FALCONa regenjas! Bezoekt de Mode-Show *Wai wilt 11 lezenl ONZE RECLAME CAMPAGNE. CR&TIS. RIJDT per HILLTAX Tva/FED BLAD Den Helder vooruit. Zij, die zich van heden af, voor min stens drie maanden op dil blad abonneeren, ontvangen de tot 1 OCT. verschijnende nu|hmers Uit het politierapport, Arbeid, die niet door vreemdelingen verricht mag worden. BINNENLAND Auto tegen een boom gereden. Hevige brand te Aalst. Nijmeegsclie bank instelling voor f 12.000 opgelicht. Onbewaakte overwegen. WILT IJ De zender te Kootwijk. Auto's tegen boom te pletter gereden. I J Den Helder zooals stadge- nooten het zien. De Clinge Doorenbos--avond op 26 Sep' tember. Kaartverkoop aan gevangen. jn het nummer van heden geven wij derom een stadgenoot het woord om wCg iets omtrent het tegenwoordig Den h' Ider te vertellen. Wij zullen binnen in t a's tegenhanger, een beschouwing nnémen van een oud-stadgenoot, die n een 60-tal jaren terug aangename herinneringen heeft aan het oude Nieu- vediep. toen nog de groote zeehaven van Amsterdam. Hij heeft van zijn herinne ringen er enkele op schrift gesteld en hoewel slechts de oudere lezers zich die l'orieuse dagen van weleer voor den geest zullen kunnen halen, is er, naar wij willen hopen, ook onder de jongeren be langstelling. Immers, zij kunnen er uit zien dat Den Helder genoegzaam vitali teit heeft behouden om uit te groeien tot de stad, die het thans geworden is: een aanzienlijke provinciestad, staande mid den in het groote leven, waarin het de laats opeischt, die het krachtens betee- kenis toekomt. Gelukkig wordt dit meer en meer ingezien: de dagen dat men Den Helder als een te verwaarloozen ding opzij schoof, zijn voorbij, Den Helder is een persoonlijkheid in Noord-Holland geworden, en het zal dit meer en meer worden, mede dank zij den afsluitdijk, die ons uit ons isolement verloste, en ons achterland verschafte. Y/ij willen nog even iets mededeelen omtrent den Clinge Doorenbos-avond, die Woensdag a.s., 26 September, zal wor den gegeven. Reeds thans zijn kaarten verkocht, en daar de entreeprijs zeer laag is', is het te verwachten, dat de belangstel ling groot zal zijn. Wij raden onze lezers dus aan zich tijdig van kaarten te voor zien: zij kunnen te onzen kantore. Ko ningstraat, of bij den portier van Casino, worden gekocht. In overleg met de Ca sino-directie meenen wij aan veler wensch tegemoet te komen door aan hen, die dit verlangen, gelegenheid te geven tot plaats-bespreking. De heer Polak heeft, in overeenstemming met onzen eigen, zeer lagen- entréeprijs, den prijs hiervoor even eens verlaagd en dezen teruggebracht op 5 cent per plaats. Gelegenheid voor be spreking zal worden gegeven op Dinsdag 25 dezer van 79 uur en op den dag zelf, Woensdag 26 September, des namiddags van 3 tot 5 uur. Kaartverkoop elke dag ten onzen kantore, alsmede bij den bureau list van Casino, des middags van 35 u. Tot aanbeveli"" - -vond be hoeven wij feitelijk niets meer te zeggen: een avond als deze beveelt zichzelf aan. En het zal dan ook wel aanvragen om toegangskaarten regenen. Het is verheugend te zien, dat het Gemeentebestuur vertrouwen heeft in de toekomst der Gemeente. Wanneer wij Den Helder zien ontwaken en zich zien aanpassen aan de nieuwe eischen van bewoning en bebouwing, moet men erkennen, dat aan een stads bestuur eischen gesteld worden van tech nische kwaliteiten en mag men daartegen over stellen belangstelling eri toewijding der burgerij. Als men den winkelstand zich ziet aan passen aan de grootere eischen tegen woordig gesteld, dan mag men erkennen een algemeene