Anna Paulowna. Callantsoog. Wieringen. Wieringerwaard. Texel. Marineberichten. K L. M. Kerstvlucht naar West'Indië. Kingsford Smith's vlucht over den Stillen Oceaan. Russisch staartloos zweefvliegtuig. Waar is de piloot? Naar een snellere luchtvaart. Records van Jones en Waller. :s Jubileum mandolinevereeniging „O.K.K." Vereeniging Volksonderwijs*) Een kindermiddag van de Heldersche Courant in Wieringerwaard. Winterverlof. «et het stoomschip „Costa Rica" van den N S.M., dat Vrijdag van Amsterdam naar S st-lncl'ië vertrok, reisde de heer L. F. Bou- chef der Afdeeling Speciale Zaken der k ninklijke Luchtvaart Mij. mee,, teneinde in c koloniën aldaar de voorbereidingen te treffen voor de Kerstpostvlucht naar Curagao jj, December a.s. De heer Bouman, die een V.D.-verslaggever an boord een kort onderhoud toestond, deelde dien het volgende mede: Het plan om met een vliegtuig naar de West te gaan, dateert niet van recenten laturn. Reeds in 1927 opperde een der K.L.M.- r iioten, de heer H. J. van Onlangs, het voor nemen om eens per vliegtuig naar Curagao te aa,n. Door gebrek aan belangstelling, is dat g.an toen echter niet ten uitvoer gebracht. De feesten op Curagao, die gevierd worden ter gelegenheid van het feit, dat dit eiland 3 eeuwen onder Nederlandsch gezag staat, waren voor de K.L.M. een welkome gelegen heid om te trachten onze West-Indische kolo niën en moedrland, zoowel letterlijk als figuur lijk dichter bij elkaar te brengen. Een Kerst- ostvlucht, zooals die verleden jaar naar Oost- Indië ondernomen werd, werd in voorbereiding genomen en thans zijn we zoover, dat de vlucht definitef vaststaat. De „Snip" zal half December opstijgen, ten einde den tocht over den Oceaan te volbren gen. De bemanning bestaat uit de heeren J. G. Hondong, Van Balkom, piloten, Van der Molen, marconist, en Stolk, werktuigkundige. De tocht wordt over de volgende étappes verdeeld: AmsterdamCasablanca "uid-Afri- ^a)Kaap Verdische eilandenParamaribo. ,Hoe lang denken de piloten over den tocht te doen?" ,Ze krijgen de opdracht alles zoo rustig mogelijk te doen en vooral den noodigen tjjd te nemen voor voorbereidingen, enz. Langer dan 6 7 dagen hopen zij echter niet onder weg te blijven." „Hoe is het met de vliegvelden aldaar ge steld?" „Curacao, dat vroeger opgenomen was in een Amerikaansche luchtverbinding, aldus de zegsman, heeft een vliegveld. Bjj Paramaribo is een geroote savanne, die met weinig moeite in een uitstekend landingsterrein te veran deren is." „Worden er op de Kerstvlucht passagiers jneegenomen?" „Neen, vooral met het oog op het laatste lange traject, Kaap Verdische Eilanden naar Paramaribo, moet men zoo veel mogelijk ruimte vrij houden voor benzine. Bovendien is dat slechts een proefvlucht en dan nemen tve geen passagiers mee." „Wanneer vliegt de „Snip" terug?" De „Snip" blijft op Curagao en de beman ning voorloopig ook. De K.L.M. wil n.1. eerst kleinere diensten tusschen Curagao en de verschillende kuststaten in Midden- en Zuid- Amerika b.v. organiseeren. Gaan deze goed, dan kan er mettertijd gedacht worden aan een geregelde verbinding tusschen onze kolo niën in de West en het moederland. U moet niet vergeten, dat tusschen de eerste vlucht naar Oost-Indië van Van der Hoop, Van Weer den Poelman en Van den Broeeke en de ge regelde luchtlijn van thans ook eenige jaren liggen men mag dus ook niet verwachten, dat er na deze Kerstvlucht nu dadelijk een ge- reglde luchtverbinding tusschen Curagao en ons land zal zijn. Het woord is hierbij aan het publiek. Als de groote handelsondernemingen van de kleinere