PAG. 6 ZATERDAG 17 NOVEMBER 193j iSllRTJE Beste jongens en meisjes! Daar stonden we nu Woensdagmiddag tegenover elkaar, bekenden van elkaar en toch onbekend. We hadden elkaar nooit gezien en toch, wat had ik met velen van jullie al maandenlang gebabbeld, hier in dit hoekje, met sommigen al een paar jaar en dan leer je elkaar toch ook ken nen, al weet je van elkaar niet wat voor neus je hebt en welke oogen en of je haar zwart bruin of rood of grijs is. Maar nu zagen we elkaar dan, en we hebben ge dacht, jullie van mij en ik van jullie: „hé, is 'm dat nou." Dan kwam er b.v. so een onbekende jongen of een onbekend meisje naar de gereserveerde plaatsen en dan vroeg ik: „Wie ben je," en dan zag ik soms een paar verwonderde ogen en zei een wat verbaasde stem: „Ik ben..." en dan kwam er een naam van een vriendje of vriendinnetje, die al heel lang en heel trouw aan me schrijft. Ja, dat was leuk en dat was nog maar voor. den feestmiddag. Want we moesten geduldig wachten tot 2 uur, voor we konden begin nen, maar toen was alles binnen en. Ca sino puilde uit. En wat was het fijn rus tig, jongens en meisjes. Daar ben ik jullie toch heus wel dankbaar voor, dat je je allemaal zo rustig hebt gehouden en zo met grote aandacht de afwerking van het programma hebt gevolgd. Want ik wil jullie eerlijk verklappen dat ik tegen de Helderse middag een beetje had opgezien, al vond ik het leuk en met mij de leid sters en meisjes, die optraden, dat we nu aan eigen stadgenootjes een feestmiddag konden aanbieden, ik was bang voor die grote scharevan kinderen. Maar het is ane honderd procent meegevallen, hoor, en het kan dus zijn, dat het niet de laat ste middag is, die de Heldersche Courant gegeven heeft. Jongens en meisjes, ik heb door de drukte wat verzuimd en dat is, het uit reiken van de cadeautjes aan kinderen van nieuwe abonné's. Toen de Casmo-zaal was leeggestroomd schoot het me te bin nen, maar ja, ik kon jullie niet meer achterhalen. Ik wil de fout echter herstel len en Maandagmiddag tussehen vier en half zes kunnen die kinderen, die een lichtgroene „bon voor een verrassing" hadden, deze nog op kantoor komen halen. En nu zal ik de briefjes beantwoorden, die de vorige week zijn blijven liggen, want het is ondertussen zo laat gewor den, dat ik straks nog tijd te kort kom, om die epistels te beantwoorden. Het boek is deze week gewonnen door: ANDRE GUNTHERT, Koningstraat 33. Greta Mebius. Daar heb ik me nou de vorige week dat aardige rijmpje van jou over je jarige poes, laten liggen, Gre- tha. ,,'t Most niet magge", hè? Ik zal het er vandaag gauw inzetten, hoor. Ons poesekind. We hebben een lief, zwart poesje Moortje noemen we haar maar. En roep je Nellie, Mienetje of Mimi. Daar luistert ze niet naar. Gister vierde ze haar eerste verjaardag. Dat was me een heel groot feest. Want al de poesekinderen uit de buurt, Zijn op de partij geweest. Er stond gebakken vis voor hen klaar, En een heerlijke leverworst. En nog meer van die heerlijkheden. Ook een pan melk voor de dorst. Eerst gingen ze lekker smullen, Hun buikjes dik en rond. Daarna deden ze spelletjes En rolden daarbij over de grond. Het verliep alles op rolletjes, Dat viel ons werkelijk mee. Er was wel een kleine ruzie. Maar dat geschiedde maar door twee. En klein wit bescheiden poesje Trapte op een Cyperse haar staart, Die twee raakten aan het vechten. Dat was de moeite waard. Gelukkig met tussenkomst van ^nze poes Waren ze weer spoedig verzoend. En ieder riep: lang leve Moortje klein, We hopen vast weer ander jaar Op je verjaarspartij te zijn. GRETA MEBIUS, v. Limburg Stirumstr. 