Stadsnieuws DE MISTE FOTO J. VAN DE WITTE BONTKRAGEN J. J. H. KOOPMAN RIJDT per HILLTAX !p bruidsparen waren er deze week in Den Helder. Sieten hun trouwportret maken bij ons. Onze reputatie garandeert U altijd: Portret-Atelier JAC. DE BOER, Keizerstraat 75. Show van het Modehuis S. Herschel. Uit het politie-rapport. OPTICIEN Brillen op voorschrift en eigen keuze. Moderne optiek. KEIZERSTRAAT 103 Clinge Doorenbos-avond De feestweek te Julianadorp. PREDIKBEURTEN WESTSTRAAT 14 nERPE BLAD HELDERSCHE COURANT VAN ZATËRDAG 29 SEPTEMBER 1934. Qp. en ondergang van Zon en tijd van hoog water Zomertijd. Maan Ooi. T:°nd" jjr 30 22.48 1^.31 <M w p V |Z 1 23.52 16.02 2 1.00 16.25 1.03 16.43 2.15 16.58 3.26 17.10 4.38 1721 Zon opond 18.40 18.38 18.35 18.33 18.30 18.28 18.26 en Maan (T exel) Hoogwater sm 6.56 6.57 6.58 7.00 7.02 7.04 7.06 17.3 2.31 3.02 5.33 6.48 7.42 8.20 nam. 2.05 3.20 4.44 6.12 7.17 8.02 8.38 Licht op voor alle voertuigen. jZaterdag 20 Sept. iZondag 30 baandag 1 Oct. 19.13 19.10 19.08 60-JARIG HUWELIJK. Naar wij vernemen, zullen onze vroegere iolaatsgenooten, de heer en mevrouw F. jgoon en P. J. Boonvan Horssen, thans iwonende St. Anthoniehoeve te Voorburg, top 7 October a.s. hun 6o-jarigen huwe lijksdag herdenken. APOTHEKEN. Van hedenavond 10 uur tot Maandag morgen is alleen geopend de apotheek ld, !- firma Smeets-Snel, Weststraat. ;ran Maandag 1 October tot 8 October wordt avond- en Zondagdienst waarge- jnomen door A. P. Hoolmans, Spoorstraat. GEVAARLIJKE BOCHT BIJ DE KOOIJ (N.-H.) Ofschoon deze bocht wordt aangeduid door een rood-wit geschilderd hek, is de toestand ter plaatse niet van gevaar ont bloot, omdat de zichtbaarheid van het hek zeer lijdt door een rij huizen aan de West zijde van het Noord-Hollandsch Kanaal, itegen welken achtergrond het hek niet 'zoo duidelijk uitkomt als wenschelijk is. ,1e Afdeding Wegen en Verkeer van di ii B. B. N. heeft nu op haar verzoek aan den Rijkswaterstaatsdienst om ver betering van de situatie berichtontvangen, dat het hek in helle kleuren zal worden overgeschilderd, terwijl bovendien eenige reflectoren zullen worden aangebracht. PLUIMVEETENTOONSTELLING, Naar wij vernemen, zal de jaarlijksche Pluimveetentoonstelling, uitgaande van de Pluimveevereeniging „Den Helder en Omstreken", dit jaar worden gehouden op 14, 15 en 16 December, in het Alg. Militair Tehuis, Spoorstraat. Voor het eerst z&\ op deze tentoonstelling ook met kanaries worden uitgekomen. BESTELLINGEN JULIANADORP. Blijkens de in dit nummer voorkomende advertentie is de dagelijksche vracht- autodienst van van Gend Loos, Alk maar—den HelderHarlingen, uitgebreid met Julianadorp Deze plaats is tevens opgenomen in een rechtstreeksch tarief met de Nederlandsche spoorwegen. Het agentschap is gevestigd ten huize van den heer A. Zetnan, Foreestweg 51, Ju lianadorp, waar alle inlichtingen worden verstrekt. Voor onze Julianadorpsche plaatsge- nooten een belangrijke verbetering, omclat nu de vracht naar de stad vervalt. BOND TEGEN ZWAREN BELASTINGDRUK. Wij vestigen de aandacht op de in dit nummer voorkomende advertentie betref fende het geven van kostelooze adviezen in belastingzaken. IN 8 MIN. JAM EN GELEI. Gisterenmiddag hield de Ned. Vereen. van Huisvrouwen een demonstratie in het Militair Tehuis in de Spoorstraat. Gedemonstreerd werd hoe men in nog geen 8 minuten de heerlijkste jam en