y AT QM Marktberichten, Voor den Alkmaarschen Kantonrechter. N.H.VB. K.N.V.B. Voor den Politierechter te Alkmaar. HELDERSCHE COURANT VAN D/NSDAG 4 DECEMBER 1934. Na de pauze werd een tooneelatukje in Texelsch dialect opgevoerd, rit „De bruiloft van Knells en Mar". De heer Plomp deelde mede. dat de medewerkenden zich bij de in- atudeering van dit stukje zeer hadden geno ten, hij twijfelde dan ook niet of het zou bij opvoering wel voldoen. En waarlijk de heer Oele heeft een xooneelstukje samengesteld, zoo alleraardigst en zoo vol niet typische Texelsche uitdrukkingen, dat men bijna niet aannemen wil dat hier een niet-Texelaar aan den arbeid is geweest, 't Is eeti „meester werkje" meneer Oele. „Proficiat" O.i. mag de opvoering hiervan niet in nauwen kring beperkt blijven; vooral 't fragment waarin de zoon (die naar America is vertrokken en daar tot de diepste ellende is afgedaald) zijn heim wee naar de geboortegrond, openbaar maakt, is prachtig en -in het Tex. volksleven geheel op zijn plaats, omdat van hier zoovelen naar Amerika zijn vertrokken. De voordracht van den heer De Vries 'in dit gedeelte viel buiten gewoon te roemen. Wanneer Texel eens zijn reeds meer besproken specialen radioavond krijgt, lijkt ons dit stukje van den heer Oele, met een geringe omwerking, voor een radio opvoering zeer geschikt, omdat 't zulk een keurigen blik op het Texelsche volksleven geeft, al heeft het Texelsch dialect ook zijn tijd al gehad. De uitvoering werd besloten met een gezel lig bal Sstrafzitting van Vrijdag 30 November. De kankerjuffrouw van Castricum staat opnieuw terecht. De meest belangwekkende zaak, die wel or geveer de helft yan den ganschen zittings duur vorderde, betrof mej. H. H., echtgenoote van aen heer S. Glorie, welke dame in het «.rsche gewest bekend staat als de kanker- .of'rouw van Castricum. -h heeft t.e beschikken over het z.g. geheim der kankerkussentjes, hetwelk oor- el ij k uit pure humaniteit der leidende me heid was gebezigd door een parochie j. stoor aldaar, later overging in het bezit van c"-ens huishoudster en thans door juffrouw O', werd verstrekt aan degenen, die bij haar imp zochten. Pst spreekt van zelf dat met de verscherp te wetten op de uitoefening der geneeskunde «k van de kankerjuffrouw meer notitie verd genomen en stond zij dan ook op 10 'ebruari 1933 voor den Kantonrechter Mr. D. sisters terecht, die haar ter zake het onhe us;.; -ti iu.""°kunde, veroordeel- o <n hu 200 gulden, subs. »ta. i >aen hooger beroep tWWiiuj fee kussen- v„-a «.'i; ,-^aa.i, althans ajiuc.j. j. neden wederom te en aim-.iJ.ng van het feit, dat zij op iaar erzock bedoelde kussentjes had ver strekt aan mej. P. H. Goseling, echtgenoote van den heerJb Prins te Anna Paulowna. Bedoelde juffrouw was een patiënt van den shlrar gevestigde arts Dr. OIree en deze eilcus, die bij haar had aangetroffen ern- .ttge verschijnselen van Carcinoom, borstkan ker, had haar met klem een operatie gead- v eerd, doch op advies van een familielid had mej. Prins als toen mej. G. te Castricum ge- c nsulteerdi die haar kussentjes had gege- v n. Geld had mej. G. niet aangenomen, doch ue patiënt, of althans de haar vergezellende e -itgenoot, had bij het verlaten v\n de V r.ier, terwijl de juffrouw zich eenige oogeii- 1 .ken had verwijderd, eenig geld op tafel achter gelateii. Het scheen echter dat de bedoelde kussen tjes niet het gehoopte resultaat hadden ge- g-ven. Althans mej. Prins kwam weder on der behandeling van dokter OIree, die uit breiding van kankergezwel constateerde en zijn patiënt v/ist te bewegen, zich aan de zoo noodzakelijke operatie te onderwerpen. Deze cperatie had dan ook plaats en volgde daar na nog een nakuur met Röntgenbestraling. De geneesheer achtte echter het geval van kwakzalverij nu ernstig genoeg om tegen mej. G. een aanklacht in te dienen, ter zake het onbevoegd uitoefenen en stond zij dan ook heden opnieuw terecht. Ditmaal werd zij ter zijde gestaan door een verdediger, Mr. Loeb uit Amsterdam, die zij- nerzijdsch twee getuigen a decharge naar voren bracht, zekere Mevrouw