Caliantsoog. Wieringen. WieringerwaarcL Texel. Schagen. HELDERSCHE COURANT VAN DINSDAG 15 JANUARI 1935. Zomerdienstregeling Spoorwegen. Niet op tijd klaar? Julianadorp. Breezand. Bond voor j staatspensionneering Voor den Politierechter te Alkmaar. MET DEPARTEMENT VAN WATERSTAAT Minister Coljjn ad interim. Nader kan worden medegedeeld, dat het beheer van het Departement van Waterstaat ad interim bij K. B. aan Minister. Col\jn is opgedragen. .liiniSi L'--xVesiuei.i V^O£.u.tiH. DE A.T.O. VERLAAGT DE PRIJZEN. Herhaaldelijk is er hij de spoorwegen op aangedrongen om de tarieven voor den auto busdienst over den Afsluitdijk te verlagen, daar deze veel hooger zijn dan die van de z.g. wilde bussen. Nog onlangs heeft de Kamer van Koophandel te Leeuwarden aan de spoorwegen verzocht het tarief van den A.T.O.-dienst te herzien. Naar thans uit betrouwbare bron vernomen wordt, zal het tarief van den A.T.O.-dienst LeeuwardenAlkmaar v.v. verlaagd worden van drie tot twee gulden. Daar het rijden met wilde bussen over den Afsluitdijk vrijwel ge heel onmogelijk is gemaakt, zal het publiek ongetwijfeld met groote instemming van deze tariefsverlaging kennis nemen. Naar het H.blad verneemt is de mogeLjk- heid niet uitgesloten, dat de spoorwegen de nieuwe dienstregeling niet voor 15 Mei a.s. gereed zullen kunnen maken. Het feit, dat de Eerste Kamer nog geen beslissing nam ten aanzien van den nieuw in te voeren wettelijken tijd ligt hieraan ten grondslag. WATERLEIDING AFGESLOTEN. Tengevolge van noodzakelijke werkzaamhe den in°de hoofdtoevoerleuling, zullen de bewo ners van den Koegraspolder utsschen Cal- lantsoogei vaart, Doggersvaart en langs den Strooweg morgen van 912 uur geen water kunnen betrekken. Willen onze lezers hier mede rekening houden en zich tijdig van eeni- gen voorraad voorzien UITVOERING VAN DE GYMNASTIEK- VEREENIGING „SPORTLUST". Zondagavond wera bovengenoemde uitvoe ring gegeven in de zaal van den heer A. Kos- sen welke vrij goed met belangstellenden gevuld was. De heer H. Delver opende dezen avond met een woord van welkom en hoopte dat iedereen een genoeglijken avond zou heb ben. Daarna werd het programma, dat uit niet minder dan 10 nummers voor dames en hee- ren bestond, afgewerkt. Bij de opening was reeds gezegd „zoo vlug mogelijk" en het werd ook op vlorte wijze uitgevoerd, maar toch vergde het veel te veel geduld van sommigen en begon het rumoerig te worden. Dat neemt echter niet weg, dat bij de diverse oefeningen mooie staaltjes van sport te zien werden ge geven, en het is ook heel goed merkbaar,, dat „Sportlust" nu weer eenige jaren bestaat en dat de leden hun wekelijksche oefeningen bij wonen. 'irna werd gepauzeerd en daarna het kluchtspel in één bedrijf, getiteld „Oom Janus in de waschmand" opgevoerd. De weergave hiervan was wel goed en deed die genen, die in staat waren alles goed te kun nen volgen, dan ook menigmaal m een scha terlach schieten. Heel jammer was het, dat velen weer meenden, dat zij daar alleen maar aanwezig waren en het voor een ander onmo gelijk maakten ook iets te kunnen verstaan. Het dansorkest speelde tijdens de uitvoering en leidde daarna het bal. WEDSTRIJDEN IN HET ONTSPANNINGS LOKAAL VOOR WERKLOOZEN. Van bovengenoemd lokaal wordt een druk gebruik gemaakt en dit geeft aan velen een welkome afwisseling. Dezer dagen is er een aansluiting op de Radio-Centrale gemaakt en heden heeft men eenige wedstrijden georgani seerd, waarvan de uitslagen waren als volgt: Ping-Pong: le prijs H. Kramer, 2e prijs W. Otten. Sjoeibakspel: le prijs A. Heijblok, 2e prijs C. Zeeman. Dammen: le prijs J. Hakker. ALG. VERGADERING VAN DE VEREEN. „VEEVERLOSKUNDE" TE KOEGKAS. Maandagmorgen hield bovengenoemde Ver- eeniging haar jaarlijk3che algemeene leden vergadering in café ,,'t Centrum". Na opening en lezing der notulen wordt medegedeeld door den Voorzitter, dat de ver- eeniging 113 leden telt. Daarna volgt het verslag over de rekening van 1934. Deze was nagezien door de heeren J. Hoogschagen Az. en J. van der Vlies. De ontvangsten bedroegen 979.59, de uitgaven 933.50, overschot 46.09; hiervan moet de secretaris-penningmeester nog betaald wor den, zoodat het