GEMENGD NIEUWS LUCHTVAART Het feest van Leidens ontzet. Doodehandbelasting goedgekeurd. Drie maanden geëisht wegens opruiing Door een auto overreden en gedood Verduistering van f33.000 De zaak-Lindbergh. Het Engelsche vrachtschip Ainderby in nood. De aanklacht tegen Insull Dieven op stap met tien pakjes „Polnol" Chineesche vrouwelijke bandieten. )e spoorwegramp bij Wan ington. Waar de „wolken van genot" vandaan komen Veroordeeling van communisten. Moordaanslag. Het spoorweg ongeluk bij Krakau. Passagiersvliegtuig in het Kanaal gestort. De gestie van de Ned. varkenscentrale. Stoomvaartberichten Elke groep ging een andere kant uit, hetgeen dit voordeel had, dat steeds een bezienswaardigheid door slechts 50 per- soi.en tegelijk bezocht werd. De orga nisatie van deze dag is dan ook zeer goed geweest. Mogelijk kan het als nadeel g 'noemd worden, dat niet de gang van h 't water van oorsprong tot ein stadium op deze wijze gevolgd kon worden, doch dit nadeel kan, daar de wijze van het „Bewerken" van het water zee 03 voudig is, buiten beschouwing gelaten. Over de aüze van dat bewerken behoeven w« wel weinig te zeggen. Het ruw? grondwater wordt door middel van een vacuum- ketel naar boven gebracht. Dit bevat ijzeroplossiggen, welke'd?orm!rQMi van de bekende „sproeiers tot oxydatie worden gebracht. Het dan vrqwe) «zer- vrije water wordt nog eens nagefllterd door het door duinzand te laten lo"Pe"- Het duinzand houdt alle ongerechtigheden en bacterieën vast. Het water is dan gezuiverd. Verschillende interessante toestellen en inrichtingen werden getoond en uitgelegd, doch nadere beschrijving moeten wg achterwege laten, terwijl zij toch ook van ondergeschikt belang zijn. Te ongeveer half zes was alles bezich tigd en werden de deelnemers per auto bus naar Alkmaar teruggebracht, nadat de Directeur van het P.W N. dank had gezegd voor de groote belangstelling. NatuurHgk waren de uitgenoodigden ten volle tevreden over dezen dag, waarvoor op zijn beurt de heer van Oldenborgh de dank in ontvangst had te nemen. Daar ook het weer zeer medeweikte, is deze dag een belangrijke dag geworden in de geschiedenis van het P.W.N., welke dag ook niet zal hebben nagelaten de prettige verhouding tusschen het bedrijf en de verschillende gemeenten tè bevor deren. Haring en brood. Toen de Sleutelstad gistermorgen wakker werd, stroomde de regen onafgebroken neer en het zag er niet erg bemoedigend uit voor dezen Leidschen feestdag bij uit nemendheid. Nauwelijks had het politie- muziekgezelschap echter het 3 October- feest op het balcon van de stadsgehoor zaal ingezet met het Wilhelmus, of het werd droog en naar mate het ochtendpro gram werd afgewerkt, woei de lucht schoon en kwam het zonnetje door, nog meer kleur gevend aan de feestelijk ver sierde stad. Aan het Waaggebouw was intusschen de uitdeeling van haring en wittebrood door het bestuur der 3 Octobervereeniging en van koffie en tabak door de firma Van Nelle begonnen, ditmaal aan 3410 perso nen. Treinen en trams hadden intusschen talrijke vreemdelingen naar de Sleutelstad gebracht. De trek naar het Lunapark op het Schuttersveld was in de ochtenduren na tuurlijk zeer groot. Tegen den middag verplaatste zich echter de feestvreugde. In de binnenstad werd het zeer vol in af wachting van het hoofdnummer van den 3 October-dag, den grooten historischen optocht „De elf provinciën". Optocht: De elf