Mica-Grap- horst uit Amsterdam en den heer H. Smit uit Wieringen, welke beide getuigen verklaar den door aanwending van bedoelde kussen tjes van hun aandoeningen door hen als kanker beschouwd, te zijn genezen. Mevrouw Mica verklaart, dat zij wegens borstkanker zoo goed als opgegeven was en een operatie ais eenig middel ter genezing had moeten ondergaan, doch zij had zich toen gewend tot verdachte en na 7 jaar leefde zij nog gezond en wel, ze was zelfs 50 pond „aan gekomen." De heer Smit was wegens een gezwel in den hals behandeld door de specialisten Dr. Bruyns en Dr. Frederiks. zonder resultaat. Hem was toen geadviseerd zich in het Leeuwenhoekhuis ter observatie te begeven, doch inplaats dit advies op te volgen, had hij zich gewend tot mej. Gl. met een zoodanig gunstig gevolg, dat bovengenoemde genees- heeren hem hadden gefeliciteerd met het behaalde resultaat. Daarentegen verklaarde Dr. OIree pertinent dat in verband met den stand van de te genwoordige wetenschap tegenover het kan- kervraagstuk, beslist geen ander middel ge nezing kan brengen, dat operatie en in som mige gevallen ook Röntgenbestraling, maar zeer zeker geen aanwending van compressen of kussentjes. Natuurlijk liet de ambtenaar, die behalve opsporingsambtenaar, ook een fel bestrijder is van de kwakzalverij en lid is van het Hoofd bestuur der Vereeniging. zich in zijn uitge breid requisitoir niet onbetuigd. Hij achtte de feiten bewezen. Verdachte was niet toegela ten tot de uitoefening der geneeskunde. Zij beweerde geen geld te accepteeren, doch de omstandigheid dat zij even de kamer verliet en het inmiddels op de tafel gedeponeerde geld niet terug gaf, was voor den ambtenaar het bewijs dat die handeling kon worden be schouwd als een verkapte uitbetaling van een belooning, dus winstbejag. De ambtenaar noemde het een buitenge woon ergerlijk geval van kwakzalverij. Deze verdachte is een gevaar in de onmiddellijke nabijheid van Alkmaar. Het is duidelijk, dat de ijjdende mensdien door deze juffrouw worden afgehouden, de adviezen der geneesheeren op te volgen. Een sterk ingrijpen is hier noodzakelijk en daarom vermeende de ambtenaar in dit geval niet an ders te kunnen requireeren, dan 14 dagen principale hechtenis. Wilde de Kantonrechter gebruik maken van zijn reclit hem door de wet verleend in deze straf wijzigen in eea geldboete dan zou de ambtenaar, mede met het oog op de recidive, voorstellen, deze boete te stellen op niet minder dan 600 gulden, subsidiair ,14 vervangende hechtenis dagen. Mr. Loeb pree3 den ambtenaar min of meer sarcastisch om zijn groote ijver als bestrij der der kwakzalverij, doch bracht in herinne ring het spreekwoord; in Cauda vene num, het vergif zit in den staart en vermeende, dat niet de ambtenaar van het O. M., maar dik werf het hoofdbestuurslid van de Vereeniging aan het woord was. Uit niets was gebleken het groote aandeel dat zijn cliënt in de handeling van de patiën ten had. Én evenmin het haar toegeschre ven winstbejag. Zij had de menschen gehol pen. omdat zij zulks aan de vorige bezitster in het geheim op haar sterfbed had beloofd. Plei ter ontkende voort3 ten stelligste, dat zijn cliënte deze handelingen had gepleegd uit be roep of bedrijf en vermeende dat hier ontslag van rechtsvervolging op zijn plaats was. Mocht echter de Kantonrechter daarover an ders denken, dan wilde pleiter nog relevee- ren, dat de verdachte zich in gezegende om standigheden bevond en dus in aanmerking kwam voor uiterste clementie. Schriftelijk vonnis as. week. Al te hartelijke begroeting. Op het gemeen gevaarlijk kruispunt Groot- sloot en Schagerweg onder Schagerbrug vlo gen twee auto's elkander om de- hals en werd als gevolg van die teedere begroeting aan de kar van den chauffeur Meijer P. v. d. O. een schade van f 40 toegebracht. Waar hij bovendien nog werd beschouwd als cle oorzaak dezer collisie, bedacht de Kantonrechter on der aanneming van den onmogelijken toe stand op deze kruising hem met 5 galden boe te of 5 dagen. DE VLIEGENDE PIEPERS. De expediteur Com. C. te Schagen, belast met het vervoer