pe Heldersche Courant, de langer wordende avonden, en de mooie nazomer. Stadsnieuws J. VAN DE WITTE Zenuwpijnen overal? AKKER.CACHET5 f Visscherij. PREDIKBEURTEN HELDERSCHE COURANT VAN ZATERDAG 15 SEPTEMBER 1934. RIJDT PER HSLLTAX Hoofdgracht 24 - Tel. 565 en eigen keuze, Moderne optiek. KEIZERSTRAAT 103 Drukkerij De Beer £3 r>r ROE BLAD Eerst maar eens over dien nazomer. Want de internationale politiek moge belangrijk zijn, zulke fraaie zomersche dagen overtreffen de politiek verre weg in beteekenis. Vraagt u het maar aan al die gepensioneerden, die van het koesterende zonnetje op hun vaste bankje in het plantsoen profiteeren, aan de moeders met kinderwagens, die in de ochtendzon zich koesteren, aan de zwemmenschen van den dijk, die nog eiken dag hun intieme ontmoeting rnet de koele golven hebben, aan allen, onverschillig van wat richting of ge loof, die °ver ('it punt eenstemmig zijn: dat zoo,n heerlijke nazomer verre alle zwaarwichtige politiek of andere maatschappelijke kwesties overtreft. Jawel, maar dan zoo tegen een uur of acht kijken we elkaar aan en zeg gen: je kan toch merken, dat de dagen korter worden. Waarop dan steevast bet antwoord volgt, dat we over een week of drie ook weer de klok verzet ten en dan heelemaal den zomer afschrijven. Zoo ziet u, dat we toch vanzelf óp die langere avonden terechtkomen, t Is noodig om er even bij stil te staan: 't is struisvogelpolitiek om ze te negeeren en het kan in sommige op zichten goed zijn er al rekening mee te houden. Daar zijn bijvoorbeeld onze verschillende plaatselijke vereenigingen. Zij hebben thans reeds maatregelen te nemen voor een winter-programmaer moet vergaderd worden, er moeten besprekingen gevoerd worden, en misschien moeten de contributies nog worden geind. „Is het al bekend wanneer we ons eerste marine-concert hebben? die vraag werd ons dezer dagen al categorisch gesteld. Wij konden haar natuurlijk niet beantwoorden, maar gelukkig konden wij wel zeggen, dat de sombere voorspelling, dat het laatste marine-concert, dat, zooals men weet, door de droevige omstandigheden aan ons Koninklijk Hof moest worden uitgesteld, tevens ook het allerlaatste zou zijn, indien de plannen om de marine-kapel op te heffen, verwezenlijkt zouden worden, dat die sombere voorspelling gelukkig niet verwezenlijkt zal zijn. Geen marine-concerten meer van den winterlaat ons aan zóó iets vreeselijks niet denken! Wij zijn zoo langzamerhand op het punt gekomen, dat wij in ons op schrift als het eerste hebben aangegevenDe Heldersche Courant. We wilden het een oogenblik over ons zeiven hebben. Een oratio pro domo dus. Want het valt niet te ontkennen: tusschen de lange avonden en de Heldersche Courant bestaat een innig verband. Ze komen straks onvermijdelijk, de lange avonden. De loeiende winden langs de ramen, de klaterende regen, de gezelligheid van de huiskamer.. De lekker brandende kachel, het gezellige licht boven de tafel öf in de knusse s'chemerhoekjes. En we zoeken, wat we buiten niet meer vinden, binnenshuis: afleiding, verstrooiing, gezelligheid. We hebben de radio, zeker, maar we willen toch ook wel iets specifiek plaatselijks, iets, dat ons van de dage- lijksche dingen uit onze onmiddellijke omgeving verhaalt. En gelukkig, daar is dan de