Stadsnieuws Nog 3 DAGEN De Koninklijke Marine voor oefening en vlagvertoon naar de Oostzee Waf utitt (wcu"? tweede blad inspecteur der directe belastingen. aankomst indische mail. vereeniging van o.officieren bij de zeemacht. helders fanfare corps. autotocht voor ouden van dagen. harlingen 700 jaar stad. van het rechte pad gesukkeld. een knap stuk werk. voor de t.b.c.-bestrijding. speeltuin-ver. afd. centrum. een speciale auto om TE „lessen". de nieuwe afdeeling. Gemeenteraad HELDERSCHE COURANT VAN DONDERDAG 23 AUGUSTUS 1934. |_icht op voor alle voertuigen. ponderdag Vrijdag 23 Aug. 24 20.38 uur 20.35 uur De heer P. H. Pesman, hoofd der inspectie A r directe belastingen, alhier, wordt met in- na van 15 September a s. werkzaam gesteld op het Departement van Financiën te 's-Gra- ye"hed9eurnumerair der belastingen, mr. van Dries, wordt belast met de waarneming an de inspectie tot de opvolger van den heer Pesman zal zijn benoemd. Heden in ons tand. De Rotterdam Lloyd Rapide, rijdende in aansluiting op het gisteren te Mar- fleiUe aangekomen m.s. Dempo. zal mor gen, den 23en Aug. om 9.44 te Amster dam' aankomen. Het vergaderingsverbod voor de Oost ingetrokken. Het Hoofdbestuur van de Vereeniging van Onderofficieren bij de Zeemacht deelde ons mede, dat het telegrafisch be richt van zijn vertegenwoordiger in Oost- Indië heeft ontvangen, dat het vergader verbod aldaar met ingang van 15 Augus tus .1.1. is ingetrokken. (Directeur Th. C. Lugtenburg.) Bovengenoemde vereeniging zal haar reeks zomerconcerten besluiten met on derstaand programma en op Vrijdag 24 Augustus, des avonds van 8.30 uur tot 10 uur, in het Julianapark, Uitgevoerd zal worden: l. Marche Lorraine Louis Ganne 3 Stradela. Ouverture. Flotow arr. J. Bouchel s. Suite Oriëntale Francis Popy 1. les Bayadères. 2. Au bord du Ganges. 3. Les Almées. 4. Patrouille. a. Orphee aux Enfcrs. Ouv. van Jac. Offenbach. arr. L. E. Burgers 3. Nachtschwarmer. Wals C. M. Ziehier Freischütz. Erantaisie sur 1'opéra de C. M. v. Weber. arr. M. J. H. ICessels f. San Lorenzo. Marsch Da Silva Van verschillende zijden kreeg het Oran jecomité 1934 verzoeken om op den verjaar dag van H. M. de Koningin weer een auto tocht te organiseeren voor ouden van dagen, en wel speciaal voor hen, die niet in een der tehuizen woonachtig zijn. Het comité heeft daarom besloten een tochtje te organiseeren naar onze twaalfde provincie, de Wieringermeer, waarvoor het bij deze gaarne de medewerking inroept van onze plaatselijke autobezitters. Om 10 uur zal van het Stationsplein wor den vertrokken en langs Spoorstraat, Bier straat, Westgracht, Zuidstraat, Binnen haven, Rijksweg, Pontonbrug De Kooy, zal het dan via de Haukus op Slootdorp aan gaan; vandaar via Wieringerwaard, Oude- sluis, 't Zand, Julianadorp naar Den Helder. De route aldaar is dan Brakkeveldweg, Boerhaavestraat, Javastraat, Soembastraat, Singel, Kerkgracht, Koningsplein, Prins Hen driklaan naar het Stationsplein, alwaar de stoet zal worden ontbonden. Ouden van dagen (niet uit de plaatselijke tehuizen) kunnen zich vanaf heden opgeven bij de comitéleden, S. Coltof, Kanaalweg 155 en J, W, Biersteker, Prins Hendriklaan 19. Nu Holland en Friesland één geworden zijn, kunnen de bewoners van beide pro vincies ook in elkanders lief en leed deelen, het liefst in de vreugde alleen zult u zeggen, het leed kunnen ze wel hou den, dat hebben we zelf zwaar genoeg te torsen. Goed, alleen het plezier dan, en daarvoor noodigt het comité tot feestvie ring van het 700-jarig bestaan van de stad HarHngen, u in een advertentie in dit nummer uit. Zaterdag 1 September rijden er goed- koope autobussen naar het aardige Frie- sche stadje, om de bezoekers te laten ge nieten van de prachtige versiering en verlichting van