Buitenlandsch Overzicht. NAAR TEXEL Sally's avontuur. HONIG'S BOUILLONBLOKJES thans 6 voor 10 ct. NIEUWSBLAD VOOR DEN HELDER, KOEGRAS, TEXEL, WIERINGEN EN ANNA PAULOWNA BINNENLAND S. A. KANNEWASSER. GEMENGD NIEUWS No. 7465 EERSTE BLAD ZATERDAG 28 JULI 1934 62ste JAARGANG Japansch protest tegen de contingenteering van aardewerk. HEDENAVOND ZIJN ONZE ZAKEN van 10-11 uur geopend. ZONDAGS tot 2 uur. Uit het mijnbedrijf. Nationaal Crisis Comité. De steunverlaging. De ernstige ontploffing in de haven van Ouddorp. met Salonboot Dr. Wagemaker H morgen Q goedkoope retourhiijetten Den Helder-Texel COURANT Abonnement per 3 maanden bij vooruitbet. Heldersche Courant fi.50. voor Koegras, Anna Paulowna, Breezand, VVieringenen 'lexel f 1.66: binnen land f 2.— Nederl. Oost- en West Indië per zeepost i 2.10, dem per mail en overige landen 13.20 losse ros. 4ct.fr. p. p fct. Zondagsblad resp f 0.50 f 0.70, f 0.70.f1.- Modeblad resp. f 1.20, f 1.50, fl.50, t 1.70 Verschijnt Dinsdag-, Donderdag- en Zaterdagmiddag. Redacteur: P. C. DE BOER. Uitgave N.V Drukkerij v/h C. DE BOER Jr. Bureau: Koningstraat 7s Telefoon: 50 en 412 Post-Girorekening No. 16066. ADVERTENTIËN: 20 ct. per regel (galjard). Ingez. meded (kolombreedte als redaction. tekst) dubbele prijs. Kleine advertentiën (gevraagd, te koop, te huur) bij vooruitbetaling 10 ct. per regel, min. 40 ct.; bij niet-contante be taling 15 ct. per regel, min. 60 ct. (Adres Bureau van dit blad en met brieven onder no.10 ct. per advertentie extra). Bewijsnummers 4 ct. Wat zullen de gevolgen zijn van den mislukten Nazi^putsch in Oostenrijk? - Een groote schrede dichter bij den komenden oorlog - De mogendheden er van overtuigd, dat Duitschland de hand in het spel heeft. - China en Japan. De mislukte Naziputsch in Oostenrijk De spanning in Europa neemt den laatsten tijd met den dag toe en er zal nie mand zijn, die de intern, politiek no 1918 volgt, die durft te ontkennen, dat we ooit zoo dicht bij een nieuwe uitbar sting hebben gestaan als op het oogen- blik. Ja, we vragen ons zelfs af, of, wan neer de greep van de Nationaal-socialis- ten naar de macht in Oostenrijk was ge lukt, we momenteel al niet ip den strijd hadden gezeten, of Frankrijk en Italië Duitschland den oorlog al niet zouden verklaard hebben en andere mogendhe den als Engeland en België zich daarbij niet reeds zouden hebben aangesloten. Frankrijk, Engeland en Italië eischen immers de onafhankelijkheid van Oosten rijk, was dus de staatsgreep gelukt, dan was de onafhankelijkheid geschonden en hadden deze mogendheden op moeten ko men voor het herstel van recht van Oos- i tenrijk. En België zou zich zeker niet on betuigd hebben gelaten om tegen Duitsch land van leer te trekken, omdat het de bewapening van Duitschland reeds lang met leede oogen ziet e*h niets liever zou wenschen, dan dat Duitschland den gena deslag zou worden toegebracht voordat het tot de tanden gewapend is. Ja, rooskleurig ziet de wereld er alles behalve uit en Duitschland is wel een van de voornaamste oorzaken van de on rust in Europa. We willen niet alle schuld op de schouders van Duitschland leggen, want de onderdrukking en miskenning van de laatste vijftien jaar zijn niet vreemd aan de machtswellust van heden, maar dat neemt niet weg, dat het optre den van de Nationaal-socialisten, zoowel in Duitschland als in Oostenrijk een drei gend gevaar is geworden voor