verbetering in bedrijfs voering en een gestadig voortbouwen op beproefde grondslagen met vermijding van fouten uit het verleden. De winkelstand behoort tot de grootste werkgevers in de gemeente, zijn welvaart beteckent de welvaart van de bevolking, zijn slagen een bron van inkomsten voor den fiscus. Vele winkeliers hebben hun taak verstaan en de wegen gezocht tot aanpassing van de steeds veranderende omstandigheden. Het feit in Den Helder zijn bedrijf te hebben, geeft een geweldige voorsprong op de collega's uit grootere steden, die daar eiken meter grond met een bedrag moeten betalen, waarvoor •oen hier een geheel pand neerzet. Dit moet de verkoopsprijzen gunstig beïn vloeden, zoodat hier een bedrijf, mits goed geleid beheerd en toegerust, iederen concurrentiestrijd met succes kan weer staan. De ondervinding heeft geleerd, dat het winkelpersoneel in Den Helder hulp vaardiger is dan in grootere steden van Ons land, geduldig en beleefd. De winkelstand in Den Helder waar deert zijn Stadsbestuur en tracht gelijken ffed te houden met den groei der Gemeente. Het publiek waardeere het loffelijk Ppgen en houde steeds voor oogen Koopt in Den Helder, steunt den plaat- se'ijken winkelstand. W. ADM. HELD. CRT. HELDERSCHE COURANT VAN DONDERDAG 20 SEPTEMBER 1934. Licht op voor alle voertuigen. Donderdag 20Sept. 19.35 uur Vrijdag 21 19.33 uur Voor het te Amsterdam gehouden Landmachinisten-examen slaagde voor het motor-grootbedrijf de heer A. van I'el. Dp het gisteren te Amsterdam ge- houden examen van den Alg. Nederland- scheu Politiebond, slaagde onze stadge noot, de lieer A. A. Cornielje, leerling vakcursus A. N. P. B„ leider Commissa ris Van der Hoeven. NATIONAAL VERBOND VAN GEMEENTE-AMBTENAREN. In de dezer dagen gehouden vergade ring van het hoofdbestuur van het Natio naal Verbond van gemeente-ambtenaren is besloten een nota te richten tot alle gemeentebesturen, waarin maatregelen worden aangegeven ter bestrijding van de werkloosheid onder de jeugd. Het hoofdbestuur was van oordeel, dat liet scheppen van werkgelegenheid voor jonge menschen thans van zoodanige be- teekenis voor de toekomst der maat schappij is» dat ook de vakorganisaties de plicht hebben wegen aan te geven, waardoor de jeugd op den duur weer tot geregelden arbeid zou kunnen komen, 20-JARIG JUBILEUM ALG. NEDERL. BOU W A RBEIDERSBOND. Afd. Den Helder. Voor a.s. Zaterdag organiseert boven staande bond, ter herdenking van zijn 20- jarig bestaan, een feestavond in „Casino". Het programma vermeldt o.a. optreden van 't Modern Amsterdamsch Kleinkunst- ensemble, onder artistieke leiding van Is. Romijn, verder komt een keur van solisten voor het voetlicht, die allen hun sporen op het tooneel reeds verdienden. De entr'acte muziek wordt verzorgd door een jazz-orkest van den heer Th. Lugtenburgh, terwijl het bal geleid wordt door den heer Jacq Presser, Voor bijzonderheden betreffende de nummers, en het verkrijgen van toegangs bewijzen, verwijzen vvij haar de adverten tie in dit nummer, MOTORCURSUS-HEEROMA. Wij vestigen de aandacht van onze lezers op de advertentie van de Motorcursus-Hee roma in dit nummer, De heer Heeroma, die dit cursus-onderwijs meer dan 10 jaar geleden ter hand nam, waarschijnlijk als de eerste in heel Neder land, gaf zijn lessen door heel Noordhol land, en hier in Den Helder reeds gedurende zes winters. t Het is een eigenaardig onderwijs, dat zeer bijzondere eischen stelt. Het is niet genoeg, als men zelf voldoende kennis van allerlei motoren en machines heeft, maar men moet tevens de slag hebben, deze kennis over te