het proces tegen Hauptmann. HONIG'S BOUILLONBLOKJES tho ns 6 voor 10 et» GEMENGD NIEUWS BUITENLAND Bij Ruwe Gesprongen Handen HELDERSCHE COURANT VAN DINSDAG 15 JANUARI. 1935. Auto met acht personen in het water gereden Buitenland Het huwelijk van Infante Beatrice van Spanje. Berlijnsche humor. Een nieuw Parijsch schandaal. Belgrado ontevreden over Hongaarsch rapport. K.N.B.V. N.H.VB Helder in veilige haven H.FLC. H strotsche record Verbroken. K N.V.B.-Overzicht 3innenlarid i Allen gered, eenigen gewond. Zondagnacht om half een is te Heer Hugo- waanl 'n personenauto, waarin 8 personen za ten, allen uit Hoorn afkomstig, bij het nemen van een bocht naar den Hondenweg mee groote snelheid ii. een sloot langs den weg gereden. Twee veldwachters, die toevallig in de nabij heid surveilleerden, schoten ijlings toe bij het hooren van hulpgeroep en glasgerinkel. Zij sprongen direct in de sloot en ^ot hui. middel in het water staande trachtten zrj de passa giers uit den auto, die op zijn kant in het wa ter lag, te bevrijden. De chaufieur J. Bakker bleek er het ergst aan toe. Hij had een zware hoofdwonde beko men en moest door een geneesheer worden verbonden en vervolgens naar het ziekenhuis vervoerd. De andere drenkelingen werden naar het raadhuis gebracht, waar zij in de warmte wat op verhaal konden komen. Zij hadden allen lichte snijwonden opgeloopen, doch behoefden zich niet onder medische behandeling te stel len. Tegen den chauffeur is proces-verbaai op gemaakt wegens overtreding der maximum snelheid. De chaufteu verklaarde, dat het ongeluk te Wijten was aan de gladheid van den weg. DIEF EN NACHTWAKER. Een ongewenschte combinatie van functies. Bij een winkelier in babyartikelen te Eind hoven werd dezer dagen uit een achter de wo ning gelegen pakhuis een kinderwagen ont vreemd. Daar het niet de eerste keer was. dat de man een diefstal moest constateeren, liet hij een scholleiding naar zijn slaapkamer aan leggen. Zondagavond rinkelde plotseling de bel, de winkelier rende naai' het pakhuis en trof daar tot zijn groote verbazing den nacht waker van den bewakingsdienst aan. Hij waarschuwde vervolgens de recherche, die bij den nachtwaker icn huiszoeking deed en daar o.m. den vermisten kinderwagen aantrof. De man beweerde dat hij een en ander van vrien den uit Duitschland toegestuurd had gekregen Toen men evenwel bij verder onderzoek tal van artikelen vond, die gestolen waren uit maga zijnen, waarvan de eigenaar bij den betrokken bewakingsdienst was aangesloten, viel hij door de mand en bekende de diefstallen op zijn nachtelijke ronden gepleegd te hebben Hij is daarop gearresteerd, ter beschikking gesteld van de justitie en naar Den Bosch overge bracht. i De moeder van de bruid niet aanwezig. Bij de huwelijksinzegening van haar dochter Beatrice met hertog Alesandro Torlonia te Rome, zal de moeder van de bruid, ëx-koningin Victoria van Spanje, niet aanwezig zijn. Zij heeft er de voorkeur aan gegeven te Lon den te blijven wegens een verschil van meening mee. ex-koning Alfonso over de plaats, waar de inzegening zou plaats vinden. Er zullen echter tal van vorstelijke personen bij cie plechtigheid aanwezig zijn, o.a. koning Victor Emanuel en koningin Helena van Italië, kroonprins Umberto en prinses Marie José, en bijna alle prinsen uit bet huis van Savoye.Het huwelijk zal worden ingezegend* door kardi naal Segura Y. Saenz, aartsbisschop van Tole- do. De bruid zal gekleed zijn in het wit satijn, Haar sleep zal ruim zes meter lang zijn. Wie is de schuldige? Reilly, de eerste advocaat van den beklaag de, heeft gezegd te kunnen bewijzen, dat Isi- dore Fisch niet alleen het losgeld had ont vangen, maar ook de brieven had geschre ven, die in dit proces een rol spelen. Haupt mann zou dan van Fisch eenige biljetten van den