salon manshanden Stadsnieuws honig's ASPIRIN mtmn Het ongeval van de Postjager. De Eairey Fox verongelukt HELDERSCHE COURANT VAN DINSDAG 23 OCTOBER 1 934 BOUILLONBLOKJES 6 10 t«nl - Het gouden jubileum van P.P. De Soiree Dansante et Amusante. J •r; e*ÉTj L* bj>' 0 n« Opening van het nieuwe secretariaat der Ver. van Onderofficieren bij de Zeemacht LAATSTE WEEK TREKKING 29 OCTOBER Lotisico is wettig goedgekeurd Georganiseerd overlep Defensie. Uit het politierapport. Burgerlijke Stand Het Portugeesche kabinet afgetreden. Van de pech, die de Mollisona hadden gehad, bleek de bemanning van de Uiver niets te hebben vernomen, want belang stellend werd er geïnformeerd waar deze zich thans bevonden. De Indische regeering dankt de vliegers. Hierna kwam de waarnemend directeur van verkeer en waterstaat voor de microfoon, die de kranige bemanning welkom heette op Indischcn bodem en een driewerf hoera uit bracht voor haar prachtige prestatie Ook de drie passagiers, die de reis me t Uiver meemaken, spraken eenige wooriea Zij waren vol lof over de schitterende reis en over de bemanning, die zich heetf g 'gen op een wijze, waarmee Nederland a eer kan inleggen. De ontvangst was overal uitnemend geweest, maai die in BM» heeft alles overtoffen. Ook zij hoopten mor genavond in Melbourne aan te komen. Het vertrek. Om kwart over elf namen de piloten hun plaatsen in het vliegtuig weer in, de schroeven werden in beweging gebracht, harder en harder slaan de motoren aan en dan komt het toestel los van den grond om de reis naar Melbourne voort te zetten. De bemanning ongedeerd. Het toestel in den wedstrijd uitge schakeld. Op de hielen van den Uiver en met nog twee Cornets van de Mollisons en Scott voor zich, had Geysendorfer begrijpelijkerwijs m Bagdad niet veel geduld gehad. Hij vertoef de er slechts den korst mogelijken tijd. In de controletent had na de aankomst nog een eenigszins opgewonden woordenwisseling plaats gehad. De controleurs vroegen naar luit. Asjes, maar Geysendorfer zeide met na druk, dat niet Asjes, doch hij de hoofdbe stuurder was. Blijkbaar was het misverstand in Engeland ontstaan. Maar, zooals gezegd, Geysendorfer maakte, dat hij zoo gauw mogelijk wegkwam. Na veertig minuten ging hij de drie voorleggers weer achterna, en korten tijd na de Uiver kwam het Pandertoestel te Karatsji aan, n.1. om 15 uur 35 plaatselijken tijd of omstreeks half elf Znodagochtend. Op Drichroad, het vliegveld van Karatsji, verklaarde de gezagvoerder van den Post jager, dat de tocht vermoeiend was. Hij ver heugde zich echter in het uitstekende weer. Om 16 uur plaatselijken tijd, dus na een nog korter oponthoud dan te Bagdad, was het toestel bij flinken wind al weer de lueht in, op weg naar Allahabad, op zijn beurt ach tervolgd door de Boeing Transport van kolo nel Turner, die omstreeks 15 uur, na een kort oponthoud, van Bagdad was vertrok ken. Op den tocht naar Allahabad zou dc Pech- jager zijn bijnaam weer eens eer aandoen,, want bij de daling op hot aldaar gelegen vliegveld B&mrauli, om 21 u. 25 plaalsë'ijkcn tijd, werd hij door zijn noodlot achterhaald en ernstig beschadigd. Het toestel kwam, zooals dat in vliegers- termen heet, onzacht neer, met het gevolg, dat het landingstoestel naar de linkerzijde is omgeslagen en twee propellers werden ver nield. De inzittenden bleven ongedeerd. Bij het Comité van den Postjager in den Haag is Zondagavond omstreeks elf uur het volgende telegram van Geysendorfer ontvan gen, dat hij gedateerd 22 October op 0.050 pb tijd uit Allahabad had verzonden en dat van de oorzaak een eenigszins andere voorstelling geeft: „Arriveerden 16.00 uur G.M.T. (Greenw. tijd). Bij landing linker wiel naar bin nen