provinciën. Ook dit jaar heeft de heer B. de Ko ning en zijn mannetjes van de optocht commissie uit de 3 Oetober-Vereeniging weer een groot succes met den optocht geoogst al zjjn er wel optochten in het verleden te vinden waarvan de praalwa gens luisterrijker waren dan dit jaar het geval was. Uit den aard der zaak was voor een voldoend aantal muziekkorpsen in den stoet, zoowel te voet als te paard, ge zorgd. Het geheel kon de bewondering van de dicht opeen gepakte menigte, die in bree- de rijen langs de straten geschaard stond, wegdragen. Om eif uur werd een vuurwerk afge stoken, dat zooals altijd zeer goed ge slaagd was. Eerst in den vroegen morgen van gis teren kon met recht gezegd worden dat het feest geëindigd was. Met 30 tegen 18 stemmen. In dc vergadering der Eerste Kamer is Dinsdag en gisteren de doodehand- oelasting behandeld en is, na een breed voerige discusie het wetsontwerp met 30 tegen 18 stemmen aangenomen. Tegen stemden de heeren Heerkens Thysscn, Andriessen, Steger, Ruiter, Van der Hoeven, Ter Haar, De Gyselaar, Pollcma, Visser, Van Lanschot, Briët, De Jong, De Vos van Steenwijk, Blomjous, Michiels van Kessenich, De Savornin Lohman, Van Sasse van Ysselt en Nivard. TWEETAL WETSONTWERPEN AANVAARD. In de Dinsdagavond gehouden ver gadering van de Eerste Kamer kwamen aan de orde de wetsontwerpen: min invulling van de Waterstaatswet 1JOO, van de Spoorwegwet en van den Locaal- en Tramweg. 2. Wijziging van het negende hoofdstuk der Rijksbegrooting voor 1933 (verschil lende onderwerpen). Ze worden zonder debat en z.h.st. aan genomen. Denkt u eraan, dat stilstaande auto s tegenwoordig weder verlicht moeten zijn? Binnenland Redacteur van „De Gemeenschap staat terecht. Gisteren heeft de heer D. Schilfs, voor zitter van den Ned. Fed. Bond van Per soneel in openbaren dienst te Amster dam, zich wegens opruiing voor de Am- sterdamsche Rechtbank moeten verant woorden. De verdachte heeft in een nummer van sdo Gemeenschap*, verspreid in April en Mei 1934 opgeruid tot strafbare feiten in een artikel getiteld: >1 Mei 1934. Op voor het socialisme; Tegen het Fascisme*. Hierin wordt opgewekt tot het onderne men van een aanslag met het oogmerk den grondwettigen regeeringsvorm om ver te werpen of op onwettige wijze te veranderen. Er waren geen getuigen gedagvaard. Verdachte erkende het artikel te hebben geschreven. Eisch drie maanden gevangenisstraf. Uitspraak 17 October. DE DEVIEZENSMOKKELAR1J BIJ NIJMEGEN. Van de Nijmeegsche en Arnhemsche deviezensmokkelaars, door de douane Za terdagavond te Wijier aangehouden en „vvanentoren te Kleef gebracht, zijn vier tegen een borgtocht van 300 ieder in vrijheid gesteld. De overige zes vrouwen en drie mannen worden nog ge vangen gehouden. Dinsdagmiddag is de 62-jarige C, Bijl, aardappelcontroleur te Pernis, toen hij op den Groene Kruisweg te Poortugaal reed, door een vee-auto van A. Kriensen uit den BrieT aangereden en op slag gedood. Voor de rechtbank te Arnhem heeft terecht gestaan de penningmeester van de Doesburgsche Spaarkas De Voorzorg, A A. L. St., ter zake verduistering van f33.000, gepleegd ten nadeele van ge noemde spaarkas. De officier van justitie had tegen dezen verdachte een jaar ge vangenisstraf geëischt. De rechtbank heeft hem Dinsdag ver oordeeld tot negen maanden gevangenis straf met aftrek van de preventieve hechtenis. Buitenland De kwestie der bankbiljetten. De