Otir. Oranjsvsreen. 3dtehkingen halve SMtehhingen 5z &UUÏ Bekendmaking GIJ DACHT h GIJ DEEDT Is energieverspilling gewenscht of noodzakelijk? Het politieke testament van Hindenburg. HELDERSCHE COURANT VAN DONDERDAG 16 AUGUSTUS 1934. NEDERLAND IS ONTWAAKT! Aan Hitier overhandigd. ifon Hindenburg. Boekbinderij Louis van der Kraan, wegens vacantie gesloten van 18—23 Augustus Brieven of orders LANGESTRAAT 95. NUT8SPAARBANK M 0 0 RMAN-EXPRESS DEN HAAG en ROTTERDAM a f 1.50 per persoon. aangeboden Ch°C9°0 voor 10 cent De Gruyter's Havermout De Gruyter's Pudding De Gruyter's Cacao De Gruyter's Chocolade ^auïaaad gewaagd Reis naar Den Haag en Delft per Autobus op Donderdag 23 Aug. Opgaaf voor deelname Maandag 20 Aug. nam. van 7-8 u. in „Iréne", Hoogstraat. Prijs p. persoon f 3.00 (incl. maaltijd). Het Bestuur. ADVERTEERT in de Heidersche Courant I Wij verkoopen uitsluitend HolSandsch VSeesch Filiaal Slagerijen BERNARD KOQMEN HUIZEN TE KOOP GEVRAAGD Hierbij berichten wij onze Clientèle, dat de heropening van de zaak in lampekappen en verlichtings-artikelen a.s. Zaterdag 4 uur zal plaats hebben. J. ROUGOOR, SPOORSTRAAT 111. 5e A aangeboden 5e hoop aangeboden Gebakken VISCH Holl. Nieuwe HARING vliegen over ons heen. het is of ze die in dringers eens willen opnemen. Ze zijn wel kleiner dan de boeren- en de huiszwaluw. Hun kleur is dof grijsachtig bruin, de onder zijde is wit met zwarte borstband. Het zijn oeverzwaluwen. Dit zijn geen metselaars, maar mijnwer kers. Ze graven gangen van 50 cm tot dieper jan 1 m in de steile fortwallen. ~De teere pootjes tegen den wal gedrukt, nikken ze met hun snavels het zand weg. spoedig is er een uitholling en nu boren ze al draaiend verder. Nu eens op de zijde, dan weer op den rug zoeken ze hun weg door de aarde. Het overtollige zand werpen ze uit. Zoo nu en dan vliegt er een weg, de ander vervolgt direct den arbeid. Is de gang diep genoeg, dan slepen de zwa luwtjes strootjes en grassprietjes aan, vlech ten hiervan een nestje, bekleeden het met zachte veertjes en hierin legt het wijfje een 5_tal teere spierwitte eitjes, 't Is altijd een heele bedrijvigheid in de kolonie van oever zwaluwen, meestal vindt men meerdere nest- qangen dicht bij elkaar. Elk oogenblik slipt een zwaluwtje naar binnen, nu hier, dan daar. En haast onbereikbaar liggen de jongen aan het eind der gangen. Soms zijn de zwaluwen wel wat laat met hun tweede broedsel. De eerste week van Augustus vond ik in een overgebleven steile met nog onbebroede eitjes. Het wordt dus de gang waren gegaan, een tweetal nestjes rand van een afgraving waarin ze ook al aan wel September, eer uit deze nestjes de jongen uitvliegen. Slaat het weer om en treedt de herfst wat vroeg in, dan is er groote kans, dat de ouden, door de trekkoorts bevangen, hun jongen verlaten, die dan natuurlijk omkomen. Volledigheidshalve moet ik u ook nog op merkzaam maken op een groote, zwarte zwa luw met spitse vleugels. In Mei en Juni zeilen ze in groepjes van 3 of 4 van zuid naar noord. Ze zijn dan op den doortrek. Soms ziet men ook een enkele hoog in de lucht zweven. Dit zijn de gierzwaluwen. Ik heb ze echter in onze omgeving nooit broedend waarge nomen. A. S. Alierwege worden de handen uit de mou wen gestoken, üp economisch gebied zijn wij druk in de weer en ook op het terrein onzer defensie worden wij gelukkig wakker. Het is nog niet te laat. Met instemming lazen wij van de krachti ge pogingen om b.v. den afzet der Neder- landsch-Indische thee te