van een partijtje stamppot piepers, bleek, te Noordscharwoude gekomen, niet te beschikken over een vervoerbewijs. Het gevolg is bekend: 5 gulden boete of 5 dagen en de Vitaminen van het proletariaat ten ba te van vader Staat verbeurd verklaard. De gevaren van den v. d. Boschstraat. Nieuwe verkeerswegen scheppen nieuwe gevaren en de Alkmaarsche v. d. Boschstraat heeft ons beide gegeven. Zulks ondervond ook zekere heer Anth. L. uit den Helder, die on der de auspiciën van zijn broer een auto be stuurde en op de hoek N. Sloot en v. d. Boschstraat in minder aangenaam contact kwam met een anderen wagen. Bovendien werd hij bij aanhouding niet in het bezit be vonden van een rijbewijs en deugden ook zijn remmen niet. De heer L., voor al deze verke'ersongere- geldheden terecht staande, beweerde reeds 6 jaar te Den Helder zonder resultaat te ex perimenteeren ter verkrijging van zijn rijbe voegdheid wat men zou moeten toeschrijven aan de onbenulligheid van den examinant of, wat hij deed, aan de animositeit van den exa minator. Door de aanrijding werd deze pech vogel veroordeeld tot f 5 boete of 5 dagen, rijbewijs f 15 of 15 dagen, terwijl de rem- metjes tot a.s. week worden bewaard. IIK. MS. „PIET HEIN" EN „EVERTSEN". Hr. Ms. „Piet Hein" en „Evertsen" zijn Vrijdag Ouessant gepasseerd. Alles wel. HR.MS. „VAN GHENT" EN „KORTENAER" VAN OOST-INDIE NAAR NEDERLAND. Hr. Ms. torpedo bootjagers Van Ghent en Kortenaer zullen begin Januari van Oost- Indië via Suez naar Nederland vertrekken. Het bevel over deze bodems, benevens de état-major, is behoudens eyentueele wijzi gingen .ls volgt samengesteld: Hr. Ms. Van Ghent: commandant: kapitein- luitenant ter zee C. J. baron van Asbeck (tevens groepscommandant); luit. tër zee le kl. J. Bcckering Vinckers (1ste officier), luits. ter zee 2e kl. Dankmeijer, J. x' ocke. A. F. Wiederholt en H. T. Koppen, off. Van den M.S.D. le kl. B. Zietse, off. van den M.S.D. 2e kl. J. Moerer en F ter Horst, off. van adm. 2e k' B. G. A. Mahiej. Hr. Ms. Kortenaer: commandant, luit. ter zee le kl. A. S. Pinke, luit. ter zëe le kl. J. N. Sluijter (1ste officier), luits. ter zee 2e kl. A. H. J. van der Schatte Olivier, D. H. van Heuven, R. M. Crommelin en A. N. baron de Vos van Steenwijk, off. van den M.S.D. le kl. T. Talboo, off. van dien dienst 2e kl. F. H. Kohier en N. C. van Bergen van der Grijp, off. van gez. 2e kl. E. W. Creijghton. De te Leiden tot arts bevorderd semi-arts F. J. Parlevliet is benoemd tot off, van gez. 2e kl, bij de Kon. marine. De onder-volgende schepelingen worden aan gewezen om den 9en Januari 1935 per m.s. „Johan van Oldenbarnevelt" haar Oost-Indië te worden uitgezonden. Schipper P. Plooij. bootsman P. van Gennip (D.I. &S.M.), sergeanteu-konst. L. H. C. v. der Sel, J. H. Theunisz, sergeanten-torpmr. H. D. Matthijse, R. M. A. v. Kralingen, serg.-vltmr. (M) W. C. Werlingshoff, kwartiermeesters J. Buijs, J. Reiff, J. Glas, H. F. van Stee, kor- poraals-konst. A. F. Scheeling's, R. Doorn, P. H v. der Heide, matrozen-konst. J. Klaucke, W. Schook, T. M. J. H. Meerteas, -J. C. G. Hes- sink, korporaa's-telegr. H. Niéuwkamp, J. F. Jansen, C. van Beers, seinersmaat D. Benne, korporaals-torpmr. J. P. Bosdijk, W. C. Diele- man, G. W. van Driel, J. C. M. C. Coelers, H. Nelis, J. Aandeweg, korp.-stoker P. Bakker, stokers-olieman j. Bakker, E. Hatenboer, J. v. Willigenburg, J. Kromhout v. der Meer', J. Blauen, J. la Soe, L. M. de Ligt, C. P Steen- winkel. J. Rademaker, korporaals-vltmr. (M) A. G. Magendans, M. Carmejoole C. K. Pronk, A. P. Groenvard, W A. Agema, korporaals- vltmr (H) J. K. v. Waggendorff van Rijn J. Kriele, korpl.-vltmr (B.) J. Nannings, mari nier le kl. B. de Waij (geëx. korp.