losprijs hebben ontvangen, zonder van de herkomst van het geld te hebben geweten. Hiertegenover houdt het O.M. vol, dat het zal kunnen aantoonen, dat Fisch hij de heele zaak niet is betrokken geweest. De rol van Isidore Flisch. Het proces begint zich op Haupt- mann te wreken. Hauptmann's dubbelganger ten tooneele. De verdediger van Hauptmann zou heden voor den dag komen met een getuige, die zooveel op Hauptmann lijkt, dat hij bijna ais dubbelganger van dezen kan doorgaan. Men weet, dat Hauptmann op" den dag van de ontvoering in de buurt van het huis van Lind- bergh was gezien, waarbij hij in het bezit was van 'n groenen auto. Volgens den advocaat v. Hauptmann is het deze getuige geweest, dien men gezien had in de huurt van het huis van den beroemden vlieger én de man zou zich ook allerlei kleinigheden, die andere reeds gehoorde getuigen in het geding had den waargenomen, maar die niet op Haupt mann, doch op den plotseling opgedoken ge tuige van den groenen auto slaan, herinne ren deze geheimzinnige heer is een makelaar in onroerende goederen, en kan eenige mis verstanden uit den weg ruimen. Het O. M. laat zich door deze aanstaande verrassing geenszins uit het veld slaan, en de hoofd officier van justitie, David T. Wilentz is er van overtuigd, dat hij Hauptmann's veroor- dceling zal kunnen verkrijgen, reeds op grond van het feit, dat bijna de geheele 50.000, die' aan losgeld waren betaald,' zjjn terugge vonden en op plaatsen of in banken, met, welke Hauptmann in betrekking stond, door bemiddeling van een makelaarsfirma. Steiner Rose Co., bij wie ook Anna Schoffler, de vrouw van Hauptmann, een loopende reke ning had Tusschen Maart 1932, toen het kind gestolen werd, en den datum van Haupt mann's in hechtenisneming, had hij met spe- culeeren aan de beurs 7000 verloren. Bij zijn arrestatie bezat hij nog een vermogentje aan geldwaardige papieren en voorts hypo theken. Bovendien had Hauptmann aan den, in dit proces zoo dikwijls opduikenden Isadore Fisch, 7.500 gegeven, welk geld ook gevon den is en gebleken afkomstig te zijn van de gemerkte bankbiljetten. De advocaat van Hauptmann, Reilly, zit een beetje verlegen met de verklaring van den schriftkundige, die eenige brieven, die in het proces een rol spelen, aan Hauptmann toeschrijft. Reily wil nu met zeven contra-deskundigen pogen de bewering van den deskundige Os- born omver te gooien. Isadore Fisch is dood maar in zijn nalatenschap werd het geld, dat hij van Hauptmann had ontvangen, aange troffen. En het is het streven van advocaat Reilly, het bewijs te leveren, dat Isadore Fisch de dreigbrieven geschreven, en op het kerkhof het geld van Condon aangenomen had. Reilly heeft nog verzekerd, dat hij al 12.000 dollar uit eigen zak heeft betaald aan kosten voor de verdediging. Hij ontkent, dat het geld voor de verdediging is verstrekt door Duitsch-Amerikaansche nationaal-socialisten. Wilentz, de hoofdofficier van justitie heeft medegedeeld, dat hij nog 50 getuigen zal laten verschijnen. Hij hoopt echter nog in den loop van deze week alle getuigen, ter belasting te zullen hebben afgewerkt. Het stoomschip „Ile de France", brengt vier Duitsehe getuigen charge mee. Daarbij zijn een broer en een zuster van Isadore Fisch, die te Leipzig in een hospitaal was overleden. Zij zullen vertellen, dat hun broer, toen hij stierf, volkomen zonder geld was en bovendien hoo- pen schulden had. Te Flemington wordt ver teld, dat men aan Hauptmann beloofd heeft, dat hij niet zal worden ter dood veroordeeld, wanneer hij maar de namen noemt van zijn medeplichtigen. Dit lijkt echter een vreemd gerucht. Immers de strafmaat wordt bepaald door den rechter, terwijl de jury enkel over onschuldig of schul dig heeft te oordeelen, eventueel met aanne ming van verzachtende omstandigheden in geval