stimuleeren. De heer Jones van het thee-exportbureau in Indië heeft een reis naar Zuid-Afrika gemaakt en naar verluidt staan de kansen om onze thee daarheen te dirigeeren, niet slecht. Ceylon had de Zuid-Afrikaansche markt vrijwel ver overd en het is aan de energie om daarheen te trekken en de cost voor de baet te laten gaan- te danken, wanneer aan onze thee een plaatsje wordt ingeruimd. De economische conferentie tusschen Japan en Nederland (die helaas een politiek tintje begint te krijgen) vecht om de markt. Men begrijpt dat men moet geven en nemen Java vraagt een behoorlijk contingent voor den afzet van suiker naar Japan om het even, of die afzetverruiming in de practijk gunstig zal werken. Japan zou die suiker aanne mende, dat men op een gegeven moment tot elkander komt raffineeren en exporteeren naar markten, die wellicht direct door ons worden bewerkt. Het zal niet lang meer du ren, of de Nivas zal gedwongen worden den boer op te gaan. De Nederlandsche zuivelindustrie wil den export naar Indië terugwinnen, de noodige pogingen daartoe worden aangewend en het Crisis-Zuivelbureau verleent hierbij de be hulpzame hand. Tal van handelspolitieke on derhandelingen hebben plaats; er gaat bijna geen dag voorbij, of men leest in de courant dat de heer Hirschfeld, directeur-generaal voor den handel met zijn staf van medewer kers zich bevindt tusschen de wielen om de een of andere regeeringsconferentie bij te wo nen, dan in Berlijn, dan in Rome, dan in Londen of in Parijs. Binnenkort gaat het zes tig millioenenplan werkenbegint de mid denstand krachtig aan zijn urgentie-project... en wij vragen ons daarbij af: „is de energie versnippering gewenscht of noodzakelijk?" Is het moment niet aangebroken om ook al deze projecten, al deze pogingen te centraliseeren in een centrale organisatie, b.v. een im- en ex portbureau? Wij geven deze suggestie slechts schuchter. Wij erkennen ongetwijfeld de groote waarde van de afzonderlijke pogingen, die elke be drijfstak, zij het ook via bepaalde instanties, onderneemt. Het centraliseeren in een middel punt werkt in zekeren zin verstarring in de hand. Het gebied is te uitgebreidelk on derdeel vereischt een minutieuze detailstudie, die men zich slechts eigen kan maken, wan neer men een menschenleeftijd in die branche heeft gewerkt. Toch heeft ook centralisatie haar groote voordeelen. Waarom moeten tal van Nederlanders een bepaald afzetgebied be werken, de een voor zuivel, de ander voor thee, een derde voor de een of andere in dustrietak. Het leidt tot versnippering van krachten, tot het verknoeien van onnoodig uitgegeven geld. Er zijn terreinen, die zooveel Werk geven, dat men niet anders zal kunnen handelen. Maar er zijn daarentegen ook lan den, waarheen de reiskosten zoo hoog zijn, dat alleen gecentraliseerd werken die kosten ?ou kunnen dekken. Men denke in dit ver and aan Zuid-Amerika, Zuid-Afrika. Len centraal im- en exportkantoor kan on getwijfeld zijn groot nut afwerpen. Is diffe rentiatie gewenscht, welnu dan zendt dit cen- kantoor verschillende experts naar één- de arbeidsveld. Deze centrale zou kun- nen worden gevormd door regeerings-verte- genwoordigers, door afgevaardigden uit de verschillende organisaties en door particulie- renu Zii kan een co-ordinatie worden van alle opbouwende krachten in Grooter-Nederland. aiuurlijk moeten daarin ook vertegenwoor- 'gers van Oost en West-Indië zitting nemen, h"? V^}me P'aats moet worden ingeruimd voor 60 millioenen-plan. want im- en