-hofm.), barbier J. B. Nieuwenburg, korp. der mars. K. Stulen, L. M. Emondt, P. J. Sierag, F W Osseuforth, korp -schrijver G. W. Mooiman. :r-i du i t De eerste storing in de afwerking van het programma. Regen feidt de spelbrekerij iri, Helder II maakt een vergeefsche reis, evenals T.O.G. II naar den Helder. Ook in onzen: provincialen Bond gingen slechts weinige wedstrijden door,. Hier zijn de uitslagen: Eerste klasse D, HRC 3 had vrijwel geen moeite mét MLD, dat met de korfbalcijfers 7J den wedstrijd op het Tuinde -terrein verloor. Door dezé overwinning hebben de rood-witten hun po sitie weer verbeterd. Helder kreeg geen schijn van kans bij de Heldersche Boys, iets wat we niet verwacht hadden. We achten, dat de elftallen vrijwel 'tegén elkaar ongewassen zouden zijn, doch de 51 uitslag'doet ons anders denken. Wa tervogelsPetteh werd bij een 10 voor sprong van de thuisclub afgebroken. Jammer, heeren, hiaar jullie krijgen je kans opnieuw! Tweede klasse F. Atlas heeft zich onbetwist de sterkste ge toond over Racing 4. Met niet minder dan 40 bleven -.e Torsers in de meerderheid, waardoor zij thans onbedreigd aan den kop igaan en dus een goede kans maken om het' volgend jaar eerste-klasser te zijn. Twee-*© klasse F. Atlas 1 '7 .7 0 0 31— 7 14 H.R.C. 4 9 5 2 2 37—14 12 Helder. 4 8 4 3 1 19—19 11 Texel 2 7 4 0 3 24—20 8 Sparta 2 8 3 1 4 18—23 7 H.R.C. 5 8 2 2 4 20—33 6 Dosko 8 2 0 6 18—33 "4 Helder 5 6 0 0 6 il—28 0 3e klasse E. BKC 2 en HRC 6 produceerden een bril 00. 4e klasse H. Oudeschild 6 2 4 0 20— e 8 Succes 3 6 3 2 1 17—11 8 J.V.C. 2 6 3 1 2 14—10 7 Kolhorn 6 2 2 2 8— 8 5 H.R.C. 6 8 1 4 3 15—22 7 B.K.C. 2 6 1 1 4 4—18 3 4e klasse L, 1 HRC 7 sloeg BKC 4 met formidabele cijfers, 72. Dit laagste Racing-elftal doet 't uitste kend! 4e klasse TL. Watervogels 3 8 6 2 0 23- - 8 14 J.V.C. 3 7 5 0 2 20- -17 10 H.R.C. 7 7 4 1 2 35- -10 9 Dirkshorn 2 6 4 0 2 20- -17 8 Helder 7 6 3 1 2 20- -14 7 Held. Boys 3 8 3 1 4 16- -34 7j Callantsoog 2 8 2 0 6 15- -24 4'" B.K.C, 4 8 1 1 6 12- -22 3 Wieringerwaard 2 6 0 2 5 9- -24 2 Adspiranten R. Helder A plaatste zich direct achter het leidende HRC A, door BKC A, dat tot nu toe ongeslagen bleef met liefst 40 te kloppen-. Een goede prestatie van de withemden eti een teleurstelling voor de geel-zwarte jongens. Adspiranten R. H.R.C. a 7 6 1 0 39— 5 13 Helder a 7 6 0 1 00 1 co 12 B.K.C. a 7 5 1 1 26— 9 11 Helder c 7 2 2 3 11—19 6 Schagen a 7 3 0 4 15—22 6 Succes a 7 0 3 4 6—10 3 Helder b 7 0 3 4 4—38 3 H.R.C. b 7 0 2 5 6—30 2 Adspiranten S. Helder F deed hier van zich sprekèn door in Julianadorp met het eerste efltal der JVC- adspiranten 11 gelijk te spelen. Heldersche Boys-nieuws. HELDER IH—HELD. BOYS I 1—5. Zondag j.l. bonden de Boy: den strijd aan met het 3e elftal van Helder. Helder won den toss en de Boys trapten tegen den schuin over het veld staanden wind af. Na eenigen tijd hebben dt blauw-witten reeds succes, als J. C. Snijder een voorzet van rechts inkopt. Dit doelpunt worat spoedig gevolgd door een tweede, want als Snijders goed voorzet ls het wederom J. Snijder, die fraai inkopt. Ook Hel der zit -liet stil;eenmaal is het B.-doel door het oog van een iaalu gekropen en als de bal wéderom verradérlijk dicht voor den doel- mond zweeft is het Groen, die na goed door zetten den bal iri het net kopt. Snijders weet nog eenmaal het- doel te vinden, zoodat de Boys bij den aanvang van de 2e helft een 3—1 voorsprong hebben. Een pittig regentje maakt het verblijf op het voetbalveld verre van aangenaam, de lust gaat er af èn het gevolg hiervan is, dat het nr de rust een vrij saaie vertooning is gewor den. Vele B.-aanvallen stranden op een listig door het H.-backstel uitgeztte buitenspel- val, maar dit verhinderde toch niet, dat Kil- jan nog tweemaal moest „visschen". Het einde kwam aldds met een 51 overwinning voor de Boys. ATLASNIEUWS. ATLAS I—H.R.C. 4. 40. Ondanks het slechte weer werd de match Atlas I HRC 4 tot het einde toe met vol vuur uitgespeeld. A. won den toss en verkoos met wind mee te spelen, al gauw zaten de Atlanters voor het H.-doel maar H. gaf niet thuis. Er was toen van een weinig A.-overzicht sprake. Uit een hoekschop wist A. te doelpunten (1—0). Met dezen stand ging de rust in. Na de thee (het was na de chocolade) pakte HRC flink aan en deed eenige rushes op het A.-goai. A. antwoordde hierop met eenige snelle aanval len, die zeer gevaarlijk waren. Er werd door beide ploegen uitstekend gecombineerd. Nog 3x wist A het H.