m§m De sneeuwman. Modepraatje PAG 4 ZATERDAG I DECEMBER 1934 T JUTTERTJE Sinterklaasmorgen. «SI 1410. 1412 Bont allerlei. Het ging er buiten op lijken, alsof er werkelijk sneeuw in de lucht zat. Zwaar hingen de grauwe wolken omlaag, geen zonnestraaltje kon er doorheen breken, en het was een verademing, toen eindelijk de sneeuwvlokken beginnen te vallen. Geluid loos 'zonder ophouden vielen de vlokken. gens maakten, natuurlijk ook van sneeuw, twee lange rollen, stijf in elkaar geknepen, en wilden die aan den romp plakken of ze desnoods een eindje in de schouders du wen, maar de armen vielen er telkens weer af, die waren blijkbaar te zwaar. Ja, hoe moesten zij daar nu mee aan? steeds maar door en toen de kinderen den volgenden morgen opstonden, bleek, dat het byiia den geheelen nacht gesneeuwd had. Er lag een dikke laag en daar het nu opgehouden had en de lucht er helder uit zag, konden de kinderen hun hart ophalen met sneeuwballen gooien, elkaar inwrijven, en eindelijk," terwijl Rosy even naar huis ging, begonnen de jongens een sneeuwman te maken. Eerst 'maakten zij twee groote ballen, stijf in "elkaar gedrukt, die de voeten en de romp moesten voorstellen, daar boven op kwam een kleinere bal voor het hoofd, terwijl stukken steenkol dienden voor de obgén', neus en mond. Een groote kei, die. zij ergens vonden, werd den sneeuwman als hoed gegeven. Nu moest hij nog armen hebben. De jon- Opeens ontdekte Fidel, die druk met zijn pootjes de sneeuw Weggroef, een lange stok en kwam daarmee aandragen. Dat bracht de jongens op het idee om inplaats van sneeuw, de pop twee takken als ar men te geven. Spoedig hadden zij er twee gebonden, die naar hun zin waren en na dat Rosy weer bij hen teruggekomen was, stond de sneeuwpop kant en klaar en moest zy natuurlijk de pop bewonderen. Nu besloten de kinderen den sneeuwman met sneeuwballen 'te bombardeeren. Ieder maakte een stapeltje sneeuwballen, Rosy moet beginnen en daarna ieder om de beurt Toen alle sneeuwballen op waren, was er van de sneeuwman ook niet veel meer over, dat begrijpen jullie zeker wel. Alle menschen vonden Freddie een leuk en aardig ventje, maarzjjn moe der, vader en verdere huisgenootjes dachten er Anders over, want Freddie was een heel gierig jongetje. Wanneer hij iets lekkers kreeg, b.v. een doos chocolade ofwel een paar appels, nooit en nooit deelde hü met zijn zusjes of broertjes „Nee," zei hij, aldoor, wanneer iemand hem iets vroeg, „zorg maar dat je zelf wat krijgt" en heel stilletjes at hij dan in een hoekje zijn snoeperij alleen op. Vaak had Freddie's moeder al gezegd: „Pas maar op met dje gierigheid, het is gauw Sint Nicolaas." „Wat kan mü die Sinterklaas nou schelen," was het onaardige antwoord dan én moeder liet hem dus ook maar verder begaan en zei er geen woord meer over. De zusjes en broertjes wilden ook langzamerhand niets meer van hem weten. Het was op den morgen van den vijfden December en alle kinderen waren om zes uur reeds uit hun bedje gekropen, om te kijken, wat Sint wel in hun schoen ge stopt zou hebben. ..Ga jij niet eens kijken, Freddie?" vroeg zijn moeder. „O, ik heb den tijd", mompelde Freddie slaperig, „mijn schoen loopt heusch niet weg". Moes begreep niet veel van die booze bui en dan nog wel op Sinterklaasochtend, maarFreddie was een beetje bang, om in zijn schoen te kijken. „Misschien zit er wel neelemaal niets in", dacht hij, „en dan kom ik nog vroeg genoeg bij een leegen schoen." Ondertusehen was het beneden in de huiskamer reusachtig rumoerig geworden. „Hoera, ik heb een mondharmonica gekregen", riep er eentje, „en ik een onbreekbaar poppetje", schreeuwde weer opgewonden een tweede. HET BESTELLEN; VAN PATRONEN. De prys onzer patronen is verlaagdtot 0.58 