export- ureau, 60 millioenplan en organisaties heb- ren 'cn slotte eenzelfde doel, n.1. het aanstu- n op nieuwe welvaart, op werkverruiming. Vo O0" W-'' Pas nadeelen der crisis onder- m_n ,en' 9ing onze Regeering met haar steun- dacht^ Ster'C iuHdenteel te werk. Zij "at de crisis vrij spoedig haar normale einde zou vinden. Toen dit niet juist bleek te zijn, kwam ook hier de behoefte naar centra lisatie naar voren. Hetzelfde zal o.i. ook ge schieden met onzen export. Wij moeten dien stimuleeren, het koste, wat het kost, want ons productie-apparaat is te groot om alleen voor de binnenlandsche markt te kunnen werken. De export kan niet meer worden geleid langs de wegen van vrijhandel en vrij initiatief, zoo als vroeger het geval waswij moeten nieuwe banen zoekenwij zijn daarmede ongetwijfeld energiek bezig, doch hoe meer samenwerking, hoe grooter ook hier de kans op succes zal kunnen zijn. De gewezen vice-kanselier von Papen heeft gisteren inderdaad, naar het offi- cieele Duitsche nieuwsbureau bevestigt, in opdracht van kolonel von Hindenburg, een schrijven overhandigd aan Hitier, dat het politieke testament van den ge storven rijkspresident bevat. In opdracht van Hitier heeft von Papen dit. document thans laten publiceeren. De door den rijkspresident verzegelde enveloppe van het schrijven draagt als opschrift: „Aan het Duitsche volk en zijn kanse lier. Mijn testament. Deze brief moet door mijn zoon aan den rijkskanselier worden overhandigd." De inhoud van het schrijven is als volgt „Aan het Duitsche volk en zijn kan selier! Het volgende is er aan ontleend: In 1919 schreef ik in mijn testament aan het Duitsche volkWij waren aan het einde. Zooals Siegfried neerstortte onder den verraderlijken speerworp, zoo stortte ook ons afgematte front ineen. Tevergeefs had het gepoogd uit de op drogende bron der vaderlandsche kracht nieuw leven te drinken. Het was onze taak het bestaan der overgebleven krach ten van ons leger voor den laleren op bouw van het vaderland te redden. Het tegenwoordige was verloren: zoo b eef dus a"een nog de hoop op de toekomst. Duitschland, het centrum, dat zoovele onuitputtelijke waarden van een mensche- lijke beschaving en cultuur heeft opge nomen, zal niet te gronde gaan, zoolang het gelooft in zijn groote historische zending. Ik heb het vaste vertrouwen, dat het de kracht en de diepte der ge dachten van de beste burgers van ons vaderland zal gelukken, nieuwe denk beelden samen te smelten met de kost baarste schatten van vroeger en daaruit duurzame waarden te scheppen tot heil van ons vaderland. Dit is de rotsvaste overtuiging, waar mede ik het bloedige slagveld van den volkerenstrijd verliet. Ik heb de held haftige worsteling van mijn vaderland gezien en geloof nooit en nimmer meer dat het zijn doodstrijd is geweest. Op het oogenblik heeft een stormvloed van wilde politieke hartstochten en luid schallende leuzen onze geheele vroegere staatsopvattingen begraven en naar het schijnt alle heilige overleveringen ver nietigd. Maar deze stroom zal weer ver dwijnen. Dan zal op de eeuwig bewogen zee van ons volksleven weer de rots op duiken, waaraan zich eens de hoop onzer vaderen heeft vastgeklemd en waarop bijna een halve eeuw geleden door onze kracht de toekomst van het vaderland met vertrouwen werd ge grondvest: Het Duitsche keizerschap 1 In dit vertrouwen leg ik de pen uit de id en bouw vast op u, Duitsche jeugd I 1925: Een nieuw hoofdstuk. Deze woorden schreef ik in 1919, in het donkerste uur en