Buitenlandsch Overzicht. MS/HOOP Sally's avontuur, v HONIG'S BOUILLONBLOKJES thans 6 voor 10 ct. N.L.UWSBLAD v'OOR DEN HELDER, KOEGRAS, TEXEL, WIERINGEN EN ANNA PAULOWNA Zoekt U??? HIJ MOET NOG KOMEN No. 752J EERSTE BLAD ZATERDAG 1 DECEMBER 1934 62ste JAARGANG ic De gebeurtenissen in Bolivië. BINNENLAND Het zendervraagstuk. Verdrijf dien Hoest Hoest- Griep-Bronchitis-Asthma COURANT Abonnement per 3 maanden bij vooruitbet.: Heldersche Courant f 1 50* Koeeras Anna Paulowna, Breezand. Wieringen en Texel f i*5. iJLenTand 7 2 landen'" f^3>2o" *l WeSt"Indfê P" Zeep°St f 21°' idem mail en overige 18J1Q6H f 3.20* Losse DOS. 4 Ct fr n n c ij?. r» P' P* ct Weekabonnementen 12 ct. Zondagsblad resp. f 0.50, f 0.70, f0.70,fl.-. Modeblad resp.120, £1.50, fl.50, Verschgnt Dinsdag-, Donderdag- en Zaterdagmiddag Redacteur: P. C. DE BOER Uitgave N.V. Drukkerij v/h. C. DE BOER Jr. Bureau: Koningstraat 73 Telefoon: 50 en 412 Post-Girorekening No. 16066. Hei debat over de weermacht en Duitschlands bewapening in in het I'.ngelsche Lagerhuis. Indrukken over het tweede Zuid' Slavische memorandum. - Spanningen in het Verre Oosten. Het Kngelsche Lagerhuis over de Duitsche weermacht. Het debat over de Britsche weermacht is belangrijk geweest zegt de Londensche corr. van de Nw. Rott. Crt. maar heeft tenslotte minder dramatisch ef fect bereikt, dan velen er Donderdag van verwachtten. Het kan zijn, dat Baldwin eenige versnelling van den aan bouw van vliegtuigen bedoelde aan te kon digen en het Lagerhuis juichte hem toe, om dat het dit meende, maar duidelijk was dit niet en wel duidelijk werd, dat de regeering zich door de paniekmakers nog niet heeft la ten intimideeren en de uitbreiding van de verdedigingsmiddelen dus niet overhaasten zal. Of Baldwin's beroep op Duitschland, om daaruit de conclusies te trekken, in dat land veel invloed zal oefenen mag worden betwii- feld. Ook het feit, dat Groot-Brittannië zijn vloot versterkte naarmate Duitschland de zijne bouwde, heeft Dutischland voor den oorlog niet weerhouden, om met den aanbouw van zgn vloot voort te gaan. Duitschland is nu armer, maar vliegtuigen zijn ook goed- kooper. Baldwin gaat overigens blijkbaar van de gedachte uit, dat geen land tegenwoordig geheim kan houden hoeveel verdedigingsmid delen het voor zich zelf laat aanmaken. De Daily Herald", het orgaan van de La- bourpartij verwijt de regeering, dat zij een paniekstemming tracht te verwekken. De gematigde rede van Baldwin was er slechts op berekend om de oorlogsstemming aan te kweeken. Het blad vindt het teeke nend, dat Churchill het antwoord van de re geering zoo bevredigend vond. De News Chronicle veroordeelt de „onbe zonnen" rede van Churchill welke een pa niekstemming ontketend heeft. Het blad heeft geen bezwaar tegen een bescheiden verster king van de Britsche strijdkrachten, doch het klaagt erover, dat Baldwin niets heeft gezegd over een voornemen tot wijziging van de bewapenings-politiek van de regeering. Men betreurt, dat Engeland zich nog niet met volle energie heeft ingespannen voor een col lectief veiligheidssysteem en nog geen werke lijke vermindering van de bewapeningen heeft tot stand gebracht. De Daily Mail is teleurgesteld door het aar zelen van de regeering. Het blad is het eens met de woorden van Churchill, dat Duitsch land rijp is voor militaire verrassingen. De houding van het „slaperige kabinet van oude droomers" brengt Engeland in een groot gevaar. De ontvangst van de redevoering in de Duitsche pers is zeer kalm. Men wijst erop, dat Churchill bekend staat als een scherp tegenstander van Duitschland. Zijn beschouwingen, zoo heet het, zijn gedra gen door het streven om de aanneming v\*i de credieten voor de Britsche weermacht te bevorderen. Ze zijn dientengevolge tenden tieus en zonder objectieve beteekenis. Daar entegen wordt Baldwin's rustige en zakelijke een degelijk geschenk, wjj Breien alle soorten Truien, Vesten, Polsmof fen, Wanten, Bivakmutsen enz. enz. Ie klas reparatie-inr. voor alle soorten Wollen Klee ding, Kousen en Sokken (ook de allerfijnste). JAAP SNOR, Zuidstr. 