Hitier herdenkt Hindenburg in den Rijksdag. Sport De korte baan draverijen op Zondag 5 Aug. te Huisduinen. Burgerlijke Stand Marineberichtea Legerberichten. HELDERSCHE COURANT VAN WNSDAG 7 AUGUSTUS 1934. tennis. v/an Den Helder Het wa3 gisterenmorgen vroeg reeds druk in de omgeving van het oude opera gebouw van Kroll waar te 12 uur de rouwzitting van den Rijksdag gehouden wordt. De ingang van het gebouw is ge heel in zwart gedrapeerd en voor het hoofdportaal staan aan weerszijden 7 m hooge masten die in zwart en lila afgezet zijn. De versiering is sober maar zeer ge- slaagd. -- Alle aanwezigen zijn in rouwkleecung. Precies te twaalf uur wordt de plechtig heid geopend met het spelen van de ouverture Coriolanus van Beethoven door het Berlijnsche Philharmonisch Orkest. Dan zegt Hitier: Treurende familieleden, afgevaardigden! Sinds maanden stonden wij voor een zware zorg. De 87-jarige rijkspresident was voor ons het symbool geworden van het nieuwe Duitschland. Nu wij op het punt staan den g rooien doode dè laatste eer te bewijzen, komen wij eerst recht tot het besef van zijn grootheid en ons ver lies. Hoe is de wereld veranderd, sinds in October 1847 Paul von Hindenburg gebo ren werd. Toen de troebelen van 1843 voorbij waren, bestond er nog geen Duitsch rijk en het Huis Habsburg re geerde nog over Venetië en Lombardije. Er waren nog weinig Duitsche patriot ten, maar spoedig stond het groote trium viraat op: BismarckRoonVon Moltke en de jonge Hindenburg ontving den vuurdoop bij de bestorming van de Düp- peler schansen om 4 jaar later in de spie gelzaal van Versailles getuige te zijn van de wedergeboorte van het Duitsche volk. De degen van den jongen luitenant wordt mee gestrekt als betuiging van trouw aan Keizer en Rijk. Een leven van arbeid in dienst van dat Rijk neemt een aanvang. De groote Keizer sterft: een tweede en derde volgen, Bismarck wordt ontslagen. Roon en Von Moltke sluiten de oogen. Maar Duitschland is intusschen in Europa tot een waarborg voor den vrede en een toonbeeld van innerlijke orde en krachtsontplooiing geworden. De wereld krijgt een nieuw gezicht in zoover de eene uitvinding de andere verdringt en het betere is steeds de vijand van het goede. Duitschland is een groote indus- trieele mogendheid, geworden. Op 18 Maart 1911 neemt generaal von Hindenburg ontslag uit den actieven dienst op 64-jarigen leeftijd. Daarmee scheen zijn openbare leven afgesloten, als onbekend officier onder zooveel anderen, die steeds hun plicht hadden gedaan, steeds hun vaderland hadden gediend en nochtans onbekend zijn gebleven voor de groote menigte. Als de wereldoorlog drie jaar later uit breekt en het Duitsche volk, in de heilige overtuiging onschuldig aangevallen te zijn, naar de wapens grijpt, komt spoedig, in de ure des gevaars, de roep des Keizers tot den man, die als gepensionneerd offi cier aan het uitbreken van den wereldoor log zoo onschuldig is geweest als iemand ter wereld. Op 22 Augustus 1914 wordt Hindenburg opperbevelhebber van het leger in Oost-Pruisen, en acht dagen later hooren zoowel het Duitsche volk, als de overige wereld voor het eerst zijn naam als het officieele legerbericht dien avond verschijnt: ,,Onze troepen in Pruisen onder bevel van generaal von Hindenburg, hebben de tot de rivier de Narew opgerukte Russi sche legers, bestaande uit 5 legercorpsen en 3 cavalerie-divisies, na een slag van 3 dagen, tusschen Gilgenberg en Ortels- burg verslagen. De Russen worden tot over de grens nagezet". w.g. Von Stein, gen -kwartierm. Dat was Tannenberg! En van dat oogenblik af oh;ft de naam van den generaal onafscheidelijk verbon den met den grooten wereldkrijg. In 1916 wordt de toen dreigende crisis bezworen door zijn benoeming tot opperbevelheb ber en ontelbare malen heeft hij sinds dien het Duitsche leger en het Duitsche volk voor vernietiging bewaard. Ware de politieke leiding in die jaren gelijkwaardig geweest aan de militaire dan zou aar. Duitschland de grootste vernedering uit zijn geschiedenis bespaard zijn gebleven! Toen de Novemberrevolutie eindelijk de laatste volkskracht vernietigde, werd, door de reeds