dragen op menschen van allerlei leeftijd en ontwikkeling. Deze origineele gave, om technische kost begrijpelijk en smakelijk te maken voor per sonen van zeer uiteenloopende ontwikkeling, bezit de heer Heeroma in hooge mate. Wij wenschen hem daarom weder veel succes neet deze zevende Heldersche motorcusus en be velen deze cursus warm bij onze lezers aan, speciaal bij hen, die een rijbewijs willen aan vragen, omdat tegenwoordig voor het ver krijgen van een rijbewijs ook kennis van den motor wordt geëischt. MODESHOW S. HERSCHEL. Zooals wi.j reeds in het kort hebben medegedeeld, zal door de firma Herschel, Koningstraat, in aansluiting op de door de Heldersche Courant gehouden reclame week, een modeshow worden gegeven, waarop le klas mannequins de laatste nouveauté's van de groote buitenlandsche modehuizen zullen demonstreeren. Deze show zal worden gehouden op Donderdag 27 September, des namiddags van 3 tot 5 uur, in „Casino". Voor iedere beurs zal er een modern snufje zijn. Naar wij verder uit goede bron verne men, is aan deze show een bizondere at tractie verbonden door het optreden van eerste klas artisten. Het is nog niet be kend van welk genre deze zullen zijn; wij komen daar nader op terug. Tevens zal dien middag een uitgebreide thé complet worden geserveerd. Zoowel dames als heeren kunnen verzekerd zijn van een in teressanten middag, zoodat het te ver wachten is, dat hiervan een druk gebruik zal worden gemaakt. De toegang is vrij. SPAARFONDS VOOR VACANTIE- REIZEN. Niettegenstaande crisis en malaise wordt in ons land drukker gereisd dan andere jaren. Men maakt wel „goedkoope uit stapjes", doch wil toch genieten van wat de natuur in den zomer en herfst te ge nieten geeft en wie de reislust eenmaal te pakken heeft, die zal ieder jaar den drang tot uittrekken sterker voelen. Het passage- en reisbureau Kos, dat voor velen dezen zomer een reisje samengesteld heeft, blijkens een in dit nummer voor komende advertentie, een spaarfonds op gericht. De bedoeling van dit fonds is dat men volgend jaar, als men met vacantie gaat, een vacantie-som heeft, om z'n reisplannen te verwezenlijken. De inleg is i gulden per week. Voor inlichtingen wende men zich tot genoemd reisbureau. VAN HET DAK GEVALLEN. De schildersknecht H.. die Dinsdagmid dag op den Ruyghweg bezig was met het inzetten van ramen op de eerste verdie ping van een nieuw woonhuis, aldaar, had het ongeluk uit te glijden en naar bene den te vallen, waar hij bewusteloos bleef liggen. Met een auto werd de jongeman naar zijn woning vervoerd. Zijn toestand SPELDJESDAG TYPOGRAFEN Op Zaterdag 22 September, Sapperloot, zo zult u zeggen, pas een speldjesdag geweest, En nu komt tnen alweer vragen, Leuk, die lui zijn niet bevreesd, Dat wij hen de deur verwijzen, En zij hebben nog gelijk. Want een echte Helderling geeft Steeds van medeleven blijk. Nooit hoeft men vergeefs te vragen, 't Zij voor Piet of Klaas of Jan, Want zij geven, dat is zeker, Als het enigszins maar kan. Daarom zijn de Typografen Dit jaar ook nu eens zo vrij, Helpt de T.B.C. bestrijden. Geeft hen „Zon" en maakt hen blij. Met een héél klein offer kunt gij (En dat is onze grote deugd), 't Leed- van anderen verzachten, 't Geeft U zelf de grootste vreugd. JAN MENS. (Nieuwe spelling.) HERM. DE HAAN! Koningstraat 92 t/o. Witte Bioscoop. is bevredigend en na eenige dagen rust zal hij waarschijnlijk zijn werkzaamheden wel weer kunnen hervatten, .11; - ONZE PLAATSELIJKE BIOSCOPEN. Opening van het winterseizoen. De geschiedkundig aangelegde lezer heeft wel eens gehoord van den Engelschen