de PHILIPS RADIO Anna Pau1owna. ichoo!im 7TTY v Y V V Breezand Twéé flacons Wieringen. Schagen. HELDERSCHE COURANT VAN ZATERDAG 17 NOVEMBER 1934- Techn. Bur. VAN BAARHN Uit het politie-rapport. Salarieeringen gemeente-personeel. Zeekrijgsraad Willemsoord. Julianadorp. Callantsoog. 't Zand. STANDAARDBUS NU REUZENBUSNU 15 CTS 271/* CTS Dp kindermiddag van de Heldersche Courant te Breezand. Een speciale attractie voor kinderen van nieuwe abonné's. voorden prijs van een t i i I Over dien muur I I I l~ tol heden onber-eik- bare, verre geweien, helpt O de «ondee-mooie, g-ondlose Over dien muur van ©eideiijte andere bezwaren, help* U Bre.waters.ra ..t 5 - Telefoon 461 hii VAN B HAREN zoo'o grandeee OL-TiV7ês radio op gemakk. voorwaarden, kot.e. adv^9. genie, eeH, na .Hoop fabrieksgarantie- schakeling van het altijd beschikbare politie corps De bevoegdheden en verplichtingen van de leiding en het personeel zijn uiteraard na der te regelen. Te Huisduinen en Julianadorp Kunnen bestaande personeelformaties behouden ble ven Het is dus de bedoeling, aldus B. en W. verder, over te gaan tot concentratie van het materiaal bij het hoofbureau van politie en tot uitbreiding van het materiaal met een automobielbrandspuit en een kleine motor spuit. Behalve de uitgaven, voor deze uitbreiding van het materiaal, zullen in verband met deze reorganisatie nog andere kosten moeten wor den gemaakt en wel wegens den bouw van een centrale brandweerpost bij het hoofdbu reau van politie. Nu is aan dit bureau toch een verbouwing noodig. Zoo is het aantal cel len dat aanwezig is te gering en bovendien voldoen deze niet aan de eischen, welke daar omtrent zijn gesteld. Er is nu een plan ont worpen voor het verbouwen van het hoofd bureau, zoodanig dat de brandweercentrale daarmede een geheel uitmaakt. De beide wo ningen, die van het gebouw waarin het bu reau is gevestigd deel uitmaken en die de ge meente tot dusver verhuurde, worden in deze verbouwing betrokken. Boven de brandweer centrale is een woning ontworpen voor een agent-mecanicien. In de in te richten centrale zullen tevens gestald kunnen worden de politierijwielen en motorrijwielen, alsmede de auto van den Vleeschkeuringsdienst. De kosten van ver bouwing van het hoofdbureau en den bouw der centrale met bovenwoning, volgens bij de stukken gevoegde teekening, worden ge raamd op 37.000.Hieronder is begrepen een bedrag van 25.000— voor de verbou wing van het hoofdbureau hetwelk met in begrip der centrale verwarming vrijwel door den cellenbouw gevorderd wordt zoodat voor den bouw van de centrale met bovenwo ning geraamd wordt 12.000. De exploitatiekosten van de brandweer, na reorganisatie volgens het voorafgaande, wor den becijferd op 6245.25. De Brandraad heeft zich unaniem voor cen tralisatie uitgesproken. De Commissie van bijstand voor Publieke Werken en Plantsoenen staat op het stand punt, dat reorganisatie van de brandweer, zooals die is omschreven in deze voordracht, gewenscht is.Eén der leden dier Commissie gaat volledig met het voorstel accoord. De Commissie van bijstand voor de Finan ciën heeft echter medegedeeld, dat zij zich met dit voorstel, voor zoover betreft de fi- nantieele zijde der reorganisatie, kan ver eenigen. Conform het bovenstaande wordt aldus voorgesteld aan den Raad. -'heffing bouwverordening. Blijkens een ingediende bouwaanvrage be staat het voornemen om het aan J. Postma alhier toebehoorende winkelhuis, Spoorstraat