legendarisch geworden persoon lijkheid van den generaal-veldmaacschalk de ergste catastrofe vermeden. Na de terugvoering der legers trad Hin denburg ten-tweeden male in het ambte loos leven terug, maar ten tweede male werd hij door den volkswil geroepen. Den 26sten April 1925 werd hij tot rijkspresident gekozen en zonder dat men het toen kon vermoeden, is hij daardoor tot beschermer van de nieuwe Duitsch- nationale revolutie geworden. Ik vervul hier slechts een plicht van dankbaarheid als ik thans voor het forum van het Duit sche volk op de onmetelijke verdiensten wijs die de generaal-veldmaarschalk ver worven heeft, door de in mijn naam ge sloten verzoening tusschen het Duitsche verleden en de door millioenen innig ver langde betere Duitsche toekomst Sinds het uur dat ik in zijn eerwaardige handen den eed als rijkskanselier mocht afleggen, heb ik steeds meer het let ge prezen dat ons een zoodanigen bescher mer verleend had. Het Duitsche volk kan de voorzienig heid slechts danken dat het zijn verhef fing onder leiding van den eerbiedwaardi- gen edelman en soldaat heeft mogen vol trekken. Deze nieuwe verheffing van ons volk moet in dankbare herinnering het beeld van dezen grooten Duitscher in onze harten levendig houden. Wij zullen dat beeld bewaren als een kostbaar erfdeel van een grooten tijd en wij zullen het op onze beurt weer nalaten aan de geslachten die op ons zullen volgen. Wie zijn volk zoo trouw is geweest, zal nooit vergeten worden, Daar het Lot ons aangewezen heeft om Rijk en Volk ver der te blijven leiden, kunnen wij den Al machtige slechts vragen dat Hij ons werk en onze strijd tot geluk van dat volk zal laten gedijen. Wij zullen steeds voor de vrijheid en de eer van dat volk opkomen en wij vertrouwen, dat de Almachtige ons steeds den juisten weg zal wijzen om voor het volk het geluk van den vrede te be waren en het ongeluk van den oorlog af te wenden, zooals de grooten overledene het steeds in volle oprechtheid bedoeld en gewild heeft. Afgevaardigden van den Rijksdag, man nen en vrouwen van het Duitsche volk is verzoek u allen op dit plechtig uur van het vergankelijke uw blik te willen rich ten op de toekomst. Laat een sterke een dracht intrekken in onze harten! Rijkspre sident von Hindenburg is niet dood, maar hij leeft voortaan bij de onsterfelijken van ons volk, temidden van de groote geesten van het verleden als de edele beschermer van het Duitsche Rijk en het Duitsche Volk. Het orkest speelde den treurmarsch uit de Götterdammerung van Wagner, presi dent Goering dankte uit naam van de fa milie von Hindenburg en de plechtigheid die slechts 40 minuten had geduurd, was daarmede beëindigd, PAARDENSPORT. De Entourage. Dc harddraverij-vereeniging „Dravcrslust" hield Zondag j.1. haar eerste groote wedstrijd in onze hadplaats. Prachtig zomerweer begun stigde de draverijen, terwijl de organisatie en de medewerking van alle daartoe gevraagde instanties ervoor zorgde, dat de wedstrijden van sportief oogpunt bezien, een waar succes werden. Was liet meeste „papieren werk" al voor elkaar, Vrijdag vóór de draverijen werd be gonnen met de „bouw" van de toeschouwers- ruimten en de versiering van het feestterrei Zondagmorgen daarop was de baancommissie reeds om vijf uur 's morgens in touw. De po- l.'tie-afzetting van de Badhuisstraat zorgde er voor,- dat er tijdig met het opwerpen van zand op de baan kon aangevangen woiden. Tegen elf uur was de aanblik van 't geheet een klein festijn voor 't oog: wapperende, kleurrijke vlag <jcn in de wind, de helder witte straat, met zijn ©roene afzetting, de helder blauwe lucht daarboven dat alles deed verlangen naa." den strijd zelf. Een uur later stonden de paarden, auto's op bet grasveldje naast „De Eerste Aanleg" en hepen de eerste piqueurs al in hun fleurig; cosluums over Huisduinen. De politie-agenten begonnen zich met de nieuwsgierigen te be- rwvicn en de paarden snoven de Huisduiner lueht eens op «a lachten, De Loting. De loting in „Dennenheuvel" geleek op een ghakaveiling bij „Frascati". Een bijenkorf van (uftucurs, helpers (echte eu dre .van de wal in de- stoot") kijkluétiigen en officials