THE RHYTHM KINGS CAFE „CENTRAAL" Stadsnieuws wM imnl TWEEDE BLAD HELDERSCHE COURANT VAN DONDERDAG 28 JUNI 1934. Licht op voor alle voertuigen. G0EDIC00PE REISMARKEN HET lüDEALE ZIJTJE TIJDENS DE FEESTDAGEN Zitting van het Kanton- gerecht te Den Helder Uit het politierapport. Donderdag 28 21.53 uur Vrijdag 29 Juni 21.53 uur Onze vroegere stadgenoot, de heer 3. W. Bakker, slaagde te Botterdam, aan de Handels Hoogeschool, voor candidaat in Handelswetenschappen en Economie. Mej. Ct. Boer, helpster aan de Nuls bewaarschool aan de Laan alhier, slaagde Dinsdag 26 Juni te Botterdam voor de akte A: bewaarschoolonderwijzeres. VA Iï A-ZOMERFEEST 1934. Het bestuur van de afdeeling Den Hel der van de „Vara" maakt bekend, dat er nog kaarten verkrijgbaar zijn voor den extra-trein op Zondag 1 Juli. Zie advertentie in dit blad. FEESTCONCERT HELDERS FANFARECORPS. Feestconcert op Vrijdag 29 Juni, 's avonds van 8.30 uur tot 10 uur, aange boden door Helders Fanfarecorps, ter ge legenheid 'van het behaalde succes j.1. Zondag te Wieringen, in het Julianapark. 1. Rucphense feestmarsch J. v. d. Glas 2. Zampa (Ouverture) F. Heröld arr. G. Allier 3. Donau Sagen (Wals) J. Fucik 4. Euryante (Ouverture Weber- i arr. A. Guillaü ne 5. Salut Louveigné (Marsch) D. Belleflamma 6. Gzardas. Der Geist der Woiwoden N. A. Boutnan f, K. L. M. (Marsch) Willy. Sehootemeijer De nrs. r, 2, 4, 6 zijn de.bekroonde nummers. EEN ONZER MEDEWERKERS 'VOOR DE PHOHI» Onze medewerker, de heer Lévy Grun- wald, heeft van de Phohi een uitnoodi- ging ontvangen om in September voor den Indischen zender een interview te hebben met een der „blauwe zeeridders", initiatief van de Phohi-directie zal zeker door tal van onze lezers, vooral onze In dische, met waardeering worden ontvan gen. Bizonderheden omtrent datum en uur van uitzending hopen we te zijner tijd bekend te maken. HET MUZIEKCONCOURS TE WIERINGEN. Een onvolledig en onjuist, be richt. In ons nummer van Dtnsdag hebben wij Vermeld, dat het Muziekcorps „Harmo nie" te Wieringen met 41 punt een tweeden prijs (verwierf. Dit is onjuist: en onvolledig; bedoeld werd, dat in den marsch wedstrijd zoowel „Helders Fan fare" als „Harmonie" van Wieringen een eersten prijs verwierven, waarbij eerstge noemde 42 en „Harmonie" 41 punt ver wierf. Hoewel wij onder Wieringen dan vol- ledigen uitslag hebben vermeld, is het, ter voorkoming van misverstand, wellicht wenschelijk hier nogmaals de uitslagen voor beide corpsen te geven, daar mis schien niet ieder het Wieringer nieuws leest. Concours; le afd. Fanfare eerste prijs „Harmonie", Wieringen ITP/1 punt. Eere-afd, Fanfare eerste prijs „Helders Fanfarecorps 147 punt, In den eere-wed- strijd behaalden beide corpsen een eer sten prijs met 21 punten. Wij ontvingen van den Voorzitter der Wieringer „Harmonie" een gelijkluidende uiteenzetting en meenen met deze rectifi catie en aanvulling van een volkomen te goeder trouw gegeven bericht wel te kun nen volstaan. C. 'j. M. V, SPR. 9 10a. 75-jarig bestaan. Deze week, Dinsdag 26 Juni, was het 75 jaar geleden, dat de Chr. Jongemannen- Ver., Spr. 9:10a werd opgericht. Enkele weken geleden had reeds een wijdings- dienst plaats in de Palmstr., waarbij de alg. secr. van het N. J. V., de heer O. V. Doorschodt, een rede hield. Zondagmorgen j.1. had in intiemen kring in het gebouw der vereeniging, Spoor straat 7, zich een aantal oud-leden en leden verzameld tot het houden van Een Bidstond. Leider was hier het oud-lid, de heer P. R. de Klerk. Na het