Ouders - Familie - Vrienden!! Ingezonden Kostelooze proef J.i. H. KOOPMAN, Weststr. 14 Schagen. kledingmagazijnen! Uit het politie-rapport. GEMENGD NIEUWS Auto-botsing. Smokkelaar doodgeschoten. Drievoudige moord. Mijnongeluk. Noodweer te Athene. LUCHTVAART Na de aankomst van de Uiver. Ernstig vliegongeluk te Bangkok Twee watervliegtuigen neergestort met Kruschen SaBts H. NEVILIE HART SCHOEMAKER Wat voor weer vandaag? Burgerlijke Stand Eerste Donateursavond van HELDERS R K GEMENGD KOOR 10 HELDERSCHE COURANT VAN ZATERDAG 24 NOVEMBER 1934. Neemt de jeugd mede naar Herman Wypels' Als ge vanaf 50 ets. in de winkel besteedt, worden de kinderen (mits onder geleide) op de boven-afdeling toegelaten om Sinterklaas en zijn knecht te bezoeken. Beiden zijn er aanwezig in grote luister, zoals de kinderen dat graag zien. Voor allemaal een snoepje. Aardig voor U - en voor de jeugd om nooit te vergeten. Zaterdag 24 November Woensdag 23 Zaterdag 1 December Maandag 3 Dinsdag 4 Woensdag 5 De datums zijn iedere middag van 4 uur tot 'savonds 9 uur Deze ontheffing geldt bijvoorbeeld niet voor kappers, indien bij Gemeentelijke Ver ordening een verplichte ochtend- of middag sluiting is vastgesteld, tenzij deze verplichting voor een of meer dagen in bovengenoemd tijdvak door het Gemeentebestuur buiten wer king is gesteld. Brood-, banket-, suiker- en chocolade- winkels: In winkels, waar deze artikelen uitsluitend of in hoofdzaak worden verkocht, mag door mannen en vrouwen van 18 jaar en ouder op 3, 4 en 5 December a.s. ten hoogste 14 uur per dag worden gewerkt. Afwijkingen Arbeidslijst: In alle winkels moet de afwijkende werk en rusttijdindeeling op een naast de arbeids lijst op te hangen stuk papier nauwkeurig zijn aangegeven. Bij niet stipt opvolgen van deze voor waarde, gelden de toegestane uitzonderingen niet. Afhelpen van klanten: Personen van 18 jaar en ouder mogen de op het sluitingsuur in den winkel aanwezige klanten nog afhelpen gedurende ten hoogste een half uur na dit sluitingsuur. De Hoofdinspecteur van den Arbeid, Hoofd van het 6e District der Arbeidsinspectie, Ir. J. H. J. HUYGENS. FILMVERTOONING „HET HOOGELAND". Gaarne verwijzen wij de lezers naar de advertentie in dit nummer betreffende den filmavond van de Vereening „Het Hoogeland" van Donderdag 29 November a.s. in het Evan gelisatie Gebouw, Palmstraat, 'savonds 8 uur. In de eerste plaats wordt vertoond de hoogst belangrijke film „Barmhartigheid". Op unieke wijze is het geheele philantropische werk der bekende Vereeniging verfilmd. Men ziet de levenstragiek van zoovele schipbreukelingen op de levenszee, maar ook het heerlijk reddings- en opheffingswerk zoo als dit door „Het Hoogeland" wordt verricht. Het barmhartigheidswerk van deze Ver eeniging verdient aller belangstelling. Nie mand verzuime daarom deze werkelijk mooie film te gaan zien. Bovendien zal als extra-nummer worden vertoond de uitstekend geslaagde opname van de begrafenis van H.K.H. de Koningin-Moeder en Z.K.H. Prins Hendrik. Op deze film zal men het grootsche, ontroerende en plechtige schouwspel van den laatsten gang naar de Prinsenstad van deze geliefde dooden in zijn geheel kunnen zien. Is het noodig hierover meer te zeggen Immers neen! Ieder boude dus dezen avond vrij en voor zie zich van plaatsbewijzen om teleurstelling te voorkomen. Door auto aangereden. Door een bewoner van de Basstraat werd aangifte gedaan, dat, toen hij