Buitenlandsch Overzicht. NAAR TEXEL Sally's avontuur. HONIG'S BOUILLONBLOKJES thans 6 voor 10 ct. NIEUWSBLAD VOOR DEN HELDER, KOEGRAS, TEXEL, WIERINGEN EN ANNA PAULOWNA 7475 EERSTE BLAD DINSDAG 21 AUGUSTUS 1934 62ste JAARGAf G met Salonboot Dr. Wagemaker H morgen B goedkoope retourbiljetten Den Helder-Texel Wat de wereldoorlog Australië gekost heeft. De handelsbesprekingen met Japan. Een doeltreffend middel tegen de kinder verlamming? Vonnissen tegen deel nemers aan den opstand der nazi's. FOSTER'sMAAGPJ.HEN No. CH COURAN1 Abonnement per 3 maanden bij vooruitbet.: Heldersche Courant 1.60; voor Koegras, Anna Paulowna, Breezand, Wieringenen Texel f 1.65;binnen- land f 2.— Nederl. Oost- en West-Indië per zeepost f 2.10, idem per mail en overige landen f3.20. Losse nos. 4ct.fr.p.p. 6ot. Zondagsblad resp f 0.60 f 0.70, f 0.70, fl.— Modeblad resp. f 1.20, f 1.50, f 1.60, f 1.70. Verschijnt Dinsdag-, Donderdag- en Zaterdagmiddag. Redacteur: P. C. DE BOER. Uitgave N.V. Drukkerij v/h C. DE BOER Jr. Bureau: Koningstraat 78 Telefoon: 50 en 412 Post-Girorekening No. 16066. ADVERTENTIËN: 20 ct. per regel (galjard). Ingez. meded. (kolombreedte als redaction. tekst) dubbele prijs. Kleine advertentiën (gevraagd, te koop, te huur) bij vooruitbetaling 10 ct. per regel, min. 40 ct.; bij niet-contante be taling 15 ct. per regel, min. 60 ct. (Adres Bureau van dit blad en met brieven onder no.: 10 ct. per advertentie extra). Bewijsnummers 4 ct. Duitschland stemt ,,ja doch vijf millioen kiezers stellen zich tegenover Hitier. - Het vraagstuk van den Chineeschen Ooster- spoorweg en de opnieuw gespannen toestand tusschen Japan en Rusland. Duitschland heeft gestemd en de uitslag was van te voren reeds te voorspellen, verreweg de groote meerderheid heeft zich vrijwillig of gedwongen achter Hitier geplaatst, toch zijn er nog eenige mil- lioenen, die zich tegenover den leider hebben gesteld, want ontkennend stem men toch beteekent het niet eens zijn met Hitler's politiek en dat, met de on geldige stemmen mee, meer dan vijf mil lioen niet „ja" hebben gestemd geeft toch wel eenigszins te denken en zal Hitler en de zijnen toch ook wel met eenige bezordgheid vervullen. Er is groeiend verzet in Duitschland, de jong ste stemming heeft het bewezen. Rijkskanselier HITLER Volgens den voorloopigen uitslag in de ochtendbladen van gisteren elders in dit blad vindt men den uitslag nauwkeu- r ger waren er 43.338.382 stemmen uit gebracht. Daarvan luidden er 38.188.286 „ja", 4.280.4771 stemmen „neen", terwijl er ongeldig waren 869.625. 89 pet. heeft dus voor Hitler gestemd. Het is wel in teressant de voorlaatste stemming met die van Zondag te vergelijken, omdat men daardoor een juister beeld krijgt van den achteruitgang van het nationaal-socialis- me. Bij het plebisciet in November 1933 w rden 43.439.046 stemmen uitgebracht; daarvan luidden er 40.588.804 (of 93.5 „ja", en 2.100.181 (of 4.7 „neen"; er wa ren 750.061 ongeldige stemmen (1.8 „De Courant" schreef gisteren o.m. bij den uitslag van de stemming: Het zou voorbarig zijn dezen per- centueelen achteruitgang van de nu merieke macht van het nationaal- socialisme en de gelijktijdige ver sterking der oppositie te willen voor stellen als het begin van het einde, of als een symptoom van naderend verval. Het nationaal-socialisme heeft reeds eenmaal een dergelijke inzinking meege maakt en overwonnen. Toch is het ver schijnsel van zij het ook betrekkelijk geringe en wellicht tijdelijke verzwak king van belang. Het toont, dat zelfs de dictatoriale regeering der nationaal-socia- listen niet ongestraft fouten kan maken en toont, dat zelfs het gelijkgschakelde en onder strenge voogdij staande Duitsche volk niet geheel heeft opgehouden te reageeren op het beleid van zijn staats lieden. Als de voornaamste redenen waarom de massa zich tegen het regiem