tal van optochten, van een lunapark, van muziek en wat er meer bü feestvieren behoort. Men zie ook de advertentie. Een automobilist uit Anna Paulowna, die Dinsdagavond een bezoek aan Den Helder had gebracht „tot het sluitingsuur slukkelde om 12 uur met z'n wagen naar buis. Hij heeft het evenwel niet verder gebracht, tenminste met z'n eigen wagen, dan den Ruyghweg, want daar heeft hij inplaats van den weg, de sloot genomen, en toen vertikte zijn wagen het, hem ver der te dragen. Gelukkig kwam de be stuurder er zonder kleerscheuren af en ge- lukkig gebeurde het ongeluk vlak tegen over den garage-houder Prins, die met n eigen wagen den Polderbewoner naar buis bracht. Gisterenmorgen om 6 uur was hij weer present, nuchter en wel, en met behulp van een vrachtauto werd toen de verongelukte wagen op het droge ge bracht. In de garage werd hy afgespoten en van versche olie en benzine voorzien en toen bleek, dat verder geen averij was bekomen en de auto zijn vrachtje rustig naar Anna Paulowna droeg. De „Dorus Rijkers", zooals hij reilt en zeilt, staat netjes uitgestald, in een glazen kastje, in de etalagekast van het heeren- kleedingmagazijn, N. Graaff. Spoorstraat 50. Het scheepje is gemaakt door den 71- jarigen heer L. de Vroome. Vijf maanden heeft de oude heer er aan gewerkt en het resultaat is, men overtuige zich, een spre kende gelijkenis van onze motor-redding boot. Voorwaar, een knap stukje werk. Het plaatselijk comité van „Herwon nen Levenskracht, R.K. vereeniging ter bestrijding ven de t.b.c., roept alle stad- genooten op Zondag a.s. een speldje van de verkoopsters te koopen. We zouden zeggen, een aanbeveling is hiervoor niet noodig. Niemand durft im mers voor dit goede doel zijn gave wei geren. Men geve dus gehoor aan het ver zoek. Voor het tuinfeest op Woensdag 29 Aug. kunnen de kinderen van de leden zich nog opgeven Vrijdagavond tusschen 6 en 7 uur aan het clubhuis in de Hoog straat. Alle kinderen komen Woensdag om kwart over één aan het clubhuis, waarna om half twee afgemarcheerd wordt naar den tuin van de Oude Helder. Hier worden den kinderen versnaperin gen aangeboden en worden wedstrijden gehouden waaraan prijsjes verbonden zijn. Ouders kunnen met de kinderen als geleide meekomen. Omdat er rekening gehouden moet worden met inkoopen, had het bestuur gaarne, dat van de gelegenheid gebruik gemaakt wordt om Vrijdagavond de kin deren op te geven. Indien men zich als lid opgeeft kunnen de kinderen nog meedoen. Men zie verder de advertentie. De mensch staat voor nietsIn onze kolommen hebben we meermalen gewag gemaakt van een of andere uitvinding, dan wel technisch knap uitgevoerd stukje werk. Ditmaal werd ons door den heer G C. Schnellenberg, garagehouder in de 2e Vroonstraat no. 61, alhier zijn speciale lesauto getoond. Het merk is bekend ge noeg: de Essex two-seater, maar geheel nieuw is de door den heer S. daarin ge construeerde dubbele besturing. Hij had allang naar een methode gezocht om het lesgeven in het autorijden te vereenvoudi gen en te verkorten. Hij ging aan het ex- perimenteercti in genoemde tweezitter en slaagde er in het tot een doelmatige con structie te brengen. De Essex heeft thans n.1. een tweetal stuurraden, voor elke zit plaats in de cabine één, voorts een dub bele debriatie en een dubbele voetrem, welke onderling correspondeeren. Het is een vreemd gezicht! De instructeur gaat naast de(n) leerling zitten, beiden pakken een stuur, even doet eerstgenoemde het voor, waarna de laatste onmiddellijk het geleerde in praktijk kan brengen. Géén kans, dat door het indrukken van het gas pedaal als de voetrem bedoeld werd, on gelukken ontstaan, want de man naast den ieerling bedient op zijn beurt den auto ook, natuurlijk op de juiste wijzeHij kan altijd