1 I METGLADYS OP STAP S Zaal 30 Balcon 50 Heden t.m. Donderdag populair programma: Marktberichten. W.fïeiüngh HELDERSCHE COURANT VAN DINSDAG 8 JANUARI 1933. Een scheepsramp bij Florida. He malaria-epidemie op Ceylon. jeugdige boevenbenoe onschadelijk gemaakt De Jagersfontein op drift Treinramp op de lijn Moskou—Leningrad MOOkD EN ROOF. Company's, de gewezen president van de Catalaansche republiek. Mijngasontploffing in Beieren. Vier menschen door lawine bedolven. De onveroordeelbare 17. Vleesch vergiftiging. Een ziekenhuis van twaalf verdiepingen. Een flink meisje. De ontvoering van Lindberg's Baby. Burenruzie. Brutale inbraak te Kerk-Avezaath. Doodslag Brand te Gouda. Angst voor hooge Maas. De Snip in West-Indië. Wat voor weer vandaag? Adverfentiën. Hermanus Petrus Bernardus Bossong Aannemen van Begrafenissen en Tianspoiten Tei. 533 TSWÏORLA AN23, isiota.s Vrijdag ui! de stad. Oei op MOLLTAX (Gevaarlijk spel) Hen zeer mooie film Aardige comedie Twee kinderen vermist. Reuter meldt uit Jacksonville (Florida), dat het stoosehip „Havanna", metende 6678 ton, met 1777 personen aan boord, op 90 K.M. uit de kust van Florida op een onderzeesche klip geloopen en ern stig beschadigd is. Kapitein Petersen heeft in een radiogram hulp gevraagd, hij deelde mede, dat een van de ruimen veel water maakt en dat men reeds begon met de booten uit te zetten. Verscheidene epen snelden te hulp en toen de eersten ai zicht van het schip kwa men waren reeds drie booten met 51 passa giers uitgezet. De bemanning van 126 personen bevond zich nog aan boord van het schip. De drie sloepen werden door de golven he vig heen en weer geworpen. Volgens de laatste berichten had het on geluk in den vroegen ochtend plaats gehad. Het stoomschip „El Oceano", dat het eerst de „Havanna" bereikte, is erin geslaagd de inzittenden van vier sloepen op te pikken. Nog twee sloepen drijven op zee rond en men tracht thans ook deze te bereiken. De bemanning bevindt zich nog steeds aan boord van de „Havanna", die zich niet in on middellijk gevaar bevindt. Nader wordt gemeld: Van de passagiers van Havanna worden twee kinderen vermist; één van de passagiers Is na de redding door een beroerte getroffen. Gisterenmorgen zou men trachten het schip, een zusterschip van de kort geleden ver brande Morro Castle, van het rif vlot te sleepen. Nog 80 leden van de bemanning zijn aan boord gebleven. Uit Jacksonville wordt nog gemeld, dat de personen die zes reddingsbooten vulden in totaal 51 passagiers en 15 koppen van de be manning zijn gered door de bemanning van het schip El Oceano. De gezagvoerder van de Havana en de rest van de bemanning zijn nog aan boord van het schip, dat op de klip zit. Maar de kapitein van de Havanna heeft per draadlooze meegedeeld, dat het weer beter is geworden. Een later bericht uit Jacksonville stelt het aantal geredden, die van de Havanna, die zich aan boord bevinden van de schepen El Oceano en Peters, welk laatste schip ook aan het reddingswerk meedeed, op alle passa giers en 50 koppen van de bemanning. Bij het zoeken naar de reddingsbooten der Havanna verrichtte een vliegt)»5 g goede diensten. \log steeds uitbreiding De ontstellende malaria-epidemie op Cey- toc breidt zich nog steeds uit. Ongeveer een kwart millioen menschen zijn door de ziekte aangetast. Het aantal dooden bedraagt reeds 