-doel te vinden zoodat het einde kwam met 4—0 voor A. Scheidsrechter leidde goed. N.A.S.B.-NIEUWS. Transportarbeiders I ontving Hoorn I 'in uiterst ongunstige omstandigheden want de regen viel gedurende den :geheelen dag. Het was haast geen doer. om den wedstrijd door gang te laten vinden, maar de pelers waren er nu eenmaal, dus spelen. Het veld was één módder al modder, maar niet tegenstaande t dat hebben de Transportarbeiders zich weer van hun beste zijde laten zien. om Hoorn met 3—0 nederlaag naar huis gestuurd. Hoera Tiansporters zoo door gaart tot he den zijn we nog ongeslagen, laten we hopen dat het zoo blijft. Een andere week Zondag gaan we naar Hoorn om daar onze makkers te bekampen; dus opgepast. 1 J.V.C. NIEUWS. Van de drie wedstrijden, welke op het JVC- terrein gespeeld zouden worden, is alleen de wedstrijd JVC a.—Helder f. ten einde ge bracht. JVC a. verspeelde hierin een puntje, want het einde kwam met 1. De wedstrijd JVC IIICallantsoog II werd door den scheidsrechter afgelast. Om twee uur kwam Wieringerwaard I op bezoek. Het weer was nog slechter geworden, maar scheidsrechter Hoek liet beginnen. Met de rust, die met 1—1 inging, oordeelden de beide aanvoerders het beter te eindigen, waar op dé schèidsrechter den wedstrijd staakte. SUCCES-NIEUWS. Mét de boot van deD heer Bosker vertrok ken j.l. Zondag 2 Succes-elftallen naar Texel om aldaar tégèn Texel I en Oudeschild I uit te komen. Een 50-ta supporters maakten de 'réis mede. Op Texel aangekomen zijnde was de weersgesteldheid van dien aard dat er niet gespeeld kon worden en keerden allen teleur gesteld terug. Ook de andere elftallen onder gingen 't zelfde lot. TEXEL-NEEUWS. De voetbalwedstrijd Texel ISucces I heeft Zondag niet kunnen plaats hebben; wel was „Succes" naar hiei gekomen, met een gehuur de; boot, doeh dé regen bleef zoo aanhouden dat, hoewel de spelers der beide ploegen voor de] match gereed stonden, de scheidsrechter besloot den wedstrijd uit te stellen. AnnaPaulowna. BKCVrone is bij 1—1 gestaakt. Men heeft 20 minuten gespeeld. Vrone had na ongeveer 10 min. de leiding genomen en de Schipper had inmiddels gelijk gemaakt toen scheids rechter Annyac het te erg vond met het weer, en affloot. 1-3KC 2—HRC 6. In de morgenuren was het nog eenigszins te doen. Onze reserves hielden tegen Racing 6 stand, hetgeen ons werkelijk me'evalt. Hopenlijk spoort dit aan om er nog iets van te maken dit seizoen. BKC3—Petten 2 werd door scheidsrechter Anneveld die den vorigen wedstrijd al doornat was geworden afgelast. BKC 4 heeft met 27 verloren van HRC 7 wat, gezien de verichtingen. van dit Racers elftal niet zoo erg is als het lijkt. 'BKC a. verloor met 40 van Helder a., maar met eere na een interessant partijtje voetbal. Zondag: BKCSucces. Dat wordt druk! N.A.S.B.-VOETBAL. lie R.R. troffen het slecht met het weer Voor hun vriendschappelijke wedstrijden tegen Eeridracht I en II. Maar voor de Eendracht- êpelers, die er een reis voor maakten van Amsterdam, was het toch nog erger, en daar om; was het jammer, dat niet alle R.R. op het! appèl verschenèn. Eerst zouden de tweede elftallen spelen. Het onvolledige elftal van A.P. werd aange vuld met Eendracht-spelers en zoo ging het den regen in. Na een kwartier had men er genoeg van en werd maar gestaakt. Ook het eerste elftal van de R.R. moest aangevuld worden om tegen Eendracht I den str$d aan te binden. Het werd meer een val- en j glijpartij dan een voetbalwedstrijd. Toen na ;een. uur allen doorweekt waren, werd ook dezje wedstrijd afgebroken. De stand was toen 42 voor Eendracht. Zondag a.s. spelen de R.R. I en II voor de competitie tegen elkaar. A.D.O.-iiIEUWS. A.D.O.