en op tijd ingrijpen. U ziet, aardig gevonden! Wellicht vindt de heer S. de belooning van zijn werk in een flink aantal leerlingen MOTOR TEGEN AUTO, Woensdagmiddag kwam een motorrij der op den hoek Molengracht—Bier straat in botsing met een luxe auto. De auto had voorrang, doch gaf vrij laat sig naal, waardoor de motorrijder niet op de nadering verdacht was. Daar beide yocr- tuingen vrij langzaam reden bleet de schade beperkt tot een gebroken vooras van het motorrijwiel en een zwaar bescha digd spatbord van den auto. JUFFROUW PAS OP JE HONDJE. Maandagavond liep mej. K. in de Oude Kerkstraat, toen de hond van haar over buren ter vriendelijke begroeting op haar afstoof en /it pure genegenheid in een van haar beenen beet. De honden beet kwam zoodanig aan, dat geneeskun dige hulp moest worden ingeroepen en de arts 14 dagen rust moest voorschrij ven aan het slachtoffer van deze liefkoo- zing Of de hond thuis een vnende uke ontvangst is bereid vermeldt het verhaal niet, ook of men dit roofdier nog zonder muilband rond mag laten loopen. De juffrouw, die aan de tafel tegenover zat beweerde, dat het een jongetje was. Ik durf er werkelijk m'n hand niet op te ge ven. maar ben er toch bijna zeker van, dat het een meisje was. Ik behoef er mij toch niet voor te schamen, dat ik liever meisjes dan jongetjes zie? We zullen het kind dus met „haar" aanspreken, Ze kwam vorige week voor het loket, terwijl een jonger meisje vermoedelijk haar zusje, haar neusje platdrukte tegen de 'ramen om te bespieden hoe het haar zusje daarbinnen verging. Met een ernstig gezicht kwam de bood schap: „Meneer, me moeder vraagt, me moeder wou morgen naar bergen en Schorel en nou wilde me moeder wete of het moraen mooi weer is. Uit den verlangenden blik in haar oogen maakte ik direct op, dat zij1 natuurlijk mee mocht naar Bergen en Schoorl. Vol ver wachting keek zij mij aan. Er lag een a g stige uitdrukking in haar oogen, waarvoor ik als oorzaak aanmerkte den gedurig neervallenden regen op dien middag. Eerst wilde ik in een lach schieten, maar opeens begreep ik, dat ik dit kindergemoed niet in de war moSht brengen met een minachtende afwijzing van haar vraag. De Moderne Bim-Bam Schoorsteenklokken en dan behoort ook de speciale KLOK KEN en HORLOGES WEEK wederom tot het verleden VELEN zagen HUN VOORDEEL en kochten een moderne klok in hun moderne woning, voor een lagen prijs WERELD merk horloges die maximum 1 minuut verschil per maand maken worden voor Ihaive prijzen verkocht Bij SEEAii STER BOER kijken is bij BEEMSTERBOER koopen voet f 9.76 huistelefoon bracht uitkomst. Ik greep den hoorn, drukte een knopje 111 en vroeg zoo genaamd wat voor weer we zouden krijj- gen- Dan zei ik haar: „Nou zus, het wordt mooi weer, maar nu en dan zal er wel een regenbuitje kunnen komen, dus je moeder moet de parapluie maar meenemen." Haar gezicht verhelderde. „O, dank u wel," en blij holde ze de deur uit, gauw de boodschap vertellend aan het zusje, dat de deur al voor haar opentrok. Ik was gelukkig, toen ik den volgenden morgen de zon zag schijnen. Stel u eens voor, dat het hard geregend had, Moeders van Den Helder, als u van deze nieuwe afdeeling van de Heldersche Courant, de Weerinlichtingendienst dus, gebruik wilt maken, stuur dan uw kinde ren vol vertrouwen naar ons toe. U weet nu, dat zij op „vakkundige wijze" op hun gemak gesteld worden. Vooral op dagen van hoogspanning, de dagen vóór school reisjes en uitstapjes, vóór kinderfeesten, enzoovoort, zal onze nieuwe afdeeling goede diensten kunnen bewijzen. Na onze inlichtingen behouden llw kinderen zeker den gewonen eetlust. De agenda van de vergadering van den Raad der gemeente Den Helder op Dins dag, 28 Augustus 1934, des namiddags 8 uur, ten Raadhuize, zoo noodig