Ingezonden. Laatste berichten. Sport Marineberichten. Legerberichten. Marktberichten. 12 HELDERSCHE COURANT VAN ZATERDAG 21 JULI 1 934. Zelfmoorden (in Duitschland. Aardbeving in het Panamakanaal gebied. Iets over belastingen. Overgangsexamens R.H.B S. Begin nog heden met i^&yi&dxchndscheTand^ „Wat Mijnhardt maakt is goed." Wat voor weer vandaag? Visscherijberichten Stoomvaartberichten mannen vrouwen totaal per 100.000 xielcn 11.327 4.647 15.974 25 3 11.231) 4.797 16.036 25.2 11.836 4 829 16 665 26 1 12 672 5.208 17.880 27.8 13.134 5.491 18.625 28.8 13 116 5 818 18.934 29.2 Sedert jaren wordt in Duitschland eene zeer gedetaileerde statistiek der zelf moorden bijgehouden. De uitkomsten daarvan over het jaar 1932 zijn dezer dagen door het rijksbureau voor de sta tistiek in het licht gegeven. Wy ont- leen en daaraan enkele hoofdctjfer.s. In de eerste plaats laten wij hier voor de laatste jaren de volstrekte cijfers vol gen, met onderscheiding naar het geslacht, en voor het totaal verhoudingscijfer per 1927 1928 1929 1930 1931 1932 In de statistiek wordt voor beide ge slachten naar den leeftijd der slachtoffers onderscheiden. De volstrekte cijfers waren voor de beide laatste jaren totaal mannen vrouwen 1932 *93* 5—15 jaar... 53 17 70 66 15-30 3.130 1.505 4.635 4.638 30-60 6.641 3.024 9.965 9.479 60-70 2 028 718 2.746 2.822 70 jaar en ouder 1.252 552 1804 1,612 onbekend 12 2 14 5 totaal13,116 5.818 18.934 18.625 Woensdag is Panama door een heftige aardbeving geteisterd. In 24 uur werden 9 aardschokken geconstateerd, welke ook de eilanden Ooiba en Barida troffen. Het epicentrum van de aardbeving ligt onge veer 200 mijl van het Balboa-gebergte in de provincie Chiriqui. In Davis, de hoofdstad van de provincie, werden vier personen ernstig gekwetst; vele gebouwen, waaronder het postkan toor, werden met den grond gelijk ge maakt, alle telegraaf- en telefoon-verbin dingen zijn vertrokken. Aangezien ook d3 electrische centrale is vernield, ligt de stad geheel in het donker. Vliegtuigen met geneesmiddelen en levensmiddelen zijn op weg naar Davis. Te Puerto Armuella is de haven gedeel telijk vernield, olie- en waterleidingen zijn beschadigd. n een van de voorsteden van Davis sprongen twee Amerikaansche soldaten uit angst uit een raam, een werd gedood, de ander zwaar gewond. BE COUPONBELASTING. I. Bij de wet van 29 December 1933, Stbl. no. 780, werd aan ons belastingstelsel een nieuwe heffing onder den naain van cou- ponbeiasting toegevoegd, welke niet in gang van 25 Februari 1934 in werking trad. Ter beantwoording van de bij vele lezers rijzende vragen hoe deze nieuwe bciasting nu eigenlijk werkt, zullen wij hieronuer een beknupt overzicht van de voornaamste bepalingen dezer belasting opnemen. De Memorie van Toelichting vermeldt, dat de regeering tot de con clusie was gekomen, dat aan een lage belasting van de opbrengst van Neder- landscho effecten in ons belastingstelsel een plaats kon worden ingeruimd, die in verband met de andere bestaande hef fingen te rechtvaardigen was. Had men vroeger, toen ook al eens het idéé van een couponbelasting ter sprake was ge komen, meer gedacht aan een aanvulling van de inkomstenbelasting, thans kwam het de regeering beter voor de heffing te gieten in den vorm van een meer een voudige, zakelijke belasting tot een laag percentage zonder vrijstellingen (behou dens dan een enkele) en zonder verreke ning met de inkomstenbelasting. Zulk een heffing werd niet misplaatst geacht. Wij kennen reeds als zakelijke belastin gen de grondbelasting en de dividend en tantièmebelasting; naast deze belastingen van het onroerend kapitaal en van de