Ouders - Familie - Vrienden!! Anna Paulowna. Wieringen. Wieringerwaard. Schagen. J.J. H. KOOPMAN, Weststr. 14 HELDERSCHE COURANT VAN ZATERDAG 24 NOVEMBER 1934. kledinsmagazijnen! Uit het politie-rapport. Julianadorp. Breezand. Sint NicoJaasmiddag van de Heldersche Courant te Anna Paulowna. Gemeenteraad. f ik n 3 8 2 REGENJAS H. NEVILLE HART SCHOEMAKER 10 Neemt de jeugd mede naar HePITian Nypels' Als ge vanaf 50 ets. in de winkel besteedt, worden de kinderen (mits onder geleide) op de b aven-afdeling toegelaten om Sinterklaas en zijn knecht te bezoeken. Beiden zijn er aanwezig in grote luister, zoals de kinderen dat graag zien. Voor allemaal een snoepje. Aardig voor U - en voor de jeugd om nooit te vergeten De datums zijn: Zaterdag 24 November Woensdag 28 |edere mjddag Zaterdag I December 4 uur fot 'savonds 9 uur Maandag Dinsdag Woensdag 3 4 5 Deze ontheffing geldt bijvoorbeeld niet voor kappers, indien bij Gemeentelijke Ver ordening een verplichte ochtend- of middag sluiting is vastgesteld, tenzij deze verplichting voor een of meer dagen in bovengenoemd tijdvak door het Gemeentebestuur buiten wer king is gesteid. Brood-, banket-, suiker- en chocolade winkels: In winkels, waar deze artikelen uitsluitend of in hoofdzaak worden verkocht, mag door mannen en vrouwen van 18 jaar en ouder op 3, 4 en 5 December a.s. ten hoogste 14 uur per dag worden gewerkt. Afwijkingen Arbeidslijst: In alle winkels moet de afwijkende werk en rusttijdindeeling op een naast de arbeids lijst op te hangen stuk papier nauwkeurig zijn aangegeven. Bij niet stipt opvolgen van deze voor waarde, gelden de toegestane uitzonderingen niet. Afhelpen van klanten: Personen van 18 jaar en ouder mogen de op het sluitingsuur in den winkel aanwezige klanten nog afhelpen gedurende ten hoogste eèn half uur na dit sluitingsuur. De Hoofdinspecteur van den Arbeid, Hoofd van het 6e District der Arbeidsinspectie, Ir. J. H. J. HUYGENS. fiTLMVERTQONING „HET HOOGELAND". Gaarne verwijzen wij de lezers naar de advertentie in dit nummer betreffende den filmavond van de Vereening „Het Hoogeland" van Donderdag 29 November a.s. in het Evan gelisatie Gebouw, Palmstraat, 's avonds 8 uur. In de eerste plaats wordt vertoond de hoogst belangrijke film „Barmhartigheid". Op unieke wijze is het geheele philantropisehe werk der bekende Vereeniging verfilmd. Men ziet de levenstragiek van zoovele schipbreukelingen op de levenszee, maar ook het heerlijk reddings- en opheffingswerk zoo als dit door „Het Hoogeland" wordt verricht. Het barmhartigheidswerk van deze Ver eeniging verdient aller belangstelling. Nie mand verzuime daarom deze werkelijk mooie film te gaan zien. Bovendien zal als extra-nummer worden vertoond de uitstekend geslaagde opname van de begrafenis van H.K.H. de Koningin-Moeder en Z.K.H. Prins Hendrik. Op deze film zal men het grootsche, ontroerende en plechtige schouwspel van den laatsten gang naar de Prinsenstad van deze geliefde dooden in zijn geheel kunnen zien. Is het noodig hierover meer te zeggen Immers neen! Ieder houde dus dezen avond vrij en voor zie zich van plaatsbewijzen om teleurstelling te voorkomen. Door auto aangereden. Door een bewoner van de Basstraat werd aangifte gedaan, dat, toen hij Woensdag middag uit de Meeuwenstraat den Ruijghweg opreed, hij bijna door een auto werd aange reden, waarvan de chauffeur in plaats van voor zich uit te kijken, achterom keek. Letter en nummer van bedoelden auto zijn bekend. Diefstal. Een bewoner van de Dijkstraat deed aan gifte, dat van zijn erf een rekstok en een hangmat zijn ontvreemd. Zedendelict. Door een bewoner van de Stakman Bosse- straat werd aangifte gedaan, dat in een tus- schen de Gasstraat en de Jonkerstraat ge legen steeg