vpor- japonnen, 0.48 voor kinder- kleeding en 0.40 voor enkele rol^ of blouse. Men kan liet bedrag in postzegels of per postwissel overmaken aan de Mo deredactrice,-. Muzenstraa 5B, te 's-Gra- venhagc.,- U kunt bok gi peeren op giro-rekening 191919 t.n.vT den Knippatronendlenst te 's-Gravenhage. Voor uitstekende pasvorm wordt ingestaan, indien men juiste buste en heup\V\jdté opgeeft. EEN GOEDE HANDLEIDING. Voor dames, diezelfs hun .kleeding. wil len maken, is zoo juist een modeblad ver schenen, met tal van goede raadgevingen. Het bevat zeer fraaie modellen voor den herfst en, den winter en wordt door onze moderedactrice, Miizenstraat 5B, te Den Haag gaarne- toegezonden na inzending van 10 cents porto. Vooral in dezen tijd van bezuiniging- lijkt ons dit nieuwe modeblad een uitkomst voor heel wat gezinnen. U kunt vandaag nog aanvragen. PRACTISCHE WINTERMANTEL 1410 Eenvoudig-en practisch is de omschrij ving, die wij van deze mantel willen geven. De hoogc kraag omsluit de hals, terwijl de aangeknipte breede uitloopende stofreepen ovef elkander geslagen en op den mantel geknoopt kunnen worden. Een breede on derslag draagt er toe bij, dat meerdere warmte volde" vorkregm en de n antel niet telkens openslaat bij het loopen. Naar verkiezing kan de mantel ook met open kraag en omgeslagen revers gedra gen worden. Patronen" in alle maten verkrijgbaar voor 0.58. JONGEXSKIEL. 1411 Een flanellen kiel is een ideale dracht voor kleinere jongens waarbij een sport- broekje gedragen wordt en hooge sport kousen. Op den mg is een pas, waaraan met ruimte in het midden, het rugstukje is gezet. Het opgezette zakjë sluit met een knoop, terwijl ëeh aardige das onder het hoog- sluitende boord wordt gedragen. Patronen verkrijgbaar van 4 tot 7 jaar voor 0.48. OVERGOOIEK. 1412 Menige bestaande, niet meer moderne jaoon k.ai» nog als oyorgc oier gedragen worden b.v. met een flanellen, stoffen of. fluweelen blouse en voor 's morgens een jumpertje. Een restante stof, die niet vol doende lengtemaat heeft voor een geheele japon kan eveneens verwerkt worden voor dit doel. De hals is aan de voorzijde diep uitgesneden, aan de rug echter hooger op geknipt. De blouse heeft een aansluitend boord met los gestrikte das en mouwen met hooge manchet. Patronen verkrijgbaar tot en met maat 50 voor 0.58. MANTELJ APON. 1413 Deze drie kwart mantel en rok met aan de voor en achterzijde gedeeltelijk opge stikte plooien vormen een geneel, dat heel gemakkelijk te maken is. De breede revers hebben een aangeknipt recht boord aan de rugzijde, terwijl de mantel met een paar knoopen en lussen sluit. Een bont, doch evenzeer een aardige gekleurde wollen das worden hierbij ge drager. Men neme als bij de rok, blouses die hoog gesloten zijn met gestrikte das, waardoor een sportief gekleed aanzien verkregen wordt. Patro nen tot en met maat 50 voor 0.78. OVERALL. 1414 Kunt ge U iets gemakkelijkere denken dan een overall, die de japon geheel en al bëdékt ojj de huiselijke bezigheden? Het eenvoudige model heeft een hooge aange sloten kraag en sluit aan de linkerzijde met twee knoopen en verder met druk knoopjes. Om het middel wordt een cein tuur gedragen, terwijl aan beide kanten opgestikt worden. Patronen m alle maten verkrijgbaar voor 0.58. a:f;ïvj fffll M 1411, 14 U Nu kon Freddie het boven toch niet langer uithouden en ging langzaam dren telend naar beneden. Al dadelijk zag hij dat bij z ij n schoentje een paar pakjes lagen en meteen klaarde zijn gezicht op Hij draaide de pakjes om en om en zag uit een ervan een papiertje steken, waarop stond: „EERST DIT OPEN MAKEN." Nieuwsgierig maakte Freddie de touw tjes los en nu kwam er een heerlijk doosje borstplaatjea voor den dag Een rijmpje lag bovenop. „Lees eens