10. Den Helder, oud: 11 jaar. Marietje Elsendoorn. Nu is de Kin dermiddag, waar je zo naar uit had ge zien, alweer achter de rug, Marietje. Ik heb natuurlijk niet te vragen of je geno ten hebt, want jullie hebt zo hartelijk ge zongen en gelachen en getrapt en geklapt en gesnurkt, dat je 's avonds nog je spie ren voelde. Stientje Beekma. Was het vreemd, Stientje, toen het scherm opging en jullie van het tooneel af in die zaal met kin deren en grote mensen keken? Klopte je hart twintig slagen sneller per minuut? Jullie hebt het er best afgebracht, hoor. Lena v. Zandwijk. Jij hebt er wat voor over gehad, Lena, pm de twaalf vriendinnetjes te zien vertrekken, naar de verschillende dorpen waar 5e de harten van de jeugd hebben veroverd. Maar mis schien staan er later weer eens andere vriendinnetjes jou na te ogen, hè? Jan Goutier. Natuurlijk mocht ieder een in Casino komen, Jan, als het alleen voor de raadsel-vriendjes of -vriendinne tjes was geweest,, dan hadden we niet zoo'n groote zaal noodig gehad. Maar Ket was juist leuk, omdat er zooveel waren. ylarie v. Horik. Dat was een reuze leuk „Uiver-lied", Maije, dat je gerijmd had en als ik niet geweten had dat kin deren vaak vergeetachtig en slordig zijn, dan had. ik het vorige week opgenomen, en hadden we het Woensdag gezongen- Maar ik ben er van overtuigd, dat geen vijftig kinderen het bij zich gehad zouden hebben en dan was het niet aardig ge weest. Vandaag plaats ik het graag, hoor. De Melbourne-race. (Wijze: Piet Hein). Heb je wel gehoord van die glorievolle vlucht. Die de Uiver heeft ondernomen. Het ging ontzettend vlug, op het eind 'n beetje stug, Maar hij is toch in Melbourne aange komen. Hoezee, Hoezee! Hoezee voor Parmentier'. Men schreeuwt zich bijkans heesch. Men schreeuwt zich bijkans heesch. Hij heeft gewonnen de Melbourne-race. Hij heeft gewonnen de Melbourne-race. Hij heeft gewonnen de Melbourne-race. Ze vlogen over land en ze vlogen over zee, Ze vlogen over bergen en dalen. Ze riepen al hoezee, maar dat viel toch nog niet mee. Toen ze in Albury moesten dalen. Hoezee, Hoezee, Hoezee voor Parmentier! Want hij had heel geen vrees. Want hij had heel geen vrees. Want hij won toch de Melbourne-race. Hjj heeft gewonnen de Melbourne-race. Hij heeft gewonnen de Melbourne-race. Jan Dekker. Wat een sport,.Vfhebb- ryen houd jij er op na. Jan, de Zesdaag- sche voetbalwedstrijden en nog meer. Pas maar op, dat je hoofd niet zo vol sport gebeurtenissen komt, want die zijn er te genwoordig veel, dat de leerstof van school er niet meer bij kan. Want met een voetbal of een Zesdaagsche kan je je mond niet vullen, hoor. Ik vind het leuk, dat jij ook „raadselvriendje" geworden bent. Nellie Jongepier. Vond je het leuk dat jij ook even op het toneel geweest bent, Nellie. Of vond je het griezelig toen er negenhonderd paar ogen op je gericht waren? Annie Jansen. Wat een zegetocht maken we door de kop van N.