den wereldvrede. En wij vragen ons met angst af hoe de toestand zich in de komende weken zal ontwikkelen en denken met bezorgdheid aan de gebeurtenissen van twintig jaar geleden, die een merkwaar dige overeenkomst vertoonen met die van heden. Verschillende vragen dringen zich naar voren. In de eerste plaats wat zullen de groote mogendheden doen, naar aanlei ding van den moord op Dollfuss en het gebeuren in Oostenrijk? Zullen ze een kachtig protest bij Duitschland indienen, omdat men van een ding zeker is, n.1. dat Duitschland de hand in het spel heeft ge had en dat de leiders in Duitschland, Hit- Ier incluis, hebben geweten wat er stond te gebeuren in Oostenrijk. En als zij krachtig zullen protesteeren, hoe zal Duitschland daar dan op reageeren? Dat is de tweede vraag, die we ons stellen. We kennen nu zoo langzaamhand de tac tiek van de Nazi's om, als de dingen fout gaan alle schuld te ontkennen. Zoo heeft men nu al pertinent ontkent er iets van geweten te hebben dat een greep naar dc regeeringsmacht in Oostenrijk plaats zou hebben. Men heeft 't is om te lachen den Duitschen gezant uit Weenen te ruggeroepen, omdat hij om bescherming van de moordenaars van Dollfuss ge vraagd had. Men heeft Habicht, den lei der 'van de Oostenrijksche nationaal- socialisten in Duitschland, den bekenden radio-omroeper in München, die zooveel kwaad gesticht heeft door zijn opruiende redevoeringen, bestemd voor de Duitsche Nazi's in Oostenrijk, van zijn betrekking ontheven. Maandenlang kon hij onge stoord zijn duisteren gang gaan, werd hij zelfs aangemoedigd en baatten Oosten rijksche nog andere protesten en nu moet hij als slachtoffer vallen, voor de hand having van het prestige van de Duitsche regeering. Er zijn meer vragen, die zich bij ons opdringen. Hoe zal het optreden van .Ie Oostenrijksche regeering tegenover de nationaal-socialisten zijn, zal men ze nu even krachtig bestrijden als in het begin van het jaar de socialisten? Zal het nu uit zijn met de passieve politiek tegenover de Nazi's, een politiek, die den geliefden leider van het Oostenrijksche volk, den vredelievenden en vriendelijken Dollfuss het leven heeft gekost? Zoo zijn er tal van vragen, waarop het antwoord eerst in de komende dagen of weken misschien ge geven zal kunnen worden. Maar één ding is zeker, en dat is, dat de atmosfeer in Europa dreigend geladen is en dat er maar weinig behoéft te gebeuren of de uitbarsting zal komen. God behoede ons gebeukte werelddeel voor een ramp, die de ondergang beteekent van onze Westen- sche wereld. Bizonderheden over den toestand in Oostenrijk en over het reageeren van de buitenlandsche pers op de gebeurtenissen van de laatste dagen, vindt men elders in dit nummer. Hier hebben we slechts een algemeene beschouwing willen geven van den toestand in Europa, zooals we dien zien na de rampen van de laatste maan den en het ernstig gebeuren van deze week. De „Prawda" publi ceert een artikel over Japan en de in den loop der laatste we ken verdubbelde acti viteit in China en vooral in Sjanghai. Wij mogen door de gebeurtenissen in Europa, die ons de laatste weken overweldigen, ons oog niet sluiten voor de ontwikkeling van den toestand in het Verre Oosten, omdat ook het gebeuren daar groote be- teekenis heeft voor ons werelddeel. Het blad legt den nadruk op de strate gische belangrijkheid van de groote Chi- neesche haven en is van