Openbare Verkooping PAULA Het is niet waar Adverteeren doet verkoopen Om er zo© in te bijten! Al wat U wens(ch)t Firma 5e koop 5e huwt Adverteeren doet Verkoopen LUCHTVAART Notaris ENGELMANN He(e)renmode-adres Spoorstraat 40 HELDERSCHE COURANT VAN DONDERDAG 27 SEPTEMBER 1934. pe ontvoering van het kind van Lindbergh. De „Eiffeltoren' te Melbourne. Een verdronken leger. na de samenzwering in guatamala. pastoor door krankzinnige aangerand. dc natiuiïe De zilvermeeuw De Douglas en de nieuwe Fokker. De tweede proefvlucht van den ex-Postjager. Woensdag 24 October a.s., publiek verkoopen AFSLAG. Eerste klas Banketbakkerij LUC. v. d BOGAERDE Ja, dat is speculaas, zooals speculaas moet zijn lekker bros en geurig van de krui den, die er in verwerkt zijn. Speculaas maken is moeilijk de kunst is haast verleerd. Maar in Rotterdam woont nog iemand die het oude, ge heime speculaas-recept nog kent! Paul C. Kaiser... de maker van zooveel heerlijke lekkernijen! Wilt U weten, hoe fijne speculaas moet smaken? Vraag dan bij Uw winkelier eens naar Paula-Speculaas van 20 cent 'n halfpond. En.... wilt U iets bijzonder fijns, neem dan 'n halfpond Amandel-speculaas. U betaalt er maar 'n kwartje voor! Schoenmak e r s-Vereeniging Buitengewone Vergadering op Vrijdag 28 Sept., 8 uur (precies) in Café Snel, Keizerstraat Bespreking „Alg. Toestand", (zie „Schoen" heden) aangeboden Aangifte voor de Bevolking-Registers. Dat bereikt u door te adverteeren in de „Heldersche Courant"! ne commissie van onderzoek in de zaak- T indbergh heeft Maandag vier getuigen ge- i 1 d en vervolgens haar zitting tot Dinsdag Iiooru ve[vaJttorney-general Foley (district Bronx) klaarde, dat de zaak zoo volledig en vc wkeurig mogelijk door de commissie zal «orden onderzocht, doch dat zij nog niet ge- ij el is opgehelderd. Foley verwacht voor Woensdag een aanklacht wegens afpersing. De advocaat van Hauptmann, James Faw- tt deelde mede, opzienbarende inlichtingen te hebben ontvangen, welke, indien zij juist mochten blijken, van de grootste beteekenis or zijn cliënt zouden zijn. De makelaars- firma, bij welke Hauptmann een rekening had i^nen heeft medegedeeld, dat Hauptmann nooit een rekening van 25.000 heeft gehad. Men meldt, dat de overheid thans op zoek la naar den man, dien Lindbergh, in de buurt van het kerkhof gezien heeft, toen het los- oeld werd overhandigd. Deze man droeg een zakdoek over zijn gezicht. Plotseling deed hij zijn zakdoek af en rende weg. De New-Yorksche Gerichtszeitung deelde mede, dat het eenige misdrijf, waarvoor het bewijsmateriaal klaarblijkelijk bijeen was, het oppotten van goud is. Hauptmann zal hiervan waarschijnlijk niet kunnen worden beschul digd. Auto-telling in Duitschland Het aantal met 12 pet. toegenomen. „iaandag zijn de resultaten bekend ge maakt van de telling van auto's en alle soorten motorvoertuigen, die op 1 Juli in het geheele rijk is gehouden. Op dien datum waren er in totaal 1.887.600 auto's en vrachtauto's, een vermeerdering van 12 pet. bij 1 Juli 1933. De verhouding van vrachtauto's tot particuliere was in ruwe cijfers van 2 tot 1. De totalen der particuliere auto's, die 675.000 naderden, bleken met meer dan het algemeen ge middelde, n.1. 