Held. Crt., die ons dat alles brengt. Ja, ja, is dat inderdaad zoo? Komt de Held. Crt. geregeld bij u? Of behoort u tot hen, die haar samen lezen met een buurman, en die nu maar afhangen van de welwillendheid en het op tijd bezorgen ervan?,.. Of, nog erger: woont gij in een der nieuwe stadswijken, en hebt gij tot dusver ver zuimd u als abonné op te geven?... Laat ons eens nagaan wat van deze mogelijkheden de gevolgen zouden kunnen (en veelal ook zullen) zijn. Als gij de krant samenleest met een kennis, zijt gij daardoor reeds ver in het nadeel. Ten eerste hangt gij af van het goede geheugen van dien kennis, waardoor gij op geregelde uren die krant ontvangt. Meestal is zij dan verre van nieuw meer, ja, het is de vraag of zij nog wel compleet is. Advertenties, zooals er zoovele staan, waarin van alles en nog wat te koop wordt aangeboden of gevraagd, hebben weinig waarde voor u, omdat in acht van de tien gevallen uw eigen aanvraag te laat zal komen. Want de bezorging in de stad begint al des middags vroeg Zijt ge in 't geheel geen abonné of blijft ge voorloopig verknocht aan het blad van uw vorige woonplaats, ja, dan schakelt ge uzelf geheel uit het Heldersche leven uit. Dan houdt gij geen voeling met de burgerij, gij weet niet van de eenvoudigste dingen, die voorvallen in de stad, die toch de stad uwer inwoning is, ge isoleert uzelf geheel. Er is meer. Nergens beter dan in het contact, dat bestaat tusschen een plaatselijk blad en zijn abonnés voelt men in een kleine maatschappij als die van een middelgroote stad de saamhoorigheid van de burgers onder elkaar. Wij hebben hier vele en uitstekend gesorteerde winkels. Niet beter dan door middel van de krant kunnen deze winkels zich aan de burgerij bekend maken; en de burgerij zelf kan slechts langs dezen zelfden weg het meer innige contact met haar leveranciers onderhouden. De ervaring heeft dat wel bewezen; circulaires, hoe pakkend ook opgesteld, en hoe practisch ook vaak ingericht, worden, in vele gevallen, nog vóór zij behoorlijk gelezen zijn, terzijde gelegd. Er is geen tijd, „ik doe het straks wel, als ik op mijn gemak zit", maar als dat oogenblik is aangebroken, is de circulaire zoek geraakt, en niet meer terug te vinden. Gaat het zoo niet vaak? En hebt gij dan niet al eens tegen uw viouw gezegd: „we moeten ons abonneeren op de Heldersche Courant zonder het nochtans te doen? Er is nog meer. Gij begaat, door u niet te abonneeren, een onbillijkheid jegens de plaatselijke winkeliers. Immers, zij gebruiken de krant als een Qrgaan voor het contact tusschen u en hen, en zij mogen billijkerwijs ver wachten, dat nu ook ieder door dat orgaan bereikbaar is. Een feit is het, dat wij hier in Den Helder goed-gesorteerde winkels hebben, welker prijzen goedkoop zijn, een tweede feit is het, dat het absoluut overbodig is voor uw inkoopen naar Amsterdam te gaan, terwijl het derde, en misschien aller belangrijkste feit, is, dat een bloeiende winkelstand de beste remedie is tegen Werkloosheid en verarming in de stad, Ons dunkt, ieder, die dit leest, zal dit met ons eens moeten zijn. Met het nummer van heden begint de „Heldersche Courant de lezer heeft het al wel begrepen - een reclame-campagne, welke speciaal bedoeld is voor hen, die tot dusver nog