meening, dat de geheele binnenlandsche- en buitenland sche politiek in feite geregeld wordt door een kleine groep buitenlandsche kapita listen en door de Chineesche bourgeoisie te Sjanghai. Tot 1931 hebben aldaar het Engelsche kapitaal, de Engelsche vlag, de Engelsche troepen en schepen geheerscht. Sinds echter Japan bezit genomen heeft van Mantsjoeriie vormt Sjanghai voor dit land een begeerenswaardig bezit. De Japansche industrie heeft in den loop der laatste jaren geweldige vorderingen ge maakt in China, dank zii de buitengewoon lage arbeidsloonen, de onmiddellijke na bijheid van grondstoffen, afzetmarkten, enz. Vele Japanners zijn eigenaar van Chineesche fabrieken en kunnen zich op deze wijze onttrekken aan de uitwerking van den boycot. In enkele jaren is de Japansche kolonie te Sjanghai gestegen tot 17000 personen, terwijl alle andere kolonies van buiten landers tezamen slechts 19000 personen omvatten. De strijd om Sjanghai, aldus de „Prawda", zal tusschen Engeland en Ja pan worden uitgevochten. Wie deze haven beheersc.ht, beheerscht den Stillen Oceaan. Dit vormt de verklaring van de Japansche activiteit. In het woondistrict der Japan ners te Sjanghai, Khonkioe, dat onder hun eigen controle staat, zijn kazernes en een militair hospitaal gebouwd, welke be schermd worden door de consulaire poli tie en door marinesoldaten. Er zijn daar zelfs fortificaties gebouwd, die zorgvuldig gecamoufleerd zijn als gewone woonhui zen. Het doel der Japanners is, van dit woondistrict een volledig versterkte Ja pansche poncessie te maken. DE WIJZIGING VAN HET LOODSWEZEN. 1 Augustus in werking. Bij Kon. besluit van 14 Juli is bepaald, dat de wet van 16 Mei 1934 tot nadere wijziging van de wet, houdende bepalin gen op den loodsdienst voor zeeschepen, in werking treedt op 1 Augustus a.s. DE DOOD VAN DOLLFUSS. f Deelneming dier Nederlandsche regeering. De minister van buitenlandsche zaken, jhr. mr. de Graeff, die gisteravond tele fonisch door den Nederlandschen gezant te Weenen op de hoogte is gesteld van den dood van bondskanselier dr. Dollfuss, heeft vanochtend de deelneming der Ne derlandsche regeering aan den Oosten- rijkschen zaakgelastigde, den heer G. Alexich, betuigd. FRANCOIS COTY OVERLEDEN. Francois Coty, de bekende Fransche parfum-fabrikant en eigenaar van het Parijsche dagblad Ami du Peuple, is Woensdagavond, op zijn landgoed nabij Versailles overleden tengevolge van een longontsteking, waaraan hij gedurende ongeveer veertien dagen lijdende was. Franpois Coty was in 1882 te Ajaccio op Corsica geboren. Zijn fabrieken van parfums en cosmetische artikelen zijn wereldbekend. Behalve industrieel was Coty eigénaar van dé Figaro en later stichtte hij het volksblad Ami du Peuple, dat gedurende eenigeil tijd een veelge- zen boulevardblad was. In de laatste ja-1 ren was Coty alleen nog maar geïnteres seerd bij de Ami du Peuple. Als politicus stond Coty rechts en voerde hij, evenals zijn bladen, een nationalistische politiek. Hij is geruimen tijd senator voor Corsica geweest. EEN BUITENLANDSCH JOURNALIST IN DUITSCHLAND GEARRESTEERD. De heer A. Hemberger, correspondent te Berlijn van de Prager Presse en Cen tral European Radio (Praag) is in zijn wonig te Berlijn gearresteerd en over gebracht naar de gevangenis van de ge- j heime politie in dé Prins Albertstrasse. De heer Hemberger is Oostenrijkse'! staatsburger. Aneta meldt uit