moch spot zot moei altijd mee Mederlandsche Middenslandsliank Radio ^programma I Duitsche Reisbiljetten BINNENLAND GEMENGD NIEUWS Hevig vechtende vrouwen. De Engelsche lucht- verdedigingspolitiek en het Nederlandsche grondgebied. r Een gedenkteeken voor Koningin Emma. De uitnooodiging van de C.P.H. aan de S.D.AP. en O.S.P. Diefstal van juweelen ter waarde van f 10.000. Boerderij afgebrand. Autobus-ongeluk. KONINGSTRAAT 7 Effecten Coupons Misdrijf? Door electrischen stroom gedood. Over boord geslagen. Een fantastische oplichter Auto te water. f Kleine oorzaken en groote gevolgen. ri VELTHUYS Moordaanslag te Prinsenhage. HELDERSCHE COURANT VAN DONDERDAG 2 AUGUSTUS 1954. sc .ouwt men deze benoeming als een waarborg, dat de strüd voor de onafhan kelijkheid van Oostenrijk, die zoo moedig Üoor Dollfuss gevoerd is, door zijn op volger met dezelfde kracht zal worden voortgezet. Verder wordt er op gewezen, dat de nieuwe leider by de Oostenrijk- ftche sociaal-democraten waarschijnlijk niet op dezelfde vijandschap zal stooten als met Dollfuss het geval was. De laatste klaagden. woorden der be- Planetta zeide in zijn slotwoord: Ik ben geen moordenaar; ik wildedr. Dollfuss niet dooden; ik vraag mevrouw Dollfuss om vergeving. Holzwcber zeide, dat hij onschuldig aan den moord op Dollfuss was. Wij meen den, vervolgde hij, dat dr. Rintelen het bondskanseiierscbap op zich zou nemen, toen wij in de bondskanselarjj binnen drongen; dat was op den dag voor den «noord medegedeeld. Ik kan alleen nog «naar zeggen dat ik in het belang van anyn vaderland gehandeld heb. Ik zie een rechtvaardige straf tegemoet. t Naar de galg. Naar het D.N.B. gisteravond uit Weenen meldde, zijn de moordenaars van Dollfuss, Planetta en Holzweber, om 17 uur op de ^binnenplaats van het Landsgerecht t9 Weenen opgehangen. De verdedigers had den bij den Bondspresident nog een ver doek om gratie ingediend, maar dit is ■afgewezen. I Heil Hitier! I Toen hem werd medegedeeld, dat het verzoek om gratie was afgewezen, riep Holzweber: Ik sterf voor Duitschland! Heil HitierI Ook Planetta riep: Heil Hitier 1 De beide veroordeelden gedroegen zich buitengewoon rustig. Zij vroegen ©m geestelijken bijstand en spoedig ver schenen een katholieken een protestantsch geestelijke in hun cellen, met wie zij beiden baden. Toen zij naar de galg geleid wer den, bleven beiden zeer kalm. Zelfs toen hij den strop om den hals had, riep Holz weber nog voortdurend Heil Hitier 1 waarheen ik ook ga I Met jou bij mij, wordt nooit een dag bedorven door hoofdpijn, kiespijn, of onlekker zijn I Zoo'n "Akkertje" verdrijft dadelijk al Uw klachten. Onmisbaar op reis. "AKKER'TJES kosten slechts 52 ct. per 12 stuks. Metalen zakdoosje met 3 stuks 20 Ct. (omzetbelasting inbegrepen). Rumoer in de Tulpenstraat te Haarlem. Ontroerend tafreel te Riccione. Reuter meldde Dinsdag uit Riccione: Een pathetische scène had hedenmorgen plaats op het kleine station te Riccione, toen mevrouw Dollfuss naar haar kinde ren terugkeerde, die haar in gezelschap van een kinderjuffrouw opwachtten en blijk gaven van het droevige nieuws van den dood van hun vader op de hoogte te zijn. Eva, die 5£ jaar is, snikte voortdu rend en het kleine jongetje stond luid te huilen. Mevrouw Dollfuss kuste haar kinderen, terwijl de tranen haar over het gelaat stroomden. Daarop kuste zij signora Mussolini, die ook aanwezig was en even eens weende. Op den achtergrond stonden de hofdignitarissen