Radio-programma Anna Paulowna. sss? "°rna rte Breezand. Wieringen. Schagen. Texel. HELDERSCHE COURANT VAN ZATERDAG 29 SEPTEMBER 1934. Callantsoog. vergadering „centraal genootschap". predikbeurten. i5*aÉiEen fr'ssche mond me* W'tte tanden rnJkmm* De NederlandscheTandpasia schager markt. richters e>' utirshd van de \er- eeniging Z.ouclat hut «Jaar op sommige plaatsen wel een benauwde, maar niette min uiterst gezellige boel was. Openingsspeech van den \oor- zitter. Het was de Voorzitter der Vereeniging, de heer J. Kossen, die in een korte rede de fancyfair opende. Hij dankte de aan wezigen voor hun tegenwoordigheid hun aanwezigheid hier was een bewijs van hun sympathie en hun belangstelling in het werk der vereeniging. Verder dankte hij allen, die op eenigerlei wijze aan de tot standkoming van dezen bazar hebben medegewerkt, spontaan en gul, en gaf daarna het woord aan den adviseur der Vereeniging, dr. Oterdoom, die het ont staan en de werkwijze van de Vereeni ging uiteenzette. Daarna verklaarde hij den Bazar voor geopend Toespraken van <*e Burge meesters Drlessen en Breebaart. Na dr Oterdoom, met wiens beschou wingen wij dit verslag willen eindigen, voerden nog het woord Burgemeester Driesscn namens het Heldersche en Burgemeester Breebaart namens het Callantsooger gemeentebestuur. Burge meester Driessen getuigde van de groote waardeering, welke het gemeentebestuur van den Helder voor den arbeid heeft dezer Vereeniging, een arbeid, die zoo nuttig is en hij prees den goeden burger zin der bevolking, die zoo spontaan en gul, zooals de heer Kossen het uitdrukte, haar medewerking aan dezen bazar ver leende. En Burgemeester Breebaart be hoefde daar, naar hij zeide, weinig aan toe te voegenwij vermeldden hierboven reeds, dat het Callantsooger gemeente bestuur verre van zich werpt de gedachte, die wel eens geuit wordt, als zou het poldergedeelte koegras zoo'n beetje met de linkerhand worden behandeld. Integen deel, met belangstelling zien wij, het gemeentebestuur, de verdere ontwikkeling en den bloei tegemoet. Waarop tenslotte de Voorzitter zijner- ïijds nog een kort dankwoord sprak. Pede van dr. Oterdoom, Zen merkwaardigheid: een mannelijk verpleger. Het is nu, zoo zeide dr. Oterdoom, ruim tien jaar geleden, dat ik de samen werking mot den lieer Vonk als bevoegd mannelijk verpleger, ondernam. Ik zeg met nadruk »ondernam», ik, en velen met mij, vonden het een heele onderneming, om, waar een voorbeeld van dezen aard onbekend was in de algemeene praktijk der wijkverpleging, aldus te handelen. Het klinkt bijna ongelooflijk. De heer Vonk noch ik hebben toen geweten of bevroed, dat de ontwikkeling zou worden als deze jaren van het bestaan der Ver eeniging hebben bewezen. cVox populi, vox Dei»: de stem van het volk is de stem van God, zegt het oude Romeinsche spreekwoord. Zoo ook hier: terwijl de broeder-verpleger hier was gaan wonen als zoodanig, kwam langzamerhand ook het voor hem bestemde publiek naar hem toe, en zóó graag werd er van zijn diensten gebruik gemaakt, dat eenige Koegrasser burgers de handen in elkaar sloegen en deze vereeniging oprichtten. De heer Vonk, die zichzelf moeilijk kon laten bezoldigen (cn dat op mijn advies ook nooit heeft gedaan), kreeg toen na en door voormelde