—JONG HOLLAND. ADO 1 speelde in Alkmaar tegen Jnog Hol land 1. De Breezanders haddén vrij spoedig de Jeiding en wisten die in een mooi gelijk- opgaanden strijd tot even voor de rust te be houden. Toen echter maakte J.H: er 11 van. Kort na de rust kreeg ADO de kans om de leiding te hernemen, maar miste jammerlijk een! strafschop. Jong Holland deed het beter, maakte nog een doelpunt en won dus met 2—1. AFPEELING I. Eerste klasse. Het ziet er naar ut, dat het Haagsche VUC, de club van Van Gelder, dit jaar het loodje eal moeten leggen, want ook nu werd weer met een groot /erschil verloren: 61 van ADO. Met 2 punt' i achterstand op Benjamin Overmaas staan de zwarthemden thans oftdér- aan. Ajax bleef op den goeden weg door in Rotterdam met 42 van Xerxes te winnen, zoodat de Amsterdammers thans evenveel punten als Feijenoord, dat niet speelde, heb ben, doch 1 wedstrijd meer speelden. Opnieuw liet VSy aan Overmaas geen kans (6—3). Tweede klasse A. DOS en Hilversum deelden de punten (11), waardoor de Utrechtenaren nog niet geheel uitgesc'akeld zijn. De ex-eerste klas- sers doen het anders slecht! Van BFC snapt niemand iets meer. Wat te zeggen van de 28 in Utrecln. op Hercules behaald? Ook AFC demonstreerde tegen Kinheim een groote productieviteit, aaar de reds met 83 won nen. Alcmaria tenslotte schudde met 31 OSV ten tweede male van zich af en komt er nu werkelijk prachtig voor te staan. Het kan dit jaar best een Alkmaarsch kampioen schap worden! Tweede klasse B. ZVV maakte een schitterende beurt door het Gooi, 'da.i zich met zooveel moeite tot den kop opgewerkt had, in eigen huis met 2 0 te slaan. Dat haddëde Zaandammers weer eens noodig, want zij hebben dé laatste weken een steekje latèn vallen; Kes. derde klasse A. Aio. Victrix 3ZFC 3 14. AFDEELING II. i Eerste klasse. -* Hermes ondervond opnieuw, dat het niet riieevalt een eenmaal verworven goede posi tie, te handhaven- Stormvogels kwam bij dr Schiedammers op bezoek en speelde 0—0 ge lijk, dat weer een complimentje voor de H. defensie inhoudt, dóch'er tevens op wijst, dat de voorhoede ïóg niet op ,,kampioóris"-peil staat, hetgeen de doelcijfers, 16—9, uit wedstrijden ook wel uitwijzen DFC zag geen kans ZFC op eigen terrein te verslaan, in te gendeel Mijnders c.s. verloren met 32, ir een wedstrijd, ie door de meesten der Hel der 2-spelers bijgewoond werd. HBS bleef diep teleurstellen, met 20 werd ditmaal van Excelsior verloren. De Kraaien staan m reeds 5 punten achter op DWS en Stormvo gels, zoodat redding haast niét rneer mogelijk is. KFC zal dit jaar niet die groote rol spelen als in het vorig seizoen, een 21 nederlaag geleden tegen Haarlem wijst daarop. De rood broeken staan er nu goed voor; KFC heeft punten achterstand óp Hermes. PROGRAMMA VOOR A.S. ZONDAG. Helder 1Volewijckers i. (J. J. Schlüter). Zaandijk 1—HRC 1 BKC 1Succes 1 (P. Krom). N. Niedorp 1—Texel 1 (L. Coopman). Kennemers 2—Helder 2 (A. de Ruyter). HELDER I—Z.M.K. „OSCAR U". Woensdagmiddag 2 uur. Terrein Botweg. Zooals men - riet, is hét Helder-bestuur er in geslaagd eeri friendly-game te organiseeren tusschen haar eerste elftal en een vertegen woordigend elftal van den Zweedschen krui ser „Oscar II", die momenteel onze stad met een bezoek vereert. Woensdagmiddag kan men dus genieten van een internationalen voet balwedstrijd e- vi wekken bij deze de Heider- Spelers op hun beste krachten te geven om de voetbaleer van onze stad, die ten nauwste verband houdt met die van ons land, zoo hoog mogelijk te houden. Voor zoover mogelijk zal Helder in haar sterkste samenstelling spelen, zoodat het een interesasnt partijtje voetbal kan worden. E.L.T.O.—nieuws. E.L.T.O. 2—O.K.C. 0—5. Zondag speelde ELTO 2 onder zeer ongun stig korfbal-weer een competitiewedstrijd te gen OKC. Om half tien floot de scheidsrechter voor het begin. Terrein en bal waren erg glibberig. OKC was voortdurend in het offensief en de bal werd door de Texelaars steeds onder schept. De ELTO aanval kreeg zoo goed als geen werk te verrichten en toen de rust in ging stonden de gasten reeds met 50 voor. Na de rust kreeg Den Helder een paar schit terende kansen welke door slecht schieten verloren gingen, terwijl het ook bij de tegen partij niet meer vlotten wilde; ook daar schoot men erg slecht. Geen van beide wist den korf m;°r te vinden en het einde kwam met een verdiende overwinning voor OKC Scheidsrechter Harpe leidde uitstekend. Competitie van TKB. 2 Dec. Den Helder: ELTO II—OKC 0—5. Den Hoorn: de ZwaluwKVT 61. De stand is nu: gesp. gew. gel. verl. P- p. V. p. t. Zwaluw 9 8 0 1 16 63 18 OKC 9 7 1 1 15 41 11 SVC 8 4 1 3 9 25 27 KVT 8 4 0 4 8 17 25 DTS 8 3 0 5 6 11 21 VN II 9 2 0 7 4 14 32 ELTO II 9 1 0 8 2 13 50 Programma 9 Dec. Den Helder: KVT—OKC, 9.30 u., A. Geus Den Burg: Verdo Nigro II—ELTO II, J, Beumkes De Cocksdorp: SVC—DTS, D. Keyser Alkmaar, 3 Dec. 1934. Op de heden gehouden veemarkt waren aanvoer en prijzen als volgt: 93 Vette koeien 105—250, handel matig; 1 Graskalf 25, 1 Vet kalf 70-^-90 cënt per K.G.; 34 Nuchtere kalveren (slacht) 6—20; 376 Vette var- kops (zware) per K.G! 29—32 ct.Handel goed. A m a t e r d a m, 3 Dec.. 1934. Op de heden gehouden veemarkt waren aanvoer en prijzen als volgt: 453 Vette koeien, le kw. 5660 cent, 2e kw. 4855 cent, 3e kw. 3946 cent per K.G. slachtgewicht; 52 Melk en kalfkoeien 150—190; 141 Vette kalve ren, le kw. 4247 cent, 2e s. 36—41 ct. en 3e s- 3035 cent per K.G. levendgewicht, 59 Nuchtere kalveren 4—750; 54 Schapen f 1116; 648 Varkens, vleeschvarkens, we gende van 90—110 K.G. 37—38 ct. per K.G. slachtgewicht, érii;ele hooger; zware varkens 3637 cent, vette varkens 3536 cent per K.G. "n 19 Paaiden 60—100. Ter vee markt waren 1 ;den 3 wagons geslachte run deren uit Denemarken aangevoerd. Amsterdam, 3 Dec. 1934. Op de hederi 'gehouden aardappelenmarkt waren de prijzen als volgt: Zeeuwsche: bonten 3.30—3.60, mauwen 3.303.70 en eigenheimers 3.10—3.30; Drentsche eigen heimers 2.803.40, IJpolder Bevelanders 2.702.90 per H.L. Aanvoer 397.600 K.G. Warm'enhuizen, 3 Dec. 1934. Roode kool le en 2e s. 1 en Deensche wit te kool le s. 1.30. Aanvoer: 4Ï75 K.G. Roode kool en 1150 K.G. Dëen3che witte kool. Broek op Langendylc, 3 Dec. 1934. Aanvoer en prijzen waren heden als volei - 14000 K.G. Roode kool 11.90; tooöó K.G. Gele kool 1—/ 1.40; 9200 KG Dem sche witte ooi 0.70—1.50; 4250 kg. Uién- gele uien 1.70—2, grove 2.40—2 50- 3400 K.G. Peen 0 90—1, alles per 100 ke 6i stuks Bloemko.reuae 3.10—f fi en lichte f 2 30 per 100 stuk» «u 1100 str. Andij 467e STA.A1SLO TER IJ (Niet officieel) 2de klasse, lsle lijst Trekking; van Maandag 3 December 1934 Hooge Prijzen f 20.000.— 20185 f 2000^17220 f 1500.— 5352 f 1000.— 14826 2C674 f 400.— 2836 f 200.— 8424 f 100.- 2555 14319 15222 15530'20560 22330 23358 Prijzen van 35 28 120. 130. 192 201 238— 254 331 393 408 423 431 435 458 484 524 542 561 587 625 649 685 700 728 733 843 907 948 951 068 975 1015 1027 1107 1121 1154 1201 1211 1227 1247 1265 1285 1320 1322 1334 1370 1417 1432 1476 1484 152V 1558 1573 1703 1763 1783 1799 1801 1857 1878 1880 1898 2010 2094 2096 2124 2163 2179 2212 2229 2303 3361 2366 2423 2442 2522 2524 2553 2596 2G06 2624 2684 2750 2756 2790 2902 2972 2986 3018 3020 3026 301)4 3056 3071 3163 3180 3228 3233 3234 3304 3332 3,350 3353 3406 3470 3588 3664 3715 3720 3754 3774 3782 3810 3829 3856 3875 3914 3961 3964 3999 4003 4020 4023 4118 4121 4165 4182 4183 4210 4247 4280 4284 4289 4290 4309 4340 4376 4401 4408 4448 4455 4469 4539 4582 4643 4667 4769 4842 4876 4887 5014 5037 5065 5069 5079 5116 5119 5144 5153 5212 5234 5277 5305 5354 5364 5366 5434 5449 5470 5483 5548 5550 5640 5675 5690 5760 5781 5820 5839 5946 5997 6075 6081 6125 6144 6145 6160 6227 623Q 6258 6296 6338 6347 6384 6401 6406 6415 6422 6433 6449 6473 6490 6498 6504 6544 6581 6595 6628 6649 6651 6671 6680 6682 6718 6724 6753 6756 6799 6822 6873 6917 7023 7057 7115 7137 7230 7231 7236 7237 7276 7290 7291 '7324 7404 7453 7473 7494 7512 7525 7567 7614 7681 7687 7688 7701 7713 7796 7797 7814 7836 7837 7902 7923 7959 7963 7978 7989 8004 8016 8020 8032 8062 8072 8107 8108 8148 8170 8176 8286 8294 8408 8476 8488 8532 8540 8568 8594 8595 8627 8674 8678 8732 8742 8754 8760 8777 8827 8857 8900 8916 8952 8986 9017 9103 9112 9138 9164 9165 9181 9224 9286 9310 9341 9346 9391 9'417 9422 9469 9488 9530 9590 9664 9682 9687 9694 9731 9776 9778 9848 9870 f902 9943 9978 10015 10022 10031 10077 10097 10110 10123 10148 10287 10308 10349 10383 10444 10600 1064)1 10715 10721 10796 10828 10856 10895 10909 