en de burgemeester van Riccione, die eveneens hun ontroering moeilijk meester wisten te blijven. f Reuter meldt uit Londen De verklaring van Baldwin in het La gerhuis van 30 Juli jl. over de luchtver- dedigingspolitiek wordt beschouwd als een openhartige verklaring van hetgeen het publiek in en buiten Engeland sedert eenigen tijd denkt. Men beweert, dat op de Oeconomische conferentie te Londen aan Huil een Engelsch plan uiteengezet werd, om in België en Nederland neu trale zones in te stellen, ter verhindering van luchtaanvallen op de Britsche eilan den. De verklaring van Baldwin wordt als een verdere ontwikkeling van deze gedachte beschouwd. Van gezaghebbende Nederlandsche zijde wordt hieromtrent opgemerkt, dat wie ook maar even vertrouwd is met de Nederlandsche regeeringspolitiek reeds de onmogelijkheid moet begrijpen van de veronderstelling, dat over Nederlandsch grondgebied beschikt zou kunnen worden voor de verdediging van een anderen staat. PROVINCIALE STATEN VAN NOORD HOLLAND. Voorziening in de vacature Jhr. mr. D. E. van Lennep. Bij besluit van gisteren heeft de voor zitter van het centraal stembureau tot lid van provinciale staten van Noord-Holland benoemd verklaard mr. A. J. Honig, Haar lem, zulks ter voorziening in de vacature ontstaan door het overlijden van den heer jhr. mr. D. E. van Lennep, te Heemstede, welke vacature is blijven voortbestaan door het niet aannemen van de benoeming op 27 Juli j.1. van den heer M. N. v. d. Schans, te Bovenkerk. van veekoeken voor den tijd van 1 jaar. Het contingent is bepaald op 60 van den invoer in de basisperiode 1 Juli 193130 Juni 1933. Er wordt een monopoliehef fing ingesteld van 1.50 per 100 kg. Op de binneniandsche productie zal geen mo nopolieheffing worden toegepast. Tc 's'Gravenhage. Het bestuur van de Vereeniging voor handel en nijverheid en gemeentebelan gen heeft een oproep gericht tot de in woners van 's-Gravenhage, om dezen eer sten 2den Augustus, sedert het heengaan van de Koningin-Moeder, te maken tot een dag van algemeen herdenken van wat het Neerlandsche volk aan Haar heeft te danken. Z. i. is daartoe de meest waardige en ook de meest sprekende weg, het onrich- ten van een gedenkteeken voor Koningin Emma, dat dan natuurlijk in Den Haag zou moeten verryzen. De Koningin heeft met goedgunstige belangstelling kennis genomen van een daartoe strekkend plan. Het gemeentebestuur van Den Haag heeft in principe zijn welwillende mede werking toegezegd. Op uitnoodiging van den initiatiefne mer heeft zich een eere-comité gevormd. De vereeniging roept allen op, om aan dit gedenkteeken bij te dragen. Tusschen de 21-jarige mej. K., wonen de in de Bakkerstraat en de 24-jarige mej, S., wonende in de Tulpenstraat te Haar lem, bestond sinds eenigen tyd oneenig- heid. Beide vrouwen zyn gehuwd. Dins dagochtend hadden zij ruzie gemaakt; zij waren elkaar in de haren gevlogen, zoo dat de buren tusschenbeide moesten ko men. Dinsdagavond was mej. K. weder naar de Tulpenstraat gekomen met de bedoeling haar vijandin op te zoeken. Toen zij uit een winkel kwam zag zy haar staan, pratend met eenige buren. Mej. K. ging op haar af en begon ruzie te maken en te schelden. Tenslote viel ze haar aan. Een korte poos waren de vrouwen hand gemeen. Mej. S. poogde te ontkomen en liep in de richting van haar woning. Mej. K. zette haar na, haalde een mes te voor schijn en viel haar in den rug aan. Zij bracht haar een diepen steek in