oprichting de functie van broeder-ver pleger met een zeer bescheiden salaris. En als ik u mededeel, dat de verschillende diensten, die hij in opdracht van andere, hier praktizeerende geneesheeren, alsook van mij, verrichtte, van een zeer luttel aantal in den beginne tot het respectabel getal van ruim 2500 visites over 1933 zijn gestegen, terwijl het aantal leden op 1 Januari 1934 bijna 300 bedroeg, dan moge daaruit blijken het recht van bestaan van de vereeniging. De genoemde dien sten waren van denzelfden aard als in de wijkverpleging overal worden verleend, terwijl ook bij het legio aantal verkeers ongevallen op den Rijksweg alhier de Verpleger bijna altijd ziin goede diensten bewees. In dit verband meende de spr. eenige opmerkingen van algemeenen aard over het instituut van mannelijk verpleger te moeten inlasschen. In de geneeskundige wereld kent men hem in dè groote steden bij den Gem. Gen. Dienst, verder bij de militaire geneeskunde en bij de krank zinnigenverpleging. Een speciale ontwik keling als hier ter plaatse is geschied, vindt men in ons land nergens. Hoe moesten we dit ingang doen vinden De officieele genees- en verpleegkunde zijn nu eenmaal twee beroepen, die men, en terecht, de. menschen niet kan op dringen. Daar moet in volle vrijheid naar gevraagd en gezocht worden. Hoe moesten de bewoners van dit deel van den Helder en Callantsoog overtuigd worden van het ->ut van deze instelling^ Ce tijd bracht hulp. Dc tijd en de in dat tijdbestek ver" riclite arbeid moesten ons daarbij helpen en hebben ons daarbij geholpen, aldus dr. Oterdoom verder. Als adviseur van de vereeniging heb ik steeds gepropa geerd Laat de menschen zelf dc waarde van het instituut bepalen, dan komen ze ©ok vanzelf, mits we door discreet en passend optreden geen gevoeligheden kwetsen, waar in een geval als dit toch zoo heel groote kans voor bestond. Spr. gaat hier nog nader op in en deelt staaltjes daarvan mede. Geconcludeerd mag dan ook worden, dat de gevolgde methode geen verkeerde is geweest. Be Vereeniging houdt zich met eigen krachten In stand. Geheel met eigen middelen, door de leden en donateurs verschaft, waaronder een belangrijke jaarlijksche dotatie van het >Dirk van Foreest-fonds« met eere en dankbaarheid mag worden vermeld, weet de vereeniging zich zelf en het in stituutvan mannelijk wijkverpleger staande te houden. Een subsidie van een open bare kas is tot dusver niet behoeven te worden aangevraagd. Thans echter is deze Bazar georganiseerd om de kas eens extra te versterken, want het is de op rechte wensch van Bestuur en Vereeni ging, om in het bezit te geraken van een of meer solide draaibare ligtenten. U zult zich afvragen zijn die dan niet elders te krijgen? Het antwoord luidt: jawel, inaar niet »goede«. En bestonder eenige jaren terug nog de voorwaarde voor de leden dat ze, om gebruik te kunnen maken van verplegingsmateriaal, lid moesten zijn van een Kruisvereeniging, door aanschaffing van de meest gevraagde en noodzakelijke artikelen te dien op zichte gedurende, het laatste jaar, is ge noemde voorwaarde vervallen. Er wordt steeds een druk gebruik van gemaakt. De verhouding tot het „Witte Kruis". In dit verband schijnt het mij gewenscht, aldus de spr. verder, te schetsen de