niet op ons blad geabonneerd waren. Door de vlottende bevolking onzer stad zijn er toch nog inwoners, die, hetzij dat ze de banden met de vorige woonplaats nog niet konden of wilden verbreken, of uit welke oorzaak ook, meenen afzijdig te moeten blijven staan. I oe zeer zh zich op een verkeerd standpunt plaatsen, meenen wij hierboven vo oenc e te hebben aangetoond. Wij willen hen thans doen kennismaken met onze kra"t en zullen die gedurende een 14-tal dagen gratis huis aan huis ver breiden. Wij hopen op deze wijze hen als nieuwe vrienden te winnen. Voor oud-inwoners van Hellevoetsluis. die thans alhier woonachtig zi,n fn ^vens voor vele Ilelderschen, die vroeger korter of langer tijd aldaar langer tijd te Hellevoetsluis hebben gewoond, zal er, meenen wij, bij hen belangstelling bestaan voor deze schetsen, waarmede wij de volgende week hopen te beginnen. De tweede verrassing, die wij tijcjens deze reclame-campagne aan onze lezers aanbieden, is van anderen aard, maar zal, hopen wij, niet minder welkom zijn. Op 26 September a.s. namelijk zullen de heer en mevrouw Clinge Doornbos-de Blécourt, hier in Casino een zangavond komen geven, uitsluitend voor de abonnés der Heldersche Courant. Het is haast onnoodig hieromtrent nog iets ter aanbeveling mede te deeleh, maar wij moeten toch wel omtrent kaartverkoop en toegangsprijzen enz., een en ander vertellen. De volgende week komen wij daar nader op terugnu reeds kunnen wij zeggen, dat de toegangsprijs uiterst laag zal zijn. Op- cn ondergang van Zon en Maan en tijd van hoog water (Texel) Zomertijd. Sept. Z 16 M 17 D 18 W 19 D 20 V 21 Z 22 Maan opond.: 15.37 22.25 16.28 23.41 17.05 1.00 Zon op: ond: 17.31 17.51 18.07 18.22 1.08 2.39 4.10 539 6.33 6.34 6.36 6.37 6.39 6.41 6.43 19.14 19.12 19.10 19.08 19.05 19.03 19.00 Hoogwater sm. 1.32 2.15 3.52 5.31 7.04 8.13 8.54 nam. 1.57 3.02 4.35 9.22 7 43 8.33 9.14 Licht op voor alle voertuigen. Zaterdag 15 Sept. Zondag 16 Maandag 17 19.47 19.44 19.42 Naar Duinoord 20 ci p.p. Stadsritten 10 ct. p p. Naar Huisduinen 15 ct. p.p. Buitenritten 5 ct p. km StandplaatsJULIANAPARK tegenover „Bellevue". hebb en gewoond, hebben wij allereerst een verrassing. Een stadgenoot, "a^hik, de' hee; A. C. van Kampen, heeft een verhaal geschreven, waarin J1' zoo tragisch eindigende historie dezer oude, eenmaal bloeiende stad Schrijft Daar vele marinemenschen in den loop hunner carrière korter o Bij het laatst gehouden examen slaagde te Den Haag voor 3e stuurman Groote Stoomvaart de heer B. J. de Vry. Het Provinciaal Kerkbestuur van Utrecht heeft gisteren, na afgelegd examen,1.: toegelaten tot de Evangeliebediening in de Ned. Herv. Kerk, onzen plaatsgenoot, den heer G. Moen, theol. cand. aan de Rijks universiteit te Utrecht, APOTHEKEN. Van hedenavond 10 uur tot Maandag morgen is alleen geopend de apotheek van W. H. KINGMA, Kanaal weg. Van Maandag 17 Sept. tot 24 Sept. wordt avond- en Zondagdienst waarge nomen door H. J. ROOTLIEB, Binnen haven. ORANJEGARDE. 