diensten gebruik maken, is de kans dat de groote verbinding spoedig komt, des te grooter. De K.L.M. verkeert op het oogenblik niet in een dusdanigen toestand, dat er groote ver liezen geleden kunnen worden!" NOVEMBER 1934. Behouden in Amerika aangekomen. Kingsford Smith is Zondag te Oakland (Californië) om 7.50 plaatselijken tijd gedaald en heeft dus zijn vlucht over den Stillen Oceaan voltooid, die hij op 20 October te Brisbane begon. Hij was bijna een week opgehouden te Suva op de Fidzji-eilanden en moest daarna ge- ruimen tijd op Honoloeloe blijven wegens een gebrek aan de olieleiding. Hoewel Smith 14 dagen onderweg is ge weest, heeft hij slechts 40 uur gevlogen. De reis kan dus aanzienlek sneller geschieden. Smith was echter niet uit op recordverbete ring, doch beschouwt zijn vlucht als een studie- tocht voor het mogelijk instellen van gere gelde diensten. Sir Charles maakte op deze vlucht gebruik van een nieuw toestel, een Lockheed Altair, waarmee hij ook had ingeschreven voor de wedvlucht LondenMelbourne. Het Tass-agentschap meldt: Studenten van net luchtvaartinstituut te Charkow (Rusland) ebben een plan ontworpen voor een staart los zweefvliegtuig met hulp-motor, van het ..vliegende type", plaats biedende aan 13 per sonen. Het plan is goedgekeurd en met den bouw 8 reeds begonnen. Het vliegtuig is voor pas- sgiers- en postvervoer bestemd, en zal door €etl motorvliegtuig worden gesleept. Het ^eegt in geladen toestand 2% ton, bij een u "&en last van 1% ton. Onder den vleugel s een motor gemonteerd, die een duw-schroef ndrijft. Het zal het grootste zweefvliegtuig n Sowjet-Unie zijn. EEN LUCHTLIJN LONDEN— STRAATSBURG GEWENSCHT. ^7^ Van cle mdustrie-gebieden in het blik1" Van Frankrijk voeren op het oogen- liin t>Cn actie voor de instelling van een lucht je USSChen Londen en Straatsburg, tadustn 'n £edeelte van Frankrijk vele i„_ ,s ne®n die in nauwe relatie met Enge land staan, in nauwe relatie met Enge- vooral de textielindustrie. De zÜn ernstige voorstanders van Hu Nor'fem0ene laad van het departement 'tlkheitleeft besloten zich inzake de moge- luchtlii Van de inste"ing' van een dergelijke Wende," den minister van luchtvaart te Worden plan is> dat tusschenstations üfetz t ^eves*i£d te Duinkerken, Rijssel en °P d'e pW'jl cïe 'Ün te Straatsburg aansluit Europa ransche 'Ün naar Midden- en Oost- kws>4««, srtr- - -Ê Gisteren is Hr. Ms. Hertog Hendrik uit onze haven vertrokken voor een oefeningsreis naar de Middellandsche zee. Onbemand vliegtuig in Middlesex gevonden. De vorige week is in Middlesex te Pinner ïn den avond tijdens storm en regen een vlieg tuig geland op een terrein van de Pinner Park Farm, juist toen het donker begon te worden. Binnen vijf minuten was er hulp bij de hand, maar de toegesnelde boeren vonden alleen een Vliegtuig met beschadigd onderstel de be stuurder was verdwenen. Onmiddellijk werden maatregelen getroffen, den piloot op te sporen, maar nergens in den ómtrek werd iemand gevonden. Naar de registratie-nummers uitwezen, be hoorde de machine aan mr. M. D. L. Scott, verbonden aan een particulier vliegveld te Winthorpe, Skegness. Ook werd het dagboek gevonden ten name van denzelfden bestuurder. Nader bleek, dat Scott daags te voren ge noemd vliegveld had verlaten, om alleen naar Londen te vliegen. Daar heeft Scott den nacht doorgebracht in zijn woning te Kensington. Verdere nasporingen waren vergeefsch. Twee stations van de Ondergrondsche zijn dichtbij de plek, waar het vliegtuig is geland. Vermoed wordt, dat Scott vandaar een trein naar Londen heeft genomen. Ook in