tegenover zijn 6-jarig dochtertje door een marine-schepeling niet nader te noemen handelingen werden gepleegd. OLIEDIEFSTAL. Door een bewoner van de Binnenhaven werd aangifte gedaan, dat uit een tweetal vaten, welke op den berm aan de Achter binnenhaven lagen, een hoeveelheid petroleum te zijnen nadeele is ontvreemd. OVERTREDING VTJURWAPENWET. Tegen een bewoner van het Koegras werd proces-verbaal opgemaakt wegens het onbe voegd voorhanden hebben van een vuurwapen. DIEFSTAL KINDERRIJWIEL. Een bewoonster van het Tuindorp deed aangifte, dat zij gedurende ongeveer 5 weken een kinderrijwiel vermist, dat zij thans in het bezit van een koopman heeft gezien, die ver klaarde het van een andere bewoonster van het Tuindorp te hebben gekocht. Een onderzoek wordt ingesteld. TEGEN DE LAMP GEVLOGEN. Als verdacht van diefstal van een hangmat van een erf aan de Dijkstraat is een jonge man aangehouden en aan het Hoofdbureau in bewaring gesteld. Mantels naar maat Altijd goed passend, ook voor zwaardere figuren Mooie Stoffen Grote keuze BONTKRAGEN en VELLEN Dameskledermaker Bontwerker LEZING Ds. v. WICHEN. Op Dinsdag 27 Nov., des avonds om half acht, hoopt Ds. M. van Wichen in de Her vormde Kerk, alhier, een interessante lezing te houden over „Avonturen in Londens Ach terbuurten". Deze avonturen betreffen de er varingen van Ds. Lax in „Poplar", de Jordaan van Londen. Ernst en humor wisselen er elkaar in af, terwijl er spanning genoeg is. Medewerking zullen verleenen een kinder koor onder leiding van den heer I. J. Schroe- vers en het Herv. Dameskerkkoor onder lei ding van den heer Joh. F. Asma. De toegang is vrij en ieder hartelijk welkom. Men zie de advertentie. ALGEMEENE VERGADERING VAN DE IJSCLUB „DE EENDRACHT". Bovengenoemde vereeniging vergaderde gis teravond onder voorzitterschap van den heer G. van Bodegraven, die de 18 aanwezigen een hartelijk welkom toeriep. De notulen worden door den secretaris, de heer Jac. Sevenhuysen, gelezen en goedgekeurd, hetwelk eveneens ge schiedt met de rekening en verantwoording van den penningmeester. De rekening liet echter nog een flink nadeelig saldo zien, zoodat aller steun ten zeerste gewenscht wordt. Bij de bestuursverkiezing is aftredend de voorzitter, welke met meerderheid van stem men herkozen wordt. Vervolgens kómen de werkzaamheden voor het aanstaande seizoen ter sprake, waarbij vooral gezocht wordt naar een goede entreeregeling op de ijsbaan. Na eenig wikken en wegen, wordt dit in handen van het bestuur gesteld, ter nadere afdoening. Bij de rondvraag komen nog eenige zaken van ondergeschikt belang ter sprake, waarna de praeses de vergadering sluit. „KUNSTZIN". De Harmonie „Kunstzin" zet het seizoen in met een uitvoering op aanstaanden Zondag avond. Medewerking hieraan wordt verleend door de Tooneelvereeniging „Kunstmin", ter wijl het bal verzorgd wordt door de Kunstzin Band. NIEUWE BRUG RIJKSWEG. De nieuwe brug in den Rijksweg nabij het Westeinde is thans ook voor het verkeer in gebruik genomen, zoodat daar de primitieve hulpbrug buiten dienst is gesteld. Met het opruimen daarvan is bereids een begin ge maakt. WEGENVERBETERING. Door het personeel van den Polder „Het Koegras" zijn de Landbouw-, Klaver- en Vlietstraat, welke wegen er desolaat begonnen uit te zien, geducht onder handen genomen, waardoor het wegdek weer een behoorlijk pro fiel heeft verkregen. Ook een aangrenzende sloot en de vaartkam van den Langevliet langs de Vlietstraat zijn opgeknapt zoodat een en ander er nu weer behoorlijk uitziet, behalve dan de J. van der Veerstraat, die hoognoodig een dergelijke beurt behoort te hebben. PREDIKBEURTEN. Ned. Herv. Gem. 's Avonds 7.30 uur, Ds. M. van Wichen Zendingsgebouw „De Ster der Hope". 