3000, onder wie 1000 vrouwen en kinderen. Het personeel in de ziekenhuizen is zóó ver moeid, dat het zijn werk nauwelijks kan blij ven doen. Door de arrestatie van een 20-jarigen jon geman en 14 van zijn volgelingen te Chicago is een einde gemaakt aan de activiteit van een bende, die reeds veel overvallen op haar geweten heeft. Vier van de gearresteerde ben deleden bleken deel te hebben genomen aan een bankoverval, die hun ongeveer 25.000 gulden heeft opgeleverd. Zij werden door eeni- ge ooggetuigen herkend, waarna zij een be kentenis aflegden. De bende, die zich aan wel 50 inbraken, overvallen enz. heeft schuldig gemaakt, was in het bezit van een machine geweer. Op avonden dat de bende „vrijaf" had werd dit aan een andere bende verhuurd. De bende beschikte voorts over tallooze kleinere wapens, en was uitstekend georganiseerd. In de haven van Antwerpen aan den grond geraakt en onbeschadigd vlot gekomen. Het Nederlandsche stoomschip Jagersfon tein, dat gemeerd lag nabij loods 8 aan de Herbouwvillekaai te Antwerpen, is Zaterdag avond door tot nu toe onbekende oorzaak van de meertouwen losgeraakt en op drift gegaan. Het schip dreef af naar den linkeroever van de Schelde en raakte daar aan den grond. Een paar sleepbooten trachtten de Jagers fontein vlot te trekken en na 2% uur werken kwam het schip inderdaad van den grond. Het bleek niet beschadigd te zijn. Met een grooter aantal kabels is de Jagers fontein weer aan zijn oude ligplaats gemeerd. Men vermoedt sabotage jiloskou, 7 Jan. (Reuter). Op den z.g. „Oc- toberspoorweg", de lijn tusschen Leningrad en Moskou, zijn in den nacht van Zaterdag op Zondag twee sneltreinen op elkaar geloopen. Omtrent het aantal doocen s nog geen offi- cieele mededeeling gedaan. Het schijnt echter, dat de reddingsploegen reeds meer dan 20 lijken hebben gel otgen. Vele wagons zijn ver nield. Er is een aantal ambtenaren van de spoorwegen gearresteerd; blijkbaar vermoedt men sabotage. Beide treinen waren zeer dicht bezet. Het ongeluk gebeurde, naar nader wordt a-emeld tusschen het belangrijke knooppunt Bologoja en Malaja Wisjera, op 217 km ten zuiden van Leningrad. D.N.B. meldt uit Breslau: Achter het loket van het Breslauer Dom kapittel is Zaterdagmorgen de kassier Ro be rt Malick dood aangetroffen. Uit het on derzoek bleek, dat de man door een schot uit een klein kaliber pistool midden in het hart was getroffen en onmiddellijk dood moet zijn geweest. Er zijn drie jonge mannen opge merkt, die precies te half negen, toen de deuren geopend werden, het gebouw binnen gingen. Niemand heeft hen echter zien ver trekken. Hoe groot het bedrag is, dat zij ge stolen hebben is nog niet vastgesteld. Vervolgd. Het gerechtshof voor de bij de Grondwet gewaarborgde rechten heeft zich in een ple naire zitting competent verklaard om de be schuldiging tegen Companys, den voorma- ligen president der Catalaansche generaliteit, te behandelen. Het gerechtshof heeft beslo ten een vervolging tegen Companys in te stellen en het bevel tot zijn gevangenhouding te bekrachtigen. Het hof verklaarde zich niet bevoegd te oordeelen over Casanovas, den voormaligen president van het Catalaansche parlement, wegens de functies welke deze heeft bekleed. Eén doode, verscheidene gewonden. In den nacht van Zaterdag op Zondag tegen 4 uur heeft in den noordelijken vleugel van de