de lin kerdij toe. Mej. S. zakte ineen, luid schreeuwend. Zij werd opgevangen door haar broer, die eveneens in de Tulpen straat woont, die zijn hevig bloedende zuster naar zijn woning meenam. Mej. K. vluchtte, nadat zij het mes op het dak van een woning had geworpen, waar het door de politie gevonden en in beslag genomen is. Dinsdagavond laat was zij nog voortvluchtig. Mej. S. is opgenomen in het St. Eliza- bethsgasthuis. Zij had een diepe, doch niet gevaarlijke wonde. Den heelen avond bleef het rumoerig in de Tulpenstraat. De politie moest de orde handhaven omdat het gevaar be stond, dat de mannen der beide vrouwen de zaak verder zouden uitvechten. Reeds hadden zij gepoogd, gewapend met schop en bijl elkaar te lijf te gaan, doch de po litie wist een gevecht te verhinderen. Uit een hotel te Vlissingen. Bewoner aangehouden. De S.D.A.P. doet niet mede aan de betoogingen tegen oorlog en fascisme. Dinsdagmorgen is te Steggerda brand uitgebroken in de boerderij, bewoond door den heer J. L. de Vries. De brand greep snel om zich heen, zoo- dat daar de brandweer bij gebrek aan water niets kon ondernemen slechts weinig kon worden gered. De inboedel en landbouwwerktuigen gingen dan ook ver loren. De eigenaar is door de politie aan gehouden, ten einde te worden verhoord. Verzekering dekt de schade. MAN DOOR DEN BLIKSEM GETROFFEN EN GEDOOD. Te Wageningen is Dinsdagmiddag bij een onweer de 60-jarige landbouwer C. Vermeer, die op een akker aan den Die- denweg achter 'n roggeschelf voor den regen schuilde, door den bliksem getrof fen en gedood. Toen Zondagavond een ingezetene van Rotterdam, die met zyn echtgenoote in een hotel te Vlissingen logeerde, op zijn slaapkamer kwam, bleek hem dat onge- noode gasten een bezoek hadden gebracht. Vermist werden drie halshangers met briljanten en platina schild met twee groote en twee kleine briljanten, samen een waarde hebbend van ongeveer 10.000. Het gestolene was verzekerd. De ver zekeringsmaatschappij looft duizend gul den uit voor aanwijzingen, die licht in deze zaak kunnen brengen. BIJ HET BADEN VERDRONKEN. De 13-jarige P. V. D. T., uit Zandvoort, is Maandag ongeveer 3£ kilometer ten noorden van Bloemendaal by het baden in zee verdronken. Men heeft hem uit zee gehaald. De pogingen van enkele leden van de Bloemendaalsche reddingbrigade om de levensgeesten op te wekken moch ten niet baten. Een aantal Haagsche meisjes verwond. doch hot vermoeden bestaat dat inbraak met roof heeft plaats gehad. DOOR EEN AUTO OVERREDEN EN .GEDOOD. By de buurtschap de Worp te Deventer is de heer Ekhart, die daar per fiets reed, aangereden door een vrachtauto. Het vierjarig zoontje van den heer E., dat achter op de fiets zat, viel en werd overreden. Het kind was op slag dood. DOOR DE WARMTE BEVANGEN. Arbeider overleden. Maandagmiddag is een 57-jarige werk- looze uit Papendrecht, die te werk is ge steld by de werkverschaffing van de Maaswerken te Lithoyen door de warmte bevangen. De man zakte ineen en is eenige oogenblikken daarna overleden. Na geruimen tjjd werkloos geweest te zijn, was hy juist Maandag weer aan het werk gegaan. 