openingswoord, waarbij hij zijn gehoor bepaalde op dezen bijzonderen dag, dat we niet moeten stil blijven staan, maar in de toekomst kijken, ziende op Jezus kregen verschillenden het woord door gebed of door het op geven van een lied. Hiervan werd druk gebruik gemaakt. Deze bidstond (één der vele), Is als het ware de kern der ver eeniging, waarvan pit en geestelijke stuw kracht uitgaat. De Receptie. Op Dinsdag 26 Juni, den eigenlijken ver jaardag der 75-jarige woei van het gebouw der ver. de groote driekleurvlag. Dien avond waren veie vereenigingen aanwezig, om bij de (1. J. M. V. te recipieeren. De zaal was bijna gevuld, toen de heer S. de Böck opende met gebed, waarna hij zijn gehoor bepaalde bij de dagen der oprichting. De revolutie was reeds over gewaaid. In schijn was de geesel der verdrukking verbroken, maar in werke lijkheid gingen wij er nog onder gebukt. Zoo brak in den tijd van ongeloof en tweedracht het Reveil zich baan, waarvan wij ook de uitwas locaal ondervonden: de Chr. Jong. Ver. werd in 1859 opgericht. En nu is er reden tot dankbaarheid en gedenken. Hierna geeft spreker de ver schillende corporaties gelegenheid, het bestuur hun wenschen aan te bieden. De eerste was de heer E. D. Harms. namens de ver. ter verbreiding der waar heid (Palmstraat), die tevens als oud' bestuurslid 't woord voerde. Hij kende dus de ver. Zijn wensch was, niet in eigen kracht, maar in Gods kracht te mogen voortgaan. Dan kwam Mej. J. v. d. Laag namens de meisjes-padvinders. Deze 'vijfjarige vereeniging keek als een kleuter óp tegen den 75-jarigen grijsaard. Ook haar beste wenschen. Als afgev. der Driehoeksmeisjes sprak Mej. Joh. Verboog, die gewaagde van het contact, dat steeds tusschen beide vereenigingen bestond. Dat ook in de toekomst in dezen tijd van laag-conjunc- tuur en geestelijke depressie, dat contact versterkt mag worden zoodat wij mogen staan als een rots in de branding. Dan kwam de lieer J. Putters, voorz. van „Turnlust", onderafd. der O.J.M.V. „Turnlust" is eenigszins los van de 75 jarige, wat te wijten zou zijn aan haar groot aantal leden en haar finanpieele draagkracht, maar anderzijds bestaat er nog verwantschap, daar beide hetzelfde doel nastreven. De heer J. Hollestelle sprak als voor zitter van het jubileum-comité. Hij hoopte een enveloppe met inhoud aan te bieden. Ook deze sprekér waagde van den ernst der tijden, die bet best getypeerd kan worden door wankeling. Mej. E. Agaart bood de beste wenschen aan namens de meisjes-vereen. „Dient elkander door de Liefde". De heer C. Leijdekkers offreerde een boekwerk namens de O.J.M.V. Vijzelstraat en tevens zijn complimenten. De heer De Heer voerde 't woord als leider der jongensclub „Jonathan". De jongens zullen zich zeker later bij uw vereeniging aansluiten. Tenslotte sprak de heer P. v. Doorne, namens de C,.J.M.V.-padvinders. De tijden zijn moeilijk, daarom is er véél kracht van boven noodig, om staande te blijven. Nu was het de beurt aan den eersten voorz., de heer M. Leemans, die de ver schillende sprekers(sters) in volgorde bedankte. Wij voelen ons nog niet oud, ondanks de 75 jaar. Steeds komt er verandering ten goede. Zoo nu en dan wordt het oude kleedje afgedaan en het nieuwe omgehangen, al naar de tijd het noodig oordeelt. Er is dank in ons hart, aldus de heer Leemans, omdat de Heer ons zoolang bijeen heeft gehouden. Blijven wij zoo biddend opzien naar boven. Nadat de tweede voorzitter, de heer J. Wezelman, met dankgebed had geëin digd, bleef men