gelei zelf kan maken. Iedere huisvrouw weet bij ervaring, wat het zeggen wil jam te maken. Het jam koken, dat eenige uren duurt, is een vervelend werkje, het steeds moeten roe- ren met de kans van aanbranden en overkoken is een geduld werkje, dat niet iedere huisvrouw even gemakkelijk afgaat. Jegenwoordig hoeft dit werk maar 8 minuten te duren, dank zij Pen-Jel. l)w jatn is in 8 minuten klaar, daar door: de. veel geuriger en smakelijker; -O- 2 maal zoo groote opbrengst; rfe gocdkooper, omclat u uit 1 pond luchten nu 2 potten jam krijgt inplaats an 1 en om,]al u belangrijk: aan brand- mtspaart, hetzij gas of electriciteit. BESTE DAGLICHT-ATELIER) J! 4e. Bevat deze jam de voor ons lichaam zoo noodzakelijke vitaminen. Na afloop van de demonstratie ontving ieder lid 2 receptenboekjes en kreeg elk een beschuitje met jam te keuren, dat bij een ieder in den smaak viel. Pen-Jel is bij iederen drogist of krui denier verkrijgbaar. NIEUWE ZAKEN. Een tweetal nieuwe zaken vragen een oogenblik de aandacht. In de Keizerstraat no. 17 opent Navar's Sigarenmagazijn heden een winkel in allerlei soorten en kwaliteiten. Ook rook- en pruimtabak vindt men er. Doordat hier rechtstreeks van de fabriek aan den klant wordt geleverd, en alle tusschenhandel is uitgeschakeld, vindt men prima kwaliteiten tegen de laagste prijzen. In de Ooievaarstraat no. 44 opent de heer Geerlof Bruining Maandag een kapperszaak. HET KOVACS LAJOS CONCERT. Wij vestigen nog even de aandacht op het Kovacs Lajos concert waarvoor de plaatsbespreking hedenmiddag te 2 uur aanvangt. Als bijzonderheid kunnen wij nog ver melden, dat een gedeelte van het concert van Kovac Lajos in Casino op Dinsdag avond a.s. door de A.V.R.O. wordt uitge zonden, zoorlat ook geheel Nederland een gedeelte van de primeur van Kovacs in Den Helder kan beluisteren. NOORD-HOLLANDSCHE VEREENI- GING „HET WITTE KRUIS". Ledenvergadering. In de eetzaal van hotel Bellevue had Donderdagavond een algemeene leden vergadering plaats van de afdeeling Den Helder van bovengenoemde vereeniging. Aanwezig waren de dames Ketner—De Jorigh en DelgorgeMeijers en de heeren W. J. Bakker, M. A. Kolster, K. Tiemes, C. Fray en J. Delgorge Tz. Notulen, Ingekomen Stukken. De notulen van de vergadering van 12 April worden met een kleine verandering goedgekeurd en vastgesteld. Bij de inge komen stukken is een schrijven van het Hoofdbestuur, dat wederom de gelegen heid bestaat voor gratis uitzending van ondervoede kinderen gedurende 4 weken en uitsluitend in de beide Witte Kruis- gebouwen »Heideheuvel« en Bosch en Heide*. Bestuursverkiezing. De aftredende leden, mevrouw B. A. Ketner—De Jongh, de heeren J.Smit en M. A. Kolster, voor wie dubbeltallen wa ren opgemaakt door het bestuur, werden bij acclamatie herkozen. Afgevaardigden Algemeene Vergadering, Tot afgevaardigden van de algemeene op 2 October te Amsterdam te houden algemeene vergadering, werden opnieuw aangewezen de heeren Delgorge en Bak ker, en als pl.v. de heer Tiemes. Beschrijvingsbrief aïg. ver gadering. De behandeling van den beschrijvings brief voor deze algemeene vergadering geeft geen aanleiding tot bizondere op- of aanmerkingen; de verschillende voor stellen enz. werden besproken of toege licht. De vergadering ging accoord met het voorstel van den Voorzitter om de afgevaardigden de vrijheid te laten naar bevinding van zaken te handelen en hem geen bindend mandaat te geven. Begrooting 1935. Hieraan is het volgende ontleend: De voornaamste post van de Ontvang sten zijn de contributies, welke wij ge steld hebben op f 5670.