PAG. 6 VYEL DLAWNURC Beste jongens en meisjes! Als jullie Woensdag al die glundere ge zichten eens had gezien in Wieringer- waard. Wat hebben we daar een plezier gehad en wat waren de jongens en meis jes dankbaar voor het gebodene. Ze heb ben gebruld van het lachen, ze hebben ge zongen als lijsters, ze hebben met oogen als theeschoteltjes gekeken van verbazing. Wfl hadden er plezier in. Met die wij be doel ik ons twaalftal met hun leidsters, en professor Samir Haofim. Toen we om half vijf eindigden vonden we het eigenlijk allemaal jammer, maar ja, er waren kin deren bij die nog een uur moesten loopen en wij moesten toch ook zo langzamer hand weer op huis aan. Ik denk wel dat we nog eens naar Wieringerwaard gaan, want de wederzijdsche kennismaking was te aangenaam om ze niet nog eens te her halen. En nu komen we 4n Casino. Daar heb ben we eigenlijk al een paar weken naar uitgekeken, want we vinden het natuur lijk leuk om ons programma voor onze Heldersche vriendjes en vriendinnetjes, met hun moeders, te vertonen. De zaal zal vol worden. Reeds nu loopt het heel druk met de kaartverkoop en ik raad jullie allen aan, als je een plaatsje wilt hebben, vraag aan vader of moeder of je bijtijds je kaart kopen mag, omdat je anders zeker teleurgesteld wordt. Aan de zaal worden beslist geen kaarten meer ver kocht. En nu heb ik ook voor m'n trouwe raadselvriendjes en -vriendinnetjes nog een verrassing. Alle jongens en meisjes, die bijna iedere week zoo trouw hun raad sels inzenden, dat waren er vandaag 776, krijgen een gereserveerde plaats, voor aan in de zaal. Die jongens en meisjes dus, kunnen Woensdagmiddag meteen naar voren in de zaal gaan, ze vinden daar dan hun plaats gereserveerd. Natuurlijk niet voor vader en moeder, alleen voor jullie. Het spreekt vanzelf dat jullie wel een kaart moeten kopen, maar de eerste ver rassing is dat je een fijn plaatsje krijgt. Er volgen nog meer verrassingen, doch 3ïe verklap ik niet, dat zal je Woensdag wel zien. Een gratis toegangskaart krijgen de jongens en meisjes die dezen zomer hun biljet hadden ingezonden voor de gratis kampeertocht naar Texel en die ik toen heb moeten teleurstellen. Ik heb die biljet ten toen bewaard en nu mogen die vriend jes en vriendinnetjes Maandagmiddag tus- schen 4 en 5 uur, die gratis entrée-kaart komen halen. Alleen tusschen 4 en 5 uur, wie na die tijd komt, betaalt evenals de anderen. Dus, tot Woensdag, jongens en meisjes, 't Zal leuk zjjn als we elkaar nu ook eens zien. Ik heb van de vorige week nog enige briefjes te beantwoorden, die zijn dus eerst aan de beurt. Maar laat me eerst vertellen wie het boek gewonnen heeft. Dat is deze week: STIENTJE BEEKMA, Oranjestraat 49. Rie v. Yperen, Julianadorp. Dat be grijp ik heel goed, Rie, dat je het fijn vond dat je herfstvacantie had en dat je het toch ook op school fijn vindt, vindt ik hele maal niet in strijd met de vreugde over zo'n vrije week. Laat ik je vertellen dat ik ook op m'n hoofd wil staan voor een paar vrije dagen en toch doe ik m'n werk ook graag. Stientje Beekma. Wat kom ik nu heel laat met m'n gelukwens voor je ver jaardag, Stientje, had ik dat geweten, dat jij de vorige week jarig was geweest, dan had ik je briefje zeker niet laten liggen. Maar evengoed mijn gelukwensen, hoor, hier heb je m'n beide handen. Lena v -Zandwijk. Je vraag van de vorige week, of de kinderen van abonné's ook een entrée-kaart moeten hebben, is deze week al in de krant beantwoord, trouwens als je gelezen hebt wat hierbo