Ing ezonaen Land- en Tuinbouw- nieuws Van Ewijcksluis. Texel. GEMENGD NIEUWS Stoomvaartberichten Onrendabele Spoorlijnen. De Saarkwestie voor den Volkenbond. Italië en het verdrag van Washington. Uit het testament van kardinaal Gasparri. Hongarije en Zuid-Slavie. EEN MOEDIG BANKDIRECTEUR. Een vrijgevig millionair. Na den moord op Kirof. Sneeuwstormen in de Ver. Staten. Ontploffing te Mexico(stad). De melkprijs. HELDERSCHE COURANT VAN DONDERDAG 6 DECEMBER 1934. De president vermeende echter niet ten onrechte, dat onverschillige en zenuwachtige personc- voor chauffeurs minder geschikt wa ren, de officier achtte het niet noodig, de ge- heele uitgebreide en het ongeval in de fines ses beschrijvende lagvaarding nog eens te re- peteeren. Hij bepaalde zich dus .e releveeren, dat verdachte nie. het minste motief had om zich te gedragen als hij had gedaan. Het was verschrikkelijk, dat nen in gevaar wordt ge bracht door dergelijke onbenullige zenuw lijders achter iet stuur. Het verkeer moest daarvoor worden bevei ligd en derhalve vordert de officier 1 maand hechtenis en ontzegging rijbevoegdheid voor den tijd van 1 jaar. Mr. Langeveld achtte het een groot geluk, dat het slachtoffer er be trekkelijk nog goed was afgekomen. Het juridische gedeelte dezer zaak wilde verdediger, als onaanvechtbaar, ter zijde stel len. Liever bespraa pleiter de Kwestie, dat aan dergelijke personen,als verdachte, feitelijk geen rijbewijs moest worden uitgereikt, doch de broodwinning koi daarmede dikwerf geen rekening houden. Pleiter verzocht in zijn pe roratie daarop toepassing der uiterste cle mentie en wilde voorkomen, dat deze jongen, tot verdriet zijn brave en zwaai beproefde ouders, in de gevangenis terecht zou moeten komen. lin 6ijaohhmkverkeijt ge vbgkq xzeavbgkxze AUTOBUSDIENST SCHAGEN—VAN EWIJCKSLUIS—DEN OEVER V.V. Ged. Staten van Noord-Hollarn! hebben be sloten aan M. Geel te Hippolytushoef, met Ingang van 1 Januari, vergunning te verlee- nen tot het in werking brengen van een auto busdienst van Schagen over van Ewijcksluis naar Den Oever en terug. AFSCHEID VAN DEN DIJKGRAAF EN VAN DEN PENNINGMEESTER VAN DE „30 GEMEENSCHAPP. POLDERS" OP TEXEL. Woensdagmorgen had alhier een vergadering van Bestuur en Hoofdingelanden van het waterschap „de 30 Gem. Polders" plaats, waarin de heer J. S. Dijt aftrad als Dijkgraaf en de heer J. Rab Jzn. als penningmeester. De heer Dijt heeft meer dan 30 jaar met zeer bekwame hand 't groote waterschap bestuurd; terwijl de heer Rab, die eveneens vele jaren in functie is geweest, als penningmeester zeer gezien was; geen wonder dat vrijwel alle Hoofd ingelanden present waren. Aan dit aftreden was op uitdrukkelijken wensch van den Dijk graaf geen ruchtbaarheid gegeven, zoodat van 't Gemeentebestuur tijdens de vergadering een schrijven inkwam, waarin B. en W. hun leed betuigden van de vergadering geen kennis te hebben gehad. 