nog eenigen tijd gezellig bijeen, onder het genot van koek en ver- frissching. Feestavond. Het hoogtepunt der herdenking had plaats op Woensdag 27 Juni. Dien avond was een feestelijke bijeenkomst belegd in 't Chr. Mil. Tehuis. Reisbureau "STlJgH to.Postbrug S W Toen om acht uur de heer M. Leemans opende met gebed en lezen van Ps. 103, was de zaal goed bezet. De voorz. ves tigde de aandacht op het feit, dat er zoovelen waren, die dien avond nog eens in bijzonder wilden meegedenken. Het programma wordt dan afgewerkt. Door enkele dames en heeren werd een potpourri van kampliedjes opgevoerd, onder leiding van mej. A. Kamp, 't geen zeer in den smaak viel. Nadat twee leden der ver., de heeren Dekker en Koopman, luimige en ernstige stukjes hadden ge declameerd, volgde de Krontjong-band, met haar repetoire van Indische liedjes. Een dergelijke ovatie viel haar ten deel, dat Sary Marys als toegiftje werd gespeeld. Bravo, alle leden van deze band! De heer J. Graaff zong twee pittige wijsjes, die de zaal meegalmde. De ver tolking van dezen humorist-liedjeszanger was uitstekend. De heer J. F. Scherer sprak in een hartelijke speech zijn erkentelijkheid voor den voorz. uit, die reeds vier jaren deze functie vervult, en hem een boek over handigde. Na de pauze kwam de heer T. J. Verbeij een uiteenzetting geven van de C. J. M. V.-revue. In deze revue zien we, dat het stuk grond in de Spoorstr. cadeau werd gekregen. Daarop werd later het huidige gebouw gefundeerd. Ook het jaarverslag was er in verwerkt, dat de heer Scherer op goede wijze voor draagt, met geestige intermezzo's van den heer Graaff. Ook de straat-artisten en de pantomime werd goed uitgevoerd. Rest ons nog het ernstige gedeelte, bestaande uit een blik vooruit en tableau. Hierna spreekt de heer J. Wezelman het slotwoord. Wij dragen onze vereeniging op in uw medeleven, maar bovenal in uw gebed. Hij sluit daarna tegen twaalven dezen goed geslaagden avond met dank gebed. VERSLAG UITREIKING MEDAILLES. Dinsdag had op het Koninklijk Insti tuut de uitreiking plaats van de groote gouden medaille aan den militairen werk man J. G. Vroegen en van de kleine gou den medaille aan zijn standgenoot L. Palmkoek wegens respectievelijk 50- en 36-jarigen eerlijken en trouwen dienst bij de Zeemacht. De officieren, adelborsten, onderofficie ren en manschappen hadden zich daartoo in de gymnastiekzaal vereenigd. Na het voorlezen van de Ministerieele beschikking, bij welke de medailles wer den toegekend, memoreerde de comman dant een en ander uit den langen dienst tijd van betrokkenen. Vroegen, die sedert 1894 bij do Marine dient, heeft o.a. meegemaakt de overgang van de zeilschepen naar de stoomschepen; hij kan vertellen over de meegemaakte expeditie tegen Toekoe Oemar ter West kust van Atjeh in 1898 enz. Na in 1919 als marinier le klasse eervol ontslag uit den Zeedienst te hebben verkregen, is hij datzelfde jaar als militair werkman aan genomen en tot op heden als zoodanig tot volle tevredenheid werkzaam. Als er kenning van zijn langdurigen, eerlijken en trouwen dienst ontvangt hij lieden de groote gouden medaille. Palmkoek, die in 1904 bij de Marie in dienst trad, voelde zich reeds spoedig aangetrokken tot het boroep van kok. In SPELEN VANAF ZATERDAG 30 JUNI IEDEREN AVOND VANAF O UUR SN KANAALWEG 1908 volgde zijn aanstelling tot leerling- kok en eenigo jaren later werd hij be vorderd tot korporaal-kok, in welken vang hij tot 1920 heeft gediend. Na in dat jaar eervol ontslag te hebben