Woensdag middag uit de Meeuwenstraat den Ruijghweg opreed, hij bijna door een auto werd aange reden, waarvan de chauffeur in plaats van voor zich uit te kijken, achterom keek. Letter en nummer van bedoelden auto zijn bekend. Diefstal. Een bewoner van de Dijkstraat deed aan gifte, dat van zijn erf een rekstok en een hangmat zijn ontvreemd. Zedendelict. Door een bewoner van de Stakman Bosse- straat werd aangifte gedaan, dat in een tus- schen de Gasstraat en de Jonkerstraat ge legen steeg tegenover zijn 6-jarig dochtertje door een marine-schepeling niet nader te noemen handelingen werden gepleegd. OLIEDIEFSTAL. Door een bewoner van de Binnenhaven werd aangifte gedaan, dat uit een tweetal vaten, welke op den berm aan de Achter binnenhaven lagen, een hoeveelheid petroleum te zijnen nadeele is ontvreemd. OVERTREDING VUURWAPENWET. Tegen een bewoner van het Koegras werd proces-verbaal opgemaakt wegens het onbe voegd voorhanden hebben van een vuurwapen. DIEFSTAL KINDERRIJWIEL. Een bewoonster van het Tuindorp deed aangifte, dat zij gedurende ongeveer 5 weken een kinderrrjwiel vermist, dat zij thans in het bezit van een koopman heeft gezien, die ver klaarde het van een andere bewoonster van het Tuindorp te hebben gekocht. Een onderzoek wordt ingesteld. TEGEN DE LAMP GEVLOGEN. Als verdacht van diefstal van een hangmat van een erf aan de Dijkstraat is een jonge man aangehouden en aan het Hoofdbureau in bewaring gesteld. Mantels naar maat i Mooie Altijd goed passend, ook voor zwaardere iiguren Stoften EERSTE DONATEURSAVOND VAN HELDERS R.K. GEMENGL KOOR. Op Dinsdag 27 Nov. geeft bovengenoemd koor haar eersten avond voor donateurs en begunstigers. Het koor werd opgericht in de maand Maart van dit jaar en trad reeds een maal naar binten door den jubile-avond, ter eere van de herdenking van het H. Jaar op te luisteren. A.s. Dinsdag wordt echter haar eerste eigen avond gegeven. Het programma ziet er welverzorgd uit en er moet flink ge werkt zijn, om reeds thans op zoo'n wijze voor den dag te kunnen komen. Vermelding verdient een mooi werk van Max Bruch voor koor, sopraan- en bariton-solo, met begelei ding van strijkorkest, piano en orgel. Ook eenige beroemde koren uit oratoria als „Seht! Er kommt mit Preis gekrönt" uit Josua en „Halleluja" uit „Messias", beide van Handel, het eerste voor solo-terzet, vrouwen- en ge mengd koor. De Hollandsche componisten Fred Roeske, Bern. Diamant en Olivier Koop zijn vertegenwoordigd met mooie lie deren. Ter afwisseling voor de pauze een vioolsolo en na de pauze een trio voor viool, violoncel, piano (viool mej. Rie Luiten, cello mej. Tonny de Rooy, beiden medewerkenden aan het strijkorkest). Donateurs k 2.50 per jaar, begunstigers 5 1.per jaar, kunnen zich opgeven bij de secretaresse, mej. C. Korver, Keizerstraat 116. Voor plaatsbesprekingen, enz. zie men de advertentie in dit blad. Grote keuze BONTKRAGEN en VELLEN Dnmp,;i',o'tp""p|fpr Bontwerker 3innenlar»d Twee vrouwen gewond. Vermoedelijk tengevolge van den zwaren mist, is Woensdagavond op den Lieshoutschen weg onder Gerwen de auto van den heer Thielrooy uit Beek en Donk tegen den vracht auto van den expediteur Van Zwol gebotst. De personen auto, die vijf personen vervoer de, werd grootendeels vernield. Drie van hen konden, na door een geneeskundige verbon den te zijn, hun reis vervolgen. Mevr. van Dijk had echter een ernstige ver wonding opgeloopen en mevr. van Thielrooy