hoordehrom Modepraatje 'T JUTTERTJE De nieuwe herfstmode. TOB NOOIT HOEKJE Het bestellen Tan patronen. De prijs onzer patronen is verlaagd tot 0.58 voor japonnen, 0.48 voor tonder kleeding en 0.40, voor enkele rok of blouse. Men kan het bedrag in postzegels of per postwissel overmaken aan de Mode-redactie, Muzenstraat 5 B, Den Haag. U kunt ook gireeren op giro-reke ning 191919 ten name van den Knip- patronendienst te Den Haag. Voor uit stekende» pasvorm wordt ingestaan, indien men duidelijk buste en heup- wijdte vermeldt. Het zoo juist versche nen Practische Modeblad wordt met de patronen gratis medegezonden. Onze uitstekende patronen. Een goed-zittend maat-patroon wordt u toegezonden, indien u een bedrag van 68 cents stort op postrekening 191919 t.n.v, den Patronendienst te 's Graven- hage of in postzegels per brief toe zendt aan de Mode-redactrice, Muzen- straat 5 B te Den Haag. Het voorjaarsnummer van „Het Practische Modeblad", waarin tallooze fraaie modellen zijn afgebeeld, wordt u tegelijk met het patroon medegezon den. EEN GOEDE HANDLEIDING. Voor dames, die zelf hun kleeding willen maken is zoo juist een mode blad verschenen, met tal van goede raadgevingen. Het bevat zeer fraaie modellen voor den herfst en den win ter en wordt door onze moderedactrice, Muzenstraat 5 B te Den Haag gaarne toegezonden na inzending van 10 cents porto. Vooral in dezen tijd van bezui niging lijkt ons dit nieuwp modeblad een uitkomst vooi heel wat gezinnen. Een prijsvraag ia bovendien in dit nummer opgenomen met een groot aantal waardevolle prijzen. U kunt het vandaag nog aanvragen. MODERNE KINDERKLEEDING. De kinderkleeding ondergaat lang niet zoo sterk de wisselingen der mode ais die der volwassenen. Dit is ook goed, want de opgedirkte aapjes, die een copie van hun moeder vertoonen, maken' óf een: onaangenamen, óf eer belacheliiken indruk. Aan den anderen kant kan men wel degelijk van een kindermode spreken en die zullen wij ook volgen in het belang van onze kin deren. Rechts zien we een rokje met draagbanden en diepe stolpplooien, die volkomen vrijheid van beweging moge lijk maken. Er worden verschillende blouses onder gedragen, liefst bonte. Ook Schotsche stoffen zün voor school zeer populair, terwijl de vetersluiting aan dit jurkje iets aparts geeft. Voor de kille dagen is een effen donker jasje practisch. Hieronder kunnsn nog lang de zomerkleeren doorgedra gen worden. Zooals men ziet/laat de kleeding de knie vrij, doch is niet meer overdreven kort. Knippatronen verkrijgbaar a f 0,58 per stuk voor 8—15 jaar WAT DE MODE VOOR NIEUWS BRENGT.... De eerste herfstmantels. Met de windvlagen, die.onvriendelijk over de aarde jagen, komen ook de eerste warme mantels te voorschijn. Wij zijn dezen zomer verwend door de zon en bevriezen alleen bij de ge dachte aan koude al bijna. Daarom dragen wij op onzen herfst- mantel een bontkraag, die echter eenigszins van deh hals afstaat, zoodat men met gemak het rond het hofd ge dragen heodje kan opzetten. Onze afbeelding laat u een paar mooie modellen zien, waarvan de link sche (nr. 1365) met een knoop en de rechtsche (no. 1366) met twee knoopen gesloten wordt. Ook de armkleppen ziet men dit seizoen veel gedragen doch zij mogen de schouderlijn niet verbreeden. Het herfstnummer van „Het practische Modeblad", dat op aan vraag bij onze moderedactrice kosteloos verkrijgbaar is, bevat tal van goede