ver houding, waarin de vereeniging hier staat tot de afdeeling Den Helder van de N. Holl. Ver. »Het Witte Kruis». Ongeveer gelijktijdig met het werken van de vereeniging hier werd door ge noemde afdeeling uitbreiding aan haar wijkverplegingsressort gegeven, door de aanstelling van een 2e wijkverpleegster, aan wie dan de wijkverpleging te Huis duinen en Koegras ook kon worden op gedragen. Met alle waardeering en dank voor de in dit laatste gebied verleende diensten, bleek toch de liefde der Koegrassers voor hun eigen instituut grooter. En waar het bestuur dezer vereeniging ten zeerste overtuigd was en nog is van een goede vorm van samenwerking met het W. K. en de afd. Den Helder van het W. K. ook wel daarvoor gevoelde, daar zijn er in den loop der jaren eenige conferenties geweest om dien vorm te vinden. Moeilijkheden van administratieven aard waren tot dusver oorzaak dat deze samen werking tot dusver nog niet kon worden verkregen. Gelegenheid voor onderhande len nog open. Maar de vereeniging »Hulp bij Ziekte en Ongevallenheeft in haar laatste schrijven aan het Bestuur van de afd. Den Helder van het W. Kr. de gelegen heid tot verdere onderhandelingen daar over, nadrukkelijk opengelaten, Met deze beschouwingen dames en heeren ben ik gekomen aan het einde van hetgeen ik dienstig achtte dat U ten gehoore werd gebracht. We hopen dat de bazar U niet alleen zal bevallen, maar ook dat gij den stelligen indruk mee naar huis neemt dat daar midden in den Polder een levenskrachtige vereeniging zetelt, die de aandacht verdient om het doel waarvoor zij is opgericht. Inmiddels was de thee al geserveerd; de sjoelbak begon al te loopen, de eerste dubbeltjes waren den aanwezigen al »af- gezet«. En wij mogen dit verslag niet eindigen alvorens wij er onze Heldersche lezers (en dit betreft meer de jongere edities) op gewezen hebben, dat het toch zoo reusachtig gemakkelijk is om in Julianadorp te komen, dat er plenty ruimte is, ook om te dansen, fijn hoorl en dat de heeren Vonk en Visser aanwezig zijn voor de muziek PREDIKBEURT. Ncd. Herv. Gem. Geen dienst. Zendingsgebouw „De Sier der Hope", 's Morgens 10.30 en 's avonds 7.30 u. de heer I. Kuiper, van Bilthoven. PREDIKBEURT. Ned. Herv. Gem. 's Morgens 10.30 u., Ds. M. v. Wichen VERGADERING „WITTE KRUIS" De afdeelingsvergadering van het Witte Kruis werd door burgemeester Lovink met een kort woord geopend, waarna de notulen, samengesteld en gelezen door den heer C. Liefhebber, onveranderd werden vastgesteld. Onder de ingekomen stukken was er een van het hoofdbestuur, waarin plaat sing in een herstellingsoord werd aan geboden voor ondervoede kinderen. Aan den gemeentearts waren hierover reeds inlichtingen gevraagd. Besloten werd ook nog bij den schoolarts te informeeren of r hier kinderen zijn, die op dien grond voor uitzending in aanmerking komen. Het verslag van den badmeester der zweminrichting van het Witte Kruis sprak van een matig bezoek aan deze gelegenheid als gevolg van het minder gunstige zomerweer. Toch waren er nog J5 abonnementen genomen en 1552 losse kaartjes verkocht, terwijl van de open- r !