had een armbreuk en een ernstige wonde aan het linkeroog gekregen. Beide dames zijn per ziekenauto naar het binnengasthuis te Eind hoven vervoerd. Hun toestand was vanmor gen redelijk. DOOR EEN ELECTRISCHE TRAM OVERREDEN EN GEDOOD. Donderdagmorgen kwam de heer Faas op zijn rijwiel de Haarlemmermeerstraat te Halfweg uitrijden. Hij stak den Rijksweg over en vermoedelijk doordat hij veel aan dacht schonk aan een passeerenden auto, be merkte hij niet, dat van de Trambrug uit de richting Haarlem een electrische tram van de Noord-Zuid-Hollandsche Tramwegmij. naderde. Hij werd gegrepen en ongeveer 25 meter meegesleurd. Toen hij onder de tram vandaan werd gehaald was hij dood. De tram had ongeveer een kwartier vertraging. De man, die te Zwanenburg molenaar was, was 50 jaar oud en gehuwd. 400 SOLLICITANTEN. Naar de vacantie betrekking van ambte naar ter secretarie te Schaesberg (Limburg) hebben meer dan 400 menschen gesolliciteerd. Donderdagavond is de smokkelaar Baggen uit Lemiers, Limburg, onder de gemeente Venlo door commiezen doodgeschoten. B„ die tot een smokkelgroep behoorde, die suiker en margarine uit België had gehaald, bleef op het haltgeroep der commiezen niet staan, doch sloeg op de vlucht. Hij werd door een kogel getroffen en was onmiddellijk dood. B. was gehuwd en vader van twee kinderen. Buitenland In een dorp in het district Kowel hebben twee bandieten een boerenwoning overvallen. De eigenaar, zijn vrouw en zijn zoon zijn ver moord, een familielid ernstig gewond. Als buit vuil hun 30 zloty en twee pond rook tabak in handen. ONGELUK IN EEN DUITSCHE KOLENMIJN. Twee dooden. In een steenkolenmijn te Zwickau zijn twee houwers Donderdagmorgen door een instor ting bedolven. Men heeft later hun lijken ge vonden. Twee andere mijnwerkers zijn ge wond. Een hunner zoo ernstig, dat hij naar een ziekenhuis moest worden gebracht. Bij een instorting in een mijn te Cadiz zijn drie mijnwerkers gedood; drie andere werden ernstig gewond. Vier dooden. zes vermisten. Donderdagavond is Athene door een nood weer geteisterd. Vele schepen in de haven van Piraeus en vele huizen werden bescha digd. Tal van stadswijken waren door de watermassa's volkomen afgesloten. Vier men schen zijn verdronken. Zes worden vermist. De drukte op Schiphol op den Uiverdag. Een paar verkeer&cijvers. Hoe geweldig het verkeer naar en van Schiphol is geweest blijkt uit een paar cij fers, die de commissaris voor het verkeers wezen, de heer Bakker, verstrekte. Op Schip hol zijn er niet minder dan 4150 auto's ge weest (waaronder 225 autobussen) en 18.000 rijwielen. Dat alles zoo vlot en voortreffelijk van stapel is geloopen, is in het algemeen te danken aan de uitmuntende verkee.sorga- nisatie. De balans van den Geneeskun digen Dienst. De enorme drukte, welke op Schiphol en té Amsterdam geheerscht heeft, in aanmer king genomen, heeft de Geneeskundige Dienst, die met een zeer voldoende ambu lance-organisatie op zijn post is geweest, het betrekkelijk kalm gehad. Volgens officieele opgave zijn op Schiphol en in de omgeving van de luchthaven 12 personen uit de hoofdstad en uit andere ge meenten voor kleine ongevallen en onwel worden, behandeld. Op het Museumplein is tengevolge van de drukte aan een negental personen, dat onwel was geworden, hijstand verleend. Opgenomen moest alleen worden, een 52-jarige vrouw, die op genoemd plein gevallen was en een fractuur aan het dij been had