'K Het is eenigen tijd geleden, dat onder de* leiding van het bestuur der Chr. Oranjever- eeniging alhier, een fluitclub voor jongelieden werd opgericht als voorbereiding voor de oprichting van een Oranjegarde, zooals reed§-, in vele plaatsen van ons land bestaan. Het doel van deze O. G. is, heel de Chr.g jeugd dit in den meest ruimen zin ge- nomen van 13—25 jaar oud te betrekken in de nationale gedachte en met geestdrift te doen bezielen voor Oranje en Nederland. Ofschoon deze fluitclub thans reeds als een afdeeling van de landelijke O. G. wordt beschouwd, is ze nog niet als zoodanig op- gericht. Deze officieelé oprichting zal op Donderdag 11 October a.s. in Casino plaats Vinden. Op dien datum zal een groote pro- paganda-vergadering worden gehouden, waar de welbekende heer Leo Lens. die als de ziel van de O. G. mag worden beschouwd, als spreker zal optreden en het doel der O. G. nader zal ontvouwen. Deze avond zal door zang en muziek worden opgeluisterd. Nadere mededeelingen zullen binnenkort, volgen, doch we meenden reeds de aandacht, van jeugd en ouderen op deze belangrijke aangelegenheid te moeten vestigen. Namens het Bestuur der Chr. Oranjevereeniging, J, W. DE JONG, Voorz, Den Helder, 14-9-'34. Na gehouden inschrijving op 17 Juli j.1. werd de levering van 3000 hl smee- kolen ten behoeve van de Marinewerf opgedragen aan de firma Gebr. Kruijff, alhier. Door het Bestuur der Woningstichting alhier is Vrijdag in het Kegelhuis aan besteed het gedeeltelijk vernieuwen en herstellen van ijzeren hekjes voor 132 woningen op het Tuindorp alhier. De volgende biljetten waren hiervoor inge komen: M. J. Westerman f 470.60, H. K. van Ritbergen f 650.—, firma P.Smit f 874.—, P. J. Steeman f 895. De melkhandel maakt bekend, dat vanaf Zondag 16 Sept. a.s., de melkprijs met 1 cent per liter wordt verhoogd en alzoo gesteld wordt op 10 cent per liter. 50-JARIG BESTAAN PRO PATRIA. Voor de feesten die gehouden zullen wor den bij gelegenheid van bovengenoemd feit, kwamen bij het bestuur reeds vele toezeg gingen binnen van oud-leden, dat zij bij de herdenking zullen tegenwoordig zijn. Leden, die reeds tientallen jaren onze stad en ver- eeniging verlieten, zullen elkaar als oude makkers begroeten en hun oud-directeur, die in den loop van al die jaren dezelfde bleef, de hand drukken. Een groote moeilijkheid voor het bestuur OPTICIEN Brillen op voorschrift is achter de adressen te komen van de leden die, in een gemeente als deze met haar sterk vlottende bevolking, her- en derwaarts j zijn gestoven. Wij roepen hiervoor de mede werking in van alle families in Den Helder en hoevele zijn dat niet die familie- i leden op Pro Patria gehad hebben, om ons hun huidige adressen te melden. Van ons ontvangen deze dan een circulaire met in te vullen formulier, dat ons de controle op de kotnst van réuhisten zeer zal vergemakkelij ken. Wij hopen dan ook nog veel aanvragen van oud-leden te mogen ontvangen aan het adres van den waarnemend secretaris, A. VEEN, v. Galenstraat 39. CONFERENTIES VOOR NIET-KATHOLIEKEN. j Evenals verleden jaar, zullen er ook in dit i jaar in de Sint Petrus- en Pauluskerk, Kerk- gracht 63, alhier, conferenties gegeven wor den voor niet-katholieken, en wel op Dins dag 25 September, 2, 9, 16, 23 en 30 October a'.s., des avonds te half negen. In die conferenties wordt geredeneerd over den godsdienst. Niemand behoeft echter paiig te zijn, gekwetst te worden in zijn over tuiging, op geen enkele overtuiging wordt ge schimpt, geen enkele overtuiging wordt neer gehaald. Deze