werkelijke saldo 16.09 is. De subsidie van de gemeente Den Helder moet nog ontvangen worden. Bij de bestuursverkiezing zijn aftredend en herkiesbaar I heeren P. Veldman en A. Schoor! Jz. Beiden worden met grocte meer derheid van stemmen herkozen. De heer Veld man neemt de benoeming aan, terwijl de heer Schoorl hiervan in kennis zal worden gesteld. Volgt vaststelling salaris verloskundige en omslag der koeien. Het salaris is 850; de minderheid wenschte dit met 50 te vermin deren. Wordt subsidie niet ontvangen, dan zou de omslag van 25 op 35 cent per koe ge bracht moeten worden. Het salaris wordt daarna op 850 vastgesteld, terwijl het be stuur vrijheid van handelen krijgt om, naar de omstandigheid dit vereischt, de contributie met 10 cent per koe Te veriieogen. Bjj acclamatie wordt de heer A. de Hoop tot verloskundige herbenoemd. Tot lid nazien rekening wordt bij acclamatie bgjioemd de heer Jac. Bjjvoet, die dit aanneemt. Aan het aftredende lid, de heer J. Hoogschagen Az., brengt de voorzitter woorden van dank. Daarna sluit de voorz. de vergadering. VERGADERING „HULP IN NOOD." Zaterdagavond vond in Hotel De Haan de jaarvergadering plaats van de ziekenkas „Hulp in Nood". Na opening door den voorzitter, den heer J. Hollander, worden de notulen der vori ge vergadering gelezen en onveranderd goed gekeurd. ingekomen is o.m. een circulaire van den „Noorderbond" met het verzoek om aanslui ting. Daar niets van dien bond oekend is, ad viseert het bestuur, gezien de ervaringen bij de N.V.Z. niet tot aansluiting over te gaan. Aldus wordt uesloten. De heer W. Roos verklaart namens de kas- commissie dat telkenmale bij de driemaande- Irjksche opname alles in orde werd bevonden. De penningmeester, de heer J. Werj Pz. geeft nu zijn finantieel verslag. 1 Januari was in kas f 843.De ontvangsten bedroegen f 494,36 De uitgaven waren 445.96%, dus het batig saldo op 1 Jan. 1935 bedroeg f 892,40. Uitge keerd werd: Volledige uitkeeringenf 112.50: voor on gevallen f 30.gedeeltelijke uitkeeringen (20%) f 181,31; totaal vertegenwoordigende 372 ziektedagen. Het aantal betalende verze kerden bedraagt 75, dat der donateurs 24. Door werkloosheid is er een totale contributie- schuld van 12.10. De secretaris besluit zjjn jaarverslag met een opwekking tot de jongere ingezetenen (mits hoven 18 jaar) om als lid toe te treden. Hierna voigt bestuursverkiezing. De aftre dende heeren A. Kruit, J. Weij Pz en M. Vos Jbz. worden allen herkozen. In de kascommis- sie worden gekozen de heeren W. Roos, J. Zwaan en K. Hollander. Het bestuur stelt voor om in het vervolg geen 2.50 inleggeld meer te heffen, hetgeen de toetreding van nieuwe leden dus vergemakkelijkt. Na eenig gediscus sieer, wordt dit voorstel aangenomen met 14 tegen 11 stemmen en 1 blanco, Rondvraag. Bij de rondvraag vraagt de heer Mr. D. Breebaart of het 25-jarig bestaan nog her dacht zal worden. De voorzitter voelt er veel voor. Na eenige bespreking wordt een com missie van voorbereiding benoemd, bestaande uit de volgende heeren: Mr. D. Breebaart, F. Daalder, A. van Meerten, A. Vriesman, J. Hol lander, J. Weg Pz. en A. Toes. De herden kingsavond zal worden gehouden op een nader te bepalen datum in 1936. Besloten wordt ten slotte om voortaan geen bus ter vervoer van leden naar de vergadering te laten rijden. Hierna sluit de voorzitter met een woord van dank deze opgewekte vergadering. UITVOERING „VRIENDSCHAP". Zóndagavond gaf de Zangvereen. „Vriend schap", onder leiding van den heep De Wilde, haar jaarlijksehe uitvoering in de zaal van den heer Borst. De opkomst van het publiek was niet groot, wat jammer was: het gebo- dene toch had meer belangstelling verdiend. Een achttal nummers werd goed gezongen, al valt niet te ontkennen, dat zoowel de so pranen als alten (vooral de laatsten), wel eenige versterking kunnen gebruiken. De heer Loevens uit Alkmaar, die op zeer verdienstelijke wijze een drietal voordrachten ten beste gaf, zorgcri voor een aangename af wisseling in de pauzes, terwijl in dit verband zeker ook de „entr'acte-mv-ziek" van de hee ren De Leeuw en Rijkers niet onvermeld mag blijven. Een blijspelletje zorgde voor een vroolijk