2 Augustus. - Men is soms geneigd te denken, wanneer men de opschriften- als-revolverschoten op do voorpagina's der kranten ziet, dat er niets dan akeligs meer in de wereld gebeurt. Dit is geluk kig een vergissing. Er is veel verdrietigs, maar er zijn ook nog wel redenen, 0ru heel erg blij te zijn. Verheug u bijvoor beeld met ons, over de volgende adver- tentie, die wij uit „Het Volk" knipten: Maandag 6 Aug. wordt mijn verloofde beppie verdoner 01 iaar. Hartelijk gefelioiteerd door liartenjK g TINUS v. GELDEREN, Amsterdam. Een club jongedames uit Den Haag had eenigen tijd gekampeerd op het landgoed Molecaten'te Hattem. Maandagmiddag zijn zij vertrokken in een autobus van de garage Pasteur uit Den Haag. Op den weg tusschen Hattem en den Zuiderzeestraatweg nabij het stationne tje Hattemerbroek, kwam de autobus rnet de rechterwielen in den onverharden berm en sloeg opzij in een sloot, waar hij zich geheel vastwerkte. Door den schok werden de 41 jongedames met haar baga ge door en over elkaar geslingerd naar de rechterzijde, waar alle ruiten versplin terd werden. Door het opengeschoven dak werden zij bevrijd en op dekens in het weiland neergelegd. De vrij spoedig aanwezige medische hulp legde voorloopige verbanden. Voor 13 was het noodig hen naar het zieken huis te Zwolle te vervoeren. De middagsneltrein van Zwolle naar Amersfoort stopte te Hattemerbroek om d£ anderen op te nemen. Van de 13 ble ken 7 na onderzocht en verbonden te zijn in staat de reis naar huis te aanvaarden. Zes zijn in het ziekenhuis gebleven. Van geen van allen zijn de verwondingen ech ter levensgevaarlijk. Het was een werk van vele uren voor men erin slaagde de bus weer op den vasten weg te krijgen. De Tribune, die in verkleind formaat weer is verschenen, vermeldt het ant woord, dat het partijbestuur der C.P.H. van het partijbestuur der S.D.A.P. heeft ontvangen op haar voorstel in zake het eenheidsfront: In antwoord op Uw schrijven dato 20 Juli 1934 deel ik u mede, dat het partij bestuur der S.D.A.P. zich wenscht te houden aan het besluit van de executieve der S.A.I., genomen in haar vergadering van Maart 1933, te Zürich gehouden. Het kan u bekend zijn, dat volgens dat be sluit onderhandelingen over een een heidsfront alleen tusschen de S.A.I. en de Communistische Internationale zouden kunnen worden gevoerd en de aange sloten partyen van de S.A.I. zich van onderhandelingen behooren te onthouden. Indien de Fransche sociaal-democrati sche party van wier samenwerking met de communisten gij melding maakt, zich aan dat besluit niet heeft gehouden, is dat voor de S.D.A.P. geen reden te han delen in strijd met het besluit van Zürich zoolang dat van kracht blijft. Afgezien van andere principieele be denkingen, die by ons tegen uw voorstel bestaan, moeten wij u dus om de hier boven vermelde redenen berichten dat wij niet bereid zijn de S.D.A.P. te doen deelnemen aan de betoogingen tegen fascisme en oorlog, die gij op den lsten Augustus a.s. zoudt willen doen plaats hebben. KANTOOR DEN HELDER Dinsdagavond is op een plaatsje achter zijn woning een 42-jarige bewoner van de Hazeldwarsstraat te Hilversum in aan raking gekomen met drooglijnen, die ten gevolge van een defect aan de electrische leiding onder stroom stonden. De man was op slag dood. Engelsche kapitein verdronken. In de rijkshaven te Hoek van Holland is aangekomen het Engelsche pleizierjacht Silver Foam uit Colcester, waarvan de 65-jarige kapitein Volster Dinsdagmiddag door een stortzee overboord is geslagen en verdronken. Toen de veehandelaar Ph. van Dijk te Heenvliet Dinsdagmorgen 6 uur zijn zoon A. van Dijk, eveneens handelaar in vee, wilde wekken, vond hij dezen bewuste loos op het bed liggen met een buil op het voorhoofd. Er kan nog niet worden nagegaan of éi: