Buitenlandsch Overzicht. NAAR TEXEL Sally's avontuur. HONIG'S BOUILLONBLOKJES thans 6 voor 10 ct. NIEUWSBLAD VOOR DEN KELDER, KOEGRAS, TEXEL, WIERINGEN EN ANNA PAULOWNA Oost-Indië. ^7472 EERSTE BLAD DINSDAG 14 AUGUSTUS 1934 62ste JAARGANG De Duitsche volks stemming op 19 Aug. Mussolini en Starhemberg. met Salonboot Dr. Wagemaker H morgen g goedkoope retourbiljetten Den Helder-Texel Ie klasse 90 cent 2e klasse 60 cent Een uitlating van Siarhemberg. De nieuwe commissaris voor het Saargebied. Goemboes over 't gevaar van een mogelijken oorlog. Amok. Zwakzinnige levend verbrand. Handelsbetrekkingen met Japan. COURANT Abonnement per 3 maanden bij vooruitbet.: Heldersche Courant f 1.50; voor Koegras, Anna Paulowna, Breezand, Wieringen en Texel f 1.65;binnen- land f 2.— Nederl. Oost- en West-lndië per zeepost i 2.10, idem per mail en overige landen f 3.20. Losse nos. 4ct. jfr.p.p. 6ct. Zondagsblad resp. f 0.50 f 0.70, f 0.70,f 1.— Modeblad resp. f 1.20, f 1.50, f 1.50, fl.70. Verschijnt Dinsdag-, Donderdag- en Zaterdagmiddag. Redacteur: P. C. DE BOER. Uitgave N.V. Drukkerij v/h C. DE BOER Ja. Bureau: Koningstraat 78 Telefoon: 50 en 412 Post-Girorekening No. 16066. ADVERTENTIEN: 20 ct. per regel (galjard). Ingez. tneded. (kolombreedte als redaction. tekst! dubbele prijs. Kleine advertentiën (gevraagd, te koop, te huur) bij vooruitbetaling 10 ct. per regel, min. 40 ct.; bij niet-contante be taling 15 ct. per regel, min. 60 ct. (Adres Bureau van dit blad en met brieven onder no.10 ct. per advertentie extra). Bewijsnummers 4 ct. De onderhandelingen over den Chineeschen Oosterspoorweg; scherpe critiek van Rusland. - De onderhandelingen tusschen de Duitsche regeering en het Vaticaan. - Het sluiten van een veiligheidspact in Oost'Europa, De Sowjet-ambas sadeur te Tokio, Joe- renef, heeft Zaterdag een bezoek gebracht aan den Japanschen minister van buiten- landsche zaken, Hirota, ten einde hem jn e te deelen, dat de Sowjet-regeering definitief besloten had, het op 25 Juli j.1., door het Japansche ministerie van buiten- landsche zaken gedane voorstel, inzake den verkoop van den Chineeschen Ooster spoorweg aan Mantsjoekwo te verwerpen. Na diepgaande bestudeering had de Sow- jetregeering besloten den Mantsjoerij- grhen autoriteiten nogmaals haar tegen voorstellen van 31 Juli ter ernstige over weging aan te bevelen. Hirota antwoordde dat hij persoonlijk geen enkel ander voorstel in overweging kon nemen, zooals hij reeds in zijn vorige bespreking met Joerenef had verklaard, doch hij zou de mededeeling van den Sowjetambassadeur aan Mantsjoekwo overbrengen. De Izwestia schrijft in verband met den stand van de onderhandelingen over den Oost-Chineeschen spoorweg onder den titel „Primitief maar gevaarlijk spel", dat de Japansche en Mantsjoe-pers den laat- sten tijd op een sein van hoogerhand een nieuwe campagne tegen Sowjet-Rusland zijn begonnen. Door schaamtelooze bewe ringen probeert men van die zijde de be trekkingen tusschen Japan en Rusland opnieuw te compliceeren. Men schijnt druk te willen uitoefenen op Sowjet-Rus land. Men moet eindelijk leeren begrij pen zegt het Russische blad, dat de ver koop van den Oost-Chineeschen spoorweg slechts een kwestie van vrije onderhan delingen kan zijn en niet een door een der partijen opgelegd bevel. De Prawda spreekt ook van druk, die met alle mid delen wordt uitgeoefend. Men probeert den spoorweg te vernielen en zijn waarde zoodoende minder te doen schijnen dan hij in werkelijkheid is. Het blad waar schuwt dat deze pogingen tot provocatie op niets zullen uitloopen. Duitschland en het Vaticaan De onderhandelin gen tusschen de Duit sche regeering en het Vaticaan zoo meld de de Berlijnsche corr. van de Nw. Rott. Crt. dezer dagen aan zijn blad schij nen op het oogenblik geheel te rusten. Men weet, dat vlak voor den 30sten Juni een voorloopige overeenkomst over de uitvoeringsbepalingen van het