Batavia: Naar wij vernemen zal van Japansche zijde een protest worden ingediend tegen de regeeringsmaatregelen inzake contin genteering van aardewerk, aangezien hierdoor de atmosfeer van de conferentie woi;dt vertroebeld. Dje Nw. Rott. Crt. teekent bij dit be richt aan: Men moet wel bewondering hebben voor de vrijmoedigheid van de Japanners, die van! de aankomst hunner delegatie op Java af, voortdurend dingen hebben ge daan om de atmosfeer te vertroebelen. Wij noemen slechts het communiqué, waarmede de heer Nagaoka van boord stapte en het interview met de Ind. Ct. De heele houding van den Japanschên handel, die onmiddellijk misbruik heeft gemaakt van de ridderlijke mededeellng over de voornemens onzer regeering tot contigenteering, door groote hoeveelheden van de te contigenteeren goederen naar Java te verschepen, de poging om den heelen import van. aardewerk te beheer- schen, die juist onze regeering gedwon gen heeft tot dezen maatregel, zijn wel allerminst geschikt om de atmosfeer te zuiveren. Vrijmoedig is ook zeker de klacht over het ontbreken van een voor afgaande kennisgeving van het voornemen onzer regeering, na de ervaring met de vorige kennisgeving. De geruchten over ontslag op grooten schaal. Daar een verder verhoogen van de pro ductie onder de gegeven omstandigheden nog niet verantwoord zou zijn, zullen de Oranje Nassau Mijnen zèer binnenkort tot ontslag van een vrij groot aantal mijn werkers (meestal buitenlanders) moeten overgegaan. Deze feiten hebben dezer dagen aan leiding gegeven tot het gerucht, dat met ingang van 1 September, aan 350 man op de O.N. Mijn IV, ontslag zou worden verleend. Naar de Limburger Courourier ver neemt, staat echter omtrent den omvang der ontslagen bij de O. N. IV zoowel als omtrent het tijdstip, waarop die ontslagen zouden moeten ingaan, nog niets vast. Vermoedelijk zal medio Augustus in dezen een beslissing worden genomen. POLITIERECHTER BIJ IEDERE RECHTBANK. Bij Kon. besluit van 16 Juli is bij elke. rechtbank één uit één lid bestaande (en kelvoudige) kamer ingesteld voor de ver eenvoudigde behandeling van strafzaken. De verantwoording. Het accoord, getroffen tusschen de di recties der mijnen en de arbeiders-orga nisaties, berust, zooals wij gemeld hebben, ihede op de toezegging, dat ook op de particuliere mijnen zoo spoedig mogelijk tenminste vijf dagen per week gewerkt zal worden. Het Nationaal Crisis Comité heeft van kantoor H. J. Vooren, hetwelk belange loos de aUocoüntants-controle uitoefent, de volgende verklaring ontvangen: Blijkens de administratie van het Na tionale Crisis Comité, die tot en met 31 Mei 1934 door ons gecontroleerd en ac coord bevonden is, werd tot en met ge noemden datiun ontvangen aan giften in geld voor: A. steun (inclusief rente en bijzonedere baten) 2.057.487.57. Hiervan is uitge deeld in geld en betaald voor verstrekte giften in natura 1.349.927.82. Aan steun in den vorm van voorschotten stond per 28 Februari uit 7.752.50. Aan B steun werd uitgedeeld in geld en in giften in natura 1.645.916.12. De beschikbare betalingsmiddelen als mede de bewijsstukken van en onderpan den voor uitstaande gelden zijn door ons opgenomen en in overeenstemming be vonden met de administratieve verant woording Een congres van het N.V.V. Specialen nadruk zal men leggen op den toestand van 3e werkloozen in den aanstaanden winter. Binnenland ONGELUK MET EEN JACHTGEWEER