van schuld. Het proces begint zijn invloed op Haupt mann te dóen gevoelen. Hij heeft zijn zelfver» trouwen wat verloren, ziet er bleek en ge jaagd uit en heeft 30 pond aan gewicht ver loren. Hij slaapt slecht en zijn eetlust heeft geleden. Ook voor de juryleden is het een moeilijke tijd, want zij mogen, voor zij hun schuldig of onschuldig hebben gegeven, niet met de buitenwereld in aanraking komen. Dit begint op hen te werken en nu heeft de rechter Trenchard toegestaan, dat onder de acht mannen en vier vrouwen, waaruit de jury is samengesteld, een groote autotocht gemaakt werd, echter werden zij daarbij ver gezeld door ruiterij, die zorgde, dat er ook werkelijk geen gedachtenwisseling tusschen hen en hun vrienden buiten het gerechtsge-t bouw kon plaats vinden. Hauptmann wordt door ongeduld verteerd en wenscht niets liever dan zelf te worden ver hoord door zijn advocaat, die hem natuurlijk vragen zal stellen, die zóó zijn geformuleerd; dat de beantwoording ervan zijn positie in de oogen van de juryleden zal versterken. De dichte sneeuw die Zondagochtend te Berlijn is gevallen bracht een paar kinderen op het denkbeeld om een sneeuwpop te maken van Max Braun, den leider van het anti-Duit- sche Eenheidsfront aan dè Saar. Zij kozen voor hun standbeeld de hoek van den Kurfürstendamm en de Augsburger straat en spoedig hielpen volwassenen mee om een prachtige karikatuur te doen ontstaan met te berge gerezen haren en een roode Fransche sjerp om den dikken buik. Als opschrift plaatste iemand een bord met „Max Braun Kaltge- stelt" (onvertaalbare woordspelling). De leiders van de West-Afrikaansche Tran sport maatschappijworden, naar V.D. uit Parijs meldt, beschuldigd van malversaties. Het zjjn de voorzitter van den raad van beheer, Hur- peau. de voornaamste aandeelhouder Dubois en een agent der maatschappij, Fieve. Het onderzoek werd ingesteld omdat verscheidene aandeelhouders er tegen hadden geprotesteerd, dat in West-Afrika betrekkelijk waardelooze grond tegen vrij hooge prijzen was gekocht. Alleen Dubois zou aan deze transactie meer dan 2 millioen frank hebben verdiend. Dreigende moeilijkheden te Genève. In de Joegoslavlsch-Hongaarsehequaestie dreigen opnieuw eenige moeilijkheden te ontstaan. De Kleine Entente schijnt nog niet tevreden te zijn met het rapport van de Hongaarsche regeering aan den Volken bondsraad over het aanvullende onderzoek naar de te groote te gemoetkomendheid van eenige Hongaarsche ambtenaren jegens Kroatische vluchtuigen in: Hongarije. De Hongaarsche regeering schijnt daaren tegen op het standpunt te staan dat met het Hongaarsche rapport het laatste woord in deze gesproken is. Eden voert thans onderhandelingen met de beide partijen. DE VOLKSSTEMMING IN HET SAARGEBIED. Uitgewekenen zullen hier te lande worden geweerd. In verband met de mogelijkheid, dat naar aanleiding van den uitslag van de volksstem ming in het Saargebied via de Belgische grens vluchtelingen uit het Saargebied Nederland zouden willen binnenkomen, is opdracht ge geven, dezen te weren, tenzjj zij niet als onge wenschte vreemdelingen kunnen Worden be-i schouwd, i Helder stelt zich in veiligheid. - H.R.C. U's ongeslagen record gebroken. - Ook Texel verliest I Er is te vroeg gejuicht! Het ging allemaal zoo van een leien dakje, stagnatie bestond een voudig niet meer, consuls wisten niet meer wat velden afkeuren was, kortom we voet balden maar raak, Zondag aan Zondag. Het einde van de competitie naderde snel, te snel, oordeelde Z.M. het Weer. Het stak er door mid del van een paar regenachtige dagen een stok je voor en zoo kwam het, dat we de eerste, werkelijk aanzienlijke stagnatie in dit seizoen kregen. Zoo heel erg is dat ook weer niet, want we zijn reeds zoover gevorderd, dat dit eene Zondagje eigenlijk meer goed dan kwaad