De onzichtbare EINDEXAMEN „Ons Weekblad" binnenland 1 Tl VOLI-Theater I P. J. VAN DRIEL, AFWEZIG Advarteeren doet verkoopeea BUITENLAND Advertentiën. 8000 ADVERTEERT IN DE Heldersche Courant. fis U het niet met ons eens, dat dit een prachtvoorsteliing is En dat voor ^IIIEIIIIIËIIIIIIIIIIIIIIIIIillllllllllilllllli^Tinïïmir 3 Revolutionaire elementen in vertegenwoordigende lichamen De contingenteering van aardewerk in Indië. Oosulndië, Een belangrijk interview met Hitier Japan en de Sowjetunie. HET GOUD VAN DE LUTINE Na den dood van Hindenburg. te d,inge" °P °P" De kwestie van den Chineeschen Ooster spoorweg. VOOR VIER FLINKE" GROOTE STUKKEN S. OP ELK PAK EEN BON VOOR FRAAIE GESCHENKEN Stoomvaartberichten Heden, Woensdag en Donderdag =1 Het toppunt van ongekende sensatie, Chirurg en Vrouwenarts, tot eind Augustus. Nutsspaarbank De schitterende ÖFA film welke vervaar digd is naar het bekende tooneelstuk. Zaal 30 Balcon 50 LAATSTE OPROEP HELDERSCHE. COURANT VAN DINSDAG 7 AUGUSTUS (934 IR. E. p. WELLENSTEIN. t Zaterdagavond is in het ziekenhuis Bronovo te 's-Gravenhage, waar hij sinds «enige weken verpleegd werd, in den ouderdom van 53 jaar overleden ir. E. P. Wellenstein, directeur van oeconomische zaken in Nederlandsch-Indië. Zooals men weet vertoefde ir. Wellen stein sinds eenige maanden in ons land om besprekingen te voeren met de regee- ring. Toen minister Colijn zijn reisplan nen naar Indië moest opgeven, oordeelde hii toch persoonlijk contact met de Indi sche regeering noodzakelijk en in verband daarmee is de heer Wellenstein toen pei; vliegtuig naar Nederland gekomen. Toen de heer Wellenstein eenige we ken in ons land was, werd hij ongesteld, als gevolg van oververmoeidheid en totale uitputting. De geweldige lichamelijke in spanning, welke in Indië reeds lang van iiem geéischt was, was de oorzaak, dat hij reeds" in minder goede conditie de reis naar Holland aanvaardde. In Indië hadden de doktoren hem reeds gewezen op de. onmogelijkheid om deze inspannende en afmattende levenswijze te blijven voort zetten. Een tragische bijzonderheid is, dat me vrouw Wellenstein zich eenige weken geleden op de Indrapoera heeft inge- soheept naar Nederland om later met iiaar man weer naar Indië terug te keeren. Zij bevindt zich thans in de Middelland- sche zee en zal Woensdag te Marseille aankomen. Op 26 Februari j.1. installeerde minister van Schaik de bij Kon. besluit ingestelde Staatscommissie Kooien, welke de op dracht kreeg de noodzakelijkheid en doel matigheid te onderzoeken van wettelijke en andere voorzieningen met betrekking tot het bekleeden van het lidmaatschap van de vertegenwoordigende lichamen door personen, wier staatskundig stre ven kennelijk is gericht op verandering der Staatsinstellingen met toepassing of bevordering van onwettige middelen. De commissie werd daarbij bevoegd ver klaard aan haar aan de Koningin uit te brengen advies de voorstellen toe te voe gen, welke zij ter bereiking van de door haar aanbevolen maatregelen noodig of wenschelijk zou achten. In haar dezer dagen aan de Koningin uitgebracht verslag, wordt medegedeeld: dat een tweetal gedachten voor nadere uitwerking in aanmerking kwam, t.w. a. invoering van de mogelijkheid van vervallenverklaring van het lidmaatschap i van vertegenwoordigende lichamen voor de leden, die in hun werkzaamheid als zoodanig of met gebruikmaking van hun- door hun lidmaatschap geschonken macht,', gelegenheid of middel een streven tot uit-' drukking brengen, gericht op verande-, ring van de bestaande rechtsorde met; toepassing of bevordering van onwettige middelen; b. opneming in het Wetboek van Straf recht als imperatieve bepaling van de bij komende straf van ontzetting van het recht om te kiezen en