ven staat, dan weet je het nog eens. Gerda Groote. In m'n ijver om d e nieu- spelling voor jullie te gebruiken had ik je naam bijna met een „O" gespeld, Gerda, maar toen schoot me gelukkig net te bin nen, dat minister Marchant op die naam van jou niet bezuinigen kan en dat het dus altijd Gr„oo"te blijft. Nog gefeliciteerd, hoor, met je vader en je broertje. Dina Wismeyer. Nou, dat weet ik eigen lijk niet, Dina, of ik Marie Leys en Nellie Boot, zal bedanken voor de kaart die ze je gestuurd hebben op je verjaardag. Want dat is eigenlijk nadelig voor de post, maar enfin, het spaart jou weer 12 cent, ik zal het dus toch maar doen. Je schrijft ze bij gelegenheid zelf maar eens een dikke brief. Agatha Koelemey. Ja, Agatha, er zijn hele rijmelaressen (wat een woord, hé?) onder m'n vriendjes en vriendinnetjes. Springt die dichtader van jou nog eens niet open?. Nellie Jongepier. Zo, zou jij het wel eens leuk vinden, om ook eens op het toneel te staan. Nou, wie weet kom je niet spoedig op de planken. Femmie Hoelandt. Heb je je zo verveeld met de vacantie, Femmie. Wat zal je dan blij geweest zjjr toen de schoolbel weer luidde, dat was net muziek. Of verveel je je soms alweer op school ook. Tini Wilmink. Brrr. Tini, wat een lee- lflke hond was dat, die je neefje in z'n been gebeten heeft, zodat er zeven gaat jes in waren. Ik ben ook eens in m'n been gebeten, toen ik zo klein was als je ne^ of eigenlijk in m'n kous. Daar was een grote hap uit en de volgende dag liep die hond op sokken. Gemeen, hé? Annie Klik. Hé, Annie, dat spijt me dat nu juist de vorige week jouw briefje is blijven liggtn. je zocht Zaterdag natuur lijk tevergeefs en ik zie in gedachten je teleurgesteld gezicht voor me. Gelukkig dat het vandaag weer lachen kan, want dit briefje is heus voor jou. Greta v. Twuyver. Een eerste briefje een eerste versje, en dan niet in 't Jutter- tje. Jij moet wel niet veel vriendelijks over me gedacht hebben, Gretha, en ik wil toch ook graag jou „grote vriend,, zijn, Kijk maar, hier staat ook je versje, al moet ik er bij vertellen, dat het niet hele maal goed was. De eerste vier regels gaan goed, maar de laatste zijn minder ge slaagd. Lees ze zelf nog maar eens na en nu heb ik ze nog een beetje bijgeschaafd. ZIEK POPJE. Ik heb een heel lief popje Een heel lief krullekopje Zij heeft de naam van Riek, Maar och, zij is ziek. Ik leg haar in 't bedje gauw De dokter zegt: „z'heeft zware kou". En of ik nu al zucht heel veel. t Popje krijgt toch haar zieke deel. Kees Dol. De meisjes komen Woensdag Kees. Kijk maar of Tiny het goed doet, hoor. Ben je er al „dol" van Kees. Of ben Ir-fw r°g maar Kees Do1 en niet „dol Wat een raar briefje, hè, dat kwam door die dolle naam van jou, snap je? Tiny Dol De helft van onze middagen m eLai -T66' °P' Tiny" GinS Woensdag ijn, hèVoor het ruilen van bonnen, moet je alleen opgeven wat je te ruilen hebt. Ziezoo, de briefjes van de vorige week rijn beantwoord. Nu komen die van deze week aan de beurt. Ik kan jullie vooruit we! vertellen, dat ik ze lang niet allemaal kan beantwoorden. Wie deze week echter geen antwoord krijgt, die krijgt volgende week een beurt.. Dan mogen jullie me wel raad sels inzenden, maar geen briefjes schrij ven, anders raak ik teveel op achter. Eerst m'n vriendjes en vriendinnetjes van buiten, want die mogen me, ook om de porto-kosten die ze maken, iedere week schrijven en die krijgen ook iedere week antwoord. Daar is dan in de eerste plaats: Marietje en Frans Dirks, De Kooij. Jul lie zjjn nog het dichtst bij huis, ik bedoel bij Den Helder, Marietje en Frans. Ben jij nu weer heelemaal beter, Frans en waren de raadsels deze week zo gemakkelijk dat je ze zoo maar uit je mouw kon schudden? Tlne Dros, Eierland (T.). 