19. (Let op den gelen winkel.) Feuilleton Uit het Amerikaansch. 57) „Ir. Savage had het gezicht van iemand, die met zichzelf en de geheele wereld buiten gewoon tevreden is, hij üep wat in zichzelf te mompelen en sloeg zich, in zijn schik, met zijn houten zwaard tegen de flink ont wikkelde spieren van zijn kuiten aan. In zijn manier van doen was niets, hoegenaamd niets, dat efrop wees, dat het hem met geheel naar den vleeze ging of gegaan was. Gerustgesteld door zijn al erb™el^1fy met zichzelf tevreden gezicht, bleef Sally staan - 't gevolg was een paar verwonder de oogen en een snelle inspectie van haar persoonlijkheid langs haar ongewone klee tegen de te weten te komen. Sa y den Harlekijn toe en zei: me „O, mr. Savage, misschien kunt «eggenstem verdween Bij het hooren van haa van het de lichtelijk verwonderde uitdnikkmg gezicht van den J°^n M van een kening, die door een natte Schoolbord afgeveegd w staan „W-a-at! stotterd J. 8Chrik vallen bleef en zijn houten sabel van Het. „-rg Goswold is „We weten niet, waa geziear Beeft u haar misschien b betoogtrant geprezen. Men betreurt het ech ter, dat ook Baldwin met geen enkel woord in herinnering heeft gebracht, dat op 11 De cember 1932 aan Duitschland formeel de ge lijke rechten werden toegekend. De tweede Zuid'Slavische nota. De tweede nota van Zuid-Slavië, waarvan wij Donderdag den korten inhoud hebben vermeld, noemt men in officieele kringen te Boedapest buitengewoon slap en onvoldoende. Men had verwacht dat de Zuid-Slavische regeering zich op veel scherpere wijze zou uiten en ook Hongaarsche autoriteiten rechtstreeks verant woordelijk zou stellen. Jeftitsj, minister van buitenlandsche zaken van Joego-Slavië. Verklaard wordt, dat de nota feitelijk een herhaling behelst van de beweringen, die reeds lang ontzenuwd zijn. De Zuid-Slavische nota houdt niets anders in dan veronderstellingen en gevolgtrekkingen, die van eiken grond ont bloot zijn. In bevoegde kringen blijft men Benesj, den Tsjechoslowaakschen minister van buitenland sche zaken, beschouwen als de drijven 12 kracht van de tegen Hongarije gerichte actie. Men wijst er echter op, dat er van de" zijde der groote mogendheden krachtig naar ge streefd wordt, de geheele zaak op bevredigen de wijze te regelen, en Hongarije op den vol len steun van Italië kan blijven rekenen. Den internationalen toestand en stem ming acht men derhalve gunstig voor Hongarije, zoodat de regeering thans de verdere ontwikkeling met volkomen ge rustheid kan afwachten. De Hongaarsche gedelegeerde von Eckhardt heeft Woensdag te middernacht aan de inter nationale pers een voorloopig antwoord ge geven, aantoonend, dat de Hongaarsche re geering zoo spoedig mogelijk de bewijzen zal overleggen, die de Zuid-Slavische beschuldi gingen tot niets zullen terugbrengen. Voor het oogenblik protesteeren de Hon gaarsche gedelegeerden met den grootst mo „Mrs. GosTante Abby!" Hg stond af wisselend te hijgen en te slikken. „Maar u? Wie bent u?" „Ik dacht dat u me wel aan m'n stem her kend had." Sally greep met haar linkerhand de plooien van den avondmantel bijeen en schoof met haar andere hand het kleine zwarte masker naar boven. Met een kreet van schrik wan kelde Savage een