verdrong zich om de ,,{wt" en de uitroepen van traditioneele vreugde en teleurstelling klonken door de lucht. Langzamerhand verhuisde de kluwen paar densport-insiders van „Dennenheuvel" naar hei wedstrijdveld en toen klokslag twee uur be gonnen werd met de openingsrit van het pro gramma zat of stond deze vaste bezoekers- massa langs de baan; bovendien had zich om deze kern een groot aantal kijklustigen uit Den Helder en omstreken geschaard, zoodat het terrein een aanblik bood, die voor Huis duinen eenig te noemen was. „Op het Veld van Eer." Op de „officiee.e tribune" aatL de finish, ont dekten wij oa. den heer Burgemeester, luit, Visscher, den heer Commissaris van het Loodswezen, den Gem. Secretaris en de Wet houders, velen vergezeld van hunne dames; bovendien vele Heldersche notabelen, die van hun sportmanship blijk gaven ,door met groote aandacht den geheelen middag de wedstrijden te volgen. Van de ingeschreven paarden verschenen er achttien. Het programma werd dus in zoo verre veranderd, dat no. 13, Northernman B, geschrapt moest worden en er negen ritten voor de ie loting verreden werden. Telkens loopen n.1. de twee op elkaar vol gende nummers tegen elkaar, b.v. 1 tegen 2, 3 tegen 4, enz .Twee ritten miken uit wie de onbetwist sterkere is; meestal geschiedt dit, ir.aar er komen spannende gevallen voor, dat beste paarden één rit winnen en een derde rit moet uitmaken, wie de volgende ronde bereikt De ie ronde. Deze ie ronde was een uitstekende course, die het publiek volop gelegenheid bood mv dc manier van rijden en de paarden en piqueurs kennis te maken. Reeds hier toonden zich de I tere prijswinnaars favorieten, zoowel door Kun groote snelheid als sierlijke loop. Dc start is steeds weer een interessant ge wicht. De verschillende paarden ontvangen een lundichp, die officieel afhangt van het otaalbedra© gewonnen geldprijzen. Voor iedere 1000, krijgt het betreffende paard 5 m handi cap. Maar deze 5 m, hoewel zij op de baan uitgepaald staan zijn niet zoo nauwkeurig af te neten, want een paard is geen kunsthaas, die opgedraaid en op tijd losgelaten kah worden De uiterst moeilijke taak van den starter is hu te beslissen, wanneer een start .rechtsgeldig" :s, dus uit te maken of de handicap om èn nabij goed genomen is. Steeds houden daair om de piqueurs elkaar en hun paarden scherp in 't oog, om gelijk en goed te kunnen 'starten, waardoor het zenuwachtige overstarten ver meden kan worden. Maar ook behoort de star ter een scherp psychologisch opmerker te zij-i om alle kleine meeningsverschilleri enz. van de piqueurs tegen elkaar af te wegen en, zqo aoodig, te beïnvloeden, ten gunste van de eer lijke strijd. Om ongeveer vier uur werd de 2e loting ge houden, die dus 4 stel paarden opleverde en één z.g. „stilstaand paard", d.w.z. paard, dat niet loopt, maar automatisch in de volgende ronde komt. Voor de finale classificeerden zich na nefligen strijd de volgende paarden: Lady Bond, Anna Bradford Gug, Betty Worthy en Uilenspiege' waarbij zich dus 't stilstaande paard Brunhild voegde. Lady Bond, A. Bradford Guy en Uilensjiiegel bleken in deze finale inderdaad de kampioenen te zijn, waarvoor ze in de ie ronde al aange zien waren. Onder elkaar streden deze paar den om de hoofdprijzen, die tenslotte oni oti geveer zes uur vielen. Prijsuitreiking.. Daarna trok men naar „Dennenheuvel", waar het officieele vervolg op de wedstrijden p aats vond. De groote menigte verspreidde zich over Huisduinen of „keerde naar zijn woonsteden terug", als rechtgeaarde Jtitters sputterend over de tekortkomingen vari baan, paarden, organisatie, enz. en blijkbaar volko men tevreden met deze prachtige middag van mooie hippische sport. In de zaal van „Dennenheuvel" verzamelden zich de verschillende officieele personen en deelnemers en de heer Slikker, voorzitter van de vereen. „Draverslust" nam daarna het woord. Hij heette alle aanwezigen hafte'ljk welkom, in het bijzonder den heer Burgemees ter, die zich zoo voor het welslagen vart deze middag heeft beijverd. De meening van den voorzitter is, dat het feest uitstekend geslaagd is; al zal er dan ook eeti klein verlies