H.R.C. NEEMT REVANCHE. HELDERSCHE COURANT VAN DINSDAG 18 DECEMBER 1934. N.H.VB. Helder II laat zich de punten ontfutselen. ALKMAAR—B.K.C. 5—2. Schoorl l W. Waard I 2—2. Wai ons in de K.N V B. interesseert. -i '.'AiO «AV H R C. slaat Helder in een spannenden, fairen kamp. H. R. C- II houdt voet bij stuk. De Watervogels en de Held. Boys deelen de punten. Helder 3 beet vinnig van zich af ditmaal' en wist op volkomen regelmatige wijze met 5—2 van JVC te winnen: Eindelijk dus weer eens goede berichten van. dit Helder-elftal! W'waard is weer geheel de oude, dit maal bestonden Klaas Schenk en zijn mannen het om .tegen het sterke Schoorl een draw, 2—2, te bewerkstelligen. Nu zijn de roodbroeken nog niet geheel zeker van dit winstpnnt, want Schoorl heeft een protest aangeteekend. Petten nam de leiding van |tacing 3 over door met gering verschil van MLD te winnen, 4 2. Tja. de nederlagen zijn wel klein, van Wensen, maar waar blijft de eerste kleine overwinning? De stand is nu: Derde klasse A Doordat Helder van HRC verloor kwam Den Helder er niet beter voor te staan, daar beiden resp. nu 8 en 9 verliespunten hebben. Dit zeer ten gerieve van de andere gegadigden Volewijckers en Alkmaarsche Boys die beiden wonnen. De Amsterdammers sloegen KW met gering verschil, 3—1, terwijl de kaasstedelmgen het er iets beter tegen de Meteoor afbrachten, 6—3. Ook Hollandia geeft het. nog niet op: Zaandijk verloor in Hoorn met 1—0, 9 6 2 1 27—16 14 9 5 3 1 29—24 13 10 4 3 3, 22—18 11 9 4 2 3 26—20 10 nu aldus: Volewijckers Alkm. Boys HRC Helder Vierde klasse A. Succes heeft haar ouden vorm terug, dat blijkt uit alles. Ook DTS kon de nederlaag niet ontgaan: 3—0 werd het in Hippo. BKC bleef ver onder de verwachtingen door met 5—2 van Alkmaar, dat hiermede zeer goede tweede blijft, te verliezen. Kom, kom Nieuwe Niedorp is voorts nog candidaat ge bleven door een veelzeggende 5—2 op Schagen. De stand luidt nu aldus Texel Alkmaar Succes N,-Niedorp Schagen Andijk D.T.S. B.K.C. Vrone Bes. Tweede klasse A. HRC 2 deed meer dan zich aan onze voor spelling houden! Dit elftal deed van zich spreken door in Alkmaar met 61 van Alk- maria 2 te winnen. Als dat geen uitslag een kampioenscandidaat waardig is, dan weten we 't niet meer. Bravo. vsv n—kfc n o—o. West Frisia HAjax III 36. TOG n—WMS H 6—4. Res. derde klasse A. Een geweldige deceptie was de 23 neder laag, die de Helder-reserves zich op eigen terrein door Alkmaria 3 liet toebrengen. Assendelft IIZVV II 15. 9 6 2 1 30—12 14 9 5 2 2 20—17 12 9 5 1 3 27—13 11 9 5 1 3 23—16 11 9 3 2 4 21—24 8 8 4 0 4 22—23 8 9 3 1 5 18—28 7 8 3 0 5 12—20 6 8 0 1 7 11—33 1 Eerste klasse D. De derby is gestreden! In een volkomen correcten wedstrijd, die spannend en fraai is en waarover een speciale verslaggever U elders zal vertellen hebben, de rivalen uit den ouden Helder de puntjes gedeeld en daarmede eikaars kampioenskansen verkleind. Maar bei den zijn nog niet uitgeschakeld! (11). 11 5 4 2 28—20 14 10 5 3 2 26—18 13 10 6 1 3 25—18 13 11 5 3 3 22—17 13 11 5 3 3 25—21 13 11 5 2 4 28—22 12 10 4 2 4 26—23 10 10 1 6 3 20—29 8 10 3 1 6 15—34 7 10 0 1 9 19—32 0 "t M.L.D. een verliespunt. Petten H.R.C. 3 Schoorl Watervogels Held. Boys Wieringerwa? Succes 2 J.V.C. Helder 3 M.L.D. Eerste klasse D. Helder 3—JVC X 5—2 Heldereche Boys 1—Watervogels 1 1—1 HRC 3—Succes 2 uitgesteld Schoorl I—Wieringerwaard 1 2—2 Petten 1—MLD 1 4—2 5—1 5—0 3—2 2e klasse F. Texel 2—Schagen 3 HRC 4—Oudesluis i Derde klasse E. Oudeschild 1—Kolhorn 4e klasse G. Dirkshorn 1Petten 2 BKC 3—Held. Boys 2 Schagen 3—Succes 4 4e klasse tl. Tex. Boys 1—Atlas 2 Atlas 3Watervogels Cocksdorp 1Texel 3 4e klasse L, Callantsoog 2Dirkshorn 2 14 Wieringerwaard 2Helder 7 uitgesteld Held. Boys 3—BKC 4 1—4 JVC 3HRC 7 scheidsr. niet opgek.: Adspiranten R, HRC b—Succes a BKC aSchagen a Adspiranten S. "i'-üiljk HRC cSucces b HRC dSchagen b Helder d—HRC e Adspiranten T. afgek, 5—0 Succes niet opgek. 