's Avonds 7 uur, de heer R. C. Franck, van Wieringen. NIEUWBOUW. Door Gebr. Captein alhier, is de bouw van éen woonhuis (architectuur W. Hoep) aaneen bestaande bloembollenschuur, opgedragen aan den heer J. Hoep. TOESTAND VAN DEN HEER BORST. Volgens onze informaties van Vrijdagavond gaat de heer Borst regelmatig vooruit. De wonden genezen goed en men is dan ook in het ziekenhuis over den gang van zaken zeer tevreden. In tegenstelling met loopende ge ruchten moeten we echter vermelden, dat de datum van terugkeer uit Purmerend nog niet vastgesteld kon worden. PREDIKBEURTEN. Evangelisatie (Ned. Herv. Gem.). 's Morgens 10 uur, Ds. Van Baaien, van Broek op Langendijk, H. Doop 's Middags 3.30 u., Ds. v. Baaien. H. Avondm. OVERGANG VAN ZAKEN. Wij vernemen, dat de heer D. Stammes, ten behoeve van mij, A. Stammes, de zaak in manufacturen enz. van mij, A. Schenk, heeft gehuurd. 'T LIEP GOED AF. De oud-model Ford van den heer V. d. L. te 't Zandt reed Donderdagmiddag door een defect aan de stuurinrichting op den N. Molen- vaartsbrug tegen een telefoonpaal en vervol gens dwars den weg over in de Molenvaart. Gelukkig bleef hij op den rietschoot hangen, Garage Visser ontfermde zich over het vehikel, dat in zoodanigen staat was, dat aan verder rijden niet viel te denken. De bestuurder kwam er zonder letsel af. Zaterdag om plm. half drie voor c&fé Borst. Zooals we in vorige nummers meldden, zal volgende week Zaterdag Sint Nicolaas, op ver zoek van de directie van de „Heldersche Cou rant", een bezoek brengen aan de kinderen van Anna Paulowna. Daartoe zal de Sint om ongeveer half drie, in een open auto, wan neer bet weer dit tenminste toelaat, met zijn knecht rijden, langs den Zwarte weg, de Zand- vaart en de Molenvaart. Om ongeveer kwart voor drie zal de Sint in de zaal van Café Slik ker aankomen en de daar aanwezige kinderen toespreken, terwijl hij den feestmiddag van de „Heldersche Courant" daar verder zal bij wonen en kinderen van nieuwe abonné's zal ontvangen en een cadeau zal uitreiken. Maandag zal de colporteur van de „Helder sche Courant" zijn rondgang door Anna-Pau- lowna beginnen. Aan hem kan men de toe gangskaarten vragen, terwijl hij in het bezit is van de begeerde grijze kaarten voor de nieuwe abonné's. Men abonneere zich dus nu op de „Helder sche Courant". Tot de eerste week van De cember ontvangt men de nummers gratis, ter wijl men voor de rest van de maand, dus tot 1 Januari, slechts 50 cent aan abonnements geld betaalt. De „Heldersche Courant" wil zijn het fami- milieblad, het blad voor u en uw kinderen. Niet alleen het binnenlandsch en buitenlandsch nieuws wordt u in de „Heldersche Courant" volledig en overzichtelijk voorgezet, maar voor de dames zijn er aantrekkelijke rubrieken, ter wijl de kinderen er „hun eigen hoekje" vin den, waaraan zij zelf meewerken en waar ze iedere week een prachtig boek kunnen win nen, door het oplossen van raadsels. Boven dien vindt u het nieuws van uw eigen dorp en omgeving volledig opgenomen, terwijl ten slotte, als voornaamste factor in den tegen- woordigen crisistijd, de abonnementsprijs uiterst laag is. Besluit dus heden en abonneert bij onzen colporteur. PREDIKBEURTEN. Ned. Herv. Gemeente. 's Morgens 10 uur, Ds. M. A. G. Vorst man. Geref. Kerk. 