Wieringen. Wieringer waard. Texel. Marineberichten. Marktberichten. HELDERSCHE COURANT VAN DINSDAG 1) DECEMBER 1934. Cnze marine-mannen naar het Saarge'oied. Visscherijberichten 't Zand. Breezand. Om 7.35 vertrokken zij naar het Wespennest van Europa. Overal waar je gisteravond in Den Helder kwam, bij den kruidenier, den barbier, liep het gesprek over de mariniers die naar het Saargebied zouden vertrekken. De klanten bij Figaro verveelden zich niet als ze wat langer moesten wachten om inge zeept te worden want het onderwerp; De vertrekkende marinetroepen, die tijdelijk in Volkerenbonds politietroepen zouden worden veranderd, leverde veel stol tot gewichtig politiek gekout „Het is een delicate positie die onze troepen zullen innemen, sprak een ingezeepte, die juist onder 't mes zat. Jongen, jongen is 't niet een beetje gevaarlijk voor Holland. Als 't goed gaat, gaat 't goed, maar als de Duitscher heibel maakt, of de Franzen dan hei je direct de poppen an 't dansen, dan moeten ze, of ze willen of niet in 't Saargebied zoo'n Duitscher of zoo'n Frnazoos inpikken. Ik zeg maar 't is delicaat. Als dat maar zonder bloedvergieten daar afloopt en „Au!" de ingezeepte geeft een verschrikte ruk met zijn hoofd; door zijn fel betoog heeft hij er niet aan gedacht dat hij zelf in een delicate positie was en heeft een snee in zijn wang ontvangen. Dat hei je d'r nou van, man, nou ben jij niet in 't Saargebied, je bemoeit je er alleen maar mee zegt de Figaro lachend en je hebt al je bloed er voor vergoten 't Zal best met een sisser afloopen zegt een marine man. Vanmiddag toen we 't wisten, nou, toen vonden mijn kameraden die heengingen 't een heele eer Zoo zie je weer, 't marinierscorps willen ze maar opheffen en nu puntje bij paaltje komt is 't weer 't keurcorps, dat moet hel pen de orde te bewaren. 't Zijn echte militairen herneemt een an der, wiens warrige zwarte haren in groote vlokken op 't wit barbierslaken vallen, dat zijn 't keurtroepen, daarom hebben ze ook zoo'n geel biesje op de kraag. Kapt. Roelofsen gaat naar Genève en kapt. de Bruyn brengt de troepen naar 't Saarge bied. Morgenochtend om half acht vertrekken ze eerst naar Rotterdam en dan gaan ze door Frankrijk, daar Duitschland geen troepen van vreemde mogendheden doorlaat naar de Saar. Iedereen in Den Helder wist het, en toch de groote dagbladen wisten nog niets. Toen wij officieel inlichtingen bij de be treffende instanties vroegen, bleek men van niets te weten. Vanmorgen in de vroegte Den Helder lag nog in 't duister vertrokken de mannen voor het Saargebied. Keurig in militairen pas marcheerde het detachement mariniers over de door regen glimnatte straten naar den Helderschen trein. Je kon zien, dat ze vereerd waren met de taak hun opgedragen door de Nederlandsche regeering. Wij wenschen deze marinemannen, deze •Heldersche jongens, veel succes toe en hopen, dat de stemming in het wespennest van Europa dusdanig zal verloopen dat geen in grijpen van de Volkenbondstroepen noodig zal zijn. Op 't perron van 't Heldersche Station is veel beweeg en militair gedoe. De Kapiteins van de Mariniers de Bruine en Ravelli, alsmede de Luitenant der Mari niers Nas, staan in druk gesprek met Hel ders Burgemeester. De mariniers zorgen dat ze een plaatsje krijgen. Als ik bij ze in den wagen kom, is deze