slot, en hiermede behoort de avond, waarop zeker directeur, leden en de verdere mede werkenden met voldoening kunnen terugzien, weer tot het verleden. Hippotytushoef. UITVOERING MANDOLINE-VEREENIGING „O.K.K." Gezelschap De Boervan Rjjk met „De Medailles van een oude vrouw". Zaterdag j.1. gaf O. K. K. haar eerste uit voering in dit seizoen. Na de opening werden een drietal nummers ten gehoore gebracht, Allereerst een compositie van onzen plaats genoot P. Bruul, welk zeer goed vertolkt werd. Daarna volgde O.K.K. met een Hongaarsche fantasie en eindigde met den befaamde K.L.M- marsch. Het geheel oogstte een warm applaus. Daarna kwam 't hoofdnummer n.1. „de medailles van een oude vrouw", een Engelsch stuk van James M. Barrie. Het stuk speelt tijdens den wereldoorlog te Londen en heeft een eenigszins anti-militaris tische strekking. Wat de vertolking der ver schillende rollen betreft zij 't genoeg te ver melden dat mevr. Eslher de Boer-van Rijk de hot bijrol vervulde. Wat de overige rollen be treet meenen wij te mogen opmerken dat zij alien in goede handen waren. Eij scherpere onderscheiding valt het echter niet moeilijk aan te duiden wie hier op hun best waren En aan noemen wjj allereerst de overbekende acteur (filmspeler) Willem van der Veer, die op meesterlijke wijze als tegenspeler van mevr. de Bcjer-van Rijk optreedt. Mevr. Fie de Vries- de Boer als jufir. Hüggerty voldeed eveneens. Een ovatie was de beiooniiig. De 80-jarige actrice moest een bescheiden bouquet als bewijs van appreciatie in ontvangst nemen. Als vervolgens de heer P. Jongkind uank zegt namens allen voor het genoten spel breekt weuerom een warm applaus los. Daarna wordt besloten met een gezellig bal. K,H.K kan weer op een zoej geslaagden avond terug zien. LAFHARTIG OPTREDEN IN DANSZAAL. Zondagavond kregen eenige jongens een woordenwisseling over een zitplaats. -!!ce zoo hoog lijj| dat de een plotseling de a een siag met een boksijzer toebrac. .e een bloedende hoofdwonde veroorzaakte. Omstan ders en politie wisten den aanvaller te grijpen. Ord r bescherrring van den rijksbrigadier weid de dade: e zaal uitgeleid, daar de om standers hem an ers te lijf hadden gegaan PROPAGANDA-AVOND VAN DEN MODERNEN LAND ARBEIDERSBOND. Deze afd. hield jl. Zondag in „Eigen Gebouw" een filmavond met een propagandistisch woord van den heer Westerling Natuurlijk ontbrak het „Trio Kooy" niet op het appèl. Er bleek weinig animo te zjjn, daar er slechts 60 personen waren. Vertoond werden o. a. een natuurfilmpje van de ontwikkeling en leefwjjze der koekoek, en de rolprent „Van bol tot bloem", welke het kweekersbedrijf van a tot z weergeeft. Hierop volgden nog eenige kluchten. Met een gezellig bal werd deze leerrijke avond besloten. ÈEN LEZING VAN DE „VRIJE GROEP". In het Eigen Gebouw der S.D.A.P. en N.V.V. trad Zaterdagavond als spreker voor de .Vrije Groep" op de heer A, L. Con- standze uit Den Haag met het onderwerp: „RuslandDuitschland en de komende oor log". Constandze gaf een critische beschou wing over de Russische Revolutie aan de hand van historische feiten, waarvan hij het gevaar analyseerde van de Russische bin nen- en buitenlandsche politiek. Voor de afd. Wieringen der C.P.H. debateerde de heer H. Gortzak uit Amsterdam, die een betoog hield waarbij hij scherp critiek uitoefende op de theorie van Constandze. Spr. heeft in Rus land gereisd en gaf een overzicht van den economisehen en socialen opbouw van Sovjet Rusland. Beide sprekers werden aandachtig gevolgd door een volle zaal. De vergadering had een zeer ordelijk verloop. Oosterland. HERVORMDE ZUSTERKKING. Donderdagavond houdt deze kring een bij eenkomst in het Herv. Cath.lokaal alhier. SUCCES-NIEUWS. De Zondag uitgeschreven voetbalwedstrjden zjjn wegens terreinafkeuring niet doorgegaan. Den Oever. SCHIP IN NOOD OP DE WADDENZEE. In den nacht van Vrijdag op Zaterdag, cir ca 2 uur, is het motorschip „Wilskracht", schipper L. te Alkmaar, op weg van de Wie- ringe meer naar Dokkum, met een lading bouwmaterialen nabij Komwerderzand in de Waddenzee op den z.g. blinden dam omhoog gevaren. Het schip kreeg veel buiswater bin nen en had dringend assistentie noodig, mede met het oig op het steeds slechter wordende weer. Van O. J. Bosker's Bergingsbedrijf te Den Oever voeren een tweetal sleepbooten uit, die het genoegen smaakten de boot van den dam te halen en behouden te Komwerderzand binnen te brengen. Het scheepje was 80 ton groot. A.T.O.