winstuitdeelingen achtte de regeering een belasting op een ander deel van het roe rend kapitaal alleszins verdedigbaar. Het beginsel der wet. Ten aanzien van Binnenlandsche effec ten, is uitgegaan van het beginsel dat aan de belasting onderworpen zullen zijn de opbrengsten van alle effecten, uitge geven door hier te lande gevestigde lichamen, behalve van die welker op brengst reeds door de dividend- en tan- tièmebelasting is getroffen. In hoofdzaak zijn dus vrijgesteld de binnenlandsche aandeelen, belast de binnenlandsche obli- gatiën, zonder onderscheid wie hiervan de eigenaar is. De opbrengst van buitenlandsche fond sen is aan de belasting onderworpen ver klaard, indien zij toekomt aan een per soon, die hier te lande gevestigd is. Er wordt aangenomen, dat dit het geval is indien de betaalbaarstelling of verzilve ring der coupons van buitenlandsche ef fecten hier te lande plaats heeft. Zou overtuigend kunnen worden aangetoond, dat deze fictie in strijd met de werkelijk heid is, dat dus de opbrengst toekomt aan een buitenslands wonend persoon of lichaam, dan opent de wet de mogelijkheid om teruggaaf van de betaalde belasting te verkrijgen. De wet maakt dus onderscheid tusschen binnenlandsche en buitenlandsche effec ten. De beperking, dat de opbrengst niet belast wordt wanneer deze reeds door di vidend en tantièmebetasting wordt ge troffen geldt alleen voor de binnen landsche. Er wordt voorts in de wet zelve uitvoe rig omschreven, wat voor de heffing van de belasting moet worden verstaan onder effecten, opbrengst enz. Binnenlandsche effecten. Artikel 2 der wet geeft een omschrij ving van wat voor de toepassing dezer wet onder „effecten" wordt verstaan. Deze omschrijving is zeer ruim. Hier onder worden niet alleen gerangschikt alle inschrijvingen op grootboeken en alle stukken die, als aandeelen, obliga ties of onder welken anderen naam ook, onder de effecten of publieke fondsen kunnen worden gerangschikt, doch ook alle rechten op evenredige deelen in een kapitaal of leening ten laste van publiek- of privaatrechtelijke rechtspersonen, zelfs al zjjn ten bewijze van de gerechtig heid geen stukken afgegeven. Zijn die evenredige deelen door vererving of ces sie ontstaan, dan vallen zij niet onder het wettelijk begrip effecten. Deze bepaling omtrent „evenredige deelen" is in de wet opgenomen om te voorkomen, dat leeningen waarvan in een normaal geval obligaties zouden zijn uit gegeven, worden gestoken in het kleed van een serie op naam gestelde schuld bekentenissen. Hieruit volgt, dat er geen sprake van heffing van couponbelasting zal zijn als twee geldschieters aan eèn rechtspersoon een gewone geldieening met hypotheek verstrekken. Na deze omschrijving van het wettelijk begrip effecten, bepaalt de wet verder, dat onder Binnenlandsche, effecten wor den verstaan effecten ten laste van den staat, van provinciën, gemeenten, water schappen, polders, kerkgenootschappen en andere binnen het rijk gevestigde rechtspersonen, alsmede certificaten van buitenlandsche effecten afgegeven door binnen 't rijk gevestigde administratie kantoren. Onder buitenlandsche effecten worden alle efecten verstaan, die niet on der het wettelijk begrip van binnenland sche effecten kunnen worden gerang schikt. Van belang is het wellicht hier tevens melding te maken van de wetstoepassing op rente van het ledenkapitaal van een Coöperatieve Vereeni- ging. De wet belast de opbrengst van effec ten, voor zoover zij niet bestaat in uit- deeling uit de winst. Hieruit volgt, dat indien de rente alleen uit de winst moet worden betaald, geen couponbelasting verschuldigd is. Wordt de rente uitge keerd