doet. Derde klasse A. Overeenkomstig de verwachtingen heeft Helder zich van de Meteoor ontdaan, door de Amsterdammers met een 41 nederlaag naar Amsterdam te sturen. Hierdoor komen de Me- teoren nog meer in de verdrukking en het zal haar zeer moeilijk vallen om nog uit het moe ras te geraken. Van Helder inmiddels een ver dienstelijke prestatie en de withemden kun nen nu hun program rustig ten einde bren gen, er is met nog één thuiswedstrijd tegen Assendelft en drie uitwedstrijden tegen de Vo- lewijckers, KW en Zaandijk, vrijwel geen vuil tje meer aan de lucht. Voorts ging nog door de wedstrijd VolewijckersZaandijk en naar hetgeen we Zaterdag hierover schreven komt de .uitslag (32 voor de Amsterdammers) heelemaal niet als een verrassing. Bijna waren de a.s. kampioenen dus toch een kostbaar puntje kwijt geweest. De uitslag wijst er lp ieder geval weer op, dat Zaandijk aan het bé teren is en het is o.i. nog een kwestie van een paai- wedstrijden en zij zal de laatste plaats verlaten hebben. Vierde klasse A. Neen, maar...Texel!! Een 21 nederlaag oj) eigen grond tegen Alkmaar, no. 2 van de rang lijst. Dat kon wel eens de genadeslag van dë kampioensillusies beteekenen! De kans heefjt zoo schitterend gestaan, mooier dan ooit, hoe spoedig kan dit in een paar wedstrijden veran deren. Zeer jammer voor de eilanders, die toch over een sterk elftal beschikken. Maar beseft dit, groen-zwarten, ook Alkmaar is er nog niet! Zij heeft nog een zwaar programma vooj' den boeg, dus er behoeft nog niet gewanhoopt te worden. Tusschen haakjes: Alkmaar is toch niet dé out-sider, waarvoor enkelen haar hielden; zjj heeft in den aanvang wel eenige teleurstellen de uitslagen geboekt, doch de laatste wedstrijj- den hebben haar reeds lang als een serieus candidaat voor den eeretitel gekenmerkt. De strijd op Texel legt daar getuigenis van af. De overige wedstrijden gingen wegens ter reinafkeuring niet door. Res. Tweede klasse A. i Voethal is toch een spél vol bekoring we gens de verrassingen en mogelijkheden,' die het in zijn schoot bergt. Met 21 verloren de Racers hier den wedstrijd tegen KFC II eb daarmede het prachtige Ongeslagen record. Jammer, zeer jammer! Maar... de kans is eir vrijwel niet minder ofn géworden, nög leideb de Racers met 4 verliespunten minder dan hó. zoodat het kampioenschap nog lang niet weg is. Maar er móet toch terdege opgepast worden voortaan! Res. derde klasse A. Het ZFC-terrein werd afgekeurd. i Eerste klasse D. Alleen in deze klasse en bij de adspiranten werd gespeeld. Helder 3 bleef den weg van den runner-up bewandelen, want het bezoekende MLD-negen- tal kreeg geen schijn van kans. Met 4-0 won nen de witzwarten. Raeing III liet zich niet verrassen door Suc ces II; haar 40 is even overtuigend als fraai en stempelt de rood-witten als een serieuze candidaat. We zijn wel benieuwd, hoe deze wedloop naar den eere-titel afloopt! De Watervogels kwamen met een verdien stelijk gelijk spel uit Schoorl terug; waarmede zij de thuisclub weer iets van haar kansje afknabbelden. Beide partijen scoorden 2 doelpunten. Adspiranten R. HRC a boekte een zege a.s. kampioenen waar dig: met 10-1 werd Succes a totaal verslon den. De derby-in-zak-formaat HRC b—Heldeé b bracht den roodhemdjes een 32 Overwin ning. Adspiranten S. Ook hier eindigde een HRCSucces ont+ moeting in een overtuigend HRC-voordeel. Het Racing c-elftal sloeg het b-elftal van Wierin- gen met 70. Dank zjj een 41 zege op Meteoor. De club der withemden in veilige haven. Ziedaar het prettige gevolg van een overtui gende overwinning op het Amsterdamsche Me teoor behaald. De Bolweg-bewoners hebben, om dit resultaat te behalen, niet behoeven te vechten en te ploeteren tot het eind toe, want zij waren wel zooveel sterker dan de bezoekers dat zjj het „op hun sloffen