modellen. De vrouwen die zich niet kunnen wennen aan ons klimaat,- zul len zich zelfs in het vroege najaars seizoen reeds met een mof kunnen tooien. Patronen verkrijgbaar voor slechts 0.58. Voorzichtig met het kiezen van kleuren. Wol treedt op den voorgrond. door: Mevrouw WISSE-DE JONGH. Wie bij een voordeelige gelegenheid een aardige herfststof heeft gekocht voor een japon of mantelcostuum, zal zich over het verwerken daarvan in het algemeen niet veel hoofdbreken be hoeven te maken. De meeste vrouwen hebben gelukkig een gezond instinct voor den snit, die een bepaalde sfof vereischt. Moeilijker wordt het, wan neer de vrouw of haar modiste een zeer bepaald model willen maken en nu in twijfel verkeeren, welke stof daar voor het meest passend enflat teus is. Het jaargetiide levert ons bü de keu- ze der stoffen geen bijzondere moei lijkheden op. De zomerstoffen hebben reeds het veld moeten ruimen voor de herfst- en winterstoffen, m.a.w. linnen, voile en zeer dunne ■wollen stoffen voor zware wol, gebreide jumpers, zij de en bont. Men moet een afbeelding of knippatroon voor zich hebben, om precies te kunnen aangeven, welke soort stof en welke effen kleuren of patronen er geschikt voor zijn., W-ij kunnen echter wèl eenige algemeene richtlijnen aangeven. Zoo is bü ge werkte stoffen of felle uni-kleuren op passen de boodschap. Wanneer de snit van de japon sterk op den voor grond treedt en de laatste mode volgt, is een effen stof in een gedistingueer- de kleur aan te bevelen. Een riik ge garneerde japon verdraagt evenmin een al te levendig gepatroneerde stof. Heeft men daarentegen een stof, die door kleur of patroon opvalt, dan moet hiervoor een uiterst eenvoudig mode! met weinig of geen garneering geko zen worden. Bii het kiezen van goede en tevens moderne modellen zal „Het Practische Modeblad", dat op aanvrage met bijsluiting van f 0,10 in postzegels, (Postbus 36, Den Haag) gratis wordt toegezonden, een prettige leiddraad bliiken. Men ziet dan het model voor oogen, voordat men behoeft over te gaan tot de keuze van stof en knip patroon, terwijl het ook niet moeilijk zal vallen, om voor reeds gekochte stoffen een goed knippatroon uit te zoeken. Bovendien bevat „Het Prac tische Modeblad" uitvoerige mededee- lingen over de mode. waarmede men nu aan het begin van het seizoen zijn voordeel kan doen. Wol domineert. Het spreekt vanzelf, dat ook dit sei zoen wol op de meest verschillende manieren verwerkt meer dan één andere stof op den voorgrond treedt. De fantasie der modekunstenaars houdt zich voortdurend met deze stol bezig. Strepen en ruiten zün de grond patronen en zullen dit ook wel altyd blijven. Iets aieuws zün de wollen stoffen, die gewafeld en reliefachtig geperst zün, terwijl er bijzonder mooie effecten worden verkregen door inge weven metalen draden en door he uiterst los weven der wollen stoffen, waardoor zij iets grofs krijgen, dat juist zeer elegant staat. In de mode van de laatste jaren kan men trouwens in het algemeen deze neiging tot schynbare grofheid vaak waarnemen, zoowel voor het warme als voor het koude jaargetiide. Deze grofheid staat sportlj&f zij is natuurlijk niet voor de avondjaponnen bestemd en de hierop ingestelde weefwiize der stoffen wordt ondersteund door de snit der japonneii, zoowel als door do garneering, waarbij knoopen een voorname plaats innemen. Dit wil natuurlük niet zeggen, dat plompe garneeringen