Callantsoog. Schagen. Wieringen. Wieringerwaard. Texel. Marktberichten. „Zeerooverij". Een oud scheepsongeluk Touringcar tegen een hek gebotst. Afschuwelijk drama te Zeist. Inbraak te Amsterdam Geslipt. Brand te Heer Hugowaard Verdronken Aanrijding. Motorbotsing. Onweer. Het spoorwegongeluk te Avignon. Een zoon van ex-koning Alfons gestorven. I gen Duitscher, die bij Rotterdam op een eilandje kampeerde, en op rooftocht uitging. Ou het eilandje Brienenoord in de Maas pft (!e Rotterdamsche Rivierpolitie een niiitscher aangehouden, die daar kanx- «perde en die zich aan „zeerooverij" bleek fe hebben schuldig gemaakt In den nacht van Donderdag op Vry- was de kajuit van het motorjacht Heli Madoeri" van den heer Spanjer, dat 'hii de roeivereeniging Nautilus bij de Oude Plantage te Rotterdam lag, open- liet''iaclit was juist in gereedheid ge- bracht voor een vacantietocht, waarvan de .liet danig had geprofiteerd. Beddegoed, yooals kussens, dekens, lakens, allerlei kookgerei en levensmiddelen en gereed schappen werden geroofd. De rivierpolitie heeft bij haar onderzoek een speurtocht op het eilandje Brienen oord ondernomen, waar nogal wat ge kampeerd wordt. Op dit romantische eilandje vond men in de tent van een Duitscher al het gestolene uit het motor tocht'terug. De Duitscher werd bij zijn tent aangehouden. Hij is de 24-jarige K. r VV. uit Allenstein in Oost-Pruisen. De man was in het bezit van een kano. Hij zeide, dat hii daarmee den Rijn was ko men 'afzakken. Toen hij een tiidje op het eilandje gekampeerd had, was zijn geld op en daarna had hij een strooptocht naai de overzijde van de Maas ondernomen, waarbij hii op het motorjacht had inge broken. ,T De aangehoudene zal naar het Huis van Bewaring worden gebracht. Lijk uit de Amer opgehaald. Op de Amer, tegenover den polder de Koekoek, bij Lage Zwaluwe, had op 11 Februari van het vorige jaar een scheeps ongeluk plaats. Op dat tijdstip is des nachts het zeilschip „de Onderneming", bevaren door de gebroeders Hendrik en Jan van Dongen, op tot nu toe onver klaarbare wijze gezonken. Bij het lichten van het vaartuig vond men een der ge broeders levenloos terug in de roef, doch zijn gelaal was zoo onherkenbaar ver minkt, dat men niet kon uitmaken of het Hendrik of Jan was. Over de oorzaak van deze ramp taste men steeds in het duister. Dr. Hulst uit Leiden sprak bij bet sectie-onderzoek de mogelijkheid uit, dat aan boord een ont ploffing had plaats gehad. Het eigenaar digste van het geval bleef evenwel, dat het lijk van den tweeden broeder niet was te vinden. Door een op de Amer liggende baggermolen werd op 350 meter beneden strooms van de plaats van de ramp ge deelten opgehaald van een meqschelijk lichaam. De baas van den baggermolen heeft de rijkspolitie gewaarschuwd. 1 up den spoorwegovergang op den Eind- hovenscheuweg te Valkenswaard is Zon dagmorgen een auto, bestuurd door den heer K. uit Valkenswaard tegen een tou ringcar uit Eindhoven aangebotst. H r- door verloor de chauffeur van de car de macht over zijn stuur; in volle vaart reed hij tegen de balustrade van den overweg. Tegen het langs den weg staande hek kwam de wagen tot stilstand. De passa giers werden danig door elkaar geschud en kregen verwondingen door het breken van de ruiten. De chauffeur had wonden aan de handen gekregen en een dame uit Eindhoven, mej. v. d. G., moest zich onder geneeskundige behandeling stellen, waarna zij per auto naar haar woonplaats werd vervoerd. Van de inzittenden van den auto van den heer K. kreeg slechts een meisje lichte blessures. De