's Morgens 10 uur en 's middags 2.30 u., Ds. Donner, van Broek op Langendijk. Aanwezig alle leden. Voorzitter: Wethouder Kaan. Secretaris: de heer C. F. van Duin. Voorzitter opent met een woord van welkom en deelt mede, dat de Burgemeester ziek is. Hij meent namens allen te spreken, als hij den wenseh uit, dat de burgemeester weer zoo spoedig mogelijk zijn werk kan her vatten. De notulen der vorige vergadering worden hierna gelezen en goedgekeurd. Mededeelingen en Ingekomen stukken. Ingekomen zijn: een besluit tot goedkeuring van grondaankoop te Den Oever; proces-ver- baal van kasopneming bij den gemeente-ont vanger en de maandstaat der zeegras-exploi tatie over September 1934; deze stukken worden vooreknnisgeving aangenomen. Van Mw. A. Diepgrond een verzoek om ont slag als onderwijzeres te Den Oever, ingaande 1 December a.s. Het ontslag wordt verleend. Van J. Hof een verzoek om ontheffing van hondenbelasting over het 2e halfjaar 1934. Wordt verleend. Van Ged. Staten het ontwerp voor een nieuwe salarisregeling voor den burgemeester, secretaris en ontvanger, mét verzoek daarover te adviseeren. Uit de regeling blijkt, dat de tijdelijke korting van 6 in een vaste jaar- weddevermindering is omgezet, terwijl een ver dere salarisverlaging wordt doorgevoerd van 3 4 De nieuwe regeling zal ingaan op 1 October j.1. De gemeente is geplaatst in de 6e klasse. B. en W. kunnen zich met de nieuwe regeling vereenigen. Ook de Raad vereenigt zich met deze regeling. Van de afdeeling Wieringen van den Be- stuurdersbond is nog een verzoek ingekomen tot het betuigen van adhaesie aan het adres aan de Regeering tot verbetering van den werkloozensteun. De heer Lont vindt dit een te ernstige zaak om er dadelijk over te beslissen. De heer Oden zegt, dat er haast bij is Het N.V.V. petitionnement is door 1% millioen meerderjarigen onderteekend. De inhoud van dit adres is ongeveer gelijk aan die van het petitionnement. De bedoeling is de maatre gelen der regeering af te wenden. Mw. D. W i t-S likker verwondert het, dat er stemmen tegen het verzoek opgaan. Als men de ellende om zich heen ziet, niet alleen van bouwvakarbeiders, doch van alle categorieën, dan mag van de Regeering ver langd worden, dat zij voor deze menschen opkomt. Spr. noemt verschillende plaatsen op, waar evenens adhaesie is betuigd en waar de Vrijzinnig-Democraten in dit opzicht samengingen met de S.D.A.P. Na nog eenige bespreking wordt met 6 tegen 5 stemmen besloten het adres te steu nen. Tegen stemmen de heeren Lont, Boer- sen, Doves, Bosker en M. Bakker. De ontwerp-begrootingen voor 1935 en van de zeegrasexploitatie voor 1934-'35 worden aangeboden. Winkelsluiting. Op verzoek van den Minister van Econo mische Zaken wordt de winkelsluitingsveror dening, nadat hierin een wijziging is aange bracht, opnieuw vastgesteld. Belegging waarborgsommen. Tot nu toe waren de waarborgsommen, door de besturen der bijzondere lagere scholen ge stort voor de stichting van de schoolgebouwen, tijdelijk belegd bij de Boerenleenbank alhier. Aangezien deze bank geen onderpand voor be leggingen verstrekt en dit een eisch is van Gedeputeerde Staten, dienen die sommen el ders te worden geplaatst. B. en W. stellen daarom voor deze waar borgsommen, groot respectievelijk f 8542,50 en f 4381,96, thans te beleggen bij de N V. Bank voor Nederlandsche Gemeenten, die ge- daarvoor 3Vi pet 'e jaars vergoedt. Van deze bank wordt door Ged. Staten niet vereischt, dat zij onderpand verstrekt. Wordt goedgevonden. Rechten voor draadgeleidingen in ©I boven openbaren gemeentegrond. 'Ged. Staten hebben er de aandacht op vestigd, dat de heffing van een vergoeding voor de aanwezigheid van de draden der radiocentrales boven straten en wegen, welke tot nu toe berust op één der voorwaarden van de vergunning, dient te geschieden bij belas tingverordening. Naar aanleiding daarvan stellen B. en W. voor desbetreffende verorde ningen op de heffing en invordering dier rech ten vast te stellen. Hiertoe wordt besloten. Verlaging rentevoet geldleening. B. en W. stellen voor de geldleening, in 1930 aangegaan bij de N.V. Maatschappij voor Gemeentecrediet te Amsterdam en op 1 Jan. a.s. nog bedragende f 120.000,te conver- teeren van een 4% pet. in een 4% pet. lee ning, waartoe de Maatschappij bereid is. Er zal over het saldo der leening een vergoeding van pet. moeten worden betaald. De heer Oden vindt deze vergoeding nogal hoog. Voorzitter: Is in het contract vastge legd. Het voorstel wordt goedgekeurd. Geldleening. B. en W. stellen voor hij de N.V. Bank voor Nederlandsche Gemeenten te 's-Gravenhage een geldleening aan te gaan van f 110453,46, tegen een rente van 4% pet. 