— dat is lager dan het vorig jaar met het oog hierop, dat R.K. leden overgaan naar het Wit Gele Kruis en met het oog op de salaris vermindering, waardoor vele leden val len in de lagere klasse. Ook de rente van belegd kapitaal in Effecten hebben wij lager gesteld dan het vorig jaar en wel op f 800.dat bij de plaats gehad hebbende conversies het rentetype verlaagd is. De andere ontvangsten zijn vrijwel het zelfde gebleven, evenals die van de Wijk verpleging, welke hoofdzakelijk bestaan uit subsidie van de Gemeente f 3100.— en klassetarief f 950.—. Wat de uitgaven betreft van het Witte Kruis, deze hebben wij hetzelfde gesteld als vorig jaar en sluitende begrooting in ontvangst en uitgaaf met f 6826.03. De uitgaven van de Wijkverpleging hebben wij geraamd op die van het vorig jaar met uitzondering van het salaris van de wijkverpleegsters, dat met f 100.— vermeerderd is wegens periodieke ver hooging van salaris van Zr. Lans. I)e Wijkverpleging sluit in ontvangst en uitgaaf met f 7395.—. Onder dankzegging aan den penning meester goedgekeurd. Nazien der boeken. De heeren Delgorge, de Bie en Gaakeer worden wederom, evenals vorig jaar, be noemd tot leden van de Commissie voor het nazien der boeken over 1933- Rondvraag. Deze levert niets op en te ruim negen uur sluit de voorzitter de openbare ver gadering. Stadsritten vat 10 ct. p. p. Buitenritten 5 ct. p. K.M. Standplaats: Julianapark tegenover „Bellevue" v. d. WIJST, Hoofdgracht 24. Tel. 565 ABONNEMENTSVOORSTELLINGEN IN CASINO. De deelname aan deze voorstellingen blijkt weer algemeen te zijn, Vanaf a.s Maandag zullen de abonnementskaarten bij de abonné's thuis worden bezorgd, tegen betaling van het abonnementsgeld. De eerste voorstelling zal plaats hebben op 23 October met het mooie stuk Vorstelijke Emigranten* dat dezer dagen nog steeds wordt opgevoerd in Amsterdam en waarin Else Mauhs en Jan Musch de hoofdrollen vervullen. Een pracht van een openingsvoorstel ling. Voor hen, die zich nog niet hebben doen inschrijven, is daartoe gelegenheid tot uiterlijk Dinsdag a.s. INDIË IN CASINO. Een nieuwe attractie is in Casino in voorbereiding. De Directie is met een bekend amusementsbureau uit de Resi dentie in onderhandeling voor het orga- niseeren van 2 Indische feestavonden. Hierbij zullen o.a. medewerken: een ori gineel Gamelang orkest, een Krontjong Band, Javaansche dansers en danseressen, samen bestaande uit 30 Javanen. Nog meerdere attractie's als: een Hol- landsche Dansband, optreden van een bekend artisle, een echt Indische rijst tafel enz. enz. zullen deze avonden tot iets aparts maken. We komen er nader op terug. Parijs in Den Helder. „BAND VAN 7". In Casino, In plaats van de aangekondigde Alk- maarsche Band van Siem Spruit, zal Zondag in Casino het nieuw geformeerde Dans-Orchest »De Band van 7<, een Hot- en Jazz-avond geven, waarbij de nieuwste schlagers, in een uitmuntende bezetting, ten gehoore zullen worden gebracht. Men zie de advertentie. Den Helderwereldstad! Wie had nog slechts korten tijd geleden kunnen denken, dat onze goede oude Jutter-ge- meente zulke groote-stadsallures zou aan nemen, dat wij ons deze week ten twee den male moesten