opgeloopen. Hulde aan de K. L. M. in het Engelsche Hoogerhuïs. Bij de discussies in het Engelsche Hooger huïs over de luehtdienst zeide Hitchinson o.m., dat de prestatie van de Uiver in de on langs gehouden wedvlucht zoowel uit com mercieel als uit transport-oogpunt een bui tengewoon opvallende en prachtige verrich ting is geweest. Londonderry wees erop, dat er in 1933 91.000 passagiers tusschen Engeland en het continent door de lucht waren vervoerd, van wie 53.500 door Britsche toestellen en de rest door de gezamenlijke Duitsche, Neder- landsche en Belgische maatschappijen. In 1933 was het gewicht, vervoerd door de Imperial Airways, bijna 90 pet. grooter dan dat vervoerd door de Nederlanders. London derry bracht hulde aan de K.L.M., welke hij een zeer efficiente maatschappij noemde. Hij voegde er aan toe, dat het Britsche lucht vervoer op een stevig commercieele basis moest worden geplaatst. 5 dooden, 19 gewonden. Te Bangkok is een militair vliegtuig bij de start over den kop geslagen. Daarbij werden 5 personen gedood en 19 gewond. Twee marine-watervliegtuigen, bestuurd door jeugdige piloten zijn Donderdag in de lucht In botsing gekomen en boven het meer Kasoemigaura, nabij Tokio neergestort. Een der vliegers slaagde er in zich uit het toestel te bevrijden en ongedeerd neer te komen, de tweede kwam om het leven. (Buiten verantwoordelijkheid van de reductie Niet geplaatste stukken worden niet teruggezonden.) Geachte Redactie, Beleefd verzoekt ondergeteekende U een plaatsje in Uw veelgelezen blad voor onder staand stukje, onder de rubriek „Ingezonden". Bij voorbaat mijn hartelijken dank. In verband met een verbouwing ten be hoeve eener philantropische stichting hier ter stede, werd een bespreking gevoerd, waarbij 09k de Architect, de heer Van Beckum, ver tegenwoordigd was. De heer Van Beckum adviseerde hier, om zoo weinig mogelijk aannemers uit te noodl- gen, om in te schrijven. Toen ik de reden hiervan vroeg, antwoordde de heer Van Beckum mij: „Hoe meer aannemers jullie in laten schrijven, des te hooger wordt de som, welke er boven opgelegd wordt". Aangezien ik nu vermeen, dat dergelijke praktijken ongeoorloofd zijn, uitte ik mijn verontwaardiging hierover tegen den heer Van Beckum, welke mij toen doodgewoon ten ant woord gaf, dat hij zulks absoluut geoorloofd vindt. Hij bevestigde dit nog door te zeggen: „Wanneer een aannemer op een werk in schrijft en dit eventueel niet aan hem wordt gegund, het heel gewoon is, dat deze aan nemers hun onkosten en verzuim vergoed krijgen en dat er van de 10 inschrijvingen 9 zijn, waarbij de aanneemsom met een zeker bedrag wordt verhoogd, welk bedrag de aan nemers dan later onderling verdeelen." Ik trek deze woorden van den heer Van Beckum sterk in twijfel. Als leek denk ik, dat iedere Architect er voor zal waken, dat er niets „boven opgelegd" wordt, doch dat hij integendeel zal trachten het werk naar Bij elke flacon Kruschen Salts 1.60 wordt nu voor bepaalden tijd een gratis proef- flacon verpakt Maak nu van dit mooie aan bod gebruik om zelf de werking van Kruschen Sals te ondervinden. Kruschen Salts zuivert Uw bloed. Voor rheumatiek, jicht en ischias bestaat er geen beter, eenvoudiger en doel treffender middel. In het buitenland is door opkoopers met Kruschen Salts geknoeid. Men koope daarom in geen gevai Kruschen Salts in buitenland- sche verpakking, doch uitsluitend in onge schonden Hollandsche