af" konden. Daar om is HelderMeteoor een teleurstelling ge weest, wijl de verwachte, spannende, emotio- neele wedstrijd uitbleef en in plaats daarvan verkeerde in eer tamme, emotieioo e vertoo ning. De schuld moet absoluut gezocht worden bij de Amsterdammers, die wel dusdanig te genvielen, dat het werkelijk geen wonder mag heeten, dat zij zoo slecht geklasseerd zijn, oa. zullen zij het'dan ook in de dual-meet met Zaandijk afleggen, tenzij er een wonder ge- beu re! Speelt de eene partij slecht dan vervalt ge woonlijk de betere partij in hetzelfde euvel; zoo was het ook Zondag. Immers een frisch Helder-team, vol van goeden wil en voorzien van een uitstekende team-spirit demonstreerde vanaf den aftrap een uitstekend aanvallend spel, waarmede de M-achterhoede, die geen ze" iren iru' -aakte, de grootste moeite had.' In die ëei .te minuten werd hei karakter van den wedstrijd geboren: door het onbenul lige tegen Si el der gasten voelde Helder, dat zij sterker was e.i ging winnen. En toen 4 mi nuten na den aanvang de nieuwelingdie naar den voor voetballers welhiidenden naam yan Bakhuis luistert, een onhoudbaar doel punt scoorde, was de waarschijnlijkheid van de zege reeds in vrij groote zekerheid veran derd. Inderdaad was het zoo: geen oogenblik is de overwinning in gevaar geweest; ook al zakte het spe peil door de genoemde reden bedenkelijk. Had Helder er haar zinnen opge zet Om de tegenpartij af te maken; al haar wapens in het gevecht gebracht om zooveel mogelijk goak te maken; welnu, het zou een débacle voor de bezoekers geworden zijn. Maar •Je thuisclub speelde A son aise, zoodat het bij 4 goals bleef, waartegenover de zwakke M.-aan- val 1 geheide off-side goal plaatste. Helder verscheen met een gewijzigde op stelling door invallers voor Schotting en L. Trap. Muller Bodenstaff Burger P. Trap Kluft B. de Boer Spigt Bakhuis Godschalk Smit H. de Boer Het optreden van Bakhuis viel niet tegen, hij is een aardige doorzetter en heeft een flink schot. Als hij ingespeeld is in zijn nieuwe mi lieu :zal hij een aanwinst voor Helder blijken te zijn. Direct na het beginsignaal van referee Peper viel Helder een drietal malen over rechts aap; Spigt's goeden voorzet werd tenslotte na vrjjspelen van Bakhuis door dënzelfden speler van dichtbij in een onhoudbaar doelpunt om gezet. 10 Men zal uit onze voorbeschouwing 'begrepen hebben, dat de thuisclub steeds den 1 toon aangaf en i aar meerderheid ook in een vdldoend aantal goals uitdrukte. Godschalk was de scorer van het tweede doelpunt, ter wijl Spigt een rush besloot met een onver wacht schot met den linkervoet, dat doel trof. 3—0 Dat vond Helder voldoende; de match was reeds in tamheid vervallen, talrijk waren de mistrappen en veel werd gezondigd tegen de eischen van techniek en tactiek, die het moderne voethal stelt. Enkele minuten voor de pauze kreeg de midvoor der gasten, die op dat moment meters buitenspel stond, een bal toegespeeld, aldus een dot van een kans beko mende. Hij gaf nog af aan den rechtsbinnen, die een slecht schot afvuurde, dat Muller langs zieh liet glijden. 31. Onmiddellijk na de thee scoorde Helder een buitenspel-doelpunt door Godschalk, dat de heer Peper eveneens toekende, zoodat de par tijen elkaar niets te verwijten hadden. 