-STATION OP DEN AFSLUITDIJK WORDT AFGEBROKEN. Naar wij or s hebben kunnen overtuigen, is een aanvang gemaakt met het afbreken van het A.T.O.-pand halverwege den afsluitdijk WieringenFriesland te Breezand-dijk. Dit pand, hetwelk bij de uitvoering der Zuiderzee werken in gebruik is geweest, werd in 1933 aangekocht en geheel gerestaureerd, zoodat het een zeer gerieflijke inrichting werd ten dienste der tourkten. Nu het passagiersver voer per A.T.O. over den afsluitdijk van Alk maar naar Leeuwarden, zoo gering is, althans wij kunnen dit dagelijks waarnemen, meenden wij niet anders dan dat de afbraak van het zoo kort geleden gevestigde station verband hield met de exploitatie-uitkomsten. De oorzaak schijnt echter een andere te zijn, Van het be gin af schijnt er kwestie te zijn geweest tus- schen de A.T.O. en de Gemeente Wonseraueel, binnen wier grenzen het station werd geves tigd. De A.T.O. schijnt zich om Gemeentevoor schriften niet of te laat te hebben bekommerd met het gevolg dat de Gemeente steeds bleef weigeren de vereischte vergunning te verlee- nen, zoodat de afbraak hiervan het gevolg moet zqn geweest. Daarnaast vernemen wij echter, dat een nieuw gebouw ter plaatse zal worden gevestigd. Teneinde nu de juiste toe dracht te vernemen wendden wij ons om in lichtingen tot den Gemeente-archtect van Wonseradeel, den heer Timmcga. Deze was echter niet bereid zich over de aangelegenheid uit te laten en heriep zich op zijn ambtsge heim. De hierboven weergegeven meening moet derhalve hij gemis aan een officieele zijdeverstrekte gegevens, onder eenig voor behoud worden aanvaard, al zrjn. wij er van overtuigd dat deze niet ver bezijden de juiste toedracht ligt. Pachter van het A.T.O.-station is de heer Hoekstra, pachter eVeneens van het bekende Hotel Spaander te Volendam. HET GEVAAR VAN REMPROEVEN. Het gebeurde een dezer dagen in een der z.g. wilde busdiensten op het traject Leeuwar denAmsterdam. Een der marechaussee's had in de bus plaats genomen om het traject mede te rijden, teneinde te kunnen nagaan of onderweg dingen zouden gebeuren, die in strijd met de wet zouden moeten worden geacht. Tot Alkmaar verliep de reis zonder weder waardigheden, doch daar gaf de dienaar der wet, die in gebogen houding naast den chauf feur stond, blijkbaar gereed om zoo direct uit te stappen, plotseling het bevel „Stop!", waar mede waarschijnlijk tevens den wagen op zijn remmen willende testen. De chauffeur remde echter prompt en wel zoo sterk, dat de mare chaussee met het hoofd door het voorruit vloog en enkele bloedende verwondingen op liep. Niet bereid de gebroken ruit aan den chauffeur te vergoeden, verzocht laatstge noemde den marechaussee even met hem te willen meegaan naar het naaste politiebureau, waaraan gevolg werd gegeven met het resul taat dat de chauffeur de gebroken ruit niet zelf behoefde te vergoeden. Ingaande 16 Januari a.s., zal de Rijksveld wachter de heer de Weyze alhier, worden overgeplaatst naar Dirkshorn. In de hierdoor ontstaande vacature, zal worden benoemd de Rijksveldwachter, de heer J. Samplonius uit Haarlem. PROPAGANDA-AVOND NAT. BOND LANDB. MAATSCH. Op 19 Jan. a.s., zal door de afdeeling Wie- ringerwaard van den „Nationalen Bond van Landbouw en Maatschappij", een propagan- da-avond worden gehouden. Door den heeer Joh. de Veer, een der leden zgl een inleiding worden gehouden met ais ofiderwerp „Landbouw en Maatschappij". Er zal ruim gelegenheid worden gegeven tot ge- dkcfitenwisseling. Voort» zal door enkele leden een propa ganda-tooneelstuh je worden opgevoerd, ge titeld „Het bezoek van zijn Hooggeleerde" Ook de plattelandsvrouwen-afdeelingen Wie- ringerwaard en Winkel zijn hiervoor uitge- npodigd. We raden allen plattelandbewoners aan dezen avond niet te verzuimen; het za' hen niet berouwen! j De afdeeling Wieringerwaard van den Bond voor Staatspensionneering hield Zaterdag avond