mijn Hausham een mijngasontploffing plaats gevonden, waardoor een mijnwerker werd ge dood, vier zeer ernstig en 14 minder zwaar werden gewond. De mijninspectie stelt een onderzoek in. De oorzaak van de ontploffing van het gevaarlijke mijngas is nog onbekend. Er bestaat in de mijn geen verder ontplof fingsgevaar meer. t Vier Italianen uit Milaan, twee dames en twee heeren, die Zondagochtend in het Silva- plana-gebied bij St. Moritz een skitocht hadden ondernomen, raakten in het Rosegg-dal ver dwaald. Zij kwamen op een sneeuwveld te recht, dat omlaag stortte en de vier ski- loopers meesleurde. Twee hunner konden kort daarop worden geborgen, doch de levens geesten waren reeds geweken. Een reddingscolonne, welke uit Pontresina was uitgetrokken, slaagde er niet in de beide andere personen te redden. De 17 personen, die vervolgd worden wegens den aanslag op Venizelos in Juni 1933, wor den in Griekenland „De zeventien, die niet ver oordeeld kunnen worden" genoemd, aangezien de rechtszitting, welke hun proces zal behan delen, reeds twee keer is uitgesteld. De beklaagden zijn de toenmalige chef van de Atheensche veiligheids-politic Polychrono- poulos, de roovers Marathanassis en politie mannen en burgers. Eerst zou de gerechtszitting 14 November j.1. worden gehouden, doch de verdediging wist uitstel te krijgen tot 22 December. In den nacht voordat het proces zou beginnen ont ploften talrijke bommen voor de huizen van rechters en juryleden, zoodat de jury niet ter terechtzitting durfde komen. Vermoedelijk zal men thans trachten het proces niet in Piraeus, doch in een andere plaats te houden. Zondag werden twaalf menschen uit Gross- Almerode nabij Kassei, die bjj het slachten van varkens geholpen hadden, met vergifti gingsverschijnselen naar het landsziekenhuis te Kassei gebracht. Later zijn nog acht zieken naar ziekenhuizen overgebracht. De vergifti ging moet niet te wijten zijn aan het eten van varkensvleesch, doch van daarbij gekocht rundvleesch. Er bestaat geen levensgevaar voor de zieken. POGING TOT ONTVOERING Wegens poging tot ontvoering van een ge vangene welke tot gevolg had, dat in een gevecht met de politie vjjf menschen werden gedood, zijn te Kansas City vier mannen tot de maximum straf van twee jaar gevange nis en een boete van 10.000 dollar veroordeeld. Twee vrouwen kregen een voorwaardelijke straf. DE SPOORWEGRAMP BIJ HA MULTON De schuldige een remmer. Het onderzoek naar de spoorwegramp, wel ke in de Kerstdagen bij Hamilton (Ontario) heeft plaats gehad en vijftien menschen het leven gekost heeft, behalve de veertig die gewond zijn, heeft uitgewezen dat de eenige schuldige een remmer is, die per ongeluk een wissel heeft overgehaald. SCHOENER VERGAAN. Zeven slachtoffers. Een Cubaansehe schoener met twaalf man aan boord is Zaterdagnacht drie mijl buiten Havanna met een ander schip in botsing ge komen en onmiddellijk gezonden. Vijf opva renden konden worden gered maar de zeven anderen vielen aan de haaien ten offer. Te Clichy. Te Clichy zal binnenkort een uit twaalf ver diepingen bestaand ziekenhuis worden ge opend. Het zal een der hoogste gebouwen zijn in Groot-Parijs. De benedenverdieping wordt geheel ingeno men door consultatiekamers, de eerste ver dieping bevat de laboratoria en de admini stratie en de overige verdiepingen bieden plaats aan eenige duizenden