bij ge- kden worden, het actie-comité is tevreden en naar het hoopt, ook de deelnemers eu toe schouwers. Dan neemt de heer De Jong, voorzitter van „Huisduiner Belang" het woord.,., en is-voor» loopig bezig met bedanken. Achtereenvolgens komen aan de beurt: eigenaars, piqueurs, de vereen. „Helders Belang", de baancommissie, de Pluimvee-vereen., de Hanze, ,,'t Gezag kortom allen, die hebben meegewerkt aan .dit pogen om onze badplaats Huisduinen en de stad Den Helder omhoog te werken Hij hoopt, dat ieder, die dit feest in één of andere functie (ook toeschouwer is een „belangrijk beroep") heeft meegevierd zijn tevredenheid daarover zal uitdragen om op deze wijze mee te wer ken aan de reclame-campagne voor Huisduinen Vervolgens verzoekt hij onzen burgervader de prijzen aan de winnaars uit te reiken, wat deze daarop volgaarne doet, maar niet, dan na de initiatiefnemers, n.1. de heeren S'ikker, Bonselaar, De Kok, Kreuger en De Jong be dankt te hebben voor hetgeen deze hebben ge daan in het belang van zijn gemeente. .Hij is ervan overtuigd, dat door zulke pogingen h?t aanzien van Huisduinen, zoowel als van Den Helder, toe zal nemen, en dit is ook. de reden waarom hij van het begin af aan heeft meeise- werkt. Naast de geldprijzen, medaille's en kunst voorwerpen voor de piqueurs, volgen dp bij zondere prijzen. De piqueur J. Bolwijnkreeg een lauwertak voor zijn uitstekende prestatie's. dc heer De Wit, de starter werd bedacht met een likeurflesch, schenking van den heer A. J v Weelde, de heer Stammes, als oudste keur meester ontving een tinnen sierkan, aangebo den door de fa. Dros. Vervolgens kwanven dc prijzen voor' het verst komende paard, voo. 't grootste aantal paarden, voor den oudsten piqueur enz., alle schenkingen van div. Hel; dersche vèreenigiragen en van „de Heldersche Courant", v. Vollenhovens Brouwerij en de fa. R. Th. Luyckx. Het gejuich was niet van de lucht en iederi scheen met een prijs heen te gaan! De vice-voorzitter van de bond voor Korte- baan-draverijen sprak nog een lof- en dank woord en daarna sloot de heer De Jong,.na nogmaals ieder bedankt en op de bloei van de badplaats gewezen te hebben ,de bijeen komst. Tot laat in den avond bleef daarna een aan tal in- en outsiders op „Dennenheuvel!' i.i feestvierende vergadering bijeen. Perspectieven. Het feest in zijn geheel kan ongetwijfeld een succes genoemd worden. Nemen wij in aan merking, dat de uitvoering van de baa'norga- r.isatie, naast de deskundige kern: de heeren Slikker, De Veer, Terra en Kok in handen van „nieuwelingen" was, dan rest ons slechts een woord van lof. De fouten, vooral betrek king hebbende op afzetting en verdeeling van de toeschouwers over de beschikbare ziu en slaanjiflaatsen, gullen bij de tweede poging' na'uurlijk herzien worden. In ieder géval is het recht van bestaan van eer, paardenspor;- sereeniging bewezen. De vreeeniging „Dravers- lust", onder welles leiding deze draverijen wér den gehouden, maar die eigenlijk pas voor dit doel werd opgericht, is van plan in deze ritn- ting met kracht door te gaan. Wedstrijden op hippisch gebied moeten regel worden in Den Helder. De vereeniging heeft dus leden noodig, die het door hun contributie het houden va.a dergelijke wedstrijden helpen mogelijk maken en als lid op de toegangsprijzen een belang rijke reductie krijgen. Het voorloopig bestuur van deze vereeniging bestaat uit de heeren: Sl;kker, De Jong, Kreuger, De Kok en Bonse laar. Bewijzen van sympathie wacht de heer De Jong, te Huisduinen, gaarne in. In de nabije toekomst zal dan een ledenvergadering wor den belegd, waarin de plannen nader zullen worden uitgewerkt. De uitslagen. Officieel veralig van de kortebaan-draverijen. onder de commissie: De Wit, starter, Koorn, Stammes, Bakker en Alkemade. ie loting. I 1. „Betty Worthy", S. v. d. Oort. 200 m 2. „Ctara Bncoin", stal „Alkmaria", 200 m 3 „Quick G.", A. J. Kats, 285 m. 4- „Lady Bond A. C. v. d. Veen, 300 m. 5. „Oro Setzer B.", S. v. d. Oort, 285 m. 6 „Quait", Verkijk, 285 m. 7 „Meleise", Verkjjk, 285 m. 8. „BrunhildJ. Bolwijn, 200 m. 9 „Janet H irve-ter", K. Taams, 300 m. 10. ,',Rentner", J. v. Voorst, 200 m. 11. Anna Rradfort Guy J. v. L.cuwefi, 12. „Flatima", J. Haan, 295 m. 13. „Northernman B.", Schoon, teruggetr 14. „Odessa", L. Cassbee, 290 m. 15. „Nordec k'\sta! Gruno, 290 m. 16. „Nicky Henry", J. Galcma, 285 m. 17. „Uilenspiegel'J. F. Bakker, 280 111 18. „Gloria Bond",, J. v. Leeuwen, 200 m. ■.9. „Edna M.", J. Schoon, 29S m. 2e loting, r. „Lady Bond. 2. „Nordeck". 