in de zaal van den heer Schenk haren jajarlijkschen bondsavond. Vanwege 't slechte weer en de gladde wegen was de opkomst niet groot. Alvorens door den voorzitter, den heer Limpas, deze bijeenkomst werd geopend, wer den door de aanlvezigen enkele liederen uit den strjjdbundel gezongen. Hierna volgde de openingsrede van den Voorzitter, die daarin releveerde de moeilijke tijden en den wensch uitsprak, dat 1935 iets meer opleving moge brengen. En wat heeft de Bond voor Staats pensionneering gedaan, vroeg spreker en wel ken weg moeten we opgaan? Naar aanleiding van deze vraag, aldus de voorz., doe ik een beroep op u allen: strijdt met ons mee, wekt uw familie, vrienden en kennissen op en allen, die nog geen lid zijn, om zich nog aan te slui ten. Het zou zoo mooi zijn, als de jongeren aan den arbeid konden en de ouden van dagen hun rust en het premievrije Staatspensioen konden genieten! Hierna volgden voorlezing van notulen en jaarverslag door den secretaris, den heer A. Wojestenburg, welke onder dankzegging wor den goedgekeurd. Finantieel verslag. Bij monde van de Mevr. deWed. Ham wordt namens de finane. commissie medegedeeld, dat alles in goede orde is bevonden. De ontvangsten bedroegen met inbegrip van batig saldo 36.13. Verder wordt nog mede- 284.34%, alzoo batig saldo 59.41. De reke ning der gelden voor de ouden van dagen gaf aan: Ontvangsten 270.50, uitgaven 234.37, batgi saldo 36.13. Verder wordt nog mede gedeeld, dat de entrée voor de propaganda- avonden in Februari voor de leden zal be dragen 20 cent, ter dekking van de kosten. De verslagen van de Bondsvergadering en Federatievergadering volgen. Van eerstge noemde wordt door den heer Sijbrands verslag uitgebracht, van laatstgenoemde is de afge vaardigde absent. Verkiezing bestuursleden. Aftredend zjjn de heeren A. C. Woestenburg, J. vkn Ham, laatstgenoemde niet herkiesbaar. Gekozen werd na een herstemming de heer C. Zandwijk. In de vacature W. Boon wordt na een tweede stemming- gekozen de heer C. Verblaauw. Mondharmonica-hoor. Voor afwisseling op dezen avond werd ge zorgd door het Mondharmonica-koor, onder leidihg van den heer A. Klos. De nummers, die werden gegeven, werden op zeer verdien stelijke wijze gespeeld, ondanks het koor niet voltillig was. Bondsvergadering. Als afgevaardigde en plaatsvervanger naar de Bondsvergadering werden gekozen de hee ren H. Limpers en P. Harder. Voor de Fede- ratievergadering werden gekozen de heeren H. Sijbrands en C. Verblaauw. Als commissie voor het nazien der rekening 1935 worden aangewezen de heeren Jb. Haver- korn en C. Visser. Dankwoorden. Sluiting. In zijn slotwoord spreekt de Voorzitter woorden van grooten dank jegens het plaat selijk Muziekcorps; hij hoopt, dat ieder der aanwezigen, naar de mate zijner krachten, zal medewerken aan den bloei dezer vereengiing. Verder wordt dank gebracht aan den heer Klos en zrjn gezelschap, terwijl tot den schei denden vice-voorzitter, den heer J. van Ham, een hartelijk woord van afscheid wordt ge richt en hem dank gebracht wordt voor het vele, door hem voor de vereeniging gedaan. Eeii opwekkend woord spreekt de Voorzitter tenslotte voor de a.s. propaganda-uitvoeringen iri Februari. Na sluiting wordt door den heer Harder nog een voordracht gedaan in West- friesch dialect, getiteld „Salomo's Oordeel". BAL-MASQUE. Het jaarlijksch gemaskerd bal, gehouden in de zaal van den heer Van der Woude, mag ook' dit jaar wederom als goed geslaagd ge noemd worden. De belangstelling was zeer goed en er heerschte een opgewekte stemming, waartoe de vroolijke muziek van The Rhythm Kings zeer heeft bijgedragen. De leiding berustte in handen van den heer W. Watertor, welke er voor zorgde, dat het geheel een vlot en aan genaam verloop had. Jammer, dat de deel name niet zoo groot was, toch was het voor de juryleden een moeilijk probleem om de prij zen toe te kennen. De prijzen, bestaande uit kunstvoorwerpen, werden toegekend aan: Enkelingen: le prijs, Mexicaan'sche, 2e prijs Kaartspel, 3e prijs Rus sische vrouw, 4e prijs Schoppenvrouw, 5e prijs Zigeunerin, 6e prijs Architectuur, 7e prijs Schotsche, 8e prijs Fantasie, 9e prijs Vrede, 10e prijs De Vrouw