hoek Breewaterstraat te verbouwen. De to tale hoogte van dit gebouw zal daardoor de voor de Spoorstraat toegekende maximum hoogte met -1.5 M. en de voor dc Breewater straat geoorloofde maximum-hoogte met 3 M. overschrijden, hetgeen in strijd is met art. 18, eerste lid der Bouwverordening. Postma verzoekt daarom ontheffing van de desbe treffende bepaling. Daartegen bestaat geen bezwaar blijkens de adviezen van den Directeur van Gemeente werken en de Commissie van bijstand voor de Publieke Werken en Plantsoenen. Daar ook B. W. tegen het verleenen van ontheffing geen bezwaar aanwezig achten, Btellen zij den Raad voor daartoe te besluiten. KINDER-OPPERETTEVER. „ONS GENOEGEN". Op Donderdag, 22 November, stelt boven genoemde vereeniging zich voor haar eerste winteruitvoering te geven, en wel met de op voering van de operette in 3 bedrijven „Prinses Ezelsvel". Daar voor deze opvoering zeer veel kosten zijn gemaakt, en men weet, dat „Ons Genoe gen" in staat is een volle zaal eenige ge- noegelijke uren te bezorgen, verwacht men een uitverkocht huis. Wat betreft den kaartverkoop en de entrée verwijzen wij naar de annonce in dit nummer. ZEDENMISDRIJF. Op iast van de justitie is een vrouw aan gehouden, die verdacht wordt zich aan een zedenmisdrijf te hebben schuldig gemaakt. Zij is naar het Huis van Bewaring te Alkmaar overgebracht. MISHANDELING. Door een bewoner van de Goversstraat werd aangifte gedaan dat hij door een hem onbekenden chauffeur is mishandeld. AANRIJDING. Donderdagmiddag had op den hoek Loods- gracht-Looierssteeg een aanrijding plaats tusschen een met een paard bespannen voer tuig en een wielnjdster, waardoor het rijwiel van deze werd beschadigd. AAN DE OUDERLIJKE MACHT ONTVLUCHT. Op telefonisch verzoek van de politie te Sneek zijn een tweetal aldaar thuis behoo- rende minderjarige meisjes aangehouden in een logement hier ter stede. Zij zijn naar hunne woonplaats teruggebracht. DE ZWIJNTJESJAGERS AAN HET WERK. Door een onderofficier werd aangifte ge daan, dat van de Marinewerf een hem toe- behoorend rijwiel ls ontvreemd. Naar wij vernemen heeft de Minister van Binnenlandscbe Zaken aan B. en W. verzocht een onderzoek te willen instellen naar de in deze gemeente geldende salarisregelingen, voor welke m sommige categorieën herzie ning gewenscht voorkomt. VERKEERSONGEVAL OP DEN RIJKSWEG. Gisteravond heeft op den Rijksweg een ver keersongeval plaats gevonden, dat echter geen persoonlijke ongevallen met zich ge bracht heeft. Een der bussen van Garage Prins reed tus schen Burgervlotbrug en St. Maartensbrug, toen de bestuurder door het licht van een tegenligger verblind, op den aan den kant van den weg staanden vrachtauto der Fa. van Koningsbruggen reed, welke daar in reparatie was. De auto van Garage Prins werd vrij ern stig beschadigd. Het voertuig, dat de botsing veroorzaakte, is doorgereden. Bij de politie is een en ander in onderzoek. ONGEVAL OP DE MARINEWERF. Donderdagmiddag is bij het werken op den takelzolder de werkman S. uitgegleden en naar beneden gestort. De man werd met een hoofdwond in het hospitaal opgenomen. Zitting van Woensdag 14 November 1934. De slapende maaglijder. Er waren drie délinquenten op dezen grij zen herfstmiddag, en nummero 1 welke het rooster vermeldde was de marinier der le kl. H. E., die zich schuldig gemaakt had aan het feit van te slapen op den tijd, dat hij ver plicht was een oogje in het zeil te houden op zijn