verpakking met den naam van N.V. Rowntree Handels Maat schappij op verpakking en etiket van de fla con gedrukt. (Adv.) zijn beste weten zoo goedkoop mogelijk uit gevoerd te krijgen. Volgens mjj is het dus goed, dat hij meerdere aannemers in laat schrijven, waai door de concurrentie wordt vergroot. Het advies van den heer Van Beckum om Jiet getal aannemers tot een minimum te be perken aanvaard ik niet, omdat die „op leggerij" niet wettig erkend is en dus ook niet gecontroleerd kan worden. Wie zegt mij, indien er slechts twee aannemers inschrijven, pf die twee er niet zooveel op zullen leggen, jals dit het geval zal zijn, wanneer er 10 hadden ingeschreven. Ik hoop, dat er onder U, gachte lezers, iemand zal zijn, welke bereid is langs dezen weg met zekerheid te verklaren, hoe een be trouwbaar Architect over het z.g.n. „opleg gen" mag en moet denken. Misschien kan de heer Van Beckum, welke nog maar kort in Den Helder gevestigd is, hier dan nog een en ander uit leeren. J. v. d. VUURST, Brakkeveldweg 98. Mijnheer de Redacteur, Naar aanleiding van het ingezonden stuk omtrent de vervroegde sluiting der markt, meent ondergeteekende vereeniging, dat dit besluit zeer zeker de plaatselijke neringdoen den ten goede komt. Om eirculatie van het publiek, via de markt, mogelijk te maken, is en blijft een gedeeltelijke mislukking. Men begeeft zich naar de markt en door verschilllende attrac ties blijft het publiek daar, totdat de sluiting is aangebroken. Dan komt de gewenschte eirculatie wel, maar de gevestigde zakenmenschen zien dan wel hun koopgrage cliënten voor hun ver lichte ramen staan, maar tevens ook voor hun, door de wet gesloten deur. Wij kunnen deze wijziging door B. en W. zeerste toejuichen en zijn de meening edaan, dat het besluit een algemeen tselijk belang is. faa' E M. de R., met dank voor Uwe welwillend heid. Namens het Bestuur der Ver. ter behartiging der belangen der kleine neringdoenden, J. BOS. NED. VER. TOT BESCHERMING VAN DIEREN, afd. den Helder. Nog eens wordt er op gewezen, dat men schen, die om eenige reden afstand willen doen van hun hond, zich kunnen wenden tot boven staand adres, waar voor de dieren een goed tehuis wordt gezocht. Dit zoeken vereischt in den regel eenige dagen tijd. Daarom wordt men verzocht niet eerst 's avond te voren te komen, als men den volgenden morgen vroeg moet afreizen. Aan dierenvrienden, lid of geen lid der ver eeniging, wordt vriendelijk verzocht te willen medewerken, dat zooveel mogelijk adressen van goede tehuizen voor dieren aan het Secre tariaat bekend zijn. Namens het Bestuur: H. A. ENKLAAR, Voorzitter. H. L. KONING, Secretaris, v/d DUIN, v, Maasdamstr. 25. DE RAAD IN ZIJN HEMD. Geachte Redactie. Geen vereerende titel, waarmede ik dit in gezonden stuk inzet, doch wie zijn zitvlak brandt, moet op de blaren zitten, zegt het spreekwoord. Daar gaat-ie dan! 't Zal u be kend zijn, dat in de raadsvergadering van j.1. Dinsdag 20 dezer, behandeld werd, opheffing van school no. 3. Ik heb daar, zooals u be kend zal zijn, het mijne van gezegd en bij dat gezegde, mede in verband gebracht, de nieuw bouw voor een B. L. O. school voor achter lijke kinderen. Daarbij ging het nogal van dik hout zaagt men planken. Men trachtte daarbij onderge teekende als plank te gebruiken en de zaag was de Raad, met 18 5. 