patiënten. Het platte dak is zoodanig geconstrueerd, dat meer dan 1000 bedden den geheelen dag van het zonlicht zullen kunnen profiteeren. in het gebouw bevinden zich 23 liften,waarvan 15 voor goederen. Het ziekenhuis is gebouwd voor rekening van de stad Parijs. Een schoolmeisje heeft een ernstig spoor wegongeluk op de lijn ZagrebSplit weten te voorkomen. Het meisje had opgemerkt, dat een lawine van steenen uit de bergen op de rails was gevallen. Zij wist dat weldra een passagierstrein moest voorbij komen, liep naar den tunnel waar de trein uit moest komen en gaf den machinist toen teekens om te stoppen. De trein kon voor den steenhoop tot stil stand worden gebracht. Het meisje heeft een belooning in geld ont vangen van den minister voor het verkeers wezen. Het proces tegen Hauptmann. Betty Gow verhoord. Nadat in het proces tegen Bruno Hauptmann het kindermeisje Betty Gow een nauwkeurige uiteenzetting had gegeven van wat gebeurd was in den nacht der ontvoering, gaf zij in het kruisverhoor later toe, dat het venster van de kinderkamer wel gesloten was geweest, doch dat daarentegen de houten vensterluiken slechts aan ha lden gestaan. Verder bekende zjj, dat zij haar vriend, den Noorschen zeeman Henry Johnson en mogelijk ook andere per sonen mededeelingen had gedaan over dje levensgewoonte en het komen en gaan van de familie Lindbergh. Johnson is echter intus- scben als onwettig immigrant weer naar Noor wegen afgeschreven. Het kindermeisje gaf voorts toe, dat zij op den noodlottigen avond voor de eerste maal had gemerkt, dat de gren del van het vensterluik waardoor de ontvoer ders van het kind zouden zijn binnengekomen gebroken was, zoodat het luik ook niet had kunnen worden gesloten. Dergelijke kleine reparaties, aldus zeide Betty Gow, had ge woonlijk de intusschen overleden bediende van Lindbergh Ollie Whateley, verricht. In tegen stelling met kolonel Lindbergh verklaarde het meisje, dat de terrier van Lindbergh door Whateley gevoederd en afgericht was en tegen vreemden blafte. In den nacht van de ont voering heeft de hond echter niet geblaft. Een interview met Reilly. De correspondent van deSunday Express heeft een telefonisch onderhoud gehad met Reilly, den eersten verdediger van beklaagde Hauptmann in het proces nopens de ontvoe ring van het kind van Lindbergh. Reilly zeide, dat hij in zijn verdediging de drie volgende punten vooral naar voren zou brengen: in de eerste plaats zullen 6 getuigen 4 décharge kunnen zweren dat Hauptmann op den dag van de ontvoering als timmerman te New York gewerkt heeft. Vervolgens zou Reilly door schriftkundigen trachten aan te toonen, dat de handteekenin- gen onder de quantities niet die van Haupt mann kunnen geweest zijn, en ten slotte zou spr. de jury overtuigen, dat de in de kinder kamer gevonden vingerafdrukken niet van Hauptmann zijn geweest. Verder zeide Reilly nog dat de ladder, die tegen het huis van Lindbergh was gevonden, daar met opzet geplaatst was om de aan dacht van de ware schuldigen af te leiden. Nopens het geld, dat in Hauptmann's bezit was aangetroffen zeide Reilly, dat zqn cliënt dit geld ontving van een man die Fisch ge- heeten heeft, maar die thans dood is, maar afgezien daarvan had spr. een „ijzeren alibi" voor zijn cliënt gesmeed, dat het afdoende bewijs zou leveren, dat de bedrijvers van deze