opmaken om naar een modeshow te trekken? Ditmaal was het de bekende modezaak S. Herschel, die de Heldersche dames in de groote Casino-zaal een moderevue aan bood. Al bijtijds waren de gezellig om kleine tafeltjes gegroepeerde stoelen bezet door verwachtingsvol uitziende belangstellen den. Voor alle dames schijnt toch een mag netische aantrekkingskracht uit te gaan van het tooverwoord „nieuwe kleeren De een mag dan wat mondainer en ele ganter, de ander meer stijf-degelijk van aanleg zijn. als het op het becritiseeren en uitzoeken van toiletten, hoeden, etc. aan komt, zijn allen even fanatiek. Doch vóór de mannequins van het po dium zouden afdalen, wachtte het publiek ditmaal eerst een andere attractie en wej het optreden van 't beroemde paar Janina Lassarow, dat eenige dansnummers zou demonstreeren. Het paar, waarvoor nog kort geleden een enthousiast Carlton-publiek geestdrif tig applaudisseerde, is van Russische ori gine, beiden genoten hun opleiding in Ber lijn: ze waren dus alleszins in staat be schaafde en serieus uitgevoerde kunst te doen genieten. Uitgevoerd werden eenige Russische dansen in sierlijke costuums, die, getuige de bijvalsbetuigingen van het pu bliek, zeer in den smaak vielen. Daarn begon de eigenlijke show met als trok, was een taupe-kleurig complet met stof met Schotsche ruitgarneering (creatie Lucy Pary), waarvan de naam „Harwich" ons visioenen tooverde van de Harwich- boot en een verblijf in het sportlievende Engeland. In bonte rij toonden ons vervolgens de zes, bizonder voor hun taak berekende mannequins elegante complets, eenvoudige en meer chique middagtoiletten, met kost baar bont gegarneerde en effen stoffen herfst- en wintermantels. Wat vooral de aandacht der dames trok, was een taupe kleurig complet met molbontvest en dito bonthoedje met groene veergarneering, copie model Auguste Ber- nard. Daarop volgde een zeker niet min der mooi exemplaar met hooge bruin-beige bontmanchetten, welke, evenals de dito hoogopstaande kraag, geestig gegarneerd waren met Brandebourgs. Een Russisch- groen model met molbont gegarneerd, oogstte» hoorbare bewondering. Het was dan ook opvallend mooi, zoowel wat kleurcombinatie, als model betreft, hoewel het te betwijfelen valt, of een opvallend geheel als dit door het meerendeel der Heldersche burgerij gewaardeerd zal wor den. Ook merkten wij op, dat de lange casa- que weer in eere hersteld is, waarvan ver schillende exemplaren getoond werden in zijde en dunne wollen stoffen, gedragen op kokernauwe rokjes van splitten voor zien om het loopen mogelijk te maken. Later verscheen een prachtcomplet en,.,] dit bleek de creatie te zijn van een Hol- landsch huis; zwart fluweel. Weer de nau we rok (de rokken iets korter dan vorig jaar, dames!) met de splitten en een beeld van een papegaai-groene schootblouse. De driekwart jas had een zeer origineele slui ting, reuze groote strik van zwart fluweel, afgevoerd met groen. Onder algemeene aandacht kwam een rêve van een bruin velours hoedje, tricor-i ner met lange bruin fluweelen linten achter aan in een lossen strik om den hals naar voren gaand, een hoedje dat ons leven dig aan grootmoeders tijd herinnerde doch zouden die ook zoo ondeugend onder het randje uitgegluurd hebben als deze blonde mannequin met de guitige krul letjes? De pauze was waarlijk niet overbodig otu even uit te rusten, zoowel