koning Hendrik VIII. den beroemden of, wil men, beruchten, vorst met de vele vrouwen. Hij leefde van 15091547 en zag, in de 38 jaren van zijn aardsche bestaan, kans met een zes tal vrouwen 'achtereenvolgens te trouwen en zich van hen te scheiden, Dit gaf hem in de geschiedenis den naam van „Koning Blauw baard". Deze geschiedenis van Koning Hendrik en zijn zes gemalinnen is verfilmd en tot een meesterstuk van regie geworden. Het is de Witte Bioscoop, die er morgenavond het winterseizoen mede opent. Vijf van de zés Vrouwen leeren we hier kennen: de film be gint met de trechtstelling van Anna Boleyn, 's konings tweede vrouw, nadat hij zich van Catharina van Aragon, zijn eerste echt- genoote. had laten scheiden. Zijn derde vrouw, Jane Seymour, stierf een jaar na haar huwelijk, na het leven te hebben geschonken aan een zoon, de Duitsche prinses Anna van Cleef was nummer 4, en als vijf en zes fungeerden twee Katharina's. Van de ge schiedenis dezer vrouwen is een buitenge woon mooie film gemaakt, waarin Charles Laughton de rol vervult van Hendrik VUL een schitterend en onderhoudend stuk werk, grootsch opgezet, kundig geregistreerd en brillant gespeeld Charles Laughton is de „Nero" uit „Het Teeken des Kruisers" en hij kan, blijkens zijn spel in deze film, op één lijn worden gesteld met Janmngs, de Barrymore's, Bassermann, etc. Wij komen op de vertooning de film beslaat 10 ac- ten. de vertooningsduur is 90 minuten, nader terug. Alleen toegang voor personen boven 18 jaar. De tweede, waarmede dit seizoen wordt geopend, verdient eveneens speciale vermel ding; zij wordt morgenavond in de Tivoli- Bioscoop gegeven. Deze film behandelt de geschiedenis van Raspoetin, den monnik, die in de laatste periode van het Tsarisme zoon overwegend-groote rol in de Russi sche politiek heeft vervuld. Raspoetin was een monnik, een ziener, die door de Tsaritsa geraadpleegd was voor de ziekte van den troonopvolger (die aan een ongeneeslijke bloedziekte leed), en in wiens adviezen zij blindelings vertrouwen had. Raspoetin had een ontzaglijken invloed op het hof en het is juist de groote verdienste van deze film. dat hierin de langzaam groeiende funeste macht van dezen Raspoetin zoo goed wordt gedemonstreerd. Zeldzaam aangrijpend is de naderende ineenstorting van het Tsaren rijk in beeld gebracht. Dit Metroproduct mag gerekend worden tot een der grootste en belangrijkste filmwerken van den laatstén tijd. De titelrol van Raspoetin wordt ver vuld door Lionel Barrymore; de twee an dere Barrymore's, John en Ethel, vervullen hier eveneens belangrijke rollen, namelijk die van Prins Tsjogodieff en de Tsarina. Prins Tsjogodieff is Raspoetins machtige vijand, die tenslotte de oorzaak wordt van zijn on dergang. Wij herinneren er aan, dat de Tivoli-Bios- coop te 7 uur, de Witte te lYi uur, opent.' De film van Raspoetin wordt slechts 4 dagen vertoond. Pas toch op mw rijwiel. Door een persoon werd aangifte gedaan van vermissing van zijn rijwiel, dat hij in den steeg achter zijn woning had ge plaatst. Door een tweetal personen werd aan gifte gedaan van vermissing van hun rijwielen uit een garage. Aanrijding. Maandagmorgen werd op de BoerhaaveT straat een wielrijder aangereden door een vrachtauto. De kleeren van den wielrijder werden daardoor beschadigd. Nog een rijwiel verdwenen. Een rijwiel, dat eenigen tijd onbeheerd vooree n perceel aan den Kanaalweg stond, werd vandaar ontvreemd. itadsritten w af 10 ct. p.p. Buitenritten 5 ct. p. K.ML standplaats: iulianapaik tegenover „Bellevue" id. WIJST, Hoofdgracht 24. Tol. 565. t?r