in een waar arsenaal herschapen. In 't bagagenet de geweren, op de banken en aan de haken leeren patroontasschen, dol ken, bajonetten, broodzakken, veldflesschen. bandelieren en alles wat verder tot krijgsmans uitrusting behoort. Zorgzaam loopt luitenant Nas langs den trein Als alles in orde is, stapt ook Kapitein de Bruine indan heft de stationschef zijn arm opLangzaam zet de trein zich in beweging. Op 't perron staat nu alleen nog kapitein Ravelli, daar luitenant lias ook mee gaat. Kapitein Ravelli kent de jongens, die naar het Saargebied gaanhij wuift ze vriende lijk met den hand toemaakt dit keer niet het stram militaire saluut, 't zijn zijn jongens Ja, Kapitein Ravelli kent de meesten van ons he, zeggen de mariniers in den langzaam voortschuivenden trein. Zag jullie wel hoe hij vriendelijk wuifde?" „De Kapitein weet wat hij aan ons heeft, hé. We hebben in de West, op Curacau, na de overval van Urbinan onder hem gediend. Van alles zijn we daar geweest. Politie diensten hebben we er verricht en ook de douanadienst. We moesten daar de boel op knappen!" „Van alles heb ik er gedaan j6 zegt een marinier." „Ik was er zelfs klokkenluider op Aruba! Zet U dat ook in de Heldersche krant meneer! „Verbeel je, he, daar zat ik In den toren van Aruba, en ik ludide uren, ik luidde die klok bimm-bam-bim-bam tot wijd weg kon je 't hooren! Jongen wat een gezellige tijd was dat, en ik was nog gevan genbewaarder ook!" Weet je wat 't bij ons corps is, we weten wat we aan elkaar hebben. De Kapitein en Officeiren hebben 't volste vertrowen in ons en wij in onze meerderen. Wij steunen op elkaar De mannen in de coupée zwijgen en kijken genoegelijk, een pijp rookend door het coupé raampje Buiten voer de velden, triest een grijze mist die het uitzicht belemmerd Zal straks de zon opgaan? De velden baden in goud?" In het midden van Europa ligt het Saar gebied. Een dichte nevel houdt de toekomst omsluierdDeze Hollandsche jongens gaan heen, doen hun plichtZij hebben een goede leerschool gehad. Zijn geen onbe kookte, onervaren menschen. Als zij terug komen in Den Helder, zal dan de zon over Europa schijnen?Dc grauwe d/bigende gevaarlijke mist opgetrokken zijn 10 Dec Aangeveerd door Hordeis Groote en mrddeltongen p kg 0 750.47 Kleine tongen n 045 Shps 017 Scho1 1 p krst 6 25 Scho1 11 3.50—2.90 110 litten levende garnalen per lit J 1.10—1.60. OPPHEFTTNG IJSCLUB „ALGEMEEN 5 DE VOGELS. Op de j.1. Vrijdagsavond bij den heer de Wit alhier gehouden buitengewone algemeene ver gadering van de IJsclub „Algemeen Belang" is besloten om genoemde vcreeniging te liqui deeren. De opkomst van de leden, waarvan er n.b. reeds ruim 60 hadden bedankt, was, als gewoohlijk, slecht. Van de nog lid zijnde 22 waren er slechts 2 aanwezig, zoodat de opheffing, een bestuursvoorstel, genomen op de vorige week gehouden algemeene vergade ring, zonder commentaar werd aangenomen. De nog aanwezige financiën waren voldoende om de nog staande schulden te voldoen zoo dat de zaak met een schoone lei wordt afge sloten. Een commissie werd benoemd om de nog loopende zaken af te wikkelen Een roem loos einde voor een vereeniging welke reeds ettelijke jaren bestond. Of zal ze, als eenmaal „het ijstijdperk" weer daar is. weer nieuw leven worden ingeblazen? EEN ONVRIJWILLIG BOD. Zaterdagmorgen geraakte het 