't Bestuur had echter gemeend den heer Dijt een huldeblijk te moeten aanbieden, waartoe zich een commissie had gevormd. De heer Jac. Boogaard richtte als voorz. van deze com missie in de vergadering 't woord tot den heef Dijt en bood hem namens Bestuur en Hoofd- inglanden een plaquette waarop 't wapen van het waterschap met inscriptie, als herinnering aan. Den heer Rab werd een vulpen en vul potlood aangeboden. Verder werd achtereenvolgens 't woord ge voerd door de heeren van der Oort, J. Rab Jz., C. Keijser Hz., Joh. Roeper Nz., J. v. d. Pijl, IJ. Lap en J. J. Bakker. Namens de arbeiders in dienst van het Waterschap bood de heer J. v. d. Pijl den scheidenden Dijkgraaf een gemetselde gedenk naald met opschrift aan, die geplaatst is in het middenpunt van het Waterschap nabjj den Zuiderdijk. Ook overhandigde de heer v. d. P|jl aan den heer Dijt een uittreksel uit de notulen der bestuursvergadering gedurende al de jaren van het voorzitterschap van den heer D. Talrijke bloemstukken waren ingekomen. In een volgend nummer komen wij nog even op dit afscheid terug. Aan de Memorie van Antwoord op het Voorloopig Verslag der Tweede Kamer inzake de begrooting van Waterstaat voor 1935 wordt ontleend, dat spoedig een wets ontwerp zal worden ingediend, waarbij weer paasting van het aantal onrendabele spoor- weglijnen wordt voorgesteld. Inzake verzekering wegens aansprakelijk heid van houders van motorrijtuigen voor schade aan derden is een wetsontwerp in voor bereiding, waaromtrent zal worden over legd met den minister van Justitie. De minister verkiest aanhouding van het wetsontwerp, tot wijziging van de wet open bare vervoermiddelen. De meening, dat van de wegen door vracht auto's onbeperkt gebruik zou kunnen worden gemaakt, moet op een misverstand berusten. Verwezen moge worden naar hetgeen het Motor- en rijwielreglement omtrent motorrij tuigen voor het zware vrachtverkeer bestemd, voorschrijft. In zake de electriciteitsvoorziening wordt meegedeeld, dat uitbreiding van den Electrici- teitsraad in het voornemen ligt, en binnenkort haar beslag zal krijgen. Overwogen wordt, maar nog voorbereiding behoeft, een wet telijke regeling in zake samenwerking enz. van electriciteitsbedrijven. Met uitvoering van de verbetering van ,de brug bij De Kooi bij Den Helder, kan spoe dig worden aangevangen. Plannen voor een tunnel onder het Noord zeekanaal bij Velsen zijn in onderzoek. Spoorwegen kunnen op tegenwoordig peil niet worden gehandhaafd. De meening, dat het spoorwegbedrijf op het tegenwoordig peil niet kan worden gehand haafd, wordt door de directie der spoorwegen en door den minister gedeeld. De wettelijke en andere maatregelen tot opheffing van on rendabele lijnen of tot geheele of gedeeltelijke sluiting van talrijke tusschenstations leggen daarvan getuigenis af. Het ligt in het voornemen, hiermede met kracht voort te gaan; zoo zal gelijk in het begin van dit antwoord reeds is medegedeeld, een wetsontwerp tot naasting van eenige locaalspoor- en tramwegen eerlang de Kamer bereiken. De Dieseltreinen. Wat de inkrimping van den Diesel-electri- schen dienst door motor-defecten betreft, wordt opgemerkt, dat het onderzoek naar de ooi zaken nog niet is geëindigd De motorfabri kanten zijn, voor zoover thans kan worden overzien, voor het grootste deel der herstel- kosten en voor de kosten der aan te brengen verbeteringen aan de Dieselmotoren aanspra kelijk. Frankrijk vraagt den overigen raads^ leden, de orde te handhaven. Steun toegezegd door Londen en Rome. Genève, 5 Dec. De Fransche minister van buitenlandsche zaken, Laval, heeft gisterenavond voor den Volkenbondsraad namens zijn regeering medegedeeld, dat Frankrijk bereid is af te zien van het deelnemen aan een internationale troepen- of politiemacht