ook indien géén winst gemaakt is, dan kunnen zich twee gevallen voordoen. Is elk lid verplicht om voor een in de statuten vastgesteld bedrag in het leden kapitaal deel te nemen, terwijl hem daar over een vaste rente vergoed wordt, dan moet zoo'n bewijs van deelneming naar de ruime omschrijving welke de wet van het begrip effect geeft, als effect wor den aangemerkt en is mitsdien van de rente daarvan couponbelasting verschul digd. Stort daarentegen elk lid een be drag in het ledenkapitaal, dat niet voor elk lid gelijk is, maar afhankelijk van de hoeveelheid geleverde of verbruikte za ken, zoodat de leden willekeurige bedra- te vorderen hebben, die met elkaar geen verband houden, dan heeft een dergelijke storting slechts een rentegevende schuld vordering tengevolge die geen effect is in den zin der wet en over de rente waar van dan dus ook geen couponbelasting verschuldigd is. Waar de belasting wordt geheven van de opbrengst van effecten, laat het zich verstaan, dat de wet hiervan wel een om schrijving zal bevatten. Het begrip „opbrengst". Hieronder nu wordt verstaan alle van effecten gnoten renten en dividenden* met inbegrip van stockdividenden bonus- aandeelen en dergelijke voordeelen, on verschillig of coupons of dividendbewij zen zijn afgegeven. Ook de bl] premie- loten toegekende premie wordt door de couponbelasting getrofen. Teneinde voorts ook de voordeelen te kunnen treffen, welke worden genoten indien een leening tegen bijv. 80 pet. wordt uitgegeven om na enkele jaren te gen 100 pet. te worden afgelost, werd be paald, dat ook belasting verschuldigd is ten aanzien van na het in werking treden der wet beneden pari uitgegeven binnen landsche effecten, over het verschil tus schen de emissiekoers en die van aflos sing, tenzij dit verschil niet meer be draagt dan 5 pet. Deze uitzondering geldt echter alleen, indien de houders der effecten niet het recht hebben om binnen vijf jaar uitbetaling te vorderen. Den Helder, 20 Juli 1934. Mijnheer de Redacteur. Ondergeteekende verzoekt een weinig plaatsruimte in uw blad, waarvoor bij voorbaat zijn dank. Het laatste overzicht van den gespeel den wedstrijd H.R.C.Sparta door misverstand kon geen verslag worden gegeven geeft mij aanleiding hierop, en ook op andere gebeurtenissen nader in te gaan, mede in verband met het feit, dat ontstemming begint te heerschen tegen de redactie der Heldersche Courant, meer in het bijzonder tegen een overzicht schrijver van sportaangelegenheden, die blijk geeft óf zich niet te kunnen verhef fen boven plaatselijke toestanden, óf heel weinig kijk heeft op de practijk van het voetbalspel. Wat toch is het geval? Toen H.R.C. zijn laatsten dus heel belangrijken competitiewedstrijd moest spelen te Alkmaar, vond men dit blijkbaar niet belangrijk genoeg hiervoor een ver slaggever mede te geven, later bleek dat weliswaar hiervoor iemand was aangewe zen, doch door omstandigheden niet aan wezig kon zijn. Donderdag voor den te spelen be slissingswedstrijd tegen Alcmaria Victrix te Haarlem heeft o.g. verzocht aan de re dactie der Heldersche Courant onder het aanbieden van een advertentie voor dien wedstrijd of een verslaggever op dien dag te Haarlem aanwezig zou zijn, dit bleek inderdaad de bedoeling, waarop door mij een perskaart is afgegeven. Dien Zondag kwam zich bij het station alhier een verslaggever melden, doch..., zonder reisgeld en perskaart. Toen wij moesten spelen tegen Zaandijk op ons terrein voor de degradatie, ge voelde een sportliefhebber zich gedron gen een opwekkend woord te schrijven in de Heldersche Courant, aangezien hij van meening was, dat dit wel eens een plaat selijk belang kon zijn. Mis, de redactie overzichtschrijver dacht hier anders over en weigerde plaatsing. (Bedoelde, in gezonden stukken, alsmede het bescheid der redactie van de Heldersche Courant, zijn uitvoerig opgenomen in ons officieel orgaan). Niet n enkele maal, wanneer door door den H.R.C.