161 pet., toegenomen. Deze toeneming was echter bjjna uitsluitend te danken aan de categorie kleine wagens. Het aantal motorfietsen en motor-bedrijfs- fietsen bedroeg 928.000. Hier vertoonen de bedrijfsfietsen de sterkste toeneming (28 proc.). Zooals wij reeds gemeld hebben, zal ter gelegenheid van de eeuwfeesten te Melbourne een »Eiffel«-1oren van 146 meter hoogte worden gebouwd. De bouw kosten zullen 55.000 bedragen, terwijl het gevaarte 1800 ton zal wegen. Boven op den toren zal de grootste vuurtoren ter wereld voor de luchtvaart geplaatst worden, welks lichtbron zal bestaan uit een groot draaiend zoeklicht, waarboven een reusachtig neon-lichtbaken geplaatst zal worden. Op een afstand van meer dan 160 km zal dit licht zichtbaar zijn. In den toren zullen zich een cabaret, een amusementszaal eneen bar bevinden. Op een hoogte van 100 meter boven den grond zal voor 900 menschen gelegen heid bestaan om er zich op te houden; op een hoogte van 135 meter zal een kleiner platvorm komen. Luitenant Backström, een Zweedsch militair geschiedkundige, die sedert eeni- gen tijd in Polen vertoeft in verband met de onderzoekingen inzake den veld tocht van Karei XII, heeft een tot dus ver onbekende tragische gebeurtenis in Zweden's historie onthuld, waarvan het geheim op den bodem van een meer ligt. In den nacht van 19 Januari 1657 deden Poolsche troepen een aanval op het leger van Karei Gustav X. In het gevecht.dat plaats vond te Godiszdwo dichtbij Dant- zig, vielen 1600 Zweedsche soldaten. Zij werden begraven in een grafheuvel, die nog steeds »De Zweedsche Heuvel» ge noemd wordt. Kolonel Backström heeft ontdekt, dat het Zweedsche leger, dat uit 1800 man en 300 munitiewagens bestond, gedwongen werd over het bevroren Stézyk- meer te vluchten. Toen ze ongeveer in het midden waren brak het ijs echter en verdween het leger in de diepte. Het meer vroor weer toe en bleef 3 maanden dicht. Twee jaar lang bleef het water be smet en stierven de visschen erin. Men beeft bij de laatste onderzoekingen wa penen op den bodem van het meer ge vonden die het oude verhaal bevestigen en deze ontdekking heeft in Polen zoo veel belangstelling gewekt dat men be sloten heeft duikers den bodem van het meer te laten onderzoeken. Men verwacht groote resultaten van deze onderzoekin- t*n. Vijf samenzweerders terecht gesteld. Maandag zijn in Guatamala weer vijf deelnemers aan de samenzwering, welke 11 September is ontdekt, doodgeschoten. De terechtgestelden waren militairen. Naar men weet, waren aanslagen op hooge regeering.sambtenaren, w.o. presi dent Ubico, beraamd. Een krankzinnige inlander, met een kleine bijl gewapend, drong onverwachts de studeerkamer van pastoor Prenntha- 'er te Barakoelon Progo binnen. Hij bracht den pastoor met het wapen een houw onder het oor toe, waarbij de bijl 'ot sleutelbeen raakte. loen de pastoor zich verweerde, gaf de karnkzinnige hem een tweeden houw dit maal over voorhoofd en neus, terwijl ook e luchtpijp geraakt werd. Nadat pastoor Satiman te hulp was gesneld, sloeg de aanrander op de vlucht. De toestand van den gewonden geestelijke is niet ernstig. (Aneta). DE VERMINDERING VAN DE VERMOGENS. In Frankrijk. In het blad Capital vestigt Jacques Bainuville er de aandacht op, dat