gekomen. Linker- en middenpropel ler beschadigd. Verdere schade nog niet vast te stellen." Het vliegtuig no. 12, een Fairey Fox, bestuurd door Gilman en Baine, is gister middag in Apulic op weg van Rome naar Athene, te pletter gevallen en in brand gevlogen. Het was onmogelijk, ofschoon menschen op het land in de buurt aan het werk waren, nog iets te doen tot mogelijke redding van de beide inzittenden, die later verkoold uit de wrakstukken zijn gehaald. Waarschijnlijk zijn ze niet meer levend verbrand, omdat ze reeds dood waren door den val. De Fairey Fox was in wezen een militair vliegtuig, een dagbommenwerper en verken ner, waarvan de constructiereeds uit het jaar 1925 dateert. Bestuurder was de vlieger-offi cier H. D. Gilman. Het vliegtuig is ec.'st laat voor de start op Mildenhall gearriveerd en was reeds van de lijst van deelnemers afgevoerd. Toch is de be stuurder er nog in geslaagd zijn deelneming aan de snelheidsrace gehandhaafd te houden. Voor deelneming aan de handicap-race kon den echter de voorbereidende formaliteiten (wegen van het vliegtuig e. d.) niet meer worden verricht. De plaats, waar het vliegtuig is neerge stort, Paiazza San Gervasio, ligt ongeveer 150 km ten Oosten van Napels, in het Zuiden van Italië, het oord waar de Postjager op zijn eerste uitgaande vlucht naar Ned.-Indië in December van het vorige jaar motorpech kreeg. vliegtuig was Baines. De tweede inzittende van het verongelukte LID CLUB VAN PERMANENTEURS TE DEN HELDER. STAKMAN BOSSESTRAAT 05 TEL- 514 TEL. 514 ZIE ADVERTENTIE BINNENBLAD In cte Van Limburg Stirum- straat in Den He.der zit... de moeder van Bouke Prins, de links-buiten van Racing, de mecanicien van de,,Uiver lil Den Helder en Amsterdam, in Maas tricht cn in Groningen staan menschen sa mengedromd voor de redactiebureaux Wij winnen... Wij Allen leven mee met de „Uiver de „Uiver", die van hen, van ons, van Neder land is!... Nederland heeft op het oogenblik geen par tijen. Politiek, die in ons, door de splijtzwam zoo geteisterd landje anders welig tiert, heeft nu geen schijn van kans! Er is nu geen poli tiek Nederland, alleen het nationaal gevoel overheerscht. Wij willen winnen. Wij zijn trotsch op die jongens van Nederland in de „Uiver Wij winnen Werkloozen, die in vele jaren geen stuiver konden winnen, zeggen het triomfantelijk Het is bijna middernacht In Den Helder voor ons redactiebureau dromt het volk nog voor de ramen. Gretig worden de bulletins verslonden. Den Helder leeft mee met de „Uiver". De „Uiver" moet In de Limburg Stirumstraat in Den Helder zit een vrouw in een eenvoudige woonkamer. Haar gezicht is bleek, draagt sporen van tra nen. In den hoek van het vertrek staat de loudspeaker van de radio Onafgewend kijkt zij naar dezen loud speaker. Wij moéten winnen, zeggen de menschen in Nederland, de „Uiver" moet winnen! De vrouw in de kamer zwijgt, als ik binnen kom, zij alleen zegt niet: Wij moeten winnen Haar handen zijn gevouwen in gebed.., met bevende stem zegt zij: Ik bid God ieder uur, dat ze behouden, levend in Melbourne aan mogen komen Bouke, de mecanicien van de „Uiver", is mijn zoon Ik ben trotsch op mijn jongen. Bouke is een reuze Heldersche jutter, zegt vader Prins. Ik vind 't fijn. Ieder oogenblik luister ik naar 't nieuws van de radio. Kijk, daar hangt z'n portret aan den wand. Is 't geen flinke, fijne jongen zegt de moe der bevendIk kan er niets aan doen... ik ben moeder... Niemand weet wat er gebeu ren kan... 