-secretaris een overzicht wordt aangeboden voor te spelen wedstrij den, aan de redactie der Heldersche Cou rant, wordt dit overzicht in haar geheel geplaatst, doch zoodanig uit elkander ge trokken en verwrongen, dat dit voor ons van geen waarde meer kan zijn. En nu bedoeld overzicht van den- laatst gespeelden wedstrijd, waarin gezegd wordt: „de voorhoede was een openba ring", en meer deskundige verklaringen. Nu, mijnheer de overzichtschrijver, hij het lezen van bedoeld stukje trok Ik daar uit twee meeningen en wel: óf er is in heti geheel geen verslaggever aanwezig ge weest, óf iemand die absoluut geen kijk heeft op voetbalspel, en dan geloof ik te; spreken namens een groot aantal voetbal liefhebbers, dat het in den vervolge maar beter is in het geheel niets te schrijven, dan een onkundig of tegenwerkend over zicht. Dat bovenstaande niet mijn meening alleen weergeeft, zoude u de notulen der- laatst gehouden jaarvergadering kunnen1 aantoonen, waarbij het H.R.C.-bestuur de grootste moeite had diverse moties van verstrekkenden aard, in verband met de i verhouding tot de Heldersche Courant voorloopig te laten intrekken. In de verwachting dat bovenstaand stuk onverkort zal worden geplaatst, teekenfc met de meeste hoogachting, THIJSSEN, Voorzitter v.v. H.R.C., Van Leeuwenhoekstraat No. 2. Het bovenstaande leent er zich niet toe om in ons blad beantwoord te worden. Wii hebben een onderhoud met den schrijver van het stukje gehad en met hem de diverse genoemde punten bespro ken, zoodat de leden van H.R.C. de juiste toedracht der gebeurtenissen te zijner tijd wel van hunnen voorzitter zullen ver nemen. Redactie Heldersche Courant. Den Helder, 20 Juli 1934. Mijnheer de Redacteur. Mogen ondergeteekenden nog eens eenige regels plaatsen in uw blad? Bij voorbaat dank. Daar er'op het oogenblik in Den Helder nogal eens om kleeding gevraagd wordt, niet alleen bij ondergeteekende, maar ook bii Tante Wilhelmina, in het bijzonder mannenkleeding, wilden wij den lezers vragen, indien er iets op te ruimen is van dergelijken aard, wilt U het dan aan on derstaande adressen afgeven? Ook is er een gezin, dat gevraagd heeft om wat meubeltjes, b.v. tafel, stoelen en klein kastje. Hopende dat er iets zal gezonden wor den, U nogmaals dank zeggende, A. GOIJJER, Californiestraat 71. J. BOS, Polderweg 25. wald, J. Hulk, H. Kuiper, A. van Noort- wijk! D. van Weele. R. Meindertsma. Niet bevorderd 9. Herexamen 2. Klasse IV. Bevorderd: Marie C. van Ballegooyen, Antje Blom, Lamberdina Siliacus, J. A. Avenarius, A. G. B. Bischoff, F. P. H. van Dalfsen, J. J. van Delden, R. R. van Doorn. P. G. Duker. W. A. de Jong, P. H. Koelemey, J. H. Peeman, J. K. Schendelaar, H. Severijn, B. Stasse. J. D. Tompot, J. H. Zeilstra. Niet bevorderd 7. VOETBAL. Heldersche Boys-meuws. HELD. BOYS I—K.V.V. II. Zondagmiddag zullen de Boys den strijd aanbinden tegen KW 2. Deze ontmoeting is de finale voor het Gouden Kruis. De Boys zullen het wel zwaar te verantwoorden krij gen, doch gezien hun spel van de laatste we ken, achten wij hen niet kansloos. Het zal 'zeker spannen morgen. liet tweede elftal speelt morgen vriend schappelijk tegen een Helder-comb. Voor deze or.tmöeting is een proef-elftal opgesteld. Het derde en de adspiranten zijn vrij. Helder-nieuws. HELDER-COMB.