5-jarig zoontje van den heer N Zeeman in de egalementsloot nabij de ouderlijke woning te water. Opmerk zaam gemaakt door een speelmakkertje vloog de hevig ontstelde moeder naar buiten. Het ventje kwam toen net weer even boven met het hoofd, waarop de moeder hem kordaat op het droge trok We vernamen later dat het kind verder geen nadeeiige gevolgen van zijn onvrijwillg bad bad ondervonden. MET HIJHER EN CAMERA ONDER D EVOGELS. J.1. Zaterdagavond gaf de bekende orntitoloog J. P. Strijbos een lezing met lichtbeelden ge titeld; „Met kijker en camera onder de vogels", voor de vereeniging „Nut en Genoegen" alhier. Hoewel de verwachting ten opzichte van het aantai bezoekers nogal hoog gespannen was, gezien de geweldige belangstelling voor de lezingen door den heer Strijbos in de omliggende plaatsen gehouden, was de opkomst thans niet zoo buitengewoon groot. De groote zaal van den heer Schrieken was voor plm. twee derde bezet, terwijl het grootste gedeelte der aanwezigen bestond uit kinderen. O.a. hadden een tweetal onderwijzers van de school te Julianadorp met een groot aantal kinderen de reis naai hier gemaakt om deze, ook voor kinderen, buitengewoon interessante dingen over de vogels, te hooren en te zien. Door afwezigheid van den Voorzitter werd de avond geopend door den heer W. Jimmink als vice-voorzitter van het NUT. Spr. deelde even de wisseling van bestuursfuncties mede. In de plaats van Dr. Oterdoom, die door drukke werkzaamheden niet als voorzitter meende te kunnen aanblijven, is thans in diens plaats benoemd de heer N. D. M. Dekker. De heer Jimmink heet vervolgens allen hartelijk wel kom ,in het bizonder den heer Strijbos en gaf vervolgens het woord aan laatstgenoemde. Deze begon met een korte inleiding. Vervol- gens werd de projectielantaarn te werk gesteld.1 Bij elk beeld op het witte doek gaf sprekerj vervolgens een duidelijke uiteenzetting. Uit een en ander bleek overduidelijk onder welke, vaak moeilijke omstandigheden, de meeste photo's van de vogelwereld tot stand kunnen worden gebracht. Spreker sprak aan het einde van den avond de verwachting uit dat het hem zou zijn ge. lukt de aanwezigen een kijk te hebben gegeven op het vogelleven in de natuur en hoopte dat een en ander er zou toe hebben bijgedragen tot versterking van de liefde tot die natuur. Het slotwoord werd gesproken door de, in den loop van den avond verschenen voorzitter de heer Dekker, welke de heer. Strijbos dank bracht voor de op waarlijk eminente wijze gehouden causerie, zoo ook voor de schitte rend mooie lichtbeelden. UITVOERING „G'ONCORDIA". Bij afwezigheid van den voorzitter sprak de heer G. van Loon het openingswoord, toen .Concordia" Zaterdagavond een uitvoering gaf in de zaal van den heer Jb. Borst. Het concert was uitsluitend toegankelijk voor donateurs en kunstlievende leden en dus verwachtten we niet een geheel gevulde zaal te zien, maar als allen, die „Concordia" finan cieel steunen, ook als toehoorder hun belang stelling voor de Vereeniging hadden getoond, waren er toch zeker eenige gaten minder in de stoelenrijen geweest. En „Concordia" had dat verdiend, want ze gaf veel goeds te hoo ren en de bezetting in aanmerking genomen, was het zelfs heel goed. Dus toonde „Con cordia" tevens te verdienen, dat is wat ernstig willende nieuwe leden toetreden, om