Modepraatje PAG. 4 ZATERDAG 8 DECEMBER 1 934 T JUTTERTJF 7151 La Lumanta Stelo Haché. 500 gr. hachévleesch, 3 flinke uien, 45 gr. bloem, zout en peper, 1 laurierblad, 2 kruidnagelen, platte theelepel paprika, i-A dl azijn, 2 blokjes delfrite. We snijden het rundvleesch aan stukjes, die met peper en zout bestrooid worden en met de delfrite aan alle kanten bruin ge braden worden, doen daarna het vleesch op een bord en voegen de schoongemaakte en gesnipperde uien er bij, die onder voortdu rend roeren gelijkmatig bruin moeten wor den. We doen het vleesch weer in de pan, strooien er de bloem en de paprika over heen en gieten langzaam de 6 dl 6 thee kopjes, water bij, als mede de azijn-, waar na we de haché met de kruiden -nog een goed uur laten stoven. HET BESTELLEN VAN PATRONEN. meer gekleed dan wordt zjj vervaardigd van witte zijde, nat urlyk kan men ook andere kleuren nemen geheel naar ieders keuze. Is het voor kantoor of nuis, dan neme men strik, welke soepel om den,hals valt, maakt het geheel nog aantrekkelijker. Inplaats an zijde, kan men de casaque ook nemen van fluweel. Wel moet men hierbij zorgen, dat deze ruim valt. De gar neering bestaat uit twee groote kwasten. Gebruikt men groen fluweel, dan worden de kwasten vervaardigd van een dunne De prijs onzer patronen is verlaagd tot 0.58 voor japonnen, 0.48 voor kinder- kleeding en 0.40 voor enkele rok of blouse. Men kan het bedrag in postzegels of per postwissel overmaken aan de Mo deredactrice, Muzenstraa 5B, te 's-Gra- venhage. U kunt ook gireeren op giro-rekening 191919 t.n.v. den Knippatroliendien'st te 's-Gravenhage. Voor uitstekende pasvorm wordt ingestaan, indien men juiste buster en heup-wijdte opgeeft. EEN GOEDEHANDLEIDING. Voor dames, die zelfs hun kleeding- wil len maken, is zoo juist een modeblad vér- schenen, met tak van goede raadgevingen; Het bevat zeer fraaie modellen voor deri herfst en den winter en wordt door onze moderedactrice, Muzenstraat 5B, te Den Haag gaarne toegezonden na inzending van 10 cents porto. Vooral in dezen tijd van bezuiniging Ijjkt ons dit nieuwe modeblad een uitkomst voor heel wat gezinnen. U kunt vandaag nog aanvragen. Vroolijke ochtendjapon. Nevenstaande afbeelding kan gemaakt worden van gebloemd cretonne. De rok wordt aangezet, waarbij wij moeten zorg dragen dat-de punt. recht naar boven loopt. Heeft korte mouwen, welke klokkend ge knipt worden. De V-hals en mouwen wor den omgebiesd met een aardig bijpasend kantje. De prijs van dit aardige model is slechts 0.58 en is verkrijgbaar in alle maten. MODEGRILLEN. Nauwe rokken, een glanzende casaque I>e hooggesloten japonnen treden in het a s winterseizoen sterk op den achter grond Men combineert veel met rok en biousen, jakjes, vesten, tumques en casa- ques. De casaque geniet de algemeene voorkeur. Boven een nauwsluitende, zwarte rok, .welke tot aan de enkels gaat wordt een witte casaque gedragen. Een breede, zwarte ceintuur, en een Om te beginnen een kleine correctie en aanvulling van den vorigen keer: le. Was het opschrift Esperanto 1 bij vergissing door den zetter overgenomen. Het hoorde bij de copy. En ten 2e werd het vorige ar tikel voor mtjn gevoel rat onvolledig, om dat de redactie er buiten haar schuld iets uit weg moest laten. Bij de voorbeelden over „Esperanto uitsluitend uit practisch oogpunt", had ik n.1. graag een afdruk willen laten zien van een briefkaart, die een post-ambtenaar-Esperantist uit Nieu- we-Schans ontving van 3 X.L M.-piloten, o.w. de bekende Pelikaanvlieger Smirnoff- De briefkaart werd verzonden vanuit de bekende luchthaven Halle-Leipzig en was in Esperanto geschreven. Het gelukte mij echter niet het reeds bestaande cliché van het P.T.T.orgaan of het origineel zelf te veroveren, terwijl het om technische rede nen onmogelijk bleek een ander cliché te vervaardigen. Binnenkort hoop ik u echter met eén nog sprekender be vijs van sympa thie van de K.L.M.