verklaart noemt het blad o.m. de excessen, die zich bij de onderdrukking van Roehm's revolutie hebben voorgedaan, den politie- ken strijd tegen Oostenrijk. Voorts de onloochenbare verwijdering tusschen de roomsch-katholieken en de nationaal-so- cialistische regeering en ten slotte aan de voor het nationaal-socialisme even min gunstige uitwerking van den onver zwakt voortdurenden strijd in de evan gelische Duitsche kerk. Al deze factoren hebben er zonder twijfel toe bijgedragen, dat vele aanvankelijk onder de suggestie van de nationaal-socialistische overwin ning mee-macheerenden zich thans ont nuchterd en teleurgesteld afwenden, en blijkbaar is ook in arbeiderskringen, on der invloed van de moeilijkheden, welke de nationaal-socialistische regeering op haar weg vindt, een nog wel trage maar desondanks niet ongevaarlijke kentering te bespeuren. Het blad besluit zijn beschouwing al dus: Of de nationaal-socialistische regeering op een meerderheid dan wel op een min derheid gebaseerd is, is voor haar aan zien en succes ni de politiek met de overige staten der wereld niet doorslagge vend. Het komt veel meer op de politiek zélf aan en op de mate, waarin Hitler er in slaagt het buitenland vertrouwen te doen scheppen in zijn bedoelingen en in de oprechtheid zijner woorden. Dat doel bereikt hij niet met redevoeringen en ook niet met het geweldigste referendum. „Het Volk" schrijft naar aanleiding van de stemming: Alvorens men de cijfers van beide stemmingen met elkaar vergelijkt, moet men bedenken, dat van vrüe verkiezin gen, zooals onder de democratie, geen sprake is. Zelfs al zou men een oogenblik aannemen, dat bii de tellingen niet is ge knoeid wat wij geenszins gelooven dan nog blijft het feit, dat de uitslag in hooge mate is vervalscht door het fascis tische schrikbewind. Uit vrees voor broodroof, mishandeling, opsluiting in de concentratiekampen of nog erger zullen millioenen het niet hebben durven riskeeren hun stem uit te brengen tegen Hitler. Niettemin blijkt uit een vergelijking, dat bü een gelijk gebleven aantal uitge brachte stemmen, ditmaal meer dan vier millioen kiezers ondanks terreur toch nog den grooten moed hebben gehad tegen Hitler te stemmen. In November bedroeg dit aantal twee millioen. Het na tionaal-socialisme is dus gedwonggen toe te geven, dat het in tien maanden tijd meer dan twee millioen tweehonderddui zend stemmen heeft verloren. Niet ge ring! De toestand in het Verre Oosten De toestand in het Verre Oosten, wif hebben er ook in ons vorig nummer op ge wezen, is weer min of meer gespannen door de onverkwikkelijke geschiedenis met den Chineeschen Oosterspoorweg, die Ja pan in het bezit wil hebben, maar waar voor ze slechts een schijntje wil geven. De Sowjet-regeering, die aanvankelijk als koopprijs had gesteld het niet geringe bedrag van 625.000.000 jen, welke prijs volgens de Sowjets was te billijken op grond van de spoorwegboekhouding, heeft na veel marchandeeren, haar eisch teruggebracht tot 160 millioen jen, waar van zij 2/3 wilde accepteeren in koopwa ren. Japan wilde niet meer geven dan 100 millioen jen. Toen zijn de onderhande lingen gestokt en tracht Japan op an dere wijze in het bezit te komen van den begeerden spoorweg, waardoor de span ning in het Verre Oosten opnieuw ver scherpt is. Volgens een bericht uit Charbin heeft de vertegenwoordiger van het ministerie van buitenlandsche zaken van Mants- joekwo zich uitgelaten over de inciden ten aan den Oost. Chineeschen spoorweg en aan de grens. Wanneer, zeide hij, de beschieting van vier booten op de Amoer door de Russen en andere incidenten niet op bevredigende wijze worden bijgelegd, dan is er geen kans, da tncidenten aan de Mantsjoe- rijschRussische grens in de toe komst langs diplomatieken weg wor den behandeld. Bovendien zouden dan onderhandelingen met Sowjet-Russische