voor de toonsters als kijksters, welke laatsten te veris gelegenheid hadden zich aan een uit gebreid thé complet te goed te doen. Na de pauze werden bridge japonnen avondrobes, bontmantels, enz. getoond De firma Herschel had de goede gedachte gehad de mannequins vanaf het podium ovèr een door de geheele zaal gelegd plan kier te doen loopen, waarvan de fraaie loopers door de firma Klerkcq waren ge leverd, waardoor ook de meer achter waarts zittende dames even goed alles konden bewonderen als de meer bevoor rechten, die een plaatsje vooraan hadden bemachtigd. Trouwens, zelfs op het balcon zaten be langstellenden, die expres van buiten wa ren gekomen voor dit evenement. Evenals dit in de groote steden op de shows gebruik is, kreeg iedere bezoekster een keurig uitgevoerd boekje, waarin alle getoonde modellen met nummer en naam genoemd werden, terwijl de prijs daarach ter vermeld stond. Vervolgens kwam een zeer vlot drie kwart bontjasje van veulen onze aandacht vragen, dat gevolgd werd 4°or een origi neel model van Patou, een zwarte diner- of middagjapon, fraai gegarneerd met van dezelfde zijde afgeknipte schubben en van een onberispelijke coupe. Vele transpa rant gewerkte ruggen waren te zien in zwarte, gekleede japonnen, in ruitjes of anderen vorm uitgeknipt en afgewerkt met zwarte tulle. Een casaque-japon, waarvan het bovendeel geheel bedekt was met lak- cirkels, had ook zeer de bewondering. In bridge-japonnen waren bijzondere exem plaren te zien, o.a, een met vleugelmou wen, afgevoerd met goud lamé, die door een eenvoudige handbeweging was te me tamorfoseeren in een zeer gekleed avond toilet met goudlamé kraag. Dat de bridge- coats (hoewel in eenigszins veranderden vorm) nog niet van het tooneel verdwe nen zijn, bewezen ons de modellen in di verse kleuren, o.a, helrood jasje op witte japon, welke een puntige sleep vertoonde, die zeer practisch aan de binnenzijde een lus bezat, die om den pols gedragen kon worden en dus met dansen geen bezwaar voor de draagster noch voor de omgeving kon opleveren, Deze robe bezat een zeer apart, ruitvormig décolleté. Een gedurfde, doch zeer geslaagde combinatie was een japon in de nieuwe kleur „prune", glan zende zij met hei-groen gegarneerd. Een prachtige zwart moiré, met ingeweven groot wit rozenpatroon, japon deed eenigszins Japansch aan; ook hier was de sleep aanwezig, die meer en meer in zwang komt. Copieën van modellen van Lanvin en Agnès werden ons respectievelijk getoond in een groene robe van met metaal door weven zijde (nouveauté van de Lvonsche zijdefabrikanten en een groot avondtoilet met pailletten-schubben op de schouder garneering en op het schortvormige losse voorstuk van den rok. 'n Groote verrassing was het voor vele bezoeksters toen de mannequin het schortje losknoopte en als gape sierlijk over rug en schouders dra- peerde. Meer eigenaardig dan mooi deed ons een hardgroene kanten japon, hoewel van onberispelijke snit, aan met bisschop- roode fluweelen sjerp. Meer in den alge- meenen smaak viel een donkerblauwe japon met bleu mouwen en typische Pierrot-kraag, laag V-vormig uitgesneden aan de achterzijde; schepping van Lucie Paray. Via een geweldige collectie mantels in bont en stof met bontgarneering (alle in den waren zin des woords „bekroond" door elegante en flatteuse bijpassende hoeden) presenteerde de mannequin ons een zwart-zijden