paar stappen achteruit en klemde zich, steunzoekend, aan de breede, gladde trapleuning vast. „Miss Manvershaar hoe... hoe is t u gelukt terug te komen in 's hemelsnaam „Ik ben niet uit geweest......" Nog juist op tijd hield ze zich stil bijna had ze haai- mond voorbij gepraat en dat, ter wijl het zeer goed mogelijk was, dat mrs. Goswold het verraden van haar strategie «trener zou afkeuren. Maar aan den anderen kant was het onbe-^ heerscht angstige gezicht van Savage al vol doende om Sally's bezorgdheid voor de mees tens van Goswold House te verdubbelen. Wat - bent u niet uit geweest? Maar tien minuten geleden daar... daar... tusschen de boompjes bij het hek Sally schudde het hoofd, met een supe rieur soort van glimlach zeide ze „O, die u daar ontmoet hebtdat ikSav!geegree!> met een wanhoopskreet zgn hn^fd met beide handen vast, terwijl Sally hoofd ziin ongewoon bleeke ge- hem ver a smalle gebruinde gezicht laatskleur - het «nai«- M staan had een grom plotselinge opwelling aankijken. greep haar van drift liep hij op haar toe en greep ruw bij haar a™1' snauwde hij. buiten ADVERTENTIE N: 20 ct. per regel (galjard). Ingez. meded. (kolombreedte als redaction. tekst) dubbele prijs. Kleine advertentiën (gevraagd, te koop, te huur) bij vooruitbetaling 10 cL per regel, minimum 40 ct.; bij niet-contante betaling 15 ct. per regel, minimum 60 cL (Adres Bureau van dit blad en met brieven onder nummer: 10 ct. per advertentie extra). Bewijsnummers 4 ct gelijken nadruk tegen de Zuid-Slavische be wering, dat er verband zou bestaan tusschen de misdaad van Marseille en Hongarije. De moordenaar van Marseille heeft nooit in Hon garije verblijf gehouden. Wel heeft von Eckhardt toegegeven, dat drie tot het complot behoorende personen vroeger in Hongarije gewoond hebben, doch de anderen kwamen uit andere landen en hcA complot zelf is niet in Hongarije gesmeed. De voorbereiding en uitvoering ervan zijn geheel buiten Hongarije geschied. Ook de beschuldiging dat de Hongaarsche regeering op Hongaarsch grondgebied terro ristische acties in het algemeen zou helpen voorbereiden zou von Eckhardt als geheel on gegrond bewijzen. In het voorjaar van dit jaar had de Hongaarsche regeering de noodige maatregelen getroffen om Janka Pu3zta te ontruimen. Von Eckhardt protesteert verder tegen alle beschuldigingen tegen de officieele Hongaar sche personen en officieren, terzake van eenige begunstiging van terrorisme, en ont kent eveneens dat de Hongaarsche autoritei ten op de hoogte geweest zouden zijn van doeleinden en methoden der Zuid-Slavische vluchtelingen op Hongaarsch gebied. Von Eckhardt's slotwoorden waren onge veer als volgt: Het resultaat van Marseille is niet anders dan een natuurlijke voltooiing van een bin- nenlandsche Zuid-Slavische samenzwering. Het Hongaarsche volk is vol bitterheid over het verdrag van Trianon, doch nooit zijn moordaanslagen door Hongaren gepleegd. Be wust van de rechtvaardigheid onzer zaak wil len wij voor de verwezenlijking daarvan slechts vreedzame en fatsoenlijke maatrege len aanwenden. De Hongaarsche regeering en het Hongaarsche volk veroordeelden de daden van terrorisme zooals zij ook den laster van het Zuid-Slavische memorandum veroordee- len. Met een zuiver geweten zal het zich voor de openbare meening van de geheele wereld vertoonen om de eer van Hongarije te verde digen en de waarheid te bewijzen. Sinterklaas! Weet lig al, wat U graag hebben wilt?... Oh I Bij Beem- sterboer vandaan! Juist!! Weet U wat misschien ook nog komen moet? De Gratis-koopdag! Mogelijk is het... vandaag. X?88"® winkels in Den Helder gaat Sinterklaas met het meeste genoegen bij Beemsterboer