consuls over welke kwesties ook, met in begrip van de jongste inhechtenisnemin gen van Russische beambten aan den Chineeschen spoorweg, onmogelijk zijn. De regeering te Moskou had de Dr. John R. Mott, de president van het wereldverbnod van Christelijke jonge- mannenver. wordt door onqeveer 200 lei ders, uit verschillende landen, voorge dragen voor den Nobel-vredesprijs, voor het jaar 193i. Evangeline Booth, de dochter van den oprichter van het Leger dek Heils, den gestorven generaal, William Booth, wordt als een van de belangrijkste candidaten beschouwd voor den hoogsten post in het Leger des Heils, nadat generaal Higgins, vanwege zijn hoogen leeftijd, aftreedt als generaal. Ie klasse 90 cent 2e klasse 60 cent Directeur T.E.S.O. protesten van Mantsjoeriie afgewe zen, zeggende, dat de daaraan ten grondslag liggende feiten ongeloof waardig waren. De Japansche ministre van oorlog heeft wederom een communiqué uitgevaardigd waarin hü melding maakt van dertien in cidenten die zijn voorgevallen op den Chineeschen Oosterspoorweg in April en Juni en welke wettigden tot de arrestatie van zeventien Russische emplo.yé's van dien spoorweg. In het communiqué wordt er de na druk op gelegd, dat eiken keer dat er aanslagen op treinen werden gepleegd, deze Japansche troepen of munitie ver voerden. Men stelt hier het Russische leger in het Verre Oosten voor aanspra kelijk, want dat leger heeft bevelen in dien geest gegeven aan de Russische em plo.yé's van den spoorweg. Deze employé's hebben de bandieten benden aangevoerd. In het communiqué wordt nog gezegd, dat Mantsjoekwo zal pogen, in de toekomst de vijandige ele menten van den spoorweg te verwijde ren. In een communiqué van den minister van buitenlandsche zaken had deze ver klaard dat het gerucht dat het leger zou pogen zich meester te maken van den Chineeschen Oosterspoorweg, ongerecht vaardigd was. Echter zijn Japansche mi litaire kringen ontevreden over de be weerde „zwakke politiek" van den mi nister van buitenlandsche zaken en eischen zij een spoedige afdoening van de onderhandelingen over den spoorweg, welke onderhandelingen op het oogenblik zijn geschorst. Volgens een rapport, opgesteld door de oud-strijders-organisatie, heeft de wereld oorlog sedert 1918 aan Australië meer dan 200 millioen pond sterling gekost. Aan oorlogspensioenen heeft men ruim 114 millioen pond uitgekeerd, aan schade loosstellingen bijna 27 millioen, aan tehui zen voor oud-strijders bijna 29 millioen, terwijl voor verschillende andere doelein den ongeveer 35 millioen pond werd uit gekeerd. Bij het begin van dit jaar ont vingen 268.462 oud-strijders oorlogspen sioenen. EEN VORSTELIJKE GIFT. De Birminghamsche fabrikant Albert Hill heeft een gift van 45.000 pond aan de universiteit te Birmingsham geschonken, ten einde de chemische laboratoria uit te breiden en de studenten aan betere huis vesting te helpen. De schenker heeft in direct de bedoeling, dat zijn gift de En- gelsche industrie ten goede zal komen. Reuter meldt uit Osaka: In een gecombineerde vergadering van de besturen der Japansche katoenspinnersfedera tie en der Vereeniging voor katoenen garens en stukgoederen is Zaterdag besloten, een embargo in te stellen op den uitvoer van on gebleekte katoenen weefsels naar Ned. Oost- Indië. Doel van dezen stap is, den voortgang van de te Batavia aan den gang zijnde besprekingen, in afwachting van de oprichting van een ver eeniging van exporteurs van katoenen goede ren naar Ned.