Italië houdt men zich thans ernstig bezig met het probleem van snellere lucht vaartverbindingen. Generaal Valle, secretaris generaal van luchtvaart, heeft dezer dagen verklaard, dat in het a.s. voorjaar op verschil lende luchtlijnen vliegtuigen in gebruik zul len worden genomen, die met aanzienlijke snelheid 20 passagiers kunnen vervoeren. Het traject RomeParijs wordt in 3 uur afge legd, RomeLonden in 4 uur, RomeBuenos Aires in 36 uur. In de toekomst, zal de luchtvaart meer ge specialiseerd zijn, vervolgt generaal Valle; er zal bijna uitsluitend in luchtlagen boven 10.000 M. worden gevlogen met een snelheid van 1000 K.M. per uur. He ben ervan over tuigd, dat wij over enkele jaren in 8 uren van Parijs naar New York vliegen. Jones jen Waller, die om 13.15 te Lympne landden, hebben over de retourvlucht Enge landAustralië 13 dagen, 6 uur en 38 min. gedaan. Ondanks den toegenslag bij Athene, hebben ze verschillende records gebroken, o.a. MelbourneEngeland is teruggebracht op 6 dagen, 15 uur en 9 min. Verder zijn op den tusschengelegen afstand de tijden belangrijk verbeterd. Het record- Port DarwinEngeland is geslagen met 3 dagen, 7 uur en 2 minuten. VERLOTING V.V.V. Zaterdagavond j.1. vond in het voormalige „Dorpskoffiehuis" de trekking plaats van de door de Vereeniging voor Vreemdelingen Ver keer georganiseerde verloting. I De heer H. J. Schut, voorzitter van de ver lotingscommissie, opende den avond met er op te wijzen, dat 875 van de 1000 loten waren verkocht. Veel mooie strand-Zondagen zijn er in het afgeloopen seizoen niet geweest, zoodat er niet veel loten bij vreemdelingen konden worden geplaatst. Doch de ingezetenen van onze gemeente hebben niettemin zooveel loten gekocht, dat we deze verloting nu reeds als geslaagd mogen beschouwen. Hier laten we den uitslag volgen: Lotn. Prijsn. Lotn. Prijsn. Lotn. e n Lotn. 412 11 328 21 832 31 589 605 12 301 22 23 32 858 685 13 237 23 111 33 378 758 14 380 24 132 34 78 418 15 163 25 763 35 171 743 16 807 26 591 36 52 42 17 816 27 227 37 392 196 18 25 28 841 38 283 727 19 177 29 489 39 656 110 20 369 30 629 40 454 UITVOERING KUNST EN EEK. De uitvoering, die de mandolineclub „Kunst en Eer" in de zaal van den heer C. Slikker gaf, werd met een kort woord van den voor zitter der vereeniging geopend. Met den marsch „lm Zigeunerlager" ving daarop het programma aan, gevolgd door een wals. Crescendo en decrescendo kwamen hier bij heel goed tot hun recht en het minder op den voorgrond treden van de eerste partij kwam de klankverhouding tusschen de par tijen onderling ten goede. Ook de volgende nummers, minder dankbaar voor een Zondag avonduitvoering, maar daarom niet minder rtiooi, werden zuiver ten gehoore gebracht. De heer De Leeuw speelde op de accordeon; eerst een paar nummers solo, later nog eenige met pianobegeleiding. Met een aardige gavotte zette „Kunst en Eer" het tweede gedeelte van het programma in. Van de volgende nummers noemen we nog in het bijzonder de ouverture „La Vesta' Splendora", het melodieuze concoursnummer van Kok. Ook nu weer speelde de heerDe Leeuw eenige heel mooie nummers, zoodat mej. Rezelman hem in haar sluitingswoord een alleszins verdiend compliment kon maken. Bi dat slotworod werd tevens den directeur dank gebracht voor zijn toewijding, terwijl mej. T. v. Eeten, die niettegenstaande zij hier niet meer woont, haar club tot de uitvoering trouw bleef, een aardige herinnering aan dezen avond werd aangeboden. OPBRENGST CRISIS-COLLECTE. De collecte van het plaatselijk crisis-comité bracht 119,69% op. KIN DER-UITZENDING. De afdeeling