't Is de laatste weken zo erg druk, Tine, anders had je je verrassing al thuis gehad, hoor, maar ik denk dat ze voor Zondag wel in de deur ligt. Rie v. Yperen, Julianadorp. Wat leuk, dat je gewezen Texelsche buurmeisje nu vlak boven jou staat, Rie. Zo zie je dat de Heldersche Crt. de vriendschapsbanden weer hersteld. Je dacht misschien niet veel meer aan Tine, en nu zag je plotse ling haar naam weer staan in 't Juttertje en je schrijft mij gauw dat ze een vriendin van je geweest is. Corrie en Frans Bakker, Schiedam. Ja, dat vind ik leuk, dat jullie van plan zijn me iedere week te schrijven, Corrie en Frans, zulke verre vriendschap stel ik heel erg op prijs. Julie wonen aicht btj m'n Rotterdamsche vriendinnetje, Marie Leys. Misschien kom je haar nog wel eens tegen, want het is een kippeneindje naar Rotter dam, hè? Doe haar dan maar de groeten van jullie gemeenschappelijken Kinder vriend. Marie Leys, Rotterdam. Die brief van ,jou heb ik met grote verbazing gelezen, Marie, want toen ik je de vorige week schreef, dat je maar aan den directeur van de K.L.M. moest schrijven of hij je naar Den Helder wilde brengen, toen bedoelde ik dat meer als grap, dan als ernst, en je be grijpt dus dat ik grote ogen opzette toen ik las dat jij geschreven had en de direc teur je antwoord gezonden had dat je tot Amsterdam gratis mee kon vliegen. Leve de K.L.M.! Wat is dat aardig, dat jij nu een van onze middagen bij kunt wonen en natuurlijk vind ik het leuk als jij ook iets doet. Een korte voordracht (5 minuten) of een zangstukje zijn zeer welkom. Wat zullen je kampeervriendinnetjes het fijn vinden. Als je met den trein van 11.59 uit Amsterdam gaat ben je om half twee in Den Helder en om twee uur begint het feest, dus dan ben je prachtig op tijd. Een plaats wordt natuurlijk voor je gereser veerd. Je mag welop tijd uit Rotterdam vertrekken, hoor, want Schiphol ligt niet vlak bij het Centraal Station. Nu, Marie, tot Woensdag. Als Lieny je eventueel niet zou kunnen logeeren, kan je bij mij thuis overnachten, hoor, dus 's avonds behoef je niet terug naar Rotterdam. Wim Koorn, Den Burg (T.). Dat begrijp ik best, Wim, toen jij zo zat te genieten van de kinderen en van den goochelaar, dat je er niet aan dacht om even op het toneel te komen en mij een hand te druk ken. Maar als ik nog eens op Texel kom, dan kom jij natuurlijk ook even kennis maken met je Helderschen Kindervriend, hè. Dat is dus afgesproken. Nanie Plaatsman, De Waal (T.). Dat is fjjn, Nanie, dat ik nu ook iedere week met jou een babbeltje kan maken, want nu zijn jullie ook abonné, je doet dus ook mee met de verloting en je bent echt een raadsel vriendinnetje geworden. Nellie Boot, De Waal (T.). Jullie kunnen je best vermaken op De Waal, Nellie. Nu, waar zoveel vriendelijke mensen wonen, moet het toch ook wel raar zijn als je je verveelt. Dat jullie goochelen hebt geleerd, vertelde een van de vriendjes van Den Burg mij al. Leuk als Siska du Porto ook meedoet. Dat kan best, alle drie in een envelop. Ik had nog geen tijd je ouders te schrijven. Wat ik vorige week stuurde is zeker wel begrepen en toch ontvangen? Ik hoop vandaag of morgen even te schrijven. Rieka Slnnige, Julianadorp. Lachen mag je op het toneel beslist niet doen, als je staat te