japon met zilvergrijs sa- I tijnen bovenstuk en dito cape. Van Mo- lyneux kregen we een waarlijk fraai mo del van bleu met donkerblauw velours chif fon te zien. Toen de welbekende tonen van het Brautslied door de zaal begonnen te klin ken, traden uit de coulissen twee snoezige strooistertjes, in rose op den voet afhan gende strookjurken gekleed, gevolgd door een charmante bruid de bruidsjapon bleek getooverd te zijn uit het gedécolleteerde avondtoilet, waarvan de ruitvormige hals uitsnijding bleek toegevouwen te kunnen worden en lange mouwen in de armsgaten gevoegd)vergezeld van drie in rose taf zijde gekleede bruidsmeisjes, groote zwart-fluweelen hoeden, schuin op keurig gekapte hoofdjes. Hoewel van dezelfde keur en soort zijde, waren deze toiletten alle van verschil lend maaksel, waardoor de eenvormigheid, die anders zoo vaak een bruidsstoet ken merkt aan deze werd ontnomen, Met een fraaie touffe rose anjers in de hand, die, evenals de bruidsbouquet van witte anje lieren. door mej. A. Dijkshoorn was gele verd, schreden de bruidsmeisjes achter de bruid aan. Toen de stoet op het podium was- teruggekeerd, werd door het strijkje het Wilhelmus gespeeld, dat spontaan door de geheele zaal werd meegezongen, een waardig slot van dezen uitmuntend ge slaagden middag. Het éclatante succes, dat de fa. Her schel met deze show heeft geoogst, en waartoe de Casino-directie door de goede verzorging zeker het hare heeft bijgedra gen, zal, naar wij hopen aanleiding zijn, geregeld de Heldersche inwoonsters door moderevues op de hoogte te houden van binnen- zoowel als buitenlandsche mo dellen. Verder deelen wij nog op verzoek van de fa, Herschel mede, dat tot haar groote spijt wegens te kort aan tijd, de goedkoop ste mantels en japonnen niet getoond zijn. Door de politie werd een persoon aan gehouden, die in het Algemeen Politieblad stond gesignaleerd. Hij is in bewaring gesteld en zal lieden naar Alkmaar wor den overgebracht voor het ondergaan van de hem opgelegde straf. Dorus Clingebos uit Bussum. welbekend door 't heele land, kreeg opeens een introductie van de „Heldersche Courant": „Wilt u in „Casino" komen. met uw machtig repertoire, vol van levens-humor, beter nog dan Hendrik Hakkelaar?!" Ja, en Clinge was gekomen naar de verre Jutterstad, als attractie, propaganda voor ons plaatselijke blad. Moest hit nu reclame maken (ach, ge houdt ons voor den mal): hij, die nooit ons blad gezien heeft, nooit zich abonneeren zal! De practiik heeft 't toch bewezen: 't werd een avond van jolijt, levens-liedjes, diep en ernstig. naast een zee van vroolijkheid Clinge had één van die versjes, door zijn vrouw gecomponeerd, Zooals 't K.L.M.-refreintje spoedig aan 't publiek geleerd. Deze avond stond in 't teeken: zet op zij die crisistijd, geef ons 't leven te genieten, wars van alle narigheid. Ook ik wil een liedje maken voor de „Heldersche Courant"; aan zoo'n versje, vol van zeelucht. is ons „Heldersc.h hart verwant. Ja, een zeelied zal het worden voor mijn breede lezersschaar. Doch.... nu is het niet meer noodig: 't versje is al voor elkaar! HENDRIK HAKKELAAR. ONGEVAL, Vrijdagmiddag werd het zoontje van Dr. v. D. alhier door eenige scholieren der Ambachtsschool op den hoek Singel- Krugerstraat aangereden. De jongen sloeg met zijn hoofd tegen het stuur aan, en brak door den val waarschijnlijk een der enkels. Er werd