van de Firma S. HERSCHEL, op Donderdag 27 September a.s., in „Casino" 's mjddags van.3-5 uur, Niet alleen toonen de beste mannequins U de laatste Nouveauté's van de grootste Parijzer en Weener Mode huizen, maar er wacht U nog een aangename verrassing, waarvan bijzonderheden nader worden bekend gemaakt, Entrée vrij - Verplicht Thé Complet f 0 60 Bespreekt thans reeds Uw plaatsen aan onze zaak Sr Zonder Rijksvergunning, De wet van 16 Mei 1934, welke het verrichten van arbeid door vreemdelingen regelt, verleent aan de Kroon de bevoegd heid om te bepalen, dat werkgevers bij K.B. aan te wijzen arbeid niet door vreem delingen mogen doen verrichten, zonder tóestemming van of vanwege den minister va.. Sociale Zaken. Bij K. B. van 17 September is thans be paald, dat werkgevers zonder schriftelijke vergunning van den directeur van den Rijksdienst der Werkloosheidsverzeke ring en Arbeidsbemiddeling geen arbeid mogen doen verrichten door vreemdelin gen: 1. a. in fotografische ateliers. b als fotograaf buiten ateliers. 2. a. in filmfabrieken. b. als regisseur, productieleider, came raman, architect en technicus voor het op nemen en vervaardigen van geluids- en anders films. 3. in bedrijven, die zich uitsluitend of in hoofdzaak bezighouden met het leggen van vloeren, als parket-, mozaïk-, graniet-, terrazzo- en rubbervloeren. 4. in syntnetische ammoniakfabrieken met haar nevenbedrijven en in cokesfabrie- ken. 5. in parfumerie- en tandmiddelenfabrie- ken. 6. in kleermakersbedrijven en confectie- fabrieken bovenldeeding 7. in fabrieken tot het vervaardigen van onderkleeding en huishoudgoederen. 8. in tricotagefabrieken, breierijen en fabrieken tothet vervaardigen van kou sen en sokken, 9. in böntwerkerijen. 10. in electrotechnische installatie-inrich tingen. 11. in fabrieken, inrichtingen of werk plaatsen voor het vervaardigen en her stellen van uurwerken. 12. a. in ijsfabrieken, waaronder begre pen fabrieken of inrichtingen tot het ver vaardigen van consumptie-ijs. b. als ijsventer. 13. in tabaksfabrieken, tabalcskerverijen, sigarenfabrieken, sigarenmakerijen, en si- garettenfabrieken. 14. als handelsreiziger of handelsagent. 15. in warenhuizen, bazars, toko's, win kels en kiosken. 16. als chauffeur. 17. als vlieger, met uitzondering van vliegenier bij de militaire luchtvaart. 18. bij bank- en credietinstellingen, waaronder begrepen kantoren van kas siers en commissionairs ^n effecten, geld wisselkantoren, hypotheekbanken, spaar banken en banken van leening. 19. in hotels, restaurants, café s, tappe rijen, slijterijen, theeschenkerijen, lunch rooms, melk-ijssalons, en hotel-pensions. 20. a. in schouwburgen, concert- en feestgebouwen, bioscopen en dansgelegen heden, b. bij tooneel-, opera- en cabaretgezel schappen, orkesten en bij den radio- omroep, c. bij circussen en kermis-inrichtingen. 21. als musicus of artist, in alle onder 19 en 20 niet genoemde bedrijven en in richtingen. Dit K. B. geldt voor alle vreemde ar beidskrachten, van welke nationaliteit zij ook zijn. Reeds werkende vreemdelingen. Wat het in werking treden van het be sluit betreft, moet onderscheiden worden tusschen vreemdelingen, die op 17 Septem ber, den dag, waarop het besluit in de Ne- derlandsche Staatscourant is geplaatst, reeds bij een werkgever in Nederland in dienst waren, en vreemdelingen, met wie dat niet het geval is. Voor werkgevers, die op 17 September 1934 vreemdelingen in hun dienst hadden, geldt, dat zij uiterlijk op 1 Januari 1935 in het bezit moeten zijn van een door den di- ceteur van den Rijksdienst voor Werk