concor daat tusschen de Duitsche regeering en het Duitsche episcopaat was bereikt, zoo werd toen door de Duitsche regeering meegedeeld. Van het episcopaat ging daaromtrent geen mededeeling uit- Dat heeft toenmaals reeds eenigszins de aan dacht getrokken. Intusschen is het verboden geworden om den concludeerenden herderlijken brief van de Fulda'er bisschopsconferen tie in de kerken voor te lezen en is de 30ste Juni gepasseerd, waarvan de leiders der katholieke jeugdbeweging het slacht offer zijn geworden. Toch werd er inofficieel nog steeds verder onderhandeld, de draden werden nimmer geheel afgebroken. De voorloo pige overeenkomst, door de drie vertegen woordigende bisschoppen, Bares, Ber- ning en Groeber, gesloten, vond thans echter niet meer de goedkeuring van het Vaticaan, noch die van de meerderheid der Duitsche katholieke bisschoppen. De grootste moeilijkheid vormde de kwestie van de katholieke actie, waarvan de chef, dr. Klausener, was, die op zulk een tragische wijze den dood gevonden heeft. De regeering, bezorgd voor een herle ving van de centrumpartij in een anderen vorm, wil de katholieke actie ten hoogste dulden, als een zuiver plaatselijke orga nisatie en niet als een vertegenwoordiging der katholieken in het heele rijk. Zonder dat deze moeilijkheid tot haar oplossing nader is gebracht, rusten nu ook na den dood van Dollfuss de onder handelingen volkomen, zoodat het zacht gezegd, nog wel wat voeten in de aarde zal hebben, voor zij tot een goed einde kunnen worden gebracht. Generaal HUGH JOHNSON, leider van de N.R.A. campagne in de Ver. Staten. Rusland en Japan De Parijsche corr. van de Times meldt, dat de onderhandelin gen over het sluiten van een veiligheids pact in Oost-Europa, het einde naderen. De Fransche regeering verwacht een spoedige mededeeling van de Poolsche re geering over haar houding ten opzichte van het voorstel. Frankrijk heeft de Pool sche regeering er op gewezen hoe belang rijk het is nog vóór het bijeenkomen van de Volkenbondsvergadering in September zich voor of tegen het pact uit te spreken. Het antwoord van Polen, onverschillig of het gunstig of ongunstig is, zal het einde zijn van het eerste stadium der on derhandelingen. De Oostzeexanden hebben reeds hun principieele instemming met het veilig heidspact medegedeeld, zoodat dan nog slechts moet worden gewacht op de hou ding van Duitschland. De reden dat Frankrijk wenscht dat nog vóór September althans een voorloo pige beslissing tot stand komt is, dat nu vaststaat, dat de Sowjetunie op de Sep- teinber-bijeenkomst een verzoek tot toela ting in den Volkenbond zal indienen. Indien Rusland als lid wordt toegelaten, zou dit de eerste stap tot verwezenlijking van het pact beteekenen. Van Fransche zijde is men van meening dat als Polen en Duitschland niet aan het pact willen deelnemen, het verdrag dan zonder hen moet worden afgesloten, even tueel zelfs slechts tusschen Frankrijk en de Sowjetunie. De Times-correspondent voegt aan zijn bericht toe, dat de Franschen niet bewe ren dat het lidmaatschap van den Volken bond of een verdrag met Frankrijk voor de Sowjet-regeering een ideale oplossing van de Russische problemen beteekent De Sowjet-regeering heeft veiligheid in het Westen noodig zoodat zij de mogelijk heid heeft zich bezig te houden met het werkelijke of vermeende Japansche ge vaar. KINGSFORD SMITH, favoriet voor den aanstaanden interna tionalen vliegtocht LondenAustralië. Vrijheid van stemming. Dr Frick, de rijksminister van binnen- landsche zaken, heeft bevolen, dat on voorwaardelijk gezorgd moet worden voor de bescherming van stemmers op 19 Augustus, volgens den uitdrukkelijken wensch van den Leider en rijkskanselier dat de wil van het volk in vrije en zelf standige stemming bekend moet worden. Niemand mag bij het uitbrengen van zijn stem gehinderd worden. Elk lastig vallen van stemgerechtigden, met name voor de stemlokalen, moet