebben toen ook het pro gramma daarvoor vermeld. De eigenlijke vergadering, die het karakter eener ge wone jaarvergadering heeft, wordt Don derdagavond te half negen in het Bad hotel te Huisduinen geopend. De afge vaardigden en leden der Vereeniging arriveeren des middags te 3,47 en,zullen te 4 uur door liet Gemeentebestuur en te 5 uur ten Paleize door dejn Comman dant der Marine worden ontvangen. Daarna heeft in het badhótel een gemeenschap pelijke maaltijd plaats. Deze zal worden, opgeluisterd door een strijkje, waarvóór zich belangeloos beschikbaar stelden de heeren stafmusici J. F. Pala, D. H. Stein- roth, viool, C. F. Bandel, cello, en D. B. Steinroth, piano. Te 8 uur geeft Winnubst?. een con cert te Huisduinen; dé alg. vergadering vangt aan te 8.30 u. in het badhotel. Vrijdagmorgen arriveeren nog een groot aantal leden van verschillende afdeelin gen van »Onze Vloot», die te zamen met de afgevaardigden een bezoek zullen brengen aan den in de haven liggetiden torpedobootjager, terwijl een ander ge deelte een vaartocht met een der mijnen- leggers, pantserbooten of torpedobooten ter reede zal maken. Hierbij zal een oefe ning worden gehouden in het leggen van mijnen. Des middags van dezen dag (half 2) zal dan een bezoek worden gebracht aan het vliegkamp »de Kooij», daarna-zal een tochtje worden gemaakt naar de Donkere Duinen. Verschillende auto-bezitters heb ben daarvoor hun wagen welwillend afge staan. Met een thé in "Duinoord», aan geboden door Helders Belang V.V.V., wordt dit uitstapje besloten. Het is te hopen, dat deze beide dagen het zomersche weer ons niet in den steek laat. Er is veel interessants en veei moois te zien rondom Den Helder en dat het juist de vereeniging »Onze Vloot» is, welker leden toch voor een deel Den Helder wel zullen kennen, en die nu eens de gemoderniseerde en zich snel uit breidende stad nader zullen kunnen be zichtigen, zal velen ongetwijfeld tot vol doening stemmen. Laat ons dus hopeh, dat de weergoden ons gunstig gezind zijn „ONS WEEKBLAD", Mijn radiootje! Dezen middag Schenk ik jou eens een vol kwartier Om jou mijn welgemeende hulde En dank te brengen, Want ziehier; Wat zegt u van dat versje? U wilt na tuurlijk gaarne wéten wat er eigenlijk mét dat radiootje aan de hand is. Ja, maar dat kunnen we allemaal niet verklappen, dat is te vinden- op de vodrpagina vari het nieU- \ye nummer van „Ons Weekblad", het officieel orgaan vdn de H.R.C.O., dat aan ons Bureau te krijgen is voor slechts 6 cent. In dit nieu.we nummer vindt men een hoofdartikel „Karakteristieken", waarin, zooals de titel al aangeeft, de karakteris tieken worden gegeven van de verschillen de omroepen, de wijze van omroep, de stemnuaftceerjngen enz. Dan is er nog al lerlei wetenswaardigs, een uitgebreid radio-programma voor de geheele week, een aardige Kinderrubriek, die zich voort durend in de belangstelling der jeugdige lezertjes mag verheugen, een rubriek voor de huisvrouw, een uitgebreide moppen- rubriek en dan het feuilleton, enz. Vraagt u eens een proefnummer, dan wordt u 3teilig abonné van dit aardige weekblaadje. GOEDKOOPE RETOURS AMSTERDAM, Evenals verleden jaar worden ook thans weder béschiküuar gesteld goe'd- coope retourbilletfen voor Amsterdam, en wel voor den ochtendtrein van Woens dag, vertrek 7.35 u. Terugreis naar belie ven. De prijs voor deze retours is slechts f 1.87; in tegenstelling met andere jaren, toen ze slechts tot en met Dinsdagavond verkrijgbaar werden gesteld/zijn zij thans ook nog op den morgen van het vertrek zelf verkrijgbaar, uitsluitend evenwel aan het adres van den heer Gorter, Parallel weg I. Men raadplege voorts de advertentie in dit nummer. Handen en Oksels behandele men met Purolpoeder. Dit is het meest