4-1. Helder had de zege in den zak en speelde er ook na: lusteloos. Zoo kon het gebeuren, dat de bezoekers dikwijls uitvallen konden on dernemen, maar door stug verdedigen van Bur ger en Bodenstaff kwam Muller er niet dik wijls aan te pas. Tegen het einde nam Helder, dank zij de middenlinie, die nu flink achter de voorhoede aantrok, het heft geheel in handen, doch hoe hard ook (hans gewerkt werd om een 5e doel punt te bekomen, het lukte niet meer. Het einde kwam dus met een 41 uitslag, waar mede de withemden dus afdoende de 43 ne derlaag (hoe was dat mogelijk!) in Amster dam geleden, revancheerden. De heer Pepers zag zijn beslissingen nogal eens becritiseerd door de Meteoren en ofschoon zijn leiding niet feilloos was, moeten we erkennen wel eens slechtere functionnarissén aan net werk ge zien te hebben. Zjj wbiBtn na een spannende 2e helft met 2—1. Het is gebeurd en bet is jammer, kad reeds de vorige week VSV aan de overwinningen reeks 7 maal achtereen! een einde ge maakt door 11 te spelen, tegen KFC 2 is het een nederlaag geworden, de eerste verliespun ten op eigen grond! Het zware veld was een handicap voor beide ploegen, maar het scheen ons toe dat de Koo- gers er beter op konden wennen dan de gast- heeren. KCF 2 heeft een goed onderlegd spel ten beste gegeven, althans het grootste ge deelte van den speeltijd. Zrj stelden zich goed op, passeerden niet onverdienstelijk en in de voorhoede vlotte het samenspel dikwijls uit stekend, waar vlug en zuiver schieten opval lend goed was. Het kopwerk was eveneens goed verzorgd. De roodjes hebben zieh hardnekkig geweerd en na rust periodes van sterk overwicht gehad. Het ging echter meestal te wild en te onbe- heerscht en in de achterhoede van K. klopte het als een bus, de keeper was bijzonder op dreef. De kanthalfs waren zwak, zoowel Post als Kok hebben we wel eeiis beter gezien. De heer Prins liet om 2.20 beginnen, het was Abbink die den bal aan het rollen bracht. KFC neemt den eersten hoekschop, die wordt weg gewerkt en nu in de eerste paar minuten krijgt de H.-voorhoede twee kansen, die met een tikje spelbegrip en eenig geluk 2 doel punten hadden kunnen zijn, waardoor het eind resultaat wel eens andere cijfers had- kunnen doen zien. Doch eerst de linksbuiten en daarna de middenvoor, die den keeper reeds gepas seerd waren, schoten den bal nog naast! Het spel is nogal verdeeld, maar de K.-voorhoede is handiger en sneller dan die van H., waarin het soms leelijk rammelt. Na een corner op het H.-doel onderneemt na 10 minuten spelen de linksbuiten van K. een snelle rush en be sluit deze met een scherpen voorzet, dé kopbal hieruit is goed gericht, maar belandt' in de veilige handen van Prins. Na een vrijen schop op het H.-doel, veroorzaakt Van Til een cor ner, die keurig genomen word maar de kee per had het,gevaar doorzien en werkte goed weg. Onmiddellijk hierop zendt de rechtsbuiten van de Koogers een, scherp schot in, Prins kan er niet bij, maar de lat komt hem te hulp. De gasten waren intusschen iets meer in den aan val gekomen; wel zijn de H.-backs bijzonder trapvast, maar hun doelman moet toch menig maal zijn handen uitsteken. Na een doorbraak schiet Abbink goed in, maar de bal wordt op corner gekeerd, terwijl Reinders schuin over den lat schiet. De bal is daarna weer op de H.-helft, de linksbuiten neemt hem mee, kopt over zijn tegenstanders heen, zet voor, waar de middenvoor den bal op het hoofd opvangt en buiten bereik van Prins in het doel schiet. Er was toen 28 min. gespeeld. Het begint nu even te spannen; een hoekschop heeft voor H. geen succes en de linksbuiten, K.'s beste spe ler, ziet uit zijn voorzet den b; i over de lat verdwijnen. HRC is nu in den aanval, maar gevaarlijk is ze daarom niet, men brengt het niet verder dan 2 corners. Hoewel uitvallen van K. beter van opzet zijn, komt de pauze toch met onveranderden stand, dus met een 10 leiding voor KFC .2 Óm 3.10 wordt de glïj- en valpartij hervat. De Koogers hebben reeds dadelijk een corner te nemen, die ons even in spanning houdt. Na circa 5 min. wordt het spel echter verplaatst, de corners zijn dezen middag oijzonder goed koop; nu krijgt de thuisclub er 2 achtereen te nemen, zonder succes evenwel. De linksbuiten van K. wacht steeds zijn kans af en als hij den bal heeft, doet hij er steeds iets goéds mee. Er was 15 min. gespeeld, toen hij het leder goed vrij maakte, onberispelijk voorzette en het was de rechtsbuiten die,' terwijl hij kwam te vallen, toch den bal nog onder contrölè wist te kri-gen en magnifiek in het doel kopte. Het was O2. Er volgde nu een langdurig en hevig offensief van de roode reserves. Er ont stonden tal van bewogen momenten voor het Kooger doel, waar men de verdediging ver sterkt had; geweldig zaten de Racers er op, maar het ging veelal te wild en te geagiteerd, het werd schieten in het'wilde weg en de goed opgestelde achterspelers van K.