attorney-generaal Foley heeft giste ren aan persvertegenwoordigers verkla ringen afgelegd over de kwestie der bankbiljetten in de zaak-Lindbergh. Het gaat er om of Hauptmann bankbiljetten in omloop heeft gebracht, welke afkom stig zijn van het door Lindbergh, betaalde losgeld. Zooals bekend is, waren deze bil jetten gemerkt. Tot nu toe is slechts vast gesteld, dat Hauptmann op 13 Maart 1933 een bedrag van ten minste 1830 dollar in goudcertificaten of in goud bij een bank heeft gedeponeerd, althans gewisseld. Het is evenwel niet gelukt het bewijs te leveren, dat deze bedragen afkomstig zijn van het losgeld. Thans wordt een andere HELDERSCHE COURANT V^N DONDERDAG 4 OCTOBER 193! betaling bij een bank nagegaan. Het des betreffende bedrag werd door een overi gens onbekenden J. J. Faulkner by een bank in bewaring gegeven. Later is gebleken,, dat de door Faulk ner in betaling gegeven bankbiljetten van het losgeld afkomstig moesten zijn. De handteekening van den geheimzin- nigen inlegger wordt thans onderzocht. Er is evenwel nog geen gelijkenis gevon den met de handteekening van Haupt mann. Voortdurend worden personen gehoord, die met Hauptmann hebben omgegaan. Men ging daarbij uit van een foto, waarop een aantal personen stond afgebeeld met Hauptmann in het midden. Deze foto was in 1932 gedurende een uitstapje gemaakt. In de woning van Hauptmann is een mi nutieus onderzoek ingesteld. Een vermoedelijke medeplich tige van Hauptmann gearresteerd. Hij bekend. De bladen maken melding van een of ficieel nog niet bevestigd gerucht, volgens hetwelk Maandag een medeplichtige van Hauptmann gearresteerd is en 36 uur is verhoord. Na de aanvankelijk»? ont kenning heeft de gearresteerde toege geven, dat hij aan de ontvoering van het hind heeft deelgenomen, hn een deel van het losgeld heeft ontvangen. Zijn mede plichtigheid aan de misdaad heeft zich beperkt tot het vasthouden van de ladder, toen Hauptmann met het kind naar be neden klom. Zij zijn toen onmiddellijk tot het besluit gekomen het kind uit den weg te ruimen. Het lijkje hebben zij in een bosch verstopt. Dit lijkt zoo op het eerste gezicht een zeer belangrijke bekentenis en een eerste klas schuldaanduiding van Hauptmann. Maar daar staat tegenover, dat na een ondervraging aan één stuk van 36 uren ook onschuldigen zoo murw geklopt zijn en zoo uitgeput, zóó psychisch gemarteld, dat zij alles bekennen, ook misdaden die zij niet hebben begaan. Het proces vastgesteld op 11 Oct. Het proces tegen Hauptmann is vast gesteld op 11 Oct. Hij wordt vervolgd wegens afpersing van den losprijs van het kindje van Lindbergh. Een verkoopster van theaterbiljetten heeft Hauptmann als diegeen herkend, dié haar een bankbiljet, behoorende tot dèn losprijs van het kind van Lindbergh had overhandigd. 14 millioen dollar verduisterd. De bankier Insull, die eenigeo tijd ge leden in Turkije is gearresteerd, is Dins dag formeel beschuldigd van verduiste ringen tot een bedrag van 143 millioen dollar. PROF. E1NSTEIN. Prof. Einstein heeft, volgens een Reu- terberic' t New-York verklaard, dat hij nimi er eer naar Europa zal terug- keeren. stein doceert tegenwoordig aan de Universiteit van Princelon. Het ongeveer 5000 ton metende En gelsche vrachtschip Ainderby, dat zich in het Noordelijk gedeelte van den At- lantischen Oceaan bevindt, heeft draad loos om hulp gevraagd, daar het zich in moeilijkheden