vooral de tusschenpartijen wat te versterken. Zeker zou dat den dirigent, den heer Herts worm, in staat stellen nog meer gevarieerde muziek op het programma te plaatsen. Nu klonken de gedeelten, waarin niet het geheele ensemble meeblies, wel eens wat enkel. In een nummer als „Die Zauberflöte"-fantasie of, om nog een ander te noemen, „rAbeille", waarin de héér C. Prins een clarlnet-solo had, was veel moois te waardeeren. De vulling van het programma was opge dragen aan het tooneelgezelschap Penne- kamp, dat daarvoor gekozen had „Een leu gentje om bestwil". Daar een der spelers slechts met korten tijd van studie een rol op zich had moeten nemen, werd tevoren wat clementie ingeroepen. Natuurlijk leed de vlot heid van spel er onder, als de souffleur soms wat al te veel aan het woord moest zijn, maar overigens bleek de klucht in den smaak te vallen van het publiek, dat dit dan ook door een hartelijk applaus toonde. SAMEN UIT, SAMEN Twee jonge vrienden P. K. en J. de B. waren Zondagavond samen naar de bioscoop geweest en zouden dus ook samen weer huiswaarts keeren. Of het nu kwam, doordat het al zóó laat was, dat de straatverlichting niet meer brandde en het dus donker was als in het duister Afrika, waar ze zoo pas een film van hadden gezien, of dat het kwam van iets an ders, weten wij niet precies, maar plotseling botsten ze tegen elkaar, reed de een de Molen vaart in en ging de ander hem achterna. Sa men gingen ze kopje onder, samen kropen ze er weer uit en samen gingen ze toen toch maar verder naar huis. Daar was het samen-doen uit en moesten ze de niet heel blij kijkende moeders vragen, de Zaterdagsche verschoo ning nog eens over te mogen doen. Hippolytushoef. DOOPSGEZINDE JONGERENKRING. Men deelt ons mede, dat de Doopsgezinde Jongerenkring, Donderdag 13 December as., des avonds 8.15 uur, een bijeenkomst houdt in het Catechisatiegebouw te Hippolytushoef. LEZING DS. MEIHUIZEN.* Dinsdag 18 December a s., des avonds 7.30 uur, zal door ds. H. W. Meihuizen in het Doopsgezinde Catechisatiegebouw, te Hippoly tushoef, een lezing worden gehouden over „Het Godsdienstig probleem en Goethe's Faust". OVERTREDINGEN. Door den brigadier der rijksveldwacht zijn bekeurd, wegens rijden zonder licht op een rij wiel de heer G. ten B., wegens het niet vertoo- nen van een rijbewijs in zijn auto, de heer J. B., en wegens laten rondloopen van vee op an dermans grond de heer D. Jb. M., allen alhier. UITVOERING MANDOLINECLUB „OOST WIERINGEN". J.1. Zondagavond gaf bovengenoemde ver eeniging haar eerste uitvoering van dit seizoen in de concertzaal van den heer J. Lont. Het was jammer dat de zaal matig bezet was. Na de gebruikelijke opening door den heer V. Bakker werden een vijftal muzieknummers ten gehooreeg bracht. Om dezen avond gezel lig te maken had men „De Vroolijke Jantjes" uit Hilversum geëngageerd, en we kunnen niet anders zeggen dan dat de mandolineclub een gelukkige keuze met dit gezelschap heeft ge had. Gemelde heeren werkten hun programma op een vlotte en prettige wijze af. Vooral de pianist tevens harmonicavirtuoos gaf blijk van zijn kunnen. Ook de muzikale clown werkte danig op de lachspieren. Alles bij elkander genomen was het, ondanks de slecht bezette zaal, een prettige avond en we hopen „De Vroolijke Jantjes" nog eens hier voor het voetlicht