—ATLAS. Des morgens om io uur speelt de volgende Helder-combinatie tegen de jeugdige Helder sche voetbalvereeniging Atlas: G. Kenter Th. Boon W. de Jongh P. Smit II. Bodenstaff C. Vermeulen G. Lokkers G. de Boer C. Polak A Veen KI. Bijl Op het B-terrein wordt tezelfder tijd een wedstrijd gespeeld tusschen een Helder-comb. en Held. Boys. Wieringen. Succes-nieuws. Op de R.H.B.S. is hedenmorgen de uitslag van de overgangsexamens bekend gemaakt. Klasse I A. Bevorderd: Jacoba Allaries, Hendrina Boels, Klara Elte, Elizabeth Siliacus, H, Aberson, A, Boendermaker, C. de Boer, P. van den Broeke, J, A. Feij, J, Flens, M. Heisterkamp, W. J. J. Kooijman, H. Luscher, C. C. Mantz, K. L. Otsen, J, H. Smit, J. P. Jongkees, Johanna E. van den Berg. Niet bevorderd 5. Klasse I B. Bevorderd: Hermana van Rugge, Aga- tha C. Slikker, Lijsje Verduin, Geertje Westerbaan, Elizabeth A. J, Zwierstra, D. Raml^jr, S, Sjoerdsma, G. Smits, W. Spits, C. J. Taillie, S. C. Veerdig, J, P. Verwijnen, M, K. Wierstra, G. Wisse, M. L. Wissekerke, M, van Wijnen, J, P. Zijlman, Johanna J, Abbenes. Niet be vorderd 4. Herexamen 1. Klasse II A. Bevorderd: Marijtje Blom, Jacoba P. Boon, Cornelia S. Fey, Ella Lanting, C. Blom, J. W. Doorn, J. M. Heuting, H. Kiljan, A. J. ten Klooster, J. Kommer, C. Koning, D. Kruijs, A. P. Kwast, W. F. van Rappard, J, H. Rienks. Niet be vorderd 9, Herexamen 3. Klasse II B, Bevorderd: Hermina F. v, d. Nieuwen- huizen, Adriana Tollenaar, Louise Vis- man, Emmy Wiegel, A. Blok, F. A. de Boer, M. J. Bottema, J. H. Frijdal, J. J, van der Goes, W. J. H. Mulder, J. A. Postuma, J, C, van Vessetn. Niet bevor derd 11Herexamen 3. Klasse III. Bevorderd: Geertriuda C, Bosker, Wil helmina Bijl, Johanna P. Mulder, Sara Tollenaar, Wilhelmina R. Visser, R, Dijkstra, J. B Feenstra Kuiper, I. Grun- Zondag 22 Juli worden geen thuiswedstrij den gehouden. Uit gaan: Succes 1 naar BICC 1 en Succes 2 naar Wieringerwaard 1. Beide elftallen spelen op het BKC-terrein te Anna Paulowna. KORFBAL. De korfbalsport hier in Den Helder wordi slechts sporadisch beoefend. Het komt mij vuor, dat weinigen weten, dat juist deze sport eert' groote beteekenis heeft voor de lichame lijke opvoeding der jeugd en ouderen. In de lichamelijke opvoeding der jeugd, vooral der schoolvrije jeugd, neemt de sportbeoefening een vooraanstaande plaats in. Immers, op een leeftijd, dat de jongelui de schoolbanken ver laten of hebben verlaten, hebben zij juist de méeste behoefte aan de ontwikkeling hunner goede krachten. Omdat zij op kantoren, fa brieken of werkplaatsen in zittende houding, in ongezonde atmosfeer voor hun bestaan moeten zorgen, is het de sport, die hen met onweerstaanbare kracht naar buiten lokt, is het die hen dwingt tot inspanning en daar door tevens tot ontwikkeling hunner lichaams krachten, die de levensfuncties intensiever doet werken, zoodoende de nadeelen opheft, die voortvloeien uit hunne bestaansvoorwaarden. Daarom zouden wij meenen. jongelui, slu t u bij een korfbalclub aan, of richt een korfbal- vereeniging op, om deze zoo uitstekende sport voor het lichaam te beoefenen. Dan zou men des winters een korfbal-competitie kunnen spelen. Als er in verschillende plaatsen zooals in Den Helder, Callantsoog, Petten, Juliana- j dorp, Texel, Wieringen enz. korfbalploegen 1 waren, dan zou men met weinig kosten tegen elkaar kunnen uitkomen. De bestaande ver eenigingen willen gaarne inlichtingen geven i en vereenigingen helpen oprichten. Tracht nog het komende seizoen te spelen in competitie- i verband. Inlichtingen Brakkeveldweg 85. WIELERSPORT. E. H. WIELRENVEREENIGING D.O.K. -■De E. H. Wielrenvereeniging D.O.K. houdt op 22 Juli haar 2e rit om het clubkampioen- jschap, over 