de verkiesbaarheid bij krachtens wettelijk voorschrift uitge- schreven verkiezingen ten aanzien van| leden van vertegenwoordigende lichamen,! die zich schuldig maken aan zekere met, name te noemen misdrijven tegen de vei- j ligheid van den staat, tegen de Konink-i lijke waardigheid, betreffende de uitoefe ning van staatsplichten en staatsrechten, tegen de openbare orde, gezag, enz. De uitwerking van deze denkbeelden werd opgedragen aan een subcommissie, j welke daartoe een tweetal wetsontwerpen I voorstelde. Do wetsontwerpen. De bij het verslag gevoegde wetsont werpen willen, dat de vervallenverklaring van opruiende afgevaardigden zal worden uitgesproken door de Afdeeling voor de geschillen van bestuur van den Raad van State. Als het gaat om een Kamerlid, op aanwijzing van den Kamervoorzitter (schriftelijk, met nauwkeurige aanduiding der feiten; als het een lid van Provinciale Staten of van een gemeenteraad betreft, op aanwijzing van den commissaris der Koningin, DE NIEUWE KERK TE DELFT. Het défilé langs het graf van Prins Hen drik in de Nieuwe Kerk te Delft heeft pl.m. 12.000 opgebracht Dit bedrag is gestort in het fonds tot restauratie van de nieuwe Kerk. In totaal is nu ruim 73.000 bijeen. BINDENDVERKLARING OVEREEN KOMSTEN. In het voorloopig verslag der Tweede Kamer over het wetsontwerp verbindende kracht van ondernemersovereenkomsten verklaren verschillende leden meer te gevoelen voor een ingrijpen in elk con creet geval bij speciale wet. Verscheidene leden, die zich met de strekking van het wetsontwerp konden vereenigen, pleiten voor een nadere aansluiting aan, en aan vulling van de Bedrijfsradenwet. VERHOUDING RUK EN GEMEENTEN. De adviesclub voor de gemeentefinan- ciën verwacht, dat het aantal noodlijdende gemeenten door de nieuwe regeling voor de flnancieele verhouding zal stijgen. De regeling van de verdeeling der werkloos heidslasten vond in principe instemming. INDIË EN JAPAN. Controle op den invoer. Aneta meldt uit Batavia: Naar de Java Bode verneemt, zijn van 1 Augustus af de ruim 50 eventueel te controleeren en te licensieeren artikelen, waarvoor destijds de Nederlandsche rv geering opschorsing heeft toegestaan, onder een speciale importcontrole. Door dezen maatregel kan een eventueele oom tingenteering of licensieering met terug werkende kracht tot 1 Augustus plaats vin den. De volksstemming van 19 dezer. Het staatsblad van 3 Augustus beval de verordening tot het houden der volks stemming van 19 dezer over het staatshoofd van het Duitsche rijk en de verordening inzake de stemming. Volgens art. 3 van de eerste verorde ning worden op het stembiljet de bekende brief van den rijkskanselier aan den rijksminister van binnenlandsche zaken van 2 Augustus en het besluit tot het houden van een volksstemming afgedrukt. Daaronder staan de woorden: „Keurt gy Duitsche man en gij Duitsche vrouw de in deze wet getroffen regelen goed Volgens art. 4 geschiedt de stemming zoo, dat de stemgerechtigde, die de vraag bevestigend wil beantwoorden, onder het reeds gedrukte woord „ja", de stemge rechtigde, die do vraag wil ontkennen, onder het woord „neen" in de daarvoor bestemde ruimte een kruis zet. Troepenbeweging. In den omtrek van Neudeck was het tegen het eind van den middag vol troe pen. Door de straten van Freystadt klonk de inarschpas van de compagnieën, welke op weg waren naar Neudeck. Op een ander punt zag men gezeten cavalerie. Het autoverkeer voltooide den aan ma noeuvres herinnerenden indruk. Zoo ziet men, aldus het D.N.B., voor den laatsten tocht van den grootsten soldaat van dezen tijd een militaire voorbereiding, wat de veldmaarschalk zeker een schoon eere betoon gevonden zou hebben. Tegen den avond vloog op geringe hoogte een vliegtuigstaffel