knopen 1 Spanningen in het Verre Oosten. In Japan schijnt het weer te spannen. Daar op wijzen evenzeer aller lei berichten als ver schijnselen schrijft Nw. Rott. Crt. in een hoofdartikel, waaraan wij hieronde. ccr. ander ontleenen. De militaire groep is op het oogenblik weer eens aan de winnende hand in Japan. H^t eerste, krasse téeken was, dat de mili tairen de civiele voogdij over Mantsjoekwo konden terzijde schuiven. Daarna was een militair offensief te Tokio op breed front heel duidelijk te constateeren. De minister van financiën bood dapper weerstand aan de bui tensporige eischen van de militaire departe menten. Men zou hebben kunnen verwachten, dut de verschrikkelijke schade, door de tai foen aangericht, het pleit te zijnen gunste zouden hebben beslecht. Dit is echter vol strekt niet gebeurd. De minister van finan ciën heeft „om gezondheidsredenen" zijn ont slag genomen. Een ander kwam in zijn plaats. Wat dit beteekende, bleek reeds uit het feit, dat de pas benoemde uit zijn partij gezet weid. De twee groote partijen staan op het oogenblik n.1. beiden zeer vijandig tegen over de militaire hegemonie. Als parle mentaire groepen hebben zij zich zelfs vereenigd, tot verdediging van de rech ten van het parlement. Die rechten loo- pen slechts uit den militairen hoek ge vaar. Een zeer ernstig verschijnsel is, dat de stemming tusschen Japan en Rusland weer veel ongunstiger is, dan eenigen tgd geleden. Zoekt Litwinof daarom zoo ijverig steun en samenwerking te Parijs? Litwinof heeft haast, dat is duidelijk. Groot vertrouwen in zijn Poolsche buren met wie een goed jaar geleden de vriendschap zoo innig was geworden, heeft hij niet. Deze staan thans op al te goeden voet met den aartsvijand Duitschland, dien Moskou niet heeft liefgehad, zelfs niet in de jaren, dat Berlijn de toeverlaat was van zijn Europee- sche politiek. Men kan begrijpen, dat Rusland het nieuwe „blok", of wat in ieder geval een „blok" zou kunnen zijn, graag geneutraliseerd zou zien door Frankrijk en zijn vrienden, voor het geval er in het Verre Oosten wat mocht „gebeuren"! Maar hoe het zij, de spanning neemt weer toe. De liquidatie van den verkoop van den Russischen spoorweg in Mantsjoerije gaat met heel veel bisbilles gepaard. Men moet zich afvragen of de onderhande lingen over de hernieuwing van het vloot- verdrag van Washington zoo slecht loopen, omdat de militaire partij weer de overhand heeft te Tokio, dan wel of die partij opnieuw zoo grooten invloed heeft kunnen verkrijgen dank zij de nationalistische stemmingen, door dit vraagstuk gewekt en geprikkeld. Het resultaat is in ieder geval duidelijk. Wij zien nu weer het tafereel, dat wij ons zoo goed uit de dagen van de behandeling van het conflict over Mantsjoerije te Genève her inneren. De Japanners hebben zich tot Parijs en Rome gewend met de uitnoodiging, gezamen lijk met Japan, het verdrag van Washing ton op te zeggen. Zooals men uit een bericht elders in dit nummer kan lezen blijkt, dat èn Parijs èn Rome, het verzoek voor kennis geving hebben aangenomen. Deze merkwaardige, diplomatieke stap der Japanners is in zooverre een gunstig ver schijnsel, als eruit blijkt dat men te Tokio zich nog het hoofd breekt hoe men deze precaire aangelegenheid moet behandelen, en niet doodeenvoudig, militairement, last geeft om het verdrag van Washington op te zeg gen. Wij weten, dat besluiten van Japan, van wege het daar altijd bestaande, labiele even wicht, zoolang mogelijk niet-definitief blijven. Zou men te Tokio niet zien, hoezeer de diplomatieke hemel voor Japan verduistert? Beseft men dat werkelijk niet, dan is men te Berlijn nog aanzienlijk