voor de handhaving van de orde in het Saargebied tijdens de a.s. volksstemming, mits Duitsehland zich hiervan eveneens onthoudt en de niet bij de stemming betrokken staten hun volle medewerking verleenen bij het samen stellen van een dergelijke troepen- of politiemacht. Met dit besluit is de Fransche regeering dus geheel teruggekomen van de houding, welke zij sedert Barthou's verklaring voor den Raad in September had aangenomen en waar bij zelfs met een bezetting van het Saargebied door Fransche troepen, in geval van orde verstoringen, werd gedreigd. Om halfvijf kwam de Raad gisteren voo? de eerste maal te zamen.De tribunes waren tot de laatste plaats bezet. Deze erste zitting duurde slechts een kwar tier, daarna gingen de raadsleden weer uit een om in de kamer van den secretaris generaal in geheime zitting over de te nemen ordemaatregelen in het Saargebied te beraad slagen. Eden's antwoord. Het eerst antwoordde de Engelsche gedele geerde Eden op de verklaring van Laval, die nog eens wees op de noodzakelijkheid om speciale veiligheidsmaatregelen vóór, tijdens en na het plebisciet te nemen, gezien de ver hitting der gemoederen, welke bij ieder plebisciet te constateeren valt. Wanneer de Raad hiertoe zal besluiten en indien de Engelsche regering een uitnoodiging zal ontvangen, dan zal Engeland, in geval ook andere landen, die hiervoor in aanmer king komen, daartoe bereid zijn, gaarne aan een dergelijke internationale troepenmacht deel willen nemen, mits Frankrijk en Duitseh land hiertoe hun toestemming verleenen. Baron Aloisi legde namens zijn regeering een gelijkluidende verklaring af en zegde op dezelfde voorwaarden ook de medewerking der Italiaansche regeering toe. Knox vraagt hulp. Nadat Litwinof namens de Sovjet-Unie en Benesj namens Cechoslovakije verklaard had den eerst nog hun regeeringen te willen raad plegen en Laval de sprekers bedankt had voor de ondersteuning van het Fransche voor stel, nam de voorzitter der regeeringscom- missie, Knox, het woord. Hij herinnerde er aan, dat hij er in zijn rapporten aan den Raad herhaaldelijk op had gewezen, dat er zekere elementen in het Saargebied zijn, die de orde dreigen te verstoren. In Maart had de regeeringscommissie daarom reeds voor gesteld een internationale politiemacht te vormen. De Raad had hiertoe indertijd niet kunnen besluiten. De regeeringscommissie ziet echter geen kans met de beperkte te harer beschikking staande middelen de orde te handhaven, doch is gaarne bereid de volle verantwoordelijkheid op zich te nemen, wanneer een internationale politiemacht te harer beschikking wordt ge steld. Met deze verklaring werd de zitting tot hedenochtend 10 uur verdaagd. Naar Reuter uit Tokio meldt, heeft de Italiaansche gezant aldaar den Japanschen minister van buitenlandsche zaken meege deeld, dat Italië zich niet zal aansluiten bij de Japansche opzegging van het verdrag van Washington. Indien echter een nieuw verdrag mocht worden gesloten, zou Italië bereid zijn hieraan deel te nemen. Het rijk met juweelen bezette borstkruis dat de Paus heeft geschonken aan zijn staats secretaris kardinaal Gaspari na het ondertee kenen van het concordaat tusschen Italië en den Heiligen Stoel in 1929, is bij testamen taire beschikking van kardinaal Gaspari we derom aan den Paus teruggegeven. In zijn testament