in het vermeende bewustzijn, dat ik stond aan het eind van een leven, dat aan het vaderland was gewijd. Het lot heeft anders over mij be schikt. In het voorjaar van 1925 werd een nieuw hoofdstuk in mijn leven opge slagen. Nog eenmaal zou ik medewerken aai" het lot van mijn volk. Slechts mijn vast vertrouwen in Duitsch- lar.ds niet te stuiten bronnen gaf mij den moed, mij candidaat te stellen voor de eerste en tweede verkiezingen voor het rijkspresidentschap. Dit rotsvaste geloof verleende mij ook de innerlijke kracht mijn moeilijke functie zonder dwalingen waar te nemen. Het laatste deel van mijn leven is tege lijk het zwaarste voor mij geweest. Taak der rijksweer. Het symbool en de macht voor den opbouw moest de beschermster van den staat, de rjjksweer zijn. Voor het leger, als fundament van den staat, moesten de oud-Pruisische deugden van eenvoud, kameraadschap en plichtsgetrouwheid bewaard blijven. De Duitsche rijksweer heeft, na de ineenstorting, op voorbeel dige wijze gezorgd voor het voortzetten der hooge tradities van het oude leger. Altijd moet de weermacht het instrument van het opperste staatsgezag blijven, dat, onaangetast door binnenlandsche politieke gebeurtenissen, zijn hooge taak, de lands verdediging, moet kunnen uitvoeren. De last van Versailles. In buitenlandsch politiek opzicht had het Duitsche volk een lijdensweg te volgen. Een ontzettend verdrag drukte er op en dreigde door den steeds zwaar der wordenden last onze natie te ineenstorten. Langen tijd heeft de wereld niet begrepen, dat Duitschland niet slechts ter wille van zichzelf, maar als de vaan deldrager van de cultuur van het Avond land ook terwille van Europa moest leven. De boeien, die ons klemden, kon den dan ook slechts geleidelijk worden losser gemaakt, zonder een geweldigen tegenstand te verwekken. Dank aan Hitier. Ik dank de Voorzienigheid, dat zij mij op mijn levensavond het uur van beginnend herstel heeft laten beleven. Ik dank al diegenen die in onbaat zuchtige vaderlandsliefde hebben meegewerkt aan den wederopbouw van Duitschland. Mijn kanselier Adolf Hitier en zijn beweging hebben een- beslissenden stap van historische draagwijdte gedaan naar het groote doel om het Duitsche volk te zamen te brengen tot onderlinge eenheid, met overbrugging van alle stand- en klasseverschillen. Ik weet, dat er nog veel te doen is en ik wensch van harte, dat de nationale opleving en de aaneensluiting van het volk ge volgd zal worden door verzoening met het geheele Duitsche vaderland. Ik neem afscheid van mijn Duitsche volk, in de vaste hoop, dat hetgeen ik in 1919 vurig wenschte en in een lang zaam rijp worden tot den 30sten Januari 1933 heeft geleid tot een algeheele ver vulling der historische^ zending van ons volk zal leiden. In dit vaste geloof aan de toekomst van het vaderland kan ik gerust mijn oogen sluiten. (w.g.) VON HINDENBURG. Berlijn, 11 Mei 1934. De Heer en Mevrouw NIJKAMP DE JEEGER geven kennis van de geboorte van hun Dochter: ELSKE. Den Helder, 14 Aug. 1934. Soembastraat 48. Marine Hospitaal (Burgerafdeeling). Eenigste plaatselijke kennisgeving. H. BLAZER en J. M. PRINS hebben de eer U kennis te geven van hun voorgenomen huwelijk waarvan de voltrek king zal plaats hebben op 29 Augustus a.s. Den Helder, 15 Aug. 1934. a/b. Hr. Ms. „Piet Hein". Anemonenstraat 26. GETROUWD: JACK WINSS1R, Luit. ter Zee 2e kl„ en TINE VAN LCGHEM vanat f125 A HILDERING Spoorstraat h. Palmstraat Tel. 449. reeds dikwijls: „Ik neem ook eens een spaarbank boekje 1 't Is zoo gemak kelijk." het nog steeds niet, om datToch gingen in Den Helder bij de in dit jaar reeds anderen U voor. Met de a.s. Zaterdag 18 Aug. en Woensdag 22 Aug. naar j Kaarten: Brakkeveldweg 64/66. Tel. 470 Vooruitbetaald: 10 ct. p. regei minimum Niet vooruitbet: 15 ct. p. regel j 40 en 60c. Heer z. k.m. met dame, geh. verz. en verz. Brieven onder Nr. 200, aan het Bureau van dit blad. O.off. K.M. vraagt f 300.