wacht. Een en ander geschiedde te Hellevoetsluis. Volgens het proces-verbaal had de man dit gedaan, liggende op twee banken, terwijl er zich een kussen onder zijn hoofd bevond, beide uitingen van een zekere luxe. H. had dit echter niet uit luiheidsoverwe gingen gedaan, nee, integendeel, hij had zich in dien nacht van 22 op 23 September alles behalve patent gevoeld (met name last van oprispingen en maagpijn) en zich zoodoende aan bovenvermeld misdrijf schuldig gemaakt. De man had pech, want hij werd op heeter- daad door den wachtcommandant gesnapt, die het er begrijpelijkerwijze niet bij liet, met als gevolg dat E, thans terecht stond. De Fiscaal acht het overtuigend bewijs ge leverd, en eiseht een straf van 3 weken ge vangenis. Mr. Buiskool, de verdediger, merkt op dat hij het betreurt, dat door den commandant niet disciplinair opgetreden is, zoodat deze affaire niet voor den Krijgsraad gekomen zou zijn. Hij geeft in overweging ernstig re kening te houden met de constitutie van verd., die een maaglijder is en niet voor zijn pleizier op de banken was gaan liggen. Hij verzoekt tenslote de zaak alsnog terug te wijzen of, zoo dit niet mogelijk is, een voorwaardelijke straf toe te passen. Het baat echter niet, en het vonnis luidt conform: 3 weken. Communisme met een vraagteeken. De tweede zaak was eenige graden ernsti ger, en betrof den matroos 2e klasse H. L., die desertie gepleegd had, en wel van Hr. Ms. „Hertog Hendrik" gedurende niet minder dan plus minus 9 dagen (van 1 tot 10 October). Volgens voorlezing der aeten was de man naar Leiden getogen, en had zich in deze roemzuchte stad gedurende die periode bij zijn schoonouders opgehouden. De armen van Ju- stutia zijn echter lang, en L. werd den lOden October door een tweetal rechercheurs in de schoonouderljjke woning opgelicht en naar de Jutterrj terug gebracht, waar hij niet direct als de verloren zoon ontvangen werd, en het vetste kalf voorgezet kreeg. Daar waren tal van bijkomstigheden, als een opmerking van een sergeant, die beweerd zou hebben dat verd. zqn plicht niet deed, de quintessenee bestond hierin, dat de man uit den dienst wilde, kostte wat het kostte. De fiscaal acht de in vredestijd gepleegde desertie overtuigend bewezen, en vordert 4 maanden gevangenisstraf (met aftrek pre ventief) plus ontslag uit den militairen dienst. Mr. Veldman, die een lans voor verd. breekt, zegt in een moeilijk parket te zijn geraakt. Hij heeft een onderhoud met L. gehad, doch ondanks alle voorspiegelingen der barre tijden in het burgerlijke leven, heeft hij geen kans gezien den man het dwaze idéé uit zijn hoofd te praten. Hij zou eruit, al moest de onder ste steen boven komen. Mr. VeHman ziel ets voornaamste oorzaak het meisje van verd., dat er zeer tegen opziet dat haar aanstaande naar Insulinde zal moeten, en hem wel be ïnvloed zal hebben. L. beweert daarbij communist te zijn, doch hier twijfelt de verdediger sterk aan. Com munisten gaan, vooral in de marine, op ge heel andere wijze te werk, zoodat hem deze politieke richting van zijn cliënt uiterst ver dacht voorkomt/Waarschijnlijk is dit een voorwendsel om van de militaire lasten vrij te komen, en het burgerlijke paradijs te be- treden. Tegen de straf van 4 manaden maakt de verdediger geen bezwaar, doch in het belang van verdachte verzoekt hij den Krijgsraad niet in te gaan op het ontslag, omdat hij er van overtuigd is. dat de man er soiit van zal hebben, en