3—0 1—8 1—1 uitgesteld 2—1 uitgesteld 0—0 6-0 Tex. Boys aTexel a Cocksdorp aOudeschild a 3—1 5—1 -1V 'l/i Een verdiende 2—1 zege voor de roodhemden. Uitgezocht voetbal- weer, zeer groote belangstelling. Een spannende strijd, die boeide van het begin tot eind. Ouverture. De Zondag van 16 December 1934 kan in de Heldersche sportannalen geboekt worden als een prachtige propagandadag voor voetbal, voor het spel van mannelijkheid en ridderlijk heid. Alle factoren waren aanwezig om van dezen dag een uiterst geslaagde te maken: schitterend zacht winterweertje, zelfs de zon fleurde geourenae de eerste helft van den wedstrijd het spel van de rood- en withemden lustig op. Voorts, en dat was toch eigenlijk het belangrijkste, 22 jonge mannen, die zich voorgenomen hadden om het spel te spelen om 't spel en om op volkomen eerlijke wijze in een normalen wedstrijd trachten de egepalm weg te dragen. Daarbij nog een scheidsrechter, die volkomen berekenu was voor zijn taak en die, zoo het er al naar zweel ,mde, dat het spel iets zou veronaangenamen, dit onmiddellijk door schelle fluitsignalen den kop indrukte. Met duizenden w -ren we gekomen, wij toeschou wers, en hebben va het voetbalfeest, h t voetb ilevenement van Den Helder, genoten. Want genieten was het, niet zoozeer van het wedstrijdpeil zelve dat was, zooals te ver wachten was niet bijzonder hoog, doch wel van de sfeer, die binnen en buiten de lijnen heerschte. Het was een ware zegetocht van het sportieve element in den mensch en al zullen er wel enkele minder aangename op merkingen gevallen zijn, toch kunnen we hier zeggen, dat in groote lijnen alle medewerkers aan dit RacingHelder-gebeuren zich mees terlijk hebben gedragen. Dat is een compli ment aan allen en we kunnen er ons slechts in verheugen, da. de goede geest tusschen de Heldersche sportminnaars niec alleen in schijn, maar ook in werkelijkheid schijnt te zijn gekomen. Revanche! Zoo is het dus den HRC-spelers gelukt de 30 nederlaag, 23 September van dit jaar op het oude Bolweg-terrein geleden, te revan- theeren door met 21, iets bescheidener cij fers dus, de withemden te kloppen. En mèt de beide kostbare punten kregen de Racers hiermede de elverdiende belooning voor hun inderdaad iets beter spel. Het groote verschil zat 'm in de voorhoedes, die der thuisclub was een homogene, zij het lang niet ideale linie,, doch die der bezoekers was en bleef hetero geen, het was een voortdurend pogen van 5 elementen afzonderlijk zonder een poging te doen het zoo noodige verband er in te krijgen. De beide halflinies waren ongeveer van "ge lijke kracht, als linie wel te verstaan. Indivi- duep' waren er verschillen, doch daarover straks, Zij hier reeds vermeld, dat dank zij de harde passes van Gerrit Stolk, den R.-spil, die bovendien steeds op de vleugels te recht kwamen, de aanvallen der rood- jes een veel meer open karakter droe gen en dus veel ge vaarlijker waren, vooral voor de rust. De beide ach terhoedes hebben goed gespeeld, alle vier backs heb ben foutjes ge maakt, doch hun aandeel in den strijd was zeer belangrijk. Ook de keepers hebben uitstekend werk verricht, al dient ge zegd, dat van Es bij de Racers zijn collega van Helder overtroefde in securiteit en klemvast heid. De wedstryd. Als beide elftallen, voorafgegaan door hun aanvoerders, toegejuicht door de resp. sup porters hun entrée gemaakt hebben, duurt het niet lang of de referee Jb. Hageman, met een sympathiek enbonpoint, verschijnt met een nieuwen bal onder zijn arm in het vole zon licht. De toss, die vooral van gewicht is met het oog op den zonnestand, wordt door Slers- ma gewonnen en hij laat zijn elftal eerst met de zon in den rug spelen. De elftallen stellen zich dan als volgt op: H.R.C. Grensrechter J. Jansen. v. Es. Siersma Scholtèn Selderbeek Stolk Van Striet Steffens Hoogendijk Nebbeling Zymni Dissel Godschalk Smit Burger Bak Spigt B. de Boer Kluft L. Trap H. de Boer Schotting Muller Grensrechter H. W. Freeke. Helder. Het is 2.02 als Burger den bal voor Helder aan het rollen brengt. Onmiddellijk is de H.