- wisten overal raad mee. Wat goed ingezet werd, kwam in de veilige handen van den doelman, die in de moeilijkste situaties voor uitkomst wist te zorgen. Hij kwam een paar maal op de doel lijn met den bal te vallen en werd dan geducht belaagd, maar het was dan de referee, die voor opluchting zorgde. KFC bepaalde zich tot en kele uitvallen, die soms bijzonder gevaarlijk waren, het was dan weer de linksbuiten die dèn toon aangaf, maar de buitenspelval be wees nu goede diensten. Ondanks de luide aan moedigingen van het publiek scheen alles vruchteloos te zijn. In de laatste minuten kwam er wat ontspanning, de gasten kwamen meer naar voren en als de linksbuiten wil voorzetten, werkt De Wijn corner. Eerst in de allerlaatste minuut ontstond het tegenpunt door een overtreding, van den keeper. Aldus kwam het einde. Den heer Prins ont gingen enkele overtredingen, maar pm hem daarvoor te hoonen geeft geen pas. Het is ook een mensch en venmin feilloos als ieder onzer. Was het teleurstelling over dé nederlaag? Al geven de cijfers 12 niet de krachtsver houding weer, men zal het toch met ons eens zijn, dat de Kooger club beter voetal liet zien. het veldspel was, in aanmerking genomen het gladde veld, van hetere kwaliteit dan dat van HRC 2. Men zal dat moeten erkennen. H's aehtertrio en ook de spil konden ons nog het meest voldoen. Van de voorhoede hebben we •niet veel moois gezien, al deed Reinders nog wel eens goed werk. De reservés moeten nü nog 1 thuiswedstrijd spelen, tegen WMS 2 en 3 uitwedstrijden (o.a'. tegen WFC 2). Zij hebben nu 23 punten uit 14 wedstrijden. KFC 2 heeft' 15 punten uit 12 wedstrijden en VSV 2 17 punten uit 13 wed strijden. Hieruit blijkt dus, dat HRC 2 nog een voor sprong heeft van 4 verliespunten op de con currenten. Men heeft het lot dus nog in eigen hand. Het team kwam uit, zooals aangegeven in de „Held. Crt" van Zaterdag j.1. /oor den bouw van de groote yeirkeeribrug over hei Holfandsch Diep aan tien Moerdijk zijn de werkzaamh.^ en M*. beton Ivoor een TEXEL-NIEUWS. TEXEL I—ALKMAAR I 1—2. Zondag heeft Texel in den thuiswedstrijd tegen Alkmaar haar mooie kans op 't kam pioenschap, sterk verminderd. De wedstrijd had veel overeenkomst met die tegen N. Nie- dorp en Succes, in 't veld was Texel voort durend sterker, doch de voorlinie was niet in staat deze veldmeerderheid in doelpunten om te zetten. In de eerste helft van den wedstrijd kreeg de thuisclub voor 'den wind, 't spel ging nu gelijk op. 't Eerste doelpunt kwam van Alk maar, van rechts werd een bal mooi voorge zet en ingeschoten, 't schot was houdbaar, doch door 't modderige doelgebied kon Dukers er niet bij. 10 voor Alkmaar. De bezoekers maakten nu direct de verdediging stuk waar door Texel sterker werd in 't veld. Vele goede kansen gingen verloren; de middenlinie van Texel maakte de fout om te veel tusschen üe voorlinie te spelen, waardoor een geregeld! opeenhoóping van spelers plaats ixad. 