getolereerd worden. J uist. bü deze garneeringen heeft men dub bel zy'n goede smaak noodig. Breede armbanden, een sprekende ring, een breede halsketting met groote schal men moeten steeds een tegenstelling blüven vormen met arm, hand en ge zicht. Z.g. sportieve sieraden moeten niet by een avondjapon gedragen wor den, evenmin als voor den avond be stemde juweelen by een ochtend- of middagtoilet. Alles heeft zün plaats en ook in de mode voor den a.s. herfst en winter wordt niet afgeweken van den steeds geldenden regel, dat het sieraad tegeüjk overeenstemmen en contras teeren moet met de japon! Het behoeft wel niet gezegd te wor den, dat de ontwerpers van de nieuwe sieraden met groote oplettendheid de ontwikkeling van de herfst- en winter mode hebben gevolgd, en zich daarop hebben ingesteld. Natuurlyk kan een vrouw, die heel zeker is van haar goe den smaak, zich by uitzondering wel eens wagen aan combinaties van kleu ren, stoffen, snit en sieraden, die van het gewone afwyken, doch al verkrygt men dan een zeer persoonlyk geheel, het heeft tevens het nadeel, dat behalve de draagster zelf weinigen juist die combinatie mooi zullen vinden. Deze herfst brengt ons weer ver scheidenheid bieden, dat er voor ieder een keuze kunnen doen. Mooi en zeer in den smaak vallend zyn beukenrood, groen met wit en fleschengroen. De opnieuw ontdekte taftzüde met haar bonte, traditioneele patronen brengt ons dadely'k in de sfeer van den herfst, terwyl de recht en diagonaal gestreepte stoffen ons genoeg (overigens wel kom) hoofdbrekens kosten by het zoe ken naar een origineele manier van verwerken. Wy zien dus wel, dat de herfststoffen in hun amusante grof heid en bontheid een zoodanige ver scheidenheid bieden, dta er voor ieder een iets geschikts by is. HET ZELFMAKEN VAN KLEEDING. KOSTELOOS EEN MODEBLAD. Naar aanleiding van de vele vragen, die wij van onze lezeressen ontvangen om bepaalde modellen in de moderubriek op te nemen, merken wij op, dat plaats ruimte ons belet aan al deze verzoeken te voldoen. Toch hebben wij gemeend onze leze ressen in de gelegenheid te moeten stel len een ruimere keuze te maken uit de vele modellen, die er voor herfst- en winterseizoen zijn ontworpen. Onze moderedactrice is n.1. bereid om aan dames-lezeressen van ons blad ge heel kosteloos het uitgebreide herfstnum mer van „Het Practisch Modeblad", dat zoo juist verschenen is, toe te zen den. Dames, die gaarne een exemplaar van dit uitgebreide nummer wenschen te ïtvangen, worden verzocht dit nog vandaag per brief aan te vragen, onder bijsluiting van 10 ct. porto, aan onze moderedactrice, Muzenstraat 5b, Den Haag. In het modeblad is een interessante prijsvraag uitgeschreven, waaraan ieder een op gemakkelijke wijze kan meedoen. Er zijn prijzen tot een bedrag van vijf honderd gulden aan verbonden! De verzending geschiedt omgaand. LEVEN VERGT DAADKRACHT. Een droom, die geen plan bevat, is nutteloos. Indien slechts één tiende van de Gedachtenkracht, die wfl verknoeien, gericht was op geluk, gezondheid opbouw, zou ons leven er heel anHers, en heel wat beter uitzien. Dooi dat zooveel gedachten slap en ^aat- zyn, bereikten wü zoo weinig. Leven vraagt daadkracht, en er kan geen daadkracht zyn wanneer er geen krachtige, opbouwende /edachJe>' vooraf zün gegaan. Een gedachte kan zóó krachtig zün, dat zy zelfs den grootsten tegenstand overwint, neiaas kan ook een