- voorhoede weg, tot driemaal toe wordt over links aangevallen, waar Godschalk een paar maal den bal goed voor doel gooit. Het eerste schot op het R.-doel is van Burger's voet, het gaat hoog over. Ongeveer 6 minuten houdt dit lichte H.-offensief aan, slechts eenmaal trekt de R.-voorlinie er in deze periode tus- schenuit, doch ziet geen kans van slagen. In de 5e minuut krijgt Helder de eerste corner te nemen, doch de bal wordt te laag voorge zet. Dan is de thuisclub wat ingespeeld en zij zou reeds spoedig succes hebben. 1—0. Er is n.1. nog maar 6 minuten gespeeld als de H.-defensie in de luren gelegd wordt. Zymni was de voorbereider van de onhoudbare goal, die door Steffens gescoord werd. Eerstgenoemde gaf n.1. een schuine pass vlak langs H. de Boer. Steffens rent toe en benutte de prachtige kans tadellos. HRC heeft dus de leiding. H. antwoordt met een attaque, geleid door Burger, doch Van Es grijpt afdoende in. Dan krijgt Zymni een vrije kans voor doel, doch zijn schot is slecht. Als dan Burger even te laat op een voorzet 'van Godschalk doorloopt, komt onmiddellijk daarna de H.-veste in ge vaar na missen van Schotting. Aanvoerder De Boer weet echter op het nippertje te red den! In deze periode doet de R.-linksbu'.ten Dissel steeds goed werk, het lukt hem steeds langs Schotting te komen en zijn voorzetten zijn zuiver. Muller redt een door hem ingezon den schot prachtig. Dan komt voor de eerste maal de H.-rechstbuiten in actie en dit leidt voor dezen speler een aandeel in den wedstrijd in, dat geen der andere spelers kon overtref fen. Spigt zet goed voor, Siersma kan maar Zymni net aan redden. Dan doet Zymni de Helder-supporters sidderen, hij pas seert Kluft en Schotting, doch struikelt' over Trap, ■die inmiddels in zijn spel gekomen is. Zirnny komt echter terug, hij krijgt nu een waarlijk prach tige kans, doch zijn schot is wel hard, doch iets te hoog gericht. Een aange schoten hands van H. de Boer straft de referee niet, de bal gaat corner. Als deze weggewerkt is noteeren we 2 doorbraken, de eerste maal redt Siersma, de tweede maal. moet Van Es al zijn talenten toonen bij Spigt's gevaarlijke hooge voorzet. Een schot van Dissel wordt gestopt Dirk Bak weet een corner te bewerk stelligen. De thuisclub heeft voortdurend een lichte veldmeerderheid, dat is goed te zien, want de H.-achterhpede is voortdurend in actie, terwijl de roode defensie slechts bij scheuten, maar serieus aan den tand gevoeld wordt. Nebbeling is dan tweemaal actief, den eersten keer schiet hij naast, de tweede maal is het een keurige omhaal, die juist naast den paal caramboleert. Dan een aangeschoten hands van Siersma, doch ook nu terecht, laat de scheidsrechter doorspelen. In dit gedeelte van den strijd gaat aan beide fronten het ini tiatief van de 4 vleuelspelers uit, die op fraaie wijze de resp. doelen belagen. Zonder succes evenwel, want de achtertrio's spelen thans op volle kracht. Al koppend wordt een moeilijke situatie voor het R.-doel opgelost, terwijl even later bij Helder weer op corner gered moet worden. Even later komt dan met HRC in den aanval de rust. Algemeen was men het er over eens, dat de 10 voorsprong der Racers de krachts verhouding juist uitdrukte. Zij waren voort durend iets meer aanvallend geweest, terwijl zij ook door de grootere homogeniteit dier aanvallen gevaarlijker waren. Het verschil in opvatting der beide spilspelers was zeer dui delijk tot uitdrukking gekomen en dat die van Stolk de betere was wordt eigenlijk door dat eene doelpunt niet bewezén. Technisch noch tactisch bereikte de wedstrijd een hoog peil, doch het was, gezien den zenuwachtigen toe stand der spelers en het gladde terrein zeer bevredigend. Helder was daarbij iets begaaf der gebleken dan de roodhemden. Na den interval. H.R.C. vergroot den voorsprong. Als om 3.02 uur het spel wordt hervat, is de zon schuil gegaan. Reeds in de eerste mi nuut zou HRC den grondslag leggen voor de uiteindelijke zege. Een hooge voorzet van Steffens valt neer in het H.