<*0len aan de Kleine Sluis, te Breezand en in den Oostpolder, resp. Cn de ren deelnamen aan het val 71 Als bÜz°»dere erkenning van zyn verdiensten voor liet zwemonder- richt aan deze fkinderen werd den bad meester 10 gulden toegekend. Ook uit de omgeving komen bezoekers van onze zweminrichting gebruik maken. Men heeft dan ook in overweging ge nomen, of het niet mogelijk is het daar heen te leiden, dat ook aan de school kinderen van Wieringerwaard zwem- onderricht gegeven zou kunnen worden in deze goed ingerichte en onder ver trouwde leiding staande gelegenheid. Voorzitter betreurde het, dat het gem.- bestuur van A.P. de vergoeding voor het schoolzwemmen met f 100 moest vermin deren, waardoor de afdeeling voor zwaar dere lasten kwam te staan en dienten gevolge het gevaar ontstond, dat men dit zwemonderricht zou moeten laten ver vallen. Daar men moeilijkheden heeft onder vonden bij het verkrijgen van ijs, dat noodig was in bepaalde ziektegevallen en de kosten daarvan ook hoog waren, be sloot men inlichtingen te vragen over het aanschaffen (al of niet in samen werking met eep particulier) van een ijsmachine, waardoor men het ijs niet meer van elders zou behoeven te be trekken. Als afgevaardigden ter algemeene ver gadering werden aangewezen de heeren C. Liefhebber en C. D. Rezelman. De beschrijvingsbrief voor deze vergadering gaf weinig aanleiding tot bespreking. De afgevaardigden kregen vrij mandaat. Nadat de heeren C. 't Hart, D. de Graaf en De Wilde waren aangewezen de commissie voor het nazien der reke ning over 1934 te vormen, werden de volgende aandeelen in de zweminrichting uitgeloot: 10, 16, 25, 28, 32, 49, 60,76,85, 96, 102, 104, 128, 131, 134, 150, 163, 174, 183 en 189, waarna sluiting volgde. In Veerburg vergaderde de afdeeling Anna Panlowna van het Centraal Ge nootschap voor Kinderherstellings- en Vacantie-Kolonies onder leiding van den heer V. Kaan. Aan het jaaroverzicht van den secre taris, den heer C- F. van der Goes, dat na de goedkeuring der notulen werd uit gebracht, ontleeuen we, dat een sterke daling van het ledental plaats had, iets wat zeker te betreuren is, nu door de slechte tijdsomstandigheden wellicht in meerdere gevallen uitzending van kinde ren noodig zal worden en dan nog liefst voor langer tijd dan dit gewoonlijk ge schiedde. De gemeente is zoo gelukkig geweest bij een verloting van het Julianafonds een kind voor rekening van dit fonds te mogen uitzenden. Het is echter hoogst gewenscht, dat die uitzending verlengd wordt en gelukkig bleek uit bet financieel verslag van de penningmeesteresse, mevr. DaalderKouseband, dat de kas van de afdeeling dit toelaat. Ook de kosten van uitzending voor een paar kinderen, die dr. Olree daarvoor in aanmerking wil laten komen, zullen bestreden kunnen worden, maar het spreekt, dat de veree niging voor haar zeer nuttig werk op den steun van velen moet kunnen blijven rekenen, vooral ook omdat, zooals we boven reeds opmerkten, de meening veld wint, dat om een blijvend resultaat te verkrijgen meestal een langere duur van uitzending gewenscht is en de kosten daarvan natuurlijk hoog zijn. Bij de bestuursverkiezing werd den periodiek-aftredenden secr. dank gebracht voor het vele werk, dat hij voorde ver- ZONDAG 30 SEPTEMBER. Hilversum, 301 m. 8.30 VARA, 10.00 VPRO, 1200 AVRO, 5.00 VARA, 8.00 AVRO. 8.30 Gramofoonpl. 8.35 Tuinbouwpraatje S. S. Lantinga. 9.00 Postduivennieuws. 