ons medegedeeld, dat het troepje scholieren met een te groote snelheid over den weg koerste, en dat dit ook de reden is van bovengenoemd ongeval. Lichtjes en slingers. En stemming! Stemming is maar alles. En bij zulk prachtig weer komt die, als ze ontbreken mocht, vanzelf wel, Julianadorp ligt daar, we hebben het de vorige maal al gezegd, zoo aardig en knus en schilderachtig, als een groene buitenwijk van Den Helder. Ja, dat vindt de kustbewoner, die alleen maar naar de zee kijkt of de golven goed zijn voor het zwemmen, misschien een beetje raar, maar het is de zuivere waar heid Julianadorp is, veel meer dan een tiental jaren geleden, een buitenwijk van Den Helder geworden, We hebben nu een prachtweg, dwars door de linie, en van het Tuindorp uit is het nu toch eigenlijk maar een kippeneindje meer tegenwoordig. En ik geef u de verzeke ring, als we die bloembollenkrach niet hadden gekregen, waardoor alle verdere ontwikkeling stop kwam te staan, dan was de nieuwe Bolweg al een heel stuk bebouwd en zouden Tuindorp en Juliana dorp elkaar al spoedig de hand kunnen reiken. Nu is daarvan nog geen sprake nu ligt er nog een open stuk weg, maar over tien jaar spreken we elkaar weer. Dan is de crisis opgelost en ons Juliana dorp heelemaal volwassen geworden. Moet u zien, wat een aardige winkelstand er zich thans al begint te ontwikkelen 1 Vóór we van die fancyfair vertellen, moeten we 't nog over wat anders heb- oen. De Helderschen zelf weten dat niet zoo, maar we hebben eigenlijk in onze gemeente heel merkwaardige toestanden. De polder Het Koegras is heel uitgestrekt en behoort voor het grootste deel tot de gemeente Den Helder. Een ander deel hoort onder Callantsoog. Vandaar ook, dat we Donderdagmiddag bij die fancy fair (want die betreft uitsluitend de men- schen van Koegras) beide gemeentebe sturen hadden Burgemeester Driessen was er met wethouder Van der Vaart en en het raadslid Speur Burgemeester mr, Breebaart was er met wethouder Koog van Callantsoog. En juist mr. Breebaart sloeg in zijn toespraak den spijker zoo aardig op den kop. Kijk, zoo zeide mr. Breebaart, de Callantsooger Koegrassers hebben wel eens het gevoel, dat ze door demoeder- gemeente een beetje verwaarloosd worden. Dat is volkomen ten onrechte, en ten bewijze daarvan zijn wij, wethouder Koo- ger en ik, hier verschenen, 't Is alleen maar jammer, zoo ging de burgemeester voort, dat zooiets niet vaker gebeuren can. Maar dat hebben wij niet in de hand. Maar rekent er op, als er iets gebeurt, dat voor onze Callantsoogers van belang is, dat wij er bij zijn Alle-dag-kerk. Van Dinsdag t m. Vrijdag in de Doopsgezinde kerk, 'sav. van 7—8 u. Ned. Ilerv. Gem. (Nw. Kerk. Weststraat) 's Morgens 10.30 u„ Ds. H. A. Enklaar Onderwerp: Gedenk te leven I Ned. Ilerv, Gern. (Westerkerk, Westplein) Geen dienst. Gerof. Kerk (Julianapark). 's Morgens 10 uur, Ds. F. Tollenaar 's Middags 5.30 u., Ds. Joh. Meijnen Kerkdienst (Chr. Mil. Tehuis. Kanaalwegi 's Morgens 10 uur, Ds. Joh. Meynen 's Middags 5.30 uur, Ds. F. Tollenaar Oud Geref. Kerk (Hoogstraat). 's Morgens 10 u. en 's avonds 5.30 u. Ds. N. v.d. Kraats Chr. Geref. Kerk (Steengracht). 's Morgens 10 uur en 's middags 5 uur de heer J. Rebel. Herst. Evang, Luth. Gem. (Weezenstr.) 's Morgens 10.30 u., Ds. A. Klinken berg, van Amsterdam. Bevestiging Kerlceraadsleden. Doopsgez. Gem. Geen dienst. Evangelisatie (Palmstraat). 