zingen. Rieka, achter het toneel of in de zaal wel. dan mag je zo lachen dat ze een aardappel in je mond kunnen gooien. Tony Sinnige, Julianadorp. Dat zal je jarige broertje Woensdag niet leuk ge vonden hebben. Tony. dat jullie de heele middag weggingen, maar gelukkig dat de autobus nogal vroeg terugging, zoodat jullie nog op tijd thuis waren om feest te vieren. En nu ben ik aan m'n Heldersche i vriendjes en vriendinentjes toe, maar het is al zo laat geworden dat ik me een aan zal moeten werken om m'n werk nog 0n tijd klaar te krijgen, want jullie begrijpt wel, dat er aan een krant meer te doen ig dan een „Kinderhoekje" te verzorgen. Dug moet ik heus stoppen, het spijt me heel erg. Volgende week beantwoord ik de grote stapel andere briefjes. We spreken dus af dat jullie me niet schrijven, alleen de raadsels insturen. Tot volgende week dus, maar eerst de Woensdag in Casino. Wimpie^ door een auto Wtyj overreden werd en zijn been brat door IN 'T CLOWNSPAK. Ik wil best mee met jullie kermis wagen, herhaalde Wimpie. Als je me nou! riep Jonnie, zo heette de zigeunerjongen. Jij zal met ons, met den baas van de wagen meegaan? Die zai je zien aankomen, die is zo lekker niet. Alleen als je inbrengt, voor hem verdient! Ik kan goed gymnastiek, op de Heldersche gymnastiekvereeniging zeggen ze altijd, dat ik net een slingeraap ben, zegt Wimpie enthousiast. Ik kan op mijn hoofd staan, op mijn handen lopen, vijf maal achter elkaar de reuzenzwaai maken, en daarbij nog allerlei gekke geluiden maken. Ik móét naar Maasrticht, en heb maar dertig cen ten. Al mijn brood en ponen heb jij opge geten. En ik moet toch ook ergens van nacht slapen? Jij vertelt me, dat jullie ook naar Maastricht gaan, nou, dan ga ik zo ver mee.Hoe meer zielen, hoe meer vreugd. Ik wil den baas van de woonwagen en Nocy, en de slangenkoningin Cleopatra ook wel eens zien, aldus besloot Wimpie zijn toe spraak. Je wilt dus in dienst komen bij bijden baas van de wagen? Voor een weekie wil ik het wel eens proberen, herhaalde Wimpie, ik houw van avonturen, en als ik eenmaal wat in mijn bovenkamer heb zitten, komt het er niet meer makkelijk uit Ik ben niet bang, ik heb het al van den veldwachter in Krom me Mie gewonnen! Het is een kwartiertje lopen, zei de jongen opstaande en zijn marmotje over de kop strelend. D'r zal weer wat voor me opzitten. Ik heb niks bij elkaar geschooid. Wimpie pakte het glimmende stuur van zijn nieuwe „Hemito"-fiets beet en stapte naast den zwerver over de weg naar Breu- kelen. Kijk, zie je, daar loopt onze ket te grazen aan de andere kant van de greppe'- Ik zal even vooruit gaan. Zonder verder een woord te spreken, verhaastte de jon gen zij schredenmaar bij de wagen beef hij aarzelend staan. Een dikke man, met een rood gezicht, stond bij het aftand se vehikel. Van verre schreeuwde hij den jongen reeds dreigend toe: Zo luiwammes, niksnut! Wat ben j® weer laat! We motte direct optreje in Breukelen. Waar zijn je spieë Ik heb dorst, drommelse dorst. Ze woue me niks geven an de huizen, zei de jongen bevend. Zo, wouen ze je niks geven, lelijke dagdief, niksnut, kom hier, dan zal ik .1® broekzakken omkeren, en as er niks inzit, en jü niks te geven hebt, zal ik je wat geven, dan zal je weten dat je lijngetrok- ken hebt. Dacht je, dat ik je voor niks te bikken gaf? Woedend kwam de man nars den jongen toe. greep hem bij de schou ders en schudde hem bruusk door elkaar. Ik zal je, ik zal je, riep hij, de grot®

Heldersche Courant | 1934 | | pagina 22