loosheidsverzekering en Arbeidsbemidde ling afgegeven schriftelijke vergunning. Met betrekking tot vreemdelingen, die op 17 September 1934 nog niet in dienst betrekking waren bij een werkgever hier te lande, treedt het besluit in werking op den 21 sten dag na plaatsing van het besluit in de Nederlandsche Staatscourant, zoodat werkgevers ten aanzien van deze catego rie van vreemdelingen uiterlijk op 8 Octo- ber 1934 in het bezit moeten zijn van een vergunning. Aanvragen om een vergunning tot het in dienst nemen of houden van vreemde arbeidskrachten in de daar genoemde be drijven en beroepen moeten worden inge diend bij den directeur van de Arbeids beurs, Kanaalweg alhier. Vier gewonden. Dinsdagmorgen reed op den Amers- foortschen straatweg te Voorthuizen, ge meente Barneveld, een personenauto. Tengevolge van het springen van een der voorbanden is de auto in volle vaart tegen een boom gereden. In den auto zaten ds. Kooiman uit Hollandscheveld, zijn twee dochters en een schoonzuster. De vier personen werden ernstig aan gelaat en handen gewond. Een geneesheer uit Voorthuizen verleende de eerste hulp. De gewonden zijn per auto naar hnn woningen vervoerd. De auto werd ver nield. Drie woningen afgebrand. Door onbekende oorzaak is Dinsdag avond omstreeks tien uur brand ontstaan ten huize van den petroleumventer H. de Bei aan de Stationsstraat 26 te Aalst bij Eindhoven. De man was met vrouw eu kinder n naar Eindhoven, zoodat men den brand eerst bemerkte toen de vlami n naar buiten sloegen. Het vuur deelde zich weldra mede aan nr. 28, bewoond door het uit vijf perso- sonen bestaande gezin van P. Boeren- kamp ën vervolgens aan nr'. 30, bewoond door J. Lunenberg. In minder dan geen tijd stond het blok in lichte laaie. De buren slaagden er slechts met moeite in door het werpen met emmers water te voorkomen, dat ook de timmerfabriek van de firma Thijssen in vlammen opging. Aalst beschikt niet over een brandweer en dus was alles na eenige uren slechts een puinhoop. De huizen waren eigendom van den heer v. Elderen, die verzekerd was. Ook de inboedels van de gezinnen waren ver zekerd. Maandagnacht is ingebroken in het kantoor van een magazijn aan de Zee- vischmarkt alhier. De brandkast is ge forceerd. Er is een bedrag van f 709 ge stolen. De politie stelt een onderzoek in, De vorige week ontvingen enkele bank instellingen te Nijmegen een expresse- mededeeling van den postcheque- en girodienst, dat op haar rekening f21.000 was gestort. Van dit bedrag werd f 12.000 opgenomen. Bij onderzoek is gebleken, dat alle stukken, die op deze overschrij vingen betrekking hebben, valschelijk zijn opgemaakt, zoodat de bank, die het bedrag uitbetaalde voor dit bedrag is opgelicht. Van deze bedriegelijke handeling wordt verdacht een persoon, zich noemende L. B. uit Duisburg. Een 11 'jarige jongen doodgereden. Dinsdagmiddag is de 11-jarige J. M. P. S. van Dongen, gewoond hebbende op den Parallelweg te Schiedam, op den onbewaakten overweg aan den Laansloot- schen weg te Rotterdam, juist op de grens van de gemeenten Rotterdam, Schiedam en Overschie, onder een uit Amsterdam komenden trein geraakt. De knaap werd over een afstand van ongeveer 300 meter meegesleurd, vóórdat de trein tot stilstand was gebracht. De jongen, die deerlijk verminkt was, moet op slag dood ge weest zijn. Het lijk is naar het zieken huis aan den Coolsingel vervoerd. Een onderzoek heeft uitgewezen, dat het ongeluk vermoedelijk te wijten is aan het onvoorzichtig oversteken van den overweg. DIEFSTAL VAN GEMEENTEGELDEN. Voor de rechtbank te Maastricht is tegen J. H. S., gemeente-ontvanger te Bunde, ter zake van diefstal van ge meentegelden een gevangenisstraf van i maand geëischt. 