geld wordt vermist, daar A. van Dijk nog steeds niet tot bewustzijn is gekomen, Binnenland Vrouw ernstig gewond. NEDERLAND EN HET EMBARGO OP WAPENUITVOER. Nederland blijkt reeds op 14 Juli ant woord te hebben gezonden inzake het voorgestelde embargo op den wapenuit- voer naar Bolivia en Paraguay. In dit ant woord. dat zoek geraakt moet zyn, wordt gezegd dat geen certificaten worden ver strekt voor den uitvoer van vuurwapenen ©f munitie naar de strijdende partijen. .VEEKOEKENREGELING VERSCHENEN. Contingent van 60 I>e Staatscourant van gisterenavond bevatte een K. B. tot verlenging, met in gang van heden, van de contingenteering Dinsdagnacht is een personenauto, ko mende van Antwerpen, op de Locht te Veldhoven op onverklaarbare wijze van den weg geraakt en in dei langs de weg loopenden diepei sloot gereden. De auto, die bestuurd werd door de e chtgenootevan den autobus-ondernemer P. Martens uit Eindhoven, sloeg, doordat de sloot zeer diep was, eenige malen om. De bestuurster kreeg ernstige verwon dingen. Haar linkerarm werd, vermoede lijk doordat deze door een van de ruiten sloeg, vrijwel geheel afgesneden. Genees kundige hulp was spoedig ter plaatse. De vrouw is naar het ziekenhuis te Eind hoven gebracht. De andere drie passagiers kregen ver wondingen van niet ernstigen aard. Zij konden, na ter plaatse verbonden te zijn, naar huis terugkeerem VRIJDAG 3 AUGUSTUS. ij Hilversum, 1875 M. 8.00 VARA, 12.00 AVRO, 4.00 VARA, 8.00 AVRO en VPRO. ii.oo— 12.00 VARA 8.00 Gramofoon.pl. «O.iS Morgenwijding VPRO. 10.1S Trio Guarroni, o.l.v. L. Cohen. ii.oo Declamatie J. v. Oogen. 11.IS Vervolg trioconcert. 11.45 Gramofoonpl. 12.00 Gramofoonpl. 12.30 Kovacs Lajos en zijn orkest en gramo foonpl. 4.30 Voor de kinderen. 5 00 Gramofoonpl. 6.30 Declamatie Ad. Bouwmeester. 6.45 Gramofoonpl. 7.30 Lezing door Tees Gulden, 7.50 Gramofoonpl. 7.57 SOS-berichten. 800 Causerie door Ds. A. Noorman. 8.30 Uit Scheveningen. Residentie-orkest o.l.v. Schurichtt. In de pauze om 9.00 Causerie door J. Apon Jr. to.oo Vrijz. Godsd. Persbureau. Vaz Dias. £0.30 Declamatie. 11.0012.00 Gramofoonmuziek. Huizen, 301 M. ZATERDAG 4 AUGUSTUS. Hilversum, 1875 M. 00 Gramofoonpl. 10.15 Morgenwijding VPRO. 10.15 Voor Arb. in de Continubedr.: C. Rijken (declamatie), gramofoonpl., VARA-tooneel o.l.v. W. v. Cappellen en het VARA-orkest m.m.v. Solisten o.l.v. P. Pella 1200 Eddy Walis en zijn ensemble en gramo foonpl. 2.00 Gramofoonpl. 2 40 Fotografie-praatje. 3:00 Trio Favoriet o.l.v. W. Drukker. 5 00 Gramofoonpl. 5.40 Literaire causerie A. M. de Jong. 6.00 Zanig door A. de Booy m.m.v. D. (piano) en gramofoonpl. 6.30 Gramofoonpl. 700 V.R.O. 8.00 SOS-Rerichten. 8.03 Gramofoonpl. 9.15 VARA-tooneel o.l.v. W. v. Cappellen, 9.25 Gramofoonpl. 9.30 Krontjong-orkest. 10.00 Vaz Dias en VARA-Varia. 10.1512.00 Gramofoonpl. Huizen, 301 M. Een gevangenisstraf van 8 maanden heeft de rechtbank te Rotterdam opge legd aan den 24-jarigen kellner P. J., gedetineerd, die zich in Maart 1933 had schuldig gemaakt aan diefstal van f 1000 ten nadeele van den restaurateur A. J. Rotgans. P. J. was eenige maanden geleden naar Amerika gegaan. Toen hij hier terugkwam en zich bij Rotgans vervoegde, bij wien hij vroeger als spoeljongen had gewerkt, wilde hij het doen voorkomen, alsof hij in de Nieuwe wereld fortuin gemaakt had. Hij deed zich zoo keurig voor, dat zijn vroegere patroon trotsch op hem was en hem in den familiekring opnam. Na dat hij