conferenties duur circa vijf kwar tier zullen opgeluisterd worden door mooi Orgelspel en schoonen zang. Het zullen avonden zijn van stichting en ohtwikkeling. De bekende Franciscaner Pa- tér, Wijnand Sluys O.F.M,, uit Nieuwe Nie- dorp, is wederom bereid gevonden op deze avonden te spreken. De toegang is gratis. HELDEN DER ZEE-FONDS „DORUS RIJKERS". Volgens het radiobericht van Zondag avond heeft bovengenoemd fonds nog een beperkt aantal loten in voorraad. Aangezien de uitloting in de volgende maand pltiats heeft, wordt het hoog tijd idat deze laatste lootjes (welke wel 't zwaarst schijnen te wegen) worden ver kocht. In totaal worden 1200 schitterende prijzen verloot, waaronder 3 luxe Ford automobielen, 2 fraaie zeiljachten, motor rijwiel, enz. enz. Vooral de zeiljachten zijn een welkome prijs in Den Helder, doch dan is 't ook noodig dat deze laatste loten weggaan. Aan onderstaande adressen zijn nog loten 1 gulden verkrijgbaar; den heer IK. Kos, Koningstraat 76, mevr. Snaphaan, Breewaterstraat 55, mevr. v. Vliet Wickel, Hoogstraat 20, mevr. Groote, Prinsen- i straat 12 en bij ondergeteekende Hoog- 1 straat 32. W. F. LA LAU. ABONNEMENTS- TOONEELVOORSTELLINGEN. Rare tegenstellingen biedt het levenhet hier bovenstaand opschrift is geboren in den letterlijken zin des woords in het zweet onzes aanschijns: hoog en stralend staat de Sep- temberzon aan den hemel, glimmend en glan zend zijn de aangelaten van wie zich in deze middaguren op straat bevindenen zie daar! uw verslaggever moet een boom opzet ten over het komende winterseizoen en wat ons op het gebied van het tooneel wederom te wachten staat. 't Is een wonderlijk geval: moesten we u niet liever naar het strand sturen en u ver tellen van de temperatuur van het water? Wie denkt er nu in ernst aan uitgaan, aan het verblijven, een ganschen langen avond, in een warme zaal? Maar het valt niet te ontkennen: we heb ben het vandaag op een andere plaats en bij een andere gelegenheid al eens meer gezegd: langzaam maar zeker gaan we naar dien tijd van de lange gezellige avonden toe en ver standig is het daar thans reeds rekening mede te houden. En we vragen dan ook een oogen blik aandacht voor de goedkoope serie abon- nements-voorstellingen, die ook dezen winter weer zullen worden gegeven. De serie voorstellingen van het vorige sei zoen mag buitengewoon geslaagd heeten en velen zullen hierin een aanleiding vinden op nieuw abonné te worden. Ook nu weer krijgen wij een serie van 5 voorstellingen, en wel van de beste'en mooiste op tooneelgebied. Reeds worden onderhandelingen gevoerd met de grootste gezelschappen, zooals Gezel schap Albert van Dalsum, Gezelschap Cor van der Lugt Melsert, Gezelschap Jan Musch, „Centraal Tooneel" (Cees Laseur), Het Groot-Nederlandsch Tooneel, e.a. Als openingsvoorstelling wordt gegeven het schitterende jubileumstuk van Else Mauhs: „Vorstelijke Émigranten", met de groote actri ce Else Mauhs en Jan Musch in de hoofd rollen, Het was in dit stuk, dat zoo'n inslaand succes had in het vorig tooneelseizoen, dat mevrouw Mann haar jongere confrère den vermaarden ring overhandigde, waardoor zij aangewezen werd als de meest waardige op volgster van mevrouw MannBouwmeester in de kunst. Ook krijgen wij weer na het inslaande succes van den vorigen keer een vroolij- ken „Louis Davids-avond" met zijn keurge- zelschap van het Kurhaus Cabaret. Algemeen Is verzocht om één dezer gerenommeerde, vroolijke avonden van onzen gevierden Louis Davids. Van dia verschietende pijnen, dan hier, dan daar? Ze blijven weg met één of twee van die i i Volgent recept von Apothekor Dumont "AKKERTJES" Deze komt als extra-avond, tegen een ex tra lagen entréeprijs. De prijs voor de 5 abonnementsvoorstellin gen bedraagt slechts ƒ5.