materieele schade van den spoorwegovergang was zeer groot; beide wagens moesten wor den weggesleept, daar het verkeer ter plaatse gestremd werd. De marechaussee uit Valkenswaard stelt een onderzoek in. Zijn beide kinderen vermoord. Gisterenavond kreeg een bewoner van den Koppelweg te Zeist oneenigheid met zlJn vrouw. Nadat deze het huis wasuit- g oopen, heeft hij met een broodmes zijn wee .onderen de hals doorgesneden en daarna opgehangen. De politie heeft venwel het touw doorgesneden, voordat o levensgeesten waren geweken. De man naar de neurologische kliniek ie Utrecht e ^oerd. De lijken der kinderen, die lè uoniei °U<* waren> zÜn *n bes'aS fie' BRAND TE HEEREWAARDEN. V^agnacht heeft in het dorpje hrm'a waarc'en aan de Maas een ernstige een a Sewoed, waarbij drie woonhuizen prooi der vlammen zijn geworden. broiT (,r'e perceelen bleven slechts inhn !1i niuur over. De inventaris en de ron n van a"e huizen gingen verlo- mon i "'i c]e oorzaak tast men volko- (Wm "i thuster. De schade wordt ten ele door verzekering gedekt. OTOR VAN EEN ELECTRISCHEN ÖIESELTREIN IN BRAND. biesmiT Arnhom komende electrische aan hél1™1' ',ie Zaterdagmorgen om 8.19 dam "feesPorpoort-station te Amster- NieuwT) ,aankomen, is aan het station motor in k 8 01ll<laar geraakt, doordat de "foesfpn J a.,\<i vloog. Alle passsgiers de trein "'ddeilijk uitstappen, waarna m*t een locomotief naar de riaastbijzijnde waterpomp werd gesleept, waar het vuur werd gebluscht. Eenige monteurs, die in den trein aanwezig wa ren, konden technische hulp verleenen. De passagiers werden met den volgen den trein vervoerd, die met een oponthoud van ongeveer een kwartier aan het Station W.P. binnenkwam. AUTO TEGEN EEN BOOM GEBOTST. Drie gewonden. Tusschen Putten en Bijsterén (Geld) moest Zaterdag een personenauto, be stuurd door den chauffeur van den heer Visser uit Rotterdam, uitwijken voor een uit een zijweg komenden vrachtauto. De bestuurder verloor daarbij de macht over het stuur en botste tegen een boom. De chauffeur en de heer en mevrouw Visser, die achter in den auto zaten, wer den vrij ex-nstig gewoxid. De burgemees ter van Putten en eexx dokter waren spoe dig ter plaatse. De gewonden zijn naar het ziekenhuis te Ermelo vervoerd.- De auto is zwaar beschadigd. BIJ HET BADEN VERDRONKEN. Zaterdagmiddag is de 40-jarige K. bij het zwemmen in den IJssel bij Deventer verdronken. ERNSTIGE BOTSING VAN WIELRIJDERS. Gisteren zijn twee wielrijders, J. v. d.B. en A. van L. in de Verlengde Heuvel straat te Oss met elkaar in botsing ge komen. Beiden werden tegen den grond geslingerd. De 20 jarige J. v. d. B. werd in bewusteloozen toestand opgenomen en met een zware hersenschudding naar het St. Anna-ziekenlxuis te Oss vervoerd. Zijn toestand is zorgwekkend. De andere wiel rijder liep geen letsel op. Door opensluiting van de straatdeur hebben dieven zich toegang verschaft in een perceel op het Singel te Amsterdam, waar gelijkvloers een effectenfirma is ge vestigd. Hier hebben zij een poging ge daan om de brandkast open te maken, maar schijnbaar is deze kast hun te stevig geweest. Op de eerste verdieping, waar een firma in agenturen haar kantoor heeft, is de aanslag op de brandkast beter gelukt. Daar is de kast van achteren openge scheurd en kon een buit van 300 wor den meegenomen. De tocht werd voort gezet naar den zolder om vandaar naar het naastliggend perceel over te stappen. Bij een expeditiefirma werd nog een geld kistje opengebroken en een bedrag van 20 gestolen. Twee gewonden. Zaterdagmiddag is op de Nassaukjade te Amsterdam