9.03 Gramofoonpl. 9.15 Org^jspcl J. Jong. 9.40 A. Pleysier: Van Staat en Maatschappij. 9.5510.00 Gramofoonpl. 10.30 Kerkd. van de Vereen, v. Vrijz. Herv. te A'dam. Voorg. Prof. Dr. J. Lindetioom. 12.00 Pilmpraatje L. J. Jordaan. 12.30 P. Palla (orgel) en M. Rodriguez (cello). I.30 Gramofoonpl. 2.00 Boekenhalfuur. 2.30 Treebeeksch Mannenkoor o.l.v. H. J. Royen. 3.00 Omroeporkest o.l.v. A. v. Raate, m.m.v. F. Broos (altviool). 4.30 Gramofoonpl. Om 4 45 Sportuitslagen. 5.00 „Der Bettclstudent", van Millöcker. (Op gr.pl.) 5.45 Orgelspel C. Steyn. 6.00 Sportpraatje. 6.20 VARA-orkest o.l.v. H. de Groot. 7.00 „De Stem des Volks", o.l.v. A. Krelage. 7.15 Vervolg orkestconcert. 8.00 Vaz Dias. 8.15 Omroeporkest o.l.v. N.Treep m.m.v. H Ros- waenge (tenor) en llonka Holndonner (so praan). 9.15 Radio-Journaal. 9.30 Marek Weber en zijn orkest. 10.30 Gramofoonpl. II.0012.00 Uit „Carlton": Orkest van Din- teren. Hilversum301 m. 8.30 KRO, 9.30 NCRV, 12.15 KRO, 5.00 NCRV, 7.45—11.00 KRO. 8.30 Morgenwijding. 9.30 Gramofoonpl. 9.50 Kerkd. uit de Jacobikerk (Ned. Herv.) te Utrecht. Spr.: Prof. Dr. J. A. Cramer. Org.: W. J. v. d. Ploeven. Hierna zang door de Kon. Utr. Vereen, voor Kerkzang o.l.v. J. Wa genaar, m.m.v. W. J. v. d. Hoeven (orgel). 12.15 Schlagermuziek en causerie. 1.20 Gramofoonpl. I.30 Orkestconcert. 2.10 Voordracht. Gramofoonpl. 2.45 Orkestconcert en declamatie. 4.30 Voor de zieken. 5.00 Gramofoonpl. 3.50 Kerkdienst uit de Geref. Kerk (Zuiderkerk) te Utrecht. Spr.: Dr. H. Kaajen. Hierna gra mofoonpl. 7.45 Sportnieuws. 7 50 Causerie. 8.15 Orkcsteoncert. 8.50 Vaz Dias. 8.55 Concert uit Weenen. 10.15 Vaz Dias. 10.20 Orkestconcert. 10 4011.00 Epiloog. MAANDAG 1 OCTOBER. Hilversum, 301 m. Algemeen programma, verzorgd door de VARA. 8.00 Gramofoonpl. 10.00 Morgenwijding VPRO. 10.15 Declamatie Janny van Oogen. i°-35 „De Notenkrakers" o.l.v. D. Wins. II.00 Vervolg declamatie. 11.20 Vervolg orkestconcert. 12.00 Klcin-V AR A-ensemble o.l.v. F. Bakcls. 1-45 Zendcrvcrz. 2.00 Gramofoonpl. 2.30 Voor dc vrouw. 3.00 VARA-orkest o.l v. H. de Groot. 3-30 „Vacantiereis", spel van v. Duin. M.m v het het VARA-tooneel o.l.v. W. van Cappellen. 4 00 Vervolg concert. 4-30 Voor de kinderen. 5-00 „Dc Flierefluiters" o.l.v. J. v d Horst m.m.v. A. dc Booy (zang). 6.0° Dr. H. Polak sprekt over de Ned. Ver tot Bescherming van Dieren. 6.15 Gramofoonpl. 6.30 Muzikale causerie P. Tiggers. 7 00 Literaire causerie M. Beversluis. 7 20 Orgelspel J. Jong. 7 30 Dr. H. E. v. Gelder: Kunstgenieten, waar om en hoe? 8.00 Herh. SOS-ber 8 03 Orgelspel J. Jong. 8.15 Causerie, 8.16 „Van A tot Z", instrumentaal cabaret o.l.v. H. de Groot. 10.00 Vaz Dias. 10.15 Vervolg orkestconcert. 11.00—12.00 Gramofoonpl. Huizen, 1875 m. NCR V-programma. 8.00 Schriftlezing en meditatie. 8.159.30 Gramofoonpl. 10.30 Morgendienst o.l.v. Ds. A. C. Diederms. li.00 Chr. lectuur. 11.30—12.00 en 12.15 Gramofoonpl. 12.30 Orgelconcert J. Zwart. 2.00 Voor de scholen. 2.45 Causerie A. J. Herwig. 3.15—3.45 Kniples. 4.ooBijbellezing Ds. G. Ubbink, m.m.v. mcj. C. de Jager (zang) en Fr. Gorter (orgel). 5.pp Concert Haagsch trio (viool, cello, piano), ,pn: gramofoonpl. ó.goWragephalfuur. i 7joo.jPolifiébericbten. Nedi Chr. Persbureau. ,J5 Gramofoonpl. 