-directie zelf voor Es peranto te kunnen verrassen! soort gouddraad, geven wjj aan zwart fiu. weel de voorkeur, dan nemen we witte kwasten. (Zie afbeelding.) Ook zeer flatteus afgewerkt is de link- sche afbeelding. Aan de rechterzijde wor den ontelbare knoopjes bevestigd. Tot op een handhoogte na houden zü 0p cn valt de casaque verder open. Jongenspakje. 1377 Voor den jongsten zoon des huizes heb ben wij dit aardige pakje gedacht. We ne men hiervoor een aardige wolstofDe kraag wordt van dezelfde stof genomen, men kan ook wél een witte kraag nemen. Een paar aardige knoopen maken het ge heel af. prijs -0.48. Verkrijgbaar voor den leeftijd van 2—6 jaar. Apart© namiddagblouse. Bijgaande ojouse kan men nemen van verschillende soorten stoffen. Is het voor Aardig en vlot manteltje voor ons meisje. - 1404 Tenslotte .willen wij nog een aardig mo delletje geven voor ons kleinste dochtertje. Dit patroor. kan men nemen tot óp knie hoogte en ook wel iets langer, doch zorgen er dan voor dat het van onderen niet te klpkkeqd geknipt wordt. Juist het beetje klokkende maakt het manteltje aardig. Op .zij worden- twee zakjes aangebracht, in het midden versierd met een aardige knoop. De hals wordt hoog gesloten, terwijl men deze-af kan maken met een aardig bontkraagJe- °f g.njs met een gnjs astra- kankraagje erop bevestigd. De prijs is slechts 0.48 en is verkrijgbaar voor den leeftijd van 4—8 jaar. Mutsje eveneens ver krijgbaar voor denleef tijd van 48 jaar, bij. denzelfden prijs inbegrepen. Aardige herfstjapon voer jonge meisjes. Deze japon wordt gemaakt van geruite stof. Hoe bonter de japon is hoe aardiger zij er later uit zal zien. Van voren sluit de japon met 6 groote knoopen (beenen). Ver der valt de rok, die geheel glad is van voren open, dus wordt de zijnaad niet dichtge naaid. Een aardige witte piqué-kraag maakt het geheel aantrekkelijker. De prijs: voor dit patroon is 0 58 en is verkrijg baar in de maten 4046. EEN WOLSENSATIE. In Engeland heeft men een nieuwe ma nier om wol te behandelen uitgevonden, welke alle tot nu toe gebezigde-wijzen -van- behandeling overtreft. Ten eerste krimpt de wol niet, maar ook heeft men geen last meer van het onaangename kriebelen. Men heeft deze uitvinding gedaan in het labora torium van de „Wool Industries Associa- tion". Hoe men bij de niéuwe methode te werk moet gaan wordt geheim gehouden tot na Kerstmis, daar men vreest, dat de ■winkeliers hun waren anders niet kwijt' zouden kunnen raken. ,,0 mammie, ik r u posi. bode gespeeld. In- elke büs in de straat heb ik een brief gestopt." ,,En waar heb je al die brieven van daan?" O, die lagen in uw la Een heel pak, met een blauw lintje er om." meer een wolstofje, dat soepel om het fichaaapi valt. De mouw wordt even boven deü póls ihgerinipeld én wordt afgemaakt met een oiu den .pols sluitend manchetje. Men moet hiermede rekening houden dat de volant ruim valt. Inplaats van de strik jes, die op zijde aangebracht worden als sluiting kan mén ook een aardige clips ge bruiken. De prijs bedraagt slechts 0.40 en is verkrijgbaar tot en met maat 50. Een werkelijk zeer aparte blouse! APARTE FLESCHGABNTTUREN. Kunnen wjj deze ook zélf maken. Men ziet ze op het oogenblik veel, heel veel, die bont geschilderde flacons en poe- derdoozen en heimelijk wenscht menige vrouw enkele van die fleschjes te bezitten. Ze sieren onze toilettafel op, geven een vroolijken aanblik, vooral als de kleuren bij elkaar passen. Maar waarom kunnen wij die flacons niet zélf beschilderen. Met een beetje fantasie en smaak kunnen we al heel ver komen! Wij verzamelen-dus van nu af aan aller- 1404 lei mogelijke fleschjes van de meest uit- eenloopende figuren. Hoe grilliger ge- vormd, hoe aardiger het is. Voor wij er beginnen op te schilderen, teekenen wij enkele bloemen op gewoon papier. Dan pas kunnen wij met olieverf beginnen. Men lette hierbij vooral op, dat wij niet te bonte kleuren nemen, daar het vaak wanneer wij enkelfe flacons be schilderd hebben tegenvalt. Vooral géén schreeuwende kleuren gebruiken! Met het oog op de komende feestdagen kan dit een zeer practisch geschenk zijn, vooral wanneer het zelf gemaakt is.

Heldersche Courant | 1934 | | pagina 20