-strafschopgebied, een korte scrimmage en hieruit schiet Zymni den bal onder den vallenden Muller door in het doel. 20. Onmiddellijk krijgt Helder, dat nu een periode van sterk aanvallend spel tegemoet gaat, een vrije schop te nemen. Burger ko gelt naast. Een cor ner wordt door Van Es afgeslagen, dan zigzagt Godschalk langs Selderbeek, doch langs Siersma komt hij niet. Hel der komt terug en in de 7e minuutyai) de tweede heeft zy, succes. J. Godschalk. Het wordt 2-1. Burger is weer in zijn oude fout vervallen tracht op z'n eentje de sterke R.-achterhoede. te passeeren. Dat mislukt natuurlijk, hij kómt. niet verder dan Scholten, die dén bal af neehit,'1 doch deze te ver voor zich uitplaatst. Spigt snelt toe en bedenkt zich niet, een hard, ón- i verwacht schot van ca. 25 Meter te lossen, v. Es doet een manhaftige poging om 't leder nog te bereiken, maar via den paal verdwijnt de bal in het doel. 21. Voor een dubieus free-kick-geval krijgt Stolk dan een vrijen schop te nemen, doch het harde schot verdwijnt naast het doel. In deze periode wordt de wedstrijd iets harder, herhaaldelijk geeft de heer Hageman thans vrije schoppen, hetgeen zeer goed gezien was, daar de spelers zich nu gecorrigeerd voelden en weldra was het normale verioop dan ook weer verzekerd. Het ,H.-overwicht houdt nog even aan, mooie kansen worden door Bak en Godschalk nite benut. Een heftige struggle voor het R.-doel loopt op een corner uit, deze wordt afdoende geprreerd. Langzaam maar zeker wint HRC thans weer terrein, de spil schiet over d* lat. Haar aanvallen worden thans menigvuldiger,maar ook Helder gaat niet bij de pakken neerzitten. Het is een in teressante strijd, die nog alle mogelijkheden in zich bergt. Tot tweemaal *"oe verkeert het R.-doel dan in ernstig gevaar, een omhaal Van' Spigt draait met veel effect naast, terwijl even later Godschalk de kans van den dag mist. Overigens hebben de H.-aanvallen geen gevaarlijk karakter meer, daar de midvoor er thans toe overgaat geen bal meer af te ge ven en p.ls hij .et nog doet zoodanig, dat nie mand er iets heeft. De tijd verstrijkt al aardig, maar beide ploegen zwoegen onver moeid verder. De doelverdedigers komener steeds aan te pas. Muller moet een hoog schot van Hogendijk uit zijn doel houden, terwijl Van Es een bal uit den hoek grabbelt als Godschalk in z'n eentje is doorgebroken. Nu zijn we weer getuige van een heftig gevecht voor het Helder-doel, plotseling ontwart zich de kluwen, het blijkt, dat de scehidsrechter hands geconstateerd heeft. Siersma's fout. De kans om de zege tot een feit te maken werd door den Pw.-aanvoerder thans onbenut gela ten. In plaats van een voorhoedespe ler nam hij zelf de penalty, hij nam hem slecht, want de bal ging ver naast! Na deze sensatie was het gedaan met de ware strijd lust, wederzijds nog eenige onbeteeke- nende aanvallen en dan fluit de heer Hageman voor het einde van deze veertiende derby. Nabetrachting. Na deze, tegen onze gewoonte in, gegeven uitvoerige wedstrijdbeschouwing, zullen we in het kort nog even spel en spelers bekijken. Laten we beginnen met te canstateeren, dat ue zege gekomen is bij de partij, die er rech tens haar constante spel de meeste aanspraak op had. De Racers zijn er sind3 de vorige derby sterk op vooruit gegaan en zij hebben in C. Siersma. Keeper v. Es. deze competitie het laatste woord nog niet ge sproken. Vooral de wijze, waarop de aanval len opgezet wórden, een keurig open karakter behouden uwingt bewondering af. Oo' Helder heeft zich weer doen gelden als een sterke derde klasser en ook haar rol is-ong-twijfeld nog niet ten einde. We kunnen tevreden zijn over onze beide K.N.V B.