heeft kardinaal Gaspari verder bepaald dat alle geschenken, waaron der talrijke kostbare voorwerpen die hij van de drie Pausen ontvangen had, onder wier bewind hij was geweest, alle aan Paus Pius XI moeten worden teruggegeven. Maatregelen van de Kleine Entente? In politieke kringen te Belgrado verzekert men, volgens Reuter, dat men zich niet met een moreele veroordeeling van Hongarije in zake den moord te Marseille tevreden zal stel len, maar door sluiting van de grenzen het verkeer met Hongarije zoo gering mogelijk zal maken. Buitenland Over den Atlantischen Oceaan Van Brazilië naar Afrika. Santos Dumont is van Natal (Brazilië) naar Dakai (Afrika) gevlogen en aldaar ge land. Voor de tweede maal binnen twee jaar heeft de president van de Hiawassee Bank te Charleston in den staat Tennessee getoond, dat het mogelijk is zich de bandieten, die steeds vaker aanvallen op banken doen, van het lijf te houden, Dinsdag drongen drie ban dieten het gebouw binnen en trachtten met de revolver in de vuist de aanwezigen in be dwang te houden, teneinde hun slag te kunnen slaan. De president van de bank, J. E. Quisenberry, die juist in het gebouw aan het werk was, vond dekking achter een meubel stuk en schoot de bandieten letterlijk de hal uit. Het vuur werd beantwoord zonder echter direct resultaat te hebben en de roovers vluchtten uit het gebouw en wisten met een auto te ontkomen. EEN BELOFTE VAN KONING LEOPOLD III. De prins van Wales krijgt zijn okapi- Niet lang voor zijn troonsbestijging had koning Leopold III aan den prins van Wales een okapi beloofd. Het is algemeen bekend, dat dit in Centraal-Afrika levend dier zeer moeilijk te vangen is. De Antwerpsche die rentuin bezit een mooi exemplaar, dat men met de meeste zorg voedt en behandelt. Een tweede exemplaar, ditmaal bestemd voor den prins van Wales, kon onlangs door een geestelijke te Boeta, in het Oeélé-gebied, ge vangen worden. Men heeft de foto van het schuchtere en bijzonder lenige dier aan den' prins gezonden, die nu beslissen moet wat hij met zijn okapi zal doen. Thans ex-mi!lionnair. De New Yorksche millionair Alexander Munsell heeft in de afgeloopen 13 maanden zijn geheele vermogen, dat meer dan een mil- lioen dollar bedroeg, weggegeven. Een deel van dit bedrag is aan liefdadige in stellingen gegaan en het overige heeft Mun sell aan verschillende noodlijdende personen geschonken. Nu leeft deze ex-mililonair in een Tehuis voor Armen, dat van regeeringswege in stand wordt gehouden. Het eenige 'Oezier, dat ik ooit in geld ge vonden heb, aldus verklaarde Munsell, is het weg te geven. ós j De echtgenoote van den ex-millionair, die drie zoons van 11, 14 en 16 jaar heeft, ver klaarde dat haar man minder aan zijn eigen familie heeft gedacht dan aan liefdadigheid. Zij is echter niet voornemens gerechtelijke stappen te doen. I" CJ (P* Profiteert hiervan voor de Kerstdagen.' HET LORGNET VAN WIJLEN KONING ALBERT GEVONDEN. Onder de rots nabij Marche-les-Dames, waar koning Albert van België tengevolge van een val om het leven is gekomen, is een'lorgnet gevonden, dat herkend is als dat van den koning. FURTWANGLER NAAR WEENEN? Leider der Philharmonie en der Staatsopera Naar Reuter uit Weenen meldt, loopt het gerucht, dat Wilhelm Furtwangler het Phil- harmonisch Orkest en de Staatsopera aldaar zal dirigeeren. De mededeeling