— ter leen, tegen hooge rente en aflossing. Brieven onder no. 194, aan het Bureau van dit blad. lifiiiiB Vooruitbetaald: 10 ct. p. regel 1 minimum Niet vooruitbet: 15 ct. p. regel 40en60c. 3 Gevraagd net Meisje, niet beneden 18 jaar. Niet voor de zaak, hulp aanwezig. Adres: Spoorgracht 40. Een, gde0tHAGEL Va" 50 ct. bij aankoopje -r~rT~Tt aiet s morgens een flink bord Havermout *s middags een dubbele portie Pudding *s avonds een lekkere kop Cacao Havermout p. pond i 12-14 Havermout p. pak 12-18 Diverse smaken p. pak 7-15 Pudding-sausen p. pakje 4 Cacao p. '/t pnd. blik 25-40-50 Chocolade reepen3-5 Napolitains en Tabletten 15 De Heer en Mevrouw WINSSER—van Loghem betui gen, namens wederzijdsche familie, hun dank voor de belangstelling bij hun huwelijk ondervonden. Den Haag, 14 Aug. 1934. Gevraagd net DAGMEISJE, zich aan te melden tusschen 47 uur n.m. Adres: Singel 104. Flink.net Dagmeisje gevraagd. Adres: Krugerstraat 8. Zich aan te melden tusschen 6— 8 uur. Heden ontsliep in zijnen Heere plotseling mijn innig geliefde Man, Vader, Broeder, Behuwd- broeder, de Heer P. FLURI, in den ouderdom van 36 jaar en 6 maanden. Zijn diepbedroefde Weduwe, A. FLURI—KLEYN en Kinderen. Abraham. Maaike. Arie Antonis. Zaadam, 15 Aug. 1934. Bakkerspad 23. DANKBETUIGING. Langs dezen weg betuigen wij onzen hartelijken dank voor de deelneming betoond bij het overlijden van onzen geliefden Broer, Zwager en Oom, den lieer C0RNELIS ABBENES. Ook onzen hartelijken dank aan de Alg. Begrafenis-Vereeniging „Den Helder" voor de nette bediening. Uit aller naam: H. ABBENES, Sluisdijkstraat 115. Net Dagmeisje gevraagd* Brieven met verlangd salaris onder No. 193, aan het Bureau van dit Blad. •tv* eevevjiw Vooruitbetaald: (Oct.p.regel minimum Nietvoorultbet: 15ct. p. regel i 40en60c. B.za. DAGDIENSTBODE. Brieven onder letter L., aan DUINKERS 's Adv. Bur. Naaister vraagt werk aan huis. Adres: L. v. Berkstraat 7, achter de Gasfabriek. Vooruitbetaald: 10 ct. p. regel minimum Niet voorultbet15 ct. p. regel 40 en 60c. Fricandeau Rollade Lappen Oesters Ie kwaliteit gemest KaHsvleesch p. Gehakt 35 ct. p. I 45 45 40 70 ct p. ct. p. ct. p. ct. p. Poulet Carbonade Biefstuk 35 ct. 30 ct. 70 ct. I Kalfs-en Varkensgehakt (door elkaar) 35 ct.p. p. Per 2 p. 60 Koe- en Varkensgehakt 30 ct. p.p. Per2p. 55 Metworst 25, Leverworst 20 en Bloedworst 20 ct. p. p. Achterham 16 ct. per ons, Ontbijtspek 10 ct. per ons, per pond 34. per pond 19. Schouderham 12 ct. per ons, Lunchham 10 ct. per ons, per pend 25. per pond 19. Kinnebaksham 8 ct. per ons, per pond 15 ct. Doorregen rookspek 30 ct. p. p. Per 5 pond 1.25. Verder RUND vet KALFS- en VARKENSVLEESCH. Worstsoorten en Fijne Vleoschwaren tegen de bekende lage prijzen. KONINGSTRAAT 57 - DEN HELDER - TEL. 697 voor geldbelegging. Volledige inlichtingen, rechtstreeks van eigenaren, hypotheek, afkoop erfpacht, huur 4—7 gulden. Brieven onder Nr. 201, aan het bureau van dit blad. Beleefd aanbevelend, Vooruitbetaald: 10 ct. p. regel minimum Niet voorultbet: 15 ct. p. regelt 40 en 60 c. DANKBETUIGING. Onzen hartelijken dank voor de vele blijken van liefde en belangstelling, gedurende de ziekte en bij het overlijden van onze geliefde Zuster, Behuwd zuster en Tante JANNETJE LEEN, Wed. van wijlen N.v. Doornik, ondervonden, inzonderheid aan den WelEd. Zeer Gel.Heer Dr. W. J. Bakker voor de zorg volle behandeling, tijdens haar langdurigeziektehaar bewezen Uit aller naam, S. v. d. VAART i Den Helder, 16 Aug. 1934. 