van 1936; Paren: le prijs Kaasdragers, 2e prijs Russisch Boerenpaar, Origineelen; le prijs Sprokkelaarster. De jury bestond uit de dames Mevr. Blaau- boer—Vos, Mevr. Bakker—Kaan, Mevr. Bak kervan Tuiver. MARKTOVERZICHT. De aanvoer was Maandag van weinig be- teekenis, de prijzen vielen echter niet tegen; voor een melkkoe betaalde men pl. m. 140. Een pink deed ruim 70. Terwijl de nuchtere kalveren gemiddeld 8 opbrachten. De varkensprijzen op de boerderij zijn flink omhoog gegaan; in de afgeloopen week be taalde men 16 tot 16% cent per pond. De big gen op de markt brachten gemiddeld 8 per stuk op. Aan de eiei enveiling dalen de prijzen weder geleidelijk, de middenprijs (eieren van 60 kg gemengd) bleef slechts weinig boven de 1 3 per 100 stuks. AUTO IN EEN SLOOT. Nabij De Cocksdorp geraakte Zondagmor- gen een auto, bestuurd door den heer Nauta, door het te kort nemen van een bocht in den weg, in de sloot. Met moeite konden de drie inzittenden door zich in de nabijheid bevin dende personen uit hun benarde positie woi- den gered. Het ongeval liep best af; niemand bekwam letsel en de auto was niet beschadigd, UITVOERING GYMNAST. VER. De leden der Gymn. Ver. „Texel" mochten zich Zaterdagavond in een zeer goede op komst verheugen, op de uitvoering die in Pen's schouwburgzaal werd gegeven. Zooals gebruikelijk is, waren bjj opening al de dames- en heeren-leden aangetreden op 't podium; vooral de zeer groote dames-afdeeling maakte door 't alleraardigst costuum direct een goe den indruk. De heer Kiljan sprak 't openings woord en heette daarin o. a. welkom den Burgemeester van Texel en den heer v. Loo van Den Helder. Na opening betrad de dames-afdecling het tooneel, die in twee groepen, onder leiding van den heer Moerbeek, op keurige wijze op de maat van muziek een serie stokoefeningen uitvoerde. Daarna volgde brugtumen voor heeren, vrije oefeningen, waarbij verschillende mooie toeren weiden verricht. Na de heeren gaven de dames klas-oefeningen op de brug te zien, waarbjj een sterke vooruitgang van 't turnen der dames viel te constatceren. De heeren-afdeeling voerde nu onder leiding van den heer Zondervan vrije oefeningen uit, die meer een demonstratie waren van de wijze waarop de verschillende spieren big oefeningen in het gymnastieklokaal, worden getraind. Daarna volgde een der mooiste nummertjes van den avond, nl. knotsoefeningen voor de dames, met verlichte knots. In de pauze werd weder een verloting ge houden tot stijving van de kas. Daarna werd 't programma vervolgd met rekturnen voor heerenook hierbij werden verschillende moei lijke toeren verricht; iets meer beoefening van krachttoeren lijkt ons voor de hoofdafd. wel gewenseht. De damesafdeeling gaf vervolgens weder onder leiding van den heer Moerbeek een serie knotsoefeningen te zien. Daarna volgde paard- springen voor heeren. De rhytmische oefeningen uer damesafdeeling slaagden ook weder schitterend en voldeden, blijkens 't applaus, bij 't publiek uitnemend. Tot slot werden door heeren- en dames afdeeling standen gegeven, die onder keurige verlichting een mooi slot vormden van deze goed geslaagde uitvoering. De heer Kiljan sprak nog een kort sluitingswoord. Een druk, doch zeer gezellig bal besloot den avond. NUTSAVOND. Hedenavond zullen In Hotel Texel optreden in een Nutsavond Louis en Pnlly Noiret. On getwijfeld zal de belangstelling groot zijn, daar de leden slechts een gering bedrag be hoeven bij te passen voor entrée. BURGERLIJKE STAND. Van 11 tot 14 Januari 1935. GEBOREN: Mantha Josepbina, d. van H. Boogaard en E E Haakman. POLITIE Gevonden voorwerpen1 vulpen en 1 arm band. LOOP DER BEVOLKING OVER HET JAAR 1934. De bevolking bestond op 31 December 7933 uit M. V. T. 2079 2087 4166 Zij vermeerderde gedurende het jaar door M. V. T. Geboorten 50 41 91 Vestiging 220 204 424 Vermeerdering 270 245 515 en verminderde gedurende het jaar door: Overlijden 27 26 53 Vertrek 239 222 461 Vermindering 266 248 514 De bevolking vermeerderde dus met 4 mannen en ver minderde met 3 vrouwen, alzoo een totale vermeer dering van: 1 5 Bevolking op 31 Dec. 1934 2080 2087 4167 Gedurende het jaar werden 31 huwelijken voltrokken, werden 