over Neudeck en wierp een groote krans donkerroo,de rozeu naar beneden, welke door de klein kinderen van den president in het park van Neudeck opgeraapt werd. minderwaardigheid werd behandeld. Als ons recht op absolute gelykheid wordt erkend, zullen wjj misschien kunnen terugkeeren. Vriendschap met Engeland ge- wenscht Het is noodig om een eind te maken aan de oorlogspsychosè. Hitier verklaarde voor betere verstandhouding met Groot- Britannië gewerkt te hebben en dat nog steeds te doen. Japan beklaagt zich over een lange lijst van „onvriendelijke daden", ligt op den bodern der zee. De ijverige zoekers weten welk een groote afstand dit is! Toch zou alle Sunlight Zeep. die per jaar in ons land gebruikt wordt, een afstand vormen, die nog 71680 inaal zoo lang is! Dit is het beste bewijs voor de groote populariteit vau Sunlight Zeep bij de Neder landsche huisvrouwen! Voor geen goud ter wereld zouden zij Sunlight Zeep willen missen! De volksstemming over Hitler's presidentschap. Geen invoer meer uit Japan? Reuter meldt uit Tokio: Het nieuwsbureau Rengo meldt, dat de Nederlandsch-Japansche handelsconferen- he te Batavia nog altijd op het doode Pent staat en deelt mee, dat het Japan sche verbond van exporteurs van aarde werk op de contingenteering van den Japanschen invoer in Nederlandsch-Indië geantwoord heeft met een verbod van uitvoer naar Nederlandsch-Indië, welk verbod door de scheepvaart-maatschappijen wordt gesteund. De exporteurs van katoe- nen stukgoederen oefenen een streng oezicHt uit op den uitvoer van die goe- cereu naar Nederlandsch-Indië. aton Goh, de voorzitter van de Japan- jC le vereeniging van Kamers van Koop- ^an el beeft een telegram gezonden aan ^e^er'andschen minister van buiten- Sc'le 7,aken, den gouverneur-generaal er| „e Katners van Koophandel te Batavia dew rt '«voerbeperking voor aar- 0,n eei» vlot beloop der conferentie verzekeren. Zaterdagochtend vroeg is dr. Goebbels begonnen met de voorbereiding van de groote verkiezingscampagne, welke tus- schen nu en 19 Augustus meer dan 40 millioen kiezers moet bewerken »Ja« te stemmen bij de volksstemming over de vraag »Keurt U de wet, waarbij Hitier Rijksleider wordt, goed?= Alle propaganda-middelen zullen wor den te baat genomen. Duizenden S.A.- lieden, Hitlerjongens en meisjes zullen strooibiljetten uitreiken, aanplakbiljetten opplakken en vergaderingen organiseeren. Eiken dag zullen de partij-commissarissen redevoeringen houden in alle plaatsen, in zalen, stadions, in de parken, vanaf auto's, spreekgestoelten enz. enz. Meer dan 200.000 luidsprekers zullen over het ge- heele land worden geplaatst, zoodat overal de officieele redevoeringen gehoord kun nen worden. In de komende weken zullen in alle bioscopen sprekende films worden ge draaid met een rede van dr. Goebbels, terwijl bovendien een film over het leven van Hindenburg zal worden vertoond. Op den dag van de stemming zullen alle niet-kiezers uit hun huizen worden ge trommeld en aangespoord worden hun stem uit te brengen, zoodat de volle 100 pet. van de kiezers zijn stem zal uit brengen. De toebereidselen voor de be grafenis. Het Duitsche nieuwsbureau meldt uit Hohenstein, dat de toebereidselen voor den grooten rouwdienst en de officieele begrafenis van president Hindenburg in vollen gang zijn. Dag en nacht wordt doorgewerkt aan de tribunes. De post richt een extra-telefoonkantoor in en legt de noodige lijnen aari. Ook de radio is druk aan het voorbereiden. In de buurt van het gedenkteeken worden groote parkeerterreinen voor auto's ingericht. De treden van het gedenkteeken zullen gebruikt worden om den 3500 eeregasten een plaats te bezorgen. In het gedenkteeken is een katafalk opgeslagen, waarop de kist met het stof