5 -- Buitenlandsch Overzicht pag. 1 Feuilleton1 Radio-programma2 Een waarschuwing van Lord Snowden over het oorlogsgevaar. 1 Veel vee is verdronken en groote schade aangericht door het nood weer in het Ertsgebergte 6 Drie woningen te Aalst afge brand 5 Het communistisch rumoer bij de openingszitting van de Staten- Generaal2 Nijmeegsche bankinstelling vioor f 12.000.opgelicht5 De Rijksbegrooting voor 1935. Dekking van een tekort van 93 millioen op den gewonen dienst I Geestdriftig huldebetoon tijdens de rijtoer van de Koningin en de Prinses 2 Ernstige brand in de goudstad Norne. Vier menschen omgeko men 6 Welke arbeid niet door vreemde lingen. zonder rijksvergunning, mag worden verricht5 Schadevergoeding aan de ge meente Harlingen voor de gevol gen van de afsluiting der Zuider zee 6 Oe.spanning tusschen Rusland en Vlantsjoekwo. Beschuldiging over bezetting van gebied door de Rus sen 7 Waf de pers over de Troonrede en de. Millioenennota zegt 7 Omtrek-nieuws6 Marktberichten 8 Marineberichten 8 Sportnieuws8 VEILIG en COMFORTABEL rijden! Bel dan op ASTO-TAX. TEL. 563. Stadsritten 10 ct. p. p. Min. 20 ct. Buitenritten van af 5 ct. p. km. Standplaats Garage i OTTERVANGER, Vischstraat 32. Condensator doorgeslagen tijdens een onweer. Dinsdagavond omstreeks half negen is tengevolge van het onweer in den zender te Kootwijk een euvel ontstaan, dat ten gevolge had, dat de A.V.R.O., die zich van dien zender bediende, haar uitzending gedurende ongeveer 20 minuten moest onderbreken. Gelijk tijdens onweders wel vaker ge schiedt, ontstonden ook ditmaal in de zenderinstallatie eenige overslagen, thans echter van zoodanigen aard, dat een condensor doorsloeg. Met het vernieuwen van dezen condensor verliepen omstreeks 20 minuten. O Eén doode; één zwaar en drie licht gewonden. Gisterenmiddag is op den rijksweg NijmegenGrave, in de onmiddellijke nabijheid van het klooster van de zusters Franciscanessen van Bennebroek, onder de buurtschap Alverna (gemeente Wy- chen), een zeer ernstig verkeersongeluk gebeurd, waarbij een persoon werd ge dood, een levensgevaarlijk en drie andera licht gewond werden. DOOR EEN WAGEN OVERREDEN EN GEDOOD. Dinsdag is te Oirschot een ernstig ongeluk gebeurd. De landbouwer v. d. H. passeerde een auto met zijn paard on wagen. Plotseling schrok het paard en sloeg op hol. Door den schok viel v. d. H, van den wagen, kwam onder de wielen van den wagen terecht en was op slag dood. KLEINE OORZAKEN In het ziekenhuis te Waalwijk is een kindje van de fam. J. de Jong uit het naburige Sprang overleden. Het kind had op onverklaarbare wijze een insect in do keel gekregen, dat in de luchtpijp terecht was gekomen. ZIJN DOCHTERTJE OVERREDEN. Toen de eierhandelaar Goede te Lands meer met zijn auto het erf afreed, raakte zijn vierjarig dochtertje, dat daar aan het spelen was, onder een der achter wielen, hetwelk haar over het onder lichaam ging. Het kind is met ernstige inwendige kneuzingen naar een der Am- sterdamsche ziekenhuizen gebracht. DOOR EEN AUTO OVERREDEN EN GEDOOD. Dinsdagmiddag is in de de Lairessestr. te Amsterdam een meisje van ongeveer 17 jaar, terwijl zij op de fiets rechts van den weg reed, ter hoogte van de Jac, Obrechtstraat aangereden dooreen achter haar rijdenden auto. Zij werd van de fiets geslingerd en sloeg met het hoofd tegen het asphalt. Zij was op slag dood. Na da aanrijding is de auto doorgereden,

Heldersche Courant | 1934 | | pagina 5