met alle middelen belet worden. Bijeenkomst te Ostia. Mussolini heeft zich Zaterdag in gezel schap van den staatssecretaris van bui- tenlandsche zaken, Suvich, naar Ostia be geven, waar hij een bezoek bracht aan het kamp der Oostenrijksche jongelingen. Hij werd in het kamp door den Oosten- rijkschen vice-kanselier Starhemberg, Directeur T.E.S.O. den Oostenrijkschen zaakgelastigde en den gouverneur van Rome begroet. Star hemberg hield, naar Stefani meldt, een rede, waarin hij den nadruk legde op den vasten wil van Oostenrijk om onafhanke lijk te blijven, wat het ook koste. Verder sprak hij woorden van lof voor den Ita- liaanschen regeeringschef. Mussolini trok zich vervolgens met Starhemberg en Suvich in één der tenten terug, waar een bespreking plaats had die meer dan een uur duurde. Hij acht herhaling van den nat. soc. opstand voor eind 1 934 mogelijk. Starhemberg heeft, naar de corr. van de N. R. Crt. te Weenen meldt, in een particulier gesprek met journalisten te kennen gegeven, dat hij een herhaling van den nat. soc. opstand voor het einde des jaars mogelijk acht. De regeering is echter gewapend, zeide hij. Prins Starhemberg heeft ook nog een particulier onderhoud gevoerd met den correspondent van de News Chronicle, wien hij zeide, dat hij, voor zich, monar chist is, maar dat een restauratie van de Habsburgers onmogelijk is, omdat zij een Europeesch vraagstuk is en de groote mogendheden haar niet zouden dulden. Zelfs Italië is er niet verrukt over. Het is thans voor Oostenrijk geen tijd om zich in nieuwe avonturen te storten. Als ech ter het volk kiezen moest, zou het voor 95 percent, de socialisten inbegrepen, Habsburg boven Hitier verkiezen. Joseph Bürckel, een protestant en heftig antisemiet. Volgens den Berlijnschen correspon dent van de Daily Telegraph, heeft de Führer en rijkskanselier, Joseph Bürckel nat.-socialistisch leider in de Palts tot commissaris voor het Saargebied benoemd als opvolger van von Papen. Bürckel, die protestant is, staat bekend als een heftig anti-semiet. Volgens de Daily Telegraph moet hij verantwoorde lijk gesteld worden voor de arrestatie van vele katholieke priesters. De Petit Journal stelt een „enquête" in over de vraag of we weer een oorlog zul len beleven. Vandaag publiceert het blad het antwoord van Goemboes, den Hon- gaarschen minister-president, die zegt,: „Een nieuwe oorlog zou een onherstel bare ramp zijn, waarvan de beschaafde wereld zich nooit meer herstellen zou". Goemboes kan niet gelooven, dat er staatslieden zijn, die koelbloedig de mo gelijkheid van een nieuwen oorlog onder het oog zien. Wie een oorlog wil ontke tenen, weet niet wat oorlog beteekent. Hij Goemboes, is er hartshochtelijk van overtuigd, dat alleen een politiek op grondslag van den vrede de wereld kan bevrijden. EZ-KEIZERIN ZITA VAN OOSTEN RIJK TE VIAREGGIO AANGEKOMEN. Ex-keizerin Zita is uit België te Viareg- gio aangekomen op de bezitting van het huis Bourbon-Parma. Daar zouden zich haar drie broeders en haar kinderen, be halve aartshertog Otto, bevinden. DOLLFUSS STERVENDE BEROOFD. De minister van propaganda, Adam, heeft Vrijdag in een radiorede, waarin hij de benoeming van Von Papen be sprak, ook verteld, dat Dollfuss, terwijl hij stervende was, beroofd werd van zijn portefeuille. Die werd naderhand gevon den op de binnenplaats van de kanselarij, waar de rebellen werden gearresteerd. DR. RINTELEN. Geen levensgevaar meer. In den toestand van den voormaligen Oostenrijkschen gezant te Rome, dr. Rin- telen, die zooals bekend in verband met den opstand van 25 Juli een poging tot zelfmoord heeft gedaan, is een aanzien lijke verbetering ingetreden. De verlam ming is gedeeltelijk geweken en ook het spraakvermogen van den patiënt is ver beterd, zoodat van acuut levensgevaar geen sprake is. De geneesheeren verkla ren, dat een volledig herstel van dr. Rin- telen mogelijk is. DE BOVEN DE