voort te zetten op Dinsdag 4 September d.a.v„ be vat de volgende punten ter behandeling: Notulen, Vaststelling der notulen van de verga dering van 19 Juli 1934. Ingekomen stukken. Bericht van goedkeuring der gemeente- begrooting en der bed rijf sbegrootingen voor 1934. Besluit van Gedeputeerde Staten van 10 Juli 1934, waarbij het bedrag der uit gaven voor politie, lager onderwijs en armenzorg voor de regeling van de findn- oieele verhouding tusschen het Rijk en de Gemeenten wordt vastgesteld voor het rekeningsjaar 1931. Goedkeuring van Gedeputeerde Staten op de raadsbesluiten van: 24 April j.1, tot: vaststelling van de eerste wiizigingsbe /iw,i grooting voor het Grond bedrijf oor 1934; vaststelling van de eerste wijzigingsbe- grooting voor de gemeente voor 1934; vaststelling van de eerste wijzigingsbe- grooting voor Gemeentewerken voor 1934; vaststelling van de tweede wijzigings- begrooting voor de gemeente voor 1934; Juni j.i. tot vaststelling van de derde wijzigingsbegrooting voor 1934; 10 juli 1934 tot: vaststelling van de eerste wijzigingsbe grooting voor het electriciteitsbedriif voor 1934; vaststelling van de eerste wijzigingsbe grooting voor de waterleiding voor 1934; vaststelling van dö eerste wijzigingsbe grooting voor de reiniging 1934; vaststelling van de achtste wijziging der gemeentebegrooting voor 1933; af- en overschrijving van en op de be grooting voor de reiniging voor 1933; af- en overschrijving vaneen op de ge meentebegrooting voor 1938' Bericht van ontvangst van Gedepu teerde Staten van het besluit van 5 Juni j.1. tot intrekking van de verordening op den verkoop van sterken drank geduren de den kermistijd. Een schrijven van de Directie der Ne- derlandsche Spoorwegen met bijbehoo- rende schets nopens verplaatsing van het spoorwegstation, waaruit blijkt dat de kosten van verplaatsing totaal geraamd worden op 840.000.op welk schrijven Burgemeester en Wethouders bereids hebben bericht, dat dit bedrag aanlei ding is om deze aangelegenheid voorloo- pig dezerzijds te laten rusten. Goedkeuring der Kroon op het raads besluit van 23 Maart 1934 tot heffing van 62 opcenten op de hoofdsom der gemeen tefondsbelasting. Goedkeuring Bder Kroon op het raads besluit van 18 Januari 1934 tot rang schikking van de gemeente in de tweede fondsbelasting. (Voorgesteld wordt deze stukken voor kennisgeving aan te nemen)). Verzoek van H. Selderbeek om een verlof A. voor perceel H. W. Mesdag straat 10 te Huisduinen. (Op een tot Burgemeester en Wethou ders gericht schrijven ter bekoming van zoodanig verlof is afwijzend beschikt op grond van het feit dat het voor Huis duinen vastgestelde maximum voor ver loven A. is bereikt. Voor wijziging van dit maximum zijn geen termen aanwezig. Voorgesteld wordt verzoeker niet ont vankelijk te verklaren). Zeebad Huisduinen, Voorstel in zake het verleenen van een crediet aan de N.V. Zeebad Huisduinen. XI. Kopenhagen, onze laatste aanloop haven, is bekend genoeg om met veler instemming kunnen zeggen, dat het een mooie en vrooliike stad is. Zondag avond, voor aankomst in het zicht van de stad ten anker liggend, lonkten de tal- looze lichtjes ons reeds in al de feeste lijkheid, die een dergelijk lichtspel aan den waterkant uitstraalt, toe en die feestelijkheid heeft de stad ons ook niet onthouden. Wel waren weer alle offi- cieele gebeurlijkheden in verband met den rouw afgezegd, het beroemde Tivolipark zorgde echter voor voldoende afleiding na de zeedagen en zoo zagen we de ver blijven aan boord onzer schepen den eer sten avond als het ware in „kennels" herschapen, daar bijna iedere matroos er toen reeds in geslaagd was, in een der tientallen gelukstentjes een groot of klein exemplaar speelgoedhond machtig te wordenl Voor den Hollander kwam