-ers en het is slechts jammer, dat oeiden al zooveel verliespunten hebben. Doch het is nog niet te laat! Vol houden, Racing en Helder! De wedstrijd zelve is er een van de aangenaamste soort geweest, hetgeen een compliment voor de spelers in houdt. BraVo lieeren, zoo is voetbal weer sport en zijn jullie sportsmen! Over de spelers nog dit. Bij de uver- overwinnaars was de achterhoede als yanouds een stérk, hecht, geheel. Van Es en Siersma maakten den besten indruk, doch ook Scholten kan óp een goeden wed strijd terugzien. Van de halflinie heeft Stolk den meeaten indruk ge maakt, zijn ingrij pen was forsch, doch fair en over zijn harde passes hebben we het al gehad. Striet vond steeds de juiste op stelling, terwijl Selderbeek er prat op kan gaan, dat hij Godschalk héél aardig in be dwang heeft weten te houden. In de voor hoede is Zijmni de groote man. Hij is snel ep passeert handig, terwijl ook zijn schot er zijn kan. Opvallend was het, dat hij voor do pauze zeer veel, daarna heel weinig in het spel .betrokken was. Steffens en Dissel zijn goede vleugelspelers, zij hebben voorzetten, die dikwijls af zijn. Hoogendijk viel niet op, terwijl Nebbeling dik wijls goede momenten had, doch zeker geen ideale midvoor mag heetén. Komen we bij Helder dan moet allereerst het teleurstellende spel van de voorhoede ge noemd worden. Godschalk en Spigt waren in deze linie de besten, vooral iaatstgenoemde heeft bergen wérk verzet en al ging dat ook niet allemaal voetbal-technisch, hij was toch een der meest nuttige spelers van de H.-ploeg. Smit bleef beneden vorm, Burger viel alleen dan op als hij pingelde, terwijl' de veteraan Dirk Bak nog als voorbeeld aan vele jon geren gesteld kan worden. Toch is Dirk ken- nélyk over zijn gloriedagen Heen. Van de half- spelers noemen we direct Leo Trap, die volgens onze smaak de beste halfspeler van het veld was. Hij heeft onmis kenbare eigenschap pen voor de rechts half plaats, zijn af nemen, -uitkijken en plaatsen, reddend optreden bij moei lijke situaties, dat kenmerkt den wa ren halfspeler. Kluft is de .aatste weken minder op dreef en OOk nu kon hij zich niet tot het oude peil verheffen. B. de Leo Trap. Boer speelde een Constante, vlotte partij voetbal. De Heider- achterhoede treft geen blaam voor de geleden nederlaag, alle drje hebben er het beste van gemaakt, ofschpon het aantgl- foutjes hier grooter was dan aan den overkant. Aanvoer der de Boer's routine en tactiek hielpen hem door vele moeilijk heden heen, Schot ting werkte als vanouds, terwijl doelwachter Muller aan de' twee doel-' punten niets doen kon en verder ver schillende situaties voor zijn doel cor rect heeft opgelost. De scheidsrechter een pluim voor zijn góede leiding, hij was er een paar maal naast met zijn beslissingen, maar voor een wedstrijd tusschen, twee plaat selijke tegenstan- ders ia hij geknipt. Boer. De grensrechters Jansen en Freeke hebben hem trouw en eerlijk ter zijde gestaan. Zoo behoort ook deze kamp weer tot het verleden en kunnen de beide clubs zich weder wijden aan de afwerking van hun programma zonder „last" van elkaar te hebben. Tot slot nog de totaalstand van de tusschen beide elf tallen gespeelde wedstrijden: H.R.C. 14 8 2 4 29—21 18 Helder 14 4 2 8 21—29 10 Aantal spelers. In deze 14 competitiewedstrijden zijn voor HRC in totaal 47 spelers uitgekomen; voor He oer 43. Buiten deze zijn er nog een 4-tal spelers, die voor beide clubs zijn uitgekomen, n.1. H. Bak (5 maal voor HRC, 2 maal voor Helder), Tiesen (6 en 3), v. d. Leij (2 en 4), en Bol haar (1 en 3). Bij Helder gaat D-irk Bak aan het hoofd met 10 wedstrijden; dan volgen: Boogaard en Zomer (8), G. Wit (7), H. de Boer (8), G. van de Wal (6), P. Wit, Biere en Dijkshoorn (5); Grosfeld (3), B. de Boer (3), Bodenstaff (2), Veen.