3. „Anna Brandf. G." 4. „J. Harvcster" 5 „Quail" 6 „Betty W.' 7. „Uilenspiegel" 8. „Etna M." 9. „Brunhilo" stilst, paard. Finale. „Brunhild" „Lady Bond" „Anna Br.adf. G.' „Betty W." „.Uilenspiegel" stilst paard. ic prijs „Lady Bond", A. C. v. d. Veer, 300 en piqueursprijs: gouden paardje. 2c jirijs „Uilenspiegel", J. T. Bakker, roo en piqueursprijsi: medaille. 3e prijs „Anna Bradf. G.", J. v. Leeuwen, 50 en piqueursprijs: medaille. 4c en 5e prijs gedeeld door „Brunhild" en „Betty W.", J. Bolwijn 12.50 en piqueursprijs: barometer, S. v. d. Oort 12.50 en piqueursprijs zilveren schaal. 4—t 7—3 De met gemerkt zijn winnaars. VOETBAL, HRC 2Schagen 1 Helder combWatervogels H-R-C.-nieuws. H.R.C. II—SCHAGEN I 4—1- Zondagmiddag werd deze oefenmatch op he' Tuindorp-terrein gespeeld voor zeer ma tige belangstelling. De vertooning was een succes voor de roode kleuren, die verdiend hebben gewonnen. Hun spel was meer af en technisch beter dan dat van de tegenpartij, wat daarom nog niet wil zeggen, dat alles in orde w3S. Van Es, de Wijn, Steffens, Leavy en ook dé linksbinnen hebben een goede partij ge speeld. Bij de ©asten was weinig eenheid, men speelde te veel op zichzelf; de spil en ook de doelman lieten zien het wel te kennen. In de eerste helft speelde HRC tegen den wind, maar had toch vele malen het beste vaq het spel. Het schieten was echter niet zuivet genoeg, waaraan ook de Schagenaren labo roerden. Na een uur nam H. uit een scrimmage de leiding, maar kort voor rust scoorden de gasten schitterend uit een vrije schop. Even Eter faalde de H.-linksbuiten geweldig doo' voor open doel hard over te schieten. De 2e helft was 10 min. oud toen HRC uit ton penalty de leiding hernam, Schagen bracht tm en dan de H.-veste ernstig in het nauw. waar echter het achtertrio zich kranig wist te handhaven. Na ruim een half uur werd het 31 en onmiddellijk daarop werd de linksbui ten der bezoekers uit het veld gezonden na reeds een waarschuwing ontvangen te hebben. Dc laatste 10 min. was de thuisclub stukken sterker eu vlak voor het einde werd door een prachtschot de stand 4—1. Aldus kwam het einde van deze weinig span nende vertooning. Wieringen. Succes-nieuws. 290 IU. Zondag speelde Succes 2 haar laatsten wedstrijd voor het kampioenschap van Noord-Holland B. Op bezoek kwam BKC van Anne Paulowna. B heeft een drietal invallers. Om ruim half drie b'laatst scheidsrechter J. Augustein de elftallen in het veld. Als er 10 min. gespeeld is, weet de S.- linksbinnen mét een keurig schot den B.-keeper geen schijn van kans te geven. Voortdurend moet de B.-verdediging handelend optreden. Als er een half uur gespeeld is hebben de S.-ers den stand tot 40 opgevoerd. Bij een schermutseling voor het S.-doel maakt de B.-midvoor 41. Voor rust weet S. nog 51 te maken. Na de thee is S. steeds het meest aan het woord; er wordt rustig gespeeld en goed gecom bineerd. B kan daarentegen de juiste eactiek niet vinden; er wordt steeds onberekend gespeeld. Nog tweemaal moet de B.-keeper visschen en komt het einde met 71 voor Succes. Om half een speelde Succes A tegen BKC A, welke wedstrijd eindigde in een gelijk spel l1 Om 10 uur speelde Succes B tegen BKC B. Hier werd tenslotte B winnaar met 10. Succes 3 was op bezoek bij Kolhorti 1 en ver loor met 32. ATHLETIEK. De P. H.