VIJF-EN-VEERTIGERS. In het begin van dit jaar is in Enge land een vereeniging gevormd van man nen boven de 45, die in den oorlog op zee of over zee gediend hebben, wier salaris ten minste 250 pond heeft bedragen en die geen recht hebben op staatshulp vol gens verplichte verzekering. De bedoe ling is elkaar onderling te steunen, daar het voor menschen boven de 40, die werk loos worden vrijwel onmogelijk is zich een nieuw, behoorlijk bestaan te verzekeren, tenzij zij daarbij geholpen worden. De jaarlijksche bijdrage voor deze vereeni ging is 5 shillings, doch zelfs dit kleine bedrag weerhoudt, naar wij in de Times lezen, velen om lid van de veeeniging te worden. De vereeniging is er op uit tot een stichting te komen, die haar leden werk zal kunnen verschaffen. Vier gewonden, een kindje gedood. Op de onderneming Soember Gesing in het Malangsche heeft, naar wij in de Java Bode lezen, een krankzinnige amok- maker met een pisobati drie koelies en een vrouw zeer ernstig verwond. Een een jarig kindje, dat de vrouw in een slen dang bij zich had, werd gedood. Een in- ïandsche politieagent heeft de amokma- ker met een slag met zijn klewang op de hand ontwapend, waarna de woesteling werd overmeesterd. De gewonden zijn naar Dampit ver voerd. In de desa Wonolangen, in het Toeren- sche (Zuid-Malang) heeft een ontzettend voorval plaats gehad. Een zwakzinnige Javaansche jonge vrouw was in een onbewaakt oogenblik in het bezit van een hoeveelheid petro leum gekomen, waarmede zij zich geheel overgoot, blijkbaar in de meening ver- keerende, dat zij baadde, meldt de Ind. Ct. Kort daarop kwam zij in de keuken van de woning harer ouders en voor dat de huisgenooten hun maatregelen konden nemen, hadden de kleeren van de vrouw vlam gevat. Luid gillend, rende de arme dwaas den weg op; haar kleeren vatten steeds meer vuur en het was voor de verschrikte desabewoners, alsof een levende ylam over de straat liep. Redding was niet mogelijk, ook omdat de vrouw niet tot stilstaan te bewegen was en zich blijk baar geen rekenschap van haar toestand geven kon. Toen haar kleeren aan haar lichaam waren verbrand, zeeg zij einde lijk neer, bedekt met de vreeselijkste brandwonden, terwijl de handen deels verkoold waren. Toch leefde het slacht offer, onder verschrikkelijke pijnen, nog eenige uren, totdat de dood haar uit haar lijden verloste. Betere vooruitzichten. Aneta meldt uit Batavia: Bij de tusschen de voorzitters van de beide delegaties gehouden bespreking, waarbij ook eenige leden tegenwoordig waren, is veel misverstand uit den weg geruimd. Het laat zich thans aanzien, dat, indien nog eenige obstakels worden ge ëlimineerd waar alle kans op bestaat thans spoedig tot zakelijke onderhan delingen kan worden overgegaan. Bjj beide delegaties schijnt de neiging aanwezig om tot dergelijke besprekingen te geraken. De twee maanden waarin thans reeds besprekingen zijn gevoerd mogen niet als verloren worden be schouwd, aangezien deze benut zijn voor e u 111 e t o n Uit het Amerikaansch. 10) Nu was het oogenblik gekomen, waar op ze ongemerkt de kamer uit kon glip- ~~..de trap naar het sousterrain was lak bij de deur en als ze eenmaal bene- en was, kon ze kalm de deur uitwande- en, alsof er in 't huis achter haar niets ongewoons gebeurd was. Maar merkwaar- 'g genoeg, voelde ze niet den minsten 'ang om weg te loopen. Ten eerste, was e hoegenaamd niet meer bang.... ten- sin'n i n'et w^rkelijk bang! Wat was ten 6 één man.... vroeg ze zichzelf met •n minachtend schouderophalen af, en 1 nog wel een man, die evenmin als 0 recht had op een verblijf binnen deze von 6 vier muren? Zij was niet bang ftieU mannen en zelfs als deze het zou cen' hij bespionneerd werd en beur Z°U betrar,Pen iets, dat niet ge- ó?n zou' daar zou zfj wel voor zorgen de nmlr110? zou hij haar bezwaarlijk aan wat kunnen overleveren. En dan., hoe ,yo e_ hij uit, daar in dien hoek., dat -oWum M erbij om zoo