al eens een bedrag van f 200 had weten te verkrijgen van mevrouw Rot gans, was hij den avond van den 5en Maart, toen hij met haar en een zuster in de bioscoop was, tijdens de voorstelling weggegaan. Hij was toen naar het café van Rotgans teruggegaau en had daar uit een radiokastje een bedrag van f 1000 weggenomen. De politie had ijverig naar hem ge speurd, doch geen spoor van hem kun nen ontdekken, totdat het bericht kwam, dat J., die zich Bernard Putman noemde en uitgaf voor journalist, wederom in Amerika was opgedoken. Op verzoek van de Rotterdamsche politie heeft die van New York hem toen aangehouden en met het s.s. Veendam naar Rotterdam mee gegeven. Brand en watersnood te Haarlem. Op het Prinsenbolwerk te Haarlem had den Maandagavond opgeschoten jongens een vuurtje gestookt in een hollen boom. Het vuur was echter zoo hevig gaan bran den, dat zij het zelf niet meer meester waren en de brandweer er bij te pas moest komen. Toen men de brandkraan van de waterleiding opendraaide, is plotse- hoofdbuis gesprongen. Etfi ling de Pijpers Algemeen Programma, verzorgd door de NCRV. 800 Schriftlezing. 8.159.30 Gramofoonpl. 10.30 Morgendienst o.l.v. Ds L. W. Wessels. 11.00 Ensemble Van der Horst. 12.15 Gramofoonpl. 12.30 Ensemble v. d. Horst. 115 Gramofoonpl. r.45 Zang door A. M. Doezaardt (sopraan). Aan den vleugel: A. Vermeeren. 2.30 Chr. lectuur. 3 00—3.45 Pianorecital Th. v. Direst. 4.00 Causerie. 4 30 Gramofoonpl. 5-15 Orgelspel MacCrafford. C.00 Causerie door Prof. Ir. D. Dresden. 6.15 Gramofoonpl. 6.30 Causerie A. J. Herwig. "\oo Ned. Chr. Persbureau. 7.15 Gramofoonpl. 7.30 Literair halfuur. 800 Haagsch Harmonie-orkest o.l.v. H. Zel- denrust 8 50 Causerie. 9.20 Vervolg concert. :o.oo Vaz Dias. 10.1011.30 GrauiufooupU KRO-uitzending. 4.005.00 HIRO. 8.009-15 en 10.00 Gramofoonpl. 11.30 Godsd. halfuur. £2.151.45 Gramofoonpl 2.00 Voor de jeugd. 2.30 Gramofoonpl. 3.00 Kinderuur. 4.00 HIRO. 5.00 Gramofoonpl. 5 30 Schlagermuziek. 6.20 Causerie. 6.45 Gramofoonpl. 7.15 Causerie. 7 35 Gramofoonpl. 8.00 Zangvoordracht 8.15 Gramofoonpl. 8.25 Vaz Dias. S30 Gramofoonpl. 9.30 Vervolg zang. 9.45 Schlagermuziek. 10.30 Vaz Diaa. 10.35 Gramofoonpl. 1045IMS Schlagermuziek. ri 1512.00 Gramofoonmuziek. Qvu^i-VllgUU» stroomde zoo overvloedig veel water weg, dat het asfaltwegdek ernstig beschadigd werd en het verkeer over het Prinsenbol werk onmogelijk was geworden. De poli tie heeft ter plaatse verkeersmaatregelen genomen tot de straatweg hersteld zal zijn. MISHANDELING TE OSS. De 28-jarige arbeider P. G. van O. uit Oss tegen wien door het O. M. bij de Bossche rechtbank een jaar gevangenis straf was geëischt wegens levensgevaar lijke mishandeling van den arbeider P. van P. in den nacht van 18 op 19 Juni te Oss gepleegd, is conform den eisch ver oordeeld. JONGETJE OVERREDEN, Maandagavond is de 6-jarige jongen J. Dijkgraaf, wonende in de Tweeboschstraat aan de Hillesluis te Rotterdam, overreden door een goederenwagon, gebeurde toen de jongen prot den langzaam voortrijdenden wagon door I Wij heeten deze uitbreiding van de rubriek: Familieberichten van harte welkom, niet om der wille van het vuige gewin, dat aan iedere uitbreiding van advertentierubrieken vastzit, doch om de koel-hooghartige negatie van de wereld misère, die er uit spreekt. Zal Weenen Von Papen als gezant accepteeren? zal de Balkaniseering van Oostenrijk voort schrijden en een nieuwe catastrophe veroorzaken? Zal Musolini