van Furt- wangler's ontslag te Berlijn heeft hier diepen indruk gemaakt en men beschouwt het als een in politiek opzicht symptomatisch geval. Een proces tegen 73 beklaagden. Overeenkomstig het besluit van het presi dium van het centrale uitvoerende comité van de Sowjetunie, dat alle leden van ter roristische organisaties, die zijn gearresteerd, binnen 10 dagen na de arrestatie terecht moe ten staan, zal op 13 dezer eep proces aan vangen tegen 73 personen, die beschuldigd worden van hoogverraad en het voorbereiden van terroristische acties tegen de regeering. Alle beklaagden worden met de doodstraf bedreigd. Het proces zal plaats hebben voor het mi litaire college van het Hooggerechtshof onder voorzitterschap van Ulrich. ZES EN ZESTIG DOODVONNISSEN IN f RUSLAND VOLTROKKEN. Uit Moskou wordt bericht, dat zes-en-zestig doodvonnissen zijn voltrokken tegen personen, welke door het opperste gerechtshof der Sow- jet-Unie zijn schuldig bevonden aan contra- revolutionnaire handelingen. Uit Ghicago wordt nader gemeld, dat he vige sneeuwstormen boven Midden- en West- Amerika hebben gewoed. - Het luchtverkeer moest overal worden stop gezet en bij de overige verkeersmiddelen ont stonden groote vertragingen en onderbrekin gen. In Wisconsin zijn twee treinen ontspoord op diep onder de sneeuw liggende trajecten. Te Minneapolis en in St. Paul moesten de scho len gesloten worden. Het stormgebied breidt zich over Michigan uit en beweegt zich in Noordoostelijke rich ting. Een doode, 18 zwaar gewonden. In een vuurwerk-fabriek te Mexico (stad) heeft een zware ontploffing plaats gehad, waarbij een werkman werd gedood en 18 ar beiders zoo ernstig gewond werden, dat zij in levensgevaar verkeeren. (Buiten verantwoordelijkheid van de redacti» Niet geplaatste stukken worden niet teruggezonden.) Geachte Redactie. Naar aanleiding van mijn ingezonden stuk dd. 20 Nov. j.1., verantwoord ik 't volgende: Er traden zes donatrices toe, en wel mevr. D. V. N„ H. B. H., A. d. W. M., A. Z. d. M., weduwe St., allen a 1 per jaar, en de dames- Handwerkclub „K.V.B.O.O.", afd. Den Helder, 2.50 per jaar. Van mevr. A. K. B. een gift van 1 donatrice van Weduwenzorg. Vermoedelijk is het stukje door de drukte der huldigingen van de Uiver-mannen niet gelezen of over 't hoofd gezien. Als dit het geval is, kan men ook nu nog iets afzonderen voor hen, die minder bedeeld zijn. De herdenking in de Onderzeedienst van de Uiver heb ik gelezen. Ik had toen hoop, dat aan het verzoek, aan de weduwen van oud collega's te denken, voldaan zou worden, maar tot nu toe is er mij niets van bekend. Heeft men ook dat door de drukte vergeten? Wel, geachte lezer, doet u het dan alsnog, maarspoedig! De Kerstdagen komen en vele kleintjes maken één groote! Het adres is: Hoogstraat 20. Penningmeesteres „Weduwenzorg". M. v. VLIET—WICKEL. Den Helder, 5 Dec. 1934. Mijnheer de Redacteur. In verband met de vragen van dr. Feenstra Kuiper en de behandeling daarvan in den Ge meenteraad verzoekt o.g. een weinig plaats ruimte in uw blad. Bij voorbaat mijn dank. Het was te verwachten, dat, wanneer iemand den moed heeft het roode monster bij zijn staart te grijpen, deze zich tot het uiterste zal inspannen om zijn tegenstander zoo moge lijk te vernietigen. Zeer terecht is door dr. Feenstra Kuiper op de handelingen van de A.J.C.ers