verkregen, werd hij kort daarop aangenomen als militair werkman. Ook in zijn nieuwen stand bleef hij het beroep van kok trouw. Als be looning van zijn langdurigen dienst, welke hij steeds ijverig en opgewekt vervulde, ontvangt hij heden de kleine gouden medaille. Aan het einde van zijn toespraak speld de de commandant de medailles op hun borst, daarbij de wensch uitsprekende dat zij nog vele jaren deze belooningen mochten dragen. Zitting van Dinsdag 26 Juni. Een tjokvolle publieke, een behoorlijk bezette gereserveerde tribune (op deze laatste komen de getuigen te zitten, als veldwachters, enz.), en een overvolle wachtkamer, waarin de jeugdige elemenr ten lang niet het kleinste deel vormden, dat was het aspect voor dezen Dins dag. Waarlijk, daar is nog wel werk aan den winkel! Onduidelijk© aanwijzigingsborden? Het eerst kregen we de zaak van mr. Buiskool, den Schager advocaat, die de vorige maal verdaagd was teneinde Als nog den verbaliseerenden agent te kun nen hooren. De heer Buiskool was door den agent Riteco verbaliseerd omdathij met zijn auto in de Spoorstraat had ge staan; hij had zich den vorigen keer reeds verweerd door te wijzen op de zeer slechte plaats, waarop hier de waarschu wingshorden zijn aangebracht, die voor iemand, die hier ter plaatse niet zeer goed bekend is, zeer lastig zijn te zien en speciaal bij de firma Vroom en Drees- mann, als daar de jaloezieën zijn neer gelaten, totaal onzichtbaar zijn. De agent Riteco wees er op, dat het aanbrengen BOSTE^L. SPOOR BS LI ETTEff Reisbureau -w» te to.Postbrug W SB» frity? W <339 dezer borden geenszins een verplichting is, zoodat dit beroep den overtreder niet ontheft van schuld. Bovendien zijn ze bij iedere straathoek aangebracht. De kan tonrechter zoowel als de ambtenaar waren evenwel van meening, dat het wel wenschelijk ware indien de gemeente deze aanwijzingen wat duidelijker aan bracht, en de heer B. werd veroordeeld tot de geringe geldboete van 50 cents subs. 1 dag. Ondeugdelijke varkens. J. G. D. te Texel, hoorde zich tweemaal veroordeelen tot de niet geringe boeten van 60.subs. 3 dagen en 150. subs. 10 dagen. Hij had een var ken geslacht, dat niet gekeurd was en ook niet goed bleek te zijn; hij geeft een draai aan het geval door te zeggen, dat zijn schoonzoon het eigenlijk deed, maar hij de schuld maar opzicht had ge nomen. Daags na het bezoek van den keurmeester had hij notabene precies hetzelfde gedaan, en gehoopt een gulden of 14 aan keurloon aldus achterover te kunnen drukken. Dit zaakje lukte even wel niet; hij moest zijn keurloon dokken en bovendien nu nog 150.Hij zegt niet te kunnen betalen bij elkander 210.'t is ook geen kleinigheid! en kan dan tezamen 18 dagen ervoor brom men. Of hij 't nu weer zal doen? Een oud© bekend©. Een oude bekende ook bij de Hel- dersche Courant was C. Boon van Texel, die schapen op zijn land heeft laten weiden, waaronder rotkreupel heersc.hte. Hij zelf heeft verstek laten gaan; de controleerend ambtenaar, vee arts van Texel, de heer E. Noordijk, die ook in de beide vorige gevallen als ge tuige optrad, zegt, dat bij 6 schapen chro nische rotkreupel was aangetroffen. Deze gevallen kunnen door een leek moeilijk worden ontdekt en zij zouden dan ook op zichzelf geen aanleiding zijn geweest voor een verbaal. Maar in een andere weide liepen 40 schapen, waaronder twee dieren, met acuut rotkreupel en die had B. wel degelijk moeten aangeven. Boven dien was daar nog de get. v. IJ., die toe zicht op het land hield en die B. al meer dere malen gewezen had op de aanwezig heid van zieke dieren. Het zag er dus, al met al, niet bijster gunstig uit voor onzen vriend B., en hoe wel hij geen subsidiaire straf van 30 da gen, zooals de ambtenaar meende te moé ten eischen, kreeg, de 60.