(l), Horneman en Groote (3), enz. enz. Van dit seizoen spelen dus nog alleen D. Bak, H. en B. de Boer in het eerste elftal. Bij HRC is alléén Stolk nog overgebleven van de periode vóór 1929 (toen Helder degradeer de). Alle spelers van het huidige team heb ben in competitieverband nog niet tegen „Hel der" gespeeld. Bouke Prins en Hoenderdos kwamen ieder 9 keer uit; verder: Helder en J. Augustijn (8), S. Diedenhoven, H. Beier en P. Gouds- waardt (7); 4 maal kwamen uit: Terburg, den Os, F. Clowting, Schapenkötter, W. Bene- ker, Roobol en Christiani; W. Artz (6); W. Luijt, Kaptein en Stolk (3)Looiénga. van Til (2), enz. enz. De opstelling der teams van dit seizoen. 23 September en 16 December. Vergelijken we de opstellingen van beide clubs, dan blijkt hieruit, dat H e 1 d er zooals het 23 Septem ber tegen HRC speelde, bijna intact gebleven is. Het eenige verschil was dat nu Bak van de partij was, die in den eersten wedstrijd niet opgesteld stond. Maar de 10 anderen zijn in beide wedstrijden uitgekomen, zij het alleen dat H. de Boer inplaats van linksbinnen nu linksachter speelde (voor Evers). Bij HRC is dat geheel anders; slechts vier spelers waren nog overgebleven, n.1. van Es, van Striet, Siersma en Dissel. De 7 anderen waren 23 September niet van de partij, hoe wel toegegeven moet worden, dat de vervan ging van Pot noodgedwongen was. Na een 20 voorsprong een 3 2 nederlaag. De: wedstrijd tusschen Helder 2 en Alc- maria 3 werd onder ideale voetbalweersom- standigheden in de morgenuren gespeeld. Bij afwezigheid van den'scheidsrechter (die eerst 's middags kwam en, van H.R-C.Den Helder kon genieten) belastte, op verzoek van beide partyen, de heer W. G. Reinders zich met de leiding. Do wedstrijd heeft een teleurstellend verloop gehad, voor de Helderschen althans, want een voor de pauze na goed spel ver kregen 2—0 voorsprong, ging daarna, door dat de geheele- H.-ploeg rammelde, teloor en verkeerde zelfs m een achterstand. Toen de achterstand er eenmaal was, ging het in eens veel beter in de H.-geleden, er werd weer ger streden, maar de A.-defensie had zich inmid dels versterkt, zoodat op een tweelal kansen van A. Veen en K. Bijl na, de H.-voorhoede geen kans meer kreeg. Zoo werd een ploeg afgestraft, die veronderstelde, dat een oogen- schijhlijk zwakke tegenstander, zich zoo maar liet inmaken. Want het is toch een feit, dat de thuisclub dezen wedstrijd had kunnen, maar ook had moeten winnen. Alleen doordat een aantal spelers het op hun akkertje deden, ging een zekere winst teloor. Een gunstige uitzon dering maakte de geheele halflinie, die con stant hard wérkte, doch aan het euvèl: slecht plaatsen, mank ging. De bezoekers deden zich als prettige tegen standers kennen, die zich nochtans niet be roemen konden op een team met grootsclie allures. Rechtsbuiten Theo Bos, de oud-eerste- elftal-speier, behoorde evenals zijn midvoor- naamgenoot tot de besten onder hen. TEX. BOYS—ATLAS H 8—0. Atlas 2 moest Zondag in Tex. Boys haar meerdere erkennen. Zij verloor met 30, het geen heelemaal niet noodig was. Kom jongens, er moet meer geest m het elftal komen, deze blijkt er heelemaal uit te zijn. Dus volgenden keer beter. Atlas 3 verloor met liefst 80 van het sterke Watervogels 2. Deze bewijs, hiermede wel tot één der sterkste van haar afdeeling te behooreri. Maar Atlas 3 kan beter, niet waar jongens! Succes ID.T.S. I 3-0. Zondag j.1. kreeg Succes I op bezoek D.T.S. uit Oud-Karspel. Het is S. gelukt geducht revanche te nemen voor de destijds 31 geleden neder laag. De D.-aanvoerder wint de toss en ver kiest eerst het windvoordeel. Het veld is een beetje glad, doch best bespeelbaar. De partijen bleken in den beginne vrij aardig tegen elkaar opgewassen. Langzamerhand komt S. er beter in. Uitstekende aanvallen worden ondernomen. De D.-verdedigers weten steeds goed in te grijpen. Toch gelukt het den S.-midvoor met een goed schot zyn club de leiding te bezorgen. 10. Ook D. probeert het enkele malen, doch een gevaarlijk schot wordt niet gelost, wel enkele van een afstand, doch daar weet de S.-keeper wel raad mee. Het is wederom de S.-midyoor welke de D.