gewezen, en het bevreemdt, waarop het Hoofd der Politie heeft gemeend hierop te moeten reageeren. In dezen democratischen tijd moet men zich over niets meer verwonderen, wanneer het uitspattingen betreft van de „verworpenen der aarde", deze worden met alle égards be handeld. Hoe kan het ook anders, als zelfs het Na tionaal Crisis Comité vermeent, deze roode jeugdvereenigingen te moeten subsidieeren met 50.000, om daarmede de salarissen enz. te betalen aan de leiders, welke die jeugd op voedt in den trant a la „Zeven Provinciën" en „Internationale". De vragen welke werden gesteld, zijn dui zenden Heldersche burgers uit het hart ge grepen; om hiervan een voorstelling te vor men, moet men zich onder het publiek bege ven, tijdens het opstellen der optochten. Elk oprecht Vaderlander is met weerzin vervult, over de brutaliteit, waarop door rood Den Helder, de straat voor hun liefhebberijen wordt opgeëischt. Laat ons hopen en wenschen, dat door dit alarmsein, de Overheid voortaan ook rekening zal houden, met dat deel der burgerij, welke van die roode arrogantie niet is gediend. DE CROOS. De heer J. S. Dijt nam Woensdag afsoheld van het watereohap „De dertig gemeensohappelijke polders op Texel. De ©0-Jarlge Antje Vlaming, die gedurende meer dan 26 Jaar op de wekelljkeche vergadering de koffie ronddiende, drukt de heer Dijt de hand. Geachte Redacteur, Vriendelijk verzoek ik U 't volgende in Uw blad op te willen nemen: Sint-Nicolaas-tijd: Vreugde-tijd! Helaas geldt dit niet voor allen. Vooral niet voor de kinderen van hen, die jaar en dag om werk loopen, doch dit niet kunnen vinden. Voor hen heeft de Speeltuin, Afd. Visch- markt, getracht den goeden Sint-Nicolaas ook nog een oogenblik in hun midden te krijgen en zoowaar, het is gelukt hem eenige oogen- blikken van zijn kostbaren tijd te doen af staan. Er hebben zich plm. 300 kinderen opgege ven die zich heden te 4.15 uur opstellen op d* Vischmarkt en vervolgens met Sint Nicolaas en zijn knecht om 4.30 uur vertrekken naar Musis Sacrum. (Sint Nicolaas arriveert te plm. 3.30 uur bij den heer Joh. Manshanden S takman Bossestraat, waar hij eerst nog een boodschap heeft) In Musis Sacrum zullen de kinderen dan tot plm. 7 uur bezig gehouden worden waarna eij weer naar de Vischmarkt terug gaan. Wij hopen dat het een prettig feest mag zijn voor hen die nog niet de vreugde van dezen tijd ondervonden. EEN OPMERKER. Hst Mottaiijk ov«i ichot van dan op tragische wijze om het leven gekomen commissaris van politie te Schiedam, den heer Blenberger, Is Woensdag tar aarde besteld. De droeve stoet voor het hoofdbureau Stoomvaart Mjj. Nederland. Johan de \/itt, 5 Dec. te A'dam. Marnix v. St. Aldegonde, u., 4 Dec. v. Algiers. Poelau Roebiah, t.. 4 Dec. v. Djeddah. Simaloer, u., 3 Dec. v. Genua. Johan v. Oldenbarnevelt, 5 Dec. v. Colombo. Tajandoen, u., 5 Dec. Sabang. bang. Kon. Ned. Stoomboot Maatschappij. Bennekom, t„ pass. 5 Dec. Fayal. Euterpe, 5 Dec. '.e A'dam. Juno, 4 Dec. v. Algiers. Luna, 4 Dec. te New-York. Merope, 2 X>ec. Puer o Barnas. Venezuela, t., pass. 5 Dec. Flores. Venus, 4 Dec. v. Barcelona. Calypso, 3 Dec. v. Fiume. Ceres, 3 Dec. v. Malta. Mars, 3 Dec. v. Malaga. Pluto, 4 Dec. te A'dam. Agamemnon, 4 Dec. v. Valencia. Kon. Holl. Lloyd. Gaasterland, 5 Dec. te A'dam. La Coruna, u., pass. 5 Dec. F. Noronha. Orania, t., 