bevindt. Het bericht is opgevangen door de Mack Radio Cor poration. Er zou een schip op weg zjjn naar de aangegeven plaats, terwijl een ander schip de Ainderby reeds bereikt moet hebben. Een nader bericht van de Ainderby meldt, dat zjjn groote mast over boord geslagen is en 3 leden van de bemanning zjjn gewond; het schip drijft door een orkaan uit zjjn koers. Uitsluitend mannen worden beroofd. I Eejn bende bestaande uit 50 zwaar ge wapende Chineesche vrouwelijke bandie ten, jtefroriseert het district Poeantang in de provincie Hopei. Zij berooven uitslui tend mannen en gaan daarbij als volgt te werk: Een der vrouwen lokt het toekomstige slachtoffer bij voorkeur een rijk koop man in een valstrik. Plotseling ziet hij zich den eisch gesteld: „Je geld of je le ven" j en intusschen wordt hij bedreigd door;de revolvers van zijn metgezellin en haar ivriendinnen. Bièdt de man ook maar den geringsten weerstand, dan wordt hij doodgeschoten. Alle leden dezer bende kunnen met de lin kerhand even goed schieten als met de rechtër; naar men zegt hebben zij reeds een etiormen buit bemachtigd. Dé wisselwachter bekent, dat het ongeluk aan zijn onoplettend- heid te wijten is geweest. Tweeduizend maal zoo sterk als buskruit. Uit het munitiedepot der Remington Arms Company zjjn tien pakjes polnol van een kilo gestolen. Polnol is een ont- ploffingsmiddei, dat voor granaten wordt gebruikt; het is een buitengewoon krach tige springstof, waarvan de werking 2C00 maal zoo sterk is dan die van gewoon buskruit, vermoedelijk dus het krachtigst ontploffingsmiddel, tot heden bekend. De autoriteiten doen al het mogelijke om de dieven opmerkzaam te maken op de groote gevaarlijkheid van hun buit. Bij de lijkschouwing van de 10 slacht offers van de spoorwegramp van Vrijdag bij Warrington heeft dë wisselwachter be kend, dat het aan zijn onachtzaamheid te wijten is geweest, dat de sneltrein, die de aanrijding veroorzaakt heeft, niet is opge- houdèn. De lijkschouwer dankte den man vóór jzijn eerlijke bekentenis, waardoor machjnisten en stokers van iedere ver denking bevrijd bleven. Nu de zaak, door deze bekentenis nog voor den rechter zal kómen, wenschte de lijkschouwer tharts reeds; tè zeggen, dat hij na medelijden met de slachtoffers toch ook groot medelijden met dezen man had, die 32 jaar seinwach- ter isj en de laatste 21 jaar in datzelfde seinhuis gediend had, zonder dat hij ooit maar berispt was. ONTPLOFFING IN EEN JAPANSCHE MIJN. Volgens een bericht van Niopon-Depo heeft in een mijn in de provincie Koeshima een ontploffing plaats gehad, waarbij 26 arbeiders zijn omgekomen. EEN BEKEND BANKIER VERMIST. Een der bekendste bankmenschen van Zweden, d evice-president van Göteborgs- banken, Erik Lannn, die sedert een dag of tien te Lidingö, in de onmiddellijke na bijheid van de hoofdstad, een rustkuur onderging, omdat hij zich overwerkt had en aan slapeloosheid ieed, wordt sedert Donderdagmiddag, toen hij uitging om een wandeling te makén, vermist. Ruim Het is steeds en vooral in dezen tijd een verheugend verschijnsel, wanneer een fabrikant zich genoodzaakt ziet om zijn fabriek uit te breiden. Opwekkend, moedgevend nieuws, in een tüd, dat menige zaak met groote moeilijkheden te kampen heeft, in een tijd dat men eerder aan inkrimpen denkt dan aan vergroo ting, aan uitbreiding! Het is dan ook teekenend voor de „gezondheid" van een bedrijf als dat