bij deze stad en deze vermaaksgelegenheid nog de omstandigheid, dat de l»ge koers van de Kroon alles zoo goedkoA maakte. Tivoli, het groote feestpark in het cen trum van Kopenhagen gelegen, is bii iedereen zoo in trek omdat het zoo veel en voor elk wat wils biedt. Er zijn open luchtbioscopen, er worden openluchtcon- certen en openluchtvoorstellingen gege ven, men heeft er tallooze stands waar men voor een gering bedrag zijn geluk kan beproeven en verrijkt worden met b.v. de reeds genoemde honden, men vindt er gewone dans- en eetgelegenhedcn en ook chique dancings en restaurants, men heeft er de onvolprezen rutschbaan en de bekende electrische auto-„bots"-tent, men kan er na een slechten dag al zijn gal vergooien in de porceleintent, men heeft er kortom van alles wat we ons in Holland op een kermis maar wenschen kunnen. En naast die verscheidenheid van vermaaksgelegenheden, zijn de groote concertzaal met wisselende kleur rijke verlichting, de verlichte waterval en het geïllumineerde fregat, dat in een don ker gedeelte van den vijver ligt, enkele plekjes die er bü een leder al iets feeste lijks inbrengen, reeds enkel bij het aan schouwen. Naast Tivoli, als typisch centrum van vermaak, bezit Kopenhagen in zijn ge bouwen parken en aanleg, tal van aan- trekkelü'ke bezienswaardigheden. Hét is de stad van de vele torens en deze met min of meor vergulde versierseleu ge dekte gebouwen vormen alzoo een bij zonder aspect. Men heeft er voorts Amalienborg, het paleizencomplex waar op de vier hoeken van een plein vier vol komen gelijke Koninklijke paleizen staan, het zoo mooi in een park gelegen, door water omringde kasteel Rosenborg, het Thor valdsenmu seu m, Christiansborgpa- leis waar de regeering zetelt, terwijl be zoeken aan de porceleinwinkels, waar de bloemenvlechtende IJslandsche volks typen de pronkjuweelen vormen en zijn, of op ander gebied de typische vruchten kelders, kelderrestaurants waar uit sluitend vruchten worden geserveerd zeer de moeite waard zijn. Een tocht naar Klampenborg, een der zeebaden, was bin nen ieders bereik, per trein retour met bad kwamen de kosten op één kroon of ruim dertig cent. Helaas ontbrak de ge legenheid tochten in de omstreken te ma ken, de kasteelen Frederiksborg, Fredens- borg en Kronborg, waren dit te zamen met het slechts van Holland in geacci denteerdheid verschillende landschap, overwaard. Maandagmorgen even na negenen meerde het smaldeel langs de Lange-linie, de promenade van Kopenhagen. Bij het binnenkomen werden ditmaal tweemaal een en twintig schoten afgegeven, de ge bruikelijke voor het Koninkrijk en bo vendien een en twintig schoten voor het Koninklijk .jacht, dat smetteloos wit ach ter in de haven gemeerd lag, de Ko ninklijke standaard in top. Direct na het meeren volgde de al bekende drukte van bezoeken over en weer, het op orde bren gen van het schip, uitzoeken der brieven manen enz. en werden we direct door een achttal journalisten overvallen, die hun copie blijkbaar prompt inleverden en reeds in de avondbladen deden afdruk ken. Hoewel het smaldeel gemeerd lag en men zich daar druk maakte met het de laatste hand leggen aan het tiptop uiter lijk van het schip, was de Marine nog niet in zijn geheel aanwezig. Ergens boven Jutland toch, tusschen Esbjerg en Kopenhagen, ronkten de drie motoren der groep Nederlandsche Marinevliegtuigen, welke Z.E., de Minister van Defensie Mr. Dr. L. N. Deckers met zich meevoerden. Tegen tweeën zouden zij op Kastrup lan den. Voor de aankomst van den Minister had evenwel nog een ander ceremonieel plaats. De Deensche Koning zou zich n.1. ten één uur tn den middag op het Ko- Hulze Parkzicht Voorstel tot het verleenen van mede werking tot het bouwen en exploiteeren van een rust- en verpleeghuis