een motorrijder, die een vrouw op de duo had, door de gladheid van den weg geslipt. Als gevolg daarvan kwam de motor in botsing met een van de tegenovergestelde richting komenden vrachtauto. De man en de vrouw kwamen te vallende laatste was een oogenblik bewusteloos. De motorrijdei-, een 36-jarige brugwachter der gemeente Amsterdam, liep een hoofdwonde en een ontwrichting van den schouder op. Zoowel hij als de vrouw, die 26 jaar is, zijn naar het Wilhelminagasthuis ver voerd en daar ter verpleging opgenomen. Te Heer Hugowaard is Zondagmiddag tijdens afwezigheid van de bewoners door onbekende oorzaak brand uitgebroken in de behuizing van den landbouwer P. Mooy aan den Middenweg-Noord. Het vuur werd aangewakkerd door den feilen westenwind en de motorspuit vermocht niets tegen de vuurzee uit te richten. De ongeveer vier jaar geleden gebouwde woning en schuur gingen geheel in de vlammen op. Men kon zich er toe bepalen een partij juist ter verzending gereed staande aardap pelen te redden. De eigenaar, die uit Hoensbroek werd gehaald, vond slechts de puinhoopen van zijn woning terug. Naar wij vernemen, waren zoowel de woning als de inventaris verzekerd. Tragisch ongeluk. De aankomst van de eerste pleizier- vaartboot van de firma B. J. Smit, uit Markelo, welke Zondagavond te ongeveer half tien aldaar terugkwam van een tocht naar Zutfen en in de pas geopende haven aan het TwenteRijnkanaal arriveerde, is tragisch verloopen. De 43-jarige postbode uit Markelo, G. J. Leuverixxk, stapte per ongeluk aan den verkeerden kant uit de boot en verdween in de diepte. Na eenigen tijd is hij leven loos opgehaald. L. was ongehuwd. Eén doode. Zaterdagavond Is op den rijkssstraat- weg 's-Hertogenbosch—Grave onder de gemeente Geffen een ernstige aanrijding geschied, waarbij een 23-jarige wlelrijd- ster, mej. v. d. Leest, uit Geffen, werd gedood. Circa half elf passeerde de automobilist van W., afkomstig uit Arnhem, met matige vaart de Geffensche Barrière, toen hij een schok en een doffen slag gewaar werd. De automobilist stopte onmiddellijk en daar het ter plaatse zeer donker was, duurde het eeni gen tijd, voor hij bemerkte, waardoor de schok was veroorzaakt. Terzijde van den weg lag, naast een ge heel vernield rijwiel, een meisje, dat hevig bloedde. Een spoedig gearriveerde dokter kon slechts den dood constateeren. Men vermoedt, dat het ongeluk te wijten aan den slechten toestand van het fietspad ter plaatse. Dit pad is onlangs van een nieuw wegdek voorzien, doch hierdoor zoo slecht berijdbaar geworden, dat vele wielrijders o- den grooten weg rijden. Dit schijnt mej. v. L. ook te hebben gedaan. Door de duisternis heeft de automobilist haar niet opgemerkt Eén doode. Op weg van Groningen naar Nijmegen is Zondagmorgen de 50-jarige heer W. Elik, wonende te Groningen, ter hoogte van Assen met zijn motorrijwiel tegen een auto gereden. Hij werd van het rijwiel geslingerd eix is ernstig vei'wond naar het ziekenhuis aldaar vervoerd, waar hij korten tijd later aan de bekomen verwon dingen is overleden. Zijn 26-jarige zooxx, op de duo, kreeg eveneens ernstige verwondingen exx een fractuur aan zijn onderarm. Hij werd per auto naar het r.k. ziekenhuis te Gronin- gexx vei'voerd. Zijn toestand is ernstig Het motorrijwiel wex-d ernstig bescha digd. jongetje door den bliksem gcdtoed. Te Etten (Nrd.