van de N.V. Douwe Egberts (Tabaksfabriek, Koffiebranderijen- en Theehandel) te Joure (Fr.) en Utrecht, dat de gestadige groei, welke deze oude Friesche firma in haar ruim 180-jarig bestaan mocht door maken, zelfs niet door een tijd als de huidige belemmerd kon worden. Sedert 1753 toen de zaak „Douwe Egberts" te Joure werd begonnen en de grondslag werd gelegd voor het omvang rijke bedrijf an 1934 zijn er méér donkere jaren geweest! Tóch groeide de vroegere bescheiden zaak uit tot één van Nederlands grootste bedrijven op het gebied van tabak, koffie en thee. Thans, midden in een tijd dat iedereen klaagt over malaise en moeilijke afzet mogelijkheden, heeft Douwe Egberts te Joure een nieuwe tabaksfabriek gebouwd, waarin de tabakken, welke later den Nederlandschen piiprooker zijn „Wolken van Genot" zullen geven, worden ver werkt. Weinig rookers zullen weten, hoe groot én hoe modern de fabrieken zijn, waar Douwe Egberts' beroemde Echte Frie sche Heeren-Baai en Baai-Tabak Ne derlands geurigs+e pijptabak vandaan komen. De hier afgebeelde K.L.M. lucht foto geeft U een goed overzicht van het omvangrijke D. E. bedrijf te Joüré. Van hieruit vinden eiken dag tienduizenden pakjes Douwe Egberts Echte Friesche Heeren-Baai en Baai-Tabak hun weg naar pijprookend Nederland. Aan een nauwgezet doorvoeren van het beginsel, dat kwaliteit steeds hoofd zaak zijn moet en dat de prijzen door vakkundig inkoopen der grondstoffen en een doeltreffende, economische behande ling der producten zoo laag mogelijk ge houden moeten worden, dankt Douwe Egberts haar gestadigen bloei en het bestendige vertrouwen van haar verbrui kers. Het is een oud zakenprincipe, dat ech ter ook thans vruchten oplevert, n.1. iets héél goed maken en dat zoo goedkoop mogelijk in den handel brengen. Douwe Egberts heeft bewezen deze kunst wel te verstaan. 160 personen hebben de laatste ^g^re- systematische nasporipgjen in den ken verricht, maar eemg P ^e J vjn. vermiste heeft men nog niet kunnen, v den. Zware straffen. Te Sofia zijn negen coinmunisten ter dood veroordeeld wegens het voorberei den van een samenzwering in het tegen Wegens hetzelfde feit zijn voorts twee communisten veroordeeld tot 'f^nslang^ gevangenisstraf, een tot twaalf j dertig tot geringere straffen. oorts wer den 39 beklaagden voorloopig vero< deeld en zijn er 42 vrijgesproken. Te Obergrainar in de Beiersche Alpen is een jonge vrouw bewusteloos aange troffen met zware steekwonden in hals en hoofd. Zij is in vrijwel hopeloozen toe stand naar een ziekenhuis vervoerd. Een tasch met 50 mark en een Oostennjk- sche pas zijn gestolen. Als dader wordt een jongeman van 2225 jaar gezocht, die met het slacht offer het laatst gezien is. De politie heeft 500 mark uitgeloofd voor zijn aanhou ding. 10 dooden, 30 gewonden. Weinig pijprookers zullen weten hoe groot en hoe modern de fabrieken zijn, waar Douwe Egberts Echte Friesche Heeren-Baai en Baai-Tabak vandcfanj komen. Ziehier een mooie K.L.M.-LUCHTFOTO van het omvangrijke D. E.