75 km (over 8 ronden). Punt van vertrek bij Donkere Duinen te 9.45 uur. i POSTDUIVENSPORT. P.V. „HOLLANDS NOORDPUNT". Bovengenoemde vereeniging hield j.1. Zon dag haar 9e concours voor oude duiven vanaf Limoges (Frankrijk), afstand 835 km. De vogels werden des Zaterdagsmorgens om 6.30 uur in vrijheid gesteld met N.O. wind. De warmte in Frankrijk deed niet veel goeds ver wachten, wat naderhand wel bevestigd werd, slechts zeer langzaam kwamen de vogels af en moest 't concours tot Woensdagavond open bÜjven. Jammer dat deze vlucht zoo slecht verliep. Dit moet toch van invloed zijn op oe Bordeaux-vlucht, welke het seizoen oude duiven moet sluiten. Dan hopen wij op beter vliegweer, zoodat dit zeer zware se'zoen nog goed besloten kan worden. De prijzen werden verdiend als volgt: F. Scholten ie, 8e prijs, 43 pnt.; A. Felkers ie, Se, 6e prijs, 65 pnt.; R. F. Mulder 3e, 7e l'rijs. 42 pnt.; J. Ricmers 4e prijs, 22 pnt.; In concours waren 31 vogels. De eerste vo gel werd getoond op Zondag 12.20.5 uur. Zon dags drie vogels thuis. De laatste prijsvliegen- de duif op Woensdagmorgen 10.28.50 uur. De stand der punten is als volgt: A. Felkers 475 pnt.; F. Scholten 386 pnt.; J. Riemers 353 pnt.; Gebr. Buis 349 pnt.; R. F. Mulder 280 pnt.; M. v. Dijk 217 pnt.; P. v. 't Hert 123 pnt.; J. v. Riel J20 pnt.; J. Neb- beling 114 pnt.; M. J. Bok 85 pnt.; J. M. Pe ters 80 pnt.; H. Prins 55 pnt. Hiermede is de heer Felkers reeds kam pioen onverschillig hoe of de uitslag van Bor deaux is. Hiermede onze felicitatie. Nu de wisselbeker op Bordeaux, hij kan voorgoed weg zijn. Zal de traditie gebroken worden en nummer één van verleden jaar nummer twee zijn, of? Thans zijn de jonge vogels aan de beurt. Zondag het eerste concours vanaf Ouden bosch, 158 km., tevens afd. concours. Hier jvorden 9000 vogels verwacht. Misschien een record.Deze monster concoursen worden ner gens in Europa overtroffen Door het bedanken van den heer M. v. Dijk als voorzitter, zagen wij ons genoodzaakt cm tot verkiezing van een nieuwen voorzitter ovef te gaan. Hiervoor werd benoemd de heer M. J. Bok, Hoogstraat 35. Anna Paulowna DRAVERIJ. Voor de a.s. Dinsdag te houden draverij zijn ingeschreven: Saraband van J. Strooper, 't Zand; Tamboer, W. Kool, Medemblik; Cilly en Otella van J. van Leeuwen, Bakkum; G'oria Bond en Kap. deBruanc van C. Vergav, A'dam; Trotteur, K. Taans, Oostzaan; Grct chen II, N. Siiver, Oudesluis; Sir Axworli K, L Combé, Amstelveen; Ora Zetse en Betty Worti, S. v. d. Oord, Haarlemmermeer; Nor- terman B, J. Schoon, Medemblik; Clara Boxa- na. R. v. Wieringen, Alkmaar; Fahina, J. Haan Jr., Wijde Wormer' Quick G, A. Cats, Slote'- dijk; Benke, W. Aikemade, Anna Paulowna Daar bij niet opkomen een flinke boete wordt opgelegd, mag verwacht worden, dal r et, zooals een vorigen keer, slechts een klein deel, maar alle 16 paarden aan den start zullen verschijnen. SCHAKEN. DR. EUWE TE ZURICH. Onze kampioen heeft een prachtig succes geboekt door den wereldkampioen Aljechin m de vijfde ronde te kloppen. In de zesde ronde ontmoette hij den sterken speler Flohr, titel wien hij remise speelde. Deze laatste won zijn hangpartij tegen Johner, waardoor hij met 5 punten uit 6 matches de leiding nam. Als no. 2, 3 en 4 kwamen daardoor te staan resp. Euwe, Aljechin en Em. Lasker, elk met 4H Pt- De uitslagen der zevende ronde luiden: S. Flohr maakt remise tegen dr. Aljechine. H. Grob maakt remise tegen dr. Euwe. F. Gygli wint van dr. H. Joss. G. Stahlberg wint van prof. dr. O. Naegeli. A. Muller wint van W. Henneberger. Dr. E. Lasker wint van dr. O. S. Bernstein. E. Bogoljubow wint van H. Johner. Off. van adm. 2e kl. der zeemacht G. Kerk meijer, wien vergund is uit Oost-Indië terug te keeren, is 11 dezer aan boord van het s.s Siamat van Batavia vertrokken, wordt 1 Augustus te Marseille en daarna hier te lande terugverwacht. Ondervolgende officireen en schepelingen ziin aangewezen om, behoudens onvoorziene omstandigheden, naar Nederland terug te keeren: Luit. ter zee 2e kl. P._ G. J. Snippe. 