't Is mijn kind... Moeders stem trilt Ik houd van mijn jongen... o, ik houd zoo veel van 'm Met tranen in haar oogen kijkt juffrouw Prins naar het portret van haar zoon, die probeert te winnen voor Nederland. Naast het portret, een schilderij van de „Dorus Rijkers", die zoo menigmaal gevaar lijke tochten ondernam en behouden terug keerde. Ik ben zoo gek op mijn jongen, nokt de moeder... en ik heb zoo'n angst. Ik, ik ben trotsch op 'm, al negen reizen heeft hij naar Indië gemaakt. Ik vind 't fijn, ik vind het een voorrecht, dat hij nu daaraan meedoet En ik... ik... vind 't fijn als hij behouden terugkeert, dan pas hèb ik gewonnen,,, nokt de vrouw. Een flinke Heldersche jongen, die Bouke Prins. Als hij wint, wint Nederland, wint Den Helder! Licht op voor alle voertuigen. Dinsdag Woensdag 23 October 24 October 17.20 uur. 17.18 uur. MAILVERZENDING. De laatste buslichting voor de mailverzen ding heeft plaats Woensdagavond 20.55 aan het hoofdkantoor, stadsbussen lichting 3. NATIONAAL JONGEREN VERBOND. Wij willen even de aandacht vestigen op de nationale avond, welke het N.J.V. houdt op Zaterdag a.s. in het gebouw U.S.O., ka naal weg 179. De sprekers zijn: A. F. Haceou, uit Haarlem, lid v/h Hoofdbestuur, over P. A. Riedel, luit. ter zee 2e klasse, over „L uchtbeschermin g". De toegang is vrij. Kaarten zijn verkrijg baar bij: M. Bijl, Buitenhaven 6; H. Severijn, Binnenhaven 119; R. R. van Doorn, Hoofd gracht. Aanvang 8'/, uur. SPEELTUINVEREENIGING DEN HELDER afd. Centrum. De leden worden herinnerd aan de Jaar vergadering in het Clubhuis, op morgen avond. OPBRENGST COLLECTE ROODE KRUIS. De Zaterdag j.l. in onze stad gehouden collecte ten bate van het Ned. Roode Kruis, leverde een opbrengst van 282.13 op. Dank aan de dames- en heeren-collectanten en aan den heer P. v. Twisk, die aan iedere(n) collectant(trice) twee vrijkaartjes voor de bioscoop gaf. DEMONSTRATIE HELDERSCHE BESTU U RDEKSBON D. In een advertentie in dit nummer roept de Held. Bestuurdersbond allen, die verbete ring voorstaan van de werkloozenzorg op tot een demonstratie op morgen (Woensdag avond) 7.15 uur, op het Stationsplein. Men zie de betreffende advertentie. „VORSTELIJKE EMIGRANTEN". De „Casino"-directie verzoekt ons mede te deelen, dat voor de eerste abonnementsvoor stelling op hedenavond de zaal om 8 uur open! gaat en de voorstelling precies half 9 aan vangt. Men gelieve op tijd te zijn. ONTVANGEN: SE.RINGCN. LELIES, ANJELtlRCK EN O» VER SE SNIJBLOEMEN.: 6R00TE KEUZE IM BLOEIENDE PLANTEM BLOEMENMAGAZIJN „DE LELIE"; D. J. BANSEflflA KONINGSTRAAT 93, DEN HELDER; NIEUWE BIJBRIEVENBUS. I De directeur van het P.T.T.-kantoor alhier deelt mede, dat op Dinsdag 23 October, ecp nieuwe bij-brievenbus wordt geplaatst legert het gebouw van de Gereformeerde Kerk rrj de Fazantenstraat hoek Ooievaarstraat. Als sluitstuk van de grootsche feestelijkhe-j den,waarmede de plaatselijke Gymnastiek- eq Exercitievereeniging „Pro Patria' het 50- jarig bestaan herdacht, diende een Soiree^ die men met de adjectieven dansante en amusante als iets veelbelovends aangekondigd had. De vereeniging heeft van de viering van het gouden jubileum veel werk gemaakt en dat werk is, we kunnen het hier zonder eenige reserve zeggen, met succes bekroond. Zij, die met P.P. meegeleefd hebben, zullen het met ons eens zrjn! Onder de aanwezigen behoorden als altijd de Directeur, de heer M P. van Hooydonk en zijn eehtgenoote, ter wijl de heer A Veen, voorzitter, in zijn ope ningswoord zich eveneens speciaal richte tot den heer Hagenaar, eerelid der vereeniging, bovendien lid van den langsten staat van dienst, n.149 jaar' 49 jaar lang lid van dezelfde vereeniging, dat is werkelijk een exceptie en de woorden van hulde, die de heer Veen sprak, waren dan ook verdiend. Na al les wat hij bjj de receptie en den vorigen feest-avond, beter gezegd Eereavond, ge-, zegd had, was de praeses slechts kort, zoo dat spoedig het startsein werd