Toen de 22-jarige J. te Holkerveen (gem. Nijkerk) bezig was met het laden van een oud jachtgeweer, ging het schot plotseling af. De 12-jarige jongen H. Kas werd in de rechterdij getroffen. Hij is aan de ge volgen overleden. ONGELUK OP HET STATION TE NUTH. Treinmachinist gedood. Woensdagnacht hing tijdens het voor bijrijden van den goederentrein Heerlen— Sitard op het stations-emplacement te Nuth de 44-jarige machinist J. van der Veen uit Heerlen, die op een locomotief dienst deed, over het hek, hij is met het hoofd tegen een lichtmast geslagen. Door den schok viel hij van de locomotief en kwam onder den trein terecht. De man was op slag dood. Hij was gehuwd en va der van vijf kinderen. Ook de twee ernstig gewonden overleden. Het bestuur van het Nederlandseh Ver bond van Vakvereenigingen heeft beslo ten, zoo meldt het Volk, op Zaterdag en Zondag 8 en 9 September te Amsterdam een buitengewoon congres te houden, waar de verslechte positie van de werk loozen zal worden besproken. De voorzitter van het N.V.V., de heer E. Kupers en de Vei'bondsbestuurder, de heer H. Lindeman, zullen daar het woord voeren en de steunverlaging, de werk verschaffing en de contraprestatie be handelen. Inzake de in de Vissehershaven van Ouddorp en Goedereede Woensdagmid dag plaats gehad hebbende ernstige ont ploffing aan boord van een visschers- vaartuig, verneemt de N.R.Crt. nog, dat de schipper P. Kastelein en zijn knecht G. de Keizer, die ernstig werden gewond, Donderdagmorgen in het ziekenhuis te Dirksland, waarheen zij werden ver voerd, aan hun verwondingen zijn over leden. Ie klasse 90 cent 2e klasse 60 cent Directeur T.E.S.O» Feuilleton Uit het Amerikaansch. Ofschoon Sally Manvers nu al jaren lang dienzelfden weg tweemaal per dag gegaan was nooit zonder de vijandige stemming van de buurt aan te voelen en daarom steeds met iets uitdagends in haar loop als waardig antwoord op die opzettelijke onbeschoftheid had ze de atmosfeer nooit zoo ondragelijk gevoeld als juist op dien warmen Junidag. Met een gevoel van verlichting sloeg ze bij den eersten hoek naar rechts af, een manoeu vre die ze eenige malen achtereen, dan naar links, dan weer naar rechts herhaal de, waardoor ze een zig-zaglijn door ecu stadsgedeelte beschreef, dat bij een soort van stalenkaart van de verschillende maatschappelijke lagen vergeleken kon worden statige, deftige heerenhuizen, evenzooveel bewijzen van rijkdom en weelde, blok naast blok van flatwoningen, twee winkelstraten, de laatste met aan merkelijk kleinere spiegelruiten dan de eerste, gescheiden door een fatsoenlijk armoedige buurt en eindelijk een com- 1)lex van straten en steegjes, die zich niet anger de moeite gaven om te doen alsof, waar de echte, onvervajschte armoede den wandelaar bij elke schrede tegen- grijnsde. - l- Een paar huizen van Lexingham Ave nue af bleef ze stilstaan; met een zucht k'om ze een buitentrap met afgesleten treden op, stapte over een hardsteenen drempel heen, waardoor ze in een soort van hall kw.am en begon moedig aan de eerste van een drietal trappen, van tame lijk schoon geboend hout zonder loopec of eenige andere bedekking. Beneden was ze, zonder op te kijken, langs „Mme Levin, Modes et Toilettes" gegaan; op de eerste verdieping passeer de ze de moderne folterkamers van een ieeraar in stemvorming, die daarbij nog aan nachtmerries leed; de tweede verdie ping bestond uit