-Indië, te vergemakkelijken. Het besluit van de Japansche katoenbelan- gen wordt uitgelegd als vooruitloopende op de toepassing door de regeering van de wet ter bescherming van den handel, waartoe reeds besloten is. EEN TWEEDE LENTE. In Zuid-Slavië is het thans voor de tweede maal van dit jaar lente. In verscheidene deelen van het land staan de seringen en viooltjes voor de tweede maal in bloei. Ook de vruchtboomen bloeien opnieuw en de boeren verwachten een tweeden appel-, aardbeien-, pruimen- en kersenoogst. De eerste lente in Zuid-Slavië van dit jaar was zeer vroeg en zeer warm. HET BUITENVERBLIJF VAN DEN SOENAN. En de 100.000 uit de loterij. Naar de inheemsche brichtgever van Mataram meldt, zal het buitenverblijf van den Soesoehoenante Paras (Selo) onder leiding en op kosten van den regent Wi- daningrat, worden verfraaid en gemoder niseerd. Nieuwe wandelwegen zullen worden aangelegd, beplant met scha- duwboomen, terwijl het buitenverblijf tevens voorzien zal worden van een wa terleiding. De regent heeft onlangs den hoofdprijs van 100.000 uit de geldloterij getrokken, en wil blijkbaar een deel van dat fortuin, hem toevallig in den schoot geworpen, besteden ten gerieve van zijn vorst. De patholoog, John Kolmer, te Philadel- phia, heeft een serum bereid tegen de kinder verlamming. Hij heeft het beproefd op zich zelf en een medewerker en hij gelooft dat het niet alleen afdoende is, maar dat het spoedig tot lagen prijs zal kunnen worden bereid, zoo dat dan aan de algemeene toepassing niets ln den weg zal staan. Het bericht is overigens niet heel duidelijk daar er afwisselend in wordt, gesproken van een vaccin en van een serum. Echter zal het laatste welbedoeld zijn. Het schijnt te worden verkregen uit het rugge- mergsvocht van apen en dan onderhuids te worden ingespoten. Drie inspuitingen met een tusschenpoos van een week heeten imuniteit voor het leven te waarborgen. De voornaamste beklaagde ter dood veroordeeld en terechtgesteld. De krijgsraad te Weenen heeft vonnis ge wezen in de zaak dergenen, die medeplichtig waren geweest aan den overval in het gebouw van den Radio-omroep. De voornaamste be klaagde, Domes, werd veroordeeld tot den dood door den strop. Alle andere beklaagden kregen levenslange tuchthuisstraf (schweren Kerker). Voor Domes werd een verzoek om genade ingediend bij den President. Deze heeft het verzoek afgewezen. Het doodvonnis is Zater dagavond om half acht voltrokken. De opstand te Innsbruck. Ver zachting van straf. Het Landsgericht heeft de beklaagden in het proces wegens de gebeurtenissen te Inns bruck veroordeeld. Aberger en Hagen, beiden uit Saalfelden, werden wegens overtreding van de wet op de ontplofbare stoffen tot den strop veroordeeld. De zaak tegen achttien andere beklaagden werd verwezen naar de rechtbank in Salzburg. De beide terdoodveroordeelden hielden zich flink. Zij verzochten om een uur uitstel van executie, welk verzoek werd toe gestaan. De tenuitvoerlegging van het vonnis zou Zaterdagavond om half zeven geschie den. Echter zijn de doodvonnissen nog op het laatst verzacht. Aberger kreeg levenslange zware kerker en Hagen 20 jaar zware kerker. Voor slechte spijsver tering en verstopping zijn Foster's Maagpil- len het middel bij uit nemendheid. Zij pur- geeren niet heftig, doch werken zacht en zonder krampen. Houdt steeds een flacon bij de hand. Alom verkrijgbaar af 0.65 p. flacon. e u 111 e t o n Uit het Amerikaansch. 13) J°en dit verschrikkelijke gebeurde, 'eet Sally staan. Ze zag den man in j. aonkerblaHwe colbertcostuum duwen, 'lni i j' ze h001'^ hem iets vragen, ze Dan a nuar z^a Protesteeren, keek 0 [..oe verontwaardigde manier, waar- P hy zijn kaartje liet zien en wachtte zij s'.'ann'n8 ah toen ze zijn hand naar tlnü za". Saan» en daarna heimelijk 01 de tralies van 't hek naar den zak öe t -n cer')erus» Maar 't was te laat «en f61-? zatte zic^ 'n beweging en met wi energiek-weigerende hoofdbe- wpoJt s'enterde de beambte in uniform iberti bleef de man in 't blauwe col- "°g staan5 toen, in spijtig naden- 't z\\erzonken over de geneugten van Jjet' - ^Sehinderd kunnen uiten, dat iin„(' van meer begenadigde sterve- kelinr, keer<fe hij zich om en liep ra- haar