-keeper het nakijken geeft. 20. Met 2—0 voor S. gaat de rust in. Na de thee heeft S. het windvoordeel. De S.ers zjjn dan ook veelal in het offensief, hoewel de D.-uitvallen somtijds gevaarlijk zijn. De D.- verdediging krijgt volop werk, doch steeds weer weten zij het gevaar af te wenden. Enkele malen heeft de D.-keeper niet over pech te klagen en wórdt de bal dikwijls op wonderlijke wijze weggewerkt. Bij een strub beling voor het D.-doel maakt de S.-rechts. binnen 3—0. Even later komt de paal den D.T.S.-keeper te hulp. D.T.S. doet enkele malen nog pogingen om de eer te redden, doch veel verband zit er niet in en weet de S.ver- dediging steeds op tijd in te grijpen. Het einde komt met een 3—0 overwinning voor Succes. Ons eerste elftal was zonder Huisman en zonder Tanber naar „Alkmaar". Het heeft daar regelmatig en verdiend met 52 ver loren. De ruststand was 2—0 vóór Alkmaar. Na dien miste de Schipper een penalty (wat heelemaal niet zijn gewoonte is) maar hij en Jan van Wees maakten elk een tegenpunt, Alkmaar maakte 3 punten na rust zoodat de stand 2—5 was bij het einde. B.K.C. kan ondanks het 0—2tegen Succes en de 25 tegen Alkmaar (het waren de tegen standers wèl op vooruitgang wijzen. Aan uithoudingsvermogen is er veel gewonnen. Dat heeft de laatste wedstrijd tegen Succes bewezen. BKC 2 moest volgens het programma naar Succes 3. Deze match is echter al veel eerder gespeeld. BKC 3 klopte Held, Boys 2 met 5—0 en blijft de leiding behouden. BKC 4 won met 4—1 van Held. Boys 3 ter wijl BKC a met 21 baas bleef over Sparta a Deze wedstrijd heeft een mooi verloop ge had, en er is aan beide kanten zeer fair ge speeld. Echter in de laatste seconden deed zich een incident voor, de bal werd door den linksbuiten gespeeld deze geeft voor, en tege lijkertijd fluit de scheidsrechter (die zeer goed voldeed) het einde, doch door het gejoel en geschreeuw der supporters werd dit niet ge hoord, er werd doorgespeeld Rezelman werd gepasseerd. Het doelpunt werd niet toegekend. Dit bracht de gemoederen zeer in beweging, en een gelooi en gefluit steeg op, en men holde de scheidsrechter achterna maar deze was kalm, en bleef bij zijn besluit-' en door Schoorl werd protest aangeteekend W.W. speelt met hetzelfde elftal als tegen Helder 3, en Schoorl I speelt met een invaller De eerste aanval is voor de roodbroeken maar de achterhoede van S. keert dit gevaar, en nu gaat het spel naar de andere zijde, maar ook daar wordt het gevaar bezworen De halflinie der W. W. steunt de voorhoede subliem, waarbij hier vooral een uitstekende partij wordt gespeeld door den rechtshalf en den spil der roodbroeken. Als het spel onge- veei 18 min, oud is wordt een goede aanval ondernomen, van rechts wordt de bal mooi voor gespeeld en de midvoor scoort het eerste doelpunt 0- -1. Ook eenmaal ontkomt het doel van W. W. aan een doorboring, de keeper is reeds uit het doel, maar een chaos van spelers belet Schoorl het scoren, en tenslotte werkt de linkshalf den bal weer het veld in. We zien enkele malen zeer mooie kansen voor W.W. teloos gaan, onzes inziens komt hiel de schuld toe aan de laksheid van den midvoor en den rechtsbinnen. Het spel van de rood broeken staat op hoog peil, en bij Schoorl laat het zich aanzien, dat zij zich gewonnen geven De stand wordt door W.W. inmiddels verhooed en met dezen voorsprong gaat de rust in 0 -2 Reeds na de hervatting der tweede hAif* heeft Schoorl vanaf den aftrap W. W geheel overrompeld en na 3 min. spelen is de stand Voor het doel van W. W. wprdt het steed» heftiger, en zij beleven zeer benauwde oo»cn, blikken. De kracht van 't elftai van I. is geheel anders dan voor de rust; met d0 volle 100 pet. enthousiasme wordt er gestre den en zy geven geen voet terrein gewonnen" W. W. herstelt zich nog wel even. maar ai heel spoedig is de stand door S. 2—2 gemaakt. De supporters van S. schreeuwen en joelen daii om het winnende punt in de laatste minuut, waardoor, zooals reeds is genoemd, dit on prettig- einde kwam van dezen wedstrijd. TEXEL II—SCHAGEN II 5—1. Texel 2 heèft, zooals algemeen werd ver wacht, van Schagen 2 gewonnen', en wel met klinkende cijfers. 