't Spel werd steeds ruwer, vooral toen bleek, dat de scheidsrechter door bijziendheid overtredingen aan beide zijde niet opmerkte. De rust kwam met 1—0 voor Alkmaar. In de tweede helft pakfe Texel direct uit stekend aan. Voor 't doei van Alkmaar ont stonden. nu zeer vele goede kansen, er werd echter slecht geschoten. Na eenigen tijd Van sterk overwicht der thuisclub begon Alkmaar een paar maal gevaarlijk uit te vallen. Bijeen dezer dcorbraken, die kwam, omdat de rechts buiten niet werd gedekt, werd de bal goed voorgezet, de midvoor joeg toen de bal over den uitgeloopeu doelverdediger in 't Texel- doel 2—0. De leiding was verder in dezen wedstrijd hopeloos zoek, doordat 't schemerig ■begon te worden, zag de scheidsrechter zc^ goed als niets meer en de spelers traden aan beide zijden als eigen reehtër op. Texel kreeg nog eeu penalty té némen, die döor M. Vlaming onhoudbaar wérd ingeschoten. Bij 't eindsig naal had Alkmaar een voorsprong van 2—1. AFDEELING I. Eerste klasse. - Velocitas is e eerste kampioen. Als een Meteoor kwam de 3—1 nederlaag van Feijenoord tegen haar plaatsgenoote Xer- xes Uit de lucht vallen, waardoor plotseling een groot gedeelte: van de spannende atmospheer is verdwenen. Dat kwam omdat bovendien Ajax,1 de derde concurrent, DHC, van zich af schudde dooi* friet 30 te winnen, zoödat de landskampioenen de leiding hebben overgeno men...... om-die-niet meer af te staan? Neen, we gelooven van niet. VUC—RCH 2—1, VSV—ADO 4—5, Tweede klasse A, Weinig waren de. wedstrijden in getal, doch het gei al, verrassingen was precentage-gewijs veel grooter. Ook hier weer zoo'n voetbal- raadsel: KinheimBlauw-Wit 20. De Am sterdammers moeten vooral niet denken, dat zij er al zijn. Lèt op Hilversum! AFC sloeg Hercules met 52 AFBEELJNG II. Eerste klasse Verrassing no. zooveel is HaarlemStorm vogels. De roodbroeken lieten zich hun voor sprong op de naaste concurrenten door de Stormpieten ontnemen, want het werd een 11. HBS geeft zich zoo maar niet over, zoo hopeloos als die van Vitesse in het Oosten is haar taak nog niet, zoodat de 42 overwin ning op Sparta een groote waarde kan gaan vertegenwoordigen. AFDEELING III. Eerste klasse In dë eerste klasse werd alles afgekeurd, zoodat Go-Ahèact nóg geen kampioen en Vi tesse nog geen hekkesluiter is. AFDEELING IV. -Eersteklasse, PS}/ wordt hier kampioen, al heeft" zij nog 5 wedstrijden te spelen. Een 40 op de plaats- gerioote Eindhoven is een prachtig sucees en stempelt de Bi-Arlita mannen als ware kam pioenen. NAC ligt met 3 verliespunten meer nog om een hoekje te gluren. Merkwaardig is het hopelooze optreden van de kampioen van het vorig jaar, iet nationaal gekleurde Willem n. De tricolores staan zelfs onderaan met een vrij grooten achterstand op Bleyerheide n.1. 4 verliespunten. De club van keeper van Tilburg stelde zich in veiligheid door Willem n in de derby met 20 te klop pen. AFDEELING V. Eerste klasje. Hier begtoeten we de eerste KNVB-kam- pioen. Het is Velocitas, dat reeds jaren een over ï- erschen po-' ie inne rat in het Noor den, en ook nu, door een ondubbelzinnige 50 op de naaste, concurrente GVAV, het kam pioenschap inpalmde. Nog twee matches heb ben Bonscma c.s. te spelen en zij hebben reeds 92 doelpunten in hun debet. Interessant ls nu alleen nog maar of de Velocitanen de 100 zul len volmaken, zoodat zij dan met een moyenne van bijna 6 de competitie beëindigen! Of het kampioenschap verdiend is, vraagt U? Het ziet et niar uit, dat ook hier een oude club onderaan zal eindigen. Het is Frisia, dat met 4 punten achterstand-, doch nog 5: wedstrij den te spelen haar ontsnapping nog .in eigen hand heeft. i ZONDAG A.S. GEEN K.NV.B. yOETBAL IN DEN AELDER. Het programma voor a.s. Zondag, In de „Sportkroniek" vermeld, geeft geen wedstrij den aan voor één der Hcldérsche elftallen, zoodat we met recht van een vrjjen Zondag kunnen spreken.-Net is nogmogè jk, dat de „Sportkroniek" yan a.s. Donderdag, een -njtder lngelaschten x edstrijd geef't% In' de 4e klaöse A géat ;dë belangrijke ont« moeting AlkmaarNieuwe Niedorp.

Heldersche Courant | 1935 | | pagina 3