Modepraatje PAG. 4 ZATERDAG 4 AUGUSTUS 1394 'T JUTTERT.ie OP DEN GOEDEN WEG. Het bestellen van patronen. De prijs onzer patronen is verlaagd tot 0.58 voor japonnen, 0.48 voor kinderkleeding en 0.40, voor enkele rok of blouse. Men kan het bedrag in postzegels of per postwissel overmaken aan de Mode-redactie, Muzenstraat 5 B, Den Haag. U kunt ook gireeren op giro-reke ning 191919 ten name van den Knip- patronendienst te Den Haag. Voor uit stekende) pasvorm wordt ingestaan, indien men duidelijk buste en heup wijdte vermeldt. Het zoo juist versche nen Praetische Modeblad wordt met de patronen gratis medegezonden. Onze uitstekende patronen. Een goed-zittend maat-patroon wordt li toegezonden, indien u een bedrag van 58 cents stort op postrekening 191919 t n.v. den Patronendienst te 's Graven- hage of in postzegels per brief toe zendt aan de Mode-redactrice, Muzen- straat 5 B te Den Haag. Het voorjaarsnummer van „Het Praetische Modeblad", waarin tallooze fraaie modellen zijn afgebeeld, wordt u tegelijk met het patroon medegezon den. - MODE-KLEINIGHEDEN. Doorgestikte hoedjes (linnen) zijn zomersch en zeer licht. Bij warme da gen zijn ze beslist een weldaad, daar linnen bekend is om zijn koelheid. De rand mag vooral niet te klein zijn, daar het buitengewoon charmant is, als de rand met lichte bochten rond het ge laat komt. Letters voor lederen tasschen, die den naam van de draagster weergeven, worden den laatsten tijd ook op pull over en sjaals gedragen. Het is een kleine garneering, die alleraardigst kan zijn. Naturel-kleurige echte zijde, tezamen met donkerblauw is een van de mooiste kleurensamenstellingen voor straat- kleeding des morgens op een warmen zomerdag. Gekleurde lapjes, die met elkar har monieeren, kunnen door flanelsteken aan elkander* worden gezet en zoo tot een alleraardigst garnituur met elkan der verbonden worden. Op een witte pi$ii& japon Öl'-ióp ïiahél - komt zoo'n garnituur bijzonder goed uit, Twee geslaagde sport japonnen, (C. 101, 102). Onzeafbeelding geeft u twee japon nen te zien, die zoo bij uitstek geschikt zijn om bü het beoefenen van allerlei I sporten te dragen. Want ook tuinieren heeft, is het model van de taille van dien aard, dat hij daar ook niet meer om vraagt. U ziet dat de taille aan weerszijden een apart ingezet pand heeft, dat zoowel naar middenvoor als middenachter puntig oploopt. De mouw wordt nog in het bovenstuk gezet, maar dadelijk daaronder komt dan het inge zette pand. Daar de japon hoog aan den hals sluit, wordt de sluiting op den linkerschouder gevonden, welke geheel weggewerkt is door de aardige puntige garneering van de schouderstukjes. De rok, die een weinig klokkend is, bestaat uit een recht voor- en achterpand en klokkend geknipte zijbanen. Om de taille wordt een smalle ceintuur gedra gen, sluitend met een galalith gesp. Patroon van deze japon is verkrijg baar in de maten 4250 voor den prijs van 0.58. Japon C. 102 is van een geheel ander idee, hoewel de grondvorm precies een- lijk kunt zien. De taille heeft eveneens der is, zooals U op de teekening duide- de ingezette ziipaneelen, doch de hals afwerking geschiedt hier met een kleine ruche. Dit maakt U als volgt: U neemt een lange reep stof, twee maal zoo breed als U de ruche wilt maken. U kunt hiervoor kleine stukjes ge bruiken, omdat de naadjes toch in de plooitjes komen te zitten. Nu slaat U de randen een halven centimeter om, en daarna vouwt U de reep zoo, dat de naad niet onder- of bovenaan, maar dwars over de reep komt te zitten. U trekt er nu een rijgdraad doorheen, trekt deze aan en uw ruche is klaar. Deze ruche zoowel als de schattige pof mouwtjes en de ceintuur met breeden strik zün van gespikkelde zijde geno men. terwijl ook de gezellige zomer hoed er mede overtrokken is. De pofmouw maakt u op de volgende manier. U knipt eerst een strak voerig mouwtje niet langer dan u zelfwilt.de pofmouw wordt véél wijder en langer genomen. Rimpelt den onderkant van de pof en hecht deze op den onderkant van het strakke voeringmouwtje vast, zoodat de pofmouw steeds goed op zijn plaats blijft zitten. Deze" manier raad ik u voor den zomer meer aan dan een mouwtje op een elastiek, daar dit op den duur schadelijk is voor den bloeds omloop en wanneer het elastiek niet strak genoeg zit, heeft het heelemaal geen' zin, want dan zakt het mouwtje locn af. Patróón van dit japonnetje verkrijg baar in de maten 4250 voor den prijs van 0.58. Voor meer gezette dames, is het verstandig inplaats van de cein tuur met strik, een smalle ceintuur van gespikkelde zijde te nemen, omdat zoo'n strik tamelijk breed maakt, enouwnietais der-ojoUwhu xzea vbg effen rand omzoomd is. Ook de cein tuur is effen. De rok heeft een kort, glad heupstuk met nog een extra dwarsen band, even breed al de band van den kraag, terwijl de rok, die uit twee banen bestaat, midden voor- en middenachter een paar diepe insprin gende plooien heeft. Patroon verkrijg baar in de maten 4248 voor den prijs van 0.58, onder vermelding van Nr. C. 105. Namiddag-japon. Nr. C. 106 is eveneens van bedrukte of gemoesde zomerstof gemaakt, Het lijfje is glad, doch los er op wordt een ronde kraag met opstaand boordje ge dragen. Als de japon wit is met röode moesjes, dan is een kraag van siré buitengewoon aardig, vooral als U de manchetten en de ceintuur er ook van maakt, De mouw heeft overlangs diepe uit staande plooien, terwijl op den rok al leraardigste zakken zijn aangebracht. De rok bestaat uit twee deelen, terwijl middenvoor en middenachter een paar inspringende plooien ziin aangebracht. Patroon van deze japon verkrijgbaar in de maten 4048 voor den prijs van 0.58, onder vermelding van boven staand nummer. MODEGRILLEN. De hoedehmode. Het is ongeloovelijk zooveel verschil lende modellen er dezen zomer in de hoedjes op de markt gebracht zijn. Men kan nu werkelijk net krijgen wat men verlangt, hoeden met een grooten bol of met een kleinen, des noods bijna zoo plat als een pannekoek. en randen in allerlei maten en bochten U ziet hier een zestal zeer uiteenloo pende modellen afgebeeld, waarvan dc meeste nog wel op een 00;* gedragen worden, doch de hoeden met opgesla gen rand, die aan het gezicht een heel anderen vorm geven, worden bijna recht gedragen. Niet alleen de vormen maar ook het materiaal waaruit de hoeden vervaar digd zijn, zoowel als de garneeringen, verschillen in alle opzibhten, zoodat men niet meer kan spreken van dit of dat. model is deze zomer speciaal „en vogue". MOBEWËNKÊN. Stoffeige stroohoeden moeten eerst goed afgeborsteld worden, daarna zachtjes ingewreven met een zacht doekje, waarop wat slaolie is gedaan Vilten hoeden worden van binnen met water en ammoniak gewreven en nadat zij geborsteld zijn opgestoomö, b.v. boven een ketel kokend water, enz,. coupe, die als eenige versiering een af stekenden kraag en manchetten hef ben, waardoor een levendig gehef kregen wordt. Diagonale strepen, die zóó verwerkt worden, dat de japon gedeeltelijk ui schuine gedeeltelijk uit rechte strepen bestaat, waardoor ieder garneerin» behalve knoopen, overbodig is. 5' Kanten handschoenen, witte of »e kleurd, bij avondjaponnen liefst lange witte. Kragen en ceintuurs van Schotsche zijde. WENKEN VOOR DE PRACTISCHE HUISVROUW. Parapluies moeten niet strak. ge. spannen drogen, daar de stof dan licht vaneen scheurt. Alle metalen deelen moeten van tijd tot tijd met een veer in olie gedoopt worden vet gemaakt waardoor men roesten voorkomt. Roest tast het weefsel aan. Een parapluie knapt bijzonder op, indien hij uitgezet wordt en met een borsteltje met water en amoniak wordt afgewreven, daarna met den gieter af- sproeien, half dicht vouwen en in de schaduw drogen. i Guus Betlern Jr, Persbericht. Het bericht, dat een z.g.t?, „doo denge straal" zou zijn gevonden, wordt door prof. Darsónval te Ra- rijs tegengesproken. Prof. D. ver klaart, dat de geleerden weliswaar weten, dat zoo'n straal bestaat, doch dat hij nog niet is ontdekt. De geleerden zijn echter.... ....op den goeden wegf Het moet voorts mogelijk zijn met dezen straal o.a. 10.000 vliegtuigen tegelijk omlaag te halen- Dikwijls heb ik in m'n liedjes 't Menschelijk vernuft geroemd, En de nieuwste nieuwigheden Trouw voor u hier opgenoemd". Nimmer-hebt u kunnen zéggëht Hij gaat mét. z'n?. tij 4 niét mee, Immer weer was ik ontvank'lijk Voor een waardevol idee, 'k Noem hier slechts 't mechanisch zonlicht, Wat een Uitvinding was dat! Zonlicht voor de bleeke snuitjes In de huizenhooge stad. En, ,almocht ik wel eens spotten Met den regen van Veraart, Toch' was zijn geniale denkbeeld Menige besprekingwaard! En bij elke nieuwe vinding Die den mensch ten goede kwam, Was het, dat ik tot m'n weekrijm Eventjes m'n toevlucht nam, En heel dikwijls in gedachten- Het is waar, wat ik hier zeg. Sprak ik van diezèlfde woorden: We zijn op dep goeden weg! We zijn op den goeden weg, ja Dank zij menig groot genie, Waar 't betreft de filmde radio Of de vliegtuigindustrie. We zijn op d?n goeden weg, ja.... Dacht ik, telkens, als ik las, Dat er weer een nieuwe vinding Ergens uitgevonden was! Maar.... wanneer ik dan moet lezen Van een doodelijken straal, Die tienduizend vliegmachines Neer doet storten door één haal, Die, wanneer hij één seconde Over n stad vol menschen draait, Duizenden en duizenden voor Altijd van de aarde maait.... En wanneer ik dan moet lezen: We zijn op den goeden weg, Ja, dan is het haast het beste Dat ik hier maar niets meer. zeg, Want dan durf ik niet te schrijven Wat ik allemaal wel denk, Aangezien ik bang zou wezen, Dat ik uw gevoelens krenk! /oor wie zóóiets durft beweren Schiet m'n pen hier vèr te kort, Die verdient, dat door z'n vinding Hij.... het eerst getroffen wordt! AAN APIES IN DIE DIERENTUIN. „O julle apies, jul 's tog knapies! Waarom loop julle tog so kaal? Hoekom dra jul nie ook broek en baadji-- En kom af daar van die paal? O, julle apies, jul 's tog swapies Om in zo'n plek te bly. Hoekom knip jul nie die draadjes. Dan 's jul almal, almal vry!" is een sport, nietwaar, vooral als u zich daar met hart en ziel op toelegt. Japon C. 101 is een japon van effen züden-lainen in een of andere mooie pastelkleur, die kleur- en wascheeht in den handel zijn. Hoewel de japon weinig garneering Eea aa:yis wandeljapon. C. 105. Het lijfje van dit model is van voor en achter geheel glad, doch heeft als halsversiering een tamelijk uitstaande-;, matrozenkraag, die met een breeden, WAT MEN DRAAGT. Kleine vilten hoedjes, die slechts uit een bolletje bestaan en die in de kleur an mantel, of japon, met of zondei oile over de lokken, gekozen worden. Manteljaponnen van zeer eenvoudigs

Heldersche Courant | 1934 | | pagina 16