voor?" vroeg zyn jongste zus, en Freddie las: Weet, dat deez' borstplaatjea heerlijk en fjjn „Geheel alleen voor onzen Freddie zijn." Freddie had een kleur als vuur, want hij begreep best, waar Sint Nicolaas op gedoeld had, natuurlijk op zijn gierigheid. Al de anderen waren intusschen reeds aan het smullen van de verschillende lekkernijen, die zc gekregen hadden en met elkaar deelden. „Eet jij niks, Freddie?" vroeg plotse ling een van zijn broertjes. „Ze zien er zalig uit, fijn, zeg. dat je ze heel alleen mag opeten hè?" Freddie zei niet veel en stopte een mooi groen borstplaatje in zijn mond. Maar, o, hemeltje, wat was dat? Wat trok die jongen een leelijk gezicht. „Wat heb je, Freddie?" vroegen ze allemaal tegelijk, „smaakt het niet lek ker?" „O, wat flauw van dien Sinterklaas", snikte het ventje, de borstplaat is gal bitter; er zitten allemaal bittere aman deltjes in. Daarom waren ze zeker voor mij alleen bestemd. Dat is vast voor mijn straf!" Ondertusehen was moeder binnenge komen en vroeg, wat er aan het handje was. Freddie vertelde het haar onder snikken en tranen. Moes had erg met hem te doen, natuur lijk en zei: „Nu, wie weet, zit er in die andere pakjes wel iets heel moois. Zullen we ze samen eens openmaken, vent?" Freddie knikte van ja en toen kwam er uit het tweede pakje precies zoo een doosje borstplaatjes als uit het eerste, maar hierop stond: „Sint heeft je maar wat willen foppen, „Nu moet je deze eens in je mondje stoppen". „Zie je wel", riep moeder,'1 „Sinterklaas meent het nog zoo kwaad niet met je. Zal ik er nu eerst een van proeven „Graag, moes", was het antwoord, ,,ik durf het niet goed meer." „Fijn smaakt het", lachte moes en stopte er meteen Freddie een in zijn mondje. Nu moest hij vanzelf weer lachen en kreeg daar opeens nog een derde pakje in de gaten, dat hij by alle narig heid over het hoofd had gezien. Vlug rolde hij de papieren er af en daar kwam de zoo lang gewenschte meccanodoos te voor schijn. Nu vloog Freddie van bl I rchap zijn moeder om den hals en riep: „O, moes, dat is toch wel heel lief van Sinterklaas, om mij zóó iets moois te geven, wat ik zoo dolgraag heb willen hebben. Ik zal vast nooit meer gierig zijn en dadelijk een grooten bedankbrief schrijven." En...... Freddie heeft woord gehouden! WAT MOETEN DE KELLNERS DRAGEN? In Londen is de vraag gerezen, wat de kellners moeten dragen. Men wil n.1. een einde maken aan de oude traditioneele rok, om de kellners en de gasten van elkaar te kunnen onderscheiden. De opvattingen over een nieuwe dracht verschillen zeer. De een stelt jakjes voor: de ober zou dan een rood moeten dragen, de kellner die de rekening opmaakt, een groen, voor de dienkellner een blauw. Anderen wenschen weer een witte smoking, of een wit vest en witte beenbekleedsels. Het is nog niet uitgemaakt wélk voorstel de voorkeur ge niet. Hiermede wordt niet bedoeld het dra gen van flesschen en presenteerbladen, maar het gaat hier om de kleeding. LIEFDE IS DUURDER DAN POLITIEK. De verkooping van een interessante brie vencollectie, die dezer dagen in Parijs plaats vond, geeft een karakteristiek beeld van de belangstelling van het publiek voor deze documenten. Het hoogste bod werd gedaan voor een liefdesbrief van Napoleon aan Josephine, uit Castiglione, voordat zy zijn gemalin werd. Het bod bedroeg 46000 Fr. Twee brieven van Maarschalk Berthier over de "lag bij Austerlitz, die dus van vee! grooter belang zyn, vonden nauwelijks een koop6r voor 4000 Fr. De brieven van Na poleon aan zyn beide vrouwen zijn naar Amerika verkocht. De Fransche Regee ring, die aan de verkooping deelr.am, kocht brieven van groot historisch belang voor een naar verhouding matigen prijs.

Heldersche Courant | 1934 | | pagina 30