gevoeliger! ï-r wordt een nationaal kabinet gevormd. Donderdag hebben wij meegedeeld, dat de president van Bolivië in het Noord-Chacoge- bied was in hechtenis genomen, weik lot hij deelde met andere regeeringspersonen. Nader wordt uit Santiago (Chili) het vol gende gemeld: De gebeurtenissen in Bolivië zijn een gevolg van de ontevredenheid van het ieger over de samenstelling van het nieuwe kabinet. Door zich naar het front te begeven, wierp deze zich in den muil van den leeuw. Hij werd gedwongen af te treden en vice- president Tejada volgt hem op. Deze zal een nationaal kabinet vormen, waarin de leiders van alle partijen zitting hebben. Naar een gemengd zenderbedrijf. Donderdag is in het gebouw van het hoofd bestuur der posterijen, telegrafie en telefonie onder voorzitterschap van mr. J. A. cle Wilde, minister van binnenlandsche zaken, een bij eenkomst gehouden van de vier groote om- roepvereenigingen, in het bijzijn van den directeur-generaal der P. T. T. en de commis sie voor het zendervraagstuk. Het doel van deze samenkomst was te onderzoeken, of de voorstellen, vervat in het rapport van de zen dercommissie, hetwelk eenigen tijd geleden aan den minister van binnenlandsche zaken is aangeboden, de instemming van de besturen der vier groote omroepvereenigingen hebben. De vertegenwoordigers dezer omroepver eenigingen hadden in de commissie voor het zendervraagstuk door onderteekening van het verslag reeds blijk gegeven zich met die voorstellen te kunnen vereenigen. Uit de ge voerde besprekingen is, zooals trouwens ver wacht mocht worden, komen vast te staan, dat ook de omroeporganisaties de voorgestel de oplossing van het zendervraagstuk aanne melijk achten. De hoofdlijnen van het verslag, ten aan zien waarvan ender de belanghebbenden volle dige eenstemmigheid werd bereikt, zijn in het kort: Er zal komen een gemengd zender- wold geweest was, met wie hg daar bg het hek te maken gehad had? 't Kon niet veel goeds zijn, waarom anders dat doodverschrik- te gezicht en dat bij een man als Savage, die zich niet gauw van zijn stuk liet bren gen? Maar zulk soort overpeinzingen waren zoo vaag wat kon het geweest zijn Hoe Sally ook nadacht, er was niets in de zeer zeker wel wat eigenaardige verhouding tus schen haar en Savage, gezien de manier, waarop ze kennis gemaakt hadden, dat de neef bg de gedachte dat de tante 't nu wist, zoo kon doen ontstellen. Na de bekentenis van Sally was Mrs. Gos wold wel verontwaardigd, maar absoluut niet beleedigd geweest. Daarom was het Sally nog een raadsel te meer, waarom Savage, toen hij te hooren kreeg, dat hij zgn New Yorksche nieuws aan zijn tante verteld en daardoor zichzelf verraden had, een gezicht gezet had, of de hemel inviel. Maar aan den anderen kant moest ze toe geven. dat ze misscien niet het rechte van deze zaak begreep; er waren factoren, die haar argwaan gaande maakte. Ten eerste het feit, dat Mrs. Goswold niet op tijd terug ge komen was, iets, wat ten slotte wel vreemd was, maar daarom niet onverklaarbaar be hoefde te zijn en ten tweede dit schrikken van Savage! Om zeker te zrjn, dat er niets ernstigs ge beurd was, was één ding haar plicht: ze moest zoeken tot ze één van hen of, nog be ter, beiden, gevonden had. Ze sloeg haar kleerkast open en keek haar garderobe na; gelukkig dat haar mooiste avondjapon geen rugsluiting had, nu hoefde ze niet om hulp te schellen, kon ze zich zelf in een paar minu ten aankleeden. Daarna liep ze weer snel de gang terug, naar Mrs. Goswold's kamer. Bij haar binnen komen las zij het antwoord op de vraag, die hem zoo verontwaardigd, dat hg haar, zonder zich een oogenblik te bedenken, gehoorzaam