tus- schen de begrootingsjaren 1932 en '33 meer dan 150,000 personen, die onder de algemeene inkomstenbelasting vallen, be nevens meer dan honderd houders van inkomsten boven het millioen uitgevallen zijn. SYNAGOGE DICHTGESPIJKERD. Een lezer meldt ons, schrijft de Nw. Rott. Crt., dat volgens een door hem ontvangen brief van een vriend in Duitschland, da Joodsche gemeente van Berlinchen, een stadje van een 6000 in woners in de Neumark, op den avond van den Grooten Verzoendag een onprettige verrassing heeft beleefd. De gemeente leden, die in grooten getale naar de Sy nagoge waren gegaan, vonden de deu ren.. ..dichtgespijkerd, zoodat zij er niet in konden. Prachtig fors staat hij daar op de meer paal: zuiver wit met zilvergrijze vleugels. De slagpennen zwart met witte punten, gele sna vel met rode vlek aan de spits van de onder snavel. Een echte zeemeeuw, die zichzelve ver 't binnenland in waagt. Bij Den Helder kunt ge hem overal ontmoeten. Rustend in of zeilend over 't kanaal, zelfs zittend op de vorsten der daken, speuren ze naar voedsel. Niet zodra wordt er dan ook aan de boom kant voedsel neergelegd of de meeuwen komen aanzetten. Onder veel geschreeuw elkaar verdringend, heel niet schuw voor 't passerend verkeer, betwisten ze elkander de laatste restjes. Nu merken we tusschen die groote meeuwen nog al verschil. Lang niet alle zijn zo wit en blauw. De jonge meeuwen zijn geheel bruin met zwart-bruine en witte vlekken: de staart vertoont een bruinzwarte eindzoom; de snavel is zwartbruin. Toch zien we er ook onder, bij wie kop en borst al wat witter worden. Elk jaar met de rui worden ze lichter. Pas in 't 4e jaar krijgt de vogel z'n volwassen kleed. Dam beginnen ze er aan te denken een eigen huishouden op te richten en zoeken ze hun oude broedplaatsen weer op. Al die tijd hebben ze langs de kust gezwor ven. Langs de dijk kunt ge ze elke dag bezig zien. Wanneer bij 't vallen of rijzen van 't water de stenen onder aan de glooiing, die zo mooi begroeid zijn met allerlei zeegewassen, even onder water staan, weten de meeuwen dat er wat te halen valt. Druk in de weer zwemmen ze in de zeetuin rond, waar groen-, bruin- en purperwieren, sommige klein, andere in lange slierten, met de golven op en neer deinen. Krabben, alikruiken, zeesterren, anemonen en zoveel andere lagere dieren hebben hier hun gebied, visjes verschuilen zich tussen de op de kunstmatige rotsen bevestigde planten. Hier is voedsel in overvloed. Even een sprongetje omhoog, en kop en schouders ver dwijnen voor een ogenblik onder de opper vlakte. Steeds is een krab of zeester wel 't slachtoffer. De stvige snavel weet het krab- pantser wel te verbrijzelen en een vijfpoot gaat zo wel naar binnen. Ja, kort geleden had zelfs een zilvermeeuw een paling van pl.m. 25 cm te pakken. Hiermee vloog hij toch even op de wal, maar in z'n geheel verdween de aal. Ze zijn verbazend gulzig, wat niet ver teert, wordt later weer uitgespuwd, als de haarballen bij de roofvogels. De schelpprop- pen op strand, vooral op de einden der pieren getuigen ervan. In de haringtijd bezoeken ze geregeld de veiling aan 't Havenhoofd. Ondermaatse vis, die in de richting van de zee wordt weggewor pen, wordt behendig door hen