voorts omdat hij een vrijwel blanco strafregister bezit en niet als een las tig militair portret bekend staat. Hierop antwoordt de Fiscaal, dat het be lang der Marine dient voor te gaan en men aan menschen als deze niets heeft, daar ze toch maar weerbarstig blijven en er geen land met hen t" bezeilen is. Nadat Mr. Veldman nogmaals op het on- van fiezen 21-jarigen gewezen heeft, treedt verdachte naar voren, en deelt ons mede dat hij den dient uit wil, en er lang genoeg over nagedacht heeft. Het vonnis luidt 3 maanden gevangenis straf, terwijl Mr. de Sitter ook bij 't gevor derde ontslag persisteert. Aan den zelfkant van Nieuwediep. Het laatste geval was beduidend minder belangrijk, echter niet voor den delinquent, een matroos, die ei vrij benepen uitzag, en zichtbaar berouw over zijn daad had. Het zat zóó: in den nacht van 14 op 15 September was hij met een kameraad aan het passagieren gegaan door „donker Den Hel der" en terecht gekomen in een café, waar het blijkbaar uiterst gezellig was, en waar de vrienden bleven ankeren. Er waren nog meer Janmaten en gezamen lijk had het een vroolijke boel kunnen worden, had onze vriend in kwestie zich niet terug ge trokken, en na het nuttigen van enkele alco holische vochten vergetelheid trachten te vinden in de armer van den god des slaaps. Toen gebeurde het! Er was een lid der an dere sexe gekomen en zij was de oorzaak dat de man in een financieele aangelegenheid met haar geraakte, die tot gevolg had, dat verd. meende bedrogen te zijn, en den volgen den morgen bij het rijzen der zon zijn slag sloeg, dit echter uitsluitend om zijn geld wat hij aan de juffrouw gegeven had, terug te krijgen. Hij kreeg de portemonnaie van de dame in het vizier plus een corset en verdonkere maande ze beide. Het ellendige was nu echter, dat in de beurs een bedrag zat, tweemaal zoo groot als de te vorderen schuld, maar de man dacht er niet aan dit terug te geven, hetgeen op zijn minst onverklaarbaar dom te noemen is. Enfin, thans stond hij voor de balie, en schaamde zich zéér. Als bijkomende omstan digheid bleek dat de vrienden in het logies valsche namen opgegeven hadden, wat nu niet direct voor vermindering van schuld pleitte. De Fiscaal eischt in deze bewezen kwestie een geldboete van 15.subs. 14 dagen. Verd. Krijgt dan het woord, en bezorgt ons allen eenige vroolijke oogenblikken. Ondanks deze hilariteit wordt echter niet voorkomen dat mr. de Sitter een uitspraak doet conform de vordering des Fiscaals. PREDIKBEURTEN. Ned. Herv. Gem. 's Morgens 10 u., Ds. M. v. Wiehen Doopsbediening. Zendingsgebouw „De Ster der Hope". 's Morgens 10 en 's avonds 7 uur Ds. Timmerman, van Utrecht. VERGADERING V.V.V. De najaarsvergadering der Vereenignig voor Vreemdelingenverkeer zal plaats vinden op Zaterdag 17 Nov. a.s. des avonds 8 uur in hotel De Haan. OUDERAVOND. De jaarlijksche ouderavond voor ouders van leerlingen van de O. L. School zal worden ge houden op Dinsdagavond a.s. „NUT EN GENOEGEN." Wij vernamen dat op de deze week gehou den vergadering van de Vereen. „Nut en Ge noegen", door bedanken van de heer Blaauw als secretaris, in diens plaats is benoemd de heer S. Vogelzang, terwijl tevens als eerste te houden Nutsavond werd vastgesteld 15 Dec., waarbij dan door den heer Jan Strrjbos een voordracht met lichtbeelden zal worden gehouden getiteld: met kijker en camera on der de vogels. DE IJSBAAN. Vrijdagmorgen is men begonnen om het terrein van