— plus rechten. Voor den Louis Davids-avond 75 ct. (plus 25 ct. rechten). De kaarten zijn niet persoonlijk. De houder der kaart heeft voorkeur met plaats bespreken boven de niet-abonné's. De Direc tie zorgt desgewenscht voor de plaatsbespre king. Als niet-abonné betaalt men bijna het dubbele. Men krijgt dezen winter 6 keurige, le rangs tooneelavonden. Over het abonnementsgeld wordt begin Oc tober gedisponeerd. De belasting en auteurs rechten wat meestal te zamen 40 ct. be draagt (voor den Louis Davids-avond 25 ct.) wordt telkens bij iedere voorstelling apart betaald. De voorstellingen vinden plaats op één der eerste 4 dagen der week. Aan hen die nog niet van deze goedkoope voorstel lingen hebben geprofiteerd, verstrekt de Di rectie van „Casino" verder alle gewenschte inlichtingen. Ook zijn hier circulaires ter in- teekening verkrijgbaar. GROOTE ATTRACTIE IN WITKOP'S LUNCHROOM. De bekende Witkop's Lunchroom heeft aan hare bezoekers en bezoeksters een groote attractie bereid. Steeds streeft deze zaak naar iets nieuws om haar klanten te gerieven en nieuwe klanten naar haar zaak te trekken. Vanaf a.s. Zater dag 15 September krijgt elke 50ste be zoeker of bezoekster een heerlijke flesch wijn cadeau. Dat dit ook werkelijk een goede flesch wijn is, bewijst de prijs, daar de winkelwaarde f 1.70 bedraagt. Tevens kan elke bezoeker gratis mee raden hoeveel bezoekers er Zaterdag en Zondag in deze zaak komen. Zfi die het juiste aantal raden of er het dichtst bij zijn, krijgen een flesch extra. Tevens blijft de bekende Zwanenburgs band spelen, dus is een gezellig zitje verzekerd. De consumptieprijs is de zelfde, die tijdens de muziek wordt ge heven. Voor nadere bijzonderheden zie men dé advertentie in ons blad. NIEUWE ZAAK. In de Van Galenstraat No. 54 heeft de heer W. van Velthuysen een zaak ge opend in manufacturen, voornamelijk kou sen emsokken, dames ondergoederen, enz. Het bestaande pand, een gesloten woon huis, is daartoe geheel verbouwd en tot een aardigen modernen winkel geworden, die dit deel der straat een fleurig aanzien geeft. Gebroeders Kersbergen zijn daar van de geestelijke, maar,ook de stoffelijke vaders, en het schilderwerk werd verzorgd door den heer P. Kok. Zoo is dit beschei denlek opgezette zaak een besliste aan winst geworden voor de Van Galenstraat, die, we hebben het vroeger al eens ge zegd, zich meer en meer tot winkelstraat ontwikkelt. De vischaanvoer aan onzen Gemeen telijken Vischafslag laat den laatsten tijd veel te wenschen over, en wordt van week tot week minder, voorwaar niet be moedigend voor onze plaatselijke visch- handelaren! De reden hiervan is, dat het grootste deel der visschersvloot zich bezig houdt met garnalen visschen, welke te IJmuiden levend worden aangevoerd en vervolgens