de vriend schap met Duitschland definitief ver breken? On s'en fiche. Beppie wordt 21 jaar. Hartelijk gefeliciteerd door Tinus van Gelderen. Zal het economisch bestel van Ame rika ten tweede male, en nu definitief, ineenstorten, Roosevelt met zijn specu latief idealisme meesleurend en mll- lioenen Amerikaansche burgers, die eens of nooit, de welvaart hebben gekend (wat beide even erg is) meezuigend in een kolk van ellende? Laten we ons niet het hoofd erover breken. Beppie Ver- doner wordt 21 jaar. Hartelijk geficilci- teerd door Tinus van Gelderen. Het is een levens-philosophie. Couè zou er vermoedelijk zijn zegen aan hebben gegeven: lederen dag viert iemand zijn verjaardag; iederen dag viert iemand zijn verjaardag; iederen dag vmrt iemand1 zijn verjaardag. Tinus heeft gelijk. We moeten do kleine vreugden des levens weer naar voren halen, indien we niet willen dat de groote Depressie ons de baas wordt. Laten wij ons niet door valsche schaamte doen weerhouden. Verkondigen wij onze vreugden openlijk en onbewimpeld! Heden is JAANTJE, ons dienstmeisje, een vol jaar bij ons in betrekking.. Met haar is de rust in onze huishouding teruggekeerd. Ontvangdag Zaterdag a.s. van 2 tot 4* A. TIMMER. W. TIMMER—BLIJDENSTEIN, De heer en mevrouw W. VAN DIE RENORT geven met groote voldoe ning kennis van het feit, dat hun zoon FREDERIK WILLEM JAN is toegelaten tot de H. B. S. Ontvangdag Zondag a.s. Wij geven met vreugde kennis van den aankoop van onze eerste FORD. W. JANSSE. D. JANSSE—JANSSE. De heer B. Smit, sigarenwinkelier, deelt met blijdschap aan familie, vrien den en kennissen mede, dat hij de vo rige week een RECORD-OMZET mocht behalen. Onze Henk is overgegaan naar de 6d klass! J. VROLIJK en vrouw. De heer en mevrouw G. Dekker deeleö met trots mede, dat hun GEERT vandaag zyn eerste tandje kreeg. Hartelijk gefeliciteerd! Zijn gelukkige oudera. Ik ben heden mijn ANACONDA's tenslotte toch nog zonder verlies kwijï geraakt. G. KRAAK. Het mag dan misschien een beetje raar staan, maar het is zeker minder deprimeerend dan de lectuur van revolver-, bom- of belastingaanslag. een Het ongeluk gebeurde toen de jongen probeerde onder den langzaam voortrijdenden wagon door te kruipen. Hij bleef met het linkerbeen haken, waarna dit been werd afgereden. In zorgwekkenden toestand is het kind in het ziekenhuis aan den Coolsingel nomen én korting GOEimOOPE Duitsche Reismarkera Reisbureau t/o. POSTBRUG tot een gevangenisstraf van 1 jaar, con form de eisch van het O. ging tot doodslag. M. wegens po- opge- Gool geen brandende lucifers of retten achteloos wen in de duinen. SI.QQ- De rechtbank te Breda heeft Dinsdag den 25-jarigen fabrieksarbeider F. G. S. uit Prinsenhage, die Zaterdagavond BI Maart j.1. zijn buurman A. v. O. in de Oude Baan met soldeerbout en mes naar het leven stond Om de relaties met diens vrouw te kunnen voortzetten, veroordeeld TWEE WONINGEN TE VLAGTWEDDE AFGEBRAND. D«or het inslaan van den bliksem» Tijdens een onweer sloeg Dinsdagavond de bliksem in de woning van den vracht rijder Meulnian te Vlagtwedde en in die van den landbouwer Hommes te Boer- tange. De perceelen zijn afgebrand. Met moeite wist men met behulp van omwo nenden de levende have te redden. Verze kering dekt de schade. Leert zwemmen onder goede leiding. Begeef u nooit verder in zee dan tot uw middel, opdat gij niet uw eigen leven en dat van anderen in gevaar brengt.

Heldersche Courant | 1934 | | pagina 2