19 stompe tanden. Niet de Raad, doch ook het College met den Burgemeester en wethouder De Boer aan het hoofd, verweten mij, dat ik zoowel voor de B. L. O. school no. 3 had gestemd, als voor opheffing van school no. 3. Ik heb die leugen tot het uiterste toe bestreden. Dat ik daarbij misschien de welvoegelijkheid van parlemen tair gebruik verzaakte, is niet mijn schuld. Ik heb mij daarover niets te verwijten. Ik laat mij door geen Gem. Bestuur, noch door een raadsmeerderheid, den mond snoeren, ten zij ik ongelijk heb. In tegenovergestelden zin, zal ik spreken en op de wijze, zooals het spreekwoord van het vogeltje. Geachte Redactie, ik zou dus in beide ge vallen voor hebben gestemd. Luistert nu geachte lezer. Ik heb daarover de Notulen opgezocht. In de Raadsvergadering van 4 September 1934, staat daarvan op bladz. 830, bijlage no. 115 o.m.: (het betreft hier de B. L. O. school). De heer Schoeffelenberger: Ik geloof, dat deze bijlage, die beoogt om tot het oprich ten van deze school te doen besluiten, maatschappelijk bekeken, een van de meest urgente genoemd kan worden. Gezien ech ter den toestand van onze gemeente-finan- ciën ben ik eenigszins huiverig om hieraan mijn stem te geven. (Deze zin zegt al ge noeg, niet waar? J. J. S.) en verder. Ik vind het ook ietwat naïef van de regeering, dat zij zich van deze school niets aantrekt. Ik schrijf dit voor een deel toe aan een fout van het Gemeente-bestuur in dien zin, dat het met deze voordracht te lang heeft ge traineerd. Wanneer het gemeen te-bestüur wat actiever was opgetreden, zou de zaak wellicht een anderen loop hebben genomen. De Voorzitter: Wij wilden de zui nigheid betrachten. De heer Sch.: Was het Gem. Bestuur wat actiever opgetreden, wellicht had het Rijk dan niet zoo afwijzend gestaan tegen over de aangevraagde subsidie. Dus een deels staat het Gem. Bestuur aan die wei gering schuldig. Ik stel mij echter de vraag of, gezien de laatste wijzigingen in de Onderwijswet, waardoor alle klassen, op instignatie van de regeering, worden volgepropt met 48 leer lingen, er niet genoeg klassen overcom pleet komen en daarin deze achterlijke kin deren te kunnen plaatsen. Het is misschien niet zoo gemakkelijk, om deze kinderen op zooveel verschillende plaatsen onder te brengen, maar is het niet mogelijk om daarvoor desnoods op een bepaalde plek een bus te stationeeren, die de kinderen naar de plaats van hun bestemming transporteert Het gaat hier over de vraag om een ton uit te sparen. Een tweede vraag is deze: Is het oude raadhuis niet van dien aard, dat, wanneer wij van het zwembassin achter dit perceel afzien, dit kan worden verbouwd tot een doelmatig schoolgebouw voor deze kinde ren? Dan zijn wij althans geen ton kwijt, Met een klein beetje goeden wil Is van dit oude raadhuis, ten koste van 25 of 30 mille wel een school te maken, die aan haar doel beantwoordt. Laat het desnoods 40.000 gulden worden, daar kan men heel wat voor doen. Laat men van het zwembassin af zien, men kan dan met de verbouwing van het oude raadhuis met veel minder kosten hetzelfde doel bereiken. Dal is hetgeen ik in eerste instantie hierover zou willen zeggen En geachte lezer, in tweede instantie sprak ik (bladz. 843 der bijlage) bij het einde daarvan: Hoe gaarne ik ook aan deze bijlage mijn stem zou willen geven ik ben het toch volkomen eens met de be doeling van den geheelen opzet toch heb ik het noodig geacht, een ander object aan te wijzen en ik vond het niet verant woord om een ton voor deze school te gaan uitgeven. Ik kan daaraan dan ook mijn stem niet geven. Ziedaar de achterhaling van de leugen, welke de menschen van eer en geweten dur ven gebruiken tegenover hun tegenstanders. Maar we zijn er nog niet. Er is heelemaal niet gestemd over de B.L.O.