voor de Stichting „Huize Parkzicht". Pontonbrug. Voorstel tot overdracht van de ponton brug aan de Kooü aan het Ruk. Voorstel in zake den bouw van 12 wo ningen aan do Smidstraat. Woningbouw. Voorstel in zake den bouw van 4 wo ningen aan de Wachtstraat. Personeelc belasting. Voorstel tot verlaging van de perso- neele belasting wegens biljarten. (Omtrent dit voorstel is ingekomen een nader adres van de afd. Den Helder van den Nederl. Bond van Koffie-, Restau ranthouders en Slijters, waarin nogmaals wordt gevraagd de bedriifslocaliteiten voor 1/3 of 2/3 te belasten)). Pensioenwet. Voorstel tot intrekking van de veror dening verhaal pensioensbijdragen. Drankwet. Voorstel om afwijzend te beschikken op het bezwaarschrift van J. A. London tegen zijn aanslag in het vergunnings recht. Geneeskundige- en Gezondheidsdienst. Voorstel trf tijdelijke uitbreiding van het personeel van den geneeskundigen en gezondheidsdienst. Geneesmiddelen enz. Voorstel in zake de levering van ge neesmiddelen enz. voor de geneeskun dige armenverzorging. Politie. Voorstel in zake de aanschaffing van een motorrijwiel met zijspanwagen voor de politie. Verkoop steeg. Voorstel tot verkoop van een gedeelte brandsteeg aan G. van Baaren. Rechtsgeding. Voorstel tot het voeren van een rechts geding tegen A. Bakkenes. Rioleering Julianadorp, Voorstel tot het leggen van een riolee ring te Julianadorp. Urinoir.1 Voorstel tot het maken van een urinoir te Julianadorp. Onderwijs. Voorstel tot het verleenen van mede werking voor de aanschaffing van leer middelen voor de R. K. Jongensschool. Voorstel tot voortzetting van den cur sus Oude Talen. Voorstel 171 zake de organisatie van het Lager Onderwijs. ninklijk jacht, de „Danneborg" insche pen, de Deensche hoofdstad voor enkele weken verlaten en bü het uitstoomen der haven dicht aan ons langs gaan. Ten twaalf uur werden daarom op alle schepen van het smaldeel de top- en pavoiseervlaggen geheschen, de man schappen in blauw gestoken en verwis selden de officieren hun pet met den steek en tooiden zich met de zware, gouden epauletten. Kort na éénen verlaat de „Danneborg" zijn ligplaats op de boeien, wordt het sein paradeeren op ons vlaggeschip gehe schen en treedt de bemanning van het smaldeel langs het boord aan, neemt zijn plaats in de sloepen, in de masten en op de raas in en houdt zich gereed op het sein „op de fluit van den schipper te joelen", op het eerste sein driemaal hoe zee te roepen, met de steek, pet of muts in de hand. De commandant neemt plaats op het bordes van stuurboords-statietrap, de mu ziek staat op het tentdek, daarnaast vindt de gekleede wacht, de met het geweer be wapende mariniers, een plaats. Snel, geruischloos, nadert het witte, brandschoone jacht. De gele schoorsteen blijft volkomen rookloos, de achtertop voert de Koninklijke standaard, de Deen sche oorlogsvlag met het Koninklijk wa pen in het midden van het witte kruis. Als dan het jacht ongeveer dwars van het vlaggeschip is, wordt door de in de houding staande bemanning gejoeld, schallen drie hoezee's over het water en doet onze zeer verdienstelijk spelende scheepskapel het Deensche volkslied klin ken. Eenige minuten staan we stil. Als het jacht ons voorbij is en de muziek zwijgt, klinken weer signalen op, rukt de bemanning in, en rusten we ons toe voor de aankomst van den Minister. De commandant begeeft zich met zijn staf naar het vliegveld, de top- en pavoi- seeervlaggen worden neergehaald en ais dan tegen tweeën de groep G-vliegtuigen in zicht is gekomen en even later be richt komt dat de Minister zich op weg naar boord heeft begeven, treden de be manningen der schepen weer aan en staan op het vlaggeschip de officieren vanaf de statietrap tot aan de afgang naar de kajuit, aan het