-Br.) is gisterenmorgen te omstreeks elf uur het bijna zevenjarige zoontje van den landbouwer E. Goossens, terwijl hij met zijn zusje in den stal aan het spelen was, tijdens een zeer kort on weer door den bliksem getroffen en gedood. - f Bliksem in eexx woonhuis geslagen. Gisterenochtend is de bliksem in de woning van A. Frick op Kuivezand onder de gemeente Oud- en Nieuw-Gastel ge slagen. Uit den voorgevel werden eenige vensters weggerukt en in de huiskamer was het een ware ruïne. Van een wieg, welke in de kamer stond en waarin een kindje sliep, werd een zijkant weggesla gen. In het nachtponnetje van het kind bleken twee gaten gebrand. Het kind zelf bleef ongedeerd. Buitenland r Het verhaal van een reiziger. Een der reizigers van den vollen trein, de heer Vernet, die met zijn vrouw! en zijn 15-jarigen zoon te Romans ingestapt was, heeft zijn ervaringen weergegeven. Daar in de derde klasse wagens geen plaats meer was, hadden zij in een der tweede klasse compartimenten een plaatsje kunnen vinden. De heer Vernet zat apart in een coupé, zijn vrouw en zijn zoon in een aangrenzend compax-timent. Reeds in Grenoble, zoo vertelde de ooggetuige, had de trein 23 minuten vertraging. Bij het passeeren van de brug bij Vex-nassot behield de trein zijn volle snelheid, het geen tegen <le vooi-schriften is, daar er bij deze brug altijd snelheid geminderd moet worden. Ik had toen een gevoel alsof er iets niet in orde was en ik vreesde, dat er ieder moment een ongeluk zou gebeuren. Wonder boven wonder ge schiedde er niets. Daar de heer Vernet dit traject meermalen heeft gereisd, is hij goed bekend met het doen en laten van de treinen, de snelheden waarmede be paalde punten gepasseerd worden. Nog een slachtoffer. Daar een van de gewonden overleden is is het aantal slachtoffers van het spoorwegongeluk bij Avignon tot zeven gestegen. De machinist gearresteerd. De machinist van den sneltrein Genève- Ventimiglia, die het ongeluk bij Avignon gehad heeft, is geax*resteerd, op het ver moeden, dat hij te snel gereden heeft. Door auto-ongeluk. Prins Gonzalo, de vierde zoon van den ex-koning van Spanje, is in Oostenrijk, waar hij met zijn vader op reis was, ge storven. Een nader telegram meldt, dat prins Gonzalo met zijn zuster, prinses Beatrix een auto-tocht door Oostenrijk deed. Zon dagavond zat de prinses aan het stuur en toen zij voor een fietser wilde uitwij ken, reed de auto te pletter tegen een muur. Het ongeluk gebeurde Zondag avond laat bij Krumpendorf in Karnthen. Een operatie, die misschien Gonzalo had kunnen redden, kon niet worden verricht wegens het zwakke hart van den prins. Gisterenmorgen in de vroegte is Gon zalo in het ziekenhuis van Krumpendorf gestorven. STRANDFEEST UITGESTELD. Door de slechte weergesteldheid is de voor gisteren georganiseerde strandwedstrijd in het maken van zandfiguren uitgesteld. De regellngscommissie van dit zoo popu laire V.V.V.-feest heeft nu als datum voor dit feest bepaald Woensdag 15 Augustus a.s. Men hoopt dan meer medewerking van het weer te zullen hebben dan gisteren. De zwemwedstrijden welke de vorige week Zondag gehouden zouden zijn, zullen nu op Zondag 19 Augustus worden gehouden. De zwemvereeniging „Paal 13" hoopt, dat de Heldersche clubs met hun supporters zich niet zullen laten afschrikken en weer met even groeft aantal zullen opkomen, waarmede zij Zondag 5 Augustus zijn opgekomen, zij het toen zonder resultaten door de ruwe zee, waardoor ook deze wedstrijd niet door kon gaan. POLITIE. Verloren: een lichtblauwe mantelcein tuur met nikkelen gesp. GEMEENTERAAD VAN SCHAGEN. Te houden op 17 Augustus. De agenda bevat o.m. de volgende punten Voorstel tot aanvulling van het Werk liedenreglement. Aanbieding gemeenterekening en reke ningen der bedrijven 1933. Vaststellingsuppletoirebegi'ootingelec- triciteitsbedrijf 1934. Vaststelling suppletoire, begrooting 1934 Voorstel tot conversie van geldleeningen. Reelame's tegen aanslag in de straat belasting. 