-bedrijf te Joure (Friesland). .1 Bij Krakau (Polen) heeft Dinsdag een spoorwegongeluk plaats gehad. Het blijkt, dat bij dit ongeluk io menschen gedood zijn en ongeveer 30 ernstig gewond. Over de toedracht van het ongeluk wordt gemeld: De machinist van sneltrein no. 17 uit Gdingen zag, vlak voordat hij het station Krzeszowice zou passeeren, het signaal op onveilig staan, waarop hij zijn trein tot stilstand bracht. Om 8.20 uur is daarop de sneltrein no. 107 uit Weenen in den mist in volle vaart op den stilstaanden trein gereden. De beide laatste wagens van den stilstaanden trein werden vol komen vernield. Spoedig arriveerde een hulptrein uit Krakau; men heeft de ge wonden uit de overblijfselen gehaald en hen naar Krakau vervoerd. Het verkeer kón na eertige uren langs een spoor her vat worden. DIEFSTAL VAN GOUD UIT EEN VLIEGTUIG. Den 24en Juli is er op den Nijl uit. een vliegtuig van den dienst Zuid-Afrika— Londen 25 kg b: ar goud gestolen, ter waarde van 4000 pond sterling. Naar aan leiding daarvan waren al dadelijk een Egypienaar en een Armeniër, die 's nachts het vliegtuig bewaakt hadden, aangehou den. Later zijn nog meer verdachten aan gehouden. Thans hebben allen, naar Reu ter meldt, bekend. PRINS DOODGEVALLEN. De Roetneensche prins Callimachi is te Athene in de appartementen van zijn nicht, prinses Cantacuzene, bij ongeluk uit een raam van de derde étage geval len. De prins is in het ziekenhuis over leden. Ten minste 5 slachtoffers. Naar Reuter meldt, is Dinsdagmorgen op 3 mijl afstand van Folkestone een passagiersvliegtuig van de Hillman Air ways in het Kanaal gestort. Het stoom schip Biarritz, van de lijn Folkestone— Boulogne, bevindt zich bij de overblijfse- len van het verongelukte vliegtuig en heeft 5 lijken aan boord genomen, waar van de indentiteit nog niet is vastge steld. De zee is woelig en het weer regenachtig. Het vliegtuig was op weg naar Le Bourget. Volgens een ander bericht zijn er zes lijken geborgen. Uit een nader onderzoek naar het vlieg tuigongeluk in het Kanaal bij Folkestone is gebleken, dat de bestuurder zeer waar schijnlijk in den sterken mist te laag heeft gevlogen, waarbij zijn toestel het water heeft geraakt. Een Duitsch schip heeft de verongelukte machine het eerst ontdekt en aan den kapitein van de „Biarritz" de lig ging aangeduid. Reeds 5 lijken zijn gevon den, n.1. van den bestuurder en 4 passa giers. De lijken van één passagier en den mecanicien ontbreken nog. Zeven slachtoffers. Nader wordt nog gemeld, dat* er 3 En- gelschen aan boord waren: de bestuurder, de mecanicien en een jonge vrouw; verder 3 Franschen, o. w. een vrouw en één Amerikaan. De gevonden lijken waren on herkenbaar verminkt. Het toestel was ge heel vernield. De bestuurder, Bannister, was een oor logsvlieger van gropte ervaring. Het was het eerste ongeluk, dat bij de Hillman Air ways is voorgekomen. Zooals eenige weken geleden reeds werd medegedeeld, heeft de commissie van onderzoek betreffende crisismaatregelen, ingesteld bij Kon. besluit van 19 Januari, haar voorloopig rapport omtrent het door haar ingestelde onderzoek naar de gestie der Nederlandsche Varkenscentrale aan de Koningin ingediend. Thans is dit rapport door den minister van oeconomische zaken, gepubliceerd en bij de Algemeene Landsdrukkerij verkrijg, baar gesteld. Aan dit rapport, het welk slechts voor loopig is, doch waarin niettemin reeds be langrijke conclusies liggen opgesloten, ont- leenen wij het volgende. Van fraude niets gebleken. De bij de commissie ingekomen klach ten, waren over het algemeen van oecono- mischen aard. Rechtstreeksche fraude bij de uitvoering der Crisis-Varkenswet 1932 werd aan de leidende functionarissen niet verweten en deze is ook aan de commissie bij haar onderzoek niet in het minst geble