2 huwelijken door echt scheiding ontbonden en had 1 kindserken ning plaats. OVERGEPLAATST, De heer J. W. Lookman, employé Ned. Spoorwegen alhier, wordt overgeplaatst naar Zaandam. Strafzitting van Maandag 14 Januari. Paardenmishan deling. De 29-jarige landarbeider Marnius B., uit den Eendrachtspolder te Texel, deed zich oogensehijnlijk niet kennen als een dieren vriend; althans had hij volgens dagvaarding omstreeks 1 October een ploegpaard op erger lijke wijze behandeld door het dier met een ploegschop en ploegleidsel, waarin zich een knoop en lus bevond, af te ranselen. Deze dresseur stond heden terecht terzake dieren mishandeling en wat de getuige H. tegen hem inbracht, was inderdaad allesbehalve fraai De getuige K. scheen het niet zoo erg te vinden. Het paard was langzaam en hield nu en dan vanzelf op. K. beschouwde verdachte niet als een dierenbeul, doch volgens H. liet deze getuige zich intimideeren. Voor de politie had K. heel wat anders en meer bezwarend verklaard, wat hem dan ook onder het oog werd gebracht. De getuige haalde dan ook zoo'n beetje bakzeil, wat maar goed was want de officier stond al klaar hem voor meineed te grazen te nemen. Als getuige décharge werd gehoord de 67- jarige C. S. K., eigenaar van het boerenbe drijf, de vader van verdachte is de zetboer. Deze getuige vond verdachte een beste knecht en over de paardenmishandeliiig 8prah hlJ leek f f8 men Ut Sctui8c leek het wel of de paai den met groote wel willendheid werden bejegend. De getuige H zou echter zelf een groote dierenbeul zjjn die een paard met een mestvork in de pootcn De officier noemde het 'n tooneelspol, dat hier werd afgespeeld en wees op de Uaar- (Niet officieel) 8de klasse, 1ste lijst Trekking van Maandag 14 Januari 1935 Hooge Prijzen f 1000.— 8480 13067 18920 12151 f 400.— 225 f 200.— 11409 17180 18958 20556 f loo.— 653 11088 15592 16601 17534 17688 20137 23142 23914 Prijzen van 70. 52 73 87 137 150 196 210 234 1757 2113 2260 2269 2409 2517 2599 2610 2652 2688 2890 3066 3124 3188 3202 3227 3229 3362 3439 3629 3658 3740 4013 4123 4166 4518 4524 4943 5101 5214 5217 525a 6554 6561 5860 5973 5981 6271 6395 6623 6634 7007 7022 7152 7322 7438 7715 7740 8057 8090 8183 8509 8513 8530 8533 8821 8849 8917 9073 9167 9206 9300 0506 9628 9750 9810 9856 9862 9935 10056 10156 10320 10526 10559 10687 10733 10871 10952 10981 11293 11415 11474 11658 12467 12932 12962 13018 13037 13174 13481 13571 13589 13595 13649 13651 13744 13815 13860 13396 13903 14086 14278 14431 14608 14738 14759 15270 15334 15384 15617 16358 16383 16614 16743 16795 17016 17209 17297 17610 17749 18160 18171 18449 18715 18820 18850 18915 19141 19280 19632 19897 19903 19908 19972 20037 20496 20582 20709 20945 21095 21264 21507 21962 21969 22007 22055 22036 22246 22348 22423 22539 22744 22833 22922 22982 23073 23132 23263 23287 23374 23702 23716 23760 Nieten 52 78 87 137 150 196 210 234 265 359 362 388 443 681 6S4 698 735 956 1005 1038 1043 1113 1168 1198 1248 1273 1290 1344 1421 1426 1428 1435 1463 1495 1515 1518 1525 1559 1573 1633 1800 1853 1872 1909 2117 2130 2140 2153 2202 2236 2263 2275 2305 2345 2401 2528 2574 2650 2683 2778 2871 2922 2932 2960 2965 3116 3123 3195 3232 3252 3238 3312 3360 3375 3425 3526 3546 3314 3703 3755 3758 3801 3818 3817 4104 4148 4151 4177 4263 4380 4395 4416 4477 4612 4632 4674 4675 4696 4741 4743 4802 4862 4377 4904 4911 4913 4955 4968 5050 5055 5080 5103 6165 5229 6250 5255 5337 5347 5472 5545 6562 5712 5733 6747 5S30 5918 5938 605a 6080 6155 6159 6175 6184 6285 6303 6340 6356 6407 6426 6478 6493 6590 6609 6618 6645 6647 6723 6890 6883 6915 6920 6958 6984 7012 7063 7219 7233 7266 7510 754a 7562 7585 7572 7618 7641 7664 7733 7802 7806 7817 7897 7904 7920 7939 7979 7983 8013 8067 8116 8181 8184 8191 8213 8241 8251 8327 8378 8386 8434 8472 8582 6„97 8629 8668 8715 8796 8923 8940 8870 9023 9147 9184 9267 9278 9233 9363 9438 94S3 9493 9529 9561 9S83 9753 S300 9845 9393 9917 £944 8894 9997 10127 10123 10241 10279 10428 10450 10498 10510 10630 10659 10586 10703 10813 10314 10975 11023 11054 11066 lCri" ni.43 11159 11192 11304 11309 113C0 11396 11 i 114(0 11442 11499 11566 11639 