11085 11216 11268 11283 11485 11493 11496 11500 1.1501 11512 11540 11633 11660 11662 11687 11706 11775 11809 11834 11838 11859 11958 11972 12027 12067 12137 12185 12190 12411 12451 12463 12494 12525 12539 12551 12585 12587 12640 12730 12769 12869 12873 12925 12964 13047 13072 13081 13089 13103 13120 13230 13245 133Q9 13327 13382 13447 13489 13501 13502 13543 13544 1357Ö 13624 13648 13687 13696 13716 13745 13747 13777 13794 13827 13829 13959 13990 14042 14133 14156 142G7 14270 14273 14277 14340 14415 14416 14434 14444 14542 14603 14804 14619 14659 14662 14679 14751 14757 14770 14771 14869 14881 14886 14956 14977 14979 15033 15090 15115 15126 15170 15258 15285 15292 15312 15313-1532G 15333 15371 15381 15388 15453 15515 15580 15653 15687 15689 15747 15761 15786 15787 15803 15812 15846 15858 15866 15877 15880 15884 15905 15911 15934 16020 16067 16086 13122 16166 16169 16220 16222 16270 16360 16388 16400 16472 16504 16616 16642 16690 16725 16752 16826 16842 16868 16907 16936 16939 16955.16987 16997 17019 17040 17047 17094 17099 17107 17115 17116 17121 17155 17158 17175 17207 17358 17402 17414 17425 17475 17495 17522 1.7536 17584 17596 17609 17617 17662 17700 17719 17741 17774 17798 17806 17812 17816 18078 18116 18149 18200 18221 18267 18284 18309 18311 18326 18327 18342 18420 18421 18505 18543 18610 18616 18653 18672 18702 18748 18760 18807 18818 18921 18937 18938 18948 18954 18970 18972 19013 19061V19075 19085 1909» 19130 19134 19197 19212 19222 19296 19332 19336 19341 19376 19386 19388 19398 19444 19453 19548 19558 19570 19630 19641 19673 19702 19749 19751 19770 19814 19832 19850 19995 20036 20043 20049 20087 20126 20158 20159 20172 20195 20230 20242 20337 20427 20450 20464 20495 20497 20500 20516 20519 20532 20559 20649 20675 20700 20712 20717 20735 20747 20778 20805 20877 20973 21002 21123 21358 21369 21389 21442 21484 21538 21540 21554 21581 21640 21679 21681 21688 21702 21779 21786 21822 21833 21850 21965 21970 22004 22010 2205S 22079 220S4 22101 22116 22208 22253 22299 22303 22315 22335 22395 22418 22468 22475 22520 22533 22553 22588 22594 22659 22670 22674 22679 22684 22736 22857 22865 22883 22941 22966 23043 23052 23056 23063 23098 23143 23167 23236 23247 23265 23279 23303 23352 23369 23372 23380 23383 23489 23513 23549 23555 23560 23564 23648 23687 23690 "•^15 23724 23745 23767 23821 23834 23977 23985 NOORDSCHARWOUDE, 3 Dec. Uien 1.90, drielingen 1.20, grove 2.50; roode kool 2 2.30 en 1.10—1.40; gele kool f 1; Deensche witte kool 1.201.40 en 1.10, ailes per 100 kg. TEXEL, 3 Dec. 2 paarden 130—180; 3 koeien 125—145; 3 pinken 65—7^2 graska'.veren 1Ö—15; 8 nuchtere kalveren 4—7; 1 ram 12; 40 kippen 0.30—0.60; 12 eenden 0.60. TEXEL, 3 Dec. Eieronveiling. Aangevoerd 26,620 eieren: 58—62 kg 4.80 —5.25, 62—66 kg 5.10—5.50, 50—56 kg 3.404.60, 4450 kg 3.00—3.55, alles per 100; oude kippen (vorige veiling.) 0.310.49 per kg. PURMEREND, 4 Dec. 1054 kg boter per kg 1.45—1.55; 796 koeien ow.„: 390 vette koeien per kg 0.54— 0.60, vlug; 333 gelde koeien 80—130, stug; 58 melkkoeien 110—200, stug; 15 stieren! per kg 0.32—0.46, matig 12 paarden 60—120. matig; 108 vette kalveren per kg 0.30—0.50, matig; 168 nuchtere kalveren: voor de slacht 39, vlu voor de fok 1020, vlug; 281 vette varkens, voor, de slacht per kg 0.20— 0.31, matig; 43 magere varkens 8—16, ma tig; 179 biggen 6—10,. matig; 749 schapen f 719. stug; 33 bokaen j 3—8, matig; piep kuikens ƒ0.45—0.50; 339 ganzen 2.50—2.75. Eieren veiling. Kippeneieren per 100 4.60—5.10; eenden eieren per 100 2.50. Haven van Nieuwediep. 2 Dec. 19Gj4. Aangekómen van Londeti én vertrokken naar Harlingen het Eng. s.s! „Merel". Zitting van Maandag 3 December. De werklooze heer A. S. te Den Helder die terecht geen steun genoot, en daartegen bij net Maatschappelijk Hulpbetoon kwam pro- e3teeren, had zich niet op de eerste vordering ^aniU'.lc<>m. uit bedoeld gebouw verwij" detd, en stond heden terecht, terzake huis vredebreuk. Vonnis; f 5.boete of 5 dagen hechtenis en 1 maand gev. voorw. met 2 proefjaren.

Heldersche Courant | 1934 | | pagina 12