gegeven en de eerste paren zich overgaven aan de ge neugten, die Terptsiclroré pleegt te bieden Het was nog niet druk in den beginne, de drukte zou eerst komen, nadat de winkels gesloten waren. En waar het niet druk is, is de stemming niet 100 En zoo was het ook, men zat en danste wat, wachtte eigen lijk meer op de dingen, die komen gingen. De Casino-band deed z'n best, dat moet ge zegd worden en tenslotte behaalden Visser en zrjn mannen dan ook succes op succes ge-: tuige de climax, die er in de stem ming kwam. Maar daarvoor zorgde deze band niet alleen, want er werd als eerste divertissement een Faustparodie door Mej. Hulpuseh als Gretchen en de heeren J. Schel- linger als oe Mephisto en A, Veen als de Faust gegeven, die smakelijk werd voorge-j dragen. De duivel-creatie van Schellinger was werkelijk zeer geslaagd, dat duivelsche gelacht, dat scharlaken pak: de aanwezigen rildenHet is een alleraardigste parodie op Gounod's beroemde opera, alleen opera enthousiasten zullen het bezwaar aanvoeren, dat iets dergelijks ook al geparodieerd is. We zeiden het reeds, na dit vroolrjkt schetsje kwam de ware geest in de aanwezi gen gevaren, het was dan ook met, meer en thousiasme, dat men zich op tango, foxtrol enz. wierp Als bijzondere attractie was het optreden van de Alkmaarsche band The Thythm Stor- iners aangekondigd. Geen wonder dat men met hooggespannen verwachtingen het op-j treden tegemoet zag. Het ensemble, dat on der leiding van den heer Siem Spruit, zich weldra deed hooren, vermocht niet aan die verwachtingen te voldoen. Waarmede we niet willen zeggen, dat het corps slecht of' zelfs maar middelmatig was. Integendeel het ge luid en het ensemblewerk waren zeer goed verzorgd, maar wat we misten was de top prestatie, de daverende solistische prestaties, show, enthousiasme. Melodieus werden de stukken voorgedragen, als zeer goed zouden we de opvatting willen qualificeeren van! „Orient-Express" en „Little man you had ai busy day" en voorts klarinet-soli van den stadgenoot Verschoor, die zelfs een open; doekje behaalde. Er werd lustig gedanst middelerwijl, de zaal was nu op temperatuur gekomen, de eerste ballonnen knapten, de eerste pret drong vanuit de champagne-bar, een nieuwe vondst in de foyer, tot de groote zaal door.] Het kon niet anders of het feest moest sla-j gen, want een zeer vroolijk schetsje van den bekenden Nederlandschen tooneelauteur Jo-! han W. Broedelet „De Slaapwandelaar"! bracht de lachgrage menschen in hun ele-l ment. Wederom een succes voor Jan Schel-] linger, die een slaapwandelaar in optima for um creëerde, maar ook voor Mej. Hulpuseh en den heer Nypels, welke laatste zich echter aan moet wennen de aseh van zijn onafschei delijke sigaret niet op het tapijt in den slaap-i kamer af te tikken. De meubileering van dej slaapkamer was van de firma Klercq, Spoor-! straat. Het geheel was zeer grappig, de laat-! ste gereserveerdheid was nu geweken en van-! af dit moment was de zaak voor elkaar. Men] danste, emancipeerde en mobiliseerde, joeg] achter ballonnen aan, die als vormelooze] slachtoffers vielen, serpentine slierde en rit-! selde door de zaal, van alle kanten werden deze f eestpro jee tielen op de paren losge- vuurd, die zich lustig lieten inwinden, enz.; Siem Spruit voerde zijn mannen eens extra aan, Nic. Visser wilde niet achterblijven en] al met al werd het een geslaagd feest, dat tot diep in den nacht duurde. Toen ging men huiswaarts in de volle over-; tuiging, dat het 50-jarig bestaan van Pro: Patria op de juiste wijze herdacht was. En nu, P. P., voort op den weg der gymnastiek, kweekt Uw leden aan als flinke kerels en Uw dames als levenslustige, gezonde vrou wen. Mens sana in