's-jaars. De lee ning wordt aangegaan voor verbetering van den hoofdweg, verbetering van verschillende straten en de stichting van de noodslacht- plaats. Goedgekeurd. Verhuring gemeentelanderijen B. en W. worden gemachtigd de gemeente landerijen opnieuw publiek te verpachten, thans echter voor een termijn van 7 jaren. Kasgeldleening, B. en W. stellen voor bij de Coöperatieve Boerenleenbank alhier aan te gaan een kas geldleening van f 50.000,af te lossen voor of op 31 December a,s. en wel tegen een rente van 4% pet. met een afsluitprovisie van 1/S Wordt goedgekeurd. Voorzitter zegt, dat het gewenscht is, nu sommige werkloozen niet meer bij de werk verschaffing geplaatst kunnen worden, de Rijkssteunregeling voor werklooze arbeiders, vastgesteld door den Minister van Binnenland- sche Zaken op 15 Januari 1932 in te voeren. Deze regeling is noodig voor alle arbeiders, die werkloos zijn, aangezien een onderscheid tusschen crisiswerkloosheid en andere werk loosheid hier niet is te maken. Verder kan de bepaling, dat de arbeiders in de laatste 3 maanden ten minste 6 weken in het particu liere bedrijf gewerkt moeten hebben, hier onmogelijk toegepast worden. Spr. stelt voor dit punt aan de agenda toe te voegen en stelt voor in dien geest te hesluiten. Wordt goedgevonden. Rondvraag. De heer W i g b o u t stelt voor aan de vis- sehers, die ingevolge de Zuiderzeesteunwet worden ondersteund een huurtoeslag te geven tot een bedrag, dat door hen meer wordt be taald dan f 3.— per week. De heer Oden vindt het het beste een ver zoek in dien geest tot de Regeering te richten. De heer Oden vindt het met het oog op de ziekte van den Burgemeester gewenscht een derden wethouder te benoemen. Hiertoe wordt met 9 tegen 2 stemmen, die van de heeren Bosker en Bakker, besloten. Na verschillende stemmingen wordt tenslot te in een herstemmin- usschen de heeren Bos ker en Oden, eerst: -mde met 6 stemmen benoemd. De heer ó„en kreeg 3 stemmen. De heer Bosker verklaarde de benoeming aan te nemen. Hierna sluiting. UITSLAG TREKKING LOTERIJ-RAZAR NED. HERV. EVANGELISATIE. IN HOTEL DE HAAN. Lotn. Prijsn. Lotn. Prijsn. g o ►4 PH Lotn. g ai g O a 32 6 36 22 39 28 105 7 119 24 162 4 171 25 172 30 180 224 35 299 23 305 1 315 17 320 10 333 9 339 11 346 13 432 27 440 3 441 5 451 15 513 34 521 21 591 32 592 14 688 12 708 33 710 16 728 19 741 31 750 26 760 29 790 20 897 18 978 BURGERLIJKE STAND. Van 9 t.m. 22 November 1934). GEBOREN: Trientje, d. v. J. Westerhof en S. Folker; Berend Evert, z. v. E. Zetzema en B. Pietersma; Maria, d. v. M. v. d. Starre en E. M. Hommerson; Tjebbe, z, v. L. Wigbout en Tr. Poel. OVERLEDEN: (in gem. Ooststellingwerf) Ariaantje Wagemaker, 44 jaar, d. v. N. Wa- gemaker en M. Keyzer; N. Mulder, 85 jaar, wedn. van A. Wagemaker. De heer C. Bais, wonende Elft alhier, die is benoemd tot jachtopziener in dienst bij den den heer R. van Lunzen Jz., te Beverwijk, ontving van den Commissaris der Koningin in de provincie Noord-Holland, een aanstel ling als buitengewoon gemeenteveldwachter der gemeente Wieringen. Hippolytushoef. JAARVERGADERING S.D.A.P. AFD. WIERINGEN. Om j 7 uur opende de voorzitter de verga deringdie maar matig bezocht was. 1. Notulen: 2. Ingekomen stukken en mede deelingen. Jaarverslagen Secretaris en Pen