4 Juli '34 per m.s. Chr. Huygens van Tj. Priok. Matroos 2e kl. A. Opperhuizen, 11 Juli '34 I.er m.s. Slamat van Tj. Priok. Serg.-monteur E. Zevenbergen, 18 Juli '34 per m.s. Indrapoera van Tj. Priok. Ondervolgende schepeligen zijn 14 Juli 1934 per m.s. Johan van Oldenbarnevelt uit O.-I. in Nederland teruggekeerd: Majoor-monteur G. ten Kleij, majoor-ma chinist J. A. Dijksma, serg.-monteur F. Blon del, serg.-schrijver A. Lelie, serg.-hofmeester M. C. de Kieviet, bootsman A. van der Krog', s rg.-konstabel A. H. F. Fonteijn, serg- v ïegtmr. (M) J. Huigen, korp.-telegr. W. va-i Emmerik, korporaal-konst. L. A. Smith, kor poraals-schrijver J. H. Peeman C. J. K. C. Petlerson, korporaals-machinist J. P. Arents, A. v. d. Berg, A. W. Brandenburg, J. H. Ver- seput, P. H. Corneiisse, M. F. Poortvliet, M. de Koster, J. Geschiere. stokerolieman J. J. van Dijk, monteur ie kl. H. Spoelstra, kleer maker G. Schouten, schoenmaker J. C. 'E. Houppermans, matrozen ie kl. W. H. Flente- rie, G. Rozendal, J. Köl'ner, G. Mulder, ma trozen 2e kl. J. T. Furer, A. C. Schil thuizen, matrozen 3e kl. F. Frankfoort, J. Wil jouw, marinier 2e kl. F. van de Ven. Ondervolgende matrozen ie kl. zijn geslaagd voor de proef voor kwartiermeestei D. L. van Reek, R. Wever, P. v. d. Schans, H. J. van Horik, J. H. Simonis, R. J. W. .Flanken, H. v. d. Graaf, M. Heijblok, A. J. Legerstee, J. Reiff. Bevordering. 1 Juli '34: stoker ie kl. A. de Bondt tot sto ker-olieman. Aangenomen in den zeedienst. 5 Juli '34: leerl.-vliegituigmr. (M) C. T. Ver- voort. 5 Juli: lecrl. vliegtuigmr. (M) W. J. Ruijter. Met ontslag uit den zeedienst. 1 Aug. '34: majoor-monteur A. Neehus. 15 Juli '34: marinier ie kl. C. J. Hijmering. 13 Aug. '34: marinier 2e kl. F. van de Ven. 10 Sept. '34: korp.-macht. J. Geschiere. 10 Sept. '343: matroos 3e kl. J. Wiljouw. Aan de dienstplichtigen IC. Kramer, L. F. van Loo en M. A. Marbus, lichting 1934, van iet rcg. kustartillerie, is hij beschikking van den Minister avn Defensie uitstel van opkomst in werkelijken dienst verleend voor den tijd van een jaar. Met ingang van 24 Juli 1934 zijn aangesteld tot dienstpl. sergeant-tit. bij het reg. kust artillerie de dienstpl. korp. J. P. Kloes, J. Janse en J. A. Prins, in opleiding voor dpi. onderoff.-administrateur. Haven van Nieuwediep. 20 Juli 1934. Aangekomen van Groningen, met bestem ming naar Londen het Nederl. motorschip „Cito". Aangekomen van Texel en vertrokken naar Brussel het Oostenrijksche motorschip „Karnten". Aangekomen van Londen en vertrokken naar Harlingen het Eng. ».s. „Groningen". Naar waarnemingen verricht in den morgen van 21 Juli. Medegedeeld door het Koninklijk Meteorologisch Instituut. Hoogste stand 764.5 te Haparanda. Laagste stand 750.5 te Brest. Verwaciiting: Meest matige wind uit Oostelijke tot Zuidelijke richting, licht tot half of zwaar bewolkt, droog warm weer, behoudens kans op onweer. 