corpore sano! „VEREENIGING VAN HUISVROUWEN." Op Dinsdag 30 Oct. 1934 brengt de tooneel- vereeniging T.A.V.E.N.U. voor hare leden een. reprise van het bekende tooneelspel „Tzingani", van Jhr. A. W. G. van Riemsdijk. Het bestuur is er in geslaagd T!A.V.E.N U bereid te vinden bovengenoemd stuk bij vol doende deelname Maandag 29 Oct. a.s voor de leden en hunne introducees van de ver eeniging van huisvrouwen op te voeren. Op verzoek van vele kunstlievende leden van T.A.V.E.N.U. wordt een herhaling van dit' mooie tooneelspel gegeven. De zeer lage entrée-' prijs kan voor niemand een belet sel zijn dezen kunstavond van onze Heldersche vereeniging T.A.V.E.N.U bg te wonen. Zij, die geeD lid zijn van de vereeniging van" huisvrouwen, hunnen introducties aanvragen aan het secretariaat vóór Donderdag 23 Oct. a s Koningstraat 106 Men leze de advertentie in dit blad. NED. €HR. VROUWENBOND. In het gebouw Palmstraat hield mej. Zr. Ekering gisteravond haar aangekondigde lezing. Nadat de presidente der afdeeüng, mevrouw Bos, de spreekster met een enkel woord bij de aanwezigen had ingeleid, voerde mej Ekering ons, aan de hand van lantaarn plaatjes, weer mee naar de donkere zóne van Parijs. Zij liet zien in welke krotten de jeugd woont, die door de Evangelisten der Tafcer- nakelkerk bewerkt wordt, en vertelde aan grijpende dingen van jongens en meisjes, die uit de duisternis van het ongeloof, komen tot het heerlijk lichtend Evangelie. Ja zelfs van een bidstond sprak zij, die elke week gehou den wordt door kinderen, die uit eigen be weging zijn saamgekomen en op hun manier, kinderlijk en geloovig aan het tabernakelwerk meedoen. Na de pauze voerde mej. E. ons mee naar één der vreeselijkste hospitalen van Parijs waar een ellende heerscht waarvan wij ons in 'Nederland met onze goed-verzorgde zie kenhuizen geen voorstelling kunnen maken. Ook ddór mocht mej. E. dóórdringen, om er heen te dragen de vertroosting van het Evan gelie, dat zóó de menschelijke wrakken bereikt, welke daar verstooten uit de maatschappij, liggen te sterven. Doordrongen van bewondering voor wat het geloof als het echt en sterk is, vermag te doen, verlieten de talrijke aanwezigen het gebouw. ■1MHI—P»-; pgN he'- e„ Al11 het W uoed* zvxver pond cl. Pcr 0.V10 8 Zaterdagmiddag heeft bovengenoemde plechtigheid plaats gehad, en het waren be langrijke momenten, in de eerste plaats voor de bestuursleden, en natuurlijk niet in 't minst voor de leden der vereeniging zelf. Maakte reeds de driekleur, die den gevel pavoiseerde een feestelijken indruk, het in térieur drukte hier in nog meerdere mate den stempel op. In het gloednieuwe gebouw ^stónden de ten geschenke ontvangen bloe- 'rften (en dat waren er heel wat!) in keu rige variatie verspreid, als 'even zoo veie getuigen van sympathie en meeleven der! diverse zustervereefligingen en corporaties,- Wélke sympathiek staan tegenover de ver. van Onderofficieren. Wij zoucfen zeggen dat het gebouw vooral aan twèe eisehen voldoet: zakelijkheid en comfort. Het geheel is in modernen stijl uitgevoerd. Beneden bevinden zich de appartementen v<W de boekhouding, met de bestuurskamer voor liet afdeelingsbestuur. Roven is het archief aangebracht met de kamer voor het hoofdbestuur. Het lijkt ons hier de juiste plaats onze be wondering uit te spreken voor de prestaties der heeren Bot en van Beckum, respectieve lijk aannemer en architect, die ér in geslaagd zijn iets zoo confortabel en practisch te ver vaardigen. Van terzijde vernamen wij dat de heeren bestuurderen buitengewoon in hun sas zijn met de nieuwe ambtelijke woning. Het voor malige gebouw was oud en voldeed niet meer aan de minimum eisehen, welke men daar aan stelde. Lang is er