7.30 Vragenhalfuur. 8.00 Gramofoonpl. 8.20 Zang Theodora Versteegh, m.m.v. H. Schouwmann (piano) en gramofoonpl. 9.00 Causerie Ds. R. Dijkstra. 9.30 Vaz Dias. 9.40 Orgelconcert P. v. d. Kerkhoff. 10.4011.30 Gramofoonmuziek. I DINSDAG 2 OCTOBER. Huizen1875 m. AVRO-uitzending. 8.00 Gramofoonpl. 9.00 Ensemble Rentmeester. 10.00 Morgenwijding. 10.15 Gramofoonpl. '10.30 Vervolg concert. .11.00 Kook- en bakpraatje mevr. R. Lotgering- Hillebrand. j 11.30 Gramofoonpl. j 12.00 Orkest v. h.. Rembrandt-theater te A'dam, o.l.v. D. Hartog. Ji.45 Zang door Ria v. d. Spoel (alt). 12,30 Gramofoonpl. 3.00 F. Hasselaar (orgel) en Boris Lensky (viool). 4.00 Zenderverzorging. '4.15 Gramofoonpl. 4.30 Radiokinderkoorzang o.l.v. J. Hamel. '5.00 .Kinderuurtje. 5.30 VPRO. Causerie door Ds. B. J. Aris. 6.00 Omroeporkest o.l.v. N. Treep. 7.00 Fred Fry spreekt over de a.s. Eng. lessen. 7.10 Vervolg orkestconcert. 7.50 Ida de Leeuw-van Rees spreekt over de a.s. kniplessen. :8.oo Vaz Dias. 8.05 "Programma gewijd aan het Nationaal Cri sis-Comité 8.05 Rede door den Min. v. Soc. Zaken Prof. Dr. J. R. Slotemaker de Bruine. 8.15 Omroeporkest o.l.v. N. Treep en het Holl. Vocaal Kwartet. 8.20 Rede door Z.Ex. Jhr. Mr. Chr. M. Ruys de Beerenbrouck. 8.40 Chr. Oratoriumvereen. Utrecht o.l.v. Ant. v. d. Horst. 8.55 Rede door H K.H. Prinses Juliana. 9.00 Prijsvraag: „Wij reizenhoe?" 9.20 Gramofoonpl. j 9.30 Omroeporkest o.l.v. N. Treep, m.m.v. Ceci- lia Hansen (viool). 10.30 Aansl. met het Casino te Den Helder. 11.00 Vaz Dias. 11.1012.00 Gramofoonmuziek. Huizen, 1875 rn. KRO-uitzending. 8.Ó0 9.15 en 10.00 Gramofoonpl. 11 3012.00 Godsd. halfuur. 12.15 Orkestconcert en gramofoonpl. 2.00 Voor de vrouw. 3 004.00 Cursus. 4.15 ioolrecital en gramofoonpl. 5 15 Schlagermuziek en gramofoonpl. 6.40 Cursus. 7.15 Causerie. Gramofoonpl. 7 45 Lezing. 8.00 Vaz Dias. 8.05 Uitzending Nat. Crisiscomité. 920 KRO-rcvue. s 10. rJ Vaz Dias. 10.20 Ork«-stconcert. H-201200 Gramofoonpl. eeiHgiiig_ du» in uitgezonden kinderen h Brop(jeheer vergadering gesloten werd. Ned Herv. Gemeente 's Morgens 10 u., Ds. M. A. G. Vorstman Geref. Kerk. 's Morgens 10 u. en 's middags 2.30 u. Ds. S. U. Zuidema. VERLOTING „DORCAS". Bij de verloting der Chr. Meisjes veree niging „Dorcas" ten bate van de ^va"ge; lisatie zijn de prijzen als volgt gevallen1. Ie pr. sprei op nr. 360; 2e pr. sp'ei f nr 61: 3e pr. theemuts op nr«120;4epr. kussen op nr. 297; 5e pr. kleedje op nr. 264; 6e pr. nachtzak op nr. 270, ie pr. doos sigaren op nr. 202 PREDIKBEURTEN. Evangelisatie (Ned. Herv. Gem.) s Morgens 10 uur en n.m. 3.30 uur, de heer P. Boon. DIENSTPLICHT. De dienstplichtige J. J. B. do Leeuw van de lichting 1933, wonende te Den Oever is voorgoed vrijgesteld van den dienstplicht, wegens kostwinnerschap. De dienstplichtige M. P. Snoodijk van de lichting 1934, wonende te Den Oever is voor den tijd van een jaar vrijgesteld van den dienstplicht wegens kostwinner schap. ONDERWIJZEND PERSONEEL. Tot tijdelijk onderwijzeres aan de O.L. School te Hippolytushoef in benoemd Mw. A. L. de Jongh uit Den Helder wegens ziekte van Mw. E. M. Mulders. Burgerlijke Stand van Wieringen. GEBOREN: Pieter Albert, z. v. P. A. Steigstra en S. Ligtendag; GEHUWD: W. van Krieken en M. Snooij; K. Halfweeg