19 Juli. Aangebracht door korders: Tarbot 1> Groote middel tong Kleine middel tong Kleine tong ïps (puf) Schol I Schol II Schol III Schar 20 Juli. Aangebracht door korders Tarbot Groote middel K eine middel Kleine tong Slips Schol I Schol II Schol II (puf) Schar kg 0.57—0.48 M7—1 37 1-35—1 07 1.04—0.80 0.240.10 p. kist 6.75—4.80 2.90—1.75 1.40—0.75 2.501.90 tong tong kg 0.62—0.52 1.25 .20 I.I4O.96 I.OO—O.74 0.10—0.05 p. kist 7.35—6.00 4.002.35 II 1.250.70 2.602.IO ALKMAAR, 20 Juli Graanmarkt. Aangevoerd 100 hl. al«: 12 hl tarwe 5—5-5o; 18 hl gerst chev. S.40—7.25, 35 hl haver 6.2S7; 21 hl boonen: bruine boonen 1415, citroen boonen 13, duiven boonen 8; 2 hl blauwmaanzaad 18; 21 hl erwten: groene (kleine) 8, groene (groote* 19, grauwe 2528, per 100 kg. Handel goed ALKMAAR, 20 Juli Kaasmarkt. Aangevoerd 68 stapels, wegende 145,000 kg. Fabriekskaas: 44 stapels kleine zonder merk 22.50, 4 stapels commissie zon der merk 17, middelbare rood zonder merk 18. Boerenkaas: 5 stapels zonder merk 18.50; 15 stapels commissie zonder merk 25. Handel goed. AMSTERDAM, 20 Juli. Andijker muizen 5.205.60; kleine An- Jijkre muizen 3—3.40; Andijker blauwen 5.405.60; Langedijker muizen 5-205.6o; Purmerender muizen 5.205.40; Zeeuwsche eigenheimers 5.205.60; Zeeuwsche blauwen 5-305.60; Westlandsche muizen 5-20 5.60; kleine Westlandsche muizen 3 403.60 Aanvoer 190.900 kg. BROEK OP LANGENDIJK, 20 Juli. 45,000 kg aardappelen: eigenheimers 4.10 4.30; Schotsche muizen 3.504.60; blauwe eigenheimers 3.504; drielingen 2.302.70; 37,000 kg roo.de kool 12.70; 3000 kg gele kool 2.202.40; 5000 stuks bloemkool, re hoort 3-5011.10; bloemkool 2e soort 1.50 1.80; 2000 kg uien: zilvernep 6.508; zil verdrielingen 3:20; 800 kg bospeen 1.50 1.80; 1400 kg slaboonen 58.50; 700 kg peen 1.10. HELDERSCHE EIERVEILING. 19 Juli. Aangevoerd 23,516 kippeneieren: 52—54 kg 2.10—2.50, 55—57 kg 2.00—2.50. 5860 kg 2.302.70, 6163 kg 2.602.70 6467 kg 2.70, kleine eieren 1.70; 180 eendeneieren 2.002.30. Alles pee 100 stuks. NOORDSCHARWOUDE, 20 Juli. Schotsche muizen 3.503.80, eigenheimers 3.50 blauwe eigenheimers 3.504.40, drielingen 1.302.70; zilveruien 7080 ct., drielingen 3.103.80, zilvernep 7.608.20; spercieboonen 79.10; tuinboonen r.50; kroten 3.10; roode kool 1.20; witte kool 1.401.60, alles per 100 kg. Stoomvaart Mij. Nederland. Batoe, 19 Juli te A'dam. Mapia, u., 19 Juli te Antwerpen. Tajandoen, t., pass. 17 Juli Pcriin. Kon. HolL Lloyd. Eisenach, 19 Juli te A'dam. Flandria, u.. 19 Juli v. Southampton, Waterland, t., 19 Juli v. Rio Janeiro. Kon, Ned. Stoomboot Maatschappij. Rhea, 19 Juli tte Danzfg. Trajanus, 19 Juli v. A'dam. Alkmaar, u., 19 Juli v. Curacao. AcH' T9 Juli v. Carthagena. Ai uli v. Vigo. 1 Juli te Antwerpen, Cal.,19 Juli te Candia. Costa Rica, 19 Juli v. Curacao. Crijnssen, u., 19 Juli v. Madeira, Deucalion, 19 Juli te Hamburg, Fauna, 19 Juli v. Genua. Hermes, 20 Juli te R'dam. Luna, 18 Juli te New-York. Nereus, pass. 20 Juli Holtenau, Saturnus, 10 Juli v. Stamboul. Trajanus, 20 Juli te R'dam. Triton, 19 Juli v. Tunis. Agamemnon, u., 14 Juli te San Juan. Bodegraven, t., 18 Juli v. Livcrpool, Colombia, 19 Juli te Stockholm, Costa Rica, 19 Juli te Curacao. Hebe, 18 Juli v. Mesina. Mars, 18 Juli v. Livorno. Stella, 18 Juli v. Hamburg. Tiberius, 18'Juli v. Vigo. Venezuela, t., pass. 18 Juli Flores. ulcanus, pass. 18 Juli Gibraltar, Kon. Paketv. Maatschappij N. Zeeland, 18 Juli v. Mclhourne, Sipora, 18 Juli v. Belawan. Tasman, 18 Juli te Port Natal. HollandAmerika Lijn, Rotterdam, 20 Juli te Heltesylt. Lochkatrine, 16 Juli te Vancouver, Nebraska, pass. 18 Juli Dungencss. Bteedijk, 19 Juli te R'dam. Lochgoil, 19 Juli te R'dam. Statendam, 18 Juli te New-York. Veendam, 18 Juli y. Southa mpton, Volendam, 18 Juli v. Algiers. Rotterdamsche Lloyd, Dempo, u., 19 Juli te Batavia. Palemhang, t., 19 Juli v. P. Said, Sibajak, u., 19 Juli te Marseille. Indrapoera, t., 20 Juli v. Singapore Baloeran, t., 18 Juli v. Marseille

Heldersche Courant | 1934 | | pagina 12