van het centraal Genootschap Van Kinderherstelling- en vacantiekolonies zal, nadat gedurende geruimen tijd haar hulp niet was ingeroepen, deze week een viertal kinderen voor ongeveer 10 weken naar Eg- mond aan Zee uitzenden. OPTREDEN VAN HET TWEEDE KAMER LID ROESTAM EFFENDI. j.1. Zaterdagavond sprak voor de afd. Wie lingen der Comm. Partij „Holland" in de groote zaal van 't hotel van den heer M. de Haan de heer Roestam Effendi, lid van de Tweede Kamer. Na een hartelijk woord van welkom door den heer A. Hoekstra, kreeg spreker het woord en bracht in de eerste plaats gen groet over van zijn landgenooten uit Indonesië, om vervolgens zijn politieke rede over de hedendaagsche toestanden te houden. Van het stellen van vragen maakte alleen de ijieer P. Laros gebruik. Ruim 100 personen woonden de lezing bij. DOOPSGEZINDE JONGERENKRING. Donderdag 8 Nov. a.s. des avonds 8.15 uur, noudt de Doopsgezinde Jongerenkring een bij- denkomst in 't nieuwe gebouwtjte te H.Hoef. Als bijzonderheid kan worden gemeld, dat gedurende de maand October van dit jaar in deze gemeente zich geen enkel sterfgeval heeft voorgedaan. Dat gedurende een maand geen overlijden plaats vindt in een gemeente van ruim 6000 zielen is zeer zeker een zeldzaam heid. In deze gemeente is dit dan ook sedert 1927, toen het zielental nog aanmerkelijk lager was, niet meer voorgekomen. Vrijdagavond hield bovengenoemde vereeni ging haar Alg. vergadering in hotel De Haan, te Hippolytushoef. Nadat mevr. G. de HaanBosker voor de zeer weinige aanwezigen een woord van wel kom heeft gesproken, doet zij namens het bestuur eerst eenige mededeelingen. Direct daarop volgt de rekening en verantwoording over 1933 door den penningmeester. De con trole-commissie heeft de administratie en be scheiden keurig in orde bevonden, waarvan de heer Klare verslag uitbrengt. De penning meester, de heer Groos, deelt dan verschillen de cijfers mede, waaruit blijkt dat 1933 met een voordeelig saldo van 198.90 afsloot. Bij de verkiezing van een bestuurslid wordt de heer Jb. Lont Dzn. met algemeene stem men herbenoemd. Als leden kas-commissie de heeren Cornelissen en Klare. Dan komt de beschrijvingsbrief voor de Alg. vergadering te Utrecht aan de beurt en meteen de benoeming van een afgevaardigde daarheen. De agenda-punten zijn echter van dien aard, dat het beter wordt geoordeeld geen afge vaardigde te zenden, mede in verband met de hooge kosten daaraan verbonden. De heer Cornelissen, hoofd der school te Westerland deelt daarna eenige interessante cijfers mede over het bezoek van de karton cursus te W.land, waaruit blijkt, dat inderdaad de belangstelling daarvoor niet gering was. Spreker stelt tegelijkertijd voor in de toe komst zooveel mogelijk het materiaal collec tief in te koopen. Na nog eenige op- en aanmerkingen betref- fenle de eventueele vertooning van een intel lect-filmpje, sluit mevr. de HaanBosker deze slecht bezochte vergadering. Doordat onze krant Zaterdag vroeger ge drukt moest worden met het oog op het feit dat ons personeel naar de Grato te Utrecht ging, ontvingen wij dit verslag voor het nr. van Zaterdag te laat. Red. Held. Crrt. EEN BOFFER. De heer M. Narold te Hippolytushoef, boek houder bij N.V. Mpij. tot Uitv. van Zuiderzee werken (M.U.Z.) welke wegens afloopende werkzaamheden binnenkort zijn ontslag zou krijgen, is met ingang van i Dec. a.s. benoemd tot administrateur bij de N.V. Houthandel v/h A. van Dam te Bunnik (Utrecht). GEMENGDE ZANGVEREENIGING ZANG EN VRIENDSCHAP. Zondag 11 November a.s. geeft voornoemde zangvereeniglng een openbare uitvoering