verseerde gedachte een groote kracht krijgen. En aangezien wij op elk oogenblik iets denken, is het. noodzakelijk, onze gedachten in gezonde en opbouwende banen te lei den. Gedachtenkracht als iedere andere kracht, moet ten goede geleid worden. Ongeordende gedachten kunnen allerlei complexen teweeg brengen, en tenslotte een geheel leven doen stranden. De kracht der ge dachten is, ongevraagd en onaf wendbaar, het deel van ieder mensch. Maar wij moeten ons het bezit van deze kracht bewust ziin en haar weten te leiden, willen wij er iets goeds mee uitrichten. Vraagt Uzelf eens op een willekeu rig oogenblik af: „Waar denk ik aan?" Vermoedelijk zal het niet meeval len," om deze vraag direct juist en volledig te beantwoorden. In de mees te gevallen zult U moeten antwoor den: „Aan van allerlei, ik weet het niet zoo precies". Van een dergelyken verwarden gedachtengang, zonder coiv centratie kan nooit iets goeds uitgaan. Zii beweegt zich op vermoeiende en doellooze wijze zonder doel. Iedereen verlangt naar de goede dingen van het leven, maar menig een beseft niet, dat de eerste stap op den weg naar het levensgeluk bestaat uit een bewust en welgeordend ge- dachtenleven. Zij zoeken steeds hun kracht te» putten uit dingen buiten henzelf om,- inplaats van in zichzelf. Degene, die zich geen duidelijk om schreven levensdoel stelt, loopt de eenige mogelijkheid om in het leven geluk en welvaart te bereiken, blinde lings voorbij. De gemiddelde mensch denkt niet zuiver oorspronkelijk, maar neemt ziin of haar gedachten grootendeels van anderen over. Bii een mislukking komt het nooit bii ons op, eraan te denken hoeveel kostbare gedachten kracht wy verspild hebben aan onge zonde, slappe of doellooze gedachten. Daar elke daad door gedachten is voorafgegaan, zien wü, dat een dik wijls herhaalde gedachte tenslotte werkelijkheid wordt. Daarom is het zonneklaar, dat wü ons gedachtenle- ven hoopvol, actief en opbouwend moeten afstemmen. Wanneer U denkt aan Uzelf, zooals U over 2 of 3 jaar zult ziin, stelt U dan het beeld voor den geest van een gezond evenwichtig, zuiver-levend mensch, en U heeft de eerste stap ge daan om een mensch te worden. Houdt ook een oogje aan de rol, dat ge Uw- verleden toestaat,in Uw leven te spelen. Laat Uw verleden nimmer een reden tot zelfbeklag voor U zijn. Erkent ruiterlük, in hoeverre teleurstellingen, die U beleefd hebt, door Uw eigen schuld werden teweeg gebracht, hetzii geheel of gedeelte lijk, en houdt U ie juiste handelw-ijze voor, die U in .de toekomst wilt vol gen, en niet de verkeerde, die U vroe ger gevolgd heeft. Droomen en illusies hebben is een uitstekend iets, mits zich daaruit een plan vormt tot het bereiken van een daadwerkelijk doel. Doelloos droomen mag erg prettig ^iin, het leidt tot niets. Een ge" dachte geeft slechts blijk van haar kxacht, zoodra wij beginnen haar in daden om te zetten. Denken gaat snel, veel sneller dan de bewegingen die wü met ons stoffe- .yk lichaam kunnen uitvoeren, maar wü kunnen althans een begin 1 de Venvezenlü'king van de i»i ÏI1?,? ?eest reeds volbracht is, en door dit te doen ontwikkelen wü langzaam maar zeker onze daadkracht, kracht. Jn0?! het ve™ezenlüken van droo men is concentratie noodig, -dwz ™sTh^£ekking Van de dachten'van Sn dïl LWeZen °P het bereik™ van oen doel, dat wy ons gesteld hebben. Weliswaar heeft de gee*t en dan

Heldersche Courant | 1934 | | pagina 17