'Voorstel tot opheffing van de betrek king van mej. P. A. Visser als onderwij zeres aan de O. L. school. Nadere inlichtingen zullen in comité Worden verstrekt. BAZAR DER EVANGELISATIE- VEREENIGING TEN BATE VAN DE NED. HERV. KERK. Naar wij vernemen, ligt het in de be speling van bovengenoemde vereeniging oxn op 20, 21 en 22 November a.s. pen laney-fair te houden in het hotel van den heer M. de Haan te Hippolytushoef, i Zij, die voor dit doel een of ander hand werk willen beschikbaar stellen, kunnen zich wenden tot het dames-comité, n.1. Mevr. Deen, Mevr. Buma en Mevr. Geu senbroek te Hippolytushoef, hetgeen ten hoogste zal werden gewaardeerd. AANBESTEDING. Voor rekening van den heer P. de Haan Pz. alhier werd j.1. Zaterdagavond ten zij nen huize publiek aanbesteed het schil der-, glas- en behangwerk van een nieuw te bouwen woon- en winkelhuis te Hip polytushoef. Ingescnreven werd door de heeren: binnen- buiten werk werk S. C. Lont 245.—, 210.— J. N. Bruul 246—, 208.40 G. v. .d. Wal 227.—, 204.— Gebr. N. en J. Lont 200.200. N. Bruul 140.—, 130 Gunning aangehouden POLITIE. Gevonden: een wollen sjaal. Verloren: een tasch met filmkodak, één rijwielbelastingmerk, een zilveren heerenhorloge. 'Inlichtingen bü den Gemeentebode te Hippolytushoef. CONCERT. J.1. Zondagavond gaf de Muziek vereeni ging „Harmonie", directeur de heer P. Kreiiger, van Den Helder, een volkscon cert in hare muziektent. Alhoewel het regenachtige weer zich slecht liet aan zien, was er nog vrij wat publiek op de been om naar de muziek te luisteren, doch tenslotte moesten allen voor den regen wijken en werd het concert beëindigd. Van het hierna volgende bal in „Con- cordia" van den heer S. Halfweeg werd nog langexx tijd een druk gebruik ge maakt. HERDENKING DROOGLEGGING WIERINGERMEERPOLDER. Op 25 Augustus a.s. zal het 4 jaar geleden zijn, dat de Wieringermeerpolder drooggelegd werd, en ook dit jaar zal dit feit op eenigszins feestelijke wijze worden herdacht. De Dorpscommissie uit den polder organiseert te Slootdorp ver schillende feestelijkheden, waarbij o. a. een 2000 m. loop door het dorp wordt gehouden, terwijl met een vuurwerk be sloten zal worden. Den Oevér. EEN KRANIG WIELRENNER. Onze plaatsgenoot de heer D. Klink wist j.1. Zondag bij de door de Helder sche Raceclub uitgeschreven wielerwed strijd beslag te leggen op den kampioens titel van Den Helder en kwam hierdoor in het bezit van den voor dezen wedstrijd uitgeloofden bekei\ Een woord van hulde aan dezen flinken jeugdigen renner is hier zeker op zijn plaats. AANBESTEDING. Zaterdag j.1. werd door den heer W. D. van Treuren in het openbaar aanbe steed het bouwen van een woon- en winkelhuis aan de Zwinstraat alhier. Na opening der biljetten bleek, dat als volgt was ingeschreven: P. de Vries f 5425.—, gebi'. Hegeman f 5300.—, De Boer f 5280.—, V. Bakker f 5245.—, fa. Dekker en Lont f 5240.gebr. Boersexx f 4848.Wassing f 4783.—, W. Her mans f 4678.en J. Kooij f 4572.