in de concertzaal „Concordia" van den heer S. Half- weeg te Hippolytushoef. Medewerking verleen de een band van Schagerbrug, mej. C. Bruul en de heer M. Kooij, cabaretiers alhier. De aangekondigde feestelijkheden ter ge legenheid van het 12%-jarig bestaan van de mandolineclub „Oefening Kweekt Kunst" alhier, vonden Zaterdagavond j.1. plaats. Door afwezigheid van den Eere-voorzitter van O. K. K., Burgemeester Kolff, die door e;n lichte ongesteldheid verhinderd was dezen ardnd bij te wonen, werd een feestrede uit gesproken door den heer C. J. Bosker. Spreker schetste, na zijn voldoening te heb- b:n uitgesproken over de groote opkomst, in i ei ikele woorden de groote verdiensten der v ireeniging. In het bijzonder werden waardeerende woorden gesproken tot den Directeur, den heer P. Jongkind. Ook tot een bassist, den heer P. Bruul Sr. en den pianist, den heer H. Zon, werden met instemming van alle aanwezigen enkele waar deerende woorden gesproken. Daarna was het woord aan O. K. K. Een 5-:tal nummers, w.o.: ook nog enkelen uit de otide doos toen O. K. K. nog in de kinder schoenen stond, werden op schitterende wijze uitgevoerd. Daarna werd gelegenheid gegeven de ver eeniging te complimenteeren. Achtereenvol gens sprak de heer D. Oder, als voorzitter van de V.V.V. „Succes", Mevr. Dr. Blaauboer namens de gymnastiekvereeniging „Wierin gen", de heer J. C. de Haan als voorzitter van de zangvereeniging en de heer C. J. Bos ker als voorzitter van de muziekvereeniging „Harmonie", die allen onder aanbieding van eén bloemstuk hun beste wenschen voor de toekomst uitspraken. Ook de heer v. d. Ham, directeur van de zangvereeniging W.waard en Kolhorn, felici teerde directeur, ledenen publiek met zulk een vereeniging. Bovendien waren nog bloemstukken inge komen van de L.R.V., van de Mandolineclub Oóst-WieringenDen Oever en van Dokter dé Groot. Na een korte pauze werd begonnen met het feestprogramma, samengesteld en gere- giseerd door den heer N. H. Klomp, waaraan alle meisjes van de club medewerkten. De verwachtingen waren hoog gespannen en...... het werd een echte Wieringer avond. Na een entréelied, gezongen door alle club- mëisjes, volgde een stukje tooneel, dat een kijkje gaf in de ouderlijke woning van een clübmeisje, waar in verband met de uitvoe ring de zenuwen gespannen waren. Daarna zongen de dames E. Dekker en N. Lout het Wieringerlied, waarvan het refrein (dat uit de hanebalken kwam zakken) door mgt publiek werd medegezongen en wel op een wijze dat, „Concordia" op haar grond vesten dreunde. De heer Jb. Bakker gaf vervolgens een korte inleiding tot het volgende nummer n.1. „Helden der zee". Hierin werd het moeilijke ett gevaarvolle bestaan van den visscherman geschetst. De solo werd door mej. A. Dekker verdienstelijk gezongen, terwijl de koristen, die het refrein medezongen, mede tot het succes bijdroegen. Dit nummer werd onder aéemlooze stilte aangehoord en maakte een diepen indruk op de aanwezigen. Hierna zong de heer Klomp een versje op de tram EwijcksluisSchagen, daarbij ge assisteerd door mej. Tini Metselaar. Het refreintje oogstte veel bijval en werd door allen medegezongen. Het volgende nummer, „De Wieringer mad- jes", werd wel het succes van den avond. ,Vier Wieringer meisjes die het er roerend over eens waren dat die Wieringer jongens niks pittig waren, moesten tenslotte toen er vier Wieringer jongens te voorschijn kwamen bekennen dat ze nooit een ander wilden hébben. Mej. A. Dekker en de heer Jb. Bakker hielden daarop een boekenpraatje dat een sóórt revue werd. 9 Meisjes, ieder voorzien van