— boéte bleven gehandhaafd, al werden zij dan subs. teruggebracht tot 10 dagen. Meerder© oude aaken, J. B. de K. was in verzet gekomen te gen een vonnis omdat hij in de Spoor straat gereden had. Hij meende, dat de agent hem eerst wel had kunnen waar schuwen, alvorens procesverbaal op te maken, maar het verzet baatte hem niet, het vonnis werd bekrachtigd. G. J. S., die thans verstek had laten gaan, werd veroordeeld wegens het los laten Ioopen van een hond en het ver voeren van een geweer. Dit geschiedde in den Wieringermeerpolder; hij kreeg er 5.subs. 2 dagen voor. F. H., slager, had zijn knecht laten werken op een ongeoorloofd uur. Boven- vendien was hij, naar thans uit de mede- deelingen van den brigadier Raven bleek, zeer hondsch opgetreden, toen deze zijn arbeidsregister vroeg. Hij moet dit optre den boeten met 4.en 6.zoodat het dus een duur middagje voor hem werd. H. A. K., te Texel, had in een onbe woond huis 't lijkt wel een Ameri- kaansch gangstersdrama! een revol ver en twee patronen, benevens een ge weer, gehad. Hij zelf beweert absoluut nergens van te weten, en gaat dan ook niet met het requisitoir accoord. Het vonnis luidt 10.of 2 dagen. R. A. v. B., aannemer te Wieringer- meer (niet verschenen) heeft op zijn bouwwerk aldaar geen behoorlijke schaft lokalen. De arbeiders moeten zich behel pen met een niet lucht- en waterdicht gebouwtje, waarin cement gedroogd; wordt, enz. Op een kouden dag tochtte net daar en werd er een vuurtje in aan gelegd. Voor dit feit overtreding van de Veiligheidswet stond v. B. terecht; er was een getuige, die zich zeer voorzich- tig uitdrukte, en, toen hij later nog eens aan den tand werd gevoeld en liet bleek, dat er feitelijk geen schaftlokaal was, zooals hij had beweerd, zeide: ik heb niet gezegd, dat er een behoor- I ij k schaftlokaal was, ïk heb alleen ge zegd, dat er een schaftlokaal was. Enfin, 'de aannemer kreeg voor dit geval 30. subs. 10 dagen. W. C. T., alhier, hoorde zich veroordee len tot 25.subs. 10 dagen, omdat hij in zijn café minderjarige jongens had toegelaten. Het waren, aldus T„ jongens van een voetbalclub, die hier teznmen kwamen. Het bleek - evenwei, dat ze o.a. hadden zitten kaarten. C. v. d. B., Anna Paulowna, die ver stek had laten gaan, had een aanrijding gehad met den chauffeur H. C., die juist een passagier uitliet, waardoor het por tier werd beschadigd. Hij krijgt 30. of 5 dagen. De schilder H. A. S., reed met H. M. in een auto nabij de Kooy en is toen in eens maar links uitgeschoten, waardoor hij den fiswagen van J. L., te Alkmaar aan reed. Dit zaakje liep gelukkig goed af VACAMTJE-ZEERESZEN Reisbureau WZ&8S& ie.Posibrug WELTi «Pi 3H en omdat het zoo gunstig was verloopen, gingen de heeren S. en M. er een paar pakken. Vooraf had S., die dezen middag terechtstond, al een half dozijn glazen bier en 2 borrels geconsumeerd. Hoewel zijn getuige a décharge M. z'n best deed den kantonrechter te doen gelooven, dat S. hierdoor niet was gekomen in den toe stand, dien men gemeenlijk „in de lorum zijn" noemt, lukte hem dit niet te best. Althans, H. A. S. kreeg een flinken uit brander, en bovendien 50.