5—1. Voor de rust echter leek het er niet naar, dat Texel 2 dit resul taat zou bereiken. Wel had de thuisclub eerst de leiding, doch Schagen 2 wist nog gel,jk te maken. In de tweede helft was T. bijna voort durend in den aanval. Wede wqs voor deze match geen scheidsrechte! aanwezig, zoodat KI. Gielis de-match heeft geleid,; dit is nu reeds de 3de maal dat geen Bonds-arbiter present is in deze competitie. Texel 3 kan 't te De Cocksdorp niet verder brengen dan een gelijk spel (1—1). De Tex. Boys wonnen thuis van Atlas 2 met 30. De Adsp. Texel. Boys a wonnen van de adsp. Texel a met 1—3. Oudeschild 1 won thuis van Kolhorn 1 met 3—2. Geel-Zwart-nieuws. GZ 1WSV van Wormer 2—3. SRC 1GZ 1 te Schagen 5—3. Hollandia 2GZ 3 te Tuitjehorn 30. Geel Zwart had dus geen bes.e dag; men verloor alle gespeelde wedstrijden, hoewel, vooral door GZ 1 best is. gespeeld Anna Paulowna. R.C.B. n—Z.A.P. II 0—1. RCB 2 speelde een weinig aantrekkelijken wedstrijd tegen ZAP 2. Nu eens werd op da eene, dan op de andere helft van het veld gespeeld, zonder dat van overwicht van een der partijen sprake was. Verschilende scher mutselingen voor de beide doelen brachten geen resultaat en het was slechts kort voor het einde, dat ZAP 2 zorgde met een 1o overwinning naar huis te Kunnen gaan. B.KC.-ADSP.S.O.S.-ADSP. 2—1. De RCB-adspiranten speelden tegen de SOS- adspiranten (Heerhugowaard). Reeds spoedig was het 10 voor de Breezanders, die voor de rust het sterkst waren. Na de rust ging de strijd meer gelijk op.' Beide partijen benutten nog een strafschop en dus wonnen de BKC- adsp. met 21. N.A.S.B.-VOETBAL. Een teleurstellende dag voor de Sportbon- ders. Het terrein van Den Helder, waar het eerste zou spelen, werd volgens ontvangen be richt afgekeurd Het tweede elftal, dat opgesteld stond om Hoorn 1 te ontvangen, kreeg geen bezoek. Dit kwam waarschijnlijk, doordat Hoorn 2 ook in Den Helder zou spelen en het na het bericht van afkeuring, wat duur werd voor één elftal zooveel reiskosten te maken. Voor komenden Zondag zyn de wedstrijden nog niet vastgesteld. AFDEELING L Eerste klasse. A.D.O.—Feyenoord 13 H.F.C.—R.C.H1—1 D.H.C.—Xerxes5—2 Ajax—V.S.V6—0 OvermaasV. U. C12 Tweede klasse A. De groote teleurstelling is, dat Alcmaria er niet in slaagde haar leidende positie te hand haven. Immers de withemden verloren van Kinheim met 32, waartegenover Blauw-Wit geen fout maakte en met 41 eventueele illu sies van A.F.C. den bodem insloeg. Dat O.V.V.O. hardnekkig haar achterstand zoo klein mogelijk houdt is duidelijk, de Amster dammers wonnen zelfs zeer goed met 30 in Utrecht B.F.C., dat zich zoo aardig aan het herstellen was. O.S.V.D.O.S. werd afgebro ken wegens een ongeval. Hilversum stelde zich veilig door een 20 op Hercules, dr* thans onderaan bengelt. Tweede klasse B. Zeeburgia, dat er zoo goed voorgestaan heeft, liet zich nu weer door Edo kloppen (52), doch is niettemin nog in the running. Bloemendaal doet het uitstekend, want het moet al een sterke ploeg zijn, die W.F.C. op eigen terrein met 3—1 doet sneuvelen. Daar 't Gooi met 31 van de Spartaan won blyft deze ex-eerste klasser nog up-to- date runner-up. AFDEELING II. Eerste klasse. StormvogelsZ. F. C13 d. f. c.—d. w. s.1-3 Sparta—Excelsior 0—2 H. B. S.Haarlem 52 K. F. C.—H D. V. S. 1—0 AFDEELING III. Eerste klas..e. Wageningen—A. G. O. V. V. )Ensch. BóysP. E. c. HeraclesVitesse Z. A. C.Tubantia Go Ahead—Enschede 0—0 4—1 4—1 4—0 4—0 AFDEELING IV. Eerste klasse. Longa—P. S. Vo—1 JulianaN. A. C. 11 B' v- V.—M. V. V. 1—0 EindhovenWillem II 0 0 AFDEELING V. Eerste klasse Be Quick H. S. C. G. V. A. V.rSneek Frisia—Velocitas Friesland—Achilles VeendamLeeuwarden C-1 5—1 2—10 afgek. 5—2

Heldersche Courant | 1934 | | pagina 12