en K. Jongens; OVERLEDEN: Simon Bakker, 60 j. eehtgen. van D. Bakker. DRANKWET. Door Mw. de Wed. S. de Vries geb. de Haan is ingevolge de drankwet een verlof B. aangevraagd voor het perceel Zandburen 41a, alhier. Den Oever. PESONALIA. In aansluiting op ons bericht inzake voorgenomen overplaatsing van Rijks veldwachter de Gróót, gestationneerd te Den Oever, kunnen wij thans melden dat zijne overplaatsing naar Santpoort thans definitief is. De heer de Groot vertrekt a.s. Maandag naar zijn nieuwe woonplaats. VERKOCHT. Het woonhuis, eigendom van het Rijk en staande aan den Gesterweg alhier is bij inschrijving verkocht aan de heeren Gebr. B en C. Wit, alhier voor f2200. OPENING NIEUW CATECHISATIE LOKAAL DOOPSGEZINDE GEM. Zondag 30 September, des avonds te 7 uur, hopen de vroegere Wieringer predikanten ds. J. M. Leendertz en ds. O. L. van der Veen, samen met den te- genwoordigen voorganger ds. H. W. Meibuizen een bijeenkomst in het kerk gebouw der Doopsgezinde Gemeente te leiden, ter opening van het nieuwe cate- chesatielokaal. Na de opening zal het gebouwtje te bezichtigen zijn. ZANDAUTO IN DE SLOOT. Donderdagavond reed een der vele zand- auto's. welke momenteel voor de Genie- werken te den Oever klei en zand uit verschillende landerijen aanvoeren, bij het keeren op den Molgerdijk achter waarts de sloot in. Met den vrachtauto was een jongmaatje, die de chauffeur kunst niet al te machtig scheen te zijn, even een ritje gaan maken met gemeld gevolg. De wagen werd onder groote be langstelling later op den beganen weg getrokken door een zandauto uit hetzelfde bedrijf. Het ongeval liep zonder persoon lijk letsel af. PREDIKBEURTEN. V Ned. Herv. Gem. (Den Oever). 's Middags 2 uur, Ds. van Beek Doopsbediening Evangelisatie (Ned Herv. Gem., H.Hoef) 's Middags 4.30 u., de heer O. Deen Evangelisatie (Ned. Herv.Gem.Den Oever) 's Morgens 10 uur, de heer O. Deen Doopsgezinde Gemeente Hippolytushoef Morgens 10.30, Ds. H.W. Meihuizen s Avonds 7 u„ opening catechisatie lokaal. Collecte. Ger. Kerk (Beltstraat). Hippolytushoef. 8 Morgens 9.30 u. Leesdienst. s Middags 2.30 uur, Cand. J. Oranje Geref. Kerk. (Den Oever). |s Morgens 10 uur, Cand. J. Oranje s Middags 5 uur, Cand. J. Oranje wm door »WAT MIJNHARDT MAAKT IS GOED» J.l. Donderdag waren er 90 vette koeien aangevoerd, hetgeen tamelijk veel is Bovendien werdeu ze flink verkocht, en was de handel goed te noemen. De ge- middelde prijs beliep ongeveer f 230.— (p. p. 30 cent). Eveneens was veel aan gevoerd op de gelde-en kalfkoeienniarkt en ook hier was een zeer tevredenstel! lende handel. Pinken en pinkstieren gingen vrij vlua van de hand. Handel in graskalveren stug, in nuch tere goed. Weinig was te doen op de paarden markt. Beter was het in de afdeeling veulens. Hier werden prijzen genoteerd van f 90.— tot f 140.