ken. Integendeel spreekt zij als haar over tuiging uit, dat van fraude of corruptie bij de leiding der Nederlandsche Varkens- centrale, met name ook bij den heer van Zwanenberg als directeur, geen sprake is geweest en dat noch den toenmaligen mi nister van oeconomische zaken, aan wiens adres in enkele openbare vergaderingen beschuldigingen waren geuit, noch den re- geeringscommissaris voor de uitvoering van óe CrisisVarkenswet 1932 in dit op zicht'iets ten laste kan worden gelegd. Begane fouten. Wat daarentegen de oeconomische en organisatorische werkzaamheden der Var kenscentrale aangaat, de commissie meent uit haar onderzoek te moeten vaststellen, dat ongetwijfeld in dit opzicht door de Centrale fouten zijn begaan. Zoo meent zij te moeten betwijfelen, of de Nederland sche Varkscentrale met hare bemoeiing in zake de steun aan de varkenshouderij niet te ver gegaan is, waardoor particuliere be- hoofde gevolg mocht zijn gegevene deze te de behartiging van de aan de Centrale op gedragen belangen strikt genomen had vereischt. Maatregelen van de regeering naar aanleiding van het rapport. Onverwijld na het verschijnen van het rapport, heeft de minister van oeconomi sche zaken opdracht gegeven, voorzoover aan de door de commissie gemaakte op merkingen nog niet reeds uit anderen hoofd gevolg mocht zijn gegeven, deze te onderzoeken en verbetering aan te bren gen. Kon. Holl. Lloyd. Chr. Huijgens, t., 3 Oct. v. Colombo. Montferland, u., pass. 3 Oct. Vltissingen. Orania, t., 1 Oct. v. Santos. Ansgir u., pass. 3 Oct. Vlissingen. Gaasterland, u., 30 Sept. te Rio Janeiro. Flandria, u., 1 Oct. v. Bahia. Rotterdamsche Lloyd. Idrapocra, 3 Oct. v. Batavia. Baloeran, t., 2 Oct. te Marseille. Blitar, u., 2 Oct. te Padang. Garoet, pass. j Oct. Dover. Kota Tjandi. 29 Sept. v. Batavia. Modjokerto, t., 1 Oct. v. Belawan. Sibajak, 3 Oct. v. R'dam. Kota Nopan, u., 3 Oct. v. Suez. Sitoebondo, t., 2 Oct. te Triest. Stoomvaart Mij. Nederland. Johan >v. Oldcnbarncvelt, 2 Oct. tc A'dain. Marnix v. St. Aldegónde, u., 1 Oct. v. Belawan, Salabangka, 2 Oct. v. Antwerpen, Poelau Bras, t., 2 Oct. v. Napels. Tabian, 2 Oct. te A'dam. Johan de Witt, u .,2 Oct. v, Algiers. Kon. Paketv. Maatschappij. Van Rees, 1 Oct. te Batava. Ombilin, 2 Oct. te Madras. Le Maire, 2 Oct. te Lozennzo Maques. Sawahloento, 29 Sept. v. Réunion. Tasman, 1 Oct. v. Réunion. Roggeveen 30 Sept. v. Manilla. Stagen, 1 Oct. v. Singapore. Wiefoennen DERDE ZESDAAGSCHE WIELER WEDSTRIJD AMSTERDAM. Van 2 tot 8 November a.s, wordt ln bet R.A.L-gebouw te Amsterdam die derde Zes- daagsche wielcr-wcdstrijd in Nederland, waar voor wederom in binnen- en buitenland buiten gewoon groote belangstelling bestaat, gehouden. Dc sterkste renners ter wereld zullen te Am sterdam aan den start verschijnen, n.1.: voor Nederland Pijnenburg, Braspen- ninx, Jan van Kempen, Slaats, Pellenacrs, Van Hout, KI. van Sek Sr., De Wolff, Van der Heü- en, Matcna, Heslinga, Gebr. Vroomen; voorFrankrijk: Broccardo, Guimbre- tiere, Magnexen, Spcicher; voor België: Cbarlier Deneef, Jean Aerts, Buysse, Loncke; voor D u i t s c h 1 a n d Schön, Buschenha- gen, Miirtgen en Ippcn; voor Italië Bresciani De Paco en Se- vergnini; voor Amerika: Peden, Audy, Hill en Walthonr; voor iLu-xem burg Mcrscli; waaruit, tenslotte niet minder dan 14 koppels definitief zullen wottlcn aangewezen.

Heldersche Courant | 1934 | | pagina 6