te zien. ZUIDERZEEWERKEN. Naar wij vernemen gaat Ir. J. F. L. van Gils den dienst der Zuiderzeewerken verlaten om hij de afd. Wegenbouw van den Rijks waterstaat te worden tewerk gesteld, met standplaats Den Haag. Wij herinneren ons Ir. van Gils uit de jaren gedurende welke hij belast was, zoowel hier als te Kornwerderzand, met het dagelijkseh toezicht op de uitvoering der kustwerken in den afsluitdijk. Velen zagen hij zijn vertrek naar het hoofdkantoor te Den Haag dezen geachten en sympathieken figuur noode van Wieringen vertrekken doch wij hadden later nog meermalen het genoegen Ir. van Gils te ontmoeten bij gebeurtenissen, de Zuiderzeewerken betreffende, alwaar hij steeds op aangename en vlotte wijze de belangen der persvertegenwoordigers behartigde. Ook uit dien hoofde bewaren wij de meest aange name herinneringen aan den scheidenden Inge nieur. Het ga Ir. van Gils, die reeds Maandag a.s. in zijn nieuwe functie treedt, voorspoedig. BOND VOOR STAATSPENSIONNEERING< Voor een flink bezette zaal van den heer Schenk, werd Zondagavond door de afdeeling Wieringerwaard van den Bond van Staats- j pensionneering de eerste propaganda-avond gehouden. Aan dezen avond werd medege werkt door het duo Jasper en Marijke, die den avond vulden met voordrachten, hoofdza kelijk in Westfriesch dialect. De openingsrede werd uitgesproken door den heer Limpers, waarvan wij het volgende aanstippen. 9 Dec. is een feestdag voor den Bonddan is het 15 jaar geleden dat de ouden van dagen voor het eerst hunne uitkeering ontvingen. Toen men voor 34 jaar aan het werk toog zag het er nog duister uit, doch thans telt de bond reeds 61800 leden. Daar naast zrjn opgestaan de verschillende Chris- teljke en Katholieke Bonden, die zich waar schijnlijk tot een 50-tal afdeelingen zullen uit breiden. Hiermede doet de heer Limpers een beroep op de jongeren generatie, om zich aan te sluiten. Hierna werd een woord van dank gebracht aan de burgers, en 't pas opgericht muziekgezelschap, voor hunne medewerking aan den uitgangsdag voor de Ouden v. Dagen, ook het bestuur werd dank gebracht voor zijn beslommeringen voor dezen dag. De a.s. Bonds- avond zal gehouden worden op 12 Jan. en in Febr. zal, als elders in 't blad vermeld is, het anti-oorlogstuk worden opgevoerd „Er staat geschreven". De beurt was toen aan Jasper en Marjke, die hun repertoire openden met een 5-tal nummers, waarvan vermelding verdiend „Glück Auf". Het duo had diverse aardige nummer tjes, maar als men als voordrachtkunstenaars (laten we hieraan toevoegen, dat het hun vak nu direct niet is) steeds het hoekje of de tekst moet raadplegen, bevordert dit niet het slagen van den avond. In het Westfriesch dialect schieten hun talenten echter niet te kort. Ook het kluchtspelletje „Huwelijkscan- didaat" werd zeer goed gespeeld, maar al weer het boekje moest voor 50 pet. de hel pende hand bieden. Wij kunnen deze beschou wing besluiten met te verklaren dat onze ge voelens nogal gemengd waren. Het slotwoord werd gesproken door den voorzitter. DE FILM „CALVACADE". Voor de leden van het Departement „Texel!' van „Het Nut van het Algemeen" wérd Vrij dagavond in Pen's Bioscoop-theater de film „Cavalcade" gegeven. Hoewel techniek en spel in deze film boven alle critiek staan, is de inhoud zoo dramatisch, dat men niet gemak kelijk een dergelijke film voor de tweede maal gaat zien. 