een bord, waarop egn letter stond, welke tezamen den naam „Wieringen" vormden, traden naar voren. Iedere letter verborg een teekening en zoo werden ze één voor één voor het voetlicht gebracht, terwijl Bakker zjjn toelichting gaf. Zoo passeerden de postboot, de kroonprins, de vermaning, de burenpomp, Burg. Kolff, het monument „Noorderlicht" en de Jeugd herberg de revue. Het laatste bord vertoonde de letters O. K. K., waar onmiddellijk een schets van den directeur, de heer Jongkind, werd naast ge plaatst en hg besloot met een opwekking de jonge jubileerende vereeniging te steunen, zoo veel als mogelijk was. Onmiddellijk hierop betraden alle leden van de vereeniging, het vaandel met zich voerend, het tooneel en zongen spontaan het clublied. Onder donderend applaus viel tenslotte het doek voor de laatste maal. De hr. Jongkind bracht allen dank, die tot het welslagen van dezen avond hadden bijgedra gen en daarna werd met het bal aangevan gen, dat tot diep in den nacht voortduurde. O. K. K. kan met voldoening op haar jubi leumfeest terugzien. PERSONALIA. Naar wij van bevoegde zijde vernemen, is de heer Ch. F. Kloprogge, brig. tit. der Rijks- veldwacht te Dirkshorn, met ingang van 16 November a.s. als zoodanig benoemd te Wie ringen met als standplaats Den Oever. DIEFSTAL. Naar men ons mededeelt is door den vis- scher De B. bij de politie aangifte gedaan van diefstal van botnetten. Morgenmiddag komen de Heldersche kinde ren en prof. Samir Haofiem in de Groote zaal van café v. d. Woude u een middag van plezier bezorgen. De zaal zal vol worden. Het loopt zeer druk met den kaartverkoop en wil men niet teleur gesteld worden, dan zal men zich moeten haasten om een kaart te koopen, waarvan wij den prijs voor onze abonné's vaststelden op 10 cent en voor niet-abonné's, met hun kinde ren, op 15 cent. Het zal een uiterst gezellige middag worden. Het succes dat we op Texel en Wieringen hadden, garandeert ook U met uw kinderen een prettigen middag, waarvan het leuke is dat de kinderen ook zelf meedoen. Wij bezorgen uw kinderen bovendien bij den ingang een versnapering en bij den utigang een verrassing. Onthoudt uw kinderen dus dezen middag niet. Met het oog op den grooten toeloop zullen aan de zaal geen kaarten meer verkocht wor den. Men voorzie zich dus vandaag of morgen vpor half twee van een plaatskaart bij onzen agent, den heer C. v. Zandwijk. Het zal, hopen we, een middag worden, die niet alleen voor U, maar ook voor ons aan gename herinneringen na zal laten. Daarvoor moeten we dan ook allen meewerken en het is met dit laatste woord tot de bezoekers isters) van onzen Kindermiddag, dat we een beroep doen op de moeders om ook op de kinderen toezicht te willen houden. Het is nu eenmaal een feit dat een kind dat plezier heeft, licht tot baldadigheid overgaat en dat hebben we eerlijk gezegd liever niet. We hopen een middag te hebben van echt genoe gen, een middag, waarop de kinderen pret zul len hebben, zullen lachen en verbaasd zullen zyn over de goocheltoeren. Werkt daartoe allen mee. En nu, veel pleizier allemaal! Tot morgenmiddag twee uur. Zaalopening half twee. MARKTO VERZICHT. Wederom werd Maandag veel rundvee aan gevoerd. De handel verliep echter zeer traag en de prijzen vielen niet mee. De duurste vette koe zal nog geen 165.hebben opgebracht en de prijs was nog geen 27 cent per pond. Kalfkoeien brachten gemiddeld 125.per stuk op, kalfpinken pl.m. 95.beste melk koeien werden niet aangevoerd, de duurste ging voor pl.m. 115.Graskalveren gingen tot ten hoogste 25.n. kalveren gemiddeld 6.per stuk. Pinken hoogste prijs pl.m. 85.