opgevangen, zelfs bijna volwassen haringen verdwijnen door 't keelgat. Niet altijd heeft de gelukkige vanger plei- zier van zijn behendigheid. Andere meeuwen snellen vaak toe. Een wilde jacht ontstaat, waarbij de vervolgde in allerlei wendingen on der vervaarlijk geschreeuw tracht te ontko men. Meermalen moet hij echter zijn prooi los laten, heeft hij hem al doorgeslikt dan spuwt hij hem uit angst vaak weer uit. De vervolger gaat met de buit strijken, 't Zijn echte rovers, die niet kunnen zien, dat een ander iets heeft. Langs de kust zwom een zeekoet, een dui ker uit Noordelijker landen. Zijn voedsel ving hij, terwijl hij zich snel onder water voortbewoog, hierbij maakte hij vooral ge bruik van z'n vleugels, die hij als vinnen ge bruikte. Daar kwam hij boven, een blinkend visjes in de bek. Een zilvermeeuw schoot toe, maar de koet verdween weer onder de opper vlakte. Hij moest toch weer boven komen om z'n buit op te eten. Nauwelijks boven, of de suizende vleugelslag is weer boven hem. Dit spel herhaalde zich eenige malen. Toch moest de zeekoet z'n moeilijk verkregen vangst af staan. Niet voor niets broeden kleinere zeevogels in grote kolonies, nestelen de tureluurs liefst dicht bij kieviten en grutto's, meermalen moe ten ze de aanvallen van de zilvermeeuw af slaan, die 't op de eieren gemunt heeft. Ge moet maar eens zien, hoe fel in Mei, Juni, overvliegende meeuwen door kieviten wor den bestookt. Ze kiezen vaak de wijste par tij, door de aftocht te blazen, vooral als van andere akkers hulp komt opdagen; want broe dende weidevogels, daarmee valt niet te spot ten. Toch weten ze de nesten soms te vinden en menig eitje wordt verorberd. Nuttig werk verrichten ze, doordat ze veel wat de zee op de kust werpt, opruimen. Daarbij zijn ze lang niet kieskeurig. Aan half vergane kadavers staan ze te trekken en te scheuren, om alles wat eetbaar is, er af te krijgen. Speurend vliegen ze langs de vloed lijn, of er ook iets van hun gading aan komt drijven. Ook op het land verdelgen ze heel wat schadelijk gespuis. Ze verstaan aardig de kunst, wormen en larven, „uit de grond te stampenWanneer ge de meeuwen op een weide bezig ziet, staat er vaak één op een eigenaardige wijze snel op en neer te trappelen. Daarbij kijkt hij scherp naar de grond, elk ogenblik schiet de snavel uit om een insect of worm te grijpen. Door dat trappelen ontstaat n.1. in de grond een lichte trilling en nu is 't merkwaardig, dat, als onder-de-grond-levende insecten zo'n trilling waarnemen, ze altijd naar de oppervlakte vluchten. Men beweert wel, dat ze dit doen uit mollenvrees. De mol veroorzaakt tijdens zijn wroeten ook heel wat trilling en redding voor de insecten is dan boven de grond ge legen. 't Gehele jaar blijft de zilvermeeuw ons trouw. Wel trekken ze in de winter Zuid waarts, maar ver strekt hun tocht zich niet uit en andere uit Noordelijker gebied nemen zo lang hun plaats in. Merkwaardig hoe ze zich vooral bij storm weer nogal verplaatsen en altijd tegen wind in. Huilt de wind uit het Zuid-Westen, langs dijk en strand zien we de zilvers zuidwaarts trekken. Vol bewondering slaan we dan de prachtige zilvervlucht gade. Hoe feller de storm, hoe steviger de vleugéls gekromd wor den. Onbegrijpelijk