ningmeester, eindigend met een saldo van f 164.97. Volgt verslag contróle-commissie, terwijl haar dank gebracht wordt voor 't accuraat beleid. Bestuursverkiezing Bij candidaatstelling werd tot Voorzitter gekozen L. Klaver, en werd in de plaats van H. de Vries, die zijn functie beschikbaar stelde, de oud-voorzitter R. H ulsebos gekozen tot bestuurder. Bestuur is thansL. Klaver, voorz. C. v. d. Slikke, secr., J. Slikker, pen'ningm bestuurders: D. Oden, R. Hulsebos, S. de' Vries ;Sr. en Th. v. d. Welle. Nu werd overgegaan tot behandeling, Gewestelijke voorstellen, waaruit eenige dis cussies voortvloeiden. Tot afgevaardigden werden benoemd de heeren J. Slikker en H. de Vrjes, met vrij mandaat. Sluiting. I gegarandeerd regendieht, zonder gym- mi enjtoreus leveren wi| reeds vjnat f 25.*, ook naar maat. Elegante model len voo^Dames en^teeren W,i 406 Heerengracht, Amsterdam Eerste klos klee'dirig naar maat. Matige prijzen t *- POLITIE. Verloren een gouden zegelring, waar op een familiewapen voorkomt met paarser) steen. Inlichtingen bij den gemeentebode. OPENBARE VERGADERING. Men deelt ons mede, dat door de Vereeni ging „Provinciale Samenwerking op Anti militaristisch gebied" in het Eigen gebouw der S.D.A.P., op Zondag 25 Nov. te 2 uur een openbare vergadering is belegd. Als spreker zal optreden de heer Jo. de Haas met het onderwerp „Heil Fascisme!! (Waarom zijn komst mij verbüjdt.) DE BAZAR DER VER. VAN EVANGELI SATIE DER NED. HERV. KERK. Voornoemde bazar is weer ten einde, en gezegd kan worden, dat ze buitengewoon is geslaagd, vooral op den laatsten avond (Don derdag) was de groote zaal van Hotel De Haan stampvol bezoekers en had men soms handen te kort om allen te helpen. Met be zichtiging der vervaardigde handwerken en het verkoopen daarvan ging het eveneens zeer vlot, zoodat men bijna geheel was uit verkocht. Bovendien heerschte er een pret tige stemming. Gezegd kan worden, dat de bazar ook financieel een succes was. In zijn sluitingswoord betuigde de heer Deen dan ook aan allen, die tot het welslagen had den medegewerkt, zijn harteüjken dank. Voorts was er nog een aparte loterij van een schemerlamp en een sprei. De lamp viel op nr. 244 en de sprei op nr. 109. De trekking had plaats door den brigadier, den heer Bergsma. Nader vernamen wij, dat de hoofdprijzen zijn gewonnen door den heer J. Boersen Thz. (Den Oever), n.1. een rijwiel, den heer P. Gorter te Den Oever een sprei, mej. R. Tijsen een tafel, den heer O. Deen een schemer lamp. De naam van de pop was Maart je en geboortedatum 21 Aug. 1934, geraden door mej. Erkeiens, te Den Oever. Het nummer van de schilderij was 699 en dat van den tulband 12. Den Oever. EEN GELUKKIGE WINNAAR. De hoofdprijs van de verloting gehouden ten bate der Vereen, tot Evangelisatie alhier, is gevallen op het no. 305. Deze prijs bestond uit een heerenrijwiel en is gewonnen door den heer J. Boersen, garagehouder, alhier. OVERDRACHT. Het door den aannemer D. Bakker gebouwde woonhuis aan de Zwinstraat, is uit de hand verkocht aan den heer D. IJpma Sr. alhier. STORINGEN OP DE RADIO-DISTRIBUTIE. Den laatsten tijd worden de uitzendingen van de radiocentrale alhier op een overklaar- bare wijze gestoord. De exploitant is druk bezig de bron van deze storingen te ontdek ken. Wat of het is weten we nog niet, doch hier is toch een zeker niet iemand, bezig het genot der luisteraars te vergallen We zullen vertrouwen dat in deze zaak spoedig klaar heid wordt gebracht. BESMETTELIJKE ZIEKTEN. Blijkens de opgave van het aantal aange geven gevallen van besmettelijke ziekten over de week van 11 tot en met 17 November '34 is op Wieringen 1 geval van Paratyphus voorgekomen. Voor geheel Nederland was dit in genoemde periode het