de ijsbaan voor het komende seizoen onder water te zetten. Evenals vele nieuwsgierigen hebben ook wij eens een kijk je genomen en hebben daarbij kunnen con- stateeren dat bij de vorige herfst vergeleken veel is verbeterd, wat geen wonder is, daar men het vorig jaar alles op een holletje voor elkaar moest brengen. Het land is nu vrij goed gelijk gemaakt; de kaden zijn goed be groeid en ten slotte is door de fa. Zwart al hier een flinke maat vijzel met krachtige Listermotor (aangebouwde radiatorwaterkoe ling) splinternieuw en uiterst soliede, ge plaatst. Wij kregen den indruk dat genoem de installatie, in tegenstelling met vorig jaar, ruimschoots voldoende zal blijken. De heer Zwart verklaarde dan ook dat een hoe veelheid van 300 M3 per uur op het terrein wordt gedraaid. Wij spreken ten slotte de wenseh uit dat het werk van de zeer ijverige heeren com missieleden met een flinke vorstperiode zal worden bekroond. INLIJVING DIENSTPLICHTIGEN. Voor le opkomst worden ingelijfdG. J. Witte bij 3e halfreg. huzaren te Den Haag; C. Oudshoorn bij le comp. hosp. sold. te Utrecht; H. Elzinga, C. de Leeuw en W, Schippers bij het 21e reg. inf. te Amersfoort; J. S. Post bij de school comp. v. h. korps ponteniers te Dordrecht; A. A. Schouten bij het 21e reg. inf. te Amersfoort, opleiding ond. off. LOOP DER BEVOLKING. Ingekomen: S. Heerschap en gez. van Winkel, A. Schouten van Haarlem, mej. A. Beikes van Vlagtwedde, mej. G. M. E. Vinke van Emmen, H. G. van drie van Leuste (Dl.), mej. T. Hengstdgk van Kapelle (Z.), mej, c! v. d, Berg van Heemstede, mej. H. C. Raven van Den Helder. Vertrokken: Mej. N. C. Schippers Heiloo, P, v. d. Stelt naar Sassenheim. BURGERLIJKE STAND. GEBORENCornelis, z. v. Th. de Klerk en J. v. Dalen; Helena Anna, d. v. L. Kortekaas en A. C. Romijn; Dieuwertje, d. v. J. Groet en Kaaij; Maria, d. v. N. J. Leijen en B. v. Kooten; Elisabeth, d. v. C. Staring en M. v. d. Schrier. ONDERTROUWD: M. Wissekerde en M. Keijzer, J. R. van Stipriaan en C. K. Blom; J. Bergman en H. E. den Engelsen. OVERLEDLN N. NieuwlandHoogvorst 80 j. POLITIE. Verloren: een rijwielplaatje, orderboek, bruin bontje. Gevonden: kindermuts, -.j. Q^,jr x/akj nc REUZENBUS hebbèn dubbele waarde OP ELKE BUS EEN BON VOOR GESCHENKEN - DE BONS VAN DE KtUAtnou T- - - - '-'t.- y - n 'TL**-' 1 .y- y y OUDERAVOND SCHOOL Hl. Nadat de voorzitter had geopend, werden de notulen gelezen en onder dankzegging goed gekeurd. Van de mededeelingen was wel de belangrijkste deze, dat, mocht het getal leer lingen gelijk blijven (72), een leerkracht per 1 Januari ontslagen zou moeten worden. Komen er voor 16 Dec. nog 2 leerlingen bij, dan is het gevaar voorloopig voor een jaar weer voorbij. Wegens a.s. vertrek van den heer K. Verver, werd tot lid der ouder-commissie benoemd de heer M. Loer. Voorzitter dankte den heer Verver voor alles, wat hq voor de jeugd van school III had gedaan, vooral als lid van de St. Nicolaas-commissie. Hierna volgde een lezing van den heer J. Zaadnoordijk over „Jan Ligthart", welke met aandacht gevolgd werd. Een dankbaar applaus beloonde den spreker voor zqn boeiende cau serie. Nadat de pauze op de gebruikelijke wijze besteed was. volgde bespreking van het St. Nicolaasfeest. Daar vorig jaar een tooneel- stukje werd opgevoerd, besloot men nu weer een filmvoorstelling te geven. Uit de verga dering werden nog eenige wenschen naar voren gebracht, waarmee de commissie rekening zal houden. De lijsten gingen vlot weg. Voor zitter hoopte, dat de offervaardigheid even groot zou blijken als 't vorig jaar en dat dit mooie kinderfeest niet zou lijden onder den druk der tijden. De regeling van 't feest werd daarna opgedragen aan de St. Nicolaas-com missie. Daar de rondvraag niets opleverde, sloot voorzitter hierna de vergadering met dank zegging voor de goede opkomst. PREDIKBEURTEN. Ned- H[erv. Gemeente. 