gruwelijke misdaad elders gezocht moesten worden. MOORD IN DRONKENSCHAP. Nabij Lorient heeft Zondag een dronken man een aantal revolverschoten gelost op de gasten van een gepensionneerden gemeente ambtenaar. Vijf personen werden getroffen, de gastheer en zijn bejaarde moeder werden gedood. Binnenland Een landbouwer levensgevaarlijk gewond. Te Eihorst, gemeente Staphorst, heeft gis teren een burenruzie plaats gevonden, waarbij een van de betrokkenen levensgevaarlijk is gewónd. De landb. HJX, had 'n dam gelegd in' een afwateringssloot, wat niet naar den zirï was van den buurman J. K„ die de water- keering wilde verwijderen. Terwijl hij hier mede bezig was verscheen D., die in woede ontstak en K. te lijf ging. Een hevige vechtpartij volgde, waarbij bei den in de sloot terecht kwamen. Tijdens deze: worsteling werd K. met een mes op verschil lende plaatsen gestoken ,o.a. in den onder buik. In hopeloozen toestand is hij naar een ziekenhuis te Zwolle vervoerd. De politie heeft D. gearresteerd. Gisternacht is een inbraak gepleegd in het café van den heer De Graaf te Kerk-Avezaath. Het bejaarde echtpaar werd gewekt door ge-; rinkel van vaatwerk in de keuken. Toen de heer de G. zich daarheen begaf, waren de vo gels gevlogen. Op de keukentafel vond hij de resten van een overvloedig souper, dat de on- gewenschte gasten hadden aangericht. De café houder deed onmiddellijk aangifte bij de rijks politie, die een onderzoek instelde. Het bleek, dat de inbrekers door het inslaan van een ruit in het achterhuis waren binnen gedrongen. Het huis was geheel overhoop gehaald. De dieven waren zelfs in de slaapkamer van het echtpaar geweest, waar zij de bovenkleeren van den herbergier hadden meegenomen en in de keu ken hadden zij deze onderzocht en er een beurs uitgehaald. De toonbanklade in het café was opengebroken en een bedrag aan geld was ver- 1 dwenen. Daama hadden de inbrekers den in- wendigen mensch versterkt. Zij hadden maatregelen genomen om hun werk ongestoord te kunnen doen. Zoo was de van den auto, die in de garage stond, waren vernield, waardoor een achtervolging onmoge- ljjk was. Men vermoedt, dat twee onbekende motor- rfyjers, die 's middags in het café waren, de inbrekers zijn geweest. Zij hadden bjj het knechtje van den herbergier met bijzondere belangstelling geinformeerd naar de inrichting van het huis. Het bleek, dat zij per motorrij wiel waren gekomen en de sporen van de wie len kwamen overeen met die welke van 'smid- dags nog bij het café zichtbaar waren. Het motorrijwiel hadden zij zoolang op een naburig erf neergezet. DE BURGEMEESTER VAN ALBURY IN JULI NAAR ONS LAND. Zooals onlangs is gemeld, zou de burge meester van Albury, die op het oogenblik in Indië vertoeft, het voornemen koesteren dit jaar naar ons land te komen. Thans kunnen wij met vrij groote zekerheid mededeelen, schrijft het Hbl., dat de heer Wough met Juli as, Nederland zal bezoeken. NIEUWE SCHEEPSBOUWOPDRACHT. Nederlandsch schip voor dienst op Zuid-Amerika De Mjj. „Vrachtvaart" te Rotterdam, aan wie onlangs een motorschip van ongeveer 8000 ton draagvermogen is afgeleverd, dat een snelheid van 12 mijl kan ontwikkelen, welk vaartuig in dienst van de Havenlijn van Antwerpen op de La Platahavens vaart, heeft nu een tweede dergelijk schip besteld. Evenals het vorige zal ook dit vaartuig gebouwd wor den