—. De varkens op de boerderij blijven laag in prijs; betaald wordt 15% tot 15 cent per pond. De biggen op de markt brengen gemiddeld 7.op. De pluimvee-aanvoer was deze week gering. Oude kippen deden ongeveer 0.50 per stuk. De aangevoerde kippen werden ge taxeerd op 1.20 tot 1.50 per stuk. Ook de wolvee-aanvoer was nog gering. Oude scha pen deden ongeveer 12.per stuk. Rammen pl.m. 25.per stuk. De eirenprijzen aan de veiling zijn hoog. Er werden veel kleine eieren verhandeld. Het mid densoort (eieren van 60 kg gemengd) bracht 5.10 tot 5.15 per 100 stuks op. LAAG WATER. De invloed van de afsluiting der Zuiderzee, die hier toch reeds bij de wisseling der getij den zeer goed is waar te nemen, heeft zich Zondagmorgen nog eens extra doen geyoelen. Tengevolge van den krachtigen Oostenwind was in betrekkelijk zeer korten tijd de water stand in de Texelsche haven zeer laag. De bootdienst kan dientengevolge niet geregeld worden vervuld. De dienst van 11.20 van Texel kon zoo niet plaats hebben en men vertrok eerst te 1 uur. V.A.R.A.-AVOND. Geheel gevuld was „De Oranjeboom" gister avond niet, hoewel de opkomst bevredigend te noemen viel. 't Openingswoord werd uitgespro ken door den heer J. Henkes, die mededeelde, dat men 't ondanks de slechte tijden, vooral voor de arbeiders, toch had aangedurfd de Flierefluiters uit te noodigen. Hierna volgde 't eerste gedeelte van 't con cert dat de Flierefluiters ten gehoore hebben gebracht; de uitvoering van de Russische Fan tasie boeide ons in dit gedeelte van 't program ma buitengewoon. De refreinzang van Alb. de Booy, was voortreffelijk; zijn geestige voor dracht daarbij werkte geweldig op de lachspie ren. Als spreker trad op de heer Lebon, (de heer v. d. Lende was verhinderd) die 'n krachtig pleidooi hield, om vooral financieel de V.A.R.A. te steunen. Tengevolge van de werkeloosheid hebben helaas duizenden leden hun abonne ment op de Radio-Centralen moeten opzeggen en tevens voor het lidmaatschap van de V.A.R.A. bedankt. „Onze tegenstanders trach ten ons nu financieel uit te putten" aldus spr., „doch wij weten, als wij een beroep op uw steun zullen doen, gij allen zooveel mogelijk zult bijdragen". Vervolgens besprak de heer Lebon 't opvallend doodzwijgen van de V.A.R.A. in de liberale pers. In de tweede helft van 't concert sloeg voor al de potpourri van oude Nederlandsche liede ren geweldig in. 't Krachtig applaus dat ver der op ieder nummer volgde, bewees wel dat ook deze Vara-avond zeer goed is geslaagd. Tot slot werd de Internationale gezongen. De heer Henkes sprak een kort sluitings- woord. ZAKENNIEUV.'S. In den kruidenierswinkel van den heer A. H. Dros in den Binnenburg wordt een depót gevestigd in suikerwerken, enz. van de firma Jamin. Voor dit doel wordt de zaak inwendig verbouwd, doch uitwendig mogen slechts wei nig veranderingen worden aangebracht, daar het huis, waarin deze zaak gevestigd wordt, een antiek bouwwerk is, dat onder „Monumen ten" gerekend wordt. In den gevel bevinden zich nog oude gevelsteenen, die stellig van een zeer ver veleden spreken. De vereen. „Monu mentenzorg" heeft dan ook geen toestemming gegeven het gebouw aan de buitenzijde te ver anderen. T.E.S.O. Maandag is bij T.E.S.O. de winterdienst in gevoerd. De laatste dient van Texel is op werkdagen vervallen. Op Zondag wordt ech ter nog een late dienst verricht, n.1. om 5.20 van Texel en 6.30 uit den Helder. BURGERLIJKE STAND. van 5 t. m. 5 Nov. 1934. GEBOREN: Trijntje, d. v. C. A. Eelman en M. Vlaming. OVERLEDEN: Antje Dekker, 80 jaar, gch. met K. Zegel. GEVONDEN: 