-school. Er is aangenomen, dat er twee raadsleden naar Den Haag zouden gaan, om alsnog subsidie te verkrijgen. Daarover zegt Wethouder de Boer op blz. 848 der bijlage. Goed, ik wil dan zeggen: Laten wij af- eken, dat de heer Biersteker en ik sa men naar Den Haag zullen gaan en te zamen trachten onze tegenwoordige re geering alsnog tot andere gedachten te brengen. Laten wij tevens afspreken, dat de heer Biersteker en ik naar Haarlem zullen gaan en een onderhoud aanvragen met de twee leden van Gedeputeerde Sta ten, die speciaal zijn heiast met het behar tigen der onderwijsaangelegenheden. La ten we ons uiterste best doen om met kracht en argumenten hen te bewegen, dat zij ons finantieel zullen steunen. Dat wil ik o, zoo graag op mij nemen. Als het lukt, des te beter, dan steken wij de vlag uit; (Ik vrees van halfstok, J. J. S.), als het niet lukt, dan stichten wij even goed deze school, op kosten van de Gemeente. Hierop stelt de heer Biersteker voor, om in zijn plaats den heer Feenstra Kuiper mee te nemen naar Den Haag en Haarlem. En daarop verzocht de Voorzitter: Ver langt nog iemand stemming over dit voor stel? En dit voorstel, om dus naar Den Haag en Haarlem te gaan, is met algemeene stemmen aanvaard. Maar niét om de school te houwen, zooals de bijlage vroeg. Niemand heeft daar voor zijn stem gegeven. Is het nu niet het toppunt van minder waardigheid, om ten aanhoore van een tri bune met menschen, een mede-raadslid be lachelijk te willen maken. Maar mijne hee- ren, *t zal niet gaan! Ik verzeker U, dat gij er pleizier van zult hebben. Ik zou mij scha men om één mijner mede-leden te willen overdonderden, door hem woorden in den mond te leggen, welke hij niet gesproken heeft. In dit geval erken ik het standpunt van den heer Biersteker, die direct mede ont kende, dat ik voor den bouw van een school zou hebben gestemd, 't Is trouwens niet voor de eerste maal, dat men mij op een derge lijke wijze tracht monddood te maken, maar ditmaal was het wel heel erg. En, het zij den heeren gezegd, wanneer men mij weer op een dergelijke wijze als kwajongen be handelt, ik daar niet langer genoegen mee zal nemen. Dan is er nog een ander parle mentair middel, waarvan ik gebruik zal ma ken. Hoogachtend, J. J. SCHOEFFELENBERGER. Zeer geachte Redactie. Beleefd verzoekt ondergeteekende U een plaatsje in de „Heldersche Courant". Bij voor baat daarvoor mijn dank. Naar onderget. met vrij groote stelligheid vernam, zal dezer dagen onze stad weer be zocht worden door colporteurs van de secte der „Zevende Dag-Adventisten". Deze heeren komen om hun propaganda-lectuur aan den man te brengen en geld bijeen te zamelen voor hun beweging. Nu is dat hun goed recht. Ware er niets anders van te vermelden, dan zouden we er geen letter aan hebben gewijd. Daar komt echter iets bij. Uit vroegere ervaringen weten we, dat deze heeren de ge woonte hebben om te zeggen, dat ze voor „De Zending" komen. Er is onder ons een vrij groote groep, die voor de zending wel wat voelt, doch daarbij denken we dan aan den missionairen arbeid met het Evangelie onder de heidensche volken. Maar deze heeren ver staan onder hun „Zending" iets geheel anders. Daarmee bedoelen ze de propaganda voor hun secte. We meenen voor deze wijze van doen ons publiek te moeten waarschuwen. Wanneer dezer dagen vreemde heeren komen voor „De Zending", dan zal mei wellicht te doen heb ben met Zevende Dag-Adventisten. F. TOLLENAAR. blijvend met onze uitgebreide collectie. 