hoe ze in eindeloze zweef vlucht hoger en lager zeilend, vlak langs de duinenrij op enkele meters hoogte, passeren, insturend tegen de bulderende wind, zonder de vleugels merkbaar te bewegen. Blaast de wind uit Noordelijke richting, de zilvermeeu wen bewegen zich naar 't Noorden. Hun kop is steeds in beweging, die draait heen en weer, terwijl de ogen 't strand afzoeken naar voedsel. Zijn broedgebied bevindt zich in de een zame, woeste duinstrook vlak achter de zee- reep, waar dichte helm en ondoordringbare duindoorn afwisselen met kale, witte stuif- vlakken en gaten. Hier voelt de zilvermeeuw zich thuis. Op vele plaatsen treft men de kolonies aan, waar soms honderden paren broeden. Betreedt ge hun gebied, dan is alles in de weer den indringer 't verder gaan te beletten. Dreigend klinkt 't: „Kuk-kuk' 'of „gak,gak" u tegemoet. Hoe dichter ge bij de nesten komt hoe driester de meeuwen worden. Beangstigend zijn hun aanvallen. Als zo'n grote vogel on der boos geroep recht op u aan komt stor men en herhaaldelijk rakelings langs u schiet, vreest ge elk ogenblik een slag met de vleu gel of een houw met de vervaarlijke snavel. In 't voorjaar klinkt ook vaak hun kla gend: „kliauw-lauw-lauw" door de luéht. Hier en daar ziet ge al spoedig tussen de helm de nesten liggen: een kom in de grond belegd met droge plantendelen. Eind Mei, be gin Juni treft ge hierin 3 a 4 grote, groen achtig bruine eieren met zwartbruine of grijs achtige vlekken. Komt ge wat later, dan zijn de meeste nes ten leeg, maar is 't oog er aan gewend, dan ontdekt ge tussen de ruigte de jongen, die angstig zich trachten te verbergen, vuilwit met donkerbruine stippen. Na 4 weken kun nen ze vliegen. Toch liepen begin Augustus in de zilvef- meeuwkolonie op Texel nog verscheidene jonge meeuwen rond, die bij onze nadering in de dichte helm een schuilplaats zochten. Ze begrepen niet, dat we niets kwaads in de zin hadden. Vooral langs de kust ontdekt ge te mid den van de zilvermeeuwen altijd wel eenige helder witte meeuwen met nagenoeg zwarte vleugels, dit zijn de mantelmeeuwen, 't Ge hele jaar kunt ge ze hier waarnemen. Broe den doen ze in ons land niet. De stormmeeuw of kleine zeemeeuw Üjkt veel op de zilver meeuw, is echter aanmerkelijk kleiner. In de herfst treft ge hem veel aan op de landen in gezelschap der kokmeeuwen. Zijn broedge bied ligt nog dichter naar zee dan dat van dt zilvermeeuw, vaak op de lage voorduintjes vlak langs het strand. /X De verrukking van een Fransche vlieger. Peyronnet de Torres vertelt in de In- transigeant, boven ons land het snelste transportvliegtuig ter wereld bestuurd te hebben. Hij heeft er de overtuiging opgedaan, dat de handelsvliegerii niet alleen met zeer groote schreden voorujit is gegaan, maar in een voor Franschen nog ondenkbare mate in de gewoontèn wortel geschoten heeft. Hij woonde te Amsterdam, de preseii- tatie van de Douglas en de nieuwe Fok ker bij. En bii de vlucht heep en weer, tusschen Amsterdam en Parijs, had hij den indruk, in Nederland een nationaal feest bij te wonen. Hii prijst het drukke gebruik van de liin HaamstedeRotter dam en heeft de twee genoemde toestél len mogen besturen. Het was een openbaring voor hem, die zich van kindsbeen