2 Korp.ls d. Mar.ns zoeken ZIT-SLAAPKAMER in omgeving kazerne Willemsoord. Brieven onder No. 199, aan het Bureau van dit blad. Echtpaar z. k. vraagt gem. Zit-Slaapkamer met gebruik van keuken. Brieven met prijsopg. onder Nr. 198, aan bureau v. d. blad. Echtpaar m. 2 kinderen zoekt gem. Kamer met keuken, ing. 1 Sept. Br. L 322, adv.-bur. Havekotte, Bilthoven. Te huur gevraagd een Slaapkamer,omtrek Hoofdgr. Brieven onder No. 203, aan het Bureau v. d. blad. Ond. off. K.M. zoekt Zit-SI. kamer met kost en bew. voor zjjn echtgenoote. Brieven onder No. 202, aan het Bureau vau dit blad. Te huur het Huis aan den Brakkeveldweg 102. Huurprijs f 30per maand, water in begrepen. Te bevr.: Joubertstraat 16. Per 1 Sept. gem. Etage te huur, nette gezellige stand, Centrum, boven Fa. H. Spruit, f 75.00 p. m., excl. waterl., pers. bei. inbegrepen. Te bevragen: SPRUIT, eind Spoorstraat. Te huur de mooie, moderne WONING Kanaalweg 41. Huur f 9.— p. w., water inbegrepen. Te bevragen aldaar. Vooruitbetaald: 10 ct p. regel I minimum Niet voorultbet15 ct. p. regel f 40 en60c. Te koop zoo goed als nieuw Damesrijwiel met torpedonaaf prijs f 15.—. Adres: Bureau v. d. blad. 2£ tons gesloten Chevrolet 1930, vrachtauto voor bode dienst enz., prijs f 450—, bij: J. NELIS, Kanaalweg, Telefoon 410. Nette WONING te huur Joubertstraat 89, huur f 6.90, water inbegrepen. Adres: Joubertstraat 93. Te huur moderne ruime WONINGEN, Crocusstraat 52-54 5 f 6.75 p. w., water inbegr., d.t.a.v. Te bevr.: F. FELS Jr., Weststraat 46. Te buur Burgerwoonhuis Gravenstr. 60, electr., W.C. f 5.50 per week, water vrij. Adres: Ruijghweg 70. Te huur een mooi nieuw Woon- en Winkelhuis, centrum der stad, pracht stand. Adres: Bureau v.d. blad. Aangeboden nette Zit-Slaap- ka mer en Slaapkamertje. Adres: Dijkstraat 41. Te huur inod. ruime Woning met gr. Tuin, Van Speyckstr. 38 a f 7.50 p.w., water inbegr. t.a.v. 1 Sept. Te bevr. F. FELS, Weststraat 46. Te huur mooi WOONHUIS, f7.— per week, Krugerstr. 49, waterleiding, inbegrepen. Te huur een moderne Wo ning, Violenstraat81, ra6t vaste wascbtafel, f 7 p. w., w. inbegr. Adres: Krugerstraat 1L Te huur of te koop het gr. ruime Huis Hoogstr. 37. Huur prijs f 34 per maand, water inbegr. Koopsom zeer billyk. Adres: Weststraat 78. Te koop een halfwas D. H. Hond hoog 60 cm, zeer waaks, goed voor boerderij. Adres: C. v. SPELDEN Sr., C'oogervaart 12, Julianadorp.' VACANTIE PRIJZEN. Mooie sterke zwarte Band schoenen No. 23 tot 28 f 1.40 p. p., dezelfde in mooie bruine lak 11.50 p. p. Steunzolen f 0.75 p.p., in: S ch o e nenmagazjjn „De Kleine Winst", Koningstraat 31. Een mah. ORGEL 65 gulden. Adres: Bureau v. d. blad. Te koop goed onderhouden Burgerwoonhuis, in 't Centrum, eigen grond, d. t. a. v. Adres: Ruyghweg 70. Te huur het Huis aan den Brakkeveldweg 102. Huurprijs f 30.per maand, water in begrepen. Te bevragenJoubertstraat 16. natuurlijk van den Overweg of Westplein. Wegens ziekte een Kruideniers winkel ter overname aangeb. Brieven onder No. 128 aan het Bureau van dit blad.

Heldersche Courant | 1934 | | pagina 3