406 Heerengracht, Amsterdam Meteoroiogison Jlnöoituut. Medegedeeld door het Koninklijk Naar waarnemingen verricht in den morgen van 24 November. Hoogste stand 775.1 te Havre. Laagste stand727.3 te Jan Mayen. Verwachting: Meest zwakke wind, aanvankelijk veran» derlijk, later waarschijnlijk uit Oostelijke rich ting. Nevelig tot licht of half bewolkt, "-i- nig of geen neerslag. In het Westen t ratuur om het vriespunt des nachts, ovei g weinig verandering in temperatuur. In het Oosten, lichte vorst des nachts, overdag iets zachter. De stand te Den Helder 774.2. NAJAARSVERGADERING. Federatie van V.V.V.'s in Noord-Holland boven het N oord zeekanaal Woensdag werd de Najaarsvergadering van bovengenoemde instelling te Hoorn gehou den. Van de 21 aangesloten vereenigingen was van een 16-tal afgevaardigden tegenwoordig. De bijeenkomst stond onder leiding van Mr. D. Breebaart (Callantsoog). De aftredende bestuursleden Mr. J. P. Bosman, G. Voet en J. Th. Schneiders, resp. Alkmaar, Velsen en Hoorn, werden bij acclamatie herkozen. Een uitvoerige gedachtenwisseling ontstond over een voorstel van 't Koggeschip (Am sterdam) betreffende wenschelijkheid en mo gelijkheid van nadere samenwerking tus schen A.N.V.V. eenerzijds en plaatselijke V.V.V.'s, Prov. Bonden en Federaties ander zijds. Deze kwestie raakt de innerlijke orga nisatie van het V.V.V.-wezen ten aanzien waarvan een landelijke contactcommissie t.z.t. met afgebakende voorstellen zal komen. De vergadering sanctionneerde vervolgens het bestuursvoorstel om in het voorjaar-1935 de eerste Federatiegids te laten verschijnen. Verder werden ampele besprekingen gevoerd over geregelde autobustochten door Noord- Holland in den seizoentijd, voor het welsla gen waarvan zich tijdens de debatten succes volle perspectieven afteekenden. Meerdere ideeën ten bate der propaganda van Noord-Holland werden naar voren ge bracht. De vergadering die gedeeltelijk door den burgemeestetr van Hoorn, den Edelachtbaren heer Mr. H. C. Leemhorst werd bijgewoond, droeg een zeer geanimeerd karakter. Na de gemeenschappelijke koffietafel wa ren de afgevaardigden de gasten van de V.V.V. Hoorn, die het gezelschap voor een wandeling door de schoone dreven van de oude stad voerde. Tenslotte bood de V.V.V. de Federatieleden een thee aan. Het Secretariaat der Federatie is gevestigd in het Waaggebouw te Alkmaar. van Den Helder van 22 en 23 November. GETROUWD: J. Molenaar en M. C. M. Dekker; D. A. v. Duijn en M. Kolster; J. Pie- terse en M. S. de Graaff; B. v. Amsterdam en E. Reuting; W. C. Kok en T. E. Gerheim; A. Ellen en F. Kooij; J. Middeiie en E. L. Klust; L. C. Geerling en M. J. Levering. BEVALLEN: J. Hagewoud-Fransbergen, z. OVERLEDENChr. Schrander, 24 j. burgerlijke stand Van 15 t.m. 22 Nov. 1934. GEBOREN: Cornelis Jan, z. v. K. Kosscn en M. van Houten. op Dinsdag 27 Nov. des avonds half negen in den R. K. Volksbond Donateurs en begunstigers kunnen zicli opgeven bij het Secr. Keizerstraat 116 en ook nog op den avond van de voorstelling. Plaatsbespreken: Maandagavond van 8-9 in de Koffiezaal van den Volksbond

Heldersche Courant | 1934 | | pagina 10