af met de vliegerij heeft bezig gehouden. Met een snelheid van 300 km in het uur hebben de passa giers de gewaarwording in een weelde- jacht te zitten, hii roemt inzonderheid de stilte. Het sturen heeft hem eenvoudig ver rukt. De Amerikanen hadden geliik met te zeggen, een krachttoer te hebben uit gehaald. De handelsaeviatiek is rta een inspanning van 15 jaar, werkelijkheid geworden. Frankrijk blijft daarbij ach ter constateert hij. Een mankement van geringe beteekenis. Na de eerste goed geslaagde proef vlucht van den ex-Postjager gistermid dag op Schiphol is de heer Ge.vsendorf- fer onverwachts nogmaals met het toe stel de lucht ingegaan. Bij de landing na die tweede vlucht voelde de piloot, dat het toestel rechts wegzakte. Ervaren als hii is, trok hij het toestel op het linker- wiel en liet het daarop uitloopen. Met vrijwel geen vaart kwam het toestel daarna wederom op het rechterwiel te recht, dat nog verder wegzakte. t>e rechter schroef raakte even den grohd en de motorkap werd daarbij licht be schadigd, maar dat was al; bii onderzoek bleek het rechterwiel inderdaad opge drukt te zijn, op dezelfde wijze als dat pleegt te geschieden in de lucht. Ver moedelijk heeft de pal dus gemist. De schade aan den ex-Postjager is, zooals gezegd, gering. De deelneming aan den wedstrijd LondenMelbourne zal er wel niet door in gevaar komen. waaronder wegens faillissement en sterfgeval te Nieuwediep, zal op des avonds 7b uur, in het gebouw „MUS1S SACRUM", aan de Koningstraat, de navolgende perceelen alle gslegen te Den Helder, 1. Huis en erf aan de eerste Vroonstraat no. 42, groot 83 c.a. 2. Huis met voortdurend recht van erfpacht aan de VanSpeijk- straat no. 9, groot 1 are 11 c.a. 3. Huis met voortdurendrecht van erfpacht aan de VanSpeqk- straat no. 11, naast het vorige perceel, groot 1 are 11 c.a. 4. Huis met voortdurend recht van erfpacht aan de Kruger- straat no. 36, groot 1 are 35 c.a. 5. Huis met voortdurend recht van erfpacht aan de Kruger- straat no, 38, naast het vorige perceel, groot 1 are 35 c.a. 6. Huis met voortdurend recht van erfpacht aan de Van der Duin van Maasdarnstraat no. 29, groot 1 are 12 c.a. 7. Huis met erf aan de Molen straat no. 48, groot 1 are 18 c.a. 8. Huis met voortdurend recht van erfpacht aan de Langestraat no. 145, groot 1 are 34 c.a. Te bezichtigen daags vóór en op denverkoopdag desn.m. van 2—4 uur. Nadere inlichtingen geeft genoemde notaris. v. Limburg Stirumstraat 3 (over slager Wit). AL ONZE KOEKJES ZIJN 2 CENT P. ONS VERLAAGD. Tompouzen nu 5 cent. VANAF HEDEN mijn overheerlijke SPECULAASJES 30 cent per half pond. Banket, Allerhande 30 ct. p. half pd. De beroemde Slagroom-Wafels tO ct. Slagroom 25 cent per ons. De echte Heldersche TAAI-TAAI 25 cL p. p. P S. Met onze koekjes en gebak is ieder feest een groot succesl Bij f 10.— Cassabons een heerlijke CAKE cadeau. AFSLAG. AFSLAG. N.V. PAUL C. KAISER - ROTTERDAM BISKWIE-, KOEK- EN BESCHUITFABRIEKEN Tegen vertoon contributie-kaart, Juli 1934, hebben óók toegang Leden der Centrale H.L.S. in Hoeden C. T roost aangeboden Vooruitbetaald: lOct. p. regel I minimum Met vooruitbetIS ct. p. regel j 40 en 60c. Uit de hand te koop Burger woonhuis, met ruim vrij erf, Vlamingstraat 46. Te bevr.: Vlamingstraat 42. 