—. De gunning is aangehouden. AUTO-ONGEVALLEN. Enkele auto-ongevallen, welke gelukkig zonder persoonlijk letsel afliepen, zijn Zondagavond op den Gemeenelandsweg voorgevallen. Een auto uit de garage Beukema en bestuurd door een chauffeur van die garage kwam met groote snel heid uit de richting den Oever en slipte even. door een bocht door het natte weg dek waardoor do auto enkele slagen om ging en wederom inde richting den Oever doch in de bermsloot kwam te staan. Ook een auto uit de garage Boersen onder ging hetzelfde lot, echter als gevolg van een aanrijding met een auto van den heer Klare uit Middenmeet-. De auto van Boer sen was verhuurd aan en werd bestuurd door zekeren v. d. Kr. Beide wagens wer den door andere auto's op den beganen weg getrokken. VLIEGERWEDSTRIJD. Op j.1. Zondagmiddag was door dsn caféhouder deix heer S. Zomerdijk eexx vliegerwedstrijd georganiseerd op een terrein aan de Zwinstraat. Ondanks de dreigende lucht meldden zich niet minder dan 32 jeugdige deelnemers voor dezen wedstrijd aan. De wedstrijd had, hoewel we niet geheel zonder regen bleven, een vlot verloop en mocht zich in een flinke belangstelling verheugen. Hieronder volgt de uitslag: Stand en hoogte ,1e pr. Elb. Bakker Sz., 2e pr. D. Klaver, 3e pr. P. Tijsen Nz., 4e pr. Jb. v. Wijngaarden. Mode), grootte en versiexüng: le pr. P. Tijsen Nz., 2e pr. L. v. Hoesel, 3e pr. A. Boelens, 4e pi*, na loting J. Reijerse. De prijzen bestonden uit geldbedragen. De heer Zomerdijk die over het ver loop zeer tevi'eden was, deelde ons nog mede, dat Zondag 26 Augustus wederom een wedstrijd doof hem zal worden ge organiseerd en wel een estafetteloop. Aan de/.en wedstrijd kan deelgenomen worden door jongens van het 5e en 6e leerjaar der scholen van Oosterland en Den Oever. GEMEENTERAAD gehouden op Vrijdagavond 8 uur, In het Polderhuis. Vergadering van den Raad der Gemeente alhier, gehouden op Vrijdagavond 8 uur, in het polderhuis. De heer P. Nieuwboer is voor de eerste maal op de vergadering aanwezig en legt de vereischte eeden in handen van den burge meester af. Van den heer Groot is ingekomen een dankbetuiging voor zijne benoeming tot ge meente-opzichter. Van Prinses Juliana een dankbetuiging voor het toegezonden telegram van deelneming! Van den voorzitter van Ged. Staten Werd een schrijven ontvangen, waarin verzocht werd art. 1 van het Ambtenaren-reglement zoodanig te wijzigen, dat de gemeente-veld wachter niet benoemd wordt door den bur gemeester. Het Dag. Bestuur stelt voor, dit artikel zoodanig te wijzigen. Een verzoek is ingekomen van den Zijper en Wieringerwaarder Bestuurdersbond om een tegemoetkoming te willen verleenen in de betaling van contributie voor ziekenfondsen door werklooze arbeiders. Dit schrijven is, tij dens het verlof van den burgemeester ontvan gen en werd door de heeren wethouders be handeld. Deze hadden gedacht om het tot de behandeling der begrooting aan te houden. Ze stonden er niet onsympathiek tegenover, waren bevreesd, dat de gemeente het niet- zal kunnen betalen. Verzoek werd aangehouden. Hierna volgde aanbieding gemeente-reke ning over 1933 en rekening Burgerlijk Arm bestuur over 1933. Rondvraag. De heer Koster vroeg of het ook wensche- lijk was eenige mededeelingen te doen wat betreft de belastingheffingen, opdat we iets meer weten bij de behandeling der begroo ting. De voorzitter zeide wel eenige mededee lingen te kunnen doen, doch de cijfers zijn nog niet geheel bekend. Wanneer het wets ontwerp, wat betreft de financieele verhou ding tot de gemeenten aangenomen zal wor den, raakt Wieringerwaard in top met de belasting. Het is wel wenschelijk om te over wegen of dergelijke besluiten voorkomen kun nen worden. Wethouder Sleutel vroeg of de vereeniging van Ned. Gemeenten er niet in werkt. Wethouder Sleutel dankt den burgemees ter, dat hij, hoewel zijn verlof nog niet om was, de vergadering heeft willen leiden, en hoopt, dat de burgemeester spoedig geheel hersteld