toe beraadslaagd wat te doen: het oude gebouw restaureereh, of op de Weststraat een nieuw perceel laten optrek ken,? Het bleek, dat men belangrijk econo mischer uitkwam met dat laatste plan, waar toe dan ook werd besloten. De voorzitter der feestcommissie, cle heer Everaert, opende de druk bezochte bijeen komst, en verrichtte de officieele plechtig heid. De heer Everaert releveerde in zijn speech het genoegen welke men hem verschaft had, doordat men hem uitnoodigde de plaats van voorzitter der feestcommissie in te nemen. Wat dit gebouw betreft spreekt hij zijn hulde uit. In het oude heeft men nimmer eenige luxe gekend. Hier zal men zich ech ter wel thuis gevoelen. Hij spreekt de hoop uit, dat men prettig zal kunnen werken en dat in de meest goede ideale harmonie. Hierna draagt de heer Everaert het gebouw over aan het bestuur, waarna de heer Chris tiani het woord neemt. Deze heet een ieder hartelijk welkom, cn noemt in het bijzonder de diverse afgevaar digden der vereenigingen, waarvan de mees ten het „met bloemen zeiden". Van Majoor Bangert, die verhinderd is per soonlijk aanwezig te zijn, is het volgend schrijven ontvangen: „Tot onzen spijt verhinderd op Uw ver- eerende invitatie in te gaan, geven wij vol gaarne schriftelijk uiting van onze gevoelens van waardeering voor Uw nobel streven. Wij wenschen voor het nieuwe secretariaat: steeds nieuwe ijver van het Bestuur, steeds nieuw vuur bij de leden, steeds nieuwe waardeering van allen, leden er. niet-leden, vooral vele nieuwe leden! Ik hoop eens te mogen binnenwandelen om Uwe nieuwe inrichting in oogenschouw te nemen. Na beste wenscht, vlootaalmoezenier te Den w.g. H. J Bangert. voorspoed te hebben toege- de Helder, De architect en de aannemer worden met vergeten, en deelen in de hartelijke woorden van den voorzitter der vereeniging. Bij het noemen der afgevaardigen spreekt de heer C. alleen zijn spijt uit, dat er geen vertegen woordiger der afdeeüng Oost-Indié aan wezig is. Dit is natuurlijk onmogelijk, doch spr twijfelt er niet aan. of men leeft daar mee met dezen dag. Spr. zegt dat men het bestuur veelal ziet als de volmaakte optimist, en dit is ook inderdaad zoo. Men zal nog veel, zeer veel voor de leden kunnen doen, gewend aan de militaire tucht, niet terugschrikkenil voor de eerste de beste moeilijkheden, die in den weg komen. De heer Christiani hoopt, dat de sfeer, wel ke de vergaderingen ook in de toekomst mag kenmerken een waardige zal zijn, dit in het belang niet a.leen van de vereeniging, maar ook in dat der Marine. Spr. stelt een drie werf hoezee voor Hr. Ms. de Koningin voor, waaraan spontaan gevolg gegeven wordt. De rede wordt besloten met den wensch, dat de vereeniging en de Koninklijke Marine één en ondeelbaar moge zijn, hetgeen met een toast bezegeld wordt. Het woord is vervolgens aan Overste de Jong, (adviseur der vereeniging) die zijn hulde aan het bestuur brengt, voor wat zij hebben klaargespeeld in casu dit gebouw. Het is evenwel een reeds lang gekoesterde wensch, eneen behoefte. Spr. wenscht het bestuur geluk, en hoopt, dat men nu en in de toekomst steeds het Marine-belang voor oogen zal houden. De over gang van het vrijwel niet gereglementeerde vereenigingsleven naar het thans wel door het belangenreglement aan toezicht onXer- worpene, valt niet mee. Evenwel, het kan niet anders of de band tusschen de hoogere en lagere marinemenschen zal versterkt wor den met het vaste doel voor oogen dat men het belang van allen, het marinebelang, dient. De heer de Jong stelt een dronk in op de vereeniging. Het is hiema de heer Heyboer, die na mens de vereeniging „Onze Vloot" het woord voert. „Onze Vloot" is ook Uw vloot", aldus de heer H., en