felijk overschot komt te rusten. Daar achter komt een spreekgestoelte, vanwaar Hitier de lijkrede zal uitspreken. De veldheerstoren Hindenbtsrgs laatste rustplaats. In overleg met de familie von Hinden burg heeft Hitier gelast, dat de definitieve begrafenis van Hindenburg zal geschie den in den Feldhernnturm van het ge denkteeken vanTannenberg.die als krocht zal worden ingericht. Het verkeer moet Dins^v (beden) 1 minuut rusten. B iron von EItz-Rübenach, de rijks minister van verkeerswezen heeft gelast, dat Dinsdagmorgen om kwart voor twaalf alle verkeer een minuut stil moet staan. Deelneming van Mussolinl Mussolinl heeft het volgende telegram doen toekomen aan rijkskanselier Hitier: »Het overlijden van rijkspresident von Hindenburg heeft een smartelijken weer klank gevonden in het Italiaansche volk, dat steeds diepe bewondering heeft gehad voor zijn grootheid als soldaat en staats man. Ik verzoek uwe excellentie de betui gingen van deelneming te willen aan vaarden, Een betoog voor vrede en vriendschap. Ward Price, correspondent van de Daily Mail, heeft met Hitier een onder houd gehad. Het onderhoud duurde on geveer een uur. Het was geen voorbereid interview, zoodat Hitier niet op de hoogte was van de te stellen vragen. Ward Price vond, dat Hitier er beter uitzag, dan in Februari, toen hij hem voor het laatst ontmoette. De eerste vraag betrof de wapeningen en de Interna tionale spanningen. >t „Indien het aan Duitschland ligt, zoo zeide Hitier, zal er geen oorlog meer uitbreken. Het is de overtuiging van de nazi-beweging, dat oorlog aan niemand eeuig voordeel brengt, doch alleen een algemeene verwoesting zal veroorzaken} Het jaar 1918 is voor ons een les eft een waarschuwing geweest. Wij gelooven niet, dat de problemer/, waarvoor Duitschland zich thans geplaatst ziet, door een oorlog zouden kunnen worden opgelost. De aanspraken, dié Duitschland stelt aan de rest van Europa, sluiten geen risico in van zulk een ramp, doch zij zijn beperkt tot wat andere na ties beschouwen als haar meest elemen taire rechten. Wij vragen alleen, dat onze huidige grenzen gehandhaafd zullen blijven. Ge loof mij, voegde de Führer en rijkskan selier er aan toe, wij zullen nooit meer vechten, uitgezonderd uit zelfverdedi ging". Wij vragen niets van Engeland. Het vraagstuk van koloniën. „Zelfs geen koloniën vroeg de cor respondent. Hitier antwoordde met een nadrukkelijk gebaar, dat hij nooit het leven van een enkelen Duitscher zou willen opofferen om koloniën, wa&r ook in de wereld, te verkrijgen. De Oostenryksehe kwestie. Omtrent Oostenrijk zei Hitier: „Wij zullen Oostenrijk niet aanvallen, doch wij kunnen de Oostenrijkers niet belet ten, dat zij traehten den vroegeren band, die hen met Duitschland bindt, te her stellen. Deze twee staten zijn slechts door een grenslijn gescheiden, doch aan beide zijden hiervan leven menschen van hetzelfde ras. Als een deel van Engeland kunstmatig van de rest gescheiden werd, wie zou dat deel dan verhinderen om te wenschen, weder met de rest van het land ver- eenigd te worden. Tot 1866 zijn Duitsch land en Oostenrijk vereenigd geweest. De bevoegdbeden van den Leider. Ieder jaar, antwoorde Hitier op een andere vraag, leg ik mijn machtsbevoegd heden bij één of andere gelegenheid aan het Duitsche volk voor. Het heeft ge legenheid ze te bevestigen of te weigeren. Wij Duitschers zijn betere democraten dan andere naties. Duitschlands ©economische moeilijkheden. Men had het vervolgens over Duitsche oeconomische vooruitzichten. Hitier ver klaarde overtuigd te zijn, dat Duitschland indien het er toe gedwongen wordt zich van de grondstoffen uit het binnenland onafhankelijk zou kunnen maken. Hij herinnerde aan vroegereervaringen tijdens de Napoleontische