1151 Vooruitbetaald: 10 ct. p. regel I minimum Nletvoorultbet:l5ct. p. regel 40en 60c. Te huurhet Huis a.d. Brak keveldweg 102, huurprijs f 30 p.m., water inbegrepen. Te bevragen: Joubertstr. 16. Te huur het keurige PERCEEL Begoniastraat 37, met 3 Slaapk. en vaste wasch- tafel. Huurprijs f 7.p. w. water vrij, en het geriefelijke PAND, Joubertstr, 13, f 6.75 per week, water vrij. Adres: „Het Woningbureau" Weststraat 100. Te huur pracht Woning met gr. tuin, Van Speykstraal 38, d. t. a. Moderne Woningen Kruger- straat 25, h f 32. p.m. t.a.v. 1 October en Crocnsstraat 50, I 6.75 p. m., (w. inbegr.) Te bevr.: F. FELS, Weststraat 46. Te huur per 1 October a.s., geheel HUIS (centrum stad), m. overname inventaris, e. v. t. ook gemeubileerd te huur. Brieven onder No. 357, aan het Bureau van dit blad. Per 1 October te huur gem. Villa,met garage, te Huisduinen, Kijkduinlaan 7. Te bevr.: Kanaal weg 176a. Te huur mooi Bovenhuis, Kanaalw. 67. Adres: Bureau v. d. blad. Te huur modern Woonhuis, Oronjéstr. 40, solied Burgerwoonhuis, Keizersgr. 82, solied Burger woonhuis, Jan in 't Velt- straat 145. Inlichtingen bij den Makelaar R. DIJKSHOORN, Molengracht 35. Te huur per 1 Oct. a. s. het Landhuisje „Jannette", Kijkduinlaan 18, gedeeltelijk gemeubileerd, per maand f 31.75. Adres: Emmastraat 88. Te huur een ruim BOVEN HUIS Doolhof 3, f 5 per week, voorz. van water, gas en electr. Een Bergplaats voor een Bakfiets h f 0.50 per week, 2e Emmadwarsstraat. Adres: ZEE M AN, Loods- gracht hoek Looiersteeg. MOOI BERGEN (N H.) Te huur Landhuis f 50 p. m. Woningen voor f 27.50 p.m. en voor t 5— en f 5.50 p.w., van alle gemakken voorzien. Adres: MAIJS, Wiegmanweg 7. Te huur het flinke moderne Woonhuis, Janzenstraat 82. Adres: Emmastraat 88. Te huur te Huisduinen, Huis met tuin. KI. gezin. Gas, electr. aanwezig. Adres: Badhuisstraat 24. KLAVER SLINGERHONING te koop, met rijksmerk, 10 p. f 3.25 met pot f 3.50. Franco thuis. Adres: J. SCHERINGA, IJmker Callantsoog. Burgemeester en Wethou ders van DEN HELDER bren gen, voor zooveel noodig, den ingezetenen in herinnering: A., dat zij, die zich in dezo gemeente komen vestigen, hier van binnen veertien dagen ter Se cretarie der gemeente moeten doen blijken, door overlegging van een getuigschrift vanwoon- plaats-verandering(verhuisbil- iet), of andere door de politie deugdelijk verklaarde papieren B., dat zij, die de gemeenta verlaten, een getuigschrift, als vorenbedoeld, behooren op te. vragen Overtreding der bepalingen wordt gestraft met hechtenis van ten hoogste 14 dagen of geldboete van ten hoogste f 100, C„ dat van de verhuizing binnen de gemeente binnen 14 dagen moet worden kennis gegeven ter Secretarie, met aanduiding van het perceel,dat men verlaten en hetwelk men' weer betrokken heett. Hetnietnaleven derbepaling wordt gestraft met hechtenis van ten hoogste twee maanden of geldboete van ten hoogste f 300.—. Den Helder, Sept. 1934. dat het Heldersche publiek Uw ge^ vestigde zaak wel kent en dat U daarom niet behoeft te adverteeren Daarvoor heeft Den Helder een te vlottende bevolking Niet alleen de inwoners van de vorige maand, ook die van van daag moeten Uw zaak kennen

Heldersche Courant | 1934 | | pagina 3