hij hoopt in de toekomst nog veel met het bestuur samen te werken om gezamenlijk de Nederlandsche Marine op hoog pijl te brengen. De onderofficieren vergelijkt hij met de harde werkers in de maatschappij, de „middenstanders", die er wel voor zullen zorgen dat een jeugdige en krachtige geest in hun midden zal blijven domineeren. De woordvoerder van de Ver. v. Technici sprak den wensch uit, dat de samenwerking ih de toekomst inniger mag worden, daar men te zamen nog veel en nuttig werk kan verrichten. Een vertegenwoordiger van de ver. van Oud-Onderoff. der Zeemacht spreekt zijn wensch uit, waarna het de heer Schenkius is, die namens den Bond vgn Oud-Onderoffi cieren een gloedvol speechje houdt. Hij weet wat hét beteekent in een bestuur te zitten, en omdat hij het weet brengt hij hulde aan het hier voor hem zittende. Meestal denken de leden, dat het een soort automaat is: gooi je klachten er maar in, en dan komt vanzelf het goede resultaat eruit. Hij hoopt in de toekomst allen, die^.thans nog in actieven dienst; zijn, in zijn bond te mogen begroeten, als 100 marinemenschen. Het is zijn wensch, dat de vereeniging in lengte van dagen mag bestaan. Na eenige hartelijke woorden van den (Jhr. Bond van Marinepersoneel is het de af gevaardigde der Afd. Rotterdam, die het een en ander te vertellen heeft. Hij legt vooral den nadruk op de gebeurtenissen van ander half jaar geleden, toen de vereeniging zich plotseling van haar leiding beroofd zag. Hoe was toen de toestand? Niemand wilde en durfde het roer in handen nemen. Doch daar waren toen 2 menschen, die dit wel deden. Het zijn de namen Everaert en Boels, die hij hier met trotsch noemt, want zij zijn het ge weest, die de vereeniging van den ondergang redden. Wat er ook zal gebeuren, deze twee namen zullen blijven voortleven in de histo rie der vereeniging. De heer Bosch spreekt namens het Mar. San. Fonds, daarna een afgevaardigde der afd. VUssingen, en een der afd. Amsteraam. Het is de laatste die bij zijn complimenten een barometer offreert, met den wensch, dat deze steeds op „bestendig" mag staan. Nadat de voorz. der afd. Den Helder en de heer Van Beckum gesproken hebben is het de heer Christiani, die tot slot voor de vele en gemeende woorden dankt, waarna de aan wezigen nog eenigen tijd bijeen blijven. Vermelden we nog, dat het beeldhouw werk, bestaoande uit een leeuw, met het em bleem „Je Maintendrai", vervaardigd werd door den heer Van Ea uit Amsterdam. 20 October 1934 kan door de vereeniging dankbaar in de analen vermeld worden. TOONEELVEREENIGING „EXCELSIOR". Men schrijft ons Op Zaterdag 27 Oct. geeft onze plaatselijke tooneelvereeniging „Excelsior" haar eerste uit voering van dit seizoen. De tijdsomstandig heden in aanmerking nemende en om iedereen toch de gelegenheid te geven twee voorstel lingen bij te wonen, heeft deze tooneelver eeniging het donatie-geld zoo laag mogelijk gesteld n.1. 60 et. per persoon per jaar Voor deze uitvoering is de keuze gevallen op de oer-komische klucht „Willy's Trouwdag" van Otto Harting. 6 Veel zorg is aan deze uitvoering besteed zoo zal o.a. het kapwerk door de firma Ger ritsen uit Amsterdam worden verricht, terwiil het bekende Modehuis, firma Herschel voor de dameskleeding zal zorg dragen. Voor ver dere bijzonderheden verwijzen wrj naar de advertentie voorkomende in dit blad, DE ZILVERVLOOT VAN LOTISICO BRENGT U GELUK ALLE PRIJZEN VAN DE STAATSLOTERIJ Termijnpclis ad. 12.50 verkrijgbaar: Sigarenmagazijn H. Worrr.houdt, Makelaars Asgiir»„".i.i. 7 Spoorstraat 12 Telef. 