— boete subs. 10 dagen. Zijn rijbewijs zal voor 6 maan den worden ingetrokken. Bij voorbaat verklaarde S. al niet in beroep te zullen gaan, doch in het vonnis te berusten. Dobbelaars ®p dien weg. Toen kregen we div. dobbelaars, het edelachtbare driemanschap P,, B. en de K. Zij hebben in den Brandsteeg gedob beld, maar omdat de getuige dit niet heeft zien gebeuren zoo zegt hij is de zaak uitgesteld tot 24 Juli. Een ander drietal, S., de V. eri R., erkennen gespeeld te hebben. Desgevraagd gaf de agent Riteco nog ©enige nadere toelich ting. Dit dobbelen, zoo zeide hij, is een in geworteld kwaad, dat dan ook bijna niet uit te roeien is. Van tijd tot tijd maakt de politie eens een charge, vandaar deze gevallen. Men plaatst kinderen op den uitkijk om te waarschuwen als de polijie komt. De ambtenaar noemt het ergerlijk, dat dergelijke toestanden bestaan, en wil de gevallen, die men kan achterhalen, streng straffen. Ieder van deze laatste drie delinquenten krijgt nu 10.— of 8 dagen» Acrobaat op de fleta Th. J. had fiets gereden met de han den los van het stuur. Deze aardigheid kost hem 3.of 2 dagen. T. S. kwam in de plaats van zijn vader Jb. S., die was gedagvaard. Hij wilde in die zaak verklaringen afleggen, maar werd niet geaccepteerd. Acrobatiscta© dakoefeningen. Twee jongelui, W. en K., hadden tikkie- loop gespeeld op de dakgoten van diverse huizen. Het was luilak en dat verklaart veel, en ze waren, naar ze zeiden, de heele week op zee geweest, wilden wel eens wat anders ook dan visschen en goi- ven zien. Maar het spelletje boven op een dakgoot, is wat te gevaarlijk en de beide jonge menschen moesten hun bal dadigheid thans boeten met 2.of 2 dagen. Wegovertreders. W. F. S. hoorde zich, wegens het aan den verkeerden kant van den weg rijden, veroordeelen tot 10 of 3 dagen; G. A. R., die op den rijksstraatweg naast het rijwielpad, reed., kreeg S of 2 dagen aan z'n pantalon. HU vond het onbillijk; het was 's morgens vroeg en er liep geen kip, maar de kantonrechter zei, dat per slot van rekening de rijwielpaden er wa ren om met de fiets op te rijden, hetgeen óók al weer waar is. De B. van Texel had gereden met een uitstekende (een uit stekenden, geen uitstekenden) iast op z'n aanhangwagen en kreeg daarvoor 10 of 3 dagen. D. K. was den afrit achter het postkantoor afgereden, hetgeen hom 3 of 1 dag kost. De borden zijn Hier niet erg duidelijk aangebracht, anders had het hem meer gekost. Th. M. E. K. was een aardig meisje, dat een verkeerden weg was in gereden en deswegen verbaliseerd. Zij er kent het feit; zij was nog slechts kort in de stad cn was onbekend mét de veror dening. Zij bemerkte het eenige meters verder, dat ze verkeerd gereden was, maar had toen al een verhaaltje te pakken. De zaak wordt verdaagd tot de volgende zit ting, teneinde den agent te hooren. Ander© zondaren. De winkelier C. M. had op zijn vergun ningslokaliteit niet staan, dat kinderen in zijn lokaliteit niet werden toegelaten en op zijn fiesschen niet het alcoholpercen tage. HU heeft het niet geweten, krijgt 2 maal 2 voor de overtredingen of twee maal 1 dag en zijn fiesschen terug. Adelheid S. heeft een dergelijke overtre ding begaan. Hierover zal agent De Haan nader worden gehoord. P. D., van be' roep bankwerker, stond terecht daar hij zonder ventverbod had gevent. „Hoe komt dat zoo?" vraagt de kantonrechter; „u is tocli bankwerker?" „Uit nood, edelacht bare", luidt het antwoord; „ik moet aan den kost zien te komen!" Maar de wet houdt daar geen rekening mee, en de man die ook reeds in Alkmaar veroordeeld was, hoorde opnieuw 2 subs. 1 dag tegen