't Is een anti-oorlogsfilm, die ons tevens de groote gebeurtenissen in Engeland van 1899 tot 1933 voor oogen brengt. MARKTOVERZICHT. De vee-aanvoer was ook Maandag weer niet grooter werden slechts twee geldekoeien aangevoerd, die ongeveer f 135.per stuk opbrachten. De nuchtere kalveren deden nogal een goeden prijs, pl.m. f 7.per stuk. Schapen waren er slechts enkelen; de prijs bedroeg pl.m, f 8.50 Biggen brachten een goe den prijs op, gemiddeld f 8.— per stuk. Varkens, op de boerderij deden 15 cent per pond. Voor oude kippen betaalde men ten hoogste 60 cent per stuk. Konijnen van f 0.75 tot f 1.10 per stuk. Aan de eierenveiling werd een middenprjs betaald (eieren van 60 kg. gemengd) van f 4.50 per 100 stuks. BURGERLIJKEN STAND van 710 December 1934. GEBORENEverardus Wilhelmus Jacobus en Enno Elize, zoons van E. W. J. van Leer-j aum en A. F. Tuinema. Sara, d. van W. Pranger en R. Donker. OVERLEDENWillem Jongeheer, 60 j.,' gehuwd met A. Platvoet. De behandeling van het HongaarschJoego Slavisch conflict door den Volkenbond. - Een overzicht van de zitting onder voorzitterschap van Vasconcelles (Portugal) V.V.V. „MOOI TEXEL" afd. Den Burg. De vergadering van de afdeeling „Den Burg" van „Mooi Texel" werd door ongeveer 30 personen bijgewoond. De bijeenkomst werd geopend door den Voorzitter, den heer Par- levliet, die er zijn genoegen over te kennen gaf, dat de voorzitter en secretaris van het Hoofdbestuur op deze vergadering present waren. In een keurig jaarverslag gaf de secreta ris der afdeeling, de heer M. Bruin een over zicht van de propaganda, die door „Mooi, Texel", en in het bijzonder door de afdeeling was gemaakt. Voor Den Burg was een spe ciale wandelkaart uitgegeven. Uit de reke ning van den penningmeester bleek, dat de afdeeling over 1933 een kassaldo had ge maakt van 15.50 Voor „Mooi Texel" stond, naar de voorzitter mededeelde, op het pro gramma uitgaven aan Folders, Gidsen van Texel, en Wandelkaartjes. Voor Den Burg speciaal een reelamebiljet voor neringdoen den, dat in de étalage's wordt geplaatst en waaraan iedere pensionhouder kan zien, dat men met een lid van „Mooi Texel" te doen heeft. Ook werden besprekingen gevoerd over een voor Den Burg fraai uitgevoerden folder. Verder wil V.V.V. weder reclame ma ken door midden van advertenties in de dag bladen (vorig jaar is daar 600.voor uit gegeven), terwijl men in onderhandeling is met de Staatsspoorwegen over een reclame, die bestaat in het plaatsen van een artistiek uitgevoerde reclame-plaat van het eiland op de stations. De heer Stompff wees op de medewerking, die de stationschef van Den Helder daarmee heeft betoond. Spr. gaf het bestuur in over- 1 weging hem daarvoor namens de vereeni ging dank te brengen en tevens voor den invloed dien hij als ambtenaar en lid van den propagandadienst van Texel maakt. De voorzitter deelde yerder mede, dat hét; plan bestaat om een stand te betrekken in het Apollo-gebouw te Amsterdam, waar te gelijkertijd met de Intern, Bloemententoon stelling een tentoonstelling „Mooi Nederland" wordt georganiseerd. Het is de meening van de Propaganda-commissie, dat „Texel" daar niet mag ontbreken. Hiervoor is echter een bedrag noodig van pl.m. 1200.wil al thans de stand behoorlijk uitkomen. Nu zal dei