een rij stoffige kamers, die doorloopend onbewoond waren en de derde verdieping boogde op een enkele deur, versierd met een vrij groot, recht hoekig sterk karton, waarop de namen van de bewoonsters stonden: Miss Lucy Spode (in fijne druklettertjes), M. A. Wrden (handtéekening in inkt) en - Manvers (een potloodkrabbel, niets meer!! Door deze deur, die bijna altijd gast vrij openstond, kwam het jonge meisje in een vrij groote achterkamer, die aan haar bovenlicht den naam van atelier te danken had en die zich dien naam trachtte waardig te maken door in haar meubilair van artistieke neigingen blijk te geven. Maar het merkwaardigste was wel, dat men bij den eersten oogopslag kon zeggen, welke de bezigheden van do rie bewoonsters waren: een typewriter onder een zeildoeken hoes, weike grijs van het stof was; een opgevouwen ijzeren muziekstandaard, een vioolkist, en, ln den hoek, een groote schilders-ezel met een aantal paneelen. De eene zijwand van de kamer werd gevormd door een houten beschot met een kleine deur, welke toe gang tot een geïmproviseerd slaapvertrek gaf. De hoek naast het raam werd gevuld door een vaste waschtafel en een klein gasfornuis voor het koken van het een of ander wanneer er geen geld voor beter eten was en dit geheel ging ten deele schuil achter een Japansch kamerscherm met paneelen van geborduurde zijde, wel ke zoo verteerd was, dat ze op een paar plaatsen in lappen naar beneden hing. Bij het raam, op een hoek van de rustbank, gemaakt uit leege pakkisten, zat een jong meisje op Turksche manier met haar beenen gekruist onder zien en een groot teekenbord op haar schoot. Ze had een mooien, ronden mond en kort af geknipt donkerbruin haar; haar iets te magere, hoog opgetrokken schouders gin gen schuil onder een grof katoenen kimo no, waaronder uit een zijden rok-combina- tie, die wat kleur betrof, een roemrijk verleden gehad moest hebben, te voor schuil kwam. In de vingers van haar lin kerhand hield ze een klein, vierkant fleschje Oost-Indischen inkt geklemd; haar rechterhand was druk in de weer met een krassende stalen teekenpen. Bij het onverwachte binnenkomen van Sally Manvers schrok ze zoo, dat het fleschje haar bijna uit de vingers glipte. „Groote genade, Sally," barstte ze uit met het eigenaardige accent, Zuid-Ameri kanen eigen. „Hoe laat is het dan in 's hemelsnaam?" Met een hoedespeld in haar mond en de andere in haar hand, keerde Miss Manvers zich om en raadpleegde met grooten ernst den aftandschen wekker, die zich op een plank aan allerlei varia ties op het gewone regelmatige tik-tak te buiten ging; stug nam ze de speld uit haar mond. - „Tien minuten voor halfvier," vertelde ?e het meisje met het teekenbord kort eo bondig. Deze ging plotseling rechtop zitten, kneep haar oogen half dicht en keek keu rend door haar oogharen naar de teeke- ning, doopte haar pen in den inkt en be gon met vernieuwde woede te krassen. ,,'k Schrok me dood," zeide ze bij wijze van uitleg; „om ook zoo vroeg thuis te komen." Met een ongeduldigen ruk ritste Sally de drukknoopjes van haar japon open en legde den kraag verder om. „Heb je een afspraak?" „Ja, met Sannny, om vier uur pre cies!" „Een penitentie, hè?" „Wat wil je anders. op een dag als vandaag! Ik ben toch al half gekookt. een beetje meer of minder en dan als vergoeding een diner a la earte en éen boottochtje naar Coney. Maar je behoeft je heuseh niet