11694 11733 11751 11815 118C5 11877 11884 11912 12118 12226 12403 12471 12495 12533 12615 12659 126S9 12823 12841 12358 12862 12884 12857 12884 13C95 13041 13147 12314 13317 13381 13395 13416 13428 1J4-R l„o„3 13583 14„,.'4 13586 13634 13682 13692 13703 13711 13790 13370 14022 14050 14125 14150 14162 14263 14295 14372 14381 14411 14433 14435 145C9 14639 14735 14751 14799 14871 14388 15018 15034 15072 15147 15150 15318 15338 153SD 15426 15463 15520 15750 15318 15016 16056 16168 16237 16239 16257 15268 16184 16538 16669 16597 16794 HPOO TTC? """-i ir872 17060 17082 17222 17224 17262 17302 173.j 17587 17 >7 17530 17568 17683 17781 17843 17662 17830 17914 17957 17939 18022 18024 18099 18117 13145 18146 13-08 18233 18292 18354 11 3 18480 18453 18063 13719 18720 18724 18740 18549 18323 18332 18952 1^74 19083 19131 19132 19215 19255 1S232 19343 19379 19333 19418 19547 19587 19663 10747 19773 1C306 1S838 19867 19894 19899 19928 20044 30048 20128 20148 20466 20564 2059a 2 3 20335 .,>7 20759 20562 20776 20777 207S6 20589 20SGS 20832 20893 21021 21030 21083 21101 21183 21134 21147 21193 21229 21250 21251 21279 2'319 21331 21337 21373 21378 21427 21428 21493 21541 21535 21583 21618 21716 21726 21805 21853 21909 21974 215S7 22012 22094 22113 22135 22148 22154 22180 22195 22237 22277 22325 22350 22363 22435 22463 22'08 22549 22598 226C9 22GS3 22655 23766 22003 740 22741 22655 22863 22882 22915 22393 22994 23019 23024 23076 23103 23121 23135 23136 23324 23327 3426 23432 235 2534 23551 23356 23810 23327 6087 2: .38 232 Verbe'r in04* *5 lijke rol, die K. gespeeld had met zijn afwij kende verklaringen. De officier achtte voorts het wettig en overtuigend bewijs geleverd en vorderde 25 boete of 15 dagen hechtenis. Verdediger, mr. P. A. Langeveld, vermeende, dat de strafzaak was geboren uit onderlinge oneenigheid tusschen de knechts van K. en zeide aan de verklaringen van getuige K. groote waarde te hechten. Van dierenmishan deling was zoo goed als niets gebleken, reden waarom pleiter vrijspraak concludeerde. De Politie hield zich aan dit advies en sprak verdachte vrij. Mishandeling en beleediging. De 45-jarige visscher Gerrit K. te Urk, thans gelogeerd te Alkmaar, als verdacht van diefstal, had in den nacht van 10 op 11 No vember, toen hij door rijksv, wachter Tiessen was aangehouden, dezen veldwachter den duim ontwricht, op zijn linkerpols gekrabd en hem belcedigd, door hem en zjjn collega voor schurken, lafaards en ellendelingen uit te schelden. Volgens verdachte was hij dien nacht duchtig afgeranseld en wis* hij niet wat hij had gedaan. De officier requireerde tegen dezen wilde man 1 maand gevangenisstraf, wat verdachte verschrikkelijk vond. Uitspraak conform eisch. Een strijdbare dame. Mej. Maartje Gr. huisvrouw W. H. te Den Heider, bljjkt bijzondere gevechtscapaciteiten te hebben als ze te diep in het glaasje liccft gekeken. Zjj bracht alth-n* op 7 Sept. den schipper W. v. M. een n p zijn gelaat toe en verscheurde zijn colber^e. Vonnis 10 boete of 10 dagen. De dame was niet verschenen, waarover niet al te sterk werd getreurd. Nog 'n Heldersche dame, die losse handen had. Mej. W. v. d. M., echtgenoote van den heer H. de K., te Den Helder, had op 5 Sept. de 19-jarige werkster, mej. M. K„ onthaald op een paar slagen in haar aanminnig aangetast. Moeder De KI. werd driftig omdat mej. K. haar 4-jarig zoontje onhebbelijke woorden zou hebben toegevoegd. Eisch 15 boete of 10 dagen. Uitspraak conform eisch. Tante Gootje op de derde versnelling. De •>3-jargie Mej. J. K., huisvrouw van den heer A. R. te Den Helder, had haar nicht, Mej. M. B., beleedigd op een wijze, die we maar buiten de kennisneming van de lezers zullen houden. Genoeg zij gezegd, dat Tante heden terecht stond; zij beweerde haar nicht n-et eens te hebben gezien! Maar 'n andere buurvrouw, Mej. de Wed. H., geboren De Vr., nad de bcleedigende qualificatie duidelijk ge hoord Tante schold haar nichtje zoowel als de geachte spreekster zelf voortdurend uit. an ej» trouwens reeds eenmaal wegens be leediging veroordeeld. EiSCh derhalve 20 boete of 10 dagen. Vonnis 15 boete of 10 «ftgeri»

Heldersche Courant | 1935 | | pagina 6