lan.?s Sa"y lleen zoo> dat hÜ 'Svachu Zljri arm aanraakte; en ging de Ofthmfr binnen- dprd '00' Sa»y ecn oogenblik verwon en obi?S over het te kort schieten van Been apUgin' weerhield dit feit haar 1 Rehadiiw f c ?.m hem als zÜn trouwe laat mi„,oljjven volgen. Toen hij een "uten later naar het Pullman loketje stapte, liep ze gelaten achter hem aan en toen hij zich over de marmeren toonbank heen boog, ging zij op zij van hem staan om zijn gesprek met den be ambte achter het koper-getraliede loketje te kunnen afluisteren. „Ik heb zooeven den elf uur trein naar Boston gemist," hoorde ze hem zeggen, terwijl hij zijn beide kaartjes op het hou ten bankje neerlegde, „en nu ben ik na tuurlijk m'n gereserveerde plaats in den slaapwagen kwijt. Heeft u misschien een beneden-bed in den sneltrein van van nacht?" „Neen," antwoorddede de beambte achter 't loket kort maar zenuwachtig. „Dan een boven-bed misschien?" „Niets sneltrein is vol". „Geen aparte coupé ook?" „Neen, niets dta heb ik toch al ge zegd!" „Dan zal 't de vroegtrein moeten wor den. Wat heeft u in dien nog vrij?" „Wacht even, dat zal ik eens nakijken." De beambte boog zich over het boek voor hem heen, even bleef het stil, ter wijl hij met zijn vinger het lijstje naging. Maar hoe kort de stilte ook duurde voordat de man achter 't loket weer op keek, had Sally een sooort inspiratie ge kregen een inspiratie, die als een alles verlichtende bliksemschicht langs den met twijfel en onrust bewolkten ho- rionz van haar denken schoot. Zou het geen schande en zonde zijn, en daarbij absoluut niet in overeenstemming met haar rol van avonturierster, om dezen man, dien het lot haar zoo allergedien- stelijkst in haar on-schrupuleuze handen had gespeeld, te laten ontsnappen? „In dien vroegtrein? Gewone gereser veerde coupé en luxe coupé, dat is alles, wat ik over heb." „Goed. Laat ik dan maar den... Midden in den zin brak hij af niet omdat hij aarzelde, of omdat hij niet ze ker was wat te kiezen, maar omdat Sally Manvers juist dat oogenblik uitgezocht had om hem en zichzelf eveneens, be greep ze naderhand, toen ze den tijd had om over de quaestie na te denken de grootste verrassing van dien aan verras singen zoo rijken avond te bereiden. Wat ze gedaan had, was dit: op het oogenblik, dat de jongeman het beslissende woord had willen zeggen, had ze hem brutaal aan den mouw van het blauwe colbertje getrokken en toen hij haar verbaasd aan keek, had ze hem aangeraden: „Neem ze alle twee." Als het een proefneming van haar ge weest was, een opzettelijke poging om te zien, of ze een van haar medemenschen in dien toestand, die „met doomheid-ge- slagen" genoemd wordt, zou kunnen bren gen, had ze met het resultaat tevreden kunnen zijn. Maar daar er van „met voorbedachten rade" geen^ sprake ge weest was, was haar eigen ontsteltenis over haar ongehoorde brutaliteit zoo groot, dat ze voor het oogenblik alle ge voel van appreciatie onmogelijk maakte. Het gevolg was dat ze elkaar wel een paar minuten onbewegelijk, zonder een woord te spreken stonden aan te kijken, ieder met een gezicht, ontdaan van elke uitdrukking behalve de grootst moge lijke verbazing, verbazing zoowel over het geval zelf als over het meer dan ver baasde gezicht van den ander. Als echte vrouw was Sally de eerste, die zich begon te herstellen; nauwelijks voelde ze zich wat rustiger of het drong tot haar door, dat het slachtoffer niet alleen verbaasd keek, maar dat zijn ge zicht een eigenaardige groenige tint ver toonde; bij die ontdekking werd ze zelf weer geheel de oude Sally Manvers. Rus tig en bedaard, met een tikje brutaliteit in haar oogen, keek ze hem aan en door die verandering in haar gezicht herkende de man in het blauwe colbertcostuum haar; zijn mond ging dicht en zijn oogen begonnen in een soort van appreciatie om al die brutaliteit ondeugend te