—. Wat de schapen betreft: deze waren vrij veel aangevoerd, en de handel in jonge vette was zeer goed. Hoogste no teering f 21.50. Lammeren vlug, evenals oude slachtschapeiWeer beter ging het met de magere schapen. Hoogste notee ring lammeren f 13.50. Over de handel in vette varkens is niet meer zóó te klagen: hoogste noteering 16 cent. Redelijk was de biggen- en schrammenhaudel. Bokken en geiten stug. Op de kippenmarkt komt ook weereen lichtpuntje. Wel zijn de prijzen nog te laag, maar de handel gaat wel. Summa summarum kan gezegd worden, dat er een overheerschend gunstige stem! ming te constateeren viel. Burgerlijke Stand van Schagen van 20— 27 Sept. 1934 Geboren: Jan, zoon van Cornelis Kuiper en van Treintje Wagenaar. Cha- tharina Anna Marie, dochter van Dirk Blaauboer en van Jacoba Rentenaar. Ondertrouwd: Theodorus Wil helmus Kroon, oud 35 jaar, bloemist te Anna Paulowna en Cornelia Catharina Revers, oud 22 jaar, zonder beroep, te Schagen. Getrouwd: Koenraad de Boer en Agatha Maria Boon. Overleden: Guurtje Kramer, oud 76 jaren, weduwe van Klaas de Moor. Jan Castricum, oud 86 jaren, weduwe van Heintje Sluis. POLITIE. Gevonden een rijwielplaatje, een man teltje. Achtergebleven 4 schapen. Verloren: een kinderschoentje, een horloge in armband, een sierspeld, een bankbiljet, een rijwielplaatje. Vermisteen jonge hond. VEE-INVOER STOPGEZET. Met ingang van 1 October a s. is, met het oog op het heerschen van mond- en klauwzeer elders (bizonder in Friesland) alle veeinvoer naar Texel verboden. Burgerlijke Stand van Texel van 25 t/m. 28 Sept. 1934. GEBOREN Adolf, z.v. Jacob Roeper en Wilhelmina Johanna Koning. OVERLEDENJan Kuyper, 90 jaar, weduwn. v. Antje Drijver. Gevonden 1 portemonnaie. VERLOTING. De Sportvereeniging »Texelsche Boys* heeft toestemming gekregen tot het hou den van een verloting ten bate van hun kas. POLDERNIEUWS. De heer J. S. Dijt, Dijkgraaf van het waterschap „De dertig gemeenschappelij ke polders" zal 5 Dec. a.s. zijn functie als zoodanig neerleggen wegens het bereiken van den 70-jarigen leeftijd. De heer Dijt heeft ruim 30 jaren de functie van Dijkgraaf en voordien reeds langen tijd die van Heemraad bii boven genoemd waterschap vervuld, en heeft in deze lange periode enorm veel tot stand gebracht. Hoewel men de heer Dijt, die nog zeer flink is nog gaarne eenigen tijd in zijn functie zou behouden, zouden pogingen hiertoe aangewend ongetwijfeld mislukken, daar het tijdstip van aftreden wettelijk op 70 jaar is gesteld. Ook de heer J. Jzn. Rab, penningmees ter bii genoemde polders, zal om dezelfde redenen 1 November a.s. zijn functie moe ten neerleggen, 't Zal allen, die met den welwillenden, gemoedeliiken penning meester in aanraking kwamen ongetwij feld leed doen, dat de heer Rab als zoo danig aftreedt. Naar wij vernemen hebben zich voor de functie van penningmeester 20 sollici tanten aangemeld. Deze benoeming ge schiedt door 't bestuur. De benoeming van Dijkgraaf gaat hij Koninklijk Besluit, In de bestuursvergadering van heden zal hiervoor een voordracht worden opge maakt. PREDIKBEURTEN 30 September 1934 Ncd. Herv. Gemeente. Den Burg, v.m. 10 u., Ds. Visser H. Doop. Gosterend, v.m. 10u., Ds. Kok. Waal, geen dienst. Den Hoorn, v.m. 10.30, Ds. v. Petegem De Cocksdorp, v.m. 10.30 u., Ds.Salm Oudeschild, v.m. 10 u., Ds. Scholte Koog, vm. 10 u., Ds. van 't Hooft Voorbr. H. Avondmaal Doopsgez, Gem. Den Burg, v.m. 10u. Ds. Vis Den Hoorn, v.m. 10.30 u., Ds. Smidts Gereformeerde Kerk. Den Burg, (geb. Fanfare) 's av. 7.30 u., Ds. v.d. Leer Oosterend, v.m. 10 u. en n.m. 3 u., n Ds. v.d. Leer Gereformeerde Kerk (H.V.). Oosterend, v.m. 10 en 3u. Ds. Buskes

Heldersche Courant | 1934 | | pagina 14