ongerust te maken, voör- dta Sanny op een schroei-temperatuur komt, moet het minstens tweemaal zoo warm zijn als vandaag. Zijn intenties zijn zoo lofwaardig, dat ze hem als een zak steenen op zijn geweten liggen; hij bloost hjj het onderwerp trouwen ter sprake bij het onderwerp trouwens ter sprake brengt, wanneer hij me vertelt van do huizen in de nabijheid van Prospect Park South, die hq in de afgeloopen week ge zien heeft, krijgt hij een kleur tot achter z(jn ooren." „Pen je mal je wil toch niet zeggen, •lat je over zulke dingen met hem praat nu al?" „Het resultaat van een jaar energiek bengelen, schattekind!" „Groote goden wat zal die Sammy 't bij jou prettig hebben, zeg." „Ja, daarin heb je gelijk," zuchtte Luc.v Spade, ,,'t is schandelijk zooals ik dien armen stakker soms behandel." „Maar waarom begon Sally op een toon van iemand, die er niets van be greep. Met een driftige schittering in haar donkere oogen keek het meisje in de kimono op. „Denk je, dat ik het zelf weet.... Ik ben hier gekomen om „kunst" tc studeeren, om connecties te krijgen in de kunstenaarswereld, in de wereld van beschaving en intellect en 't resultaat, na drie jaar is, dat ik mijn brood verdien met koppen tegen een dollar per stuk voor modeplaten te teekenen en dat ik een dichter van den kouden grond ken, die weer een kennis is van een van de redacteuren van het Scrap-book en dat de eenige man van mijn bekenden, die een werkelijke smoking bezit, vijftig cent per uur krijgt, om erin te poseeren. Als dat niet reden genoeg is, om de oplossing; trouwen met Sannny Meyerink, en een schoonmaakster voor 't vuile werk, als een uitkomst te zien, dan weet ik 't niet... „Maar als je werkelijk niets voor Sam- hiy voelt," vervolgde Sally, „waarom geef je hem dan niet den bons? Voor een meisje als jij is trouwen heuseh geer, noodzaak. En met jouw verstand je bent heuseh pienter genoeg, pienterder dan menigeen, die er precies zoo voor staat. Deze goeie stad is stampvol met jonge vrouwen, die heuseh niet mooier zijn dan wij en in elk geval geen steek intelligenter, er. die er heel genoeglijk van leven asjeblieft die anderen voor hen laten beialen;" „Sally Manvers," barstte het meisje op de bank gechoqueerd uit, „wat schandalig, om zoo iets te zeggen." „O. goed. go e d," antwoordde Sally onverschillig, „maak je niet dik. Waar is Mary Harden?" „Lyrie Hall repetitie." „Die boft!" Lucy Spade keek verontwaardigd op. „Noem je dat boffen!" protesteerde ze, „dansen tot je er bij neervaltin deze smoorhitte.... en geen cent extra voor repetities!" „Dat geef ik toe," antwoordde Sally rustig, „maar toch is er verschil, zij heeft een kans zij heeft de hoop, dat 't van daag öf morgen beter gaan zal. Ze is doublure voor de hoofdrol; wordt Miss hoe-heet-ze-ook-weer ziek, dan moet zij invallen. Dat is beter dan trouwen met een man om wien je niet geeft of schalen en potjes verkoopen bij Huckster op een saldris van zeven heele dollars per week." „Vinnige kat!" berispte Lucy haar, ter wijl ze kalm met teekenen doorging. „Wie heeft je haar den verkeerden kant opge streken?" „Het leven." De stalen pen, die op weg was naar liet potje Oost-Indischen inkt, bleef op geen centimeter afstand van haar doel steken. Lucy Spade bekeek Sally achterdochtig van het hoofd tot de voeten. „Hoe bedoel je dat 't leven?" vroeg ze. (Wordt vervolgd).

Heldersche Courant | 1934 | | pagina 1