andere boord het detachement mariniers en de overigen aan beide zijden proeps- en baksgewüs opgesteld. In snelle vaart komt onze keurige com mandantsloep nader, voorop wappert de ministersvlag, achter in de kajuit zien we het departementshoofd naast den kolonel, smaldeelcommandant, zitten en even later schiet de motorsloep langszij. De vier valreepsgasten staan stil en onbewegelijk, twee aan elke zijde van de opening in de verschansing die naar het bordes der statietrap leidt, de schipper houdt de bootmansfluit klaar, rechts van hem staan, adelborst, officier van de wacht en eerste officier. Buitenlandsch Overzicht feuilleton Radio-programma Noch spot, noch zot Bijna het geheele bedrijf van de Ver. Blikfabrieken te Krommenie door staking stilgelegd Tegen de beide verdachten van den overval met roof aan den Rijswijkschen weg in Den Haag. is 12 jaar gevangenisstraf ge- eischt Een dokter rijdt met zijn auto een 5-jarig jongetje dood en bekom mert zich niet om het slachtoffer. Opschorting van de contingentee- ring van aardewerk voor Japan? Ernstig ongeluk op onbewaakten overweg. Autobus door trein ge grepen. Twee dooden, elf gewon den Voorloopig verslag over de ver hooging der uitkeeringen aan de oud-gepensionneerde militairen Verscheidene huizen te Dreumel afgebrand Engelsche haringvisscherij in be narde positie Een streng vonnis in Oostenrijk. Ter dood gebracht wegens het bezit van bommen De Indische mail komt heden in ons tand Bizonderheden over den stratos feertocht van Cosijns en v. d. Etst Versche haring mag weer gezou ten worden De rijksbegrooting voor 1935 is sluitend Omtrek-nieuws Marktberichten Marineberichten Sportnieuws pag. I I 2 2 2 3 7. 3 7 1 I 5 7 3 3 6 8 8 8 Voorstel tot den bouw van een nieuw schoolgebouw voor het Buitengewoon Lager Onderwijs. Voorstel in zake de vergoeding van artikel 100 der Lager Onderwijswet 1920 voor de scholen der Vereeeniging „Laat de Kinderkens tot Mij komen". Voorstel tot uitbreiding van het inter naat van de Zeevaartschool. Onderwijs. Voorstel tot het verleenen van mede werking voor verbetering van de cen trale verwarming der R. K. Meisjes school. Winkelsluiting, Voorstel tot intrekking van het besluit van 10 Juli j.1. tot wijziging van de win kelsluitingsverordening. Pensioenfonds. Voorstel om machtiging te verleenen tot het doen opmaken van een balans van het gemeentelijk pensioenfonds. Verpleeghuis. Voorstel tot het instellen van de functie van assistente in het verpleeghuis voor Ouden van Dagen. Verificatie. Voorstel tot invoering van den rang van adjunctcommies bij de verificatie der Gemeentefinanciën. Beheer Gemeentebedrijven.. Voorstel tot wijziging en opnieuw vaststelling van de verordening op het beheer der gemeentebedrijven. Geldleening, Voorstel tot het verstrekken van een geldleening aan do vereeniging tot ex ploitatie van het sportpark „Den Helder"« Brandweer. Voorstel tot reorganisatie van de brandweer en verbouwing Hoofdbureau van politie. Grondbedrijf. Voorstel tot vaststelling van de klasse* indeeling van de. gronden in het straten* complex Sportlaan—Tuindorp. Begroottng. Voorstel tot vaststelling van de vierde wijzigingsbegrooting der gemeente, dienst 1934. Voorstel tot vaststelling van de vijfde wijzigingsbegrooting der gemeente, dienst 1934. Voorstel tot vaststelling van de zesde wijzigingsbegrooting der gemeente en van de le wijzigingsbegrooting van gas fabriek, electriciteitsbedriif, zwembad» reiniging en waterleiding en van de 2e wijzigingsbegrooting van het grondbe* drü'f. Voorstel tot vaststelling van de zevende wijziging der gemeentebegrooting en van de tweede wijzigingsbegrooting voor Gex meentewerken voor 1934v (Hierin worden v.rwerkt de uitga veq wegens:

Heldersche Courant | 1934 | | pagina 5