op de werf van P. Smit Jr. te Rotterdam. De Hooge Raad heeft gisteren verworpen het cassatieberoep van J. M. E. te Amster dam, die in den nacht van 29 op 30 September te Amsterdam pp den logementhouder G. E. A. A. met een pistool geschoten heeft, waarna A. is overleden, Het Hof te Amsterdam had hem, wegens zware mishandeling, den dood ten gevolge hebbende, veroordeeld tot 4 jaren gevangenisstraf. DE DOODSLAG IN DE LAAN VAN MEERDERVOORT. Tandarts ontoerekenbaar verklaard. Het vooronderzoek in de zaak van den Haagschen tandarts uit de Laan van Meer- dervoort, die op 2 November in zijn woning een jongen collega met een scheermes den hals afsneed, is nog niet gesloten. Volgens „Het Volk" hebben de psychiaters den ver dachte ontoerekenbaar verklaard, zoodat het waarschijnlijk is. dat zrjn zaak die binnen kort voorkomen moet in raadkamer zal worden behandeld. In korten tijd groote schade in foio grafisch atelier aangericht. Bewoner in nachtgewaad gevlucht. Zelden zal een brand van zoo korten duur zooveel schade hebben aangericht, als die, welke Zondagmorgen is ontstaan in het foto grafische atelier, dat de heer K. Petit onder den naam Foto Studio in het pand Westhaven 1 Gouda dreef. In nauwelijks een kwartier tijd zijn daar winkel en atelier met een kantoortje met hun inventaris uitgebrand en is er voor duizenden guldens vernield. De brand, die in den vroegen Zondagmorgen zooveel schade zou aanrichten, was ontstaan in het kantoortje, een klein ingesloten vertrek achter de zaak. Van dit kantoortje aioegen de vlammen over naar den winkel aan de straat zijde en naar het atelier aan den achterkant. Toen de groote spiegelruit brak kreeg het vuur een gunstige gelegenheid zich te ontwikkelen en in korten tjjd brandde het in deze voedsel rijke omgeving snel. De winkel, het aangrenzende kantoortje en het daarachter gelegen atelier zijn geheel uit gebrand en de geheele inhoud met den kost baren voorraad is vernield. De toestand langs het Julianakanaal. De vorige week was er eenige verlichting in den toestand langs het Julianakanaal ge komen. Het wegslroomende water uit het kanaal verminderde en werd grootendeels in gegraven sloten afgevoerd. Nu is de Maas aanzienlijk gestegen. De scheepvaart kiest thans, meer dan het Julia nakanaal, de Maas als vaarweg en veel sche pen zakken de Maas af naar het Noorden of worden naar het Zuiden gesleept. De afvoer van het Julianakanaal is door do hooge Maas aanzienlijk moeilijker geworden, zoodat het gevaar voor de woningen en lan derijen tusschen het kanaal en de Maas we derom aanzienlijk grooter is geworden. Er wordt thans met man en wacht gewerkt om grooter onheil te voorkomen. Een tocht door Venezuela; een geregelde dienst tusschen Cura9ao en Arabu- De Snip, die, zooals bekend, verbouwd was met het oog op den tocht over den Oceaan naar West-Indië, is thans weer voor passa giersvervoer ingericht. Van den 14den tot den 17den Januari zal het vliegtuig een tocht langs de verschillen de vliegvelden van Venezuela maken, om de autoriteiten van dit iand in de gelegenheid te stellen het K.L.M.