-beker door A.A.C. gewonnen. Op het zich voor athletiek zoo bij uitstek leenende Haarlemveld werden Zondag de jaar- lijksche wedstrijden om den Prins Hendrik- beker gehouden. Jarenlang heeft de ploeg van Haarlem hare suprematie getoond en' steeds werd het bezit van den beker voor een jaartje door haar verlengd. Door het vertrek van meerdere goede leden, o.a. van de sprinters Berger en Benz, is de ploeg echter danig ver zwakt, zoodat men haar bij voorbaat al geen kans gaf op den beker. Dat viel echter nogal mee, want toen er nog maar drie nummers verwerkt moesten worden stond Ie ploeg neg 6 punten voor. Bij de nummers hoogspringen kogelstooten en speerwerpen presteerden de Haarlemmers echter niets, zoodat zij in het totaal-klassement nog door drie clubs AAC, en L en AV '23 gepasseerd werd. Indivi dueel werden wel aardige prestaties geboekt, de sterke wind verhinderde echter, dat er records gebroken werden. Daarmede zullen we moeten wachten tot a s. Zondag, als de prach tige internationale wedstrijden in het Stadion gehouden worden. v. d. Zee sprong weer 3.60 m, Berger won de 100 111 in ro.8 sec Bouman de 800 111 in 2 min. 41 sec., de outsider Feenstra (Trekvogels) _c 1500 m in 4 min. 17.8 sec. Drie athleten pro beerden over de 1.85 m te komen bij het hoog springen, 2 slaagden er in, n.1. Brasser, de huidige recordhouder, en zijn Haagsche rivaal Jansz. De volgende hoogte werd door geeiT van beiden gehaald. Het 4 maal 100 meter-estafette-nummer werd natuurlijk gewonnen door AV '23 in den overigens matigen lijd van 43.6 sec. Zeer span rend was de 4 maal 400 meter, waarin een ver woede strijd gevoerd werd tusschen de ploegen van AV'23, V en L en Haarlem. De Amster dammers gewonnen in 3 min. 31.6 sec. Een uitstekende prestatie leverde voorls Wim Peters, die hij zijn nul""^; pj'k^n stap-sprong, liefst 14-99 geven 'us- a.s. Zondag een belangrijke kamp ge schen hem en den Australiër M j terdag j.1. nog hét Engelsche record op ae Empire Game- het 'White City Stad.oa (Londen) verbeterde. Schitterende prestatie van Torrance. Een phenomenale prestatie heeft de Amerikaan Jack Torrance te Oslo verricht door het wereld record kogelstooten te verbeteren en te brengen op 17.40 m. lARfi Het record stond reeds op zijn n^m met lö^U m, zoodat hij het thans met neit mindr dan 60 cm verbeterd heeft. Davis Cup: Nederland in de volgende ronde. Nadat het dubbelspel dodr teleurstellend .pel van Koopman voor Nederland verloren was gegaan moest Zondag in de resteerende singles de beslissing vallen. Nederland heelt zich hierin prachtig gehandhaafd door be.iae te winnen. Wederom deed Knottenbelt uitne mend werk door Callepe in 5 sets te slaan, 646, 61, 26, 64. Door deze zege slond de eindoverwinning voor Nederland reeds vast, zoodat Timmer rustig zijn partij tegen Landau kon spelen. Hij won die da i ook zooals hij wilde in drie sets: 6—4, 6—1, 64. De totaaluitslag werd nu 41 voor Hol land, een buiten verwachting hooge voordeelige scoie! In de volgende ronde komt Nederland uit tegen den winnaar van Ier m iZweden. WIELRENNEN. Holland's hope: v. Vliet. In de wielerwereld is plotseling wes. iemand opgestaan, die, zoo jong en onervaren als hij nog is, zeer van zich doet spreken Met veel commentaar maken de groote bla den gewag van de prestaties van den jonge.1 renief v. Vliet, die nog maar heel kort op li® race-fiets zit. Menigeen wi! in hem al de a.s. wereldkampioen der amateurs zien, in wcllcc bewegingen wij nog eenige restrictie zouden w:l!eu zien. In ieder geval belooft de jonge man zeer veel, want sloeg hij niet reeds 5 maal achtereen den kampioen in zijn categorie? Ei klopte hij afgeloopen Zondag niet de beide finalisten der onafhankelijken, Beukers en v. d Leur? Zelfs sloeg hij in de meest zuivere krachtmeting, die er op de fiets bestaat: de tijdrace de profs v. d. Heuvel en Gerard Leene. Zoo is er reden om verheugd te zijn over de prestaties van dezen coming-man, zou hij een maal de plaats innemen, die jarenlang door een Big Pcte Moeskops ingenomen werd? De toekomst zal het leeren. CRICKET. Ned. XI versus Free Foresters. De cricket-match tusschen het Nederlandsch elftal en het Eragelsche team Free Foresters e ndigde in een draw, nadat Engeland tegen het einde steeds meer in het voordeel gekomen ZWEMME N. Oostenrijk neemt niet deel aan de Europ. zwem- kampioenschappen en wereldkampioenschappen wielrijden. Volgens een verordening van prins Starhemberg, den leider van "de sport in Oostenrijk, zal geen Oostenrijksche ploeg aan de zwemwedstrijden om de Europeesche kampioenschappen te Maagden