de vergadering weer zal kunnen lei den. De hooibroei bleek ook Zaterdagmorgen weer zeer gevaarlijk te zijn, n.1. bij den heer Jimmink aan de Westfrieschedijk, gem. Bar- singerhorn, Men was genoodzaakt om de schuur leeg te rijden, maar zoodra men met de karren buiten kwam, sloeg de vlam er in. De brandspuit van Barsingerhorn was aan wezig, en wist onheil te voorkomen. ALGEMEENE "VERGADERING VAN DE WIERINGERWAARDER SPORT CLUB, GEHOUDEN OP VRIJDAG TE ACHT UUR, TEN HUIZE VAN DEN HEER H. VAN WOUDE. Aanwezig 9 leden. Voorz. de lieer H. Limpers opent met een woord van welkom en betreurt de geringe opkomst. Door de secretaris A. Sleutel volgt voorlezing der notulen, welke onveranderd worden goedgekeurd. Hierna volgt rekening en verantw. door den penningmeester, den heer A. Rot. De commissie, bestaande uit de heeren N. Kaan, A. Bakker, verklaart bij monde van eerstgenoemde alles in orde te hebben bevonden. De ontvangsten hebben bedra gen inclusief batig saldo vorig jaar f 394.18 Uitgaven 270.04 Batig saldo f 124.14 Den penningmeester werd dank gezegd voor zijn accuraat beheer. Bij monde van den voorz. wordt medegedeeld, dat in de laatste bestuursvergadering is besloten, om van de ledenkaarten gezinskaarten te maken, tegen de prijs voor arbeidersgezin f 0.50 per gezin en andere f 1.— per gezin. Aldus besloten. Het ledental is bij deze verandering en verbetering al gestegen met ongeveer 20. De harddraverij zal weer worden gehouden op Zondag 26 Aug., om prijzen van f 100, f 50, f 25. De lengte van de baan zal wederom zijn 325 metex-, waarvoor door den heer J. Bakker weder om belangloos het terrein ter beschikking is gesteld. De entrée zal wederom voor niet-leden zyn 75 cent. Ook zal er dit jaar een zeer scherpe controle worden uitgeoefend, daar het blijkt, dat er enkelen zijn, die zonder betaling op het terrein weten te komen. Hierna volgt verkiezing 3 be stuursleden; aftredend H. Limpers, A. Sleutel en A. Rot, allen herkiesbaar, welke ook dan bij acclamatie worden herkozen. De aangifte zal sluiten op Dinsdag 21 Aug. Niets meer aan de orde zijnde, sluit de voorzitter met een woord van dank en de wonsch, dat ook deze draverij dit jaar goed mag slagen. i MARKTOVERZICHT. Groot was deze week de aanvoer van oude schapen, de handel verliep evenwel niet zoo vlug als vorige we^t, de prijs bleef ongeveer f 1.50 per stuk lager; voor vette schapen werd nog f 14 tot f 15.— betaald; magere golden f 12 af 13.—. De lammerenhandel verliep iets beter, betaald werden prijzen van f5 tot f8.— voor in 't algemeen lichte dieren. De runderen-aanvoer was niet groot, ofschoon de prijzen niet tegen vielen; een goede melkkoe bracht bijv. 1160 op. Enkele zware vette kalveren deden een goeden prijs (ruim f 50); voor graskal veren werden prijzen besteed van f20 tot 25.-. Voor nuchtere kalveren gemid deld f 6.-. De varkens op de boerderijen zijn niet duur, gemiddeld wordt 14'/2 cent p. pond betaald. Een goede big kocht men voor f 8.—. Pluimvee komt nu ook veel ter markt; de oude kippen doen nogal een goeden prijs, gemiddeld 90 ct. per stuk. Op de eierenveiling bleven de prijzen bij vorige week ongeveer gelijk, betaald werd een xniddenprijs (eieren van 60 kg gemengd) voor f 3.20 per 100 stuks. AUTO-BOTSING. Op den hoek Steenen Plaats—Hooger- straat bad Zondag, tegen den avond, een vrij hevige botsing plaats tusschen een auto van den heer S. v. d. H. en een van garage Kievit, bestuurd door den heer T. M. De inzittenden bleven ongedeerd, doch de auto's werden ernstig beschadigd. De botsing bad plaats tijdens een