zich eischen. N®g meerder© wégwertredero. R. M. B., schilder, gereden op een afge sloten weg, 4 of 2 dagen K. L., van een helling gereden, 4 of 2 dagen; J. B van de kluft gereden, 4 of 2 d.; Grietje B., zonder licht gereden, 4 of 2 d.; A. N. v. d. V., Amsterdam, heeft zich door een motor laten trekken terwijl hy op de fiets zat, 5 of 1 dag. GOEDKOOP REIZEN IN DUITSCHLAND. Het Reisbureau Velthuys deelt ons mede, dat de Duitsche spoorwegen van 10 Juli tot 31 Oct. 60 korting op de ge wone reistarieven verleenen aan buiten landers en in het buitenland wonende Duitschers, mits zy 7 dagen in Duitsch- land blijven. Opgelet, Tegen een aantal personen werd proces verbaal opgemaakt wegens het berijden met een rijwiel van den afrit van den Zeedijk naar de Poststeeg. Weer ©en rijwieldïef gepakt, Door onze, recherche is te Sehagen een man aangehouden en aan het Hoofdbureau van Politie alhier in bewaring gesteld, die zich te Den Helder aan diefstal van een groot aantal rijwielen heeft schuldig gemaakt. Hij heeft reeds bekend minstens 17 rijwielen alhier te hebben ontvreemd. Mishandeling en bedreiging', Door een bewoner van de Oude Helder werd aangifte gedaan dat hij door zijn buurman is mishandeld, die bovendien gedreigd heeft hem te zullen vermoorden. V®or hef trekkamp. Door een bewoner van Huisduinen is aangifte gedaan dat iemand, aan wien hij een strandtent had verhuurd, deze niet heeft teruggebracht. Oplichting? Aangifte is gedaan door een pension houdster dat zij vermoedelijk is opgelicht door een man, die een week bij haar een kamer heeft bewoond en zonder betaling is vertrokken. Aanrijding, Door een chauffeur werd kennis ge geven dat hij Maandag in de Keizerstraat een aanrijding hoeft gehad met een stil- staanden auto, welke toen hij deze wilde voorbijrijden plotseling een bewegingnaar links maakte, waardoor beide auto's met elkaar in aanraking kwamen en zijn auto werd beschadigd. Burenruzie, Door een bewoonster van de Oostsloot- straat werd aangifte gedaan dat zij door haar buurvrouw is mishandeld. Nog ©en gezellig nummer» Door een bewoner van Koegras werd 'n klacht gedaan dat Hij door een inwoner van Anna Paulowna wordt belasterd. Een goed© ruil. Aangifte werd gedaan door een bewoner van de Koningstraat dat hij zijn rijwiel vermist, dat voor zijn perceel verbleef, in de plaats waarvan een oud rijwiel is neergezet. Beter een goed!e huur Een bewoner van de Ruyterstraat deed klacht dat hij door een andere bewoner van die straat wordt belasterd. Een moedig© redding. Dinsdagmiddag geraakte een 7-jarig meis je in liet Werf kanaal doordat zij van een 9-jarigen jongen een duw kreeg. Het meisje dat plm. 2* M. van den kant af in het water lag, werd daaruit gered door den 11-jarigen Adriaan Visser, wonende Keizersgracht 148, waarna zij zich met andere kinderen naar huis begaf. Volgens getuigen zou er voor den jeug digen redder levensgevaar hebben bestaan. Buitenlandsch Overzicht pag. Feuilleton Radio-programma 2 Noch spot. noch zot2 Is onze weermacht eventueel voor haar taak berekend2 De verkoop van de rij wiel plaatjes zal 23 Juli beginnent Gandhi op 't nippertje aan den dood ontsnaptl Vijf Belgen in Duitschtand ver dacht van spiotinage2 Dollfuss gaat. met zijn familie, op bezoek bij Mussolini I Drastische bezuinigingen in Italië i Een maand vacantie voor de S.A. 2 De bedrijfsresultaten over 1933 van de N.V, de Arbeiderspers l Het bezoek van Prinses Juliana aan Engeland6 Scheepsongeluk in de haven van Lorient, Zes dooden en