Vereeniging dit geheele bedrag niet behoeven1 op te brengen, doch van de afdeeling „Den Burg" wordt dit op minstens 250.geschat; uit de kas der vereeniging kan dit niet ont trokken worden, zoodat hiervoor een rond gang bij de burgerij moet worden gehouden; enkele personen stelden zich in de vergade ring beschikbaar, gelden hiervoor in te za melen. Nog werd medegedeeld, dat men voor nemens is, op de boot aan bezoekers een lei draad uit te reiken voor personen, die een kort bezoek aan Texel brengen, b.v. een voor ééndaags, tweedaags- en weekbezoek. Het komt zoo dikwijls voor, dat personen, die hier slechts kort komen, niet met de groote afstanden op de hoogte zijn en teleur gesteld huiswaarts keeren. Bij de rondvraag kwam de overvloedige kampeergelegenheid bij particulieren in be spreking; gewezen werd op de excessen, die daarvan het gevolg zijn. De Voorzitter zei, dat de vereeniging 'er aan zal doen wat mo gelijk is, om dit te voorkomen. Verder werd nog gewezen op de minderwaardige pensions, die voor Texel geen goeden naam maken, al zijn ze goedkoop. De voorz. noemde het een buitengewoon delicate zaak, hierin verbete ring te brengen; het bestuur zal er echter bijzondere aandacht aan schenken. De heer J. C. Roeper wees weer op het hooge vervoertarief voor auto's naar en van Texel, z.i. was dit een belemmering voor het vreemdelingenverkeer; ook andere leden had den daarmede ondervinding opgedaan. De heer Stompff wilde niet direct aan-| nemen, dat om die reden vreemdelingen een! bezoek aan Texel achterwege zouden laten In overweging werd gegeven de vervoerkos ten afzonderlijk te houden van het vervoer van den chauffeur, die prijs schijnt, wanneer deze bedragen ineens worden genoemd, zoo hoog. Het bestuur zal deze zaak met het be stuur van T.E.S.O. bespreken. Hierna sluiting. uitgewezen Hongaren uit Joego Slaviè bij aankomst U Budapest. Op bat station wordt aan klain an groot voedsel verstrekt LUIT.-KOL. J. A. W. JOCKIN. f Op 84-jarigen leeftijd is overleden gep. luit.- kolonel der mariniers J. A. H, Jockin. Geboren 8 Febr. 1850 te Venlo, werd hij 11 Aug. 1868 vrijwillig soldaat bij het le reg. inf., waarvan hij 1 Juni 1873 tot 2de luitenant werd benoemd. DE REIS VAN DE K XVIII. Van de K XVIII werd gisteren het volgende telegram ontvangen: Plaats om 12 uur 22 graden N.B. 22% graad W.L. Hooge N.W. deining en hooge zee uit Noordelijke richting. Wind Noord, kracht 7. De zeeën loopen soms op de brug. Het schip werkt voortreffelijk. Het is afbuiend weder. Alles wel. DE JAARDAG VAN HET CORPS MARINIERS. Tér gelegenheid van den 269sten verjaardag van het corps mariniers te Rotterdam, heeft gisterenmorgen al vroeg kolonel C. J. O. Dor ren, tot de op het Schuttersveld verzamelde troep een toespraak gehouden. Daarin heeft de kolonel onder meer gezegd, dat als de geruchten bewaarheid worden, dat aan de mariniers de eervolle taak zal worden opgedragen het Nederlandsche aandeel te vor men van de internationale volkenbondstroe penmacht in de Saar, het corps een alleszins waardige vertegenwoordiging zal vormen. Da plechtigheid is besloten met een groote para de; daarna is een marsch door de stad ge maakt. H.Ms. Hertog Hendrik, onder bevel van den kapitein ter zee C. E. L. Helfrich, is op 7 December te Oran aangekomen. Ondervolgende schepelingen worden aange wezen om op den 3en Januari 1935 per m.s. Christiaan Huygens naar Oost-Indië te wor den uitgezonden: Bootslieden W. van Genderen, C. Schoone- wolf, H>. J. C. M. Bolleurs, majoor-konst. D. J. M. v. d. Vijver, sereganten-konst. C. v. Toornenberg, M. C. de Lange, maj.