380 P'antsoenstraal J De bijzondere commissie voorgeorean' overleg voor de ambtenaren, werkzaa^6^*1 diensten en instellingen, ressorteerende >b' het departement van defensie, heeft te r- venhage vergaderd. Ura- Mededeeling werd gedaan, dal de werkz heden der sub-commissie voor de posiUer^ ling der onder het departement ressorteert" hulpschrijvers een bevredigend verloon net® Tot het verkrijgen van meer eenheid opvatting van hetgeen bij toepassing j„ ',n practijk onder „overwerk" moet worden staan, zal de commissie zich met een bt" tot den minister wenden. lef Een bespreking van het vraagstuk betrof fende de bevordering van de schrijvers bii,i rijkswerven tot bureelbeambte leidde tot eeni concrete voorstellen, welke bij den minist^ zullen worden ingediend. 6r Een voorstel tot het in het leven roen van een sollicitatiesysteem voor burgerpers neel bij de korpsen (arbeidscontractanten) tot het verkrijgen van een aanstelling in vasten dienst, werd als niet tot de bevoegdheid de commissie behoorende, niet in behandeling genomen. Aangaande de benoeming van burgerwerk heden bij de korpsen tot de betrekking, waar" onder de werkzaamheden, die zq verrichten" naar den aard eigénlijk vallen, zal nadat over meer gegevens wordt beschikt aan den minister verzocht, ter zake een onderzopir in te stellen. 1 Inbraak. Door een bewoonster van den Dijkweg werd aangifte gedaan dat in den nacht van Donderdag op Vrijdag uit hare woning een wekker en eenige kleedingstukken zijn ont vreemd. Nog een. Een bewoonster van de Vosstraat deed aangifte dat op Donderdag j.l. een beursje, inhoudende een bedrag aan geld uit hare woning is ontvreemd. Als verdacht zich aan dezen diefstal te hebben schuldig gemaakt werd door de recherche een vrouw aange houden, die bekende het beursje te hebben weggenomen. Na .haar verhoor is zij op vrije voeten gesteld. Dronkenschap. Een man, die in den nacht van Zaterdag op Zondag in kennelijken staat van dronken schap in de Hector Treubstraat werd aange troffen, terwijl hij aan een perceel in die straat aanbelde, zonder dat hiertoe eenige aanleiding bestond werd aan het Hoofdbu reau van Politie ter ontnuchtering in bewa ring gesteld. Een persoon, die zich in kennelijken staat van dronkenschap op den openbaren weg be vond, werd ter ontnuchtering aan het Hoofd bureau van Politie in bewaring gesteld. Proces-verbaal wordt tegen hem opge maakt. OPROEPING. De Comrnissarsi van Politie te Den Helder verzoekt de beide dames, die zich op Woens dag 17 October j.l. des namiddags te pl.m. 4 uur in de Ambonstraat bevonden en zich er gerden aan de mishandeling van paarden door een voerman, zich aan het Hoofdbureau van Politie te willen vervoegen, bij voorkeur des namiddags tusschen 2 en 5 uur. De Commissaris van Politie voornoemd, Den Helder, 23 October 1934. v/an Den Heider Van 20 en 22 Oct. GETROUWD: J. Kerkhove en T. P Dienst. BEVALLEN: C. G. Baak—Koning, z.; K. v. EssenJanssen, d.; A. de BruijnGriek, d. OVERLEDEN: Wed. K. Blom, 71 j.; P. do Vries, 64 j.; wed. P. A. Stadhouders, 75 j. een echt schilderij of een copie? Geloof} U werkelijk, daf men elke penseelstreek van een grooten meester kan namaken? Wal prefereert U: Aspirin-tabletfen fe nemen bij hoofd- of kiespijn, rheumatiek of verkoudheid, de fablet, welke de eerste was en 35 jaar be proefd is, of "een of ander dat komf en zegt: "Ik kan dat ook!" De geheele wereld heeft erkend, dat deze fablet helpt en nooit teleurstelt» het product van vertrouwen Uitsluitend verkrijgbaar in de oranje-bandbuisjes van 20 tabl. 70 ets. en oranjezakjes van 2 tabl. a fibool Reuter meldde gisterenavond uit Lissai Het kabinet-Salazar is afgetreden. Salazar heeft het ontslag aangeboden D een kabinetsraad, die tot op het laatste oog blik geheim was gehouden. Salazar liet nieuwe kabinet vormen. zal oo*

Heldersche Courant | 1934 | | pagina 10