afdoende middel. I11 bussen van 45 en 60 ct, Alleem by A.porti en Drogisten. Buitenlandsch Overzicht pag. feuilleton Jj Radio-programma2 Noch spot, noch zot 2 H, M. de Koningin is Zaterdag avond naar Zwitserland vertrok ken Nieuwe korting op de Indische pensioenen na 19357 2 Blériot vloog 25 jaar geleden over het Kanaal. Een herdenking waar bij de jubilaris tegenwoordig was 2 Twee groote boerderijen te So meren afgebrand2 Goede vangst van Rotterdamsch rechercheur. Opheldering van tal van diefstallen2 Waarschuwing tegen een crediet- instelling, die er. ongewcnschtc praktijken op na houdt 2 Uit de memorie van antwoord over de nadere wijziging der Landbouwcrisiswet 2 Een mislukte aanslag op Hitlcr 6 Werklooze onderwijzers kunnen in administratieven rijksdienst worden gesteld 6 Spoorwegbotsing bij Parijs. Twee dooden en een groot aantal ge wonden 6 De christelijke feestdagen zijn geen Zondagen, zegt de Hooge Raad v 6 Salarisvermindering in Noord- Holland G Bij een ontzettend vliegongeluk in Joego-Slavië zijn 8 menschen gedood en 9 gewond 6 Omtrek-nieuws 7 Marktberichten8 Marineberichten 8 Sportnieuws 8 VERDRONKEN. Zondagnamiddag omstreeks zes uur is de 19-jarige sigarenmaker W. v. d. Hurk, wonende in de Pieter Breugelstraat te Eindhoven, bij het zwemmen in het Eind- hovensch Kanaal verdronken. Zaterdagmiddag is het 9-jarig dochter tje van den sleepboot-kapitein Meerman uit Dordrecht, toen het kind in de Vlucht- haven van het Merwedekanaal te Gorin- chem op een sleepschip mocht spelen, in een onbewaakt oogenblik te water ge raakt. Te Laat werd dit ongeval bemerkt, zoodat men er. na langdurige pogingen met een zuurstofapparaat ook niet meer in mocht slagen de levensgeesten alsnog op te wekken. LANDHUIS 'TE BLA.RÏCUM AFGEBRAND. Men m«egt wachten ®p toestem ming <o>m te Wnss®he«i, Zaterdagochtend omstreeks elf uur is brand uitgebroken in het landhuis, be woond door den architect H. Buys, staan de aan het Koloniepad te Blaricum en eigendom van den schrijver C. J. A. v. Bruggen te Laten (N.-H.). Direct toen dé bewoners den brand ontdekten, heeft men, aangezien het huis op de gröhs van de gemeenten Laren en Blaricum ligt, zoowei de brandweer van Laren als dié van Blaricum telefonisch gewaarschuwd. Dr Larensche brandweer was niet haar volledig uitgeruste auto-möfcorbrand'spuit zeer spoedig aanwezig en zou in énkele minuten reeds met twee slangen, dié men op de waterleiding had aangesloten, water hebben kunnen geven, ware het niet, dat men, overeenkomstig de ter zake g ••lden- (le bepalingen van de overeerikömst van hulpverleening by brand, eerst het ver zoek en de machtiging daartoe moet heb ben van den burgemeester van Blaricum, Direct 11a verkregen bevel daartoe, heeft men het blusschingswerk krachtdadig aangepakt en het vuur, dat zich reeds aan het dak had meégedeeid, in zyn loop kunnen stuiten. De Biaricumsche brand weer, die geruimen tijd later by liet bran dende perceel aankwam,'heeft tóen even eens aan liet blusschingswerk deelge nomen. De benedenverdieping, waarop vry wel alle woon- en. slaapvertrekken zjjn ge legen, alsook het daarboven gelegen slaapvertrekje, brandden geheel uit, ter- wyl oolc het rieten dak voor een groot deel door den brand werd verwoest. De oorzaak van den brand .wordt toe geschreven aan kortsluiting. .- Zondagavond omstreeks zes uur is brand uitgebroken 111 de groote nieuwe bloem- bollenschuur der N.V. de Groot en Go. te Hillegom. De schuur is een groot steenen, leeg staand gebouw. Het gebouw is zoo goed als geheel uitgebrand. Do schade wordt op f 50.000 geschat. De oor zaak moet vermoedelijk gezocht worden hij een fout in do centrale verwarming, Do eigenaren waren verzekerd.

Heldersche Courant | 1934 | | pagina 9