-torpmr. A, Jansen, maj.-vltmr. (M) J. C. L. Broekhuizen,; eergeanten-vltmr. (M) A. v. der Graaf G. H. Gaemers, serg.-vltmr. (H) W. Gingnagei, ma joor-monteur M. Staats, sergeanten d. marrus. W. van Nek, G. Schut, kwartiermr. H. Lui- ting, matrozen-konst. M. Wolter, E. C. Lijts- man Piernbaun, korporaals-torpmr. C. Neef jes, W. Si.el, A. W. A. Rehorst, M. R. de Groene, A. van Erk, J. F. J. Visser, J. C. v. Ballegooij, E. H. de Langen, korp.-vltmr. (M)j W. J. M. Wolthuis, matroos le kl. P. C. Kerk- hove, matrozen 2e kl. P. A. Brandei, R. A. J. van Dim, G. Dijkstra, J. H. v. den Heuvel, P, C. N. Koning, h. ui. de Kovel, F. A. Senllaars, I. Fluit, korp raals der mars. W. A. v. der. Heijden, L. v. Bleijenburgh, K. H. Moraal, J. L). Bootsma, u. J. Langsrtaat, K. Vos, pijper 3e kl, C. de Leeuw, marinies -e kl. J. J. van Bemmel, C. van Dijk, W. Becks, E. J. Stuut,; marinier 3e kl. L. Almekinders, A. G. Bresser, C. Boogaard, H. Bosma. ALKMAAR, 10 Dec. Veemarkt. Aangevoerd: 60 vette koeien 115225; '1 vette kalveren 3365 en per kg 5070 cent; 39 nuchtere kalv. (slacht) 616; 422 vette varkens zware per kg 3033 cent. Handel goed. AMSTERDAM, 10 Dec. Veemarkt. Aangevoerd: 467 vette koeien,; le kw. 5660 cent, 2e kw. 4855 cent, 3e kw, 38—46 cent per kg slachtgewicht; 59 melk en kalf koeien 150190; 124 vette kalveren le kw. 43- 52 cent, 2e kw. 3642 cent, 3e kw, 3235 cent per kg levend gewicht; 61 nuch tere kalveren 47.50; 37 schapen en lam meren, schapen 1518 en lammeren 811 ;i 677 varkens, vleesehvarkens, wegende 90110 kg 3738 cent, zware varkens 3637 cent en vette varenks 3536 cent per kg slachtge wicht; 21 paa <en 60100. Ter veemarkt waren 3 Wagons geslechte rdneren uit Denemarken aangevoerd. BROEK OP LANGENDIJK, 10 Dec. 22,000 kg roode kool 1.40—2.60, doorschot 11.50; 10,000 kg gele kool 11.60; 6000 kg Deensche witte kool .901.60; 2800 kg uien: nep 1.30, gele uien 1.902, grove 2.302.50, drielingen 1.70; 2000 kg peen„ prijs niet genoteerd. Alles per 100 kg. NOORDSCHARWOUDE, lu Dec. 3000 kg roode kool 1.10—1.70,, doorschot 1; 2250 kg j. witte kool 1.401.50, d s. 1.20, alles per 100 kg. TEXEL, 10 Dec. 2 koeien 130150; 2 kalveren 10153 6 nuchtere kalveren 6—11; 2 schapen 7— 9; 9 biggen 6—10; 70 kippen 0.30—0.60? 20 konijnen 0.751. TEXEL, .0 Dec. Eierenveiling. Aangevoerd .*0,701 eieren: 5862 kg 4.20 4.70, 62—64 kg 4.60—5.20, 5056 kg f 3.00—4.10, 46—50 kg 2.80-3.15, per 100. PURMEREND, 11 Dec. 1116 kg boter: per kg 1.40—1.55; 580 koeien: 300 vette koeien 5260, vlug; 204 geldekoeien 80—130, stug; 36 melkkoeien HO190, stug; 40 stieren 0.320.40, stug;| 20 paarden 60—130, matig; 82 vette kalve ren 0.300.50 p. kg, matig; 213 nuehtero kalveren v. d. slacht 39, stug, v. d. fok 10—20, stug; 340 vette varkens v. d. slacht p. kg 0.280.31, stug; 51 magere varkens 10—22, stug; 131 biggen 7—10, stug; 1048 schapen 7—20, stug; 23 bokken 2—8, ma tig; piepkuikens 0.50—0.60; 606 ganzen 2.50—3. Eierenveiling. Kipeieren 4.25—4.75; eendeieren 2.5ft, *)le» per 100 stuks. -

Heldersche Courant | 1934 | | pagina 11