te gaan staan, ook <r k m juist n'et zien kon! Wat er zondert f0."10684 weten- wat dat boek aan n ge,"ld> dat hij daar in dien SofiAt-r. i "1alcen was, beteekende. dat ü- sterde ze toe wat was dat igenaardige snorren, herhaalde lijk onderbroken door een metalig neer vallen van iets en door verschillende an dere geluiden, onder meer een gedempt metalen kloppen en ratelen dat ze even min definieeren kon. Eén oogenblik drukte ze haar neus te gen de deur in een wanhopige poging, om rond een hoek te zien. Maar plotseling herinnerde ze zich, waar ze dat geluid eerder gehoord had: het was 't probeeren van een brandkast- letterslot telkens hield hij even op om aan de kruk te draaien. Wat dom, dat ze dat niet eerder begrepen had, het open breken van het bureau en het zoeken in dat boekje natuurlijk was 't om de combinatie te doen geweest. Na een poosje hielden de geluiden op en even daarna verscheen de boosdoener weer binnen Sally's gezichtsveld met een doos, bekleed met donkerrood leer, welke hij op de tafel neerzette. Sally begreep onmiddellijk, èn door het mooie leer, èn door het fijnbewerkte slot, dat het kleine voorwerp een juweel-kistje moest zijn, een veronderstelling, welke door den glimlach of eigenlijk was het geen glimlach, 't was meer een trek van vol doening om de volle lippen onder het kleine, donkere snorretje van den man in het donkerblauwe colbertcostuum, be vestigd werd. Met zijn gezicht naar Sally toe boog de snoodaard zich over het kistje heen en begon aan het slot te peuteren. Daardoor was ze in de gelegenheid om hem goed op te nemen, een kans, die ze niet onge bruikt voorbij liet gaan. Hij had een smal gezicht van het Mefistophelestype, het gezicht van een zinnelijk iemand, die van zich zelf vervuld, die met zich zelf ingenomen en daarbij nog egoïst was. Maar hij was knap, heel knap en daar door niet zonder aantrekkingskracht in de oogen van een opgewonden, avontuur- lijk-gestemde jonge vrouw. Maar het volgende oogenblik, toen het tot hem doordrong, dat het kistje afge sloten was, ging hij zich te buiten aan een uitdrukking, welke hem bijna haar bewondering kostte. Ze had niet kunnen herhalen wat hij zeide, want ondanks zijn gehumeurdheid had hij nog beheersching genoeg, om heel zacht te spreken, maar op dien kleinen afstand leek het verdacht vèel op: „Verd..e". Meteen keerde hij zich om, liep naar het bureau terug en begon opnieuw in de vakjes en laadjes te rommelen op zoek naar den sleutel van het juweel-kistje veronderstelde Sally. De eerste paar mi nuten zocht hij tevergeefs en of zijn pogingen ten slotte toch nog met succes bekroond zouden zijn, moest voor goed een open vraag blijven want plotseling kwam er aan zijn bezigheid een einde, en wel op een manier, die zoowel voor hem als voor het meisje achter de deur een volkomen verrassing was. Geen van beiden had er een flauw ver moeden van gehad, dat de deur van de bibliotheek, een paar seconden nadat de man in het blauwe colbertcostuum zich weer over het bureau heengebogen had, opengedaan was. Sally was er tenminste volkomen van overtuigd, dat zij en de man in de andere kamer de beide eenige aanwezigen in het groote, verlaten huis waren, tot het oogenblik, waarop ze met een schok van schrik een tweeden man op den rug van den eerste zag springen., een donkere, snel bewegende figuur, die iets van een roofdier had door de sluwe, valsche manier, waarop hij zfjn slacht offer besprong, zonder het den tijd tot een enkelen kreet of eenig verweer te geven. Het volgende oogenblik sloegen ze met hun beiden tegen den grond en kon Sally hen door de groote tafel niet meer zien. Maar gelukkig kon ze nog wel hooren. Blijkbaar was de man in het donker blauwe colbertcostuum na de eerste paar oogenblikken genoegzaam van den schrik bekomen, om zich te kunnen verweren. Verschillende verwarde geluiden hoorde zeschuifelen van uitglippende voe ten, hijgend ademhalen