-Holland, hè, Annie? Ik krijg enthousiaste briefjes van kinderen, die op de kindermiddagen zijn geweest. Ze vinden het allemaal even fijn. We moesten maar een rondreis door heel Nederland maken, vind je niet? Piet v. Horik. Nu heb je meegezon gen, Piet, ik geloof, dat ik jou Woens dag boven alles uitgehoord heb. Je moet me dus nooit meer vertellen, dat je een stem hebt om cokes mee te kloppen. Zus Wilckens. - Nee, het koor van Jacob Hamel hoor ik nooit, Zus, want op die tijd zit ik altijd op m'n schrijfmachine te zingen. Ik heb eens geluisterd, toen ik ziek thuis was en toen vond ik het wat aardig. Maar heb jij het koor van de Hel dersche Courant niet gehoord? Je hebt wat gemist, hoor. Wouter Buck. Nu ben je al een raadselvriendje, Wouter, je hebt zelfs Woensdag al op de gereserveerde plaatsen gezeten en we hebben heel deftig met el kaar kennis gemaakt, net als bij grote mensen- Jo Visser. Je „in elkaar gedraaide" versje laat ik hieronder volgen, Jo, maar heb je het heus echt zelf gemaakt? Dat wil ik graag volgende week van je weten. Een goede raad!! Als de zomer heengegaan is En de winter treedt weer in, Heerst er vreselijke honger In het vogelengezin. Dik besneeuwd, rijn nu de straten, Ja, wfj kind'ren vinden 't fijn, Maar denk eens even aan de vogels, Die nu zonder eten zijn. Zouden zij het prettig vinden. Nu er sneeuw is en ook ijs? Nee, het brengt de arme diertjes Helemaal weer van de wijs. Sjilpend zitten ze in de bomen, •Smekend om een stukje brood, Laten wjj daar gehoor aan geven, Anders gaan de stumperds dood. 's Morgens als je hebt gegeten, Is er, geloof dat gerust, Altijd wel een korstje over, Dat je zelf niet meer lust. En met dit onnooz'le korstje Zijn de arme dieren blij. En zet er, om hun dorst te lessen, Een bakje met wat water bij. Deze raad is zo eenvoudig, Dat een ieder, arm of rijk, Deze raad wel op kan volgen. Heb ik daarin geen gelijk? Jo. Visser. Bertha Hendrikse. Dat was een leuke reclame, hé, Bertha, van „Radion", en daar hebben jullie ook nog wat aan ge had, want misschien zit je vandaag nog in je kleurboek te kleuren. Femmie Hoelandt. Jij hebt dus odk je steentje (een cent) bijgedragen voor de Uiver-hulde, Femmie. Als alle schoolkin deren, over heel Nederland dat gedaan hebben, zal er een heel kapitaaltje bij elkaar zijn. Reken zelf maar eens uit. Annie Roos, O, dat is leelijk van Rini, Annie, als ze niet wilde dat jullie meededen omdat zij dan minder kans had een boek te winnen, 't Is juist zo leuk als er veel vriendjes en vriendinnetjes mee op lossen. Dat maakt de band tussen al die vriendjes en vriendinnetjes sterker. Corrie Postmus. Hoe is het met je rammelende maag, Corrie, waarover je twee weken geleden schreef, rammelt ze nog steeds? Of is ze uitgerammeld? En had je Woensdag weer niet een raar ge voel in je maag, toen je plotseling al die mensen zag en jullie daar met z'n twaal ven op het toneel stonden? A. Gerritse. De klein beetje jaloerse A. moet me haar volle voornaam schrij ven, want anders maak ik er Arte van, terwfjl ze Alie of Annie heet. Denk je er om? Fransje v. Engel. Weet je wat ik met dat leuke briefpapier van jou Fransje? Dat neem ik mee naar huis dat krijgt Tjibbe of Ita, die vinden het prachtig die aardig gekleurde teekenin- gen. Of we gauw kunnen schaatsenrijden Ik denk het wel, hoor, zoodra het kanaal dicht ligt. Wim Koorn. Dat rijmpje van j0u rijmde