eenige geval, het welk zich heeft voorgedaan. ONDERHOUDSWERKEN KOMEN LOS. Na het reeds door ons gemelde onderhoud van de kunstwerken op den afsluitdijk, gaat de Directie der Zuiderzeewerken op 19 Decem ber aanbesteden het onderhoud gedurende 1935 van den IJsselmeerdijk van de Wierin- germeer met toebehooren (raming 14.000), van den IJsselmeerdijk van den Proefpolder nabij Andijk (raming 1.100), van de Rijks zeeweringen en de Rijkshavenwerken op Wie ringen, van Zuiderzeewerken op Wieringen en bewesten Den Oever, van werken behoo- rende tot den Amsteldiepdijk en tot het Balg- zandkanaal Van Ewijcksluis-Oostoever en van Rijkswegen (raming resp. 9.500, 4.250, 9.500 en 9.400). DEN WOLHAND KRAB. De gevreesde wolhandkrab heeft thans ook in het vischwater in de nabijheid van Wierin gen zijn intrede gedaan. Vrijdag werd het eerste exemplaar gevangen in de botnetten van gebr. N. en S. Tijsen. Het diertje had al aardig in gemelde netten huisgehouden. Het is te hopen dat tegen dit dier dat alles wat vischwant is aanvreet, spoedig een afdoend verdelgingsmiddel wordt gevonden, daar an ders de gevolgen van deze uit China geïmpor teerde krab niet te overzien zijn. PREDIKBEURTEN. Ned. Herv. Gem. (Oosterland). 's Morgens 10 uur, Ds. van Beek. Ned. Herv. Gem. (Westerland). 's Avonds 7 uur, Ds. van Beek Evangelisatie (Ned. Herv. Gem., H.Hoef). 'sMorgens 10 uur, de heer O. Deen. Evangelisatie (Ned. Herv. Gem. Den Oever) 's Avonds 7 uur, de heer O. Deen Doopsgezinde Gemeente Hippolytushoef. 's Morgens 10 u., Ds. H. W. Meihuizen Ger. Kerk (Beltstraat). Hippolytushoef. 'sMorgens 10 en 'smid. 2.30 u., Leestüenst Geref. Kerk. (Den Oever). 's Morgens 10 u. en 's mid. 5 u., Leesdienst GYMNASTIEKVER. „OLYMPIA". Donderdagavond hield „Olympia" haar Jaar vergadering in het gymnastiekgebouw onder leiding van den Voorzitter, den heer Jb. Kaan, Na opening werden de notulen gelezen en goedgekeurd. Uit het Jaarverslag wat volgde, stippen we aan als voornaam punt de geslaagde nationale Athetiekwedstryden, dezen zomer gehouden, voor welker welslagen dank werd gebracht aan allen, die hiertoe hebben meegewerkt. Hierna kwam de Penningmeester, de heer jb. J. Sleutel, aan het woord. Deze kon tot zjjn genoegen melden dat de rekening met een klein voordeelig saldo sloot, en door het slagen van den gehouden Athetiekwedstrijd kon het nadeelig saldo van het vorig jaar worden weggewerkt. De rekening werd daarna goedgekeurd met dank aan penningmeester en commissie. Tot leden van de commissie voor 1935 wer den benoemd de leden J. v. Balen Blanken, A. Rezelman en A. Oudendijk. Het bestuur werd bij acclamatie herkozen. De uitvoering zal wederom a.s. voorjaar worden gehouden. De inrichting hiervan en een te houden wed strijd voor de adspiranten gelijk dezen zomer is gehouden, werd aan 't Bestuur opgedragen. Bij de rondvraag werd op voorstel van K. Schenk Jz. besloten twee damesleden voor 't persoonlijk lidmaatschap voor de K.N.A.U. op te geven. Met groote instemming van de ver gadering verklaarden mej. G. Vel en A. Ouden dijk zich bereid om bij eventueele verhindering van den heer Keesman de leiding van de meisjes- en jongens-adspiranten op zich te willen nemen. Na eene opwekking aan de leden om zoo getrouw mogelijk de oefenavonden te bezoeken, werd de vergadering, waar door de welwil lende medewerking van een paar damesleden een heerlijk kopje thee werd geschonken cn zich verder kenmerkte door een prettige geest, gesloten. GEMEENTERAAD VAN SCHAGEN. Vergadering van den Raad der gemeente Schagen op Vrijdag 23 Nov. 1934. Afwezig de heer v. Erp (met kennisgeving). De heer v. Nuland feliciteert den voor zitter, burgemeester J. Cornelissen, met zijn herbenoeming. Voorzitter dankt den heer