Raadsels TOM DE NEGERJONGEN EEN DENKSPORT'OPGAVE 1 Het veld met de twaalf boomen PAG. 7 Nieuwe Raadsels. 'T JUTTE De kinderen waren opgetogen over het effect. Hans zette zijn steek op, van glimmend rood papier gemaakt, en zoo trok ons drietal naar beneden de huiskamer binnen. Ton, die voor spook speelde, klopte eerst ha cd aan de deur, ging toen naar binnen, ge vólgd door de twee anderen, en het spook maakte zuike griezelige gelui den, dat Fidel er niets van begreep en van angst begon te janken. Rosy riep Fidel bij zich, maar hij dacht heusch, dat er een vreemde in huis was en wilde niet komen, totdat Ton iets in zijn eigen stem tegen het ider zei. Toen hij Ton's stem hoorde, was hij zoo blij, dat hij luid blaffend om hem heen sprong en iederen keer in het laken hapte en er aan trok, want hfj wilde natuurlijk ook aan de vertooning meehelen. Het was dan ook een koddig gezicht, die Ton met zijn bokkesprongen en zijn malle masker voor. De kinderen gaven nu een voorstel ling van den strijd tusschen het spook, dat de jonkvrouw wilde ontvoeren, die jonkvrouw wa3 natuurlijk Rosy, en een ridder, die de jonkvrouw komt redden. en de kinderen ieder een stukje cho colade. Hier volgt de oplossing van de vorige week, Watervlekken op gelakte meubels worden met tarkemeel bestrooid en daarna met een in olijfolie gedrenkte doek zoolang gewreven, tot ze verdwe nen zijn. WISTEN JULLIE.... dat de Grünerlökkenschool te Oslo 14 tweelingparen onder haar leerlingen telt? dat elk mensch ongeveer 45 cm per jaar van zijn nagels afknipt? dat de bijbel verkrijgbaar is in 678 talen en dialecten? dat Engeland tweemaal zooveel bioscopen heeft als Frankrijk, hoewel Parijs er zesmaal zooveel Treeft als Londen? dat de kanalen in de Nijldelta te za- men 13,440 km lang zijn? Oplossingen vorige raadsels: L Omdat het niet regende. II. Een koffieboon. Goede oplossingen van beide raad sels ontvangen van: Johan en Cornelis L.; Lena van Z.; S. v. Horik; Femmie H.; Lieny v. L.; Tiny D.; Jans M.; Tineke W.; Rietje W.; André W.; Corrie P.; Jac. P. N.; Sientje N.; Geertje P.; Dina W.; Rini V.; Annie T.; Nellie J.; Christina B.; Toon T.; Agatha K.; Sientje W.; Jantje L.; Catrientje L.; Fransje van E.; Marietje en Frans D.; Ernst B.; Nelly B.; Gerda G.; Marie L.; Klaas BI.; Jan BI.; Miep Gr.; Rie van J^ Cor W. L Mijn eerste is niet laag. Mijn tweede is een deugd. Voor mijn geheel waarschuw ik u. IL Mijn eerste zit in mijn tweede. Mijn tweede om mijn eerste. Mijn eerste is een viervoetig dier. Mijn tweede hebben zoowel menschen als dieren. Mijn geheel is van veel nut voor een. Noord-Brabantsche industrie. III. In welke maand eet men het minst! De vertooning. np rolschaatsenpret was echter gauw tffploopen, want het begon dagen ach ten te regenen. Daardoor konden zij te-t buiten spelen en zochten hun heil flfnpn Maar ze verveelden zich nooit. q k nu weer had het den geheelen dag Deze week komt het lievelingslam metje van Trientje, om te kleuren, uit te knippen en in elkaar te zetten. ZATERDAG 29 SEFTEMRER 1934 cpcroten en nadat zij, uit school geko men eerst hun huiswerk hadden ge maakt besloten zij na tafel voor vader m moeder een mooie vertooning te „eVen van een spook, dat volgens een verhaal, dat zij pas gelezen hadden, in een °root kasteel door de gangen liep, en tegen de deuren aanklopte. Stilletjes gingen zij naar boven en maakten daar van karton een masker in den vorm van een grooten pompoen, waarin zij een gezicht sneden. Een moest als spookmantel dienen. Die redder was Hans. Eerst leek het erop, dat het spook de overwinnaar werd. Hij had de jonkvrouw bijna on der het laken onzichtbaar gemaakt, en dan zou er niets meer aan te doen ge weest zijn, hoe hard en dapper de ridder ook vocht, toen opeens Fidel, OP DE BOERDERIJ. Een boerenknecht is iemand, die op geen boerderij gemist kan worden. Hier die van het rare spelletje niets begreep, en Rosy wilde helpen, Ton in zijn been hapte, waardoor deze Rosy los liet. De ridder nam nu gauw de jonk vrouw bij den arm en liep vlug met haar de kamer uit. Een dapper applaus volgde en de kinderen moesten verschillende malen terugkomen om te buigen, maar ook Fidel kwam steeds mee, alsof hij zeg gen wilde: „Heb ik dat niet netjes in orde gebracht?" Hij kreeg tenminste een extra koekje heb ja er dan een. Eerst op karton opplakken, uitknippen, met papierpen- nen in elkaar zetten en daarna kleu ren. 171. Een heel lang eind werd netjes in tweeën gesneden. Met een mes? -Ven hoor, messen hadden de apen met en dat was maar goed ook, want wat een onheil ze daarmee aaden kunnen stichten. Ze deden at met hun scherpe tanden en het was een oogenblik gebeurd. 178. Nu gingen ze met hun touwen naar het hok, waar de negers inzaten en de leeuw bovenop lag. Heel voor zichtig natuurlijk, om niemand wakker te maken. In den schuif aan den ach terkant waren twee gaten, waar je je vingers in kon steken om den schuif op te trekken. Die gingen de apen nu gebruiken om hun touwen door te ste ken en aan den voorkant, tusschen de tralies, haalden ze die er weer uit 179. En de leeuw snurkte maar door. De apen hadden plezier in hun werk. Ook de negers sliepen. Maar hoe voor zichtig deden ze dan ook niet alles! Niets bewoog, niets kraakte. Het zou hun zelf trouwens het leven hebben kunnen kosten, als ze den leeuw had der gewekt, dus dat mocht niet gebeu ren. Eu was alles klaar, er werd een flinke knoop in de touwen gelegd. 180. De einden van de touwen, die nog uit den knoop hingen, werden nu heel voorzichtig weer m°e naar boven in een boom genomen en over een tak heengeslagen, zoodat de uiteinden weer naar beneden kwamen. En nu kwam het gevaarlijkste werk. Dat moest met de grootste omzichtigheid gebeuren. O

Heldersche Courant | 1934 | | pagina 23