burg deelnemen. Ook bij de wielerwedstrijden om het wereld kampioenschap te Leipzig zal Oostenrijk niet ver tegenwoordigd zijn. Voor beide wedstrijden was Oostenrijk reeds officieel ingeschreven. DE HELDERSCHE ZWEMVEREENIGING Deze week eiken avond wedstrijden en demonstraties. De H.Z.V., die, zooals een ieder weet, o> den Zeedijk resideert, houdt deze week een soort Feestweek. Eiken avond is er wat bij zenders te doen, wedstrijden, demonstraties in reddend zwemmen, en welke mogelijkheden dep niensch in het water nog meer worden geboden. Gisteravond zijn die wedstrijden, enz aange vingen, natuurlijk onder groote belangstelling van het publiek. De geheele week gaat dat zoo door; eiken avond om 8.15 uur begint het. A.s. Donderdag komen we op één en ander terug en zullen o.m. de uitslagen van de verzwom- men nummers mededeelen. Voor hedenavond en de volgende avonden staat op het programma: Dinsdag 7 Augustus aanvang 8 uur 15 min. n.m. precies. 200 111 vrije slag heeren 200 in vrije slag dames Eerste prijs de wisselbeker, momenteel in bezit van mej. M. Kolstcr en den heer F. Kiesewetter. 2e prijs groote zilveren medaille. 50 m „pijpzwemmen" voor heeren boven 35 jaar gekleed in badpak, hoed en schoenen ie prijs 25 sigaren, 2e prijs 10 sigaren, en verder voor iedere deelnemer die met een brandende pijp het eindpunt bereikt 5 sigaren. Figuur- en behendigheidszwemmen door dames Woensdag 8 Augustus aanvang 8 uur 15 min. ri.m.precies. 50 m rugslag heeren 50 m rugslag dames 100 m schoolslag heeren ioo 111 schoolslag dames ie prijs zilveren medaille 2e prijs kleine zilveren medaille: Komisch nummer „De zedelijkheidsapostel". Donderdag 9 Augustus aanvang 8 uur 15 min n.m. precies. 100 m vrije slag dames 100 m vrije slag heeren ie prijs groole zilveren medaille. 2e prijs kleine zilveren medaille. 25 m popzwemmeat voor dames hoven 35 jaar ie prijs 1 flacon eau de cologne. 2e prijs 1 doos zeep. „Handini II". Duurrecord onderwaterhlijven. Vrijdag ro Augu.tus aanvang 8 uur 15 min ii.m. precies. Zivenidemonstratie zwemslagen, reddings- eu bevrijdingsgrepen, drenkeling opduiken en vervoeren, transportzwemmen. Gecostumeerd zwemmen voor alle leden. Zaterdag n Augustus aanvang 10 uur 30 des 466e STAATSLOTERIJ (Niet officieel) 2de Klasse, le Lijst Trekking van Maandag 6 Augustus 1934 Hooge Prijzen f 20.000.— 14149 f 5.0003392 t 1 500.0061 000- 6204 14770 10424 20953 4006804 10914 16914 200 7887 -6769 f 100— 2679 10288 10587 12085 14084 21793 prijzen van f 35. 47 56 25 95 149 190 193 262 297 323 432 461 477 617 031 673 724 759 657 886 907 1017 1047 1089 1131 1162 1216 1820 1338 1388 1410 141 j 1478 1588 1594 1625 1665 1714 1734 17go 1847 1882 1903 1914 1960 2007 2030 2033 2121 2250 2267 2284 2361 2397 2430 2467 2479 2562 2598 2627 2635 2680 2754 2758 2763 2797 2810 2845 2846 2858 2947 2957 2967 2984 3025 3033 3034 3069 3083 3089 3116 3141 3185 3208 3218 3232 3390 3462 3484 3490 3496 3503 3546 3549 3556 3574 3018 3671 3676 3708 3713 3716 3739 3797 3809 3821 3860 3945 3947 3970 3988 4011 4115 4187 4216 4230 4369 4376 4422 4437 4442 4461 4466 4509 4511 4512 4534 4540 4558 4566 4584 4591 4593 4637 4710 4737 4797 4817 4852 4854 4880 4915 4930 4935 4063 4978 5003 5048 5153 5197 5245 5274 5282 5383 5390 5423 5426 5467 5468 5538 5595 5597 5613 5628 5654 5688 5729 5744 5793 5814 5850 5888 5918 5919 5948 5962 5970 5972 5975 6001 6012 6156 6194 6196 6223 6289 6322 638G 6389 6408 6433 6526 6559 6567 6597 6656 6686 6701 6715 6736 6777 6783 6790 6871 6883 6947 6956 6967 7031 7039 7040 7103 7114 7131 7132 7142 7146 7168 7180 7285 7306 7407 7420 7435 7482 7513 7518 7519 7531 7684 7699 7754 7789 7802 7824 7902 7941 7978 7937 8069 8083 8105 8106 8137 8198 8226 8256 8329 8364 8423 8464 8466 8494 8498 8517 8528 8539 8562 8590 8612 8660 8663 8724 8734 8736 8739 8784 8816 8824 8844 8866 8889 8897 8960 9042 9057 9095 9136 9215 9264 9273 9303 9305 9311 9324 9331 9386 9436 9463 9465 9498 9516 9568 9609 9643 9664 9677 9740 9804 9844 9851 9901 9993 10047 10077 10132 10134 10247 10281 10320 10340 10423 10432 19464 10473 10475 10482 10628 10687 10704 10773 10859 10909 1094 10956 10995 