tintelen. Maar niettegenstaande dat, was zijn eerste poging om antwoord te geven, niet bepaald geslaagd te noemen. Hij aarzelde een paar maal, toen bracht hij ei; stotterend uit: „Pardon zei u wat?" „Ja," ver klaarde ze rustig: „ik zei, neem ze asje blieft allebei. Ik moteook naar Boston." „O," antwoordde hij overbluft. Ze knikte heftig. Toen, in een plotse linge behoefte om hem nog meer te inti- miteeren, maakte ze een beweging met haar hoofd in de richting van de groote hall. „Als ik me niet vergis, staat daar een man met zoo'n blauwen band om z'n pet," zeide ze veelbeteekenend, zonder iets te laten merken van haar onwetendheid om trent de functie van genoemden man met den blauwen band om zijn pet. „Ja en verder?" „Als u naar Boston gaat, ga ik mee," herhaalde ze koppig. Even werd zijn gezicht bijna dreigend door een onwillige, wantrouwende uit drukking. Toen opeens, als gevolg van de een of andere dwaze plotseling bij hem opkomende gedachte, veranderde liet: zijn oogen begonnen te schitteren, zijn mond hoeken trilden, zijn wenkbrauwen gingen langzaam de hoogte in, wat een komi sche uitdrukking aan zijn gezicht gaf toen gingen zijn lippen vaneen De beambte achter het loketje vond, dat het nu lang genoeg geduurd had die beide gezichten naar elkaar toe! en op zijn kostbaren tijd werd maar be slag gelegd. Ongeduldig klopte hij met zjjn potlood op het marmer voor hem en zei: „Wilt u asjebliefs beslissen ik heb 't druk. De gewone coupé of de luxe coupé. „Alebei." Zonder zijn oogen van Sally af te houden, wipte de man in 't blauw met de vaardigheid van een beroepsgoo chelaar een bankbiljet uit zijn vestzakje en legde het op 't houten bankje voor het loket. „En vlug wat, asjeblieft", zeide hij, „ik heb haast." Met een ontevreden gebrom om die fla grante onbillijkheid begon de beambte de biljetten voor de gereserveerde plaatsen in te vullen, een vrij omslachtig werkje, waardoor hij Sally, die alle mogelijke moeite deed om den doordringenden blik van haar inbreker zoo gewoon mogelijk te beantwoorden, tijd gaf om te beseffen, in wat voor allergeksten toestand haar impulsiviteit en haar onberedeneerdheid haar nu weer gebracht hadden. En of schoon ze hem, zonder een spier van haar gelaat te vertrekken, met groote oogen strak bleef aankijken, voelde ze. zich langzaam het bloed naar het hoofd stijgen. Ze had een kleur als vuur toen de man in het blauwe colbertcostuum zich nsel afwendde, de kaartjes en het geld zonder zich van 't juiste bedrag te vergewissen, in zijn zak stak, en zich weer naar haar toekeerde. „Ziezoo, dat's in orde," zeide hij vriendschappelijk. „En wat nu?" In een poging om het uitblijven van ad rem antwoord zoo min mogelijk op vallend te maken, keek Sally quasi-aan- dachtig naar de groote, transparant-gele wijzerplaat van de klok boven het loket voor informaties. „Wanneer gaat de vroegtrein?" vroeg ze met een uitstekende imitatie van iemand, die wel een plan heeft, maar nog niet geheel besloten is. „Om één uur." „Dus we hebben nog anderhalf uur!" „Zullen we wat gaan eten? 't Restau rant is beneden, even daar die trap af." „Heel graag," nam ze z'n aanbod met een genadig knikje aan. Hij nam zijn tasch op en ging haar voor, met het gedisentig air van iemand, die volkomen doordrongen is van de groote gunst, die hem onverwacht ten deel gevallen is. „Merkwaardig, zooals het in de wereld loopen kan," begon hij opgewekt het ge sprek. „Vindt u ook niet „Ja...." „Ik bedeol die typische manier waarop u juist toen ik over u dacht, plotseling hokus-pokus-pats achter me stond. Toeval, maar merkwaardig!" „Wat wij toeval noemen," onderrichtte Sally hem ernstig, „is alleen in de oogen van schrijvers en zulk sooort van men- schen caviaar. In 't gewone leven is er niets, dat veelvuldiger voorkomt." (Wordt vervolgd).

Heldersche Courant | 1934 | | pagina 1