de. „En als u zoo graag wilt weten," ging ze toen, door haar drift onverschillig voor de gevolgen voort, „wie 't geweest is, met wie u dan gesproken heeftdat was uw tante. Begrijpt u dat niet? Verkleed in mijn cos- tuum om zelf te hooren, wat u te zeggen had." „Wat!... Nee!... Groote hemel!" Savage zag nu doodsbleek. Met zijn hand aan zijn keel, alsof hij het benauwd had, stond hij te hijgen naar lucht. Zoo bleef hij haar een paar oogenblikken staan aankijken, met een blik in zijn oogen, alsof hij het onge luk, dat hem nu overkomen was, niet bevat ten kon; toen zonder een woord, keerde hg zich om en vloog, bij twee en drie treden tegelijk de trap af. Maar voordat hij het eerste portaal bereikt had, was hij blijkbaar weer genoeg de oude, om te beseffen, dat 't trap-af-loopen met zoo'n vaart ongetwijfeld de aandacht trekken zou. Sally kreeg tenminste den indruk, dat hij zich dwong, om het onderste gedeelte van de trap kalm, zonder haast, af te gaan, een voornemen, waarin hij maar ten deele slaagde, want zijn bewegingen verrieden maar al te zeer de nervositeit, welke hem voortdreef. Onderaan, in de hall, sloeg hij naar rechts af het volgende oogenblik was hij ver dwenen. Zonder een algemeene opschudding te ver oorzaken was het Sally onmogelijk, om, ge kleed als zij op dat oogenblik was, In een langen avondmantel met een masker op haar voorhoofd, hem achterna te gaan. Met een drukkend gevoel, dat er iets niet in orde was, liep ze door naar haar kamer. Wat had Savage uitgevoerd, dat het hem zoo had doen opschrikken bij de ontdekking, dat het niet Sally Manvers, maar Mrs. Gos- haar op de lippen brandde, op het angstige gezicht van de kamenier af; zonder verder tijd te vermorsen keerde ze zich om, liep naar beneden en begon eerst het huis en daarna den tuin te doorzoeken. Aan de volte bij de hooge marmeren trap was 't te zien, dat het feest langzamerhand begon af te loopen; telkens reden er auto's voor, die na even wachten, met de alleroudste en allerjongste gasten vertrokken. Op de ver anda waar nog steeds gedanst werd, was het veel minder vol, de animo tot dansen begon blijkbaar te verflauwen. In het souperzaaltje, de groote hoekkamer, die met openslaande deuren op den tuin uit kwam, was het echter nog steeds even druk daar was nog geen vermindering van en thousiasme te constateeren, ofschoon het ka rakter ervan, door een te veel aan geest rijke dranken, wel een andere tint gekregen had. En wat den tuin betrof de grasvel den waren verlaten, maar van de beschutte hoekjes met hun aanlokkelijke zitjes werd een des te drukker gebruik gemaakt. Estati- ca had er blijkbaar genoeg van gekregen en was, nadat ze haar kat in een humeur, even zwart als haar vacht naar haar „huis" terug gestuurd had, met haar tent en haar heele hebben en houden verdwenen. Maar nergens vond Sally een spoor van de menschen, op wie ze jacht maakte, 't Leek wel, of Mrs. Goswold, Savage, en Mrs. Shan- dish bij gebrek aan beter zou ze zich ook met haar vijandin tevreden gesteld hebben door de aarde verzwolgen waren. Nu wilde het ongeluk, dat, toen ze voor den tweeden keer een ronde door den tuin gemaakt had en op het punt stond, om te leurgesteld naar binnen te gaan. ze plotse ling een ingeving kreeg om het paadje ach ter de haag bij de tennisvelden, waar ze Lytt- leton den vorigen avond of liever nacht ontmoet had, nog eens te inspecteeren. Daar bedrijf, waarin Staat en omroepvereeni gingen participeeren, doch waarin aan den Staat overwegende zeggenschap zal worden toegekend. Dit gemengde bedrgf, dat in den vorm van een N. V. tot stand zal komen, zal met uitsluiting van ieder ander belast zijn