naar Amsterdam worden ge transporteerd. Zijn we wel ingelicht, dan wordt er 2 per lit levende garnalen betaald: en daarmede schijnt de garnalenvisscherij voor de visscherij loonender te zijn dan de Noordzeevisscherij, of beter de korvis- scherij, want ook de garnalen worden in de Noordzee gevangen, maar met de kuil. De Noordzeevisscherij is niet ruim en de prijzen, vooral voor de fijne visch, zijn niet hoog. En juist de goede prijs voor tongen en tarbot heeft altijd het geld in het laad je moeten brengen, maar door contingenteering en andere beperkende bepalingen, welke onzen vischuitvoer naar het buitenland aan banden hebben gelegd, is dat afgeloopen. Gedurende he t badseizoen met het vreemdelingenverkeer kon men voor de tong en tarbot, welke gaarne in hotels ge serveerd worden, een wat hoogeren prijs krijgen, een poosje leek het er zelfs naar of er eenig herstel in die vischprijzen was te bespeuren, maar thans, nu het zomer seizoen voorbij is en de badgasten en vreemdelingen weer vertrokken zijn, is ook de prijs voor de fijne visch weer te- ruggeloopen tot het niveau vóór den zo mer. Het uitvoercontingent is te gering, trouwens de vischhandel in zijn geheel lijdt vrijwel een kwijnend bestaan door de diverse uitvoerbeperkingen en menig be langhebbende vraagt zich af, wanneer zal hierin eens eenige verandering ten gunste worden gebracht?... Heeft deze voor vischhandelaren zoo ernstige aangelegen heid in voldoende mate de aandacht der Regeering? Wel hebben we gelezen, dat er een hand wordt uitgestoken om den haring en vischhandel te helpen, maar of er ge werkt wordt om het uitvoer-contingent voor Noordzeevisch te vergrooten, daar van is ons niets bekend, maar noodig is het. Palingvisscherij. De palingvisschers zijn druk bezig zich gereed te maken voor de najaarspaling visscherij. Netwerk en fui ken worden nagezien, plaatsen uitgezocht voor zoover dit nog mogelijk is, kortom, Alle-dag-kcrk. Van Dinsdag t m. Vrijdag in de Doopsgezinde kerk, 'sav. van 7—8 u. Ned. Herv. Gein. (Nw. Kerk. Weststraat) Geen dienst. Ned. Herv. Gem. (Westerkerk. Westplein) 's Morgens 10.30 u., Ds. Joh. van Veen van Tzummarum. Geref. Kerk (Julianapark). 's Morgens 10 uur, Ds. F. Tollenaar 's Middags 5.30 u., Ds. Joh. Meijnen Kerkdienst (Chr. Mil. Tehuis. Kanaalweg) 's Morgens 10 uur, Ds. Joh. Meyneis 's Middags 5.30 uur, Ds. F. Tollenaar Oud Geref. Kerk (Hoogstraat). 's Morgens 10 u. en 's avonds 5.30 u. Ds. N. v.d. Kraats Chr. Geref. Kerk (Stoengracht). 's Morgens 10 uur en 's middags 5 uur de heer J. Rebel. Herst. Evang. Luth. Gem. (Weezenstr.) 's Morgens 10.30 u., Ds. Van Bemmel van Hoorn. Doopsgez. Gein. 's Morgens 10 uur, Ds. P. J. Smidts Evangelisatie (Palmstraat). 's Morgens 10 uur, R. C. Franck, van Oosterland. Oud-Katholieke Kerk (Langestraat 78), 's Morgens 10 uur, kerkdienst. Past. Th. Moleman. Evangelisatiegebouw, Vijzelstraat: Zondagmiddag 4 uur, straatprediking Molenplein. Verschillende sprekers. Bijeenkomst 's avonds 8 uur. Verschillende sprekers. Gebouw C. J. M. V., Vijzelstraat, 's Morgens 9.30 uur, bidstond, 's Morgens 10.30 uur, samenkomst, verschillende sprekers. Leger des Hells. 10 uur v.m. Heiligings-Samenkomst 3.30 Openluchtsamenkomst. 