en een voort durend stompen of slaan, dat door het vloerkleed gedempt werd, maar verder niets, van geen van beide mannen ook maar één keer een woord. En dat was het juist, dat haar het meeste hinderde.... dat zwijgend vechten in dat griezelig stille huis. De eerste paar oogenblikken was Sally te overbluft en te verschrikt om zich te kunnen bewegen, maar toen, gedreven door een impuls, dien ze zich niet ver klaren kon, liep ze vlug de kamer uit en de hall door naar de wijd-openstaande deur van de bibliotheek. Daar, nog voor den drempel, maar zoo, dat ze de beide vechtende mannen kon zien, bleef ze staan. En blijkbaar was het gevecht nog in vollen gang. Het was den man met het blauwe colbertpak, die bii den aanval voorover tegen den grond geslagen was, gelukt, zich om te draaien, maar ofschoon hn worstelde en den man boven hem met zijn knieën duchtig in zijn rug bewerkte, lukte het hem niet los te komen. Zijn aan valler, een groote, zware kerel met een verwarden bos peenrood haar, zat schrij lings op zijn borst, met zijn knieën klem de hij de bovenarmen van den man onder hem tegen den grond en met zijn handen was hij druk bezig, om hem een zeer on- appetitelijke oranje en rooden zakdoek bij wijze van prop in den mond te stoppen. Blijkbaar voelde de man deze niet zeer vriendelijke behandeling als een beleedi- ging, welke hij slechts op één manier, namelijk met zijn tanden, beantwoorden kon. Met een half gesmoorde verwen- sching trok de dikke man met 't roode haar zijn handen terug, stopte zijn duim in zijn mond en zoog er hoorbaar aan. Maar toen de man in 't blauw van de ge legenheid gebruik maakte om zich dub bel te gaan verweren, vergat de ander zijn verwonding. Met een reeks krach tige verwenschingcn greep hij den man onder zich met zijn eene hand bij de keel en trachtte met zijn andere hand het ge west van het korte Romeinsuhe zwaard te pakken. Gelukkig lag het net even buiten zijn bereik. Hij boog zich voorover, rekte zijn arm zoover mogelijk uit, graaide met zijn vingers langs den grond. nog iets meer voorover., bijna had hij het.. Maar op dat oogenblik gebeurde er iets zonder lings. Voordat ze recht wist, wat ze deed, merkte Sally dat ze midden in de kamer stond, met de revolver van het bureau in haar hand en dat zij die nog nooit een ernstiger gevecht gezien had dan een klop partij tusschen een paar schooljongens en die nog nooit van haar leven een vuurwapen in haar handen gehad had het kleine, gevaarlijke wapen op het hoofd van den dikken bandiet gericht hield. En tegelijkertijd hoorde ze, hoe ze met een stem, die wel onnatuurlijk hoog en een weinig onzeker scheen, maar die niet- tegenstanade dat toch bevelend genoeg klonk, uitriep: „Afblijven, daar. Heb het lef eens!.... Laat dat zwaard liggen en handen op! Hoor je me niet.... handen cp!" Bij het hooren van haar stem kreeg de dikke bandiet een schok van schrik, met een gezicht, dat een bespottelijk masker was van verbazing en ongeloof.... uit puilende oogen, openhangenden mond, kin en onderkin bezet met korte roode stoppels; bibberend als een gelatine- pudding keek hij naar de slanke ver schijning achter hem. Toen, gewaar schuwd door iets in de manier van doen van de zonderlinge bandiet, dat de be dreiging met 't vuurwapen geen comedie- spel was en inderdaad was Sally op dat oogenblik vuur en vlam door haar medelijden met de 't onderspit delvende partij, hief hij langzaam twee pafferige behaarde handen omhoog; meteen wer den zijn oogen nog eens zoo groot en mompelde h«j in de hoogste verbazing: „Nou, dat doet de deur dicht." Bij dat vrij goedkoope compliment doortrilde Sally Manvers zulk een stiniu- leerend gevoel van zelfvertrouwen, dat ze haar stem en haar hand opeens vol komen beheerschte. „Sta op", beval ze. „Neen.... je han den omhoog houden zoo, dat ik ze kan zien. En nu opstaan vlug wat." (Wordt vervolgd).

Heldersche Courant | 1934 | | pagina 1