1 schaap, 1 paar handschoenen. Oudeschild. Tot leden van het kiescollege der Nederl. Herv. Kerk alhier zijn gekozen: C. Dijker, D. Vos, C, C. Blom en K. P. Duinker, en tot leden van de kerkeraad: voor ouderling J. Buis en voor diaken P. Backer. Gedurende het tijdvak van 18 December 1934 tot en met 18 Januari 1935 zal een win terverlof van 10 dagen worden verleend, ge regeld als volgt: Marine-kazerne Willemsoord, Hr. Ms. Schorpioen, Torpedo-atelier te W/oord. In één partij, van en met 18 December '34 tot en met 27 December '34 laatste gelegenheid. Hr. Ms. „Hertog Hendrik", Hr. Ms. „Z 6" en „Z 8". In één partij, van 22 December '34 na vastwerken tot 3 Januari '34 eerste ge legenheid. Hr. Ms. „Van Speijk" met toegevoegd» vaartuigen. In één partij van en met 29 De cember '34 tot en met 7 Januari 1935 laatst» gelegenheid. Het Vliegkamp „De Kooij". Alsvoren. Kampwacht A (De Mok) le partij, Kamp wacht B (De Mok) 2e partij, Kampwacht O (De Mok) 3e partij. In drie partijen van en met 18 December '34 tot en met 27 December '34 laatste gelegenheid, van en met 29 De cember '34 tot en met 7 Januari '35 laatste gelegenheid en van en met 9 Januari '35 tot en met 18 Januari '35 laatste gelegenheid. Kazerne voor den Onderzeedienst. In twee partijen, van en met 18 December '34 tot en met 27 December '34 laatste gelegenheid en van en met 29 December '34 tot en met 7 Januari 1935 laatste gelegenheid. Hr. Ms. „Wachtschip" te Willemsoord. In meerdere partijen, te regelen door den Com mandant van dien bodem. Hr. Ms. „Nautilus". In één partij van 22 December '34 na vastwerken, tot 2 Januari '35 eerste gelegenheid. Marine-hospitaal. Het verlof te regelen door den Chefb van die inrichting. Officieren van gezondheid. Het verlof te re gelen door den Chef van den Geneeskundi gen dienst der Zeemacht. HR. MS. „HERTOG HENDRIK". Hr. Ms. Hertog Hendrik, onder bevel van den kap. ter zee C. E. L. Helfrieh, is gisteren van Willemsoord naar zee vertrokken, ter aanvaarding van de oefenreis naar de Middel- landsche Zee. Luit. ter zee 3e kl. W. Hartlieb, die is aan gewezen voor den dienst in Oost-Indië, zal 14 November met het m.s. Indrapoera van Rot terdam zijn bestemming volgen. Off. van adm. le kl. der zeemacht C. Jan sen, die bestemd is voor den dienst in Oost- Indië, zal 34 dezer per m.s. Indrapoera der waarts vertrekken. Luitenant ter zee le kl. G. Y. C. Fraser, dio bestemd is voor den dienst in Oost-Indië, zal 14 dezer met het m.s. Indrapoera van Rotter dam daarheen vertrekken. Luitenant ter zee 2e kl. S. den Boeft, van de onderzeedienstkazerne te Willemsoord, is gedetacheerd te Leiden tot het volgen eener studie in de Japansche taal. Luit. ter zee 2e kl. F. R. L. Gonggijrp is overgeplaatst van den Marine-rdaioendienst te Amsterdam, naar het vliegkmap De Kooij. Serg.-konst. IJ. Wijbrants van Kaz. Wil lemsoord naar Kaz. A'dam, 12 Nov. '34. Maj.-macht. A. Remyn van. v. Speijk naai Kaz. O.Z.D., 21 Nov. '34. Maj.-macht. J. Doezie van Kaz. O.Z.D. naai v. Speijk, 21 Nov. '34. Maj.-telegr. H. M. Polm van Wachtschip Willemsoord naar Radiost. A'dam, 9 Jan. '35. Maj.-bott. N. Blom van Wachtschip Wil lemsoord naar Schorpioen, 28 Dec. '34. Serg.-bott. C. Smit van Schorpioen naar Wachtschip Willemsoord, 31 Dec. '34. Schipper K. Oosthoek van Vulcanus naar Wachtschip Willemsoord, 7 Nov. '34. Bootsman G. Stam van Vulcanus naar Wachtschip Vlissingen, 7 Nov. '34. Serg.-zvpl. B. Volmer van Vulcanus naar Hospl., 7 Nov. '34. Schipper F. Ultzen van Wachtschip Wik lemsoord naar De Mok, 6 Nor. '34.

Heldersche Courant | 1934 | | pagina 7