hevigen donderslag; 't schijnt dat één of beide chauffeurs door 't felle weerlicht werden afgeleid. Oosterend. KALF DOOR DEN BLIKSEM GEDOOD. Maandagmorgen is te Dijkmanshuizen> op ongeveer 100 meter afstand van het woonhuis van mej. Dekker, een ram in de weide door het onweer doodgeslagen. Een paal, die zich in de nabijheid van het getroffen dier bevond, werd door den bliksem geheel versplinterd. MEETING CHR. JONGENS- EN MEIS JESVEREENIGIN GEN. De aangekondigde meeting van den bond van chr. jongens- en meisjesvereen., die op 15 Aug, in het Doolhof gehouden zal worden, heeft daar alleen plaats bij gun stig weer; werken de weergoden niet mee, dan zal zij gehouden woi'den in de geref. kerk te Oosterend. Burgerlijke Stand van Texel. van 11 t/m. 13 Aug. 1934. OVERLEDENOornelis Hin, 68 jaar, geli. m. Anna Cornelia Witte. GEVONDEN VOORWERPEN. 1 damestasch, 1 schroevendraaier voor auto. 1 portemonnaie. TEXEL, 18 Aug. 7 melkkoeien 150170;- 2 vette kalveren 5055; 3 graskalveren 2025; 12 nuch tere kalveren 57; 387 schapen 1215; 119 lammeren 58; 2 schrammen 1012; XO biggen 6—9; 70 kippen 0.80I. TEXEL, 18 Aug. Eierenveiling. Aangevoerd 66,086 eieren: 5862 \kg 3.10 —3.45, 62—64 kg 3.30—3.60, 66—70 kg 3 60 4.00, 5056 kg (kleine) 2.603.10, alles per 100; jonge hanen (vorige veiling) 0.40 per kg; oude kippen (vorige veiling) 0.36. ALKMAAR, 13 Aug. Veemarkt. Aangevoerd 83 vette koeien 105 230; 20 graskalveren 1634; 12 vette kal veren 30-70, per kg 5070 cent; 59 nuch tere kalveren (slacht) 412; 280 vette var kens (zware) per kg 3033 ct. Handel matig. AMSTERDAM, 13 Aug. Veemarkt, 434 vette koeien, ie kw. 5862 cent, 2e kw. 5058 cent, 3e kw. 4450 ct. per kg slachtgewicht; 117 melk- en kalfkoeien 160205; 192 vette kalveren, ie kw. 4246 cent, 2e kw. 3642 cent. 3e kw. 3236 cent per kg levend gewicht; 80 nuchtere kalveren 3-506; 95 schapen 1517; 525 varkens vleeschvarkens, wegende van 90110 kg 3536 cent, enkele hooger, zware varkens 3435 cent en vette varkens 3334 cent per kg slacht gewicht; 29 paarden 60100. Ter veemarkt waren heden aangevoerd 3 wagons geslachte runderen uit Denemarken. NOORDSCHARWOUDE. 13 Aug. Schotsche muizen 3.704.80, r. duken 2.602.70, bl. eigenheimers 4.805 40, uien 2.903.50, drielingen 2.502.80, gele nep 3.804.10, zilveruien 1.30, drielingen 33.60, zilvernep 5-706.10, sperejeboonen 10.4012.30, roode kool 11.30, witte kool 1.201.40, alles per xoo kg. BROEK OP LANGENDIJK. 13 Aug. x6ooo kg aardappelen: duc of york 2.70, Schotsche muizen 3.804.40, blauwe eigen heimers 55-40, eigenheimers 5-XO5.40; 18000 kg roode kool 1.201.80; 7000 kg gele kool 1.302.10; 1700 kg vroege witte kool 1.301.40; 61000 kg uien: uien 3-503.70, gele drielingen 2.502.70, gele nep 3.90 4.20; 1025 kg bieten 0.801.60; 440 bos wor telen 1.50; 2100 kg slaboonen 7.2011.10; 100 kg snijboonen 2.605.50, alles per 100 kg en 2400 stuks bloemkool ie s. 10.40—12, 2e s. 2.602.70 per 100 stuks. PURMEREND, 14 Aug. 1830 kg boter p. kg 1.351.45; 693 koeien: 340 vette koeien 5262, vlug; 118 gedekoeien 90145, matig; 130 melkkoeien 110—220, stug; 105 stieren 0.320.46, vlug; 16 paarden 60130,stug; 158 vette kalveren p. kg 30— 50 ct.. matig; 304 nuchtere kalveren: voor de slacht 613, vlug, voor de fok 38, vlug; 301 vette varkens, voor de slacht 2832, rug; 32 magere varkens 1220, matig; T30 eggen 610. stug; 619 schapen 1022, stug; 28 bokken 310, matig; 2889 lammeren 511, matig; piepkuikens per kg 0.450.50 Eierenveiling. Kippeneieren per 100 3.103.60; ccndcn- ieren 2.40 per 100, - -

Heldersche Courant | 1934 | | pagina 3