-materieel te leeren ken nen. Den 19deh Januari zal de Snip een geregel- den dienst tusschen Curapao en Aruba ope nen. De afstand bedraagt 120 K.M., en de dienst zal Dinsdags en Zaterdags tweemaal in beide richtingen worden uitgevoerd. Naar waarnemingen verricht in den morgen van 8 Jan. Medegedeeld door het Koninklijk Meteorologisch Instituut. Hoogste barometerstand 783.6 te Riga Laagste barometerstand 744.7 te Isafjord. Barometerstand te Den Helder 768.8 Verwachting: Zwakke tot matige Oostelijke tot Zuid oostelijke wind, afnemende bewolking. Wei nig oi geen sneeuw. Lichte tot matige vorst des nachts. Overdag om het vriespunt. ALKMAAR, 7 Jan. Veemarkt. Aangeveerd: 55 vette koeien f 115240; 7 kalveren: vette 3275, per kg 6080 cent; 29 nuchtere kalveren (slacht) 314; 364 vette varkens per kg 3034 cent. I ndel goed. AMSTERDAM 7 Jan. Veemarkt. Aangevoerd: 516 ette koeien, le kw. 57 62 cent, 2e kw. 4855 cent, 3e kw. 4047 cent per kg .achtge- icht; 65 melk en kalfkoeien 150200; 158 vette k-.'veren, le kw. 5054 cent; 2e kw. 4452 cent en 3e kw. 3643 cent per kg levend gewicht; 70 nuchtere kalveren 47.50; 40 schapen 15 18, lammeren 1012; 660 varkens, vleesch- varkens, wegende van 90110 kg 38— 3a cent, zware varkens 3v38 cent en vette varkens 3637 cent per kg slachtgewicht; 20 paarden 30—100. Ter veemarkt waren henen aangevoerd 3 wagens geslachte runderen uit Denemarken. BROEK OP LANGLNDIJK, 7 Jan. 10,000 kg roode kool 1.50—2.20, doorschot 11-90; 21,000 kg gek kool 11.60; 12,000 kg Deensche witte kool 0.701.10 7000 kg uien: gele uien .66—2.80, grov„ 2.803, drielingen 1.701.80, alles er 100 ftg. NOORDSCHARWODUE, 7 Jan. Aangevoerd: z500 kg uien: uien 2.50—2.80, grove 3, drielingen 1.40; 4! ""O kg roode kool 2.30, idem d.s. 1—1.80; 500 kg D. witte kool d.s. 0.90; 2900 kg gele kool d.s. 1, alles per 100 kg. TEXEL, 7 Jan. 2 koeien 130—150; 4 kalveren 10—13; 12 nuchtere kalveren 57; 3 biggen 69; 20 konijnen 11.50. Eierenveiling. TEXEL, 7 Jan. Aangevoerd, 41,964 eieren: 5056 kg 2.40 —2.90, 58—62 eg 3.00—3.45, 62—64 kg 3.35—3.70, 66—70 kg 3.75-A.20, per 100. PURMEREND, 8 Jan. 550 kg boter pe. kg 1.60—1.70; 410 koeien: 230 vette koeien per kg o.540.62; 120 gelde koeien j 8013, stug; 30 melkkoeien 120— 190, stug; zo stieren per Kg 0.32 9.46; 21 paarden 60120, stug; 85 vette kalvreen per kg 0.300.50, stug; 206 nuchtere kalveren: voor de slacht 3—^9, vlug; voor di fok 10 20, vlug; 194 vette varkens, voo de slacht per kg 0.310.34, stug; 30 magere varkens 1218, matig; 104 biggen 711, matig; 44 schapen 6—9, stug; 16 bokken 29, matig; piepkuikens per kg 0.650.70. Eierei-veiling. Kippeneieren per 100 2.503.25; eenden eieren per 100 1,90. GEBOORTE- EN HUWELIJKSCIJFERS VOOR ROME EN MILAAN» In 1934 is te Rome en Milaan, vergeleken met 1933 het aantal huwelijken, evenals het geboortecijfer aanmerkelijk gestegen, ter wijl er een niet minder opmerkelijke daling in het sterftecijfer is ingetreden. ïn het af- geloopen jaar werden te Rome 8308 huwelij ken ingeschreven tegen 7766 in 1933; gebo ren werden 23.381 zuigelingen, tegenover 22.214 in het vorgie jaar. Het sterftecijfer bedroeg 12.264 tegenover 12.416. Het geboor teoverschot bedroeg dus 11.117 tegenover 9798. Te Milaan werden in het afgeloopen jaar 7640 huwelijken gesloten tegenover 7165 in het vorige jaar, hei geboortecijfer bedroeg 35,119 tegenovqr 14.724, het sterftecijfer 11.5933 tegenover 11.863, zoodat het geboorte overschot 3626 tegenover 2830 bedroeg. ss In plaats van kaarten. Hiermede geven wij met blijd schap kennis van de geboorte van een Zoon WILLEM. W. MATERS. J. C. MATERS—Huigen. Den Helder, 7 Januari 1935. Mar.