met den aanleg en de exploitatie van de zendin- richtingen voor den Nederlandschen radio- omroep. In deze vennootschap zullen de Staat ca de algemeene omroeporganisaties de eeni ge aandeelhouders zijn. Het bestuur van het zenderbedrijf zal be rusten bij een raad van beheer, waarin naast vertegenwoordigers der algemeene omroepor ganisaties vertegenwoordigers van den Staat (P. T. T. en Radioraad) zullen zitting hebben. Op belangrijke besluiten van dit beheersor gaan zal van overheidswege hetzij in den vorm van een goedkeuringsrecht van den minister, hetzij in den vorm van een vernie tigingsrecht door de Kroon, toezicht worden uitgeoefend. Verder zijn nog verschillende bevoegdheden voorbehouden voor de algemeene vergade ring van aandeelhouders, welke tenminste éénmaal per jaar gehouden wordt en waarin de aandeelhouders door andere personen, dan die, welke in den raad van beheer zitting heb ben, zullen worden vertegenwoordigd. Gedurende den tijd, welke gemoeid zal zijn met den aanleg van de definitieve zendapparatuur, zal, voor zoover het de uitzendingen over de lar.ge golf betreft, gebruik gemaakt worden van den rijks- zendei te Kcotwijk, welke vcor dit doei aanzienlijk versterkt zal worden; de zen der te Huizen zal gesloten worden. Voor zooveel betreft de uitzendingen over de korte golf, onderzoekt de zendercommissia nog de mogelijkheden om ook ten aanzien van deze uitzendingen den overgangstoestand te overbruggen. Stop vlug dien akeligen hoest, neem Akker's Abdijsiroop. Op slag zult Gij ondervinden, dat Gij hiereen hulp hebt om den meest weerspannigen hoest te verdrijven. Vanaf den eersten lepel openbaart zich haar kalmeerende, verzachtende, slijmoplossende wer king. De vastzittende slijm komt los en Gij zult weer gemakkelijk kunnen ademhalen. Abdijsiroop verschaft U reeds vannacht een rustigen slaap en binnen 24 uur zijt Gij dan dien benauw den hoest finaal vergeten. Neem bij AKKER'S f2 75 Bovengenoemde prijs wordt verhoogd met bijslag voor Omzet-belasting. had ze nog niet gezocht allicht zou z« daar meer succes hebben. Vlug liep ze over het terras naar dien kant van het huis toe en stapte over den rand gras, die het pad langs de haag van het terras scheidde. Maar ze werd teleurgesteld, ze zag niemand. Met een terneergeslagen gevoel sloeg ze het pad in langs het lage klippenmuurtje, om zoo naar huis terug te gaan, maar na een tien tal passen bleef ze stokstijf staan. Voor zich uit, in het zelfde milieu, dat de rnise en scène voor Frego's liefdesverklaring geweest was, verraste ze een paar menschen in een sentimenteel tête-a-tête. Bij 't zien van dat tableau, de kleine wit marmeren bank tegen de donkere haag, de lage muur met wingerd en de zilvergrijze zee, dezelfde entourage, waarin zij, nog geen uur geleden, haar korten geluksdroom ge droomd had, was 't of ze haar Noodlot sar castisch hoorde lachen. De beide acteurs, die dezen een-acter op voerden, waren Mr. Frego en Mrs. Artemis. En de reden, waarom ze Sally niet zagen, was vrij eenvoudig: Mr. Frego stond met zijn rug naar haar toe en Mrs. Artemis' aan dacht was —bij de sensaties, welke Frego's schouder, waar tegen ze haar hoofd aange vlijd en zijn hals, waarom ze haar beide blanke armen gelegd had, haar gaven. Maar 't ergste was wel, dat deze minder aangename ontdekking samenviel met 't ver schijnen om den ronden hoek van de gescho ren haag aan den anderen kant van de mar meren bank van een gecostumeerd paar jonge menschen, nog geen maand getrouwd, die van deze gelegenheid gebruik maakten om de herinnering aan hun verlovings-idyllé op te frisschen. (Wordt vervolgd.)

Heldersche Courant | 1934 | | pagina 1