's Avonds 7 uur, Ds. M. A. G. Vorstman Gcref. Kerk. 's Morgens 10 uur en 's middags 2.30 u., Ds. S. U. Zuidema. PREDIKBEURTEN. Evangelisatie (Ned. Herv. Gem.). 'sMorgens 10 uur en n.m. 3.30 uur, de heer P. Boon. Onze agent, de heer C. v. d. Goes, heeft handen te kort gehad om aan alle aanvragen voor toegangskaarten te voldoen. Gisteren middag deelde hij ons mede, dat door hem reeds 400 kaarten waren uitgegeven en de zaal dus eigenlijk reeds was uitverkocht. We hebben ons echter in verbinding gesteld met café Borst en kregen toestemming nog een vijftigtal kaarten uit te reiken, want er zou den nog vijftig stoelen bijgezet worden. Wij stellen natuurlijk niemand graag teleur, al vreezen wij, dat het in Breezand net als in Den Helder zal gaan en dat de zaal te klein zal zijn om alle jeugdige bezoekers(sters), met hun moeders, te bergen. Voor onze nieuwe abonné's te Breezand hebben we een speciale attractie. Iedere nieuwe abonné ontvangt n.J. een groene kaart en op deze kaart ontvangt één van de kinderen van de(n) nieuwe(n) abonné een alleraardigst cadeau, dat op den kindermiddag op het tooneel wordt uitgereikt. Velen hebben misschien reeds lang gezegd: „We moesten ons toch maar abonneeren op de Heldersche Courant". Nietwaar, het nieuws van uw dorp en omgeving bereikt u daar door vroegtijdig en volledig, terwijl U door de Heldersche Courant op de hoogte blijft met Uw apotheker of drogist heeft gedurende een beperkten tijd een voorraad z.g. Reuze Pakken Kruschen Salts, welke behalve den gewonen 1.60 flacon nog een gratis proef- flacon bevatten. Ge kunt dus nu een gratis proef met Kruschen Salts nemen en ontvangt bovendien meer Kruschen Salts voor het zelfde geld. In het buitenland is door opkoopers met Kruschen Salts geknoeid. Men koope daarom in geen geval Kruschen Salts in buitenland- sche verpakking, doch uitsluitend in onge schonden Holiandsche verpakking met den naam N.V. Rowntree Handels Maatschappij op verpakking en etiket van den flacon ge drukt. Alleen bij dit echte Kruschen Salts zult U baat vinden, in geval van rheumatiek, hoofd pijn, ischias, zwaarlijvigheid en tallooze an dere kwalen. (Adv.) het gebeuren in binnen- en buitenland, dat U op overzichtelijke wijze wordt voorgezet. U vindt verder in de Heldersche Courant een gezellige rubriek voor de dames en een leuke Kinderrubriek, waar de kinderen van abonné s zelf aan meewerken en waardoor ze iedere week een prachtig jongens- of meisjesboek kunnen winnen. Bovendien, en dat is een be langrijke factor in dezen tqd, is de abonne mentsprijs laag, 165 per drie maanden. Wie zich echter nu abbonneert, ontvangt de krant tot 1 December gratis. Voor de maand December krijgt hij de krant voor slechts 50 cent. Hij ontvangt bovendien een bon voor een aardig cadeau. Nu is het dus de tijd om te abonneeren. Stel niet uit, doe het heden, de tijd is te be langrijk dan dat U zonder nieuwsbron zou kunnen. Vergeet ook niet, dat U door de Heldersche Courant in contact blijft met de stad in uw onmiddellijke