-Hospitaal (Burger-afd.). Getrouwd: P. F. v. K0N1NGSBRUGGEN en C. J. M. NAUTA, die, namens wederzijdse familie hartelijk dank zeggen voor de vele blijken van belangstelling bij hun huwelijk ondervonden. Den Helder, 8 Januari 1935. Heden overleed, in hét Wilhelmina-Gasthuis te Amsterdam, na een smar telijk lijden, onze innig geliefde Man, Vader,Zoon, Broer en Zwager, in leven Korp. Stoker Kon. Marine, in den ouderdom van 36 jaar. Den Helder, 7 Jan. 1935 Asterstraat 34. Zijn diepbedroefde Echtgenoote en Kind. De ter-aarde-bestelling zal plaats hebben Donder dag 10 Januari a.s., n.m. 1.30 uur, vanuit Aster straat 34, op de Alge- meene Begraafplaats te Huisduinen. Heden overleed tot onze diepe droefheid, na voor zien le zijn van de H. H. Sacramenten der Sterven den,onze geliefde Moeder, Groot- en Overgrootmoe der, CATHARINA HELENA VAN OS, Weduwe van Petrus Joiiannes Baptist Huybens, in den ouderdom van bijna honderd jaar. Den Helder, 7 Jan. 1935. Cornelis Ditostraat 33. Uit aller naam, Wed. H. LUB-Huybens. De gezongen Uitvaart zal plaats hebben op Donder dag 10 Januari a.s., te 9 uur, in de Parochiekerk H.H» Petrus en Paulus. De ter-aarde-bestelliug zal plaats hebben op het R.-K. kerkhof „St. Joseph", te 12 uur. Vertrek sterfhuis te 11.30 uur. Voor de vele blijken van deelneming, ondervonden bij het overlijden van onze innig geliefde Vrouw, Moeder, Dochter, Zuster en Behuwd- zuster NEL BREGMAN—KUIPER betuigen wij U hiermede onzen haitelijken dank. Uit aller naam: J. BREGMAN en MAGDALENA. Den Helder, Januari 1935. Algemeene kennisgeving. Heden ontvingen wij uit de Prins Hendrik Stich ting te Egmond aan Zee, de droeve tijding, dat onze geliefde Vader, Behuwd- en Grootvader, JACOB DE GROOT, in den ouderdom van 80 jaar is overleden. Den Helder, 7 Jan. 1935. Hoogstraat 100. Namens de Familie: J. DE GROOT. De ter-aarde-bestelling zal plaats hebben Donder dag 10 Januari, half twaalf te Eg.-tioi cl aan Zee. DANKBETUIGING. Hiermede betuig ik, ook na mens mijn vrouw en kinderen, mijn hartelijker! dank aan de feestcommiSvsie en leden van de Ver. „Moed, Volharding en Zelfopoffering", aan den Heer 0. Roetman, den WelEd. Heer W. de Boer en den WelEd. Heer L. Grunwald, voor de bartelyke woorden mij toege sproken. Verder aan deN.-en Z.-H. R. Mij., het H. R. F. en aan allen, die den 5en Januari voor ons tot een onvergetelijken dag hebben gemaakt. J. VAN DOK, Voorzitter „Moed, Volharding en Zelfopoffering". Hiermede betuigen wij onzen hartelijken dank, zoowel binnen als buiten de gemeente, voor de vele blijken van belang stelling bij ons huwelijk onder vonden. I. WIERENGA. O. H. WIERENGA— Boutican. DANKBETUIGING. Hiermede betuigen wij onzen hartelijken dank voor de vele bewijzen van belangstelling ondervonden bij het overlijden van onze geliefde Vrouw, Moeder, Behuwd- en Groot moeder JANNETJE POST-BAKKER. Namens de Familie; L. POST, Bassingracht 20. Eerste klas eigen Rouw-automobielen Garage „Manshanden", Middenweg 189-191, Den Helder (bij den Watertoren) B/SAR ANATH A-VRIEND EN. D.V. IVSorgertavond 8 uur Samenkomst in de bovenzaal van het Chr. M litair Tehuis. Allen hartelijk welkom. Arts alléén voor inwendige ziekten, Géén spreekuur. ■■BSBnHBI ook Auto's zonder chauffeur TIVOLI-THEATER BLOEDGEU)

Heldersche Courant | 1935 | | pagina 3