11025 11029 11045 11075 11099 11154 11238 11263 11268 11276 11286 11307 11312 1135' 11435 11457 11467 11495 11507 11512 11557 1.1592 11593 11585 11598 11601 11663 11721 11757 11765 11777 11786 11797 11803 11846 11857 11891 11930 11950 11952 11957 11968 11069 12034 12036 12096 12117 12169 12192 12220 12221 12279 12285 12422 12442 12472 12489 12495 12511 12613 12617 12619 12630 12631 12660 12662 12755 12784 12793 12819 12832 12842 12858 13094 13095 13113 13236 13249 13283 13320 13352 13362 13366 13395 13432 13450 13471 13495 13559 13570 13588 13627 13638 13722 13755 13781 13839 13853 13933 13980 14035 14228 14261 14469 14478 14611 14637 14677 l"-"93 14708 14751 14762 14817 14854 14908 14922 15C09 15984 15147 15157 15163 15180 15311 15314 15315 15370 15435 15461 15487 15532 15543 15592 15650 15698 15704 '5707 15708 15762 15786 15797 15811 15813 15844 15872 15902 15919 15982 16016 16022 16031 16045 .6086 16199 16271 16275 16296 16317 16326 16384 6421 16466 16468 16481 16489 16543 16673 16793 6812 16820 16857 16862 16900 16971 16990 17032 7035 17076 17184 17224 17237 17246 17252 17310 .7314 17318 17416 17419 17477 17555 17565 17573 .7626 17647 17659 17687 17711 17768 17776 17783 .7792 17814 17852 17890 17912 17934 17955 18060 8075 18132 18198 18217 18231 18233 18262 lb313 VJ320 18330 18413 18431 18437 18443 18454 18466 J475 18495 18499 18541 18542 18553 18574 18671 8677 18687 18778 18821 18523 18827 18839 18900 .8917 18920 18921 18927 18984 18988 19015 19017 .9056 19134 19135 19177 19185 19186 19263 19264 .9400 19648 19676 18701 19707 19709 19711 J978o .9833 19840 19842 19881 19893 19911 19967 lil&'/ü 10986 19987 20003 20014 20115 20123 20146 20155 .0248 20293 20325 20350 20446 2045x 20Ö24 20533 .0501 20606 20809 20623 20641 20662 2U664 :'07(ji .0751 20825 20836 20850 20867 20874 20881 209Ü1 .0942 20960 20984 20986 20989 20985 '21005 21051 •21064 21104 21111 21140 21192 21193 21201 21234 21313 21319 21355 21377 21504 21514 21517 21550 21552 21583 21623 21G68 21713 21735 21730 21817 21831 21872 21884 21905 21921 21963 "2011 22014 22137 22206 22258 22280 22283 22359 22389 22405 22426 22454 22463 22612 22648 22649 226G4 22713 22731 22734 22735 22750 22759 22793 '22795 22801 22858 22876 22382 22909 22970 22971 23027 23136 23209 23212 23226 23259 23277 23292 23324 23330 23398 23470 23482 23485 23551 23577 23579 23725 23726 23743 23755 23791 23794 23797 23814 1905 23r"*3 ?"9S9 "3973 avonds precies bij gunstig weder verlichting en vuurwerk Aangifte voor deelname bij den zwemonder wijzer. POSTDUIVENSPORT. POSTDUIVENVER. „VICTORIA". Zondag 5 Aug. hield onze vereeniging haar 6e wedvlucht jonge duiven vanaf Quiévrain, In concours 154 duiven, los te 8 uu.' met Z.W wind, afstand 293 kin. Prijzen werden behaald Tj. de Wit 1, 19, 25; J. Kramer 2; Dienaar 3 P.unck 4, 9, 13, 18; Brian 5, 14, 24; De Ruiter 6, 17; Giesen 7, 15, 16; K. Kramer 8; Goosen 10; Duiuker ri, 12, 20, 22; De Boer 21; Zwa german 23. De eerste duif werd geconstateerd te 12.1 uur, de 25e te 12.11 uur, zoodat het concours vlot verliep. De Ruiter had met eerst- aangetoonden het konijn. Vrijdag a.s. inkor- vcn van 6.30 tot 7.30 uur voor Noyon. Dit is dan tevens de laatste vlucht jonge duiven, waarop de wisselbeker wordt vervlogen. A.s. Zaterdag inkorven voor de navlucht. Het v'iegseizoen schiet al aardig op. Allen veel succes. van 4 tot en met 6 Augustus 1934. ONDERTROUWD: I. E. v. Moppes en M. E. Coltof. BEVALLEN; v. BovenMaar.se, z.; L. A. E. v. HulzenBlok, d.; A. C. Ybes- Bontes, d.; L. KleinRiemers, z.; M. H. Angenent—v. Os, z. LC 1 j>.-luit. ter zee J. A. Sonnenbem wordt 24 Augustus overgeplaatst van Nieuwcdiep naar Vlissingen en belast met het bevel over Hf- Ms. wachtschip aldaar. Bij beslissing van den M. v. D is niet in gang van 1 September 1934 de ie luitenant L. V M E. Drukker van het 8e reg'nicnl ve'dartillerie overgeplaatst bij het regiment kustartilier.e alhier Gedurende de afwezigheid van den tniid. '1' vin 1 rotsen! j g zal de tandheelkundige I'0'1 kliniek van het Marine Hospitaal gegoten zi van en met 7 lot en met 20 Augustus

Heldersche Courant | 1934 | | pagina 8