omgeving en dat U op de hoogte blijft met alles wat daar, letter lijk en figuurlijk, te koop is. Abonnementen kunnen worden opgegeven bij onzen agent, den heer C. v. d. Goes, of aan onzen colporteur, die U Maandag, Dins dag of Woensdag komt bezoeken. Hippolytushoef. VROUWENDAG S. D. A. P. De Sociaal-Democratische vrouwenclub or ganiseert op Zondag 18 November een vrouwen dag in het Eigen Gebouw. Spreekster mevr. Krul uit Schagerbrug. Verder zang, tooneel en tableau. BOUWVERGUNNINGEN. Bouwvergunning is verleend aan: P. C. Luijt, voor het oprichten van een garage aan den Poelweg; Wed. J. Maars voor het op richten van een garage aan de Nieuwstraat; M. Tïjsen Wzn., voor den verbouw van een woonhuis aan den Noorderweg. PARA-TVPHUS. Te Den Oever in deze gemeente, is een ge val van de besmettelijke ziekte para-typhus geconstateerd. ZUIDERZEEWERKEN. -v Op Woensdag 12 Dec. a.s. zal worden aaiv besteed het onderhoud gedurende 1935 van de kunstwerken in den afsluitdijk te Den Oever en Kornwerderzand, benevens bijko mende werkzaamheden. ONDERWIJZEND PERSONEEL. Bij afwezigheid van den Heer P. Overeem, aan wien ziekteverlof is verleend, is tot tijdelijk onderwijzer aan de O. L. School te Oosterland benoemd de Heer A. C. Mooij te Den Helder. EEN NIEUWE AUTOBUSDIENST WIERINGEN—SCHAGEN. Naar wij vernemen is aan den heer M. Geel alhier concessie verleend voor een geregel- den autobusdienst WieringenSchagen v.v., welke dienst 1 Januari 1935, dus op het tijd stip waarop de tram van EwijcksluisScha gen wordt opgeheven, ingaat. EEN NIEUWE JACHTOPZIENER VOOR DEN WIERINGERMEERPOLDER. Men deelt ons mede, dat binnenkort de be noeming tot jachtopziener in voormelden polder is te wachten van onzen plaatsgenoot den heer Corn, Baijs Pz. te de Eeft. EEN PRACHTIGE BUIT. Door een 14-tal jagers van elders werden dezer dagen bij een jachtpartij in den Wie- ringermeerpolder ongeveer 80 hazen gescho ten. DOOPSGEZINDE ZUSTERKRING. Men deelt ons mede, dat voormelde Zuster- kring Dinsdag 20 Nev., des avonds 8 uur, een bijeenkomst houdt in 't Nieuwe Cathechisatie- gebouw. EEN ONGEVAL. Terwijl de veehouder P. H. K. door de Ko ningstraat alhier een koe aan een stuk touw geleidde, sprong het dier plotseling boven op zijn geleider, zoodat deze met een harden smak op den straatweg terecht kwam. Om standers die het ongeval zagen grepen de koe, trokken het beest weg en bonden 't aan een boom vast. De heer K. kwam er op een onbeduidende hoofdwonde na, goed af, TANTE NUT 150 JAAR. Ter gelegenheid van den I50sten verjaar dag van Tante Nut (150-jarig bestaan dei- Maatschappij tot Nut van 't Algemeen) werd gisteren door de Nutsspaarbank gevlagd. Het „Nut" telt thans niet minder dan 900 instel lingen. POLITIE. Verloren: een rijwielbelastingmerk in étui' een reservewiel van een auto; een bruine por temonnaie inhoudende eenig kleingeld, een rijwielbelastingplaatjeeen bruine actétasch met riemen. Inlichtingen bij den gemeentebode. Den Oever. UITVOERING ZANGVEREENIGING „HOSANNA". J.I. Woensdagavond gaf de gemengde zang- vereeniging „Hosanna" onder leiding van haar Directeur, den heer J. P. Mosk, een uit voering in het gebouw der Gereformeerde Gemeente aan den Gasthuisweg alhier. Na de opening door den Eere-Voorzitte^ den heer O. Deen, werd het programma vlot afgewerkt. In aanmerking nemende, dat de vereeniging nog maar twee jaren bestaat kunnen we niet anders zeggen, dan dat er zeer verdienstelijk werd gezongen