8 uur n.m. Verlossings-Samenkomst Hersteld Apostolische Zending Gemeente Sluisdijkstraat hoek Schagenstraat 's Morgens 10.30 uur, dienst Kerk van Jezus Christus, Janzendw.str. 8 's Morgens 9.30 en 's avonds 5 uur Samenkomsten. HUISDUINEN Ned. Herv. Gemeente. 's Morgens 9.30 u., Ds. M. v. Wichen men maakt zich gereed, om aanstonds zoo mogelijk een deel van den buit binnen te kunnen halen. Tot heden was de vangst echter nog zeer gering. De botvischerij is nog van weinig be teekenis, alleen aan den overkant bij Texel wordt bot gevangen, doch hier op den Zuidwal beteekent het nog niets. DE NIEUWE WEGWIJZERS VAN DEN A. N. W. B. De opmerkzame lezer heeft natuurlijk de nieuwe wegwijzers reeds opgemerkt, die dezer dagen in de stad zijn geplaatst en de oude hebben vervangen. En hij zal nu natuurlijk gaarne hierover iets naders vernemen. De wegwijzers zijn van het nieuwe, groote model, van den A.N.W.B., d.w.z. de armen zijn van grooter afmeting dan de oude, terwijl zij van het bekende enbleem van den A.N.W.B., het vliegend wiel. zijn voorzien. De Stertocht, die ten vorigen jare gehou den werd en die ook in Den Helder zoovele vreemdelingen bracht, heeft op het gebied van de wegwijzers veel geleerd. Het bleek bij die gelegenheid wel. dat er nog verschillende pun ten in de stad waren, die voor den vreemde ling moeilijkheden opleverden. Als stadgenoot heb je daar zoo geen erg in, maar wij kon den het nog onlangs lezen van iemand, die in dat opzicht hier ook minder prettige er varingen had opgedaan. Nu waren deze nieuwe borden al eenige maanden gereed. Omdat evenwel de Tuid- straat en de Weststraat niet gereed vuren en het gemeentebestuur het jammer vond deze nieuwe borden te plaatsen, zoolang ruen toch niet van de aanwijzingen gebruik kon maken, werd in overleg met den A.N.W.B. besloten voorloopig de oude nog te handha ven. Bij de plaatsing der nieuwe heeft men zich, evenals dat op andere plaatsen ge schiedt, op het standpunt geplaatst, dat zoo veel mogelijk het doorgaand verkeer langs de stad wordt geleid. Dat verklaart de keus der verschillende routes. Het eerste bord is geplaatst komende van den Alkmaarschen weg kruispunt West straatZuidstraat. De vreemdeling vindt hier aangegeven de route SchagenAlkmaar WieringenLeeuwarden eenerzijds (bij het verlaten der stad dus), Zeeboulevard— Texelsche boot—Huisduinen anderzijds dus via de Weststraat). Een derde arm wijst naar de Keizerstraat en bevat alleen de aan wijzing „Station". De bedoeling is dus het groote verkeer langs den buitenkant der stad te leiden. Komende dus van de Weststraat, vindt de vreemdeling het tweede bord op den hoek W eststraatHoofdgracht. Hier is een vierarmig bord aangebracht, voor le. Havenplein—Texelsche boot, 2e. Alkmaar—Leeuwarden; 3e. Huisduinen— Callantsoog, en tenslotte 4e. alleen voor Huis duinen langs den zeeboulevard. Hier wijst de weg zich verde^vanzelf. Anders wordt het voor hem, die binnen door naar onze badplaats wenscht. Hij vindt de verdere aanwijzingen als volgt: No. 3 een twee-armige wegwijzer, is geplaatst voor het Verkeershuis. Deze houdt onmiddellijk ver band met no. 4, over de brug, zooals ieder duidelijk zal worden. Nummer 3 zendt den vreemden automobilist over de Postbrug; no. 4 wijst hem de richting Kerkgracht. Daar

Heldersche Courant | 1934 | | pagina 9