piet, Wim, en dat was toch zeker wel de bedoeling? Je moet nu volgende keer eens een rijmend rijmpje maken, an- ders is het niet gerijmd dat ik het in de krant zet, snap je. Stoffel Krijnen. Alle jongens van zeven jaar en ouder, de leeftijdsgrens naar boven laat ik aan de beoordeeling van m'n vriendjes zelf over, mogen mee doen, Stoffel. Dus daar behoor jij ook bij. Wek kom in ons midden, hoor. Driesi en Xrieni de Vries. Wat is die Dries al een flinke jongen, Trieni, dat hij, terwijl hij nog maar vijf jaar is, al schil- len voor je opa's konijntjes ophaalt en dat hij zo goed voor jullie duiven zorgt. Hij heeft zeker een heel groot plaatsje in z'n hart voor de dieren. Gerda Groote. Natuurlijk gunnen jij en Frans, die kraai, die zo'n beetje jullie huisvriend geworden was, graag z'n vrij heid, want hij heeft toch, daar boven in de lucht meer ruimte dan bij jullie op de plaats en hij heeft z'n vleugels niet gekre gen om van de eene steen op de andere te wippen- Dan had ie alleen wel met pootjes toegekend, vind jij ook niet. Dus... leve de vrijheid voor jullie kraaidie wêggevlo- gen is. Gretba v. Twuijver. Dit briefje heb ik ontvangen, Gretha, maar of dat van drie weken geleden ook in m'n bezit gekomen is, weet ik heusch niet. Er komen zoveel brieven op een redactie-kantoor, daar raak je de tel wel eens mee kwijt. Dlny Harsman. Je mag me alleen niet schrijven als ik dat speciaal aan jul lie verzoek, Diny, maar anders mag je me iedere week een schrift vol schrijven. Klaas Blokker, Heb ik jou en Jan Woensdag niet gezien, Klaas, of heb ik jullie over het hoofd gezien. Bij zove*- mensen, mis je natuurlijk een of twee raadselvriendjes niet. Nellie Boot, de Waal (T.). Dat is leuk dat je van alle vriendinnetjes die op Texe- geweest zijn, het adres hebt, Nellie, en datum van hun verjaardag. Een van aardigste resultaten van onze kampe tocht deze zomer vind ik dat er zon U vriendschapsband tussen die Helderse Texelse vriendinnetjes is ontstaan en tussen Helderse en Texelse families, zullen proberen dat contact te be o en zo mogelijk te verstevigen. De is daartoe een goede schakel, hè. De g ten aan alle bekenden. Nanie Plaatsman, de Waal (TA Hier wordt de Sinte Maarten anders s vierd dan bjj jullie, Nanie. Ieder gaa z'n eigen houtje er op uit En je ea op den dag van Sinte Maarten z soms dagen ervoor, 's avonds wel r_ deur blijven staan. Bjj jullie is het allemaal tegelijk, dan ben je er m keer vanaf en het is ook veel &a zo'n hele lichtstoet te zien- TCu zit 3e Marie Leys, Rotterdam. 1 je weer, als je dit leest in de drukte grote stad, Marie, maar in je k31" je nog de motor van het vliegtuig K.L.M. en als je je ogen dichtdoen zie je het prachtige landschap °n waarvan je geniet als je hoog in ^e. zweeft, want je dacht dat je me v weest was, maar ik heb m'n luch b[. lang gehad, hoor, en ik weet dus je zonder mooi het is de wereld hoogte" te bezien. Wat was het u Woensdag? Wanneer ben je weeI_n Rotterdam gegaan. Je hebt zeker g gehad nog even aan te komen? Lieny v. Lopik. Fijn, hè, dat daar Woensdag zo maar uit de sJg kwam vallen. Wat zullen jullie een te babbelen hebben gehad. Nu moe 1 eens met de K.L.M. naar R°tterf?weer te komen, Lieny, dan staan juli'e gelijk. Miep Groenemeyer. Jij tent een

Heldersche Courant | 1934 | | pagina 22