4 Dec. v. Rio Janeiro. Telamon, 5 Dec. te j 'dam. La Coruna, pass. 2 Dec. Fenando Noronha. Orania, t., 3 Dec. v. Santos. Uruguay, 3 Dec. v. A'dam. HollandAmerika Ljjn. Boschdrjk, 4 Dec. v. Havana. Drechtdijk, 4 Dec. v. Londen. Volendam, 4 Dec. te New-York. Binnendijk, 4 Dec. te R'dam. HollandWest-Afrika L|jn. Helder, 5 Dec. te A'dam. Amstelkerk, u., 3 Dee. v. Dordeaux. JavaChinaJapan Lijn. Tjisaroea, 2 Dec. ie Hongkong. Rotterdamsche Lloyd. Baloeran, 5 Dec. te Batavia. Blitar, t., 4 Dec. v. Triest. Kota Tjandi, u., 4 Dec. v. Pt. Said. RotterdamZuid-Amerika Lijn. Alwaki, 4 Dec. v. R'dam. Kota Tjandi, u., 4 Dec. v. Suez. Alphacca, t., 3 Dec. v. Rio Janeiro. Stoomvaart-Mij. Oceaan. Deucalion, 4 Dec. te Hongkong. Eurymedon, 5 Dec. te R'dam. Achilles, 3 Dec. te Singapcre. Bellerophon, 1 Dec. te Havre. Emzetco Lijn. Jonge Anthony, pass, 4 Dec. Ouessant. HollandAfrika Lijn. Bloemfontein, u., 4 Dec. te L. Morques. Heemskerk, pass. 3 Dec. Las Palmas. Klipfontein, u., pass. 3 Dec. Gibraltar. Nijkerk, t., 5 Dee. te Marseille. HollandAustralië Lijn. Grootekerk, u., 5 Dec. v. Las Palmas. Aagtekerk u., 5 Dec. te Adelaïde. HollandO.-Azië Lijn. Gaasterkerk, u., pass. 4 Dec. Gibraltar. Zuiderkerk, th., 2 Dec. te Yokohama. Kon. Pahetv. Maatschappij. Houtman, 3 Dee. v. P. Said. Lematang, 3 Dec. v. Réunion. Rantaupandjang, 4 Dec. te Tamatave. JavaNew York Lijn. Glaucus, 2„ Dec. v. Singapore. Kota Radja, 3 Dec. v. Penang. Palembang, 2 Dec. te New-York. Rhexenor, pass. 3 Dec. Perim. HollandAfrika Lijn. Heemskerk, th., 3 Dec. te Las Palma*,. Serooskerk, th., pass. 3 Dec. Perim. Silver JavaPacific Lijn. Bintang, 4 Dec. v. Macassar. Kedoe, 4 Dec. v. Beira. Tawali, 3 Dec. v. Kaapstad. De crisis-zuivel-centrale maakt bekend, dat voor de periode van 9 December tot en met 15 December i_e prijs voor het taxegedeelte van consumptiemelk, gekocht op regeerings- contract, is bepaald op 6% cent per liter, met dien verstande, dat voor melk van de eerste klasse deze prijs wordt verhoogd met de kwa liteitspremie en voo die van de derde klasse wordt verminderd met de kwaliteitsafdracht van cent. De afdracht van andere in consumptie ge brachte melk is vastgesteld op 2 cent per liter. NEDERLANDSCHE VEEHOUDERIJ CENTRALE De Nederlandsche Veehouderijcentrale maakt bekend, dat in de week van 23 tot 29 December a.s. op de onderstaande plaatsen gelegenheid zal worden gegeven runderen in de gevraagde soorten aan te bieden. Donderdag 27 December. Schagen 8—10 v.m. veemarkt Zaterdag 29 December. Hoorn 9—11 v.m. b|j abattoir Prijzen en voorwaarden als vorige week. De aangiftekaarten, welke verkrijgbaar zijn bjj de districtssecretarissen der Gewestelijke Landbouw-Crisis-Organisaties moeten vóór Zaterdag 15 December 1934 zijn ingezonden hij de Gewestelijke Landbouw-Crisis-Organi saties, waaronder de betrokken veehouders ressorteeren. VERZOEKEN LAN DA RBEIDERSBONDEN. De hoofdbesturen der moderne, chr. en r.k. landarbeidersbonden hebben aan alle ge meentebesturen een gemeenschappelijke me dedeeling gezonden, waarin zij de inwilliging der volgende verzoeken bepleiten: 1. de bestendiging van de tewerkstelling hunner leden in de werkverschaffingen tijdens de trekkingsperiode (1 Dec.1 Mei) uit de werkloozenkassen, zoolang de weergesteldheid zulk» '«-elijk maakt;

Heldersche Courant | 1934 | | pagina 7