zes ge wonden 6 Een straatjongen veroorzaakt een paniek in den ondergrondschen spoorweg te New-York 6 Verbindende kracht van overeen komsten voor takken van handel of nijverheid 6 Aanhoudende daling van de 7 werkloosheid in ons land Het einde van den Stalen Helm in zicht?7 Omtrek-nieuws 7 Marktberichten 7 Marineberichten 7 Sportnieuws7 KERMIS-VREUGDEN. Twee kleine meisjes, met verrukte snuit jes, die in de Koningstraat den mijnheer Van dé krant Aanhouden en hem de cate gorische vraag voorleggen: „Meneer, komt er een poppenkast op het Koningsplein?" Nu zat die mijnheer van onder tot boven vol met problemen. Problemen, die hij niet kon oplossen, en die de knapste koppen van Europa waaronder d<e mijnheer helaas niet behoort zelfs niet kunnen oplossen, ais daar zijn; Wat voor weer zouden we morgen hebben? Zou de werk loosheid binnenkort wat minder worden? Zouden we een goed pruimenjaar krijgen of zou minister Marchant dat niet in orde kunnen brengen? Zouden weenftn, nog zoo' 't een en ander. Dan plotseling die vraag over de pop penkast op het Koningsplein. Daar zit je dan wel even mee. Maar het waren, zoo als gezegd twee verrukte snuitjes en je kan tegenover zooiets zoo'n vraag niet zonder meer onbeantwoord laten. En dus begin je de conversatie. Of denk je die te zullen beginnen. Want het was onnoodig; de oudste van de twee gaat al verder: „Ik moet eerst boodschappen doen voor me moeder..."' „Dat is erg braaf van je". „Maar dan gaan ik gauw eens kijken". En dan strijkt de mijnheer ov(er z'n hart en besluit de illusie nog maar wat aan te wakkeren. Nietwaar, wat is een leven zonder illusies? En hij concludeert dan ook zonder meer» dat er vast en zeker een poppenkast komt op het Koningsplein, Maar mijn kleine meisjes hebben haast vanwege de boodschappen en het Groote» wat ze daarna staat te wachten, en dus gaat ieder onzer zijns weegs. Thuis, bij den mijnheer van de krant, staat de soep te pruttelen en de aardappelen zijn gaar; bij de kleine meisjes zal het ook niet lang meer duren of moeder roept ze aan den middagdisch. En dus scheidt zich ons pad, Inmiddels ligt daar het Koningsplein te glanzen en te blinken. En, kijk toch eens! Daar begint reeds het Heerlijke, het Onbekende, het Verrukkelijke, het Fan tastische. Daar komen de zware tractors met de kermisheerlijkheden. Ach, voor ons, ouden en wijzen, zijn het gammele» aftandsche, verf- en havelooze fordjes, maar in ieder geval zijn het fordjes met verborgen geheimenissen, die aan allen kant naar buiten steken. Pooten van hou-< ten paarden zien we, stukken van zitban ken, een Himalaya-baan in optima forma komt er zoowaar en de straat, die niet meer gewend is aan deze zware vrachten, trilt er van, En rondom, op Koningsplein, op West plein, op Singel, komen ze aanrollen, de wagens met de onbekende heerlijkheden van de volgende week. En rondom de wagens loopen de kinderen; ze komen uit alle straten en langs alle wegen, Ze heb ben haastig hun prakje naar binnen ge werkt; gauw! gauw! tijd is thans geld, iedere minuut is immers één, en men moet toch weten wat er in al die wagens ver borgen is! Ze hebben zich geïnstalleerd op het grasgazon van het Westplein, van waar ze de verrichtingen .kunnen volgen: wee wie ze er vandaan zou willen jagen n deze komende dagen! Ze hangen achter aan de wagens, waar het materiaal uit puilt, en als ze zich verplaatsen gaan» gaan ze mee. Want onvergeeflijk ware heft bij dit schouwspel weg te blijven.

Heldersche Courant | 1934 | | pagina 5