's Morgens 10 en 's avonds 5.30 uur Ds. H. Bakker, van Amsterdam. Oud-Katholieke Kerk (Langestraat 78). 's Morgens 10 uur, kerkdienst. Past. Th. Moleman. Evangelisatiegebouw, Vijzelstraat: Zondagmiddag 4 uur, straatprediking Molenplein. Verschillende sprekers. Bijeenkomst 's avonds 8 uur. Verschillende sprekers. Leger des Heils. 10 uur v.m. Heiligings-Samenkomst 3.30 Openluchtsamenkomst. 8 uur n.m. Verlossings-Samenkomst Hersteld Apostolische Zending Gemeente Sluisdijkstraat hoek Schagenstraat 's Morgens 10.30 uur, dienst Kerk van Jezus Christus, Janzendw.str. 8 's Morgens 9.30 en 's avonds 5 uur Samenkomsten. HUISDUINEN Ned. Herv. Gemeente. 's Avonds 7 uur, Ds. M. v. Wichen in ruime keuze vindt U in het Pelterijenmagazijn Lage prijzen Datzelfde nu kan gelden voor Den Hel der. Trouwens zoo heel sterk hebben de Heldersche Koegrassers niet het gevoel van achterafgezet te zijn of te worden, en dat gebeurt ook niet. Voor zoover de Polder zelf niet zorgt voor prachtige wegen, doet de gemeente het, en bruggen, waar ze noodig zijn, verlichting, enz., het is allemaal voor elkaar. We zullen er dan ook niet verder op doorphilosofeeren, alleen is dit natuurlijk waar, dat de be langen van den Polder niet dezelfde zijn als die van de stad en dat je geen zee water op landerijen mag inlaten als je ze tot bloeiende weiden wilt maken (u moet dit alsjeblieft niet al te letterlijk opvatten, het is bedoeld als een symbolische voor stelling). Om nu ter zake te komen nu heeft de Polder Koegras en dat betreft dan de beide deelen Callantsoog en Den Helder een speciaal belang, zooals Den Helder dat niet kent. Dr. Oterdoom, de praktiseerende arts voor Zijpe en den Polder, heeft dat in een uitvoerige rede uiteengezet en wij kunnen eigenlijk niet beter doen dan dat verslag te volgen. Wij hebben reeds gezegd, dat de Ver eeniging „Hulp bij Ziekte en Ongevallen" een fancyfair had uitgeschreven om aan de gelden te komen voor een paar lig- tenten. Wie en wat die Vereeniging is, dat zult u allewaal uit die rede van dr. Oterdoom vernemen. Wij steken dus van wal. 't Was een feestelijke boel, daar in café Prins van den heer A. Kossen, op het aardige, in dit prachtige vroege najaar zoo fraai uitkomende dorpsplein. Een feestelijke boel; de heer J. Vonk, die een radio-electrische inrichting bezit, had ge zorgd voor een volledige gramofoon- en radio-installatie met een Philips luidspre ker, die gezellige muziek maakte. Maar de heer Vonk had ook gezorgd voor dozijnen gekleurde lampjes, die over en door de geheele zaal waren gespannen en de kleine meid van den eigenaar, die alle stopcontactjes mocht inschakelen, was opgewonden van al die »nichtjes«, die zoo maar te voorschijn kwamen. Nou, en u begrijpt, toen was de stem ming er meteen ook. De jonge dames van Julianadorp waren ijverig bezig met de thee, die straks zou worden rondge diend, en uw verslaggever zat geheel be dolven onder een reusachtige palm op het tooneel. Kortom, 't was in orde daar, reusac'. t'gl Wie er waren? We noemden reeds ons gemeentebestuur en dat van Callantsoog; verder de predikant, ds. van Wichen, het bestuurvan de Graan maalderij »DeHoop*, van de Harmonie «Kunstzin*, van de Vereeniging «Sportlust*, van de Zuivel- f briek «Koegras* ook de heer Hoog- schagen ontbrak niet, een van de op-

Heldersche Courant | 1934 | | pagina 13