en is ge bleken, da etr ernstig gestudeerd is. Voor dracht en vooral de uitspraak vielen zeer te loven. Tusschen de zangnummers werden enkele voordrachten gehouden, die zeer in den smaak vielen. Jammer, dat de opkomst van het publiek niet groot was, daar de thuis blijvers veel gemist hebben. UITVOERING HARMONIEVEREENIGING „APOLLO". Bovengenoemde vereeniging zal onder lei ding van haar Directeur, den heer J. van Glabbeek te Den Helder, a.s. Zaterdag en Zondag de eerste uitvoering voor haar kunst lievende leden geven. Opgevoerd zal worden het tooneelspel „De Loreley", in drie be drijven, van Dr. Joh. van Gogh en Jac. Braun. We twijfelen er niet aan of het zal weer een gezellige feestavond worden. PREDIKBEURTEN. Ned. Herv. Gem. (Hyppolitushoef). 's Morgens 10.30 uur, Ds. van Beek. Ned. Herv. Gem. (Den Oever). 's Middags 2 uur, Ds. van Beek Evangelisatie (Ned. Herv. Gem., H.Hoef). 'sMorgens 10 uur, de heer O. Deen. Evangelisatie (Ned. Herv. Gem. Den Oever) 's Avonds 7 uur, de heer O. Deen Doopsgezinde Gemeente Hippolytushoef. 's Morgens 10 u., Ds. H. W. Meihuizen Ger. Kerk (Beltstraat). Hippolytushoef. 'sMorgens 10 uur, Cand. J. Oranje, 's Middags 2.30 uur, Leesdienst Geref. Kerk. (Den Oever). 's Morgens 10 en 's mid. 2.30 u., Ds. Tollenaar BURGERLIJKE STAND. GEBOREN: Margaretha Mosrin, d. v. J. C. Huiberts en P. Roskam. OVERLEDEN: Marietje Kuijper, 68 jaar, echtgenoote v. H. J. Oosterbaan. Trijntje Woerdenaar, 55 j., wed. v. C. Brou wer. POLITIE. Gevonden: Een paar handschoenen, een poesje. Verloren: Een ceintuur, een pet. Aan den heer B. v. d. Hoven is als laagste inschrijver gegund den bouw van een clubtent op het nieuwe IJsbaanterrein, voor de som van f 2850. De heer V. Krapman, alhier, slaagde te Amsterdam voor het examen stenografie („Groote"). GEMEENTERAAD op Vrijdag 23 November a.s. Agenda; 1. Mededeelingen van den Voorzitter. 2. Ingekoman stukken en adressen. 3. Vaststelling verordening verdeeling der gemeente in 3 stemdistricten, 4. Benoeming Commissiën. 5. Voorstel tot aanvulling der Algemeene Politieverordening. 6. Opnieuw vaststelling der verordeningen op de winkelsluiting, 7. Voofstel inzake overdracht G. E. B. aan de Provincie. 8. Aanbieding begrooting dienst 1935. 9. Reclames tonnen- en rioolbelasting. 10. Reclames hondenbelasting. 11. Reclames straatbelasting. SCHAGER MARKT. Koeien werden op de markt van Donderdag vlug en tegen goede prijzen verkocht. De duurste bracht op f 240.In vaarzen wordt de handel steeds beter, en redelijk in gras- kalveren: Nuchtere kalveren vlug en hoogen prjjs. Een vlugge handel in paarden. Zooals men ziet. in rundvee en paarden was de ten dens lang zoo slecht niet. Met wolvee was het evenwel heel anders gesteld. Oude slachtschapen f12.f16. Zeer stug was voorts de handel in over- houders en jonge schapen. In vette varkens was weinig te doen, terwijl ook met biggen en schrammen geen buitensporigheden voor vielen. Ook op de kippenmarkt was het heel kalmpjes. N.B. Geleverd aan de regeering 148 stuks. CORRESPONDENTIE. Den heer J. G. Uw beide vorige ingezon den stukken waren van niet genoegzaam al gemeen belang om voor plaatsing in aanmer king te komen. Thans zendt u ons drie stuk ken tegelijk ter plaatsing, hetgeen wel een beetje erg veel van ons gevergd is, vindt u zelf niet? Indien u uit deze drie een keuz® wilt doen, zouden wij de plaatsing van een ervan kunnen overwegen.

Heldersche Courant | 1934 | | pagina 14