v. Nuland. Goedkeuring raadsbesluit Ged. Staten be treffende verlaging rente geldleeningen, idem betreffende kanaal- en havenwerken. Rapport eierveiling. Verslag commissie wering schoolverzuim. Adres Middenstandsvereeniging inzake ex ploitatie middenstandswoningen. B. en W. stellen voor: öf de gemeente neemt de woningen met alle lusten en lasten over en exploiteert deze zelf, öf de gemeente laat exploitatie aan de Schager Handeldrijvende en Industrieele Middenstandsvereeniging en draagt de eventueele exploitatietekorten. Conform het laatste voorstel wordt be sloten. Verzoek eervol ontslag conciërge O.L. School aan A. van Scheyen wegens ziekte. Aangenomen. Vaststelling verordening verdeeling der ge meente in 3 districten. Is geschied (2 distric ten op Raadhuis en 1 in School). Benoeming commissiën. Aanvulling Alg. Politieverordening betref fende parkeeren. Aangenomen. Vaststelling verordeningen op de winkel sluiting. Aldus besloten. Voorstel overdracht G.E.B. aan de Pro vincie. y B. en W. stellen voor (althans de meerder heid) het laatste aanbod van de Directie van het P.E.N., dit niet aan te nemen, doch, gelet op het rapport der raadscommissie d.d. 12 Mei j.1., de Directie van P.E.N. te berich ten, dat het bedrag door de raadscommissie in bedoeld rapport genoemd, zijnde 233.000, het minimum geacht moet worden, waarvoor de overname zou kunnen plaats vinden, met bepaling, dat, zal op deze voorwaarde de overname tot stand komen, de baten en lasten van het G.E.B. -op den datum van overname, buiten beschouwing zullen moeten blijven, d.w.z., dat noch het overnieuwingsfonds en andere saldi en vorderingen, noch de alsdan op het bedrijf rustende schulden, aan de Pro vincie zullen overgaan, terwijl de voorwaar den, genoemd sub 5, 6, 7, 8, 9 en 10 in het laatste aanbod van de Directie, van kracht zullen blijven. De minderheid, zijnde Weth. Blaauboer, zou hetlaatste aanbod van het P.E.N. willen aan vaarden, met dien verstande, dat aan de door de Directie geboden bedragen van 15.600 en 12.000 wordt toegevoegd het bedrag van 28.000, welk bedrag volgens de Directie noodig zou zijn voor verbetering van het net, welke verbeteringen volgens Weth. Blaauboer niet noodig zijn. Een langdurige discussie wordt gehouden door bijna de meeste leden. De heer S c h o o r 1, lid der raadscommissie, geeft een nieuwe becijfering met als uitein delijke overnamesom van 215.500. De commissie verzoekt den Raad rugge spraak te mogen houden, uit welke bespreking het voorstel wordt geboren: le. het eerste gedeelte van het voorstel van B. en W. inzake niet op het bod van P.E.N. in te gaan, aan te nemen; 2e. de gemeente liquideert; 3e. Kapitaalslasten P.E.N.' in de bereke ning concessie worden ingeschakeld, doch op asis van de overnamesom, groot 83.000. De Raad haar bereidheid uitspreekt om het het P-E.N over te doen voor voor 215.500, overeenkomstig berekeningen van het commissielid Schoorl, waarbij echter <e gemeente het bedrijf liquideert en de kas- di, banksaldi, vorderingen en schulden niet ven 6 ,iPEI>I' overgaan en overigens de '"'aar^en Vm 11 en het laatste aanbod van het P.E.N. van kracht blijven. ven it68 mita d00r het PEN- (,it laatste M t 1935 wordt geaccepteerd. Met 8—2 stemmen wordt dit belangrijk besluit aangenomen. Begrooting dienst 1935. Tot con missieleden benoemd de heeren v. Nutand. Bakker en Schoorl. Aangenomen. bedrijven'601^0 aanSlag omzotbelasting ficht- Na enkele kleine dingen in rondvraag, gaat tinei' r" 13 UUr de Eaa<l lh comité voor be- i hij, reclame's tonnen- en rioolbelas- ng, hondenbelasting en straatbelasting. BURGERLIJKE STAND Van 15 t.m. 22 Nov. 1934. GEBOREN: Comelis Jan, z. v. K. Kossea en M. van Houten.

Heldersche Courant | 1934 | | pagina 14