oorlogen en den wereld oorlog. Genève. Op een vraag over den Volkenbond, antwoordde Hitler: „Wij hebben den Volkenbond verlaten om bepaalde, scherp gedefinieerde rede nen. Het was onmogelijk voor de Duitsche regeering, om deel le nemen aan onder handelingen, waarin zy op basis van Het blad Nitsji Nitsji meldt, dat het Japansche ministerie van buïtenlandsche zaken een waarschuwing zal doen toe komen aan de Russische regeering in verband met een lange lijst van onvrien delijke handelingen, die door Rusland jegens Japan zijn begaan. Bij die onvrien delijke handelingen somt het blad op het voortdurend overschrijden van de Mants- joerijsche grenzen door Russische vlieg tuigen, het schieten door Russische kust- wachts op Mantsjoerijsche schepen, die de Amoer en de Soengari bevaren, het verwerpen van Hirota's compromis-voorstel betreffende de overdracht van den Noord- mantsjoerijschen spoorweg, het weigeren van visa voor den Japanschen gedelegeerde voor de roebel- en yen-conferentie te Moskou enz. Het blad voorspelt, dat, indien de Sowjetunie deze politiek jegens Japan en Mantsjoekwo zal blijven voeren, Japan alle hangende onderhandelingen met Rus land zal afbreken en de noodige maat regelen zal nemen om een einde te maken aan de Russische politiek van provocatie. Een nieuwe crisis? In den strijd om den Chineeschen Oosterspoorweg, die reeds jarenlang ge voerd wordt, is een nieuwe crisis inge treden. Donderdag is in de nabijheid van Charbin een Japansche munitietrein door een.helsche machine m de lucht gevlogen. De regeering van Mantsjoekwo verklaart thans, dat deze aanslag niet zonder uit werking op den politieken toestand kan blijven. De Mantsjoerijsche regeering kan niet instaan voor de veiligheid van het verkeer op Chineesche spoorwegen, zoo lang zich Russische ambtenaren in dienst van China bevinden. Een vervanging dezer '-.mbtenaren door Mantsjoerijnen is nood- ^keiijk. 'Overigens wordt er van officieele zijde »pt gewezen, dat invloedrijke kringen der sMantsjoerijsche bevolking reeds den eisch gesteld hebben, dat de Chineesche Ooster spoorweg in beslag moet worden genomen bm tot eigendom van het volk en de kroon van Mantsjoekwo moet worden verklaard. DE CRISIS IN DE VER, STATEN. De toestand ongunstiger. Het vertrouwen In Roosevelt onge schokt. De Londensche „Observer" verneemt uit New-York: President Roosevelt vindt bij zijn terug keer den algemeenen toestand slechter dan toen hij vertrok. In de vier weken, dat hij afwezig is, is de stijgende lijn in het zakenleven tot stilstand gekomen. Er zijn zelfs teekenen, die er op wijzen, dat de werkloosheid begint toe te nemen. De koersen op de effectenbeurs zijn ge stadig gedaald, ofschoon er de laatste twee dagen eenig herstel is ingetreden. De zenuwachtigheid van Wallstreet weer spiegelt het algemeen gebrek aan ver trouwen in het land. De rapporten uit de industrie zijn verre van veelbelovend, terwijl de langdurige droogte verwoesting en ontvolking heeft gebracht in de wel varendste landbouwdistricten van Amerika. De arbeiders blijven onvoldaan en somber. De gematigde arbeidersleiders hebben steeds meer moeite de militante elemen ten in bedwang te houden. De persoonlijke populariteit van president Roosevelt is echter grooter dan ooit, en er bestaat niet de minste twijfel, of het volk zal hem enthousiast volgen, onver schillig den weg dien hij voornemens is in te slaan. GANDHI BEGINT HEDEN MET VASTEN. Mahatma Gandhi begint heden een vasten, die een week zal duren, om te boeten voor fouten van een zijner discipe len. Gandhi zal aan het einde van den vasten zijn politiek bekend maken. EEN VERVOLGING TEGEN DE VROUW VAN HOLZWEBER. Naar Reuter uit Weenen meldt, is een vervolging wegens hoogverraad ingesteld tegen de vrouw van Holzweber, een van de moordenaars van Dollfuss, die Dinsdag terecht is gesteld. De vrouw had namelijk een Duitsche vlag gelegd op de kist van haar mans lijk. DER STUERMER IN BESLAG GENOMEN EN VOOR 14 DAGEN VERBODEN. Nummer 31 van het weekblad van Juiius Streicher, Der Stuermer, is wegens in dit nummer voorkomende beleediging van een buitenlandsch staatshoofd, door de politie in beslag genomen en aan den verkoop en circulatie onttrokken. Het blad is bovendien door de politie voor den duur van 14 dagen verboden, DE GRAF ZEPPELIN. De Graf Zeppelin, die Zaterdag zijn vertrek wegens storm had moeten uit stellen, is Zondagochtend onder bevel van kapitein Lehman voor de vijfde maal van dit jaar naar Zuid-Ainerika vertrokken. Aan boord bevinden zich 15 passagiers. Aan vracht werd 111 kilo en aan post stukken 160 kilo medegenomen. Rotterdamsche Llo-yd. Dempo, t., 5 Aug. v. Sabang. Jsdrapoera, t., 8 Aug, te Marseille verw, Kota Tjatvdi, s Aug. te R'dam, Palembatig, 5 Aug. te Hamburg. Siantar, u., 6 Aug. te Singapore. Sil ajak, u., 6 Aug. te Belawan. Slamat, t., 7 Aug. te R'dam verwacht. Bgloeran, u., 3 Aug. v. Southanipton. Irdrapoera, t., 4 Aug. v. Port Said. Kota Radja, 4 Aug. te Batavia. Site ebondo, u., pass. 4 Attg. Poiot de Galie; Kon. Paketv. Maatschappij. Sawahloento, 2 Aug. te Batavia. Tasman, 3 Aug. te Port Louis (Maar.), Stoomvaart Mij. Nederland. Tanimbar, 4 Aug. te A'datn. Haven van Nieuwediep. Aangekomen van Nieuwpoort Eng. s.s', „Zilverlicht", met kolen voor de Marinewerf, Aangekomen van Antwerpen en vertrokken naar Westeinde Ned. motorschoener „Mado",- De Heer en Mevrouw VAN DE VELDE—Nebbeuino geven met blijdschap kennis van de geboorte van een Zoon. Den Helder, 5 Aug. 1934. Singel 25. Eenige en algemeene kennisgeving. Geboren: ANNA MARIA, Dochter van F. IJ BES en A. IJBESBontes. Den Helder, 5 Aug. 1934. Wachtstraat 57. Algemeene kennisgeving. J. GRANDE en A. O. GRANDE—HAGERS geven met blijdschap kennis van de geboorte van hun Zoon .JAN. Den Helder, 6 Aug. 1934. v. Speykstraat 50. Getrouwd: I0H. HOFLAND en A, 8. M. T. BAIER, Tevens betuigen wij - mede namens beider familie - onzen hartelijken dank aan allen, die bij de voltrekking van ons huwelijk van hunne belang stelling deden getuigen. Den Helder, 6 Aug. 1934. Ambonstraat 17. Eenige en algemeene kennisgeving. Met blijdschap geven wij kennis van de geboorte van onzen Zoon NIC0LAAS HENDRIK A. J. KLEIN. L, KLEIN—Riemers. Huisduinen, 5 Aug. 1934. Badhuisstraat 13. In plaats van kaarten. Verloofd: H. J. MAÏHLENER en E. KLEIN. Hr. Ms. „Schorpioen", v. Galenstraat 71. Ondertrouwd: META EDIE C0LT0F en I. E. VAN M0PPE3, Tandarts. Huwelijksinzegening: 28 Augustus a.s„ in deSynagoge te Den Helder, om half een. Den Helder, I Kanaal weg 156, Amsterdam Z., Aug. Noorder Amstellaan 304 Heden overleed zacht en kalm onze lieve Vrouw, Moeder, Behuwd- en Groot moeder C0RNELIA DE WAARD, Echtgenoote v. Cornf.ms Reus, in den ouderdom van 78 jaar. Uit aller naam, C. REUS. Heiloo, 6 Aug. 1934. ,,'t Oude Nest", Heerenweg 96. De ter-aarde-bestelling zal plaats hebben op Don derdag 9 Augustus a.s., om 14 uur, op de nieuwe Begraafplaats te Heiloo. natont BMaaMHB een populair programma zooals O or nog maar woïnïg zag,. I. m„ MARANATHA-VR1ENDEN. O.W. tWorgenavond 3 uur Samenkomst in de bovenzaal vau het Dhr. Militair Tehuis